Een kostbaar bezit Rechtszaken SPORT m WEiSTÜJiEU is een doos of tube „Zij "-Crème. Zij be schermt Uw gelaat even afdoende tegen guur herfstweer of felle winterkou als een warme bontmantel of behagelijke pels het Uw lichaam doet. INGEZONDEN Ka den rust was het Uitgeest die direct weer goed aanpakte, en het duurde dan niet heel lang of de voorsprong werd vergroot op 20. Maar D. liet den moed nog lang niet zakken, en herhaalde lijk was het dat de keeper een doelpunt wist te voorkomen. Na een aanval van Uitgeest werd er een penalty veroorzaakt, waar zij de voorsprong op 30 maakte Toch was D. niets minder in het veld. Maar onge lukkiger in het schieten. En met af en toe eens goede aanval van Uitgeest, die het nog met 2 doel punten wist te vergrooten, en kwam het einde dan ook wel met een te groote overwinning voor Uit- Mijnheer de Redacteur! Eerst Zondagavond las ik het ingezonden stuk van den heer Roselaar. 'k Hoop dat een paar opmerkin gen mijnerzijds in goede aarde zullen vallen en is ondergeteekende bij alle verschil van zienswijze, iemand zal willen erkennen, die medelijd met de lijdenden en met alle goede middelen tegen de i-n zinking van het levenspeil wil medewerken. Het doet mij goed dat genoemde heer tegen het Revolutionair streven van het Landelijk Boeren- comité stelling neemt. Dit brengt ons direct heel wat nader bij elkander In parlementiren weg dus, en dat wel van menschen in den Neutralen Bond, onze menschen (ik ben A. R.) in den Chr. Boeren- en Tuindersbond. Een dracht maakt mamcht en zonder machtsmisbruik kan hiervan goede vrucht worden verwacht, al zal het reeds dadelijk dit zijn dat menschen die bij elkander hooren, bij elkander komen en naar ik hoop en verwacht onder verstandige leiding komen. Nu lijkt het mij niet verstandig van den heer Roselaar om de steuncomité's, werkl. steun en steun aan den landbouw enz. met een verholen glimlach aan zijn oogen voorbij te willen laten gaan. Omrede het is verheven knoeierijen met de crisisverschijn selen. Zelfs lijkt het mij voor hem inconsequent om aan 't slot te vragen, doet er maar aan mee zoo ge er sympathie voor gevoelt, op grond dat het toch ook niet hindert, al zal het niet veel helpen. Hoe kan men nu iemand vragen aan knoeierijen mêe te doen, zelfs al is het verheven? Hier komt echter ons gansch verschillende levens- en wereldbeschouwing om den hoek. Dit nu vind ik heel jammer van den heer Roselaar, hij zal het jammer van mij vinden. Laat mij een vraag stellen?» Heeft de heer Rose laar zich al eens ingedacht wat particulier initiatief op Filantrophie's gebied doet, alléén in ons kleine landje? De ettelijke millioenen die jaarlijksch vrij willig en met liefde worden gegeven voor armen, noodlijdenden, zieken en ouden van dagen, tiental len stichtingen. En zoo dat niet gebeurde voor welk een toestand we dan kwamen te staan? Er moet geholpen worden zult ge zeggen (en dan liefst nog veel royaler en dat uit de schatkist natuurlijk Hebt u alsdan zelfs maar een flauw idéé wat dat zou beteekenen voor den fiscus? Leger en Vloot weg hoor ik U zeggen? 't Zou u zeer tegenvallen wat daar de eerste jaren aan buiten uit zouden voortvloeien. Ge zoudt toch niet zóó hardvochtig willen zijn om het geheele beroepskader zonder pensioen aan den dijk te zetten? En dan voor de veiligheid toch zeker een zeer versterkt politie-be- wapening? Als 't internationaal zóó kan worden ingevoerd, niettegenstaande de betrekkelijk geringe bezuiniging, een sterk voorstander hoor, omdat daardoor stellig de kans op oorlog zou verminde ren. Niet voor ons land, wat het aanvallen betreft, doch zeg voor Frankrijk, Engeland, Duitschland om niet meer landen te noemen. Ons land heeft toch zeker in de niet genoeg te betreuren gruwelijken oorlog van 1914^—1918 blijk genoeg gegeven er af- keerig van te zijn. Alléén de Telegraaf met zijn homogene lezers waren oorlogzuchtig, in uitwen- digen zin althans, doch wij vurige tegenstanders der oorlog, zijn wij niet oorlogzuchtig? Was 't maar zoo! Dit treedt niet eerder in dan na dooding in 't menschelijk hart van alle kwade factoren als daar zijn: nijd, af gust, hebzucht enz. enz. Hiertegen geldt voor den A. R. slechts één medicijn en dat is, tegen de Revolutie het Evangelie. Het Evangelie dat ons leert de naasten lief te hebben als onszelve naar Christus Woord. Dit is een buitengewoon moeilijke les mijnheer Roselaar, waar wij Christus zelf voor noodig heb ben om er iets van te recht te kunnen brengen. Het vergeten van deze les, en hier sluit ik de geloovigen bij in, met de omperking dat het lang niet allen geloovigen zijn die er zich voor uitgeven, is de oor zaak van alle wereldellende, waardoor ook verzaakt, want op den bodem aller vragen, ligt des Werelds zonde schuld. Met bel. groeten, dankend voor de plaatsruimte. Uw dienstwillige, Sint Pancras. H. HART. DRAISp-vANmKEMBURG'S e A .-LEVERTRM F-LEEUWARDEN- D. T. S. 1—VRONE 1. Als scheidsrechter C. D. Mol om 2 uur laat be ginnen, blijkt dat beide elftallen eenige invallers hebben. Vrone valt direct goed aan, maar de ach terhoede der D'tjes bezweert alle gevaar. Langzaam aan komt D. opzetten, maar haar aanvallen stuiten vaak op het buitenspelvalletje en anderdeels op het te weinig schieten van haar voorhoede. Als er onge veer een half uur gespeeld is, krijgt D. even buiten het strafgebied een vrije trap te nemen, welke door v. Dijk hard wordt ingeschoten, 1—0. Na de rust hetzelfde spel met D.T.S. technisch iets beter, beide partijen missen een schutter in hun voorhoede. Ongeveer een kwartier voor het einde geeft de D.-rechtbinnen een hard schot, dat van den Vrone keeper terug springt, waarvan de D.- midvoor profiteert, en het is 20, met welken stand het einde komt. De scheidsrechter was over het algemeen goed. Het spel van beide ploegen leed door het zware veld en miste daardoor veel aan aan trekkelijkheid. UITGEEST 3-D. T. S. 3. 5—0. Even over twaalf laat scheidsrechter tossen. En het is D. T. S. die den tos wint, en verkiest voor den wind te spelen. Direct wordt er door beide elftallen goed opgezet. Met als gevolg, dat Uitgeest even in de meerderheid, gevaarlijk komt opzetten. En het was ongeveer na een kwartier gespeeld te hebben, dat zij de leiding namen. Maar dan is het D. die geducht komt op zetten. En ze hadden dan ook minstens voor de rust, wegens ver in de meerderheid zijnde, een paar doelpunten verdiend. Rust 10. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 8 Januari. Een chauffeur, die wel op zijn rijbewijs mag passen De eerste zitting van 1932 werd prachtig ingezet met 95 zaken! De geachte lezer behoeft zich echter niet te verontrusten, het zijn er „maar" 23, waar we melding van zullen maken. De rest werd met de stille trom afgeraffeld. Om te beginnen dan kregen we een verzet zaak betreffende den vrachtauto-chauffeur J. v. d. L. uit Amsterdam, onlangs bij verstek veroordeeld tot f30 boete of 30 dagen, omdat hij te Schermerhorn op een brug aan den Westdijk een luxe auto, bestuurd door den heer v. d. Mey, veehandelaar te Purme- rend had aangereden. Deze heer was de brug reeds opgereden, toen van de andere zijde komende vrachtauto, geschauffeerd door gemelden v. d. I* eveneens de brug werd opgestuurd, waardoor een aanrijding plaats vond en f 15 schade veroorzaakt. Het bleek dat deze chauffeur te Alkmaar alweder een aanrijding had veroorzaakt en blijken zijn uit latingen, meer Haantje de Voorste was in het aan rijden, dan in de kennis der verkeersregelen. De ambtenaar waarschuwd dezen opposant en vorderde bevestiging van het vonnis, doch de kan tonrechter nam in aanmerking dat de veroordeelde een gering salaris genoot en reduceerde de straf tot f20 boete of 20 dagen, met toewijzing van de vordering tot schadevergoeding ten bedrage van f 15.—. Zegevierende over het geheele front. De heer G. A. arbeider te Egmond aan Zee, onlangs vrijgesproken ter zake een hem te laste gelegde beleediging van den heer Castricum, buiten gewoon gem. veldwachter, hoorde thans ook vrij spraak vorderen wegens een gepleegde jachtwet overtreding. Het bewijs was ook in dit geval niet voor elkaar te krijgen. De kantonrechter, misschien denkende aan de spreuk, zij die gelooven haasten niet, gaf echter het voornemen te kennen over 14 dagen uitspraak te doen, welke beslissing Gerrit, wetende dat hetgeen in een goed vat zit niet ver zuurt, dankbaar en zwijgend accepteerde. Een geluidsfilm bij de Groot-Nieuwlander Brug te Alkmaa. De heeren C. B. en J. d. J. die op 18 Dec. terecht stonden ter zake het uitstooten van ongearticuleerde geluiden in den avond van 9 Dec. j.l., doch welke zaak was uitgesteld ten einde den politieagent Staats als getuige te hooren, werd thans opnieuw aan de orde gesteld. Deze ambtenaar hield zich aan zijn procesverbaal en deed mededeeling, dat de omwo nenden aldaar veel overlast ondervonden van de baldadigheden, gepleegd door opgeschoten jongelui. Zoo had men onder meer 'n voorbijganger op Wild- West manier gelasseerd, 'n meid omver geslingerd 'n pet met 'n stadsdrankelingenhaak onder een kanibaalsch gebrul en geblèr uit het Oudegracht water gehaald. Enfin, de heer Staat beweerde de heeren in hun snaaksche amusementen ter dege te hebben gadegeslagen. De twee verdachte jongelui, die nu boeten moesten voor het geheele illustre gezelschap, ontkenden ech ter de beschuldigingen met kracht, doch werden ondanks die ontkentenis ieder tot f4.00 boete of 4 dagen veroordeeld. Slachtoffers van den Leverancier? De aangekondigde meting van het inbeslag geno men schrobnet, waarmede de heeren gebr. P. enL. uit Zuid- en Noordscharwoude hadden gevischt en welk niet voldeed aan de eischen der wet, werd thans door brigadier Talsma in de rechtzaal met de noodige zorg gemeten en bleek de gemeten maas 5 c.M. te groot te zijn. De kantonrechter achtte dit experiment voldoen de en veroordeelde de visschers, die beweerden ten onrechte te hebben vertrouwd op dien leverancier Lankhorst te Sneek, ieder tot f 6.00 boete of 6 dagen terwijl het net verbeurd werd verklaard. Wettelijke muggenzifterij. Het schijnt dat de wetsnet-mazen voor de pa troons heel wat krapper worden voorgeschreven dan de schrobnetten voor de visschen. Dit onder vond ook de slager Adr. M. te Bergen, wiens inwo nend knechtje op 4 Aug. in verboden werktijd, toen hij gedwóngen zat niets te doen, even 'n boodschap deed waar haast bij was en twee bestelde biefstuk jes bezorgde aan „de Rustende Jager" ten dienste van twee hongerige gasten. Deze overtreding werd opgemerkt en de slager, die niet voor de eerste maal verscheen, veroordeeld tot f 5.00 boete of 5 dagen. Mocht hij onverhoopt weer de pisang zijn* dan heeft hij kans kennis te maken met het inte rieur van het huis van bewaring. Prosit Neujahr. Met de beste voornemens bezield! De heer S. H., 'n timmerman te Alkmaar, wiens werklust helaas niet wordt aangemoedigd door de slapte in de bouwbedrijven, stond heden terecht ter zake een op 22 Aug. ter gelegenheid van de kermis gepleegde ordeverstoring in staat van dronkenschap en deed als toen een gewichtige mededeeling die zonder twijfel ieder het wel met Simon meent met vreugde zal vervullen en de buurt zal nopen, de vlag uit te steken. Hij deelde namelijk den kan tonrechter mede, tot de conclusie te zijn gekomen, dat het zoo niet langer ging en hij zich ernstig had voorgenomen zich alle aanlokkelijke alcohol pro ducten te ontzeggen en zich stipt te houden aan het alléén genezing brengende recept: geheel ont houding! wat de wederspannigheid betrof refereer de hij zich volkomen aan het procesverbaal van den Hoofdagent ter Horst daar hij zelf zich het gebeur de niet meer kon herinneren, wel had hij na zijn gewichtig besluit noge 1 maal gefaald, doch de be keerling had zich vast voorgenomen, dat een der gelijke hervatting niet meer zou plaats grijpen. Enfin, de kantonrechter hoopte, er het beste van en veroordeelde den overtreder van artikel 426 tot' f 8.boete of 8 dagen. De zuinigheid die de wijsheid bedroog1. De 50-jarige Dirk K., veehouder te Markenbinnen, gem. Uitgeest, vond op 11 Sept. een koe dood in het land liggen en stelde den noodslachter Jb. v. Tiel te Oostgraftdijk met dit treurige feita in kennis, waarop van Tiel arriveerde en het kadaver weg sleepte en ophing in zijn noodslachterij. Het bleek echter dat de koe had gelaboreerd aan miltvuur, zoo als door een veearts werd geconstateerd waarop de boer, die het wettelijk voorschrift had verzuimd om kennis te geven van het overlijden strafrechter lijk werd vervolgd en verscheen thans voor den kan tonrechter. Volgens zijn verklaring ~2öu ons boertje teiuggedeinsd zijn tot nakoming van de wetsbepa lingen uit zuinigheid, maar het werd hem thans duidelijk, dat deze deugd door den kantonrechter in dit geval niet werd gewaardeerd. Zooals bleek uit de opgelegde straf f 20 boete of 20 dagen. Het mankeert of aan de viool of aan den strijkstok. De schipper F. H. uit Bakkum, gem. Castricum, kreeg op 5 October opdracht van den landbouwer kraakman te Akersloot hem een scheepslading belt vuilnis te leveren, ter demping van een droog staand gedeelte van de z.g. Kerkmeer, waaraan Kraakmans land is gelegen. De schipper voldeed punctueel aan deze bestelling, doch werd door r-ks- en gemeentepolitie bekeurd, omdat hij voor deze demping geen vergunning van B. en W. had. Dies stond de schipper terecht, maar de zaak werd aan gehouden, aangezien de kantonrechter het noodig achtte, verbalisant te hooren. Na spel van het Circus Sarassani. Ter gelegenheid van de aanwezigheid van het Circus Sarassani in het sportpark te Alkmaar, ver voerden verschillende autobussen vel^fe bezoekers uit alle deelen van Westfriesland en Kennemerland. Ook de bussen van de H.H. Gebrs. Beentjes uit Heemskerk namen deel aan dit vervoer en als ge volg daarvan stond heden de chauffeur G. C. R. uit Heemskerk terecht, op grond dat hij met zijn bus op 18 October het verkeer op den Heilooëerdijk; hoek Burg. Rippingstraat zou hebben belemmerd. De chauffeur ontkende dit en weyrd de zaak aangehou den ten einde Hoofdagent Wijnberg te hooren. Het gemeste kalf was zeker geslacht. De 20-jarige bakkersknecht J. P. B. op 26 Oct. in zijn geboortedorp H. H. Waard, dat hij voor langen tijd verlaten had, teruggekeerd en deze eclatante gebeurtenis werd feestelijk herdacht door vrienden en kennissen. Het bleef niet uit dat de flesch flink werd aangesproken en tot laat in den nacht gaven de feestelingen luidkeels uiting van hun vroolijke stemming, zelfs in die mate, dat de heer Bleyendaal, die als veldwachter heeft te waken voor de nachtrust der gemeentenaren, de heeren waarschuwde, zich wat kalmer te gedragen. De jubi- leerende bakker werd echter door die inmenging ten zeerste gepikeerd en stak die meening niet onder stoelen of banken. Doch Bleyendaal toonde zich niet genegen, dit optreden te tolereeren en nam de vrij heid den verloren zoon op den bon te plaatsen ter zake het verwekken van burgengerucht, voor welk feit artikel 431 van het wetb. v. Strafrecht precies te pas kan worden gebracht. Als gevolg van een en ander onderging de thans werkelooze en geheel gekalmeerde bakker een kleine aderlating in den vorm van f 5 boete of 5 dagen. De heer kantonrechter sprak tevens zijn verwonde ring uit, dat ook aen bakker tot de werkeloozen kan behooren. Onvoldoend gewaardeerde gemeentelijke overheids zorg. De heer P. den O., zich voorstellende als concierge aan de Rijkskweekschool te Alkmaar, had in den nacht van 27 op 28 October zijn rijwiel onafgeslo ten en oonbeheerd achter gelaten p den openbaren weg voor zijn woning, 'n nonchelance, die in be doelde gemeente strafbaar is gesteld, omdat men daar de talrijke zwijntjesjagers zoo min mogelijk in de gelegenheid wil stellen hun jachtgebied te vergrooten. Deze nalatige stond alzoo terecht, doch scheen de bemoeiingen der politie te dier zake niet overmatig te apprecieeren, althans hij ontwikkelde verschillende bedenkingen en bezwaren tegen het systeem, die echter niet een voldoende bleken om een veroordeeling tot f 2.00 boete of 2 dagen te ont- loopen. Bovendien was het merkbaar dat de heeren in toga den materieele verzorger van een zóó be langrijke onderwijsinrichting een breede opvatting omtrent dit wettelijk voorschrift hadden toegedacht. Een zaak die ineen zonk als een lekke harmonica. Aan den heer Anth. R., tuinder en motorrijder te Nieuwe Niedorp was ten laste gelegd, dat hij op 11 October te Bergen op de Breelaan nabij „Duin ver maak" een aanrijding had veroorzaakt met het rijwiel waarop de 17-jarige scholier A. Mak, die met zijn oom per fiets uit de richting Schoorl kwam aan- peddelen, zich voortbewoog. De schade aan het rijwiel f 3.50, die de heer Mak natuurlijk graag uit de porte- monnaie van den tuinder geklopt zag, doch de heer R. kon echter vrijwel overtuigend aantoonen dat de carambole een gevolg was van een samenloop van noodlottige omstandigheden, met het aangename re sultaat dat hij werd vrijgesproken en zijn duim op het laadgat kon houden. Den vogel over het touw laten vliegen. Een 33-jarige Zuidscharwouder wonend koopman de heer H. B. geraakte op 2 April van het vorige jaar op een brug nabij het veilingsterrein aldaar door een of andere oorzaak, die zooals de hoogeleerde profes sor Einstein theoretiseert, den mensch vormen, met zijn rijwiel van het rechte pad, kwam in botsing met den sluiswachter P. de Moei en bracht diens rijwiel daardoor een tamelijke schade toe. De onderhan delingen over de schaderegeling werden met de el uitgemeten en toen ten slotte de heer B. te laat toehapte om de helft van de schade te voldoen, kwam hij na verloop van ongeveer 9 maanden toch nog bij den kantonrechter terecht, welke magistraat hem nu veroordeelde tot f 7.00 boete of 7 dagen en voldoening van de heele schade, begroot en vast gesteld op 12 pop, kosten en rechten begroot op nihil. De gehandicapte kapper die in verboden tijd zijn assistent kapper kappen liet. De heer J. C. B., kapper te Bergen, had op 23 Nov. zijn bediende J. G. van Kooten, kappersarbeid doen verrichten in een tijd, waarop het kappen door een kappersbediende wettelijk is verboden. Dit exces kon in een gemeente, waar de zorgzame overheid speciaal aan barbiers, sigarenhandelaars en slagers haar speciale aandacht wijdt, niet verborgen blij- en het gevolg was dan ook, dat de heer B. heden, trouwens zeer clement, was onze kantonrechter is geen bewonderaar voor al die fratsen, werd veroor deeld tt f 2.00 boete of 2 dagen. Zijn heiligen toorn werd voor dronkenschap aangezien. 'n Flink gebouwde jonge landbouwer, de heer Pieter K., wonende Noordervaart, gem. Oterleek, bevond zich in den nacht van 30 Nov. te Schermer horn in een café en kreeg alstoen omstreeks 1 uur onaangenaamheden met een medebezoeker, die hem iets toevoegde, wat hem niet aangenaam toe klonk, De verontwaardigde heer K. greep toen genoemden persoon, Klerk genaamd, stevig beet en wilde hem naar de deur sleepen met het kennelijk doel hem in de frische buitenlucht te brengen. Deze kunst bewerking verwekte echter wat rumoer en viel er ook een gelagtafeltje met bierglazen omver. Briga dier Talsma, aanwezigi om 'n oogje n 't zeil te hou den, vermeenende dat, indien er wat de deur uitge gooid moest worden, hij was aangewezen, zich met deze aangename taak te belasten, kwam tusschen beide, scheurde Piet K. van zijn slachtoffer en maakte tegen deze heer procesverbaal op ter zake het in staat van dronkenschap de orde verstoren. Te dier zake stond K. heden alzoo terecht, ont kende echter ten stelligste onder eenigen alcoholi- schen invloed te hebben verkeerd. Hij was alleen maar vertoorn, omdat Klerk, wien hij loten pre senteerde ten bate eener gymnastiekclub, hem had geantwoord, dat hij van die rotzooi niets moest hebben. Een dergelijke disqualificatie kon hij zich niet ongestraft laten aanleunen. Rekening werd ge houden met de geprikkelde gemoedsgesteldheid van den heer K. en hem opgelegd f 6 boete of 6 dagen. Verminderd tarief in den crisistijd. De trouwler-visscher zonder engagement, Jan V. te Egmond aan Zee, was op 25 Nov. de duinen van den heer van Reenen ingetrokken met het doel 'n konijntje machtig te worden. Hij begon dan ook te delven met het vuur van een spaanschen schat graver, doch zijn moeite werd karig beloond en kwam hij inplaats van met malsche konijnen met een ver van malsche bekeuring thuis. Heden terecht staande riep hij de goedertierenheid in van den kantonrechter met betrekking tot de op te leggen straf. Hij moest een gezin, vrouw en 3 kinderen onderhouden met een inkomen van slechts 10 gul den per week. De heer kantonrechter moest toe stemmen, dat dit inderdaad geen vetpot was en veroordeelde den delinquent waar f30 boete of 30 dagen was gerequireerd tot de helft van de ge vorderde straf. Zet uw licht niet onder de korenmaat. De twintig jarige schilder, huisschilder wel te ver staan, C. de G. uit Alkmaar, had in een winteravond de Noordervaart onder Oterleek met zijn motor be- reeden, terwijl nummer en letter aan de achterzijde onvoldoende geïllumineerd waren. De heer de G. bleek te zijn een zeer „toegeeflijke" verdachte en werd dienovereenkomstig behandeld, zoodat zijn straf de f 4.00 boete of 4 dagen niet te boven ging. Het najaarszonnetje, dat scheen op de ruiten! Het lieflijke najaarszonnetje, dat op 23 October den Kanaaldijk onder Bergen met een gouden gloed overtoog, draaide ook den vrachtauto chauffeur J. de G., die met een lading ledige groentenkisten van den Helder kwam met bestemming voor Giezen Nieuwkerk, een leelijke loer. Want door het helle schijnsel op de voorruit was hij niet bij machte den rijweg voldoende te overzien en gaf hij een. aan den rechterkant van den weg staande bakfiets zoo'n opstopper, dat na deze executie inderdaad zeer veel fantasie noodzakelijk was, om uit de overblijfselen nog een fatsoenlijke bakfiets te reconstrueeren. De chauffeur, die bemerkte dat geen levend wezen was getroffen, reed met onverminderde spoed door doch was toch zoo sportief om uit eenige plaatsen waar hij door reed te telefoneeren, dat de vernielde bakfiets voor zijn rekening kwam. Deze fiets werd dan ook door de verzekering vergoed, benevens de handelsartikelen die er mee vervoerd waren totaal tot een bedrag van f 209.De chauffeur stond he den zelf terecht en het gelukte hem aannemelijk te maken dat de zonneschijn hem destijds parten had gespeeld. In verband met deze omstandigheid werd hij veroordeeld tot f30 boete of 30 dagen en uit keering van f2.50 tijdverzuim aan den berijder der vernielde bakfiets J. Slooten, aan welke verplichting de uiterst geschikte veroordeelde direct voldeed. GROBER UNFUG? Een chauffeur te Egmond aan Zee, de heer IJs orand de Gr., tracht zijn dagelijks kadetje te verdie nen met het vervoer van „Troller" vischer naar IJmuiden, doch mag zich daarbij niet verheugen in de Koninklijke of liever gemeentelijke goed keuring zoodat zijn bedrijf wordt geacht oneerlijke concurrentie aan te doen ten opzichte van bone fide autobusondernemers. Toen hij dan ook op Dec. post had gevat in de Julianastraat, wachtende op zijn getrouwe en welriekende cliënten, werd hij gecalangeerd en heden veroordeeld tot f3.boete of 3 dagen. De gangmaker voor 1932. De heer G. K., ingezetene van Zuidscharwoude was een der eerste alcoholovertreders in 1932 die kennis maakte met artikel 453. Hij werd n.m. op nieuwjaarsdag in de Koebbesteeg te Alkmaar aan getroffen in zoodanigen fuifstemming dat de politie verplicht was zich voor hem te interesseeren. Heden echter terechtstaande ontkende hij nóch den Prins te hebben gesproken, nóch van den Prins eenig kwaad te weten, zoodat aanhouding der zaak werd gelast, teneinde den verbalisant gelegenheid te ge ven ook een woordje mee te praten in deze drank aangelegenheid. Het onderhouden van de verkeersgeboden is de hoogste zaligheid van den weggebruiker. De winkelier, Jan v. Wa, uit Egmond binnen, die onlangs op zijn rij wieletje gezellig in de richting Castricum voortscharrelde, was verplicht een voor hem rijdend voertuig links te passeeren, doch bleef secuur de rechterzijde van den weg houden, omdat hij achter zich een auto hoorde naderen en bang werd voor zijn hagje. Helaas echter, het gevaar zat hier niet voor maar in den auto, waarin zich nota bene een lid der verkeerspolitie bevond, die tegen den overtreder proces-verbaal opmaakte, 'n mani pulatie welke den al te voorzichtigen winkelier op f 4.00 boete of 4 dagen kwam te staan. Omne principium graves! Alle beginselen zijn moeilijk. Bij den verlofhouder M. K. te Bergen werden op 25 November in het buffet aangetroffen 'n zestal flsschen inhoudende een heel wat pittiger borreltje dan het hem veroorloofd was zijn clientèle voor te zetten. Bedoelde flesschen bevattende schilletjes, pommerans, cherry brandy en dergelijk stevig spul, werden in beslag genomen en konden voor den ver lofhouder als verloren worden beschouwd, voorts werd hij veroordeeld tot f 40.00 boete of 40 dagen De aldus getroffen caféhouder beweerde sinds kor ten tijd als zoodanig te zijn opgetreden en dus nog niet op de hoogte te zijn van de wettelijke „onder scheidingen". Verwacht wordt echter, dat hij al doende wel zal leeren. De zwakste remmen plukken het krachtigst den autogans. De landbouwer Th. B. uit St. Maarten, wilde op Kerstmis j.l. ook eens den gebraden Haan uithan gen en huurde een reuze Chrevolet, die aan wel 6 vrienden of familieleden plaats bood. Op 26 Decem ber werd den peziertocht aanvaard naar Alkmaar, alwaar op den Kennemerstraatweg de poet al spoe dig vergald werd door de activiteit der Alkmaarsche politie, die constateerde dat de remmen van het ge huurde Chrevroletje in bedroevenden toestand ver keerden. Hoe slap echter ook, zij waren nog sterk genoeg om een flink gat in de beurs van den spat zierenden landbouwer te persen, aangezien hij he den, na veel gemopper van den heer ambtenaar werd veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen. Het mankeert steeds in de lengte of in de breedte Een vrachtauto chauffeur uit Liimmen, de heer J. P. v. T. had op 20 Dec. j.l. dekriet vervoerd, welke lading echter te ver buiten de zijwanden van den auto uitstak. Hij kwam met bedoeld riet van Aven- horn zonder opgemerkt te worden, doch op het Ritsevoort te Alkmaar stond weer een geuniformde dwarskijker klaar die het euvel direct in de doppen kreeg. De chauffeur heden terecht staande, werd niet onthaald op ranja met een rietje, maar ver oordeeld tot f 7 boete of 7 dagen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4