SfcSffi De Vrouw en de Mode Guur weer! glipte naar buiten. In de verte zag hij een groot vuur, waaromheen de andere roovers kampeerden. Muziek klonk en er werd dapper gedronken. Maar niemand zag hoe Frank voorzichtig en toch snel langs de rotsen sloop en in de richting van den spoorlijn in de duisternis verdween. In de boschjes langs de lijn verstopte hij zich. Tegen midder nacht ongeveer hoorde hij een trein naderen. Een wit overhemd, dat hij tegelijk met de sigaren uit zijn koffer had gehaald en onder zijn blouse had gesto ken, diende hem als vlag en Inderdaad had hij het geluk den machinist te kunnen waarschuwen, be gunstigd door het feit, dat de trein bij die bocht juist iets langzamer reed. De trein hield stil en nam hem mee naar Tsinan. Dat hij onderweg de held van het oogenblik was en zijn avonturen breed uitspon, behoeven wij wel niet te zeggen! Sprongen Üe zeeroovérs verschrikt op. In alle vroegte kwam hij daar aan. Het schip, 1 waarmede hij voer, was nog niet eens de haven binnengeloopen. Op deze wijze bespaarde Frank zijn ouders niet alleen 10.000 dollars maar ook de schrik! En dat alles met behulp van twee gewone tooversigaren! Ook de kapitein van het schip was vo lverugde, toen hij vernam, dat de aan zijn hoede toevertrouwde en ontvoerde jongen weer veeilig was aangekomen. En wat nog meer was, hij prees Frank als een flinke jongen met een helder hoofd en bood hem een plaatsje op zijn schip aan als secretaris. Maar de ouders van Frank vonden het beter, dat hij nog wat op school bleef. Maar de kapitein beloofde Frank, dat hij op de volgende reis overal op het schip rondkijken mocht en dat hij hem persoonlijk alles zou uitleggen. En dat was al een heel pleziertje voor Frank. Zoolang het schip in de haven lag, ging hij iederen dag aan boord, be keek de machines, maakte onderzoekingstochten door de ruimen en sloot'vriendschap met de matro zen. En dat was een heerlijke vacantievulling. De vader van Frank waarschuwde de politie en deze wist het zeerooverskamp te omsingelen, de jonken in brand te steken en alle zeeroovers gevangen te nemen. Wun Ssi werd opgehangen, want in China zijn zij niet zachtaardig met roovers. De andere Chineezen kregen lange vrijheidsstraffen. En dat alles, alles, door een paar heel gewone too versigaren! dus geen prijsje, maar kunnen met het blad uit de courant naar hun meester gaan en Iiem laten zien, dat oom Maarten heel, heel tevreden is over het door hen gemaakte opstel en dat zij eervol ver meld staan, als jeugdige literatoren van het zui verste water! De hoofdprijs is gewonnen door „Boertje"! Wel gefeliciteerd, beste jongen. Eigenlijk had ik het me wel kunnen indenken. Het opstel is echter telang, om in de krant te plaatsen. Iets anders is het met het origineelste opstel, dat ingestuurd is door „Tie- relantyntje". Jij bent nogeens gelukkig kindlief en onthou tegelijkertijd, dat je waarschijnlijk met je neusje gekeken hebt, want, dat Oom Maarten di- recht nadat je je portretje inzond, een praatje daarover in de couratn heeft geplaatst! Een af schrift ervan heb ik nog hier liggen! Ik zal het opzoeken en je dan nog wel eens precies schrijven, wat ik er toen van gezegd heb. De beide eervolle vermeldingen zijn: Tradescantia (wat schrijf je tegenwoordig een rare, omvallende letters, jongen lief, ik kan ze haast niet lezen!) en Hartediefje. Allebei hartelijk gefeliciteerd; meester kon trotsch op jullie zijn. En nu gaan we de oplossingen van de raadsels be-, spreken. OPLOSSINGEN LETERRS AU: 1. Herkules, leer, leus, hek. 2. De klok! 3. Een rups, pop, vlinder! 4. Arabier, ar, a, bier. NIEUWE OPGAVEN LETTERS AV: 1. Ik ben een vogeltje dat alleen in tropische stre ken voorkomt en heel erg klein De naam bestaat uit 7 letters. 1—4—3 een ander woord voor koud. 567—3 heeft twee glazen. 5—2—1 is een dier met horens. 2. Ik ben de naam van een heel groote stad in Europa. Mijn eerste lettergreep is iemand uit jullie ge zin, die je heel goed kent. Voeg achter mijn tweede lettergreep een t en ik ben een spijs, die in Indië veel gegeten wordt. 3. Ik ben een bloem van 8 letters. 1234 Is het als het vriest, v—5—6—7—8 is een muziekinstrument. 4. Ik ben een spcerij van 6 letters. 123 is een stuk vaotwerk. k—4—5—6 is een lichaamsdeel. Ziezoo daar staan ze weer. Doe nu eens goed je best en tracht ze eens allemaal op te lossen. Gemak kelijk zijn ze ditmaal niet. maar moeder mag je wel een klein handje helpen. Vooral het eerste raadsel is nogal moeilijk. En nu allemaal gegroet door Mies en door jullie aller OOM MAARTEN. DE SPRINKHAAN EN DE MIEREN. Kennen jullie het sprookje van den sprinkhaan en de mieren? Vast en zeker wel! Dan weet je ook, hoe de onbekommerde sprinkhaan steeds zoo aan het muzikmaken was, dat hij 's winters bij de vlij tige mieren moest gaan bedelen. Maar zien jullie nu ook de beide hazen, die uit hun schuilplaats het tafereeltje gadeslaan? Zoek maar eens goed! OP INSECTEN JACHT. Begin bij een van de vijf punten bij de ongedierte- spuit en volg dan de lijnen; denk goed na, als de weg zich vertakt! Wie op een met een F. gemerkt veld komt, is af en moet van voren af aan be ginnen. Kijk eens hoeveel insecten je met 5 tochten kunt vangen. Wie de meeste heeft gevangen, is winnaar. Als er twee of meer een gelijk aantal hebben gevangen beginnen de winnaars onderling om den prijs te „spuiten". Net zoolang, totdat er één overblijft! DRAISMA-van-VALKEMBURG'S A mLEVERTR - LEEUWARDEN Voor Uw handen, PUROL ELKE plek Doos30-60Jube80ct.BijApoth.en Drogisten. Mode-ditjes en datjes. Die kanten kraag. Een Berthekraag van ecru-kleurige Venetiaan- sche kant staat zeer gekleed op een middagja pon, in het bijzonder op bruin fluweel, evenals dito' kanten manchetten of wel een kleine kan ten volant op ellebooghoogte, die de strakke lijn van een elleboogmouw breekt en onze herinne- rring terugvoert naar lang vervlogen tijden. Goudleeren handschoenen. Bij officieele gelegenheden spelen handschoe nen bij het avondtoilet een groote rol. Lange, witte handschoenen hebben afgedaan en nu is men op de gedachte gekomen om sprookjesachti ge goudleeren handschoenen te fabrieeeren, waar door arm en hand als het ware met een gouden huidje bedekt zijn. Onwillekeurig denkt men bij het zien dragen van deze modegril aan Ooster- sche danseressen, die echter slechts haar nagels vergulden. Shawls. Bij avond- en middagjaponnen worden veel shawls gedragen in effen tinten, zoowel als meer- kleurige. Bij de eerste kiest men zijden mousse line, bij de laatste crepe de chine of een mooie mooie kwaliteit kunstzijde. (Nadruk verboden.) HET DOOLHOF MET DE STER. Hier zien jullie weer eens een fijn doolhof. Bij het woordje „begin" moet je er binnen gaan en dan moet je trachten bij de ster (eind) uit te komen. Probeer het maar eens; het is gemakke lijker dan je wel denkt! WEEKPRAATJE VAN OOM MAARTEN. Beste neefjes en nichtjes, De groote dag van den opstelwedstrijd is aange- bzroken. Oom heeft een hoofdprijs, een prijs voor het meest origineele opstel en twee eervolle vermel dingen uitgedeeld. De eervolle vermeldingen krijgen Shawls. No. 731015. Deze zeer practische met de hand gebreide shawl is met dikke wol in de leng te gewerkt. De grond is van donker beige en de breede streep in het midden en de beide smalle zijn van oud blauwe wol, terwijl dè lange aange knoopte franje van beide kleuren is gemaakt. Nr. 731016. In de breede gebreide shawl in vijf verschillende tinten donker, middel en lichtgrijs en twee tinten violet, aangeknoopte grijze franje. Zeer geschikt om bij een mantel japon te dragen. Hoeden. Nr. 731017—8. De hoeden worden tegen woordig wel met een zgn. hanen- of fazanten- veer gedragen, zooals onze beide buitenste mo dellen aangeven, maar eveneens ziet men ze met een t~cf van glimmend lint opgemaakt. Dit laatste heeft de veerenmode vrijwel verdrongen. Heeft men mantelstof over, dan zijn deze klei ne hoedjes heel gemakkelijk zelf te maken. Het eerste bv. geeft den indruk weer van een muts, zooals de Schotsehe Hooglanders dragen en kan zoowel van een of andere tint als van een Schot sehe ruit gemaakt worden. Nr. 731018 is van zwart fluweel gemaakt en is éen zeer coquet hoedje, dat opzij een toef van zwart glimmend lint heeft of wel van diep don- kei rood fluweel. Nr. 731019 geeft ons een zeer aardig hoedje dat aan ae eene zijde het hoofd geheel bedekt en aan den anderen kant het kapsel vrij laat, ter wijl een fazantenveer als garneering dient. i)e prijs dezer hoedpatronen, waarvoor opga ve van den omtrek van het hoofd noodig is, be draagt 65 cent plus porto. (Nadruk verboden.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 6