Coöp. Boerenleenbank te Noordscharwoude Uit den Omtrek SPORT EN WEDSTRIJDEN ?3sto algemeene vergadering van de Cioopera- tieve Boerenleenbank te Noordscharwoude. Bovengenoemde bank vergaderde Dinsdag avond in „Concordia" Aanwezig met het be stuur zijn 101 leden. Le voorzitter, de heer G. Barten, opent de vergadering en spreekt in do eerste plaats' zijn ge noegen uit over de groote opkomst en dat allen zoo op tijd. aanwezig zijn. Deze vergaderingen, zegt spr., zijn steeds van prettigen aard, daar wij telkenjare op kunnen zien naar resultaten. Ook thans is dit het geval, ondanks dat 1931 heele slechte resultaten gaf voor de tuinders. Tusschen het bestuur en den raad van toezicht bestond weer een aangename samenwerking. Hierbij merkt spr. op ,dat wij in ons midlen een bestuurslid hebben, die vanaf den o.ginne voor Üe bank werkzaam is geweest nl. de heer P. de "Wit, die bijna alle vergaderin gen present was. Om gezondheidsredenen achtte deze het beter zich terug te trekken, doch hier mede gaan bestuur en raad van toezicht niet ac- coord. Bij hooge uitzondering zouden wij hier mede genoegen nemen. Spr. hoopt dat allen het 25-jarig jubileum zullen meevieren, in het bij zonder de heer de Wit. Met den wensch dat ook deze vergadering aaugenamen aard mag zijn en de agenda op pret tige wijze behandeld zal worden, verklaart spr. de vergadering voor geopend. (Applaus.) Le notulen van de vorige Jaarvergadering werden door afwezigheid van den heer J. Kei- )zer, voorgelezen door den heer J. Zeeman en worden goedgekeurd met een woord van dank )aan den samensteller. Van deze vergadering zullen op verzoek van den voorzitter, de notulen gemaakt worden door den heer J. Zeeman. Het hierop volgende Jaarverslag wordt voor gelezen door den heer K. Opperdoes, welk ver slag als volgt luidt: Mijneheeren Wederom heb ik het voorrecht u in mijn Jaar verslag een overzicht te geven van het voor naamste gebeuren in onze bank over 1931. De totaal omzet bedraagt 511.345.47 gulden liet aantal leden is thans 181. 'Het aantal spaarboekjes in omloop 343. Het aantal voorschotten bedraagt 62. Hei aantal credieten in loopende rekening 32. Het saldo winst over het afgeloopen jaar be draagt 1501.48 gulden. Op 14 Januari heeft een onverwachte kasop name plaats gehad, waaruit bleek dat alles overeenstemming met de boeken is bevonden. In het rapport van de jaarlijksche groote in spectie gehouden op 7 Januari kwamen o.a. voor onzen kassier deze waardeerende woorden voor: Die boekhouding der bank werd op keurige wijze verzorgd In Maart werden eenige voorschotten verleend van het Provinciaal tuinderscrediet. Afgevaardigde naar de vergadering van den ring van boerenleenbanken was G. Barten. In de gecombineerde vergadering van het be stuur en den raad van toezicht, gehouden in Mei kwam een belangrijk punt van den beschrijvings brief voor de algemeene vergadering der Oentra- Ie te Utrecht in bespreking, nl. een voorstel om te hesluiten over te gaan tot de vorming van een kapitaal ter tegemoetkoming aan de Boeren leenbanken in de schade, ontstaan door bijzondere tijdsomstandigheden kapitaal voor bijzondere doeleinden. Besloten werd voor genoemd voorstel te stem men, nu de heffing over acht jaar zal plaats vinden en een half procent per mille, naar| den del>etstand van de voorschotten en credieten naai den si and op 31 December 1929 zal moeten wor den bijgedragen. -Afgevaardigde naar Utrecht was G. Barten, plaatsvervanger Jn. Ootjers. In Juli is door onzen kassier een schema op gemaakt van den stand van zaken onzer bank, aan de hand waarvan werd besloten voorloopig de rentevoet ongewijzigd te laten. Tenslotte mag ik hier weer getuigen van een steeds aangename samenwerking van bestuur, R van Toezicht en kassier. Mijneheeren. Het afgeloopen jaar zal in alle kringen, die hun dagelijksch brood moeten ver dienen met land- en tuinbouw, wel met een zwar te kool worden aangeteekend. Dit behoeft geen betoog. Ik eindig dan ook dit kort verslag met den wensch dat spoedig het getij mag kenteren. I>at v/ij weer gunstiger bedrijfsuitkomsten mogen verkrijgen, tot meerderen bloei van onze bank en van hare leden. (Applaus.) De voorzitter dankt den secretaris voor zijn goed weergegeven verslag. DE REKENING ONTVANGSTEN. Inhoud der kas op 31 Dec. v. h. vorig jaar Ontvangsten van de Spaarbank Terugbetaalde voorschotten Ontvangsten in loopende rekening: a. van de medeleden 103408.38 b. van de Centrale Bank 120733.35 c. van jaar-deposito C. B. 50000.— d. van verkochte waarden 1000.— e. afschrijvingen 500 f. op de res. gebrachte winst 2078.77 Ontvangen rente: a. van voorschotten b. in loopende rekening c. van coupons d. van de Centrale Bank e. van jaar-deposito C. B. Diverse ontvangsten volgens specificatie „277720.50 5862.75 3250.42 760.— 1229.13 2468.74 106.45 Totaal ƒ511345.47 UITGAVEN. Uitgegeven aan de Spaarbank Gegeven voorschotten Uitgaven in loopende rekening: a. aan medeleden 97917.03 b. aan de Centrale Bank 187136.42 Uitgegeven rente: a. aan de Spaarbank b. in loopende rekening Bijdrage C. B. (zonder bijdr. Waarborgf.) Salaris Kassier Afschrijvingen Diverse uitgaven volgens specificatie Op de reserve gebrachte winst Inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar Bijdrage kapitaal v. bijz. doeleinden 9530.79 452.68 67.25 700.— 500.— 856.79 2078.77 9264.20 68.50 Totaal ƒ511345.47 BEZITTINGEN. Inhoud der kas op 31 Dec. Uitstaande voorschotten: Borgstelling enz. Te goed in loopende rekening: a. rekeninghouders b. Centrale Bank c. jaar-deposito C. B. d. aandeelen Centr. Bank f. Deposito Oblig. C. B. g. Overige Waardepapieren koers 31 Dec. Meubilair 84458.41 50902.57 50000.— 70.— 6000.— Totaal ƒ328676.18 SCHULDEN. Schuld aan de Spaarbank Schuld in loopende rekening: a. rekeninghouders 29667.26 c. Reservefonds 17607.22 Saldo winst Do heer D'. Barten wordt met 89 stemmen her kozen. Op den heer W. Keppel werden 3 stem men en op den heer K. van Dijk 9 stemmen uit gebracht. De heer Barten zegt zijn benoeming ook we der met genoegen te aanvaarden en sluit zich verder aan bij het gesprokene door den heer J. Ootjers. De rondvraag levert niets op. De voorzitter sluit hierna de vergadering met ecu woord van dank voor de opkomst en het ge zellig samenzijn. Totaal 328676.18 BALANS VAN DE SPAARBANK VORDERINGEN. Te vorderen v. d. Coöp. Boerenleenbank ƒ279900.22 279900.22 Spaargelden Stichtingskapitaal 279900.22 De voorzitter vraagt de toestemming van de vergadering om de winst weer over te brengen naar het reservefonds. Aldus wordt besloten. Als lid van het bestuur is aan de beurt van aftreden de heer J. Ootjers, herkiesbaar De voordracht is als volgt: 'J. Ootjers, J. Lindeboom. K. Langedijk. De heer J. Ootjers wordt met 91 stemmen her kozen, 2 stemmen werden blanco uitgebracht en 3 van onwaarde. D(e heer Ootjers zegt mét genoegen zijn benoe ming weder te aanvaarden. He tis, zegt spr., in den tegenwoordigen tijd niet altijd van aan- genamen aard ergens zitting in te hebben, doch de Ooop. Boerenleenbank is hierbij een uitzon dering, 'daar er eendracht heerscht in de kringen Verkiezingen der leden. Een wisseling van het bestuur zou te betreuren, zijn en oók niet in het belang van de bank. Spr. hoopt dat allen het 25-jarig be staan der bank kunnen meevieren. (Applaus.) Als lid van den raad van toezicht is aan de beurt van aftreden de heer D:. Barten (herkies baar.) KOEDIJK. Zaterdagavond werd in de zaal van den heer Groot alhier een algemeene vergadering gehou den van het onderling ondersteuningsfonds bij ziekt een de vereeniging ziekenhuis-verpleging. De voorzitter, de heer Q. Beets, opent de ver gadering met een woord van welkom en spreekt zijn vreugde uit over de belangrijke opkomst 67 leden en hoopt dat deze avond weder het zijne zal bijdragen voor den bloei der vereeni ging. Vervolgens deelt spreker mede, dat het le- sttuurslid Bregman gedurende 25 jaar deze functie heeft bekleed en biedt den jubilaris na mens het bestuur een azalia aan. (Applaus.) De heer Bregman dankt het bestuur voor deze hulde. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat op verzoek van burgemeester en wethouders aan de gemeente 2000 gulden kasgeld is geleend tegen de noodige rente. A. Zeeuw vraagt wie er voor in staat als een ziekte uitbreekt, waarop de 'ter antwoordt, dat nog voldoende reser- 'ïwezig is. Hierna worden jde notulen ge- i - en onder dank voor de samenstelling goed gekeurdf Blijkens het verslag van den penningmeester bedroegen de ontvangsten over 1931 f2622.53 de uitgaven f2551.07, saldo in kas f71.46 en sal do op de boerenleenbank f 7872.39, totaal be zit f7943.43. Het saldo der rekening over 1931 bedroeg f 89.69. De heer P. Groot deelt mede, dat de Raad van Tcezicht deze rekening heeft nagezien en in orde bevonden en adviseert tot goedkeuring. Aldus besloten. Uit het hierna voorgelezen Jaarverslag blijkt, dat 4 bestuurs- en 1 alge meene vergadering werd gehouden. Ingeschreven werden 2 nieuwe leden. Door vertrek, bedanken en overlijden vielen af 6 leden. Het ledental op 31 Dec. 11. bedroeg 187. Aan 72 personen werd uitkeering verstrekt over 1380 ziekendagen. V ervolgens komt in bespreking een voorstel van het bestuur tot reglementswijziging. De voorzitter leest het nieuwe reglement voor en vraagt wie hierover het woord verlangt. De heer Brouwer zegt, dat volgens dit regio- ment het bestuur kasgelden moet beleggen bij dé boerenleenbank en dus zonder toestemming- van de algemeene vergadering geen f2000 bij de gemeente had mogen beleggen.De voorzitter geeft toe dat in strijd met het reglement is ge handeld, doch het bestuur heeft in zijn geheel deze belegging goedgevonden en meende dat de algemeene vergadering er wel mee accoord zou gaan. Spreker vraagt wat het bestuur moet doen indien dit geval zich weer voordoet en wijst er op, dat aan het houden eener algemeene verga dering kosten zijn verbonden. I> vergadering gaat er mede accoord dat be legging bij de gemeente plaats heeft. Le heer J. Nieuwenburg zag gaarne dat de in het reglement genoemde drie wachtdagen kwa men te vervallen. Die voorzitter zegt, dat dit een ingrijpende wijziging is, doch gevoelt er wel iets voor* dit >or 1932 toe te staan. De beer ;M. Muis zou het liever doorloopend hebben, waarop de heer Hart ernstig waarschuwt tegen het doen vervallen der wachtdagen in het reglement, hetgeen in de hand kou werken het paxasiteeren op de ziekenkas. Besloten wordt voor het jaar 1932 de wacht dagen te doen vervallen. Het reglement wordt hierop overeenkomstig de aanbieding vastgesteld. Aan de orde is een voorstel van het bestuur een bijdrage tc verleenen aan het Witte Kruis voor t.b.c. bestrijding en het uitzenden van kinderen indien dit noodig is. Wordt goedgevonden. De beer M. Mulder, voorzitter van het Witte Kruis dankt de vergadering voor deze toezeg ging en deelt mede, dat het geld noodig is voor verpleging van Jb. Haringhuizen in een sana torium. i Bij de hierop volgende bestuursverkiezing af tredend de heeren Q. Beets, C. Bregman en Jb. Bron Jz., worden deze herkozen met resp. 63, 58 en 57 stemmen. De heeren Q. Beets! en C. Bregman nemen deze benoeming aan. Het an dere lid wa? niet aanwezig en zal mededeeling ontvangen. öp voorstel van het bestuur wordt besloten het bodeloon ongewijzigd te lateh. De voorzitter deelt mede, dat de bode altijd zijn best doet en het bestuur ten volle over hem tevreden is. Bij de rondvraag verzoekt de heer P. Mulder Pz. inlichting over de uitkeering voor vaste ar- De heer O. Otto vraagt of het niet( mogelijk is de inning der contributie voor drie maanden op te schorten, in verband met de hooge reser ve, die er is. Be voorzitter vindt geen vrijmoedigheid op dit foorstel in te gaan, Die penningmeester wijst hierna op verschillende bezwaren. De heer Mulder meent, dat dit voorstel wel als crisis-maatregel kan worden aangenomen, doch de voorzitter wijst er op dat een voorstel 14 da gen voor de vergadering schriftelijk moet wor den ingediend. De heer Hart vindt dit ook een ingrijpend voor- stel, doch acht het beter dat de algemeen-a ver- gadering nu een beslissing neemt, omdat anders het bestuur zou moeten beoordeelen of iemand al dan niet in staat is om te betalen en dit zeer moeilijk is. Na eenige onderlinge bespreking tusschen de bestuursleden neemt het bestuur het voorstel over en wordt beslotep gedurende 3 maanden geen contributie te heffen, zulks vanaf 1 Eebr. Hierna volgt de vergadering van ziekenhuis- verpleging. Na voorlezing worden de notulen onveranderd vastgesteld. Uit het Jaarverslag blijkt ,dat 17 patiënten werden verpleegd, gedurende 246 verpleegda-gen Op 31 Dec. 11. bedroeg het aantal leden 736 beta- lende -en 31 niet betalende. Gnehoud-en werden 4 bestuurs en 1 algemeene vergadering. Blijkens de rekening van den penningmeester bedroegen de ontvangsten f 1392.37 en de uit gaven f 1393.66, nadeelig saldo f 1.29, terwijl op de boerenleenbank is geplaatst f 117.74, rente over 1931 f0.66 totaal f 118.40. De heer P. Groot deelt als lid' van den raad v. toezicht mede, dat de rekening is nagezien en in orde bevonden en adviseert tot goedkeuring Aldus besloten. De kosten per lid pier week be droegen 3.8 eent. Hierna komt in behandeling een voorstel van het bestuur tot aanvulling van art. 8 om! geen leden boven_ 50 jaar toe te laten als alleen per sonen die uit een andere gemeente komen, waar zij aangesloten waren bij de Federatie voor Zie- kenhuisverpleging. Hiertegen voert P. van Esseveld aan, dat vol gens het reglement het hoofd van het gezin 'lid moet zijn en het dus voor kan komen, dat iemand in een andere gemeente niet aangesloten kon zijn '-•Omdat daar geen vereeniging was er. hier ook itiët, omdat hij 50 'jaar is, terwijl zijn vrouw nog geen 50 jaar is en er misschien ook kinderen zijn die dan niet verzekerd kunnen worden omdat de vader boven 50 jaar is. Na bespreking wordt besloten dergelijke ge vallen op zichzelf te behandelen. Het aftredenid lid J. Kiooij wordt bij acclamatie herkozen en neemt deze benoeming weder aan. Bij de rondvraag stelt de heer Hart nog voor om art. 6 van het reglement, waarin thajis; ge sproken wordt van boekjaar, daarvoor in de plaats te lezen 52 achtereenvolgende weken. Nu kan het voorkomen dat een lid bv. begin Decem ber in het ziekenhuis moet en dan moet worden betaald 4 weken en met 1 Januari beginnen op nieuw de 42 dagen te loopen. Ditr is met de voor gestelde wijziging niet mogelijk. De heer Middelbeek zegt, dat een verzeker de recht heeft op weer 42 dagen verpleegkosten na een maand herstel en vraagt wie het herstel vaststeltt. De heer Hart zegt, dat het bestuur thans moet beoordeelen of iemand is hersteld daar de geneesheeren geen verklaringen afgeven en wijst daarbij op de moeilijkheden die hieruit voort vloeien, waarom een vorig jaar reeds werd voor gesteld geen zenuwpatiënten als leden öp te ne men. Na nog eenige bespreking over dit punt, wordt o vereenkömstig het voorstel van den heer Hart besloten. Hierna sluit de voorzitter de vergadering on der dank aan de leden voor hun 'tegenwoordig heid en de aangename besprekingen. De voordracht is als volgt: D. Barten. W. Keppel. K. van Dijk. De voorzitter zegt, dat niet meer wordt uitg-e keerd als het hoogst verzekerd bedrag, waarop de heer Mulder opmerkt, dat de zelfstandige werker dan meer voordeel heeft dan de arbeiders waartegen de heer Hart aanvoert, dat de werk gever de eerste week moet aanvullen tot het vol le loon. Uitgeest II—D(. T. a II. 4—1. Met een sterk gehavend elftal trok D.T.S. 2 naar Uitgeest en kreeg daar de zooveelste neder laag te incasseeren. Wianneer de Oudkarspelers in hun thuiswedstrijd volledig uit kunnen ko men hebben ze 75 procent winstkans, want het spel van Uitgeest was dezen middag ook be droefd slecht en alleen door hun grootere 'li chaamskracht hebben ze gezegevierd. De thuis club was over het geheel iets sterker, maar aan weerszijden werd zoo erbarmelijk geknoeid, dat we zouden kunnen spreken van „een wedstrijd van gemiste kansen." Dé backs en keeper van D. IJS. hebben hun huid duur verkocht en ze on derbraken telkens weer het korte spel van hun tegenpartij. Jammer dat hun doel een drietal kecren op noodlottige wijze doorboord. Een tweetal penalty's werden door Uitgeest ge- mist Het was een wedstrijd, die in een buitengewoon prettige verhouding onfler goede leiding werd gespeeld. Het spel was nog maar vier minuten oud, toen de linksback van D.T.S. de bal met zijn hand uit het doel sloeg. D|e toegekende straf schop belandde in keepers handen. Opgelegde kansen werden door beide partijen gemist Plak- man krijgt meer werk dan zijn collega, doch hij weet zijn doel voorloopig schoon te houden. Na een halfuur spelens zwicht hij evenwel voor een schot van de rechtsbuiten 10. Vijf minuten voor de rust, moet hij ,nog eens visschen. Rust 20. Nadat onmiddellijk na de rust Uitgeest goede kansen verknoeit, forceert D.T.S. een corner en hieruit weet haar middenvoor een doelpunt te

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 3