G vo Vo! Abon Rechtszaken bij Klc de nie Ki Mar „u een tijdje werkelijk ster- beslissende schot ontbreekt. (Jit- speelt in deze periode zeer futloos en schiet zelfs een prachtige penalty hoog over. Ze 1 beginnen toch het gevaar van een gelijk spel in j te zien en pakken nu weer beter aan. $.ls hun rechtsbuiten tegen de paal schiet, stuit de bal van den liggenden keeper in het net 31. Ver melding verdient een fraai schot van den D.T. S. links binnen, hetwelk evenwel corner wordt gekopt. Door de mist wordt het volgen van liet spel steeds moeilijker. Vier minuten voor het einde profiteert Uitgeest haa rlinks buiten van een fout van den keeper. 41. Als de scheids rechter het. einde aankondigt, heeft de thuisclub verdiend, maar geflatteerd gewonnen. Dl T. 51 3—Koedijk' 1. Op een tamelijk zwaar bespeelbaar veld, werd onder uitstekende, leiding deze wedstrijd ge speeld. Als scheidsrechter de aanvoerders laat tossen, si de Dj. captain degene, die zijn manne tjes voor ilen wind laat spelen. Wij zien, dat D. met een zwak elftal speelt. Over de match zelf het volgende: In de eerste helft zien wijf trots den wind, Koedijk reeds in de meerderheid. De D.-doelman heeft er echter goed het oog op, on maakt dat de score nog 'lang blank blijft. Zelfs denken wij de thuisclub de leiding te zien' ne men. De toegekende penalty wordt echter ge mist. Dc enkele aanvallen van Di. leverden voor de Koedijkverdediging niet veel moeilijkheden op door bet zwakke voorhoedespel van D. Rust 0—0. Na de rust komt de meerderheid der gas ten nog sterker naar voren.'Zij weten geleidelijk den stand, op te voeren tot 4O. B. was niet in staat de eer te redden. Meermalen werden een voudige kansen gemist. De strijd eindigde dus met een verdiende zege der Koedijkers. Verkade IDu T. I. 5—3. Om 2.20 uur laat scheidsrechter de Winter tos sen, welke wordt gewonnen door den aanvoerder van D'. T. S. die voor zon af wenscht te spelen want wind was er niet. Het is eerst een terrein verkennen van beide kanten. En D.T.S. krijgt al - ^gpoedig een paar prachtige kansen, maar weet ze niet in doelpunten om te zetten. Naj IQ, Bh nutee neemt Vërkade de leiding. 1—0. Hi&titr -een verwoedtaanvallen .van D .f iS. en na —uiten weet D'.T.S. gelijk te maken 1 1. Éyen voor de rust neemt Verkade weer de leiding 1 Dan is het spoedig rust. Na de thee is D.T.S. be'St op dreef en zoo waar ïh 3 minuten maakt zij' 2 doelpunten. 32 voor Di.T.S. Het is Verkade te bar en wordt D'.T.S. ingesloten. En zoowaar, 'ook zij maakt binnen drie minuten twee doel punten. Stand 43 voor Verkade. D.T.S. krijgt nogmaals een paar mooie kansen, maar de voor hoede is er uit, en na eenige minuten maakt Ver kade er 5— 3 van. In dezen stand komt het einde Deze wedstrijd zou zeker niet door D.T.S. zijn' verloren zoo zij geen 2 invallers had gehad. Verkade was volledig en heeft twee -kostbare puntjes van D.TjS. binnen. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Zitting van Maandag 25 Januari. Boter aan de galg gesmeerd. 27 April 1931 verscheen voor den Politierechter in de flatteerende uitrusting van Cavalerist, voor heen het onfeilbare recept om alle dienstmeisjes het hoofd op hol te brengen, de toenmaals 19- jarige Adr. S. uit H. H. Waard, die zich had te ver antwoorden voor een delict, dat niet op veel con- sidentie recht kon geven. Hij had namelijk een- landbouwer, bij wlen hij geregeld de Polderheraut bracht en waar hij wel eens op 'n bakje koffie werd genoodigd ontlast van f 135— die hij in een onbe waakt moment uit een kast in de hulskamer had ontvreemd. Het jongmensch beloofde alstoen beterschap en werd, mede om zijn militaire carrière niet te scha den voorw. veroordeeld tot 3 maanden gevange nisstraf met 3 proefjaren. Aanvankelijk gaf hij als cavelarist geen reden tot klagen, tot op een gegeven oogenblik zijn booze lust om bij een ander in de kast te snuffelen hem weer bekroop en hij uit het kastje van een wapenbroeder een klein bedrag aan geld inpikte. Dat was natuurlijk een gevaarlijke manipulatie, vooral met het oog op de drie maanden, die hij een hervalling in de zonden, nog voor hem klaar lagen. En zoo kwam het dat de inmiddels ook als cavalarist onder dankbetuiging voor de bewezen diensten ont slagen, Adriaan, met aanbieding van gratis pension in de „Parapluis" te Haarlem, heden in gesloten zitting opnieuw zijn opwachting moest maken. De heer Oolders, rapporteur der R K. reclasseerings- vereeniging te Alkmaar werd daarbij gehoord en ons later medegedeeld dat de ten uitvoerlegging van de vooorwaardelijke straf was bevolen. Het ééne onbedachtzame uur, dat tot jarenlang verdriet kan leiden. De 27-jarige geh. jongeman gen. A. J. J. K., die overigens met lof bekend stond, doch in een zwak oogenblik had laten verleiden zich schuldig te ma ken aan een delict, strafbaar gesteld bij art. 248bis ondervind nog altijd de strenge gevolgen van deze strafbare daad door een herhaalde verschijnng tot voortgezet onderzoek bij gesloten deuren. Het vonnis luidde 6 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren. Het dronken makende en kwaad brouwende Vaderlandsche brouwsel. De kleermaker Riewert Tj. te Helder, vertoont in normalen toestand inderdaad engelachtige eigen schappen, doch wanneer hij zich overdadig heeft gelaafd met het vuurwater van Schiedam is'zijn optreden conform aan de gedragingen van het lis tige heerschap, dat ln de opera „Faust" zulk een onsympathieken rol speelt. Zulks ondervond op 30 Augustus onze goede brigadier tot zijn niet onver deeld genoegen, toen hij den beschonken naaldrid der naar het arrestantenlokaal moest brengen en daarbij zulk een geweidigi verzet had te boeken, dat hij bijna verplicht was 's avonds over te gaan tot. een vervroegde verwisseling van ondergoederen. Evenwel toen Riewert ter zake terecht stond, wer den zijn goede eigenschappen nog eens opgehaald en besloten hem tot heden op de proef te stéllen. Thans werden de resultaten van dit experiment door den heer Wiggers aangeboden. Het proefkonijn was echter niet aanwezig, maar dit scheen zijn sculd niet te zijn. De inlichtingen luidden gunstig, dus werd het probeersel aangenomen en verdachte 'voorw. veroordeeld tot 2 maanden gev. met 3 proefjaren. Met arm en been gewerkt. Een te Venhuizen geboren, wonende en werkende heer Folkert G., gaf op een dag in December 1931 aanleiding tot een bezoek op de zittng van den Politierechter, naar aaneliding van het feit, dat hij zijn dorpsgenoot Th. J. Raven tegen den grond sloeg en hem vervolgens een kwadaardlgen trap in de lies toebracht. Volgens bewering van Folkert, die heden terecht stond, zou Raven minder eervolle praatjes omtrent zijn persoon hebben rondgestrooid. Hij was volgens dien heer een kwartjesman of een z. g. onderkruiper. Deze onaangename ervaring gaf verdachte echter nog geen vrijheid om Raven af te drogen en hij werd dan ook behoorlijk gecorrigeerd door een geldboete van f 15 of 15 dagen hechtenis. Het doel leelijk voorbij gestreefd. Een 40-jarige scheepsmaker te Broek op Langen- dijk, getooid met den historischen naam van Jan de W. had getracht den Raad van Arbeid er tus- schen te nemen, door een rentekaart ten behoeve van zijn knecht Jan de Haas, gedurende het tweede half jaar 1931 te beplakken met reeds gebruikte rentezegels van 60 ct. Deze „linke" streek mocht hem echter niet voldoende gelukken, zooals bleek uit zijn verschijning heden voor den politierechter De ver dachte beweerde dat de zegels niet gebruikt woren, maar eerst hadden gestaan op naam van een ander persoon, voor wlen ze niet waren ingeleverd. Hij had toen de zegels afgeweekt en van nieuwen datum voorzien, 'n gevaarlijke tak van „Huisvlijt" die den economischen patroon kwam te staan op f30 boete of 30 dagen. Een werkelooee die niet voldaan was over de bedie ning aan de arbeidsbeurs. De 24-jarige los werkman, Jan H., wonende te Alkmaar presenteerde zich in qualiteit van ver dachte, omdat hij op 15 Dec. 1931 aldaar een em ployé van de arbeidsbeurs, den heer C. Bakker, zou fhebben mishandeld door hem te slaan, terwijl hij voorts niet had voldaan aan de vordering van twee andere bevoegde ambbtenaren van het instituut om zich uit het locaal van de arbeidsbeurs te verwij deren. De verdachte zag in zich zelf geen schuld en ver meende destijds in zijn volste recht te staan. Ver dachte ontkende de bevoegdheid deze ambtenaar om hem te gelasten zich te verwijderen. De heer Bakker had de inschrijving geweigerd om dat verdachte en zijn broeder niet bekend stonden als arbeiders doch als handelaars in casu venters langs de huizen Verdachte, beweerde vijf jaar lang werkzaam ge weest te zijn op Eik en Linden. Ook had hij gewerkt in den Wijnhandel van den heer Geels. Eerst later had hij zich onledig gehouden met stoelmatten. De politierechter meende dat in deze dagen vooral de ambtenaren soepel moeten zijn. Over het algemeen genomen maakte deze getuige een niet bepaald schititerenden indruk. De politie rechter achtte zich zelf gedwongen getuige op het gewicht van den eed te wijzen. Ook werd besloten om den directeur, den heer v. d. Heuvel telefonisch te ontbieden. Intusschen werd gehoord de heer v. Zutphen, ambtenaar van'de arbeidsbeurs en M. H. B. en onder dit verhoor erkende verdachte dat hij om han- delsgeld had verzocht. Hij was voor korten tijd met zijn moeder en broeder van Egmond aan Zee ge komen. Getuige had verdachte geadviseerd zich schrif telijk tot maatschappelijk hulpbetoon te wenden om steun. De heer v. Zutphen, ex-rijksveldwachter ver klaarde voorts te hebben gehandeld op algemeene lastgeving van den directeur. Het bleek dat verdachte later, toen zijn moeder f 5.steun werd verleend, ondanks het voogeval- lene, een schriftelijk excuus had ingezonden. De heer v. d. Heuvel, inmiddels gearriveerd, werd daarop gehoord en deze verklaarde niemand last te hebben gegeven verdachte het lokaal uit te zet ten. Het personeel heeft een algemeene machtiging den directeur te vervangen bij diens absentie. De directeur was dienzelfden ochtend.niet door den get. Bakker opgebeld, wel te voren, overigens had de directeur zijn spijt uitgedrukt, over het ge beurde. Dergelijke incidenten waren hem rtiet* aan genaam. Ten slotte werd nog gehoord de heer Elte, die eveneens een resumé gaf van het gebeurde. Niet werd door getuigen aangenomen dat ver dachte opzetelijk naar den heer Bakker hal geslagen De officier stelde de keus tot verwijzing naar den rechtercommissaris of een vrijspraak omdat de zaak niet duidelijk is, wat de mishandeling aanbelangde Ter zake huisvredebreuk requireerde de officier als nu f 7boete of 7 dagen. Vonnis f 5.— boete of 5 dagen. Eenige onaangenaamheden tusschen dames. Schreeuwende kinderen in de rechtszaaL Mej. Hendrika B., echtgenoote van Joh. S. N. te Alkmaar, de zaal binnentredende met-een baby op de arm en een ietwat groote dochter aan de hand, zou op 14 Dec. mej. K. de Wilde, wed. Roos, een klap in het gelaat hebben gegeven. Het vervaarlijk ge schrei van de verschrikte kleintjes, die blijkbaar in de rechtzaal zich niet op hun gemak bevonden, maakte het volgen van deze gewichtige zaak niet gemakkelijk. Eisch f8.boete of 8 dagen. Vonnis f5.boete of 5 dagen. Voor zoover we het kon den verstaan, Vas moeder N. het niet met de dag vaarding eens. Heldersche ruitenverbrijzelaar. Drank gaf alweer de inspiratie. In den nacht van 13 op 14 December werd te Helder een winkelruit ingeslagen in den schoen- handel van Bota. Welke ruit een handelswaarde vertgeenwoordigde van f40. De niet verschenen C. B. werd dit feit' ten laste gelegd en verdachte, die des tijds beschonken was, veroordeeld tot f 25.— boete of 25 dagen. De geschorste motorrijder. De bankwerker Jan B. te Helder, had ondanks hem voor den tijd van 1 jaar de bevoegdheid om motorrijden was ontzegd, toch nog van dat rijbewijs gebruik gemaakt, hetgeen op 12 December door den brigadier der gem. politie Kramer werd geconsta teerd. De schorsing was op verdachte gelegd als ge volg van zijn woest rijden. Ook had hij op 12 Dec. nogal wat alcoholhoudende dranken verwerkt. Eisch 1 maand gevangenisstraf. Vonnis conform. Een sctaoenklomp gebezigd als tuchtmiddel. De 38-jarige landbouwer Pieter B. te Helder, stond terecht ter zake mishandeling van den klompen- handelaar W. Volkers, welke handelaar hij op 19 December met een exemplaar van een gekochte schoenklompenpaar, dat niet aan den eisch voldeed, 'n mep in het gelaat had toegebracht. Volgens verdachte waren de klompen na één uur gebruik al stuk. Volkers weigerde zijn erf te ver laten, nam een dreigende houding aan e ntoen gaf verdachte hem een duw Bij de politierechter had hij de zaak minder onschuldig voorgesteld, toen had hij toegegeven den man voor den grond geslagen en hem bloedend ver wond te hebben. De officier hield zich aan de eerste en meest spontane verklaring en vorderde f30 boete of 30 dagen. Uitspraak f25 boete of 25 dagen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 26 Jan. Uitspraken zitting 19 Januari. Jan D., visscher, Egmond aan Zee, mishandeling van een jachtopziener 2 maanden gev. Joh. Mast F., Hoorn, hooger beroep overtreding motor- en rijwielwet, f 15 boete of 15 dagen. Maurits N., Amsterdam, Als voren f30 boete of 30 dagen en f 15 schadevergoeding. Matthys v. E., Helder. Als voren f75 boete of 75 dagen en 1 jaar ontzegging. Willem Hendr. KI. Barsingerhorn. Hooger beroep, overtreding arbeidswet f 30-boete of 30 dagen. Corn. W„ Nibbixwoud, hooger beroep overtr leer plichtwet. Geen straf opgelegd. Een ongelikte beer. Bedreiging met doodslag. De reusachtige 29-jarige slagersknecht Klaas Gerrit de L. uit Medemblik, die niet 'voor het eerst met de strafrechtbank in contact kwam, bevond zich thans in voorarrest en stond terecht voor het na te noemen feit. In den nacht van 28 October bevond hij zich te Twisk en na zich in een café duchtig te hebben bedronken, drong hij met geweld binnen in de sla gerij van den heer N. Couvet aldaar en wilde met een groot slagers hakmes dezen te lijf, onder be dreiging dat hij hem aan gehak wenschte te snijden, hem in elk geval wilde dooden al zou het hem ook 10 jaar kosten. Hij had te voren een ruit verbrijzeld en vervol gens de deut van de woning ingetrapt, draaide het electr. licht op en verschafte zich toegang tot de slachtplaats. Hij "stuitte toen op den heer Couvet, die gelukkig in het bezit was van een revolver, waar op de geweldenaar blijkbaag schrok zich terugtrok naar de slagerij en zich in 't bezit stelde van een hakmes. De verdachte, een inderdaad zeer gevaarlijk indi vidu indien hij onder den invloed is, werd reeds verschillende malen veroordeeld wegens poging tot zware mishandeling en wederspannigheid. Als getuige deskundige werd eerst gehoord Dr. Maiius te Ra, zenuwarts te Castricum. Deze had verdachte medisch onderzocht en was tot de con clusie gekomen dat verdachte, hoewel nerveus, toch verantwoordelijk was voor zijn daden en hem geen verminderde toerekenbaarheid kon worden toege schreven. De verdediger, mr. C. A. de Groot, vroeg of ver dachte, die bij het z.g. afvallen van de bladen, anders was dan gewoonlijk, door zijn geestelijken aanleg daarvan meer gevoelde dan een normaal inensch. Dr. Te Raa antwoordde geen geestelijke afwij kingen van dien aard bij verdachte te hebben ge constateerd. Vervolgens werd gehoord de heer Wiggers, reclas- seeringsrapporteur en ambtenaar die verklaarde dat de reclasseering voor verdachte niet meer bruikbaar was. Het rapport was daarvoor al te somber. De heer N. Couvet, slager te Twisk wenschte zich civiiele partij te stellen wegens de door verdachte verneling van het perceel voor f 10. Aanvankelijk stond verdachte voor het huis en brulde Couvet toe: Kom er uit, ik wil met je afre kenen! Couvet animeerde hem toen maar liever naar huis te gaan en draaide het licht uit. Toen trapte Klaas de deur in en bedreigde getuige, die gewapend met een revolver, zich in de kamer be vond, met een mes en een hakmes. Hij bracht echter zijn moorddadige voornemens niet ten uitvoer doch heetf zich later verwijderd. De verdachte was van meening dat hij niet zooda nig was opgetreden. De jonge reus, die onder invloed van sterken drank zich gedraagt als een ware woes teling, was thans zoo beleefd mogelijk en zacht als een lammetje. Hij zeide, stellig in de meening te verkeeren, eerst na de verschijning van Couvet met iéts in de hand, zich naar de slagerij te hebben begeven cm óók wat „gereedschap" te halen. De heer S. Kee, Kaasmaker te Twisk woont in bij den slager Couvet en verschaft deze als contra prestatie den kost. Dien avond te bed liggende had getuige het ge weldig lawaai en de bedreigingen door verdachte geuit, gehoord. Hij stond op en zag in de woon kamer Couvet staan. Daarop hoorde hij glasram melen en vloeken en bedreigingen. Voorts had hij waargenomen dat Couvet een revolver en verdachte een mes in de hand had. Deze laatste haalde de deur open en riep: Het moet maar beuren! Ver- verdachte had in de eene hand 'n slagers mes en in de andere een hakmes. Getuige kreeg den indruk dat verdachte den slager Couvet naar het leven stond. Tenslotte werd gehoord de 22-jarige slagersknecht J. Steeman die zich in bedoelden avond in het café en in gezelschap van verdachte had bevonden. Laatstgemelde was toen beschonken. Hij had het voornemen op Couvet los te trekken en getuige had getracht hem hier van af te brengen. Als 16 jarige jongen had verdachte al met een revolver gedreigd en in militairen dieinst den compagne- commandant met een mes. Ook een keurmeester had hij gedreigd met een revolver en mes. Tot daden was het echter nooit gekomen. Dr. Te Raa was de meening toegedaan, dat het i verdachte meer is te doen op angst aan te jagen, voorts indiien hij onder drank invloed verkeert. Het is echter mogelijk, dat op zekeren kwaden dag verdachte wel tot daden overgaat. De heer officier kortelings het gebeurde relevee- rende qualificeerde het voornaamste feit als be dreiging met doodslag, van zelfverdediging, waarop verdachte zich ten onrechte beriep, was niets ge bleken. Verdachte was toerekeningsvatbaar en had i zeer ongunstige antecedenten. De bevolking van Medemblik is doodsbang voor hem. Er ging een zucht van verluchting op, toen men hoorde dat dit I gevaarlijk mensch was gearresteerd. De commies Hartog had zelfs eeen speciale vergunning een re volver te mogen dragen, voornamelijk omdat hij door verdachte meermalen was bedreigd. Tenslotte requireerde de officier 1 jaar en 10 maanden gevangenisstraf ter zake huisvredebreuk en bedreiging met doodslag. Mr. C. A. de Groot had een geheel anderen indruk van den „schrik van Medemblik" gekregen, dan hij uit de stukken had ontvangen. Hij vond een groot jongmensch, dat heel klein was in het huis van bewaring en veel spijt had van het gebeurde. Voorts stelde pleiter in het licht de betere eigen schappen van zijn cliënt, bestreed op juridische gronden de dagvaarding en vermeende dat een ge vangenisstraf zeer ongunstig op verdachte zou wer ken. Beter was het hem ten goede te leiden. Dat was de weg die men met verdachte moest inslaan. Ten slotte overwoog pleiter de mogelijkheid ver dachte als nog te reclasseeren en refereerde zich overigens aan het oordeel van den rechtbank. Volgde de gebruikelijke re en dupliek. De korte maar stevig gebouwde arbeider Nic. K. te Grootebroek, had zich in den middagzitting te ver antwoorden wegens mishandeling van zijn bejaar den dorpsgenoot J. Laan, die hij in den avond van 22 Nov. aldaar in de keel zou hebben geknepen en op het hoofd geslagen. Volgens verdachte zou hij zich hebben geïnteres seerd voor het geval, dat een Jong meisje door ge zegde heer Laan was lastig gevallen en het meisje had gezegd: Ik ga of ik loop niet met je mee. Later bleek echter dat dit meisje de bloedeigen dochter van gemelden heer Laan was. Genoemde heer Laan was voornemens zijn doch ter thuis te brengen, doch de levenslustige jonge dame had meer viducie in een walsje ln het patro naat en wenschte naar de danszaal terug te keeren. Zijn dochter had echter niet gezegd ik verd het, ik ga niet met je mee, zooals verdachte ge liefde te beweeren. De oude heer werd toen door verdachte heftig bij de keel gegrepen en op het hoofd geslagen, zoodat hij buiten bewustzijn geraakte, zijn pet viel onder de operatie van zijn hoofd en hij zelf tegen een hek. De verdachte ontkende de mishandeling, doch de schilder Berkhout had gehoord dat een jongmensch met een geweldige knoop ter illustratie tegen een meisje had gezegd, dat ie 'm een goeie klap had gegeven. De 16-jarige Anna Cathr. Johanna Kool enberg was het meisje waartegen gezegd was, tot drie maal toe, dat hij Laan een geweldige klap tegen zija hoofd had gegeven. Anna kon zich hie rvan niets herinneren, wat de president vreemd vond, zij had wel gezegd dat Laan een goeie man was, die zijn dochter thuis wilde brengen. De getuige F. Ooterman deelde mede, dat ver dachte geen lust had om te gaan dansen in het patronaat. Hij had Laan en verdachte tegenover elkaar zien staan van de mishandeling zelf be weerde hij niets gezien te hebben, wel had hij ge merkt dat verdachte zenuwachtig was ook had hij gezien, dat Laan zijn pet had verloren, terwijl deze had gezegd, dat hij het zou aangeven. Verdachte had ook nog een situatie teekening me degebracht, die met belangstelling werd bezichtigd en lang en breed besproken. Nicolaas K. was reeds vroeger in aanraking ge weest met de justitie ter zake wederspannigheid en deswege veroordeeld tot 2 maanden voorwaardelijk. De officier zag niet in dat er aanleiding was voor verdachte om ter bescherming van mej. Laan op te treden en evenmin was het noodig om den ouden man te mishandelen. Het te lastfe gelegde voorts bewezen achtende, vorderde spreker f 60 boete of 60 dagen. De officier verbaasde zich grootelijks over dat een „patronaat" werd gebezigd als danszaal. Ronduit gezegd, viel dit den officier sterk tegen! De verslaggever ziet er echter in een homoepa- tisch middel! Similia Similibus Curantur: Men moet de eene kwaal soms met een andere genezen! 3 pond 3 3 Ribstuk Roasbiei Mi Ruilt U1 Veidron aan den Alleen I voor Reparat: Zooevon ALKMA Naar a stang, di van de i (voor dei heeft Sir financier mede de sterker d Een va te zijn Vi Chr.), dif ses StatE waarschi; biezen ki kent, zot den tijd, ongeveer van de E: wel als z< Veilings-i Bij de weken, v het nog de afgelc reeds eer

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4