Uit den Omtrek Rechtszaken KOEDIJK. Tweede Algemeene vergadering van de afdeeling Koedijk van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies op 28 Januari 1932 in de zaal van den heer Groot. Tegenwoordig buiten het bestuur 2 leden De voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en spreekt er zijn spijt over uit dat geen belangstelling is van de ouders van uitge zonden kinderen; dezen had hij hier wel verwacht. Spreker deelt mede, dat de statuten en het huis houdelijk Reglement goedgekeurd van het Hoofd bestuur zijn terugontvangen en dat door de ge meente voor het jaar 1931 een subsidie is ver leend van f25.— en voor de volgende jaren tot wederopzegging f50.—. Ook brengst spreker een woord van dank voor de medewerking van dokter den Hartogh onder vonden. De notulen worden na voorlezing onveranderd vastgesteld. De rekening wordt nagezien door den heer P. Geus en Mej. Groot, welken deze in orde bevin den en waarna tot goedkeuring wordt besloten. Ontvangsten f310.20, uitgaven f305.69. Saldo f4.51. De contributie aan het hoofdbestuur wordt weder bepaald op f 5.00 De aftredende bestuursleden A. Sloof, M. Molenaar en Mevr. Hartogh worden bij acclamatie herkozen en nemen deze herbenoeming weder aan. Als commissieleden voor het nazien van de boe ken en bescheiden van den penningmeester in 1932 worden benoemd P. Geus, Jb. Stam en C. Egmond. Tenslotte komt in bespreking de oprichting van een Floralia-vereeniging. Mej. Mol heeft reeds van eenige dames toezegging van medewerking en besloten wordt Mej. Barsin- gerhorn, Mevr. Stuffers, Mej. Lammerschaag en Mevr. Kkkert te verzoeken zitting in deze commis sie te nemen. De ter vergadering aanwezige dames Mej. Mol, Mevr. den Hartogh en Mej. Molenaar zeg gen hun medewerking toe. Mej. Mol zal een aanvang maken met het ophalen der strookjes voor bestel ling van bloemen. De heer P. Geus vraagt of bekend is, dat het zil verpapier geen waarde meer heeft, waarop geant woord wordt dat zilverpapieir nog wel wordt be waard, omdat msschien later de waarde weer stijgt, doch thans is het niets waard. Blijkens het jaarverslag van den secretaris was het ledental 77. Gehouden werden 3 bestuurs en 1 alge meene vergadering. Met een woord van dank aan allen die hunne medewerking hebben verleend, sluit voorzitter de vergadering. 5 timmerlieden, 22 landarbeiders, 2 losse ar beiders, 1 voeger, 1 schilder, 1 matroos, 3 schip pers, 1 chauffeur. KOEDIJK. Door de afdeeling Koedijk van de N. H. Vereen. „Het Witte Kruis" alhier aijn pogingen in het werk gesteld tot het houden eener moedercursus. Door de medewerking van de hoofdvereeniging zal bij genoegzame deelname deze cursus worden ge houden in Februari en Maart. Opgave voor üeeiname kan geschieden bij de bestuursleden tot 8 Februari a.s. De cursus is gratis en wordt toegankelijk gesteld voor dames boven 18 jaar. KOEDIJK. Het aantal ingekomen aanvragen om tuinderscre- diet bedraagt tot heden 162; het totaal aange vraagde voorschot bedraagt ruim f215.000.—. KOEDIJK. Ten behoeve van het crisi-comité zijn aangekomen 2 wagons eierkolen, welke zullen worden verdeeld over 184 gezinnen. Plaatselijk iüieuws LANGENDIJKER KOLFBOND. Bij de heden in Concordia gehouden wedstrij den, uitgeschreven door den Langendijker Kolf- bond, werd de vijfde en laatste rondte gespeeld en daarmee de wedstrijden der eerste- en tweede-klas kolvers beëindigd. We laten de uitslagen hier volgen met allereerst het reeds behaalde aantal punten tusschen haakjes het nu verkregen aantal en op het laatst het eind resultaat. Eerste klasse: G. Hop, Noordscharwoude (471) 117, 591; C. Langedijk, Noordscharwoude (547) 160, 707; T. Pranger, Noordscharwoude (487) 137, 624; J. Schrieken, Oudkarspel (527) 129, 656; O. Bakker, Oudkarspel (480) 132, 612; K. Quant, Oudkarspel (581) 122, 703; P. Molenaar, Zuidscharwoude (617) 152, 769; P. Goet, Zuidscharowude (486) 136, 622; J. J. Reijne, Zuidscharwoude (520) 134, 654. Tweede klasse: P. v. d. Welle, Zuidscharwoude, (467) 109; 576; K. de Boer, Zuidscharwoude (526) 107, 633; J. de Geus, Zuidscharwoude )503) 114, 617; P. Bias, Zuidscharwoude (396) 136, 532; W. Glas, Zuidscnarwoude (396) 123, 519; C. Berkhout, Zuid scharwoude (473) 126, 599; G. Deutekom, Noord scharwoude (512) 120, 632; C. Pranger, Noordschar woude (486) 140, 626; G. Langedijk, Noordscharwou de (516) 124, 640; K. Langedijk, Noordscharwoude (485)T. Kostelijk, Noordscharwoude (520) 133, 653; C. Balder, Noordscharwoude (451) 138, 589; Jn. Bakker, Noordscharwoude (443) 110, 553; L. Dekker, Noordscharwoude (518) 139, 657; T. Muile boom (515) 115 630; P. Jes, Noordscharwoude (491) 134 625; A. Moeijes Noordscharwoude (446) 115, 561; Jb. Hopman, Noordscharwoude (439) 124, 563; W. Kraakman, Zuidscharwoude (525) 125, 640; Jn. Zijp, Zuidscharwoude (532) 124, 656; Jn. Bruin, Zuid scharwoude (457) 114 571; Jb. Zijp (413) 2 p. 58 471; P. Langedijk Oudkarspel (550) 151 701; P. Gelder (539) 137 676; C. Vlug, Oudkarspel (494) 128, 622; Jb. Gelder (486) niet gekolfd; P. Quant (494) 127, 621; Van de eerste klasse kolvers heeft alzoo de heer P. Molenaar het hoogste aantal punten n.l. 769, behaald en van de tweedet klas de heer P. Lan gedijk en wel 701. Van de eerste klasse heeft Op Maat het hoogste aantal punten, n.l. 2045. Van de tweede klasse kolfden een verschillend aantal. - OUElKAKSPEL. Bij het Plaatselijk Crisiscomité alhier is bericht ontvangen van bet Nationaal comité, dat een wa gon eierkolen, en een aprtij dekens en kleeding- stukken aan het Plaatselijk comité zijn afgezon den. Een mooi bewijs dus van samenwerking tus schen het hoofdoomité en zijn onderafdeelingen. Mijnhardt's Laxeertabletten rr palen zonder Kramp of Pijn. Doos 60 ct. bij Apoth. en Drogisten een specificatie der rekening aan de achterzijde van het convocatiebiljet worden vermeld. Gewaagde het Jaarverslag van de hoop op een gezond jaar, de voorzitter sloot zich hierbij aan waarna sluiting van deze gemoedelijke samen komst volgde. ZUIDSCHARWOUDE. In de laatstgehouden vergadering van de ijs- club „Ons Genoegen" werd besloten, het nieu we contract van de ijsclub „Volharding" te Oudkarspel niet aran te gaan en bet lidmaatschap op het oude contract te willen bestendigen. Wij vernemen dat „Volharding" hierop niet ingaat, waardoor dus de overeenkomst met Ons Genoegen vervallen is. - ZUIDSCHARWOUDE, Op initiatief van den consulent ds. Bioeke der Herv. Gem alhier, wordt gepoogd een Herv. zangkoortje op te richten. ZUIDSCHARWOUDE. j De alhier gevestigde vereeniging voo rzieken- I huis verpleging hield gisteravond ten lokale van den eher Kuilman haar Jaarvergadering. De voorzitter 8. de Boer Kz. verwelkomt allen en wijst op de treurige tijdsomstandigheden, wel ke vooral hier in deze streek vallen waar te ne men. Onze vereeniging heeft dit jaar een nadee- lig saldo, wat dus ook al een slechte toestand aangeeft, doch er zullen wel meer vereenigingen met een tekort te kampen hebben. Toch is het i verblijdend, dat wij ook dit jaar weer onderschei- dene menschen bonden helpen, doordat ze ver- zekerd waren. Verder zegt de voorzitter, dat door de Federatie opgericht is een vereeniging tot dekking van operatiekosten, genaamd O.O. K. en gaf nu den penningmeester gelegenheid j verslag uit te brengen van zijn gehouden beheer daar de secretaris nog niet aanwezig was. Aan de rekening van den penningmeester, den I heer Metselaar ontleenen wij het volgende: ont- vangsten 1223.74i/2 uitgaven f 1437.32, nadeelig saldo f 213.57i/o. 30 patiënten werden voor re kening van de vereeniging verpleegd. Het aantal verpleegdagen bedraagt 445, dat is een gemid delde van 15 dagen. Twee patiënten zijn in het ziekenhuis overleden. Het aantal leden be- draagt 875, waarvan 816 betalende en 59 vrij- «ROEK OP LANGENDiIJK. Bij den correspondent voor de arbeidsbemid deling staan op 30 Januari 1932 ingeschreven! de navolgende groepen werkloozen: Rapporteurs waren de heeren Laas en Jb. Kroon op wier advies de rekening werd goed gekeurd. i De contributie werd wederom vastgesteld op 121/2 cent. Nu gaf de penningmeester eenige inlichtingen aangaande de nieuwe opgerichte vereeniging O. O.K. Vooral zij die niet bij een doktersfonds etc. zijn aangesloten is het raadzaam lid te worden van onze vereeniging en daardoor ook lid van 0.0.K. t.e kunnen zijn. Be contributie is be paald op 3 cent per lid, beneden 16 jaar 2.5 cent per week. EiEen oepratierekening wordt tot een maximaal bedrag van 75 gulden vergoed, in 52 weken hoog stens 25 gulden in totaal. Vanuit de vereeniging zijn 29 leden toegetreden tot de vereeniging O.O.K. datt is 8 procent. Het totaal ingeschreven leden bedraagt 650. De pen ningmeester werd dank gezegd voor zijn beheer en mededeelingen. Nu inmiddels de secretaris, de heer Jn. Kra mer ter vergadering gekomen is, werden door hem de notulen gelezen, zoo ook een kort Jaar verslag, dat o.m. het reeds vermelde bevat. Beide verslagen worden goedgekeurd. Als bestuurslid werd met bijna algemeene stem men herkozen de heer Jb. Grootjes. KKiasnazieners voor dit jaar zijn de heeren Bi. Schrijver en Cl. de Boer Cz. De voorzitter raadde den leden aan, ter voor koming van moeilijkheden, niet te verzuimen de kinderen aan den bode op te geven. Goedgevonden werd om de bestuursleden voor taan f 0.50 presentiegeld tte verleenen als zij vergaderen. Hoewel de bode zijn best doet, zal hij in het vervolg voor aanbrenging van nieuwe leden per gezin 25 cent ontvangen. Dit is altijd een kleine aanmoediging. De heer Groen zou gaarne wenschen, dat de leden meer bekend werden gemaakt met oen eventueel gebruik van de ziekenauto. Nu is het voorgekomen dat een andere in de plaats van de gecontracteerde auto werd gebruikt en duur der was. In het antwoord werd medegedeeld, dat het bestuur het betrokken ziekenhuis eventueel zal verzoeken de gecontracteerde auto te bestellen eu ten tweede dat voor het gebruik van de auto 10 gulden wordt vergoed. Op verzoek van den heer Kuilman zal voortaan Nieuwstijdingen Meisje doar een auto gegrepen. Aan de verwondingen overleden. Donderdag is op den Nieuweweg te Poeldijke het tienjarig dochtertje van de familie O. door een auto van den heer K. uit Loosduinen ge grepen. Het meisje werd in een vaart geworpen Loor toesnellende voorbijgangers werd het meis je spoedig o phet droge gebracht. Het was reeds bewusteloos maar een geneesheer slaagde er in de levensgeesten weder op te wekken. Het meisje is daarna naar het R. K. zieken huis te den Haag vervoerd. Donderdagavond is het echter aan de bekomen verwondingen overle den. Schoten uit een ante. Toen de handelaar P. Werther uit de Haar steeg des avonds huiswaarts kerrde passeerde hem op den weg van Genderen naar Heusden een auto, welke na hem voorbijgereden te zijn, de lcihten doofde. Van uit de auto werd daarna een schot gelost op den heer Werther zonder hem evenwel te treffen. Hij maakte zich ijlings met de fiets uit de voeten. Tot op heden is de dader niet opgespoord. Of hier van een roofaanslag sprake is, is nog niet bekend. van een jachtgeweer. De heer B. gaf deze telaste- 1 legging toe. Hij was voornemens te gaan jagen op I het jachtterrein van zijn broeder, die in 't Woud woont, en per rijwiel op weg daarheen, doch 'n eindje den zeeweg opgereden, alwaar hij werd aan- gehouden Verdachte was in 't bezit van een jacht- 1 acte, door hem op de zitting getoond. I De heeren keken elkander eens aan of ze zeggen wildenwat heb ik nu aan mijn fiets hangen? waar op de heer ambtenaar zich haastte ontslag van rechtsvervolging te requireeren, welk requisitoir di rect door den kantonrechter werd bekachtigd. Nog zoo jong en eeds zoo nathalzig? De 18-jarige arbeider Corn. N. te de Rijp was op eersten Kerstdag in kennelijken staat van dronken schap aangetroffen in „de Rechte straat", welke rij per Boulevard in onze rechtszaal beroemd dreigt te worden. Het proefgrage jongmensch stond thans terecht wegens overteding van artikel 453 en werd veroordeeld tot f 3.— boete of 3 dagen met verzoek in 't vervolg voor dergelijke ongebondenheden na te laten. Hij kan daarmede gevoeglijk wachten tot het cijfer 8 van zijn leeftijdsjaren vóór het cijfer 1 is geplaatst. Het redelooze dier moest de klappen accepteeren. inboorlingen van Egmond aan Zee hield- den zich op 20 December onder de gemeente Castri- cum onleidig met konijnen delven op het duin- terein van H. Smit, tot een jachtopziener verscheen die hen verjoeg en een politiehond op de stroopers afstuurder welk dier door een hunner met een schop ernstig werd mishandeld en nagenoeg dood- VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 29 Januari. 1932. Met den plattelandsvrijhandel is het onherroepelijk afgeloopen. In den zoogenaamden goeden ouden tijd, die trou wens ook lang niet altijd zoo erg goed genoemd kan worden, was het althans den allerkleinsten klein handelaars geoorloofd ongehinderd hun negotie op het platteland aan te bieden. Maar deze handel bestaat niet meer, zelfs het kleinste negerijtje heeft nu zijn verbod om te venten zonder vergunning en het is duidelijk dat de modern geoutileerde gemeente Schoorl daarvan niet achter blijft. De werklooze Alkmaarsche koetsier Jan H., die er met de drie- wielde bakfiets op uit was gegaan om 'n boterham voor zijn met 4 kinderen gezegend gezin te verdie nen, dacht echter niet aan deze belemmering en bepeddelde Schorl's grondgebied om zijn koopwaar aan den man te brengen. Maar Baron Von Fridagh de altijd parate en actieve burgemeester, die er niet afkeeriig van s, zelf zijn handen uit de mouw te steken en ongewenschte handelselementen te weeren, bleef ook dit maal niet passief, maar maakte tegen dien vreemdeling proces-verbaal op. Dit gebeurde op 4 Mei 1931 en de overtreder stond heden terecht dus had hij ruimschoots gelegenheid gehad zich voor te bereiden. Gelukkig trof hij echter in Mr. Bastert geen gestreng rechter, maar 'n mild magi straat, die het delict niet zoo heel erg vond en van meening was, dat de allerminste straf, op de over treding gesteld, namelijk 50 cent boete of 1 dag in casu voldoende kon worden geacht. Daar zal de groote rustbewaarde van Egmond aan den Hoef zijn meening een over moeten zeggen. In den nacht van 7 October, ter gelegenheid van de kermis voor de binnen Egmonden had na het sluitingsuur der diverse drank- en dansvermakelijk- heden de 24-jarige arbeider, Joh. K., niet met be kwamen spoed voldaan aan het bevel van den bri gadier titulair G. Minee, om zijn biezen te pakken, welk gebrek aan eerbied voor de krijgsartikelen voor een Egmonder kermisfeesteling hem heden voor den kantonrechter bracht. Hij scheen echter niet voor nemens te zijn ja en amen te zeggen op de dag- vaaarding, dus zal de heer Minee worden uLge- noodigd a.s. week zijn procesverbaal mondeling te bevestigen. 't Is beter den baas te laten wachten, dan lijken en brokken te maken. De 24-jarige chauffeur C. v. T., in dienst van een Alkmaarsche handelsfirma dacht in overmaat van dienstijver op 29 Sept. 1931 op dén smallen en slecht onderhouden Hoornsche weg nabij den z.g. pelmolen een voor hem rijdenden vrachtauto te pas- seeren, doch de slingerende aanhangwagen van den tractor die hij bestuurde gaf bedoelde auto zoo'n opstopper, dat het gevaarte bij den grasberm te water rolde. De chauffeur, de heer Vonk, uit Uitgeest kon nog net bijtijds uit de cabine springen. Eeii motorrijder de timmerman Kamp uit H.H. Waard, dacht ook al dat zijn laatste uurtje was geslagen, doch ook hem was het lot genadig en kon hij kern gezond heden, toen de ietwat roekelooze chauf feur terecht stond als getuige zijn bevindingen me- dedeelen. De bestuurder die het feit erkende ont ving een flink repormande en werd veroordeeld tot f35 boete of 35 dagen, ontzegging rijbewijs werd ditmaal nog niet noodig geacht. De Russische ket moet 's nachts in zijn ledikantje blijven. De heer Rijer D., Landbouwer te Krabbendam, in het bezit van een russische ket. die nog niet heele maal gewend is aan de verschrikkelijke wangelui den in de beschaafde wereld op den rijweg uitge stooten en in den nacht van 3 Nov. door slooten en den spoorbaan terecht te komen Een excursie die zijn eerbiedwaardigen eigenaar op 6 gulden boete of 6 dagen kwam te staan. 'n Beetje al te hard van stal getippeld. Een kunstschilder uit Bergein, den heer C stond terecht voor een fet, dat met kunst niets te maken had en wel dat hij te Bergen op 23 Dec. was aangetroffen op den openbaren weg in het bezit Een lid van dit illustre gezelschap, de 22-jarige beroeplooze A. bl. stond heden terecht wegens over treding der jachtwet. Het bleek dat niet hij den hond zoo had toegetakeld en hij kwam er dus naar proportie nog niet onvoordeelig af met f 15 boete of 15 dagen. De ambtenaar had het dubbel gere- quireerd. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. De 28-jarige kelner, Arie K. te Egmond aan Zee. had door slapte zijn metier vaarwaal moeten zeggen en keerde terug naar zijn dierbaar dorpje, waar het echter ook niet vet is. Zoodat hij zich genood zaakt zag de duinen in te trekken in de hoop een konijntje te verschalken. H- werd gesnapt en niet minder den 3 weken principale hechtenis veroor deeld. Zoo'n vonnis was Arie, die niet voor een klein geruchtje vervaard is, nog te kras en kwam in verzet om daartegen behoorlijk te opponeeren. Hij kreeg echter wel niet geheel zijn zin maar be reikte toch door zijn actie dat de hechtenis straf werd verminderd tot 8 dagen. Nadere ophelderingen omtrent een bijzonder gewichtig delict. Zooals de lezers zich zullen herinneren en als zij het soms niet doen, ontvangen zij daarvoor volle dige vergiffenis, was de vorige week de heer M. v D. reiziger te Alkmaar voor den kantonrechter gedag vaard omdat hij op 2 Dec. op den Helderschen weg zijn defecten auto onbeheerd achtergelaten had en deze het verkeer belemmerde en deze zaak was aangehouden ten einde den toen niet opgeroepen verbalisant te hooren. Thans echter was de desbe treffende verbalisant de heer Volberda aanwezig en wierp zijn toelichting een geheel ander licht op de zaak. De heer v D. was namelijk in de file rijtuigen, waarvan hij zich als nummer een in een gehuurde wagen bevond, gewoonweg uitgestapt en had den wagen in den steek gelaten. Het drukke verkeer ter plaats ondervond daardoor moeilijkheden en was de verbalisant zelf verplicht geweest de Chevrolet op het stationsplein te rijden. De rollen werden thans verwisseld, in plaats van een verontschuldiging ont ving hij een berisping en werd veroordeeld tt f 4.00 boete of 4 dagen. Twee wielrijders den pas afgesneden. Een provinciaal ambtenaar uit Beverwijk, de heer A. P. S. E. D., stond de vorige week terecht ter zake een gemaakte verkeersfout op 8 December op den kennemerstraatweg te Alkmaar, nabij de bocht Ken- nemersingel, 'n lastig hoekje, waar alweer veel op lettendheid en krachtige signalen worden vereischt. voor twee wielrijders die voornemens waren de Hei- loërbrug op te rijden, was omgereden, zoodat de heeren door krachtig remmen een aanrijding kon den voorkomen. De heer D. beweerde toen door het geven van signalen en het uitsteken van een richtingaanwij zer, voldoende zijn voornemen te hebben aange kondigd, doch deze verdediging kon niet het feit ontzenuwen, dat hij de van rechts ^komende wiel/ rijders voorrang had moeten verleenen. Om echter den heer D. de ruimst mogelijke gelegenheid te geven om te sneuvelen of te overwinnen werd de zaak aangehouden teneinde eenige nieuwe getuigen die de ambtenaar in depot beweerde te hebben, als nog te hooren. Als resultaat van deze voortgezette behandeling kan worden medegedeeld dat de heer D. werd veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen en veroordeelde voorts vriendschappelijk gewaarschuwd dat, indien hij nog eens met dit watertje voor den dokter in Alkmaar mocht komen,zijnrijbewijs voor intrekking in aanmerking zou komen Landelijke genoegens, die niet konden worden getolereerd. De heer P. Th. L., een kweeker te Egmond aan den Hoef en M. M. de W., arbeider aldaar, hadden op 16 December overeengekomen samen op stap te gaan in duinen van den heer Van Vliet. De heer de W. had zich voorzien van eenganzenspuit, die bij hem in zijn positie minder passenden wandelstok met zilveren knop verving en ook beter gebruikt kon worden als zich eventueel eens 'n eetbaar ge dierte voordoen, dat met een wandelstok niet ach terhaald kon worden. Het beloofde een gezellig uit stapje te worden, doch helaas de jachtopziener Holst wierp roet in het eten en maakte procesverbaal op tegen den heer L. ter zake overtreding van arti kel 461, terwijl de W. werd vereerd met een calange wegens het zich in het jachtveld bevinden met een geweer zonder acte of vergunning. De heeren waren uitgenoodigd om verleden week met betrekking tot de feiten terecht te staan, doch aangezien beiden kortweg ontkenden en de jachtopziener niet bij de hand was, gelastte de kantonrechter aanhouding der zaak tot heden. Thans waren de heeren tegen over elkander geplaatst en droeg de conferentie soms een zoo luidruchtig karakter, dat de kanton rechter 2 zware brigadiers requireerde om op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn. Ten slotte werd gerequireerd tegen P. L. f 15 boete of 15 dagen en tegen zijn vriend de W. f40 boete

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4