[(Nieuwsblad v. Holl. Noorderkwartier DINSDAG FEBRUARI 41e Jaargang 4: ailowi: Firma I. H. Mil Brfideaf 1.1.1EIZEB. - Bami Noordschirwoudi. Weekagenda a?k - j «af-rsrs sttsssrs Burgerlijke Stand TELEFOON INTERCOMMUNAAL NO. 62. NIEUWE LAÏGEDIJKBR COURANT DEZE COURANT VERSCHIJNT DINSDAG DONDERDAG en ZATERDAG. Abon nmen tspr Ij s per 3 maanden AD VERTENTIEN Van 15 regels 75 cent; elke regel meer 15 cent. GROOTE LETTERS NAAR PLAATSRUIMTE. 5 Februari: 7.30 uur Jaarvergadering Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging ten lokale van den heer K. de Hart te Oudkarspel. Zaterdag 6 Februari: 7.30 uur Hotel „Concordia" Tuinbouw vereen. „De Eendracht" en „Tuin- bouwbelang", filmavond „van Bol tot Bloem". 8 Februari 1931: 's avonds 7 uur Jaarvergadering Begrafenisvereeniging te Oudkarspel. 11 Februari: 7.30 uur Café Marktzlcht Broek op Langendijk. Jaarvergadering Begrafenisver eeniging „De Laatste Eer." 15 Februari: 7 uur Spoorcafé Noordscharwouöe 5e Jaarvergadering Vereen. „Draagc elkanders G Maart: 7.30 uur Hotel Concordia, Instituut voor Arbeidersontwikkeling, opvoering „Droom koninkje." Plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Rijkspostspaarbank) Aan het postkantoor Broek op Langendijk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd ge durende de maand Januari 1932 ingelegd f 30470.39 terugbetaald f 14489.70. Het laatste door dit kan toor uitgegeven boekje draagt het nummer 1807. OU DRA RSP EL. Gevonden voorwefpen: Een belastingplaatje. Inlichtingen worden verstrekt door de Ge meentepolitie. BROEK OP LANGENDIJK. De heer G. Nijman, besteller bij de posterijen alhier wordt als zoodanig overgeplaatst naar Heemstede. ZUIEiSCHARWOUDiEu De vereeniging voor ziekenhuisverpleging „de Voorzorg" hield gisteravond haar Jaarvergade ring bij P. Schoenmaker. Voorzitter is de heer J. de Ruiter Pz ,die de aanwezigen met een'har telijk woord verwelkomt. Daarbij deed hij op- merke nflat men links en rechts van malaise spreekt, gelukkig is dit niet het geval met onze vereeniging, hetgeen uit het finantieel verslag wel zal blijken. Ook de agenda bevat niet' veel neer dan de gewone punten, wat mede een; ge lukkige omstandigheid is voor de vereeniging Richter moet geconstateerd worden dat het le dental even teruggeloopen is. De heer D. de Geus las als secretaris) de no tulen, welke daarna werden goedgekeurd. Dezelfde samensteller las nu het Jaarverslag waaruit wij citeeren: 6 patenten werden in het ziekenhuis verpleegd; het aantal ligdagen be droeg 79; het aantal leden is van 431 op 400 te ruggeloopen. Naar aanleiding van dit laatste werd van gedachten gewisseld en hieruit werd het besluit geboren, dat de bode zal trachten nieuwe leden te werven tegen 25 cent vergoeding zijnde het entreegeld. Het bestuur zal het le- denregister nagaan en kijken welke personen hier op nog niet voorkomen, terwijl verder den leden werd verzocht, onj zoodra men iemand wist, deze aan den bode te willen opgeven. Bij punt mededeelingen, deelde de voorzitter o.m. mede, dat vanwege de Federatie een vereeni ging is opgericht ter bestrijding van de kosten van eventueel© operaties, genaamd O. O. K. Bijzonderheden van deze vereeniging publiceer den wij reeds eerder. Het aantal onzer vereeni gingsleden dat tot O. O. K. is toegetreden be draagt 33. Le rekening van den penningmeester, den heer Jb. van Twuijver gaf de volgende eindcijfers brieven als onbestelbaar worden verklaard en i Pancras. Onderwerp „Het Duizendjarig Vrede dit aan de post te verzoeken. r„' Dit werd eoerWvonden „Na het Zlneen van Ps. 119 53 opent de heer y i j' jj Green met gebed en schriftlezing van Openbaring Vervolgens vroeg hij, dat indien er menschen I 20. Hierna begint spr. eerst een overzicht te geven zijn, die wegens de crisis hun contributie niet van wat er te komen staat in deze wereld in ver- kunnen betalen, dat vergoeding hiervan van het i ?d "let het onderwerp. Er zijn nog vier groote verzoent. komst van Jezus in de lucht vóór de Zijnen of Die voorzitter antwoordde o.m. dat deze aan- 1 Gemeente (lichaam). Dan ten 2e komt de groote gelegenheid door het bestuur reeds onder de j verdrukking; ten 3e de persoonlijke wederkomst oogffl was gaaien en wel eventueel in het, reine SXnTomï op'SS M&ï of duizendjarig rijk beginnen. We hopen dit aan de hand van Gods Woord te bevestigen en ons alleen aan deze uitspraken houden. We zullen dan eerst even onder het oog brengen de komst van Jezus in de lucht vóór Zijn gemeente en we lezen daartoe 1 Tess. 4 :13—18 en Openb 20 5—6. Wij willen aan de hand hiervan, een blik slaan op onzen tijd waarin wij leven, een tijd zooals nooit beleefd, het een tijd die zeer ernstig is, en wanneer we den Bijbelgronologen nagaan en al komt. Dé andere, door meerdere leden gestelde vra gen waren o.i. van interne aangelegenheid. De voorzitter sloot deze aangename vergade ring met dank aan leden en pers, en hoopte ten slotte dat Het komende jaar voor de vereeniging gunstig zal mogen zijn. ZUIBSCHARWGUDEl Tn aansluiting op ons bericht van Zaterdag, hetde grootten 5?ez^r aarde is i TT 6' het frappant dat alle dingen en en alle deze mach- aan0aaude de oprichting van een Herv. zang- ten uitloopen op de jaren 1932—1934. En als wij koortje, kunnen wij thans mededeelen, dat deze onze oogen open doen en aanschouwen het werelc. oprichting een feit is geworden, en dat d© repe tities des Maandagsmiddags in de diaconiezaal zullen plaats hebben. Daar het een dameskoortje is en uit jeugdige krachten bestaat, zijn vol wassen damesleden zeer welkom. Den 21en dezer, des avonds zeven uur wordt in de Herv. Kerk een gemengde Lithurgische dienst gehouden, waarbij de nieuwe zangvereeni ging reeds hare medewerking hoopt te verleenen ZIJlDlSCHARWCUDR. In de Zaterdagavond gehouden samenkomst van het gezelschap „Nut en Genoegen" hield jle heer J Th. Kunnen een lezing over „Petro ieum." De voorzitter, de heer J. Renaud hield na de leznig nog een causerie hierover. Dit schijnbaar eenvoudige onderwerp ondervond een ernstige en vraagrijke bespreking. De heer Jb. Ruisen, (>i acht. als penningmeest verslag uit van zijn gehouden beheer. De ont vangsten v/aren f269.48, de uitgaven f170.01 saldo f 90.47. De heeren Kunnen en Ter Hof stede, die de rekening hadden nagezien, bevon den alles in volmaakte orde. De vrouwenavond werd vastgesteld op 12 Mrt. Medegedeeld werd dat het zestigjarig bestaan der vereeniging met Sept. a.s. een feit zal zijn en dat enkele voorbereidingen voor de feestelij ke herdenking hiervan reeds zijn getroffen. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag 29 Januari 1932, 's avonds half acht, werd er vanwege den Chr. Besturenbond een propaganda- avond gehouden in de kleine zaal van de Ned. Herv. Kerk. Als sprekers traden op de heeren Schippers, be stuurslid van het Chr. Nat. Vakverbond en de heer Simons, bestuurslid der Ned. Chr. Landarbeiders- bond. De eerste spreker had tot onderwerp: „Voor waarts, juist nu" en bepaalde de aanwezigen bij een 3-tal opmerkingen. Ten le mede te werken tot de verwerving van meerderen invloed; ten 2e mede te werken tot ver sterking der sociaal-politieke positie der arbeiders en ten 3de mede te werken aan de doorwerking der Chr. Beginselen op het terrein van maatschappe lijk leven. Op boeiende wijze werden deze 3 punten door spr uiteengezet en wees er op van hoeveel waarde het is om ook de jeugd te brengen onder de organi satie, welke mede het middel is geweest de welvaart van het Nederl. Volk omhoog te brengen, onder den zegen des Heeren De heer Simons had tot onderwerp „de Chr. Vak beweging in crisistijd" en deed duidelijk uitkomen hoe in deze tijd van economische moeilijkheden de Chr. Organisatie een bewarende taak heeft, welke niet in eigen kracht maar in Gods kracht strijd en moedig voorwaarts gaat. Op de onderwerpen volgde een levendige gedach- tenwisseling, welke alle tot bevrediging werden op- NOORDiSCHARWOUBE. In de serie Winterlezingen, georganiseerd door de tuinbouwvereenigingen „De Eendracht" en „Tuin- bouwbelang" is opgenomen de alom gunstig beoor- ontvangsten f617.75, uitgaven f 305.02, saldo ten deelde film )>Van bol tot Bloem' gunste van de kas f 312.73. Hiervan gaat nog De besturen dier vereenigingen meenden daarmee af een vorig nadeelig saldo van f98 31, zoodat aan een algemeen verlangen te voldoen. Een paar de vereeniging thans een bezit heeft van f214.42. jaar geleden toch is door de I. G. Farbenindustrie is h.,B c een z.g. „groeifilm" vertoond, waarbij een prachtig De heeren O. kwart en C Spaan hadden een -en beeld werd gegeven 0Ver den groei en ontwikkeling ander nagezien en bevonden alles in goede orde van planten en van vele zijden is toen „spijt" be- Zoowel secretaris, penningmeester en rappor- tuigd, dat prachtige filmwerk niet te hebben gezien, teuré werd dank gebracht. Als bestuurslid werd met algemeene stemmen herkozen de heer Jb. Schoenmaker Pz. Het bestuursvoorstel om f 15 vergoeding aan den penningmeester en aan den secretaris f 5 te ver strekken werd als volgt door den heer du Burek geamendeerd: penningmeester f 15, secretaris f5 voorzitter f 2.50 en 'f 2.50 voor de twee andere bestuursleden. Met algemeene stemmen aangeno- heid ditjnooie werk te^ zien mien, ingaande 1932 en vervolgens. Rondvraag. De heer du Burck zou naar aanleiding van het Jaarverslag wenschen, dat wanneer er eem brief komt met alleen geadresseerd aan de ver eeniging voor ziekenhuisverpleging, dat deze Welnu, opnieuw wordt een gelegenheid geboden Voor kweekers van bollen is deze film van groote waarde, doch daarnaast valt er voor alle liefhebbers van bloemen en planten veel te genieten. Leerlingen van inrichtingen van voortgezet onderwijs kunnen hier profiteeren van een aanschouwelijke les in botanie. De kosten, aan het vertoonen dezer film verbon den, zijn nog al hoog. De entreeprijs 25 cent mag laag genoemd worden. Ieder is in de gelegen- Daarom: allen naar Concordia. Wij verwijzen naar de advertentie in dit blad. N O ORDiSOHARWO UDRu Uitgebreid verslag van de Evangelisatieavond van 21 Jan. in „Concordia". Spr. de heer Groen van gebeuren, dan zegt zelfs de grootste econoom, met zijn handen in het haar, wat het worden moet? ik weet het niet. Niemand verwacht eigenlijk meer iets van deze wereld. Doch Jezus zegt tot de Zijnen, als gij deze dingen ziet gebeuren zoo heft uwe hoofden op, want uwe verlossing is nabij. Want al deze dingen zijn nog maar een beginsel der smarten Welke dingen? deze. Spreker was laatst in Amsted ram aan de haven en zag daar dat er onnoemlijk veel schepen stil lagen en dat de scheepslieden en bootgezellen hierom weenden, omdat ze geen cent meer konden verdienen, waar dit uit voortvloeit? omdat de koopwaar niet meer of bijna niet meer gekocht wordt. Is het niet verschrikkelijk dat de landman zijn kool bijna niet meer verkoopen kan, dit is een teken des tijds, en een begin van wat aanstonds in volle ontplooiing zal komen volgens openbaring 18. Al deze dingen gaan vooraf aan de wederkomst van Christus voor de Zijnen. Voordat de heer Groen zijn onderwerp behandelde kregen we eerst nog een lied, gezongen door Joh. de Heer op de gramofoon en daarna kreeg de heer Wiering Sr. even het woord welke aantoonde uit de Schrift. Het herstel van Israël en de wederkomst van Christus en het koningschap van Christus in het duizendjarig rijk volgens Ps. 72. „Van Zee tot Zee zal Hij regeeren." De heer Groen toonde vervolgens aan uit den Bijbel de eerste grootte gebeurtenis, waarnaar de geloovigen nu reeds uitzien. We lezen hier van een opstanding van degenen die in Christus ontslapen zijn, wat zal er met die opstandelingen gebeuren? Wel? deze zullen aanstonds in het duizendjarig rijk met Christus als koningen en priesters heerschen Dit is de eerste opstanding, over deze heeft de opstanding der verdoemenis geen macht, maar de andere dooden blijven in de graven totdat de dui zend jaren zullen geëindigd zijn. Vele christenen verwarren deze dingen, maar wanneer we deze din gen eenvoudig lezen in bovengenoemde hoofdstuk ken is alles zoo klaar en duidelijk, dat het spreker verwonderd, dat de menschen dit over het algemeen niet aanvaarden. Vele christenen denken dat we dit moeten vergeestelijken. Doch spr. vraagt waar blijft dan het begin en het einde. Spr. aanvaardt de geboorte van Christus letterlijk, (en met hem bijna alle menschen) en zoo letterlijk zal ook het 1000 jarg vrederijk komen, trots alle tegengesputter van de meeste zoogenaamde theologen. Hoe het komt? dat de menschen niet gelooven in het duizendjarig vrederijk? Wel daar zorgt de Satan voor en de menschen gelooven hem, want ze hebben de duis ternis liever dan het licht, want hunne werken zijn boos. Joh. 3 19. De Satan weet heel goed dat Christus in het 1000-jarig rijk als Koning zal heerschen, en dat hijzelf in de gevangenis komt en dit wil hij zooveel mogelijk verdoezelen, en daarom maakt hij de men schen wijs dat dat vergeestelijkt moet worden en zoo weet hij de menschen in slaap te wiegen. Maar degenen die in Zijn komst op aarde gelooven zijn niet des nachts, die zijn niet dronken, die slapen niet. Want wij zijn kinderen des lichts en zijn uit verkoren om Gods Zoon uit de hemelen te verwach ten, daarom is hun wandel hemelsch, en zullen te samen met de in Christus ontslapenen opgenomen worden in de wolken in de lucht, en zullen, altijd met den Heere wezen. Deze le grootte gebeurtenis kan nu plaats hebben, dat kan nu in 1932 gebeuren doch die dag en die uure weet niemand, daarom waakt want gij weet niet of Hij (Christus) komt in de eerste of tweede of derde nachtwake, maar dat Hij spoedg komt is zeker, alle dingen wijzen er op, en ook God helpt zelf mee om deze dingen te ver kondigen. Want hoe zullen zij gelooven, zonder die hun predikt. Waarom wordt hier nooit over gepre dikt. Het is toch ook Gods Woord. Wij zuigen het niet uit onze duim. Waarom geloofd men wel in de uitverkiezing en niet in het 1000-jarig rijk? Is het eene Godswoord meer waard dan het andere? Het 2de punt van onze bespreking is de grootte ver drukking, die volgt op de opname der geloovigen. Zoodra de gemeente (het lichaam van Christus) opgenomen is, in de wolken, in de lucht, wordt de Satan op de aarde geworpen, Openb. 12 9 en 10. Waar hij zeer kwaad om is, want nu weet hij dat hij nog maar een kleine tijd heeft, en hij verwoest wat hij verwoesten kan en geeft de menschen een merkteeken aan hun hand of voorhoofd Openb. 13 16 en 17. Doch er zijn nog heel wat menschen die weigeren een merkteeken aan hun hand of hoofd te nemen. Wie zijn dat? Spreker stelt zich voor dat dit ernstige en goed- meenende menschen zijn, vrome menschen, doch, die in de genadetijd (in welke wij nu nog zijn) Christus niet hebben aangenomen om zalig te wor den en toch zullen deze menschen zalig worden, doch moeten de groote verdrukking mede maken, en dat zal zeer ernstig zijn want als men onder de persoonlijke regeering van den Satan geen merk teeken heeft kan men niets koopen of verkoopen, en om hun wil, zullen die dagen verkort worden, lees eens aandachtig Openb. 7 van vers 9—17. Na dezen (de joden) zag ik enz. Ziet ge het verschil tusschen de geloovigen, die voor de grootte verdrukking op genomen zijn, deze zullen heerschen met Christus in Zijn troon de duizend jaren, en deze die uit de grootte verdrukking komen, zijn voor den trein enz. In de grootte verdrukking gaat bijna geheel open baring in vervulling, het eene wee, volgt het an dere op. Daarom raad spr. de menschen aan, om nu in den Heere Jezus te gelooven, want dan zullen wij met Christus als koningen en priesters heer schen, en behoeven wij de grootte verdrukking niet mede te maken. (Wordt vervolgd). Uit den Omtrek SINT PANCRAS. Door het bestuur der tuinbouw vereeniging „de Tuinbouw" is besloten om 1000 gulden voorschot beschikbaar te stellen van het plaat scliik crisis-comité om hiervoor van hét Natio naal Otisis-comté goedkoope zwavelzure ammo niak ie betrekken. SINT PA NCR AS. Trots alle malaise wordt op flit oogenblik reeds weer voor het nieuwe seizoen gewerkt. Wij za gen verschillende tuinders popjes maken voor de vroege koolplanten. Ook worden de bakken weer vol gezaaid. Hei; is voor allen te hopen dat de nieuwe kool meer mag opbrengen dan de oude, want anders zullen vele tuinders moeten vallen. NOORDSCHARWOUDE. Burgerlijken Stand over de maand Januari. Geboren: Johanna Geertruida, dochter van' Simon van Diepen en Elisabeth Kramer. Getrouwd: Jacob Klerk, 23 j., en Guurtje Hop 23 jaar. Jan Kooij, 25 j., en Everdina Bos 23 jaar. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijken Stand over de maand Januari. Geboren: Marie, dochter van J. Blom en van M. de Boer. Ondertrouwd: J. Huibers 23 jaar en A. Vroegop 21 jaar. Overleden: Levenloos aangegeven kind van S. W. de Boer en van J. Brune. Levenloos aangegeven kind van C. Kostelijk en van G. Wagenaar. Ingekomen en vertrokken personen. Ingekomen: Niesje Smit, zonder beroep, van Heer- hugowaard. J. van der Haar, timmerman, van Hilversum. Vertrokken: J. Groen, visscher, naar Egmond aan se. G. W. Noord, zonder beroep naar Odoorn. P. Grienveld; zonder beroep, naar Schagen A. E. Hart naar Amsterdam. J. de Does, hulp in de huishouding naar Bloemendaal D. Hopman, tuin- bouwarbeider naar Koedijk. B. Bakker, dienst bode naar Alkmaar. - Gemeente Zuidscliarwoude. (Burgerlijke stand over de maand Januari.) Geboren: Maria, dochter van "Adrianus Groot en Maria Geertruida de Goede. Geer truida, dochter van Cornélis Biergen en Aga tha van der Ham. Biertus, zoon van Jan Hes- sing en Anna Kos. Maria, dochter van Marti- nus Zijp en Martina Catharina iSmit. Marie, dochter van Cornélis Schoenmaker én Geertje am. Overleden: 1 levenloos kind van Gerrit Kei zer en Alida Vrouwtje van Meurs. Ondertrouwd: Hendrik Borsten en Oohnelia Maria Grootjes. Gemeente Koedijk. (Burgerlijke stand over de maand Januari.) Geboren: Jacob, zoon van Pieter Zwetsman en van Anna de Geus. Joannes Wilhelmus, zoon van Christiaan Duinmeijer en van Afra Elisabeth Bekker. Theodoras Cornélis, zoon van Gerardus de Goede en van Johanna 'Pe- tronella. Bibo. Hendrik Jan, zoon van Jacob Kramer en van Dieuwertje Govers. Ingekomen personen: D. Ottink, van Hoorn. J. W. Bakker van Nieuwe Niedorp. N. Commandeur van Oudorp D. Hopman van Broek op Langendijk. Vertrokken personen: M. Delver naar Alkmaar. 'J. Molenkamp naar Oudorp. J. Hartland naar Wieringen. Dl. Wijde nes naaf Zaandam. J. Heinis naar Sint Pancras. Ei. G. Niessink naar Öost woud. J. Mulder naar Westgraftdijk.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 1