Binnenland. De oorlogstoestand tusschen China en De opening van de Ontwapeningsconferentie AGENDA Radio Programma's DONDERDAG 4 FEBRUARI. HILVERSUM A. V. R. O. N.m. 12.01—12.15 Gramofoonmuziek 12.15—2.30 Het omroep-orkest 2.30—3.00 rustpoos verzorging zender 3.004.00 Knipcursus voor gevorderden 3.454.00 Gramofoonmuziek 4.005.00 Ziekenuur 5.00—5.30 Gramofoonmuziek 5.30—6.30 Ko- vacs Lajos en zijn orkest 6.307.00 Sportpraatje 7.007.30 Kovacs Lajos 7.308.00 Engelsche les voor beginners 8.00 Tijdsein AVRO-klok 8.01—8.15 Gramofoonmuziek 8.15—10.30 Uitzen ding uit het Concertgebouw Amsterdam Symphonie- copcert 10.3010.45 Nieuwsberichten van Vaz Dias 10.4511.00 Gramofoonmuziek 11.0012.00 Uit zending uit het Carlton-Hotel, Amsterdam 12.00 Sluiting. HUIZEN N. C. R. V. N.m. 2 uur Tijdsein 2.00—3.00 Cursus fraaie handwerken 3.00 Tijdsein 3.003.30 Vrouwen halfuurtje 3.00—4.00 verzorging zender 4.00 Tijdsein 4.005.00 Ziekenuurtje 5.00 Tijdsein 5.00—5.45 Cursus Handenarbeid 5.456.45 Con cert 6.457.00 Cursus knippen en stofversieren 7.00 Tijdsein 7.00—7.30 Vragenhalfuurtje 7.30 —7.45 Politieberichten 7.458.00 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.009.00 De Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" te Glanerbrug 9.00 Tijdsein 9.00—9.30 Ouderuurtje A. J. Dre- wes: „Als de kinderen groot worden." 9.3010.30 Liederen-Recital 10.30—10.40 Persberichten Vaz Dias 10.4011.30 Gramofoonmuziek. VRIJDAG 5 FEBRUARI HILVERSUM A. V. R. O. N.m. 12.00 Tijdsein AVRO-klok 12.01—2.00 Het omroep-orkest 2.002.30 Uitzending voor scholen „Henry Ford" 2.30—4.00 Middagmuziek 4.00 Sluiting. HILVERSUM V. A. R. A. V.m. 6.45—7.00 Lichaamoefeningen 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gra mofoonmuziek 10.15 Voordracht door Minny Erf- mann 10.30 VARA-septet 12.00 Sluiting 4.00 Tijdsein 4.01 Piano-recital 4.30 Na schooltijd 5.00 VARA-orkest 6.45 Het kapitalisme en wat er aan voorafging 7.15 Concert vervolg 11.00 Het Roemeensch orkest Tanase Codolban HILVESUM V. P. R. O. V.m. 10.00 morgenwijding N.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Kerkgeschiedenis 17e tot 20e eeuw 8.30 Con cert Caplet-avond 9.00 Mej. E. C. Knappert: „Mac Donald" 9.30 Concert 10.00 Persberichten Vrijz. Godsd. Persbureau 10.05 Voz Dias 10.15 Ver halen vertellen voor kinderen 10.45 Gramofoon- platen. HUIZEN N. C. R. V. V.m. 8.00 Tijdsein 8.00—8.15 Schriftlezing 8.159.00 Gramofoonmuziek 10.30 Tijdsein 10.3011.00 Korte ziekendienst 11.00—12.00 Gra- mofoonplaten 12.0012.15 Politieberichten 12.15 —2.00 Middagconcert 2.00 Tijdsein 2.00—2.30 Gramofoonplaten 2.303.00 verzorging zender 3.00 Tijdsein 3.00—5.00 Concert 5.00 Tijdsein 5.00—6.00 G. E. de Boer accordeon 6.00 Tijdsein 6.006.40 H. J. Steinvoort: „Een houten hanglamp. 6.307.00 Bezoek van den Radio-dokter 7.00 Tijdsein 7.00—7.30 A. J. Herwig: „Welke bloemen in den liefhebberstuin?" 7.30—7.45 Politieberichten 7.458.00 Gramofoonmuziek 8.00Tijdsein 8.00—10.00 De H.O.V. „Weensch programma" 9.00 —9.30 Dr. Philip J. Idenburg: „Werkeloosheid en Jeugd". 9.30 Vervolg concert Na afloop Persbe richten Vaz Dias. Daarna tot 11.30 Het lied van de ebonieten schijf (I) Per gromafoonplaat de wereld rond. ZATERDAG 6 FEBRUARI. HILVERSUM V. A. R. A. V.m. 6.457.00 Lichaamsoefeningen 7.307.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramo foonmuziek 9.00 Trio Willem Drukker 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Uitzending voor arbeiderin de Continu-Bedrijven 12.00 Tijdsein 12.01 VARA-Septet 1.45 Verzorging zender 2.15 Cooperatie-Kwartier 2.30 VARA-mandoline- orkest 3.00 Leo Frank: „Populaire beschouwingen over filosofie 3.30 Concert (vervolg). HUIZEN K. R. O. V.m. 8.00 Morgengroet 10.00—11.30 K.R.O.-Trio 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijd sein 12.00—12.15 Politieberichten 12.15—1.45 K.R.O.-Sextet 1.45—2.30 Gramofoonmuziek 230 —4.00 Kinderuurtje 4.00—4.15 Verzorging zender. Plaaft&eflijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Rijkstelefoon. Nieuwe aansluitingen. Nieuwe aansluitingen in Januari 1932: No. 231: A. Hoogland Jr., St.Pancras. ZiUIDlSOHARW GUDiEL HSi In de gisteravond gehouden vergadering van het crsiis-comité werd mededeeling gedaan dat door het nationaal comité ter beschikking is ge steld van 150 gulden, 10000 kilogram eierkolen en 500 kilogram boonen. Met groote dankbaar heid werd hiervan kennis genomen. Door het comité zijn reeds belangrijke bijdra gen en natura gedaan en is wel degelijk gebleken van hoe groot nut de oprichting van heb eomté moet worden geacht. Sehatgravcrij te Zaandam. Allerlei fan tastische verhalen uit de oude doos doen nu weer opgeld. Madame i-ylvia, die, zooals wij reeds gemeld hebben, eenige weken geleden een zg. beleefd heidsvisite bracht aan Zaandam, en toen verze kerde dat het in het geheel niet in haar bedoeling lag weer te gaan graven, heeft thans opnieuw toestemming gekregen van B. en W.. om weer naar de schat te gaan zoeken. Ondanks het wei nige sucoes van den vorigen keer schijnt'zo toch zoozeer de overtuiging te bezitten dat ze het nogmaals op het oude kerkhof wil probeeren, De hoop heeft dus blijkbaar madame Sylvia niet begeven. Nog hooren wij het haar zeggen tot haar nieuwen professor of ingenieur, die haar echt genoot bleek een type van het oude ras; „er moet hier een schat zitten. Ook tot haar oudsten zoon, dien zij in haar gezelschap den laatsten keer had meegenomen, betoogde zij, met verwijzing naar het instrument dat de professor uit zijn zak gehaald had, en I boven de nu al landweer dicht gemaakte kujl liet manoeuvreeren, precies hetzelfde. Zaandam moet dus nog de schat hebben, wa^r van dé stad contractueel de helft zou krijgen. Op de teekening van het oude zeeroo verskas teel waar madame Sylvia in trance een kreits zette, toen zij voor het eerst de ontdekking deed is het terrein veel grootèr dan men aanvankelijk in 1930 heeft kunnen onderzoeken. In een boog met 150 meter straal rondom dit kasteel moest de schat in den grond zitten. Ja, eens op een keer was men zoo ver gevorderd, dat men be weerde dat aan de zuidzijde van het oud© kerk hof een pnd er aardse he ^gang - ten deele ingestort moest zitten. Nog zien wij een Amsterdamsche helderziende in trance in welk geval niemand op het kerkhof werd toegelaten dé richting aan geven van dezen gang. Verhalen van huizen in de buurt, waar vroe ger eens schatten gevonden werden, doen nu weer opgeld, vertelt de Znl. En niet alleen fantasie speelt hierin een rol. Een man vertelde ons van zijn grootvader, die destijds perceel Oostzijde 2 bewoonde. Deze had in een kast een pot met gouden en zilveren munten gevonden. Een win kelier in de buurt gelooft even steUig, datj het onder zijn kruidenierszaak in jjlaats van in zijn lang niet slecht beklanten winkel zit. Em de geonemden zijn heusch niet de eenigen'die even als madame Sylvia heilig overtuigd zijn, dat de bodem, waarop wij dagelijks zwoegen, Aladins wonderlamp noodig heeft, om aan wie de géluk kige zijn zal, rijkdom te brengen. Zoo dook met madame Sylvia het schoon© leven van louter geluk weer op, zij het dan ook door. ,,mit hilfe van Geheimwissenschaft.." Het geheim van het geluk het is een van de meest positief werkende middelen om het goed recht der fantasie aan te toonen. In de opvoeding van de jeugd een levensfactor die fantasie, blijkt het voor ons ouderen een rilet minder machtig middel om den geest te ver kwikken. Want al is het dan ook maar een fan tastische schat in den bodem, hij leeft weer voor onze oogen door een eenvoudig zoek met man en zoon van de vrouw, die er het eerst van repte Stellig verwacht men haar deze week weer te ZZaandam terug. Het terrein waar eens gegra ven is heeft in anderhalf jaar een geheel ander anzien gekregen. Een geheel nieuwwe winkel straat is er aangelegd. En ook madame Sylvia die dit blijkbaar niet vooruit gezien had, stond verbaasd over de verandering ten goede. En wij verwachten, dat op die plek, waar voorheen in den bodem gegrasduind is, thans zeker geen spa in den grond zal komen. Dus wij leven weer in de hoop dat Sylvia de gravin een goudmijn voor ons zal aanboren, waar op wij in dezen tijd van malaise bijna niet had den durven hopen. Reddingboot in de lucht gevlogen. Ten gevolge van een gasontploffing. Gistermiddag was de machinist van der Kooij bezig te Cocksdorp op Tessel in het huisje waar de reddingboot „Eierland" is opgeborgen, de mo toren na te zien. Op een gegeven oogenblik schöfti zich veel gas in de boot verzameld te hebben, daar de motoren niet op de gewone wijze werkten Plotseling ontplofte het gas, de reddingboot sprong uit elkaar terwijl het huisje dat gedeel telijk van hout was opgetrokken, vrijwel geheel vernield werd. De ontploffing was hoorbaar in het dorp zelf dat op een ongeveer vijf kliometer afstand is gelegen. Een begin van brand ont stond doc hfleze was spoedig gedoofd, terwijl van der K. de tegenwoordigheid van geest had de benzinekraan dicht te draaien. Van der E. kreeg wonder boven wonder slechts eenïge lichte verwondingen in het gelaat terwijl zijn haar geschroeid was. De materieel© schade is daar boot en huisje vrijwel geheel vernield wer den aanzienlijk. Werkzaamheden Wieringermeerpolder. Wederom vier kampen met 400 arbeiders. Het ligt in de bedoeling van de directie! van den Wieringermeerpolder, einde ebruari weer 4 kampen en wel die te H ippolytushoef Sluis I, de Terp en Sluis III te bezetten met( ongeveer 400 gehuwde arbeiders, vhoor voortzetting van, den verkavelingsarbeid in den polder. De kam pen te Aartswoud, Kolhorn en Nieuwersluis, welke lever liggen van het werkterrein, blijven onbezet. Indien tengevolge van vorst of veel regenval de toestand in den polder minder gun stig mocht zijn, zal de bezetting van de kam pen vier weken later, onmiddellijk na Paschen plaats vinden. Gemeentelijke uitgaven voor werkloosheids- zorg. De Minister verzoekt den gemeen tebesturen inlichtingen. De Minister van Binnenlandsche zaken en land bouw heeft een circulaire aan alle gemeenten ge zonden, waarin de wenschelijkheid wordt uitge sproken. dat nu de werkloosheid in ons land zeer omvangrijk is geworden en de uitgaven van de overheid eveneens belangrijk zijn toegenomen, de regeering regelmatig op de hoogte is cn blijft van de uitgaven, welke ten behoeve van de werk- loozenzorg door de gemeentebesturen zijn gedaan Maandelijks zal worden gevraagd of de gemeen te steun aan werkloozen heeft uitgekeerd cn zoo ja hoeveel in totaal. Gelijksoortige vragen worden gesteld met be trekking tot uitgaven voor werkverschaffing niet vallende onder art. 29, lid 2, der armenwet. Ook wordt gevraagd, hoeveel in de gemeente de besturen der werkloozenkassen aan d eleden dier kassen hebben uitgekeerd en hoeveel werkloozen bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemidde ling waren ingeschreven. Veekoopman neergeslagen. Beroofd van een bedrag van f200. Gistermorgen om tien uu rwerd onder de ge meente Veldhoven bij Eindhoven tegenover Jb villa Sonderwijck een veekoopman die uit de tram stapte door eenige onbekende individuen aan gerand, die hem neersloegen en hem zijn tasch ontrukten, waarin zich 200 gulden bevond. Het, bleek dat de koopman met een looden buis bewus teloos geslagen was. Dr. Raijmaker verleende ge neeskundige hulp. De man had eenige ernstige hoofdwonden en is naar het ziekenhuis te Eind hoven overgebracht. Men meent de daders op het spoor te zijn. Buitenland Nieuwe Japansche aanvallen. "Re in men op de forten te Shanghai. De Japanschè admiraal kondigde officieel aan fort Woesung te zullen beschieten. De Japansche burgerlijke bevolknig ontruiftide Sjanghai enbe gaf zich aan boord van Japansche schepen. Sedert gistermorgen staat het gebied van het Noordsta tion in een omtrek van 2 kilometer in vlammen. De forten Woesung en Poesjan werden zwaar gebombardeerd door de Japansche kruisers en vliegtuigen. De Japansche oonsul generaal heeft den Brit- schen en Amerikaanschen oonsul officieel mede gedeeld dat de Japanners voornemens zijn on middellijk Woesung te bezetten. Gistermorgen zijn de artilleriegevechten tus schen de Ohineesche en Japansche troepen begon nen. Het Ministerie Van Marine deelt mede, dat 36 Amerikaansche burgers in het belang hunner vei ligheid Nanking hebben verlaten. De torpedojager „Simpson" bericht dat de bui tenlanders te Nanking op het oogenblik in veilig heid zijn. Dientengevolge wordt thans geen eva cuatie overwogen. Amerikaansche en Engelsche kruiser aange komen. Reuter seint dat de 10.000 ton metende krui ser „Berwick" hier een bataljon Engelsche in fanteristen aan land heeft gezet. Be Amerikaansche kruiser „Houston" is te Sjanghai aangekomen. Hierdoor zijn de gemoe deren van de buitenlandsehe bewoners der inter nationale concessie heel wat gekalmeerd. Ohima aanvaardt de voorstell.u De Amerikaansche en Biritsche gezant te Tokio hebben bijna den geheelen dag met den Japan- schen minister van Buitenlandsehe zaken onder handeld over Britsche en Amerikaansche voorstel len. De minister van buitenlandsehe zaken deelde mede, dat over sommige punten nog met het ka binet beraadslaagd moet worden. De Japansche regeering zal heden haa rbesprekingen voortzet ten. Over den esich van Amerika en Engeland, dat Japanners noch Chinezen verder hun troepen zullen versterken is nog geen overeenstemming bereikt. - Door het optreden van de mogendheden schijnt in het JapanschOhineesche conflict eën zekere ontspanning ingetreden, die late1" echter weer te niet gedaan is door de halstarrige houding van Japan. De Amerikaansche gezant heeft medegedeeld dat Japan zal afzien van nieuwe troepenzendin gen naar China. Intusschen is door Japan besloten nog twee legerdivisies naar China te dirigeeren. De Amerikaansche bevelhebber van de vloot in het verre Oosten verklaarde, dat hij' zeer is in genomen met de wisseling van de bevelhebber van de Japansche vloot. Ook te Sjanghai ziet men in de benoeming v. Nomura een belangrijken stap om tot een vreed zame oplossing van het conflict te komen. De Japansche gezant heeft heden aan den on derminister van buitenlandsehe zaken Oastle ver klaard, dat Japan op het oogenblik niet van plan is landingstroepen naar Sjanghai te zenden. Va nwelingelichte zijde wordt betreffende de laatste in Tokio overhandigde nota verklaard, dat deze geen ultimatum vormt, maar slechts een aanbod van goede diensten. Amerika heeft alleen de bedoeling te bewegen alle aanvalsvoornemens te staken en China er toe te brengen alle vijande lijkheden te vermijden. De minister van buitenlandsehe zaken verklaar de dat China reeds heeft geantwoord op de Britsch—Amerikaansche nota en de voorstellen lot herstel van den vrede te Sjanghai heeft aan genomen. In een officieel rapport wordt verklaard, dat Japan zich gelukkig zou achten indien de vijan delijkheden gestaakt werden, doch het vijfde punt van de voorstellen der mogendheden kan Japan niet aannemen. In dit punt wordt verklaard, dat onmiddellijk maatregelen worden genomen om alle geschillen te regelen. De Japansche regeering deelt mede, dat Japan den eisch van de Eiuropeesche groote mogendhe den en Amerkia, tot instelling van een neutrale zone definitief afwijst en dat het ook de vijfde voorwaarde van de BritschAmerikaansche nota om alle geschillen in den geest van het Kellogg- pact te regelen, niet kan aanvaarden. In zijn ant woordnota verklaarde de minister van buitenland sche zaken, dat de eerste vier voorwaarden in zake Mantsjoerije desnoods nog onder voorbe houd aanvaard zouden kunnen worden, doch de vijfde in geen geval Japan blijft zich echter be reid verklaren met zijn troepen de onderdanen van alle naties te beschermen. Rede van voorzitter Henderson. Naar het beloofde land. Dinsdagmiddag is te Geneve de Ontwapenings conferentie geopend, waaraan de gedelegeerden van ongeveer 60 staten deelnamen. Nadat de gedelegeerden hadden plaats geno men, kreeg Henderson het woord ,t.ot het uitspre ken van zijn openingsrede. Deze Wereldconferentie voor Ontwapening voor geopend te verklaren is heden mijn plicht en te vens een groot voorrecht tjegon de Britsche oud premier. Alvorens over te gaan tot het voornaamste deel van zijn rede herinnerde Henderson aan de. tragische omstandigheden waaronder deze con ferentie bijeen komt, die ten doel heeft om den wereldvrede te verzekeren. Hij noemde den toe stand in het verre Oosten zeer ernstig en sprak zijn overtuiging uit, dat alle onderteekenaren van het Volkenbondspact en het Kelloggpact zich tot taak zullen stellen deze waarborgen tegen den oorlog toe te passen. W, ijmoeten vastbesloten zijn de moeilijkheden te overwinnen en wij vertrouwen, dat wijr het doel de welvaart de rmenschheid zullen bereiken. Die voorzitter herinnerde eraan, dat voor de confe rentie gefn bepaalde agenda is vjstgestcl-1 en daarom dient men te weten wat die taak is. Spr. ziet deze taak drieledig, nl. het bereiken van een collectieve overeenkomst, gebaseerd op practi- scche voorstellen om een aanzienlijke verminde ring en beperking van internationale bewapening te verkrijgen. Ten tweede om te besluiten dat geen bewapening buiten het kader van het ver drag, dat naar algemeene ontwapening zal moe ten leiden, zal plaats hebben en tenslotte voort zetting van het werk dezer conferentie door la ter te houden soortgelijke conferenties. HISTORISCH OVERZICHT. Henderson gaf vervolgens een lang historisch overzicht van het optreden van den Volkenbond tot nu toe op het gebied van de ontwapening, schetste voorts de bespreking in de Volkenb.vergaderingen, de werkzaamheden van den Volkenbondsraad en van de Voorbereidende Ontwapeningsconferentie, de ver schillende pogingen op het gebied van arbitrage om te geraken tot een algemeene regeling en wijst in het bizonder op de werkzaamheden der Voorberei dende Ontwapeningsconferentie, waaraan ook werd deelgenomen door vertegenwoordiger van Staten, die geen lid zijn van den Volkenbond. Henderson besloot: „Thans kan slechts sprake zijn van gelijke rechten voor iedere natie in de door ons opgebouwde vrije gemeenschap van volkeren. Er kan slechts een verbroedering van alle volkeren bestaan, welke in de, toekomst niet meer zullen zijn vijanden, doch vrienden. Thans kan er nog slechts vrijheid bestaan voor ieder volk zijn leven te willen leven zonder vrees voor ongelijkheid, verdrukking of oorlog. Laat ons de groote taak aanvatten, laat ons beslissingen nemen om de naties binnen te leiden in het beloofde land." MOTTA EERE-VOORZITTER. Na de openingsrede van Henderson werd de pre sident van Zwitserland, Motta, tot eere-voorzitter der conferentie gekozen. Mota, deze benoeming aan nemend, sprak daarbij de hoop uit, dat een atmos feer van duurzame bevrediging uit de conferentie zal geboren worden en dat collectieve overeenkom sten zullen worden gesloten, die het algemeen ver trouwen onder de volken zullen herstellen. GEREF. M. V. „WEES EEN ZEGEN." NOORDSCHARWOUDE. Agenda, voor Donderdag 4 Februari. Kitty van Dijk gew. gesch. N. T. schets! 15 Ma Leijen, vad. gesch. B. en B. 8 Nov. 1929 Geer Kaaima Voordracht. NlarktberiiBhten Veilings-Overzicht. In de afgeloopen week bedroeg de aanvoer aan beide veilingen samen 86 wagons roode-, 40 wagons Gele- en 91 wagons Deensche witte kool, benevens 24 wagons uien en 1 wagon Peen, tezamen 242 w- gons. In de overeenkomstige week van het vorige jaar waren deze cijfers resp. 77, 52, 73, 24 en 4, of tezamen 230 wagons. Gezien deze cijfers zou men geneigd zijn om te denken, dat de afzet bij vorig jaar vergeleken, vrij goed is, maar men moet dan niet vergeten dat toen de voorraad veel geringer was. Intusschen zal ook nu de voorraad sterk inkrimpen, want wat wij hier vermelden zijn de hoeveelheden, die verkocht zijn geworden. Aangezien echter de afwijkende kwaliteit absoluut geen afnemers vindt en deze toch moet worden opgeruimd, komt deze bijna geheel op den mesthoop terecht of wordt aan de koeien gevoerd. De omstandigheden in de afgeloopen week nog eer verslecht als verbeterd. Van de roode kool brach ten slechts enkele partijen van het allermooiste goed tot het 1.301.50 per 100 kg. en wat van de groote kool en het beste doorschot koopers kan vinden, no teert van 60 cent tot f 1.00. Gele- en Deensche witte kool maakten het niet beter. In den regel noteerden dezen nog iets lager dan de roode kool en passeerden ook hiervan vele partijen de klok zonder te worden afgenomen. Het is wel meer slecht geweest met den koolhandel, maar een toestand als nu kunnen zelfs de oudere tuinders zich niet herinneren. Als de voorraad bewaarkool zoo moet worden opgeruimd, dan wordt het voor de meeste bedrijven en voor de geheele streek een Debacle. Van het artikel uien ook nu een flinke afzet. Na de prijsdaling in de vorige week, kwam een kleine opleving en werd weer f 9.00 betaald, maar op vol gende dagen liep de prijs weer terug om zich voor de gewone sorteering verder te handhaven op f8.00 8.50 per 100 kg. Ook drielingen brachten gemiddeld f 8.00 op en dé grove sorteering 50 cent minder. Het is alleen van dit product; dat de tuinders die zoo gelukkig zijn nog wat uien te hebben/nog iets ont vangen. Ook voor Peen bleven de prijzen bevredigend en werd voor mooie partijen zelfs tot f 3.504.00, maar hiervan is zeer weinig voorraad, want in de aanvoer- cijfers cijfers duidelijk tot uiting komt. De kleine sorteering noteerde f 1.50 per 100 kg. Voor Kroten werd f 1.802.80 per 100 kg. gemaakt. NOORDERMARKTBOND, 3 Februari. Aanvoer: 26400 kg' uien: drielingen 8.50—9/10; uien 8.308.60; grove uien 7.607.80; 675 kg peen 2.70; kleine 1.20; 325 kg kroten 1.90; 100200 kg roode kool 0.60—1.70; doorschot 0.60—1.10; 87200 kg D. witte kool 0.60—1.00; doorschot 0.60—0.80; 23000 kg gele kool 0.60—1.30; doorschot 0.60. NOORDERMARKTBOND, 4 Febr. Aanvoer: 150 kg rapen 0.80; 21800 kg uien: gele nep 8.60; drielingen 8.20—8.60; uien 8.20—8.70; gro ve uien 7.50—7.80; 1300 kg peen 3.10—3.60; kleine 1.10; 3800 kg kroten 1.10—2.50; 82000 kg roode kool 0.60—1.20; doorschot 0.60—1.20; 70400 kg D. witte kool 0.600.90; doorschot 0.60. WARMENHUIZEN, 2 Februari Aanvoer: 47000 kg roode kool 0.601.40; 2e kw. 0.60—1.00; 4700 kg gele kool 0.701.00; 12100 kg D. witte kool 0.60—1.00; 4375 kg uien: drielingen 8.00— 8.20; uien 8.30—8.80; grove uien 7.407.50. WARMENHUIZEN, 3 Februari. Aanvoer: 19075 kg roode kool 0.601.00 2e kw. 0.60—1.00; 2150 kg wite kool 0.60; 2e kw. 0.60; 4750 kg uien: 8.30; uien 8.30—8.60; grove uien 7.307.60. BOVENKARSPEL, 2 Februari. Uien, grof 3.55—3.75 groote gele 3.90—4.20; drie lingen 3.85—4.15; roode kool 0.60—1.40; gele kool 0.60—0.90; witte kool 0.60—1.00 per 100 kg.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2