Kameroverzicht Sn den Trein Op de Y-Pont TWEEDE KAMER. Het volgende jaar praten we verder over inpoldering van de Zuiderzee. Een initiatief-ontwerp ten behoeve van de pachters. Het Kortingswetje als tour de force van minister De Geer. Al is een motie-Wijnkoop om met de droogleg ging van de Zuiderzee onvoorwaardelijk door te gaan, ook verworpen met 4130 stemmen, toch is uit de debatten wel gebleken, dat een meerderheid tot het brengen van offers bereid is om de werk zaamheden der inpoldering voort te zetten, maar niet tot eiken prijs. De Kamer vereenigde zich dan ook met een motie-Colijn, waarin de regeering met zachten drang wordt aangemaand om haar thans afwijzend oordeel wat directe voortzetting der inpoldering betreft te herzien en vóór de behan deling van de begrooting voor het Zuiderzeefonds 1933 aan de Kamer een nauwkeurige berekening voor te leggen en van de aan verdere inpoldering verbonden kosten, zoo mede een overzicht van de wijze, waarop deze kan worden gefinancierd. De heer Van der Werden S. D. noodigde de regee ring uit om met bekwamen spoed voorstellen te doen betreffende de uitgifte van gronden in de N. W. polder, waarbij geen vorm van exploitatie, ook staatsexploitatie niet, is uitgesloten. Nu, we zijn tegenwoordig nergens bang meer voor, dus steunde de Kamer algemeen de gedachte van den heer Van der Waerden, in een motie neergelegd, z Toen gingen de heeren praten over dingen, die door de inpoldering der Zuiderzee worden ontwricht, menschen en bedrijven. Als uitvloeisel van de Zui- derzee-steunwet kreeg de Kamer een Zuiderzee- besluit te verwerken, waarbij de bekende Generale Commissie, als orgaan dat direct te beslissen heeft in zake steun, vervangen wordt door een specialen Rijksdienst, welke sneller kan werken dan het vorenbedoelde logge orgaan. De Generale Commissie blijft als beroepsinstantie fungeeren. De heer Heemskerk A. R. noemde de tot heden bekende uitkeeeringen bepaald schriel. De minister beloofde een nader onderzoek. De Vrijz. Dem. fractie heeft een initiatief-ontwerp ingediend om de pachters te helpen, die zich vóór 1 Januari j.l. hebben verbonden aan huurcontracten waarin de pachten zich niet meer verhouden tot de gewijzigde omstandigheden. Speciale Crisis-Pacht- commissies zouden de bevoegdheid moeten krijgen om zulke pachten te verlagen, gelijk in de oorlogs jaren de Huurcommissies dat konden. Minister De Geer heeft een moeilijke week in de Kamer, waar zijn Kortingswetje aan d eorde is. Dat wetje beoogt de rijksuitkeeringen aan de ge meenten te verminderen met 3 pet. van het bedrag, dat aan ambtenaarssalarissen wordt besteed. Tegen dat wetje is een groot verzet gerezen, ook onder degenen, die overigens vóór verlaging der gemeente lijke ambtenaarssalarissen zijn. Het doel, zoo meen den velen, is misschien goed en juist, het middei deugt geenszins, tast de autonomie der gemeenten aan, is een misbruik van de wet op de financieele verhouding enz. „Het rijk", zoo zeide o.a. Mr. Gos- seling, „Zou op deze wijze practisch de gemeente salarissen gaan bepalen." Marchant, V. D., Van de Tempel S.D., en mr. De Wilde A.R. waren ook hef tige tegenstanders. Van V. B., en ook van C. H. en A. R.-zij de kwam eenige tamme verdediging, maar het is duidelijk, dat de Kamermeerderheid deze schotel toch zóó niet zal accepteeren. Misschien als ze eerst nog wat teruggezet wordt in den oven en wat omgebakken wordt. De korting zelve, zoo verklaarden meeredren, vin den we wel goed, als de regeering deze maar losmaakt van de nu afgedwongen salarisverlaging. Misschien zwicht de minister voor dezen aandrang. Anders voorzien we een nederlaag voor hem. De Eerste Kamer heeft zich op het einde der vorige week, nadat ze de Pachtwetten had verwor pen, nog bezig gehouden met de salariskorting van die ambtenaren, wier salaris bij de wet is vastgeseld, als Raad van State, Rekenkamer en Rechterlijke Macht. Tevens werd de algemeene salariskorting be sproken. Men kent het standpunt der verschillende partijen uit de debaten in de Tweede Kamer. Het wetsontwerp werd aangenomen met 22—16 stemmen. Tegen stemden de S. D., V. D. en 4 R. K. (De Bruin, Visser, Serrarens en Nivard). Ons Weekp^aafje Eéns, het is al weer ruim 13 jaar geleden zijn we opgetreden als luchtvaartnavigator. Och ja, als journalist maakt 'n mensch van alles mee. 'n Journalist nietwaar, moet een heel klein beetje kunnen schrijven en vooral véél lust hebben tot avontuur. Zóó stelt „men" zich den journalist voor, en zoo zijn er inderdaadenkele. De meest illus tere van ons gezelschap zijn ze intusschen niet. d i e zitten in de politiek of in de letteren. Het was dan, om voort te gaan, kort na het slui ten van den wapenstilstand, dat we op de ELTA te Amsterdam met een Duitschen ex-vliegofficier, die aan de grens zijn uniform tijdig voor een burger pakje verwisseld had, in een óók over-de-grens-ge- smokkeld Duitsch legervliegtuig stapten om er mee van de hoofdstad te vliegen naar Valkenswaard, waar een ingezetene het oude lucht-vehikel had ge kocht om er in zijn woonplaats door den bij-ge- huurden vliegofficier „demonstraties" mee te laten geven, en gegadigden ad f40— per persoon gele genheid te bieden om een tienminuutschen lucht doop te ontvangen. Zoo'n reisje Amsterdam-Valkenswaard was nog een heele onderneming in die dagen. Alvorens in te stappen verzekerden we ons leven bij een op de ELTA opereerenden assurantieagent, den heschen we ons in een vliegcostuum en eindelijk bonden we ons een valscherm op het brooze hoofd. Als we onze plaatsen hadden ingenomen, beijverden vriend en vijand zich om ons met banden aan dezelve vast te sjorren. Dan werd de motor aangezet. En onder wijl we een schietgebedje deden en inderhaast met een oprecht leedwezen alle zonden onzes levens ver afschuwden, taxiede de machine over het veld om op een gegeven moment los te raken van de aarde, die we meenden nooit meer te zullen betreden. In de K. L. M.-vliegtuigen van tegenwoordig met haar luxe kajuiten en papieren zakjes voor den lucht-zieken passagier gaat het heel anders toe! Om nu verder kort te gaan: we vlógen. Maar we vlogen in een f linken storm; boven Den Bosch waaide de kaart van den piloot in flarden. Toen keek deze Duitscher ons aan, duidelijk gebarende spre ken komt door het motorgeronk niet over dat hij naast den bijstand des Hemels nog slechts op ons vertrouwde. We wezen hem een spoorlijn, die, naar we meenden, naar Eindhoven voerde, en kwamen boven Tilburg terecht. Even later werden we be schoten door de Belgische grenswacht. We keerden. In Valkenswaard zouden ze twee stapels hout doen ontbranden bij de nadering van ons vliegtutig om een geschikt landingsterrein aan te geven. Toen we daarom ergens brand zagen, wezen we met den vinger naar beneden. De piloot begreep en we daal den.... bijna midden in een boschbrand, die, naar ons later gebleken is, in de buurt van Best woedde. Toen we later nog eens naar beneden wezen, keek de piloot ons wooest aan en tikje hij met zijn wijs vinger op zijn voorhoofd. Enfin, we zijn toch nog in Valkenswaard terecht gekomen, 's avonds toen de donkerte reeds was gevallen, en honderden in het Brabantsche landschap ons reeds als gevallen lucht vaartpioniers hadden betreurd. Het eenig, maar dan ook geldend excuus voor ons falen was, dat het navigatorschap door ons niet was begeerd, maar gedurende den reis opgedrongen. Eerst thans durven we dat alles in de krant te schrijven, nu een gebreveteerde Nederlandsche vlie genier 13 jaar na ons avontuur, van Amsterdam naar het Gooi heeft wllilen vlegen en „ergens" in België terecht kwam. Ja, luchtvaartnavigatie valt niet mee als men op school niet steeds een 10 voor aardrijkskunde heeft gehad en alle binnen- en buitenlandsche spoorlijnen niet kan óp-zingen, dan moet men er maar niet aan beginnen. Intusschen vinden we het avontuur van den ge- breveteerden Nederlandschen vliegenier een veege aanwijzing voor den geest, die in moderne sport- llchamen heet te huizen. Ze noemen dien geest ge zond, wat hij mogelijk zijn kan, maar ontwikkeld is hij blijkbaar niet altijd. Vroeger gaven vaders wel eens een fiets, als een zoon met een prima rap port thuis kwam. Tegenwoordig geven sommige vaders blijkbaar paarden de betreffende vliege nier „doet" n.l. ook veel aan paardensport, naar we in de bladen lezen en vliegmachines, vóór het goede rapport er is, met het gevolg, dat paard en vliegtuig, de sport in het algemeen, méér tijd gaan vragen dan voor een goede ontwikkeling gewenscht Zoo kon het gebeuren, dat onze Nederlandsche vliegenier in plaats van in het Gooi, „ergens" in een vreemd binnenland terecht kwam. De moderne ver keerstechniek maakte het hem mogelijk, dat hij zijn familie van het avontuur kennis gaf, echter zonder plaatsaanduidingen, omdat hij de taal der vreemde inboorlingen niet kon verstaan. „Ik schijn ergens in België te zijn," zoo liet hij weten. Achteraf bleek hij in Frankrijk te zijn neergestreken. Juist hadden we het bovenstaande geschreven, toen we kennis namen van het bericht omtrent een ontdekking van den Franschen geleerde Dr. Maurice Faure, dat het optreden van zonnevlekken ziekte verschijnselen veroorzaakt, als bewustzijnsstoornis- sen en andere ongevallen op onze planeet. Zonne vlekken n.l. zouden storingen brengen in het aard magnetisme, welke op haar beurt invloed uitoefe nen op daarvoor gevoelige menschen. De ervaring zou volgens Dr. Faure bewezen hebben, dat automo biel-, spoorweg- en vlieegongelukken vaker voor komen in periodes, dat zich zonnevlekken vormen. Volgens den jongsten stand van de wetenschap, zou dus ook een zonnevlek het lucht-deraillement van den Gooischen vliegenier veroorzaakt kunnen hebben. Misschien zijn onze gevangenissen wel gevuld met ongelukkige zonnevlek slachtoffers. Zelfs crisis en malaisé worden nu verklaarbaar. De trein van Alkmaar naar Amsterdam, de „snel staat op vertrek, 't Is die van 8.27, die prima aan sluiting geeft naar diverse richtingen naar het Zuiden. 't Is ongewoon druk op het perron. En dra wor den de reizigers de oorzaak dezer ongewone drukte gewaar. De nieuwe lichting moet opkomen en tal van ouders, zusters en verloofden vergezellen de op gewekt schijnende jongemannen tot aan den trein. Een oogenblik, waarop men menschenkennis kan opdoen. Wat 'n verschil in houding. Hier een jongeman, wien men op het eerste gezicht zijn afkomst kan aanzien, ronde blozende wangen, bewijs van verblijf in de buitenlucht, met een paar eelt-werk-handen. Ook de kleeding verraadt het type, alsmede zijn meer bedaarde kalme houding. Ginds een heer achtig jongmensch, bleek van gelaat en in-witte kantoorhanden. Daar loopt ee nschipper, wie en drie een schipper. Allen gaan eenzelfde toekomst tegen, allen zullen soldaat worden. In de waggon luid en druk geroezemoes. Enkele oogenblikken vóór het vertrek van den trein komen enkele jongelui met een pak couranten de wagon binnen, waarin de soldaten-in-spé gezeten zijn. Ze deelen hun lectuur de jongelui gratis uit. Geïnteresseerd kijk ik toe. Wat zedelijk en geestelijk verheffende lectuur zullen deze jonge menschen met lange haren en in sportbroek de toekomstige landsverdedigers aanbieden? Dra blijkt me de bedoeling. Men colporteert met het bekende blaadje van den anti-militairistischen Bond „de Wapens neder". Allen nemen het blaadje aan, geen woord van pro test wordt vernomen. Ook ik krijg een spoedig weggeworpen exemplaar in handen, 't Is een verheerlijking van de dienst weigering. Er staan artikelen in over een Rus, volgeling van Tolstoi. Aanbevolen wordt ten zeerste de hou ding van Ghandi tegenover de Engelsche regeering, het lijdelijk verzet wordt gepredikt. Wie dienstweigeraar wil worden, geve zijn adres maar op, met alle geoorloofde middelen zal gepro beerd worden, diens leven van druk te verzachten. Zoo wordt de jongelingschap uitgeleide gedaan, en zoo komen onze jonge-menschen straks de kazerne binnen. Met kwistige hand is het defaitistisch zaad op hoop van zegen gestrooid. In Nederland verheugen we ons in een groote mate van vrijheid. Schier alles is hier geoorloofd. Gaatt zulks de perken niet te buiten? 't Is in de dagen van de Amsterdamsche relletjes. De werkloozen o wee, als men werklooze schrijft wenschen niet tweemaal per dag te stempelen. Éénmaal is al meer dan genoeg, de stad heeft geld in overvloed, het volk heeft recht let wel abso luut recht op steun, op volle steun in deze crisis tijd. En die stempelarij tweemaal per dag is maar pla gerij, de bezittende klasse wil haar macht doen voelen; door de menschen alle dag weer opnieuw, weer of geen weer te laten stempelen. En 't ging rumoerig toe in de binnenstad. De verkeersagenten werden grootendeels ingetrokken en deden patrouillediensten. Men zag hen in dubbel posten op drukke punten, ook de bereden politie was volop in actie. In de buurt van de Jordaan was het heel rumoe rig, en werd door de politie gechargeerd met de blanke sabel. Nu en dan werden de agenten met straatsteenen en dakpannen gegooid, we hebben er een en ander van gelezen, waarop meermalen van de vuurwapenen gebruik werd gemaakt. 5t Is in die dagen geweest, dat ik een gloednieuwe Amsterdamsche uitdrukking voor 't eerst hoorde. Die agent vernam ik is een zuiger. Diezelfde eigenschap van zuigen wordt ook aan burgers toegeschreven. Men doelt er mee op het uittarten van de burgerij, ten einde de politie tot ingrijpen te bewegen, en omgekeerd is een agent een zuiger, die de burgerij tot daden van verzet prikkelt. Gelukkig trad de politie zeer tactvol doch uiterst streng op, met het gevolg, dat de relletjes spoedig tot het verleden behoorden. 't Was nu in die relletjes dagen, dat ik een ge sprek afluisterde tusschen twee op 't oog gewone burgermenschen. Ze spraken over den eisch van tweemaal stem pelen, die ze „gewoon idioot" vonden. 't Bleek me, dat het een paar echte communisten waren, 't Is dwaas, zei de een, zooals het volk tegen de politie optreedt. Waarom dwaas? vroeg zijn kameraad. Zoolang we de politie niet te lijf kunnen gaan met de wapenen, waarover zij beschikt, is elk optreden dwaas, luidde het antwoord. We moeten wapenen hebben vervolgde hij daar moeten we ons voor inspannen. Zoo redeneert' een Amsterdamsche communist. 't Woelt en gist wil onder het volk. Nu zijn zulke elementen nog uitzondering. Hier is van toepassing: „Umwertung aller Werte". Nieuwstijdingen EEN LUCHTREIZIGER, DIE NAAR HET GOOI WILDE EN IN BELGIë TERECHTKWAM. Van het vliegveld Schiphol is gistermorgen een inwoner uit het Gooi die behalve aan paardensport ook aan liefhebberijvliegen doet met een Pander vliegtuig van de Amsterdamsche Luchtvaart School, de P.H.-A.I.A. vertrokken. Hij had de vorige week zijn brevet gehaald en na de vele vluchten die hij boven Schiphol had gemaakt, wilde hij thans eens verderopzoeken. Hij vroeg en verkreeg toestemming om met zijn vliegtuig een tochtje te maken boven de plaats zijner inwoning in het Gooi. De P.H.- A.I.A. startte en de vlieger, die als passagier zijn zuster meenam, vertrok in Oostelijke richting. Hij is echter Zondagmiddag niet meer op Schiphol te ruggekeerd. Het spreekt van zelf, dat men zich ern stig ongerust begon te maken, totdat eindelijk via een familielid het bericcht werd ontvangen, dat de amateur-vlieger een goed geslaagde noodlanding had gemaaktin België. Waar hij zich bevond, kon hij aan de familie niet opgeven, want het was in het Fransche gedeelte van België en van de bewoners had hij niet goed kunnen begrijpen, waar hij zich bevond. Hoe de Zondagsvlieger zoo ver uit de koers is geraakt, begrijpt men op Schiphol nog niet. Het was mooi weer, hoewel er eenige nevel stond. In ieder geval was men gerustgesteld en men hoopt thans spoedig van den verdwaanden vlieger zelf te ver nemen, hoe hij, in plaats van boven Het Gooi, boven België is terechtgekomen. Oude heer te Leiden overvallen. Met ze ven messteken gewond. Gisteravond omstreeks zeven uur is op de Heerendracht te Leiden een bewoner in zijn huis overvallen door twee onbekende mannen, die hem met zeven messteken verwondden. Roof niet de drijfveer. Nader vernemen wij het volgende: 1 Aan de Heerengracht te Leiden woont de 65- jarige heer Brandt met zijn 93-jarige moeder. Te gen zeven uur werd aan de voordeur .gebeld, waarop de heer Brandt opendeed. Twee personen drongen onmiddellijk de gang binnen grepen den heer Brandt aan en brachten hem zeven messte ken toe. De daders namen daarop de vluchtt alles ging zoo snel in zijn werk, dat het niet mogelijk was van een der individuen een duidelijk signa lement op te geven. Die Eerste Hulpdienst werd gewaarschuwd, die den heer Brandt naar het Academisch ziekenhuis vervoerde waar bleek dat de wonden niet van ernstigen aard waren. Lit een ander onderzoek bleek, dat de daders per auto voor het huis zijn gereden. Een persoon heeft, terwijl de overval door de twee andere man nen werd gepleegd, voor het huis bij de auto staaan wachten. Aangenomen wordt, dat roof niet de drijfveer tot dezen aanslag is geweest. De politie is onmiddellijk een uitgebreid on derzoek begonnen. Be toestand van het' slachtoffer was gister avond laat naar omstandigheden bevredigend. (Handelsblad.) Werkgevers in liet BI aem boll en bed rijf. Naar wij vernemen heeft de ledenvergadering van den bond van werkgevers in het bloembollen bedrijf besloten om inzake de vernieuwing van 't looncontract te gaan tot een maximum van 21. gulden per week onder voorwaarde dat de ar- bediersorganisaties een beslissing omtrent dit voorrstel nemen voor den afloop van het contract Naar bekend vroegen de confessioneele ar beidersorganisaties 23 gulden en de moderne 23.40 per week. I Lie rijksmiddelen. Bijna 12 millioen gul den minder. De rijksmiddelen hebben over de maand Jan. 1932 opgebracht 31.433.723.40 tegesn 43.255.75865 over dezelfde maand van het vorig jaar. Geraamd was een opbrengst van 34.850.714.16. Be inkomsten ten bate van het Wegenfonds be dragen over Januari 1932 591.066.69 tegenover 572.682 in Januari 1931. De inkomsten ten bate van het leeningfonds 1914 bedragen over Januari 1932 4,664.653.71 te gen 5.887.590 in Januari 1931. De inkomsten ten bate van het Gemeentefonds bedragen in Januari van dit jaar 7.417.787.22. Ontslag van personeel. De firma Joh. Enschede en Zonen te Haarlem heeft, omdat het reeds geruimen tijd op verschil lende afdeelingen zeer stil was, geleidelijk perso neel ontslagen. Het aantal ontslagenen is thans tot ongeveer 200 gestegen. - Aan een 500-tal arbeiders van de particu liere mijnen is met ingang van 1 Maart aan staande ontslag aangezegd. Een vreemde juffrouw met rare gewoonten. De 22-jarige mej. H. M. M- schijnt de ge woonte te hebben op de grens van Schoonhoven- Willinge-Langerak de wielrijders met steenen te gooien. Zoo ook ondervond dit de heer van de V uit Willinge Langerak. Hij stapte van de fiets en een woordenwisseling ontstond. MejM. haalde een mes voor den dag en bracht den h§er van der V. een wonde toe in den bovenarm. Daarna werd zijn jas stukgesneden. Van der V. moest zich onder geneeskundige behandeling stel len waarna aangifte bij de politie is gedaan. Dlrarna op een politiebureau. Dinsdagmiddag heeft ten politiebureele te Maastricht een arrestant zich met een revolver in de borst geschoten. 'De agent-rechercheur V. herkende in de Groo te Staat in den arrestant den schrijnwerker J. B B. uit Verviers, dien hij als verdacht van kerk diefstal gepleegd te Edjsden, naar het politiebu reau overbracht. Hier heeft de arrestant kans gezien om tijdens het fouilleeren-cen revolver te trekken op zich zelf te richten en af te vuren. D© gewonde is naar het ziekenhuis Calvarienberg overgebracht. Geldleeningen. De Eerste Kamer heeft zonder hoofdelijke stemming aangenomen het wetsvoorstel voor het aangaan van een of meer geldleeningen ten laste van het rijk tot een maximum bedrag van 200 millioen gulden. |DRAlSft^A•vA^^VALKEMBURCi'S, I e A iLËVERTRAATl LEEUWARDEN Land» en Tuinbouw KALI, NIET ALLEEN UIT BEMESTINGSOOGPUNT, BELANGRIJK IN HET LAND- EN TUINBOUWBEDRIJF. De Kali, welke wij door de bekende kalimeststof- fen, in onze bouwgrond brengen, is onontbeerlijk voor het gedijen der gewassen. Zonder haar geen groei, waar zij in de minderheid is een slechte was dom, met gevolg schrale oogsten. Ja, een tekort aan kali kan voor onze planten van zoo grooten invloed zijn, dat zij ziek worden. In dit artikeltje willen wij een paar voorbeelden daarvan aanhalen. En dan denken wij in de eerste plaats aan het blauw worden der aardappelen. Wat een last, wat een schade heeft dit euvel reeds veroorzaakt! Welnu, talrijke, uitgebreide proefnemingen hebben duide lijk bewezen dat dit blauw worden der aardappelen ontstaat door kaligebrek. De aardappel neemt groote hoeveelheden kali uit den bodem op, zij moet deze kali in gemakkelijk opneembaren vorm vinden, an ders kan zij die met hare wortels niet losmaken. Een gevolg hiervan is dat de cellen niet stevig genoeg gevormd worden en door sterken druk be schadiging daarvan optreedt. In deze richtting ten minste wordt de verklaring der gunstige weerking der kali gezocht. Hoe het zij, de practische land bouwer behoeft zich met de oorzaak niet bezig te houden. Voldoende voor hem is het te weten dat het blauw worden der aardappelen door ruime kali bemesting wordt voorkomen. In uienverbouwende streken kreeg men met een lastig euvel in de uien te doen. Omstreeks half Juni stond de groei van het gewas plotseling ge heel stil. De uienplanten kregen doode punten aan de bladeren, ewlke steeds grooter werden. De aan blik van zoo'n stuk uien was allerbedroevenst. Later vergroeide dit nog min of meer, maar de opbrengst aan uien, welke aan de kwaal geleden hadden was gering. De kwaliteit dezer uien liet ook te wenschen over. En zie, hier was de kali die uitkomst gaf en het gebrek als bij tooverslag deed verdwijnen. Geen spoor ervan was te ontdekken waar kali gebruikt werd en tegenwoordig weten de uienverbouwers heel goed dat kali bij uienteelt niet vergeten mag worden. Zoo zouden wij nog meerdere voorbeelden kunnen noemen, b. v. de randjesziekte der bessen, enz., enz. De ruimte is echter te beperkt hierop verder in te gaan. In een volgend artikeltje komen wij hierrop terug. wij wijzen hier nog op het gebruik van kali bij de bestrijding van onkruid door fijngemalen kainiet bestrijding van slakken door een mengsel van kai niet of 20 pet. kalizout en kopersulfaat. Eindelijk staat het vast dat de keur van sommige fruitsoorten door kali wordt verbeterd. Alles samen vattende kunnen wij zeggen dat: De kali uit de kalimeststoffen niet alleen als plan- tenvoedingsstof noodzakelijk is, maar dat zij, dik wijls door nog onbekende oorzaken, een gunstige nevenwerking uitoefenen, die de opbrengst en kwa liteit onzer producten verhoogd. De lezer moge met bovenstaande mededeelingen zijn voordeel doen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 6