van de dagtaak Binnenland. Laatste berichten Binnenlandse!? Overzicht Bieuwsiijdingep. Radio Programma's DONDERDAG 10 MAART. A. V. R. O. HILVERSUM N.m. 3.00—3.45 Knipcursus voor gevorderden 3 45_4 00 Gramofoonmuzlek 4.00—5.00 Zieken- uur 5.00—5.30 Radio-kinder-koorzang 5.30— 5 45 Gramofoonmuziek 5.456.30 Het AVRO- kamerorkest 6.30—7.00 Sportpraatje 7.00—7.30 AVRO-kamerorkest 7.30—8.00 Engelsche les voor beginners 8.00 Tijdsein AVRO-klok 8.01—8.15 Gramofoonmuzlek 8.15—10.30 Uitzending uit het Concertgebouw Amsterdam 10.3010.45 Vaz Dias 10.45—11.00 Gramofoonmuziek 11.00—12.00 eerste AVRO-schlager potpourri „Het spat en knet tert 12.00 Sluiting. N. C. R. V. HUIZEN N.m. 3.00 Tijdsein 3.00—3.30 Vrouwenhalfuurtje 3.304.00 Verzorging zender 4.00 Tijdsein 4.00—5.00 Ziekenuurtje 5.00 Tijdsein 5.005.45 Cursus handenarbeid voor onze jeugd 5.456.45 Hobo-recital 6.45—7.30 R. V. U. Uitzending van de Nederl. Evangelische vereeniging 7.30 Politie berichten 7.309.00 Heruitzending van een con cert uit Boedapest 9.00—9.30 Ouderuurtje 9.30 —10.30 Liederen-recital 10.30—10.40 Vaz Dias 10.4011.10 Vervolg concert 11.1011.30 Gramo foonmuziek. VRIJDAG 11 MAART A. V. R. O. HILVERSUM N.m. 12.00 Tijdsein 12.01—12.30 Gramofoon- muziek 12.30—2.00 Het AVRO-klein-orkest 2.00 —2.30 uitzending voor scholen 2.303.00 AVRO- klein-orkest 3.00—4.00 Gramofoonmuziek 4.00 sluiting. V. A. R. A. HILVERSUM Vm. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 VARA-Septet 10.15 Voordracht door Minny Erf- m.m 10.30 VARA-septet 11.00 Minny Erfmann Voordracht 11.15 Septet 12.00 sluiting 4.00 j Piano-recital 4.30—Na schooltijd 5.00 VARA- orkest 6.45 Het beginselprogram der S. D. A P 8.00 Sluiting 11.00 Gramofoonmuziiek 12.00 Tijdsein en sluiting. V. P. R. O. HILVERSUM Vm 10.00 Morgenwijding 8.00 Tijdsein 8.01 Faust-cursus 8.30 Concert 9.00 cursus geloofs leven 9.30 Concert 10.00 Vrijz. Godsd. Pers bureau 10.05 Vaz Dias 10.15 Serie fragmenten en verhalen 10.45 Gramofoonmuziek K. R. O. HUIZEN Vm 8.00—9.15 Gramofoonmuziek 10.0011.30 KRO-ensemble 11.30—12.00 Halfuurtje voor zie ken 12.00 Tijdsein 12.00—12.15 Politieberichten 12.15—1.45 KRO-quintet 1.45—2.30 Gramofoon muziek 2.303.00 verzorging zender 3.005.00 Gramofoonmuziek 5.00—7.10 De stafmuziek van het le Regiment Infanterie 7.10—7.30 Land- en Tuinbouwhalfuurtje 7.30—7.45 Politieberichten 7 458.00 Gramofoonmuziek 8.008.45 Het K.R.O. Orkest 8.45—9.15 Louise Wijngaarden, viool en Johan Ligtelijn, piano 9.15 Vaz Dias 9.30—10.00 KRO Orkest 10.0010.30 Louise Wijngaarden en Johan Ligtelijn 10.30—11.00 K.R.O.-orkest 11.00 —12.00 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 12 MAART. V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 Trl(F Willem Drukker 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de ontinu-bedrijven 12.00 Tijdsein 12.01 VARA- Septet 1.45 Verzorging zender 2.00 Cooperatie- Kwartiertje 2.15 Zangrecital 2.45 Ds. C. M. Veenhuysen: Fragmenten uit den Bijbel 3.15 Wla- dimir Pique Trio 3.35 Toespraak door A. Martiuus v. h. Geheel. Onth. Radio-Comité 4.15 Arbeiders sport 4.30 Beoefening der Huismuziek 5.15 Ac tueel allerlei uit de Arbeidersbeweging 5.30 VA RA-septet 6.15 Literair halfuurtje 6.45 „De Wielewaal" 7.00 Uit de roode Jeugdbeweging 7.15 „De Wielewaal" 7.30 Bestuursmededeelingen door A. de Vries 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Tijdsein 8.01 Zaterdagavondprogramma 11.00 Vaz Dias 11.15 Roemeensch orkest. K. R. O. HUIZEN V.m. 8.009.15 Morgenconcert 10.0011.30 K. R.O.-Trio 11.30—12.00 Goedsdienstig halfuurtje 1200 Tijdsein 12.01—12.15 Politieberichten 12.15 1.45 K.R.O. Sextet 1.45—2.00 verzorging zender 2.00—2.30 Gramofoonmuziek 2.30—4.00 Kinder uurtje 4.00—5.00 H.I.R.O. Uitzending voor de Ned. Vereen, van Spiritisten „Harmonia" 5.005.15 Gramofoonmuziek 5.15—5.30 Esperanto-nieuws 5.30—6.00 Gramofoonmuziek 6.00—6.20 Journalis tiek weekoverzicht 6.20—6.40 Gramofoonmuziek 6.40—7.10 Cursus Esperanto 7.10—7.30 Brand beveiliging en Brandbestrijding door F. Demelinne 7.30—7.45 Politieberichten 7.45—8.00 Sport praatje 8.00 KRO-salonorkest 8.30 Willy Thu- nis zingt met het K.R.O. orkest 8.45 Gramofoon muziek 9.00 Vaz Dias 9.30 Orkest 10.00 Willy Thunis met K.R.O. salon orkest 10.15 Gramofoon muziek 10.30—11.00 K.R.O. Salon orkest 11.00 —12.00 Gramofoonmuziek. w wordt in den voormiddag verricht. Quaker bevat de natuurlijke voor de voeding onontbeerlijke beatanddeelen, het geeft gerondheld en levenskracht en Is als voedsel vrijwel onovertroffen. Wé overdachten dit dezer dagen bij het vol gen van de berichten uit Sjanghai, waarop we geen staat meer kunnen maken, omdat de helft ervan door een politieke bril bekeken is, toen plot seling het bericht binnenkwam, vrij onverwacht maar een krantenman is nu eenmaal op alles voor bereid, dat Aristide Briand was overleden. Aris tide Briand was meer dan een bekend Fransch politicus, hij was een der geweldigen van de we reldpolitiek, een naar wiens woord men evenzeer in Washington, als in Berlijn of Tokio benieuwd was. Briand is na den oorlog vooral bekend ge worden alb de man, die voor alles voor den wereld vrede ijverde. Hij was dikwijls meer Europeaan dan Fransch man en de idee van de Vereenigde Staten van Europa stond hij zeer na. Hij heeft zeer veei gedaan voor de toenadering tot Duitsch land, tezamen met den overleden en in sommige Duitsche kringen zoo verguisde Stresemann. Stresemann ging voorgoed heen, toen het extréme enghartige nationalisme in Duitschland den kop begon op te steken. Thans speelt het bijna de baas bij onze oostelijke buren. Briand moest en kele weken geleden als minister van buitenland- sche zaken aftreden, zoogenaamd om gezondheids redenen, maar in werkelijkheid omdat zijn wereld vrede-politiek niet meer in het kader van de wor dende Fransche politiek paste. Ook Frankrijk gaat den eng-,nationalistischen kant op en het zou den vrede wel willen organïseeren als het dit met Fransche troepen, Fransche oorlogsschepen en Fransche vliegtuigen mocht doen. Frankrijk ge looft nog steeds aan zijn geestelijke meerderwaar digheid en diep in hun hart vinden ze de Duit- schors toch nog steeds Hunnen. Nu is Briand die zoo oprecht moeite deed om de politiek van zijn land in een andere richting te stuwen heemj- gegaan, voorgoed. Zijn bruischende, overtuigende en waarachtige stem zal noch in de Fransche Ka mers, noch in Geneve ooit meer weerklinken. Zijn verscheiden heeft groote ontroering teweeg gebracht bij zijn voorstanders, doch ook bij zijn tegenstanders. Vertegenwoordigers van alle poli tieke partijen hebben hem in do Fransche Ka mer indrukwekkend geëerd. Frankrijk weet veel te herinneren, doch weet ook veel te vergeten Op ht oogenblik vergeet men, dat men Briand enkele weken geleden naar huis zond, vergeet men, dat men hem passeerde bij de presidentsver kiezingen het vorige jaar, toen de politiek onbe duidende D emmer hoofd van de republiek werd. Dit alles zal er veel toe hebben bijgedragen dat zijn gezondheidstoestand ernstig geschokt is. Briand was niet jong meer. Op bijna zeventig- jaarigen leeftijd is hij ontslapen. Zijn levendige geest heeft hij echter tot het einde toe in dienst gesteld van de menschheid. Als een der aposte len der wereld vredesbeweging, zal hij in de ge schiedenis bekend blijven. Thans zijn de vredes vrienden, die iets te vertellen hebben in de we reldpolitiek dun gezaaid. Een dag voor zijn overlijden werd in de Fran sche kamer een wetsontwerp aangenomen om aan Frankrijks pupil en behartiger van zijn be langen in het oosten van Europa, Tsjeeho 31o- wakeij een leening te verschaffen van 600 mil- lioen frmes 60 millioen gulden. Men begrijpt wat dit zeggen wil. Hierdoor worden de toch reeds zoo hechte banden' met dit land nog nauwer aangehaald. De hechte vriendschap tusschen Frankrijk en Tsjeeho Slowakije doet eeh ter het ergste vreezen voor de rust in Europa. Men moet deze leening bijv. ook eens -even zien in verband met het opkomende nationalisme in Duitschland een eventueele stembusoverwinning van Hitier. Het is nog niet zoo overdreven ge zegd, dat Duitscnland, zooals wel eens wordt beweerd aan twee zijden door rankrijk begrensd wordt. Want ook Polen staat goeddeels onder den Franschen invloed. Ook Rusland ziet met wan trouwen deze PoolschFransche en Tsjechisch— Fransche vriendschap aan. In Rusland spreekt men al van oorlogsgevaar aan de westelijke en de verre oostelijke grens. Met angstige spanning volgt Sovjet Rusland het gebeuren in Mantsjoe- rijo en ziet in de bezetting door Japan, de schijn republiek Mantsjoerije ten spijt een in overleg met de Westerscbe mogendheden georganiseerde aanval, in hoeverre deze vrees gegrond is, moet intusschen nog worden afgewacht. Rusland spreekt graag van een steeds dreigend oorlogs gevaar voor de: Sovjet Republieken. De oorlog rond Sjanghai wordt op het oogen blik in een rustiger tempo gevoerd. Er zijn vre desonderhandelingen gaande en als men hierbij al te hard zou schieten zou men elkaar niet kuil- nen verstaan. Een beetje kalm aan, heeft men tot de Japansohe generaals gezegd, als wij op het oogenblik trachten de Chineezen duidelijk te maken, dat zij zich hebben terug te - trekken en misschien slagen wij er ook in een paar Ohi- neesche generaals om te koopen. Dus hebben de Japansche generaals wat ingebonden. Trouwens, een- beetje rust hadden zij na al dat schieten wel verdiend. De Chineezen waren intusschen voorloo pig ver genoeg teruggeworpen. Een paar steden liggen in puin en de Japansche kanonnen, mi trailleurs en geweren hadden voor vele duizenden dooden gezorgd, waaronder minstens de helft bur gers en kinderen. Die Japanners zijn op liet oogenblik bezig hun troepen te versterken en waarschijnlijk eenige nieuwe aanvallen voor te bereiden. De Japansche opperbevelhebber heeft, om meer bewegingsvrij heid te hehben en meer tijd tot voorbereiding, een nieuw ultimatum aan de Ohineesche autoriteiten bevolen. In dit ultimatum woédt geëiseht, dat de Chineesche troepen nog tien kilometer moeten terugterkken en derhalve tot 45 kilometer afstand van -Sjanghai zullen teruggaan. Mochten de Chineezen dezen eisch niet inwilligen, dan zullen de Japansche troepen opnieuw de vijandelijkheden openen. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de Chineezen dit ultimatum niet inwilligen en zal de strijd in groot formaat wel opnieuw uitbreken. Ook in Amerika is men die meening toegedaan. In officieele kringen in Washington wint de meaning veld, dat. Japan zal trachten de zuive ringsactie, rondom Sjanghai, zonder zich om de aandere mogendheden en den Volkenbond te be kommeren, ten uitvoer zal leggen. De Japansche verontschuldigingen, dat de te Sjanghai aange komen versterkingen tijdens de wapenstilstands onderhandelingen reeds onderweg waren en der halve niet meer konden worden opgehouden, worden als ongeloofwaardig beschouwd, daar de troepen draadloos hadden kunnen worden terug geroepen. Men vermoedt dat Japan een nieuwen aanval aan de Jangske wil voorbereiden, ten einde zoo mogelijk nog meer havens te bezetten. Japan blijft onvervaard doorgaan met zijn imperialisti- tisohc politiek. De Volkenbond zwijgt. En het toch reeds zoo kleine detachement vredesvrien- den is weer met een gedund. Per Telefoon De criminaliteit in ons land. Handel in verdoovende middelen. Een zes tienjarig meisje door een revolverschot gedood. Een tuindersdop in beroe ring. Zoo nu en dan treedt het aan het licht der open baarhei, dat er ook in Nederland verloovende mid delen verhandeld en verbruikt worden. Vooral in Rotterdam schijnt men een soort markt te hebben gevormd. Rotterdam heeft in de kringen der mor- finisten, cocainisten en opiumschuivers een bijzonder lokkende lokkende klank. Gelukkig telt men in Ne derland niet al te veel van deze ongelukkigen, die vaak bovenmenschelijke krachten in het werk stel len om de begeerde bedwelmingsmiddelen te be machtigen. In Rotterdam heeft men dezer dagen een tweetal handelaars in bedwelmende middelen bijna gesnapt. Dat was alles louter toeval, het bijna en het gesnapt zijn. Een rechercheur van de Rotter- damsche rivierpolitie stond in bewondering voor het Rotterdamsche havenbeeld, misschien keek hij ook wel terneergeslagen bij het zien van zoo weinig be drijvigheid en zooveel opgelegde schepen in onze belangrijke haven. Hier en daar stonden enkele menschen met elkaar te praten. Doch zijn aandacht werd getroffen door twee mannen, die stonden te wachten op een motorrijder, die uit de verte kwam aanrijden. Spoedig waren zij alle drie in een druk gesprek gewikkeld, waarbij het blijkbaar ging om den inhoud van een zware tasch, welke een van de mannen, die hadden staan wachten, bij zich had. De drie mannen gedroegen zich nogal zenuwachtig en dit was een aanleiding voor den rechercheur om eens poolshoogte te gaan nemen. Hij ging naar het drietal en maakte zich bekend. Oogenblikkelijk daarop wierp de man, die de tasch bij zich had deze in de Maashaven. De rechercheur greep dezen man beet. De andere twee trachten er intusschen van door te gaan. Aan een van hen gelukte dit di rect. Doch een van de twee overgeblevenen, die niet zoo erg vlug was, werd door den rechercheur ge grepen, die zich echter toch weer wist los te rukken en te ontsnappen. De motorrijder kon intusschen zijn motor niet gauw genoeg op gang brengen en werd daarop door den rechercheur gearresteerd, na dat hij een paar schoten uit zijn revolver had ge lost. De aangehoudene vertelde, dat hem een partij morfine te koop was aangeboden. Aan de Maas haven zoudeen de tuschenpersonen en den verkoo- per elkaar ontmoeten. Men was juist aan het on derhandelen gegaan toen de rechercheur tusschen beide. De tasch werd later opgehaald en de inhoud bleek te bestaan uit vele .doosjes, bevattende am pullen met morfine, arsenicum, neosalversan, insu line en kamfer-aether. Vermoed wordt dat de doos jes gestolen zijn uit een zending van een fabriek aan een geneesheer ten plattelande. De inhoud der doosjes vertegenwoordigt een aanzienlijke waarde. De aangehoudene moest men tenslotte weer op vrije voeten stellen," daar hij nog geen strafbaar feit had gepleegd. Naar de handelaars wordt intusschen een onderzoek ingesteld. Dit handeltje in verdoo vende middelen is dus verijdeld. Voorloopig zal dit sloopende vergif zijn funste werking niet laten gel den en zal de waanzin in de hersens van de naar dit vergif dorstenden niet rondgrijpen. Helaas, niet alleen dit verdoovende vergif is in staat de menschen uit hun evenwicht te halen. Het geheele moderne leven schijnt voor sommige zwak kelingen een aansporing te zijn tot het dqpn van misdadige aanslagen, waarvan we er den laatsten tijd zooveel reeds hebben meegemaakt. De misdaad is reeds lang niet meer het monopolie van de groote stad, zooals men vroeger wel eens vlug beweerde. Dit blijkt nu ook weer uit het liefdesdrama, dat zich, te Naaldwijk heeft afgespeeld, en waarbij een 16- jarig meisje door een 22-jarigen letterzetter werd gedood. Naaldwijk is een rustig dorpje in het West- land. Het heeft een uit 1668 dateerend raadhuis met een trapgeveltje, dat de volgende behartigenswaar dige spreuk bevat: „Geregtigheid verhoocht een volck". Hieraan zal de jonge letterzetter wel niet gedacht hebben, toen hij uit een zwaar-kaliber-revoolver zijn verradelijk schot loste, dat het niets vermoedende meisje op slag doodde. Een liefdesdrama tusschen een eenvoudigen boerenjongen en een even een voudig meisje, een dienstbode. Van zielkundige con flicten hebben zij waarschijnlijk geen van beiden in hun leven iets gehaard. De jongeman heeft mis schien voordat hij het in een boek gelezen of in een bioscoop gezien had nimmer geweten dat men zich door middel van een revolver kon wreken. Deze revolver heeft hij van een Haagschen vriend ge leend onder voorwendsel het noodig te hebben om er ratten mee te verdelgen. Toen hij dit aan zijn vriend vertelde moet hij een onbewuste vergelijking hebben getrokken. „Het meisje, mijn meisje dat mij niet wil hebben, omdat ik te oud ben, te oud, is niets meer dan een rat, die aan mijn hart knaagt". „Om ratten te jagen heeft hij gezegd". Zaterdagavond in het dorpje. Er is ergens in een hotel dansen met een humorist. Moderne Jazzklan- ken klinken vreemd in dit antieke dorpje. Door de hoofdstraat wandelen de menschen op en neer. Hou den een praatje aan de deur. Men heeft het over den nood der tuinders. Men ziet in Naaldwijk de toe komst donker in. Men praat en ziet geen gat in de toekomst. De muziek klinkt onwezenlijk. Reng. Een doordringende gil. Even een absolute stilte. Dadelijk daarop komen van alle kanten de menschen aan rennen. Het bloed ivdxmi,h,conleinscscheinled,shrdlucmfw Men vond er het 16-jarige meisje doodgeschoten. Het bloed kwam haar uit mond, neus en ooren. Zij was neergeschoten zooals men een rat neerschiet Zonder gewetenswroeging. In het donker. De dader had niet het minst van den korten doodsstrijd ge zien. Hij was naar huis gegaan, waar de politie hem later aantrof terwijl hij bezig was een boterham te eten. De revolver werd nog op hem bevonden. „Ja, ik heb het gedaan", zei hij zonder eenige aandoe ning. Hij had de revolver toch geleend om er een rat mee te verdelgen. Hij is zelfbewust. Een nog even merkbaar lachje speelt om zijn lippen. De ze gevierende moordenaar, wiens geweten uitgescha keld is tegelijk met het afgaan van het schietwapen. Hij had tegen zijn vrienden gezegd: „Zij gaat er aan, vanavond nog". Dit was de gekwetste ijdelheid die sprak. Maar in zoo'n dorpje worden wel eens meer groote woorden gebezigd. Zijn kameraden ge loofden hem niet. Hij had immers ook al een paar glazen jenever gedronken en dan zeg je wel eens meer dan je kunt verantwoorden. Toen kwam het schot. Een ziellooze kogel door weeke meisjesher sens, die nog veel van het leven hadden verwacht, die eens hadden gezegd, dat hij, wiens vinger thans de revolvertrekker overhaalde, niet deugde. Uit. Den volgenden dag brengt men den dader bij het lijk van zijn slachtoffer. Nu is er geen doodsstrijd meer, geen bloed, dat uit den mond slepert. De dood. De dader dacht nog steeds In zijn onderbe wustzijn aan de rat. Hij bleef onbewogen, lachte.. Een schot, dat voor het meisje de eeuwigheid, voor den Jongen straks twintig jaar zal beteekenen. Hij zal voorloopig geen schoten meer lossen. In het zoo door zorgen van den tijd geteisterde Naaldwijk heeft men nu aan den lijve een andere uitwas van de ontredderde wereld meegemaakt. Even is de nijpende nood vergeten, het dorp is in rouw gedompeld. En in Nederland zijn wij nu zoover „gevorderd", dat er helaas geen week meer voorbijgaat zonder moord of moordaanslag. Amsterdam, 10 Maart V D. - UIT; 's-HEfi(T0GENB|0|3OH Be zaak tegen den curator in het faillissement van de Hanzebank. Heden deed de rechtbank te 's-Hertogenbosch uitspraak in de rechtszaak tegen den gewezen curator H. Tromp in het faillissement van de Bossche Hanzebank en tegen den chauffeur E. Heerde. Den eerste verdachte wordt ten laste gelegd, dat hij begin 1929 en begin 1931 opzet telijk als curator in het faillissement zich weder 9 rechtelijk heeft toegeëigend 50 stukken van do 6 proeent leening Ned. Indië 1922, 2a emissie, elk I groot 1000 dollar, allen in eigendom aan de cro- dietvereeniging „de Hanzebank" en welke luj onder zijn berusting had ter registreering en he- i waring. De officier noemde de gepoogde verduistering 1 een ontzettend misdrijf daar vele personen er door gedupeerd zijn en eischte drie jaar gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hechtenis. Omtrent de tweede zaak tegen den verdachte J Ei. II. verzocht de verdediger uitstel der behan deling tot na de uitspraak van de zaak H. Tromp De" rechtbank verleende vier weken uitstel. Ben der belanghebbenden plotseling j overleden in hel gereeehtsgebonw. Voor de behandeling dezer rechtzaak deed zich I nog een incident voor. Die 60-jarige van der V., banketbakker te 's-Hertogenbosch, een der ge dupeerde belanghebbenden gaf zijn toegangskaan aan den ingang van het Paleis van Justitie af. Plotseling werd hij onwel en overleed eenige oogenblikken daarna. Plaatselijk iieuws „ONDER ONS". No. Pr. No. Pr. No. Pr. No. Pr. 354 133 1261 80 1068 82 806 17 1048 103 593 131 1105 96 1199 36 603 20 1195 94 771 88 40 92 1028 41 1056 31 960 15 61 59 1394 99 1179 51 1045 1 1038 7 223 122 1370 119 198 120 894 115 1420 132 1277 97 1011 77 1143 6 870 40 230 100 1007 81 391 108 438 117 155 116 997 106 684 27 1079 102 104 10 582 83 1421 128 305 22 1015 25 1174 134 853 24 928 28 885 46 964 48 917 55 1141 78 1418 111 515 39 1300 126 1003 85 1145 8 5 93 1252 3b 522 125 1002 107 1377 72 16 118 930 113 854 84 758 110 1096 67 972 121 1293 123 329 30 1101 86 226 68 184 9 300 127 1173 114 1026 63 1270 42 1100 62 639 130 241 69 1076 90 1325 129 385 33 1281 53 685 32 1062 73 1398 19 1021 91 1343 124 1149 66 882 104 279 47 889 56 368 74 877 109 861 13 663 3 1185 37 1358 58 1097 49 910 34 1265 23 485 2 1014 18 1392 52 839 105 505 38 66 44 1431 60 297 54 m 70 387 112 1027 21 209 65 716 4 865 43 629 87 766 71 268 64 811 75 1289 89 880 101 710 12 70 61 1315 11 537 76 312 16 196 50 872 98 138 95 869 26 1189 5 214 57 648 79 1146 14 1437 29 1040 45 GROOTHANDELSPRIJZEN IN NEDERLAND. Verdere daling der indexcijfers in Februari. Het Centraal Bureau voor de statistiek deelt het volgende mede betreffende de indexcijfers van j groothandèlsprijzen over Febr. Algem. cijfer 48 artikelen 1901/T0 1913 1913 1919 1920 1921 1922 1923 1924 1925 1929 Voedingsm. e. d. 28 artikelen 1910/10 1913 100 100 100 296 252 187 160 143 156 155 144 153 157 149 119 101 1931 1930 Dec. 119 107 125 111 1921 Jan. 117 105 121 108 Febr. 115 104 118 106 Dec. 94 85 99 89 1932 Jan. 93 84 98 88 Febr. 92 83 96 87 Tegenover een prijsstijging van 16 artikelen (10 voedingsmiddelen) met In totaal 57 punten (w. o. boter, als grootste stijging, met 10 punten), staat een prijsdaling van 19 artikelen (11 voedingsartike len) met in totaal 105 punten (w.o. eieren met 22 en varkensvleesch met 10 punten). (Handelblad). Moordaanslag op een oude vrouw. In het oude huis Westerstraat 182 te Amsteil dam is gistermiddag de 82-jarige weduwe J- W. H. Peters Jr. het slachtoffer geworden vaal een moordaanslag. Zij woonde alleen in dit huis het huis me' een Morenkop in den gevel ten het huis was i» zooverre haar eigendom, dat het familiebezit was en zij er het vruchtgebruik van had. Omstreeks half twee kwam er gelijk zij n°ï heeeft knunen verklaren een man de stoep °P en belde aan, waarna de oude vrouw open deed- Do man deelde mede, dat hij het huis wilde zie» daar hij van plan was het te koopen. Die vroti® schijnt toen den bezoeker uitgenoodigd te hek ben binnen te koinen. Haar boterham stond nog- op tafel en klaarblijkelijk heeft zij den ook ee nkon thee gegeven die hij opgedronken

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2