De Twee Kleinzoons. FEUILLETON Nieuwstijdingen Buitenland Radio Programma's DINSDAG 15 MAART A. V. R. O. HILVERSUM. N.m. 2.30—3.00 Gramofoonmuziek 3.00—4.00 Knipcursus voor beginners 4.004.30 Hollandsch halfuur 4.30—5.U0 Radio-kinder-koorzang 5.00 —5.30 Mondaccordeonclub 5.306.30 Uitzending uit het Grand Hotel „Central", Den Haag 6.30—7.00 R. V. U. Dr. J. H. Scnuurmans-Steckhoven„Dier lijke parasieten van den mensch en ziektebestrij ding 7.00—7.30 Cyclus Moderne Fransche Kamer muziek 7.308.00 Engelsche les voor gevorderden 8.00 Tijdsein 8.01—11.00 Gevarieerd avond programma 11.0012.00 Gramofoonmuziek 12.00 sluiting. K. R. O. HUIZEN N.m. 3.004.00 Modecursus 4.004.30 KRO- orkest 4.305.00 Middenstandscursus 5.00—6.15 KRO-orkest 6.15—7.10 Cursus Engelsch 7.10— 7.30 Ir. G. Eversmann 7.30—7.45 Politieberichten 7.45—8.00 Verbondskwartiertje 8.00—9.30 Lij densmeditatie door Pastoor J. Th. v. Noord uit de Parochiekerk van St. Jan de Dooper te Langendijk (NÜJ 9.30 Vaz Dias 9.45—11.00 KRO Kunst ensemble 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. WOENDAG 16 MAART V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 0.45—7.00 en 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 Trio Willem Drukker 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de con- tinu-bedrijven 12.00 Tijdsein 12.01 Amsterd. Solisten kwintet 2.00 Verzorging zender 2.15 „Onze keuken" 3.00 Voor de kinderen" 5.30 VARA-septet 6.40 Het beginselprogram der S. D. A. P. 7.00 Russisch zang-ensemble „Moskwa" 8.00 Tijdsein 8.01 Uitzending voor den Algem. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden 8.15 „De Stem des Volks," afd. Leiden 9.15 „De dubbelganger" 10.00 vervolg concert 11.00 Vaz Dias 11.15 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. N. C. R. V. HUIZEN V.m. 8.00 Tijdsein 8.00—8.15 Schriftlezing 8.15—9.30 Morgenconcert 10.00 Tijdsein 10.00 —10.30 N.C.R.V. Dameskoor 10.30—11.00 Korte Ziekendienst 11.00 Tijdsein 11.00—12.00 Har moniumbespeling door M. F. Jurjaanz, Mej. G. Koe man sopraan 12.00—12.15 Politieberichten 12.15 2.00 Middagconcert 2.00 Tijdsein 2.002.30 verzorging zender 2.30—3.00 Lezen van Chr. Lec tuur 3.00 Tijdsein 3.00—5.00 Concert 5.00 Tijdsein 5.006.00 Kinderuurtje 6.00 Tijdsein 6.00—7.00 Uurtje voor de landbouwers 7.00 Tijdsein 7.00—7.30 Drè F. J. Krop 7.30—7.45 Politieberichten 7.45—8.00 Persberichten Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00—8.30 J. Bijkerk: „Oude en nieuwe feesten op Nieuw-Guinea." 8.30 —9.30 Viool-duetten 9.30—10.30 Passie-Program ma 10.30—10.40 Vaz Dias 10.40—11.30 Gramo foonmuziek. WOENSDAG 17 MAART A. V. R. O. HILVERSUM V.m. 8.00 Tijdsein AVRO-klok 8.01—10.00 Gra mofoonmuziek 10.00 Tijdsein 10.01—10.15 Mor genwijding 10.1510.30 Gramofoonmuziek 10.30 —11.00 Solisten-concert 11.00—11.30 Knipcursus kinderkleeding 11.30—12.00 Solisten-cencert 12.00 Tijdsein AVRO-klok 12.01—12.30 Gramo foonmuziek 12.30—2.00 AVRO-klein-orkest 2.00 —2.30 Verzorgen zender 2.303.00 AVRO-klein Orkest 3.00—3.45 Knipcursus voor gevorderden. K. R. O. HUIZEN V.m. 8.009.15 Morgenconcert 11.00—11.30 Gra mofoonmuziek 11.30—12.00 Godsdienstig half uurtje 12.00 Tijdsein 12.15—2.00 KRO-orkest. N. C. R. V. HUIZEN V.m. 10.00 Tijdsein 10.00—10.15 Gramofoonmu ziek 10.1510.45 korte ziekendienst 10.4511.00 Gramofoonmuziek. geval Is het evenzeer van groot belang, dat de akte notarieel wordt verleden. Immers blijft de erfpach ter in gebreke, dan dient de gemeente op de minst omslachtige wijze en met de grootst mogelijke zeker heid van rechtsverkrijging tegen den nalatige te kunnen optreden. Bij het opmaken der akten in onderhandschen vorm kunnen ook nog nadeelen ontstaan. Wordt bijvoorbeeld de registratie verzuimd binnen een maand na de dagteekening der akte of nadat aan de overeenkomst uitvoering is gegeven, dan is een boete verbeurd van tweemaal het verschuldigde recht, doch ten minste f25. Wij zouden hier ook willen wijzen op de mogelijkheid, dat het voor den kooper bestemde exemplaar van de in duplo opge maakte onderhandsche akte zoek raakt, waardoor hij zijn bewijs van" eigendom mist en geen ander kan bekomen. De notarieele akte daarentegen blijft steeds onder de minuten van den notaris bewaard en daarvan kunnen te allen tijde geldige afschriften worden gegeven. Nog een enkel woord naar aanleiding van de pas sage In het verzoekschrift, die de strekking heeft er op te wijzen, dat bij het passeeren der notarieele akten zooveel personen aanwezig zijn. Ook hier is de voorstelling van zaken niet geheel juist. Voor den notaris compareerer. namens de gemeente de burge meester (voor de laatste wijziging der gemeentewet i) Op het station Breitenbach was het verkeer over 't algemeen niet zeer levendig, en er kwamen zelfs dagen voor, waarop slechts twee of drie personen den trein in- of uitstapten. Zoo was 't ook heden op den eersten Mei. Slechts een bejaard, zeer voornaam uitziend heer vermoedelijk behoorende tot een der in den omtrek zich veel bevindende adellijke families, stapte uit een wagon eerste klasse, ontvangen door drie niet minder voornaam uitziende dames, die hem tot eene elegante met vier prachtige paarden bespannen equipage geleidden, die zich onmiddellijk in beweging zette. Uit een waggon derde klasse sprong vlug en be hendig een jonge man met een reistasch in de hand, liet zich van een der medereizigers een mid delmatig groote koffer overreiken en droeg deze in het kleine station, waar hij in de wachtkamer derde klasse verdween. Slechts weinig personen, die met den trein zouden vertrekken, stonden op het perron. Behalve eenigen van hen, welker herkomst niet viel vast te stellen, en die zoo spoedig mogelijk, toen de trein stilstand, hun plaats opzochten, stond eveneens nog op het perron een jongmensch, met een aardig maar tame lijk dom gezicht, dat eerst een jong meisje en daarop een ouderen bediende in livrei de hand ten afscheid reikte. „Leef gelukkig, Frits!" zoo werd hij door beiden toegesproken, en het zwartoogige meisje voegde er nog aan toe: „Dat het u in uw nieuwen dienst beter mag be vallen dan bij ons „suikerpopje". „Daartoe is niet veel noodig," antwoordde Frits, „zoo'n slechten dienst heb ik nog niet gehad", lederen dag een verwenden, hatelijken jongen te bedienen, in een rolstoel voort te rijden, hem aan- en uitkleeden en elk oogenblik te moeten hooren: „Neen, jij bent toch werkelijk te dom, Frits" dat houdt misschien een ander uit!" „Ja, ja, een aangenaam bestaan," huichelde het jonge meisje, zich het zwarte kroeshaar van haat voorhoofd wegstrijkend, „lk zou er ook hartelijk voor de burgemeester en "secretaris) en de kooper. De hoofdboekhouder der centrale boekhouding is aan wezig voor het ontvangen der koopsom, terwijl hij tevens optreedt als getuige. De notaris wordt geas sisteerd door zijn klerk, die ook optreedt als getuige Adressant merkt te dier zake in zijn verzoek schrift op: „wij stellen ons voor dat ook de aan wezigheid van zooveel personen in strijd is met den eenvoud van den te verrichten arbeid". Deze op vatting wordt door ons niet gedeeld. Eenerzijds is het transporteeren van onroerende goederen nog wel een zaak van belang en aftderzljds is de forma liteit van het passeeren der notarieele akten niet van een zoodanigen omvang, als adressant het doet voorkomen. Zooals uit het vorenstaande is gebleken levert de onderhandsche akte voor den kooper niet zoodanige financieele voordeelen op, dat daarvoor de zooveel rechtszekerheid gevende notarieele akte moet wor den prijsgegeven. De voor onmiddellijke uitvoering, en, wat haar inhoud betreft, niet voor betwisting vatbare authentieke akte biedt toch waarborgen, die de onderhandsche akte mist. Alles te zamen ge nomen hebben wij dan ook geen vrijheid kunnen vinden u te adviseeren om den verkoop van bouw terreinen der gemeente zij het ook alleen, wan neer de kooper het verlangen daartoe te kennen geeft bij onderhandsche akten te doen plaats hebben. Wij stellen u mitsdien voor op het verzoek van de patroonsvereeniging „Eensgezindheid" afwijzend te beschikken. Burgemeester en wethouders van Sliedrecht, De secretaris, De burgemeester, De redactie van genoemd blad voegt er het vol gende aan toe: Aan het verzoek van Mr. N. H. Muller wordt gaarne voldaan. Het praeadvies, dat hiervoor is afgedrukt, zal zeer zeker kunnen dienen om aan de hand daarvan in voorkomende gevallen gemeente besturen op de voordeelen van de notarieele akte te wijzen. Dadelijke verkeersongelukken. Te Wassenaar werden twee vrouwen door eein vrachtauto overreden en gedood. Zaterdagavond wilden op den Rijksstraatweg te Wassenaar twee vrouwen, die waarschijnlijk uit den autobus van Noordwijk waren gestapt, ge armd den Rijksstraatweg oversteken, ter hoogte van de Van Bommellaan. Uit de richting den Haag naderde met een vaart van ongeveer B0 km. een vrachtauto die met gedempte lichten reed en bestuurd werd door K. uit Dielft. De da mes hebben, toen zij den auto zagen aankomen, een oogenblik geweifeld om over te steken. Dit is-haar noodlottig geworden. Die chauffeur van den vrachtauto reed daarna beide dames aan. Een van hen weid op slag gedood. De andere 'liep ernstige verwondingen op aan hoofd, armen en beenen. Dje zwaar gekwetste vrouw is per zieken auto naar het Acad. ziekenhuis te Leiden over gebracht waar zij kort daarna is overleden. De slachtoffers zijn de 64-jarige mej. J. M- uit Gou da en de 33-jarige Duitsche mej. S. huishoudster bi] een familie te Wassenaar. Daar op den weg een luisterhoorn is gevonden neemt men aan, dat mej. M. aan hardhoorendheid heeft geleden, het geen mede tengevolge kan hebben gehad, dat de dames den naderenden vrachtauto eerst te laat hebben bemerkt. Tc Utrecht reed een auto op wandelaars in Zaterdagavond is op den Amsterdamschen straatweg te Utrecht even voorbij den overweg, een auto uit de richting Amsterdam met flinke vaar!, op een man en een vrouw ingereden, die ge armd de straat overstaken. De vrouw een zekere juffrouw Vos, die al op leeftijd was, werd op slag gedood, terwijl de man met zware beenkneu zingen naar de Rijksklinieken is vervoerd. Toen de ziekenauto arriveerde was hij buiten kennis. Men vreest voor zijn leven. Blinde door tram overreden en gedood. Gistermiddag is op den weg AmsterdamHaar lem een 62-jarige man door de tram gegrepen en overreden. Het. was de te 'Haarlemmerliéde wo nende blinde C'. Kroon die daar met zijn zeven jarig zoontje liep. Hij wilde de tramrails over steken toen de jongen hem waarschuwde dat er een. tram aankwam. De man keerde terug en werd toen juist door de tram gegrepen. Zwaar gewond is hij naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd waar hij kórt daarna is overleden. Het verlies op het pondenbezit der Nederl. Blank. Wetsontwerp tot dekking. Rij de Tweede Kamer is ingediend een wetsont) werp tot dekking van het verlies van de Neder- bedanken! Hebben ook wij niet eveneens door hem te lijden? Het geheele slot tyranlseert hij, alles buigt zich naar zijn luimen en zijn eigenzinnigheid; zelfs ook de oude Gravin, die „gletscher" zooals ik haar steeds noem, die de wereld met haar oogen weet te regeeren, doet alles wat de jonge Graaf wil en voegt zich naar al zijn kinderlijke wenschen, om verder niet te spreken van den ouden Nimrod, uw chef, Balthasar, den witharigen wezel Lühneberg en mijn genadige meesteres, gravin Rosamunde! De laatste heeft nog den meesten invloed op den grootsten heerscher van alle Breitenbach's, al is die invloed dan ook niet groot. Ik moest in het slot te bevelen hebben, ik zou deze suikerpop „U overdrijft, Dorette", zoo onderbrak Bahhasar haar woordenvloed, „zooals U hem schildert, is hij reeds lang niet meer wellicht, dat de toenè- mende zwakte „Instappen!" riep de conducteur. De scheidende dienaar reikte nog eenmaal zijn collega's de hand ten afscheid, nam zijn plaats in den hoek van de coupé, het sein werd gegeven en de trein ver.rok. „Een goede jongen", zeide het meisje, een eenigs- zins verbleekte parapluie opstekend, terwijl zij den trein naoogde, „het is werkelijk jammer, dat hij heengaat!" „Het doet ook mij leed," antwoordde haar gelei der en ging daarop op waarschuwenden toon voort: „U moet U toch werkelijk me: die eeuwige bijnamen wat meer in acht nemen, Dorette! Als de oude Gravin, de Graaf, Graaf Albert en verder de be dienden moeten hooren, welke bijnamen U heeft uitgedacht, dan staat uwe betrekking eveneens op het spel!" „Heeft geen nood, Balthasar. Wanneer 't hun werkelijk zou worden overgebracht, dan verberg ik mij achter de jonge gravin Rosamunde, deze ver bergt zich weder achter haar broeder, en wanneer de jonge tyran beveelt, dat ik blijven zal, dan blijf ik, trots „gletscher", Nimrod en wezel. Mijn gravin laat mij niet gaan. Het kamermeisje en de bediende liepen thans over de spoorlijn en wendden hun schreden naar een met plantanen beplantte allée, die langzaam stij gend naar een woud voerde. „Waarom hebt ge uw jonge gravin nog nooit een bijnaam gegeven, Dorette?" vroeg in het voortgaan Balthasar. Omdat zij veel te goed en veel te lief is een scheldnaam kan ik haar toch niet geven, en ik geef alleen aan zulke menschen dergelijke bijnamen, die mij niet sympathiek zijn. „Is 't u niet opgevallen," zoo vervolgde hij na landsche bank, geleden in het boekjaar 1 April 193131 Maart 1932, ontstaan door'het ponden bezit Dit verlies zal in verband met de in het contract met Nederlandsch Indie- gestelde grenzen ten aanzien van het te leveren bedrag en den te bpenlen prijs, zich bewegen tusschen 28.5 en 30 millioen gulden. Door het gedeeltelijk aanspreken var. dc reserve in vereeniging met het bedrijfs- overschot over het loopende jaar zal het verlies worden gereduceerd tot een bedrag, dat ver moedelijk niet heel ver zal liggen van '20 m'il- lioeh gulden. Het voornemen bestaat, deze 20 millioen gulden uit de in de volgende jaren door de. K ederlandsche bank te maken winsten allengs af te schrijven. Het jaarlijksche winstaandeel van don staat, en de uitkeeringen aan "do aandeelhou ders zullen hierdoor, gelijk vanzelf spreekt, ge durende een aantal jaren in aanzienlijke mate wor den gedrukt. Teneinde dien druk niet onevenre- j dig op de eerste jaren te leggen is een stelsel van geleidelijke afschrijving van het verlies aange- nomen. Die nieuwe vinstverdeeling komt op het volgende neer. De helft van de jaarlijksche winst zal worden gebezigd tot afschrijving van het ver lies. Dit met een minimum van 1 millioen gul den. Het. niet aldus bestemde deel der winst, zal in de eerste plaats worden gebruikt om, indien de algemeene reserve onverhoopt beneden de 3 millioen gulden mocht zijn gedaald, deze re serve wederom tot het genoemde bedrag op te bouwen. De daarna overblijvende winst zal ge lijk op aan den Staat en aan de aandeelhouders worden uitgekeerd tot een zoodanig maximumbe drag, dat aan de aandeelhouders 5 procent zal worden uitgekeerd. Die winst, die daarboven nog aanwezig zal zijn, wordt gebezigd tot verdere afschrijving van het verlies. Moordaanslag te Haarlem. Gisteravond te 7 uur kreeg de bewoonster van perceel Heerensingel 99 te Haarlem bezoek van haar vroegeren man S., van wien zij gescheiden leefde. Er ontstond een twist, waarna de man zijn revolver trok en eenige schoten loste op de vrouw en haar zoon. De vrouw werd geraakt aan het voorhoofd en aan Ser armen, terwijl de zoon licht gewond weid. De vrouw is naar het St. Eli- sabethsgasthuis overgebracht, haar toestand is bevredigend te noemen. Inmiddels hadden de bu ren de politie gewaarschuwd. De dader is kort kort daarna op straat door de politie aangehouden en in bewaring gesteld. De man heeft een volle dige bekentenis afgelegd. - Blaby Lindbergh. Te vroeg gejuicht. Toen mr. de Vrieze voor de A.V.R.O.-micro foon z ijn beschouwingen over de ontvoering van Lindbergh's zoontje en de mogelijkheid om de daders met het kind op te sporen, had beëindigd, kwamc hij volgens zijn zeggen mét een kléine surprise, een verrassing, waarover allen, die be lang stellen in deze kwestie zich zouden verheu gen. Ern inderdaad, het bericht dat mr. de Vrie zo bekend maakte, was al l es zi nk' wan dien aard, om met den spreker een driewerf hoera uit te roeppen. Hij maakte nl. melding van het Reuter telegram dat juist was binnengekomen en dat luidde als volgt :„In 'Ctrossville zijn Zaterdag avond vier personen gearresteerd, die een kind in hun bezit hadden dat beantwoordde aan de beschrijving van Lindbergh's baby. De geneeshee- ren verklaarden na onderzoek dat de kleine wer kelijk Lindbergh's zoon was. De cheriff van Dross ville telefoneerde naar Lindbergh, die verzocht dat de vier personen zouden worèlen vastgehouden tot er iemand kwam die Lindbergh's zoontje kon identificeeren. Lindbergh verklaarde dat de be schrijving in alle opzichten overeen kwam met zijn zoontje, terwijl de geneesheeren verklaarden dat het inderdaad de kleine Lindbergh was. Hoe verblijdend dit bericht ook was, toch heeft men te vroeg gejuicht. Want heden ontvingen we een tweede Reuterbericht luidende: „Die politie pres. te Trenton N. Yersey heeft een me dedeling verspreid, volgens welke het zoontje van kolonel Lindbergh niet is gevonden. De 'ba by welke Zaterdagavond te Crossville was bin nengebracht heeft absoluut niets uitstaande mét Lindbergh. De verkeerde baby. Toen Zaterdagmiddag het Amerikaansche stoomschip „President Roo sevelt'' van de United States Line de haven van een kleine pauze, „dat Rosamunde, sinds wij uit de residentie zijn teruggekeerd, geheel anders is ge worden? Vroeger was zij, tot groote ergernis van uw „gletscher" uitgelaten en vol vroolijkheid en scherts, thans is zij veel te ernstig voor haar jeugd. Zij kan soms urenlang in diep gepeins verzonken zijn en voor zich uit zien, steeds in de verte sta rende." „Wellicht hebben de schouwburgbrand en hare wonderbare redding zoo een diepen indruk op haar gemaakt. Wie zoo nabij haar graf heeft gestaan als zij kan wel tot ernstige gedachten vervallen." „Wanneer 't tenslotte maar niet de redder zelf is, die deze verandering „Meent u?" „Geen mensch weet, wie 't geweest is, ook mijn Gravin niet. De liefde kan plotseling komen, een enkele blik „Heeft u dat zelf misschien ervaren?" „O, meermalen zelf si" „Reeds meermalen?" „U moet 't toch ook reeds bemerkt hebben, Bal thasar, dat zij tegenover haar neef veel koeler en terughoudender is geworden. Maar hoe minder zij met hem omgaat, des te meer doet hij moeite om haar te ontmoeten, des te meer komt hij op het slot zelfs in den laatsten tijd dagelijks." „Ja, ja u kunt wel eens gelijk hebben thans nu u 't zegt, komt 't mij ook zoo voor". „Onlangs waagde ik 't zoo terloops deze zaak aan te roeren en zeide: „In de residentie zijn onge twijfeld knappe heeren het schijnt mij toe, genadige Gravin, dat Graaf Roderich U niet meer zoo interesseert als vroeger." Maar, daar hadt u moeten zien hoe al haar adellijke trotsch zich openbaarde; en zij kan trotsch zijn als zij dat wil heftig sprong zij van haar zetel op en riep met luide stem: Bemoeit je niet met dingen, die je niet aangaan; nog eenmaal eene zoo drieste be moeizucht en je wordt ontslagen!" Zoo veront waardigd was zij nog nooit tegen mij opgetreden en bedeesd en totaal verslagen verliet ik de kamer. „Nu, neem mij niet kwalijk, maar het was toch ook wel wat brutaal. En dat noemt U zoo terloops de zaak aanroeren?" „Het was verkeerd van mij, Balthasar, en die ver diende terechtwijzing zal mij ook in 't vervolg tot leering strekken. Maar 't versterkte mij evenwel toch in mijn gewaagde veronderstelling." „Waarom ziet U toch zoo dikwijls om, Dorette?" „Ik moest eens zien, of het jongmensch, dat met een koffer de wachtkamer binnen ging, ons wellicht ook volgt het kon wel eens de „welopgevoede" bediende zijn!" Hamburg binnenliep^ verspreidde zich zeer snel het gerucht, dat het poontje van Lindbergh zich aan boord van het schip zou bevinden. Direct na dat. het stoomschip gemeerd was, begaf zich een twaalftal beambten der Hamburgsche crimineel© politie aan boord, evenals talrijke Amerikaansche persvertegenwoordigers en fotografen. Die Ame rikaansche consul Kehl was eveneens aanwezig. In een der salons van het schip nam spoedig daar na een uit de etat major, de politie en den consul generaal bestaande commissie aan een ronde ta fel plaats, waar midden bovenop de zg. baby van Lindbergh zat te huilen, teneinde het geval nauwkeurig te onderzoeken. Het bleek dat het niet de Amerikaansche nationale baby betrof, doch een kind van 22 maanden van een repatri- eerenden Dleen, zékeren Serge Juergensen. Die vader kon een foto toonen, waarop de kleine Age met zijn moeder voorkomt. De vermeende ontvoer der kon vervolgens met zijn .zoon aan land gaan. Di? Zwecrtsclie Lueifersmagnaat Ivar Kreu- ger overleden. Het tragisch einde van een ïinantieel genie. Zijn dood als een nationa le rainp voor Zweden te beschouwen. - Die Zweedsche regeering neemt onmiddellijk bij zondere maatregelen tot steun aan het Kren- ger Toll-concern. Die Zweedslche luciferskoning Ivar Kreuger heeft Zaterdagmorgen in zijn woning te Parijs door een revolverschot een einde aan zijn leven gemaakt. I Deze daad moet worden beschouwd als het droevige gevolg van een zenuwoverspanning, waar in Kreuger zich reeds eenigen tijd bevond. Toen hij onlangs in New York was bleek hij al niet tegen de vermoeienissen 'te zijn opgewassen, het geen zijn medewerkers vele keeren groote zorg gebaard. In een achtergelaten brief heeft Kreu ger geschreven, dat hij de crisiszorgen niet lan ger kon dragen. Kreuger's medewerkers stellen thans een uitgebreid onderzoek in naar den toe stand in het geehele Kreuger en 'Toll-concerij. Een stem over de oorzaak der moeilijkheden,. Do „Times'" meent te weten, dat de onmiddel lijke oorzaak van de moeilijkheden, waarin het Kreuger-conoern kwam te verkeeren is geweest hel feit, dat op 1 April ongeveer 6.5 millioen pd. sterling aan credieten zou vervallen. 'Kreuger heeft vergeefs geprobeerd dit bedrag, alsmede de noodige bedragen voor het uitkeeren van ©eni ge dividenden bijeen te krijgen. Er zouden reeds overeenkomsten zijn getroffen om het Kreuger concern zoover 'tegemoet te komen als noodig zou zijn geweest. Waarschijnlijk zou het onder houd, dat Kreuger Zaterdagmorgen met Elngel- sche, (Firansche en Amerikaansche bankiers zou hebben, daarover hebben geloopen. Toen hij niet op die conferentie verscheen, ging een zijner vrien den naar zijn woning, waar hij met een kogel door het hart werd gevonden. Hij lag geheel ge kleed te bed. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. Kreuger's daad is eenige uren geheim gehouden in verband met de begrafenis van Rriand en omdat men wilde wachten op het slui ten der beurs, welke laatste factor ongetwijfeld het (zwaarst zal hebben gewogen. Sneeuwstorm in Kaukasië. 77 menschen omgekomen. Volgens eén bericht uit Tiflis zijn in de om geving van Araschenda 77 personen, o.w. 2 on derwijzers én 25 leerlingen, tijdens een sneeuw storm om het leven gekomen. DE PRESIDENTS VERKIEZING IN DUITSCHLAND Geen beslissing. Von Hindenburg bleef 169.013 stemmen beneden de absolute meerderheid. De beoordeeling van den uitslag. I De cijfers voor de verkiezing voor het ambt van rijkspresident van Duitschland luiden als volgt: Von Hindenburg 18.661.736 Adolf Hitler 11.338.571 Thalmann 4.982.079 Düsterberg 2.557.87C Winter 11.470 Het aantal geldige stemmen bedroeg 37.660.378, zoodat Von Hindenburg 169.013 stemmen te weinig had om direct verkozen te zijn. Een tweede verkieezing zal dus moeten plaats hebben, wat een geheel vrije verkiezing is, waarbij echter de enkele meerderheid beslist. Deze tweede verkiezing is bepaald op 10 April. „Hij? kom, hoe denkt u daaraan? Hij zag er hee- lemaal niet naar uit, dat hij dienen moet veel meer, dat hij zelf over bedienden heeft te bevelen. „Zijn kleeding zag er eenvoudig genoeg uit!" „Zijn kleeding doet 't 'm niet, maar dat gelaat, die aristocratische trekken, dat voorkomen, zijn houding, dat air, zooals het in deftige kringen heet ik wed er alles om!" „Zoo duidelijk heb ik zijn gezicht niet gezien." „De „welopgevoede", met welken naam U onze toekomstige collega reeds van te voren hebt begun stigd, zal wel pas met den avondtrein komen." „Dat ik dezen naam voor hem heb uitgedacht is niet mijn vinding, maar dien heeft de Graaf zelf gekozen. Ik heb, toen wij in de residentie waren, de annonce, die hij in de kranten had laten plaatsen, zelf gelezen; daarin stond met duidelijke woorden: „Den len Mei zoek ik voor mijn ziekelijken zoon een „welopgevoed" jongmensch als bediende. Hoog sala ris. Reflectanten kunnen zich persoonlijk tot mij wenden, Schloszstrasze 15. Graaf van en tot Brei tenbach." Den volgenden dag moet zich reeds Iemand hebben aangemeld, die ook tegelijkertijd daarop aangenomen werd. Nu ben ik nieuwsgierig te weten, Balthasar, hoe de verhouding van dezen „welopgevoede" bediende tegenover ons zal zijn! U zal zien, die draagt het hart nog hooger dan de „gletscher". Nu, ik wensch hem geluk met zijn betrekking als „kinderjuffrouw" bij een suikerpop in watten en dekens. Langzaam wandelden de beide Breitenbachsche domestieken verder; het doen en laten van hun heer en meester, zooals dat bij goede bedienden gewoonte is, aan critiek onderwerpend. Alleen het oordeel over gravin Rosamunde was tamelijk gunstig. De jonge man, die even te voren zijn koffer en zijn reistasch in het portaal van het station had neergezet, plaatste, nadat hij de niet al te groote wachtkamer derde klasse was binnengegaan, zijn koffer op den vloer en de reistasch op een stoel, nam plaats op de met Amerikaansch leder be- kleede sofa, die in de nabijheid van het raam stond, en bestelde aan de achter het buffet staande waard in een glas bier. Een kleine, ronde, vriendelijk uitziende vrouw met roode wangen bracht onmiddellijk het bestelde en terwijl zij het glas bier voor den bezoeker neer zette, zeide zij met vriendelijke stem: „Wel bekome 't u!" „Dank u!" antwoordde de vreemde bezoeker, nanr een flinken slok, waarna hij zijn knevel afveegde en stak een sigaar aan, die hij uit zijn koker haalde, welke zich bevond in de binnenzak van zijn grijzen met een groene kraag versierde jekker. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2