Reshfszaken Alies erg gezocht, oordeeelde Will, en wat toen? Natuurlijk maakte de jongeman schandelijk misbruik van de situatie en Heelemaal niet. Hij hielp het meisje op haar eigen balcon en daar inderdaad de balkondeuren openstonden, was ze veilig binnen, voordat haar ouders kwamen. Ik zie geen stof in dat malle verzinsel. Het beste komt nog. Den volgenden avond, toen de jongeman op zijn balcon kwam, verscheen op het hare zijn buurvrouw en wierp hem een briefje toe. Jakkes, hou opIdylle. Billet doux heb je niets anders? Wees toch niet zoo ongeduldig. (Het was geen billet doux, het luidde: Ik moet mijn vriend spre ken, maar mijn ouders gaan niet uit. Als ze naar bed zijn zal ik op uw balcon klimmen, laat me dan alsjeblieft binnen, zoodat ik door uw woning naar buiten kan. Ik moet, om onze voordeur te bereiken doorde kamer van m'n ouder en die zouden zeker Aha! zei Will een beetje meer geïnteresseerd. Wat moest de jongeman doen? Hij wachtte geduldige, tot in het maanlicht een lieflijke ver schijning op zijn balkon verscheen. Daarop liet hij haar uifzijn woning en Dadelijk daarop? Natuurlijk. Het moest alles erg vlug gaan. Hij liet haar dus er uit en een uur later weer binnen, toen ze zachtjes aanbelde. Dat uur wachtte hij als een engel en droomde van haar. Is dat geen tra gische situatie? Maar na dat urn:? Niets. Ze dankte hem en hij kuste galant haar handje en hielp haar op het balcon en deze scene herhaalde zich in de komende weken ettelijke ma len. En steeds liet de jongeman haar maar weer zoo gaan? Jawel. Ze praatten gewoonlijk even samen, hij kuste haar hand, zij dankte hem en dat was alles. Bestaat niet Gelooft geen mensch. Is psycho logisch absoluut fout gezien, want in werkelijkheid zou Wacht nou. Er komt nog een pointe. O, komt er nog een pointe? Als die net zoo is als het heele verhaal Op een dag wordt den jongeman het bezoek aangekondigd van zijn buurman. Buurvrouw, bedoel je. Neen, buurman. De vader. Hevige scene. Meneer mijn dochter klimt op uw balkon en brengt een uur in den nacht bij u door enz. enz. wat moest de jongeman doen? Hem eruit smijten. Kan je niet doen met een oud mannetje. Alles vertellen. Vergeet niet zijn riddelijkheid en zijn hevige, stille liefde voor de jongedame in kwestie. Kort en goed: Hij vroeg haar hand. Will greep naar zijn hoofd. Hoe kan men een niet onaardig idee zóó ver knoeien, zóó slecht uitwerken? Vreemd, dat er toch blijkbaar aangeboren genie noodig is om te voelen; hoe we een gedachte moeten behandelen een stof moet gebruiken. In elk geval niet zóó. Wel behandel de stof zooals je wilt, zei John. Een week later kwam Will triomfantelijk met zijn novelle aanzetten. Hij las het heele geval voor. Het was de geschie denis van een meisje, dat op bovenvermelde wijze een wildvreemden jongeman in haar zaken mengt, dan spoedig voor zijn charmes bezwijkt en een vree- selijken tweestrijd voert. Aan den eenen kant de vroegere geliefde, aan den anderen kant de dreigen- ouders en een man, die misbruik maakt van de situatie. Het geheel was een spannende tragische geschiedenis, eindigend in de wanhoopsdaad van het meisje, dat zich van het balkon naar benedeen liet vallen. Gewetenswroeging van den verleider enz. Geweldig, zei John. Mijn compliment. Op dat moment ging de deur open en een aller liefst jong meisje trad binnen. „Mijn aanstaande vrouw", zei John." De geschie denis was n.l. toevallig waar. Is ons precies zóó ge beurd. Will sperde oogen en mond open en lachte toen. Hij liet het meisje natuurlijk zijn novelle lezen Het is zoo treurig, ze ze. De waarheid was vroo- 1 ijker. Het meisje had n.l. allang den anderen man afgezegd, was doodelijk verliefd op haar ridderlijken cavalier en wist er niets anders op dan haar vader op de hoogte te brengen langs zijdelingsche wegen. Is dat niet een veel aardiger pointe? VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Openbare zitting van Maandag 14 Februari. Een zwijntjesjager met een jaar-abonnement. Als introductie verscheen voor den politierechter, Mr. Krabbe, de 34-jarige los werkende klaas M. te Helder aan wien tenlaste wes gelegd diefstal van een drietal rijwielen, in het jaar 1931 aldaar ont vreemd en ten eigen bate te gelde gemaakt. Twee fietsen, een van een werkman te Het Zand de ander het eigendom van J. v. Erkelen te Breezand werden herkend de derde was en bleef zoek omdat de ver onderstelde bezitter KI. Kwak niet aanwezig was en nu door den ambtenaar van het kantongerecht omtrent deze nalatigheid nader aan den tand zal worden gevoeld. Verdachte, aanvankelijk in voor arrest gesteld, bevond zich thans op vrije voeten. Hij, huisvader met 6 kinderen, en erkende de diverse diefstallen. De heer K. Kwak, Sergeant ziekenverpleger te Helder kwam alsnog 20 minuten te laat aanboe- melen en was de officier zoo vriendelijk de reeds gevraagde acte van niet verschijning weer in te trekken. Het reclasseeringsrapport was niet ongun stig. Verdachte was een ijverig werkman en op zijn gedrag viel niets aan te merken. Mr. Veltman uit Den Helder bleek aan 't eind de zaak te verdedigen. Het was verdediger niet mogelijk vroeger te verschijnen. De officier dankte voor het rapport van den heer Wiggers en was tot betere gedachten omtrent den verdachte gekomen en vorderde 5 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Mr. Veltman sloot zich in een sympathiek speechje aan bij dat requi sitoir. Vonnis conform eisch. De heer Kwak werd onder de pannen gebracht door toewijzing van de civiele vordering ten bedrage van 7 gulden en 50 cent. Een geweldige amokmaker in spé De 36-jarige werkman Leendert Earend St. te Medemblik, stond terecht wegens geldige bedreigin gen van het kantoorpersoneel op het kantoor van de firma Molenaar aldaar en we 1 de heeren v. d. Lee, Molenaar en Winnubst, die hij had toegebruld te zullen vermoorden, hen aan riemen zou snijden en van kant maken. Gelukkig had verdachte geen ge legenheid deze doodsbedreigingen ten uitvoer te brengen. De geweldenaar verkeerde onder invloed van sterken drank. Thans was hij zeer tam en toonde berouw en had zich aangesloten bij een Chr. geheelonthoudersgenootschap. Van de drie uit Medemblik opgeroepen getuigen was niemand aanwezig. Tragisch genooeg, was een hunner, de heer A. Molenaar, in den afgeloopen nacht overleden. Geadviseerd werd een voorw. straf. De heer officier wilde daartoe wel mede werken, doch zag gaarne te stok achter de deur geplaatst. Z.Ed. vorderde 4 maanden voorw. met een proef tijd van 3 jaar en op te leggen strenge bijzondere voorwaarden, bijzonderlijk wat betrof geheelont houding, vonnis overeenkomstig requisitoir. Een dame, die geen blad voor haar rozemond nam. Mej. Arnolda Adriana V., logementhoudster te Alkmaar, welke dame wij bereids ook opmerkten in de rechtszaal van den kantonrechter, had zich te verantwoorden ter zake grievende beleediging van mej. Betje Kower, echtgenoote van den volkshotelier Arie Geel, allen woonachtig te Alkmaar. De details der telaste gelegde beleediging zullen wij zoo vrij zijn geen nadere publiciteit te geven. Deze rubriek moet altijd aanspraak maken op eerbaarheid en fatsoen. De van beleediging verdachte dame her innerde zich de geanimeerde woorden niet meer, doch de heer en mej. Geel waren aanwezig om ten dien aanzien haar geheugen wat op te frisschen. De politierechter had het verstandiger gevonden indien mej. Geel van de beleedigende woorden geen notitie had genomen. Eisch f 10 boete of 10 dagen. Vonnis f 5 boete of 5 dagen. Wou hij misschien een kennel aanleggen. Een te Alkmaar wonend jongmensch, Wiebe C. had op 5 Dec. aldaar eigenmachtig beschikt over een herdershond, door hem van de straat meegenomen. Hij sjouwde met dit dier zoowat het geheele vader land door, zelfs tot Utrecht en kwam daarop met het dier terecht in een nabij gelegen plaats Pur- merend, nadat hij eerst Amsterdam nog had be zocht. Te Purmerend, wilde verdachte het dier verkoopen en dat was de voornaamste fout. De eigenaar van den hond was de heer Huiberts te Alkmaar. Ingelicht door de politie ging de zoon van den heer Huybers naar Purmerend en vond daar zoowel den hond als den koopman. Deze liet zich uit op een manier, die deed vermoeden dat hij de recht matige eigenaar was en tapte dienaangaande de grofste leugens. De politierechter maakte natuurlijk spoedig een eind aan die pretenties. In zijn prille jeugd was verdachte al eens wegens diefstal door den kinderrechter te Leeuwarden ver oordeeld. De officier wees op de tegenstrijdige ver klaringen van den verdachte en vorderde - maand onvoorw. gevangenisstraf. De politierechter hield zijn uitspraak 8 dagen aan. Totaal gebrek aan kunstwaardeering. Brutale nachtelijke indringers. De heer C. T. N., C. S. en G. J. de R., allen te Wie- ringen hadden in den nacht van 13 op 14 December de brutaliteit om een glasraam te verbreken in de toneelzaal van den heer Y. Lont, alwaar de repe titie werd gehouden van het muziekgezelschap „Appollo", wederrechtelijk binnen te dringen. Er wa ren meerder indringers, doch dezen waren zoo be leefd zich op de le vordering te verwijderen, doch bovengemeld trio moest door den rijks veldwacht met geweld de deur worden uitgewerkt. Eisch tegen de niet verschenen verdachten ieder f 20.boete of 20 dagen. Uitspraak ieder f 10 boete of 10 dagen. Eenigszinds ruw opgetreden. Een 27-jarige inwoner van Schagerbrug, Fred S kwam in ambtelijke connectie met den politierech ter op grond van het feit, dat hij op 29 Januari na een voorafgaand minder vriendschappelijk debat zijn 59-jarige dorpsgenoot H. Rezelmah in drift een klap had toegebracht tege nhet hoofd. Het meeningsverschil was ontstaan wegens een ziekteverzekering. Het te laste geleegde werd door verdachte erkend. Gerequireerd werd f 12.boete of 12 dagen. Vonnis te nslotte f 5.00 boete of 5 dagen. De Motor- en Rijwielwet gesabotteerd. De niet verschenen automobilist Paulus B. te Helder had op 9 Nov. aldaar in het Ankerpark rond gereden met een nummerbewijs dat stond ten name van den heer A. J. Schaap, welk feit strafbaar was gesteld bij artikel 7 en 14. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Uitspraak conform eisch. Woorden als leverworsten, doch niet zoo lekker. De heer H. Bertham te Alkmaar, die op 17 Jan. vermeende last te ondervinden van zijn buurvrouw Mej. Alida Anth. W„ huisvrouw van den heer C. H. D. legde zijn lijfblad, waarin hij verdiept was ter zijde en begaf zich naar zijn buurgenoote, ten einde haar daaromtrent eens te interpelleeren. De dame antwoordde hem dat zij in haar eigen huis kon doen wat zij wilde. Het eene woord haalde het andere uit, doch volgens dagvaarding hadden de uitlatingen van mej. D. een zoo beleedigende strek king, dat zij heden te dier zake terecht stond Mej. D. ontkende pertinent getuige Benthem be- leedigd te hebben. Door den heer officier werd het tenlaste gelegde bewezen verklaard en gevorderd f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 5.00 boete of 5 dagen. De verdachte juffrouw bleef haar onschuld met kracht ontkennen. Vecht echter maar eens tegen den Pettemerdijk! De Penningmeester nam. De verdachte Chr. Hendr. de G., vertoefde in het ziekenhuis en kon dus niet verschijnen om terecht te staan ter zake de hem ten laste gelegde verduis teringen gepleegd in zijn qualiteit van penningm. van den R. C. landarbeidersbond ,St. Deusdeditte Ursem. De verduisterde bedragen bedroegen f98.35 en f 8.36. De man was aangesteld in 1931 en in Maart van ditzelfde jaar had de verduistering reeds plaats. Het bleek, dat verdachte inmiddels een belangrijk bedrag had afbetaald, wat niet gering in zijn voor deel pleitte. Geadviseerd werd door den heer Wiggers een voorw. veroordeeling. Het was niet de eerste maal dat verdachte zich aan een dergelijke fraude ten nadeele eener R. K. vereeniging schuldig maakte. De heer afficier liet zach niet zoo gunstig over verdachte uit, zijn eerlijkheid was niet boven ver denking verheven, hij laat zijn vrouw liefst werken om zelf rust te hebben en is bovendien een praatjes maker. Niettemin was de officier bereid om he adres te steunen en vorderde Z.Ed. 3 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren met opleggen van strenge bijz. voorwaarden. Uitspraak conform, veroordeelde wordt gesteld onder toezicht der R. K. reclasseering te Hoorn. Ook al een phantast, alsmede een bierglas misbruiker De 31-jarige landarbeider Pieter S„ geboren en wonende te Ursem, die zich ten onrechte deftig Petrus Gerardus noemde, had op 26 Jan. in de bal zaal van den heer Oudejans aldaar den chauffeur, F. v. d. Kooy uit Berkhout een flinke doffer gegeven met een bierglas, waardoor v. d. Kooy die niet zooveel uithoudingsvermogen heeft als Primo Car- nera sterk bloedend werd verwond. Voor deze uit spatting stond Pieter, alras Pieter Geradus terecht en trachtte den ernst zijner bedoelingen belangrijk te verzachten. De heer officier achtte echter althans het voor waardelijk opzet om te mishandelen bewezen en vorderde in afwijking van zijn naar de gevangenis verwijzend systeem f35 boete of 35 dagen. Vonnis f 25 boete of 10 dagen. Het was al weer zoo laat. De laatste zaak contra den niet verschenen Pieter Wilhelm te Zijpe betrof misdrijf artikel 237 straf recht en werd met gesloten deuren behandeld. Ge lukkig waren nog slechts twee belangstellenden over en verwekte dus de ontruiming der publieke tribune den trouwen rustbewaarder weinig moeite. Wij na men zonder eenige aansporing de beenen. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 11 Maart 1932. Twee schriftelijke vonnissen. H. S., Monteur te Alkmaar, overtreding art. 14 Motor- en Rijwielreglement. Vrijgesproken. Het be trof hier het treurige ongeval op 22 December, dat plaats greep op de Nieuwe Sloot. Verdediger in deze zaak was mr. C. A. de Groot. C. A. B., Sigarenhandelaar te eBrgëfl. Overtreding verordening op de winkelsluiting. Overeenkomstig zijn vaststaande meening, achtte de kantonrechter hier aanwezig een ongeoorloofde delegatie van macht verklaarde mitsdien de verordening onverbindbaar en ontsloeg verdachte van alle rechtsvervolging. Een zeer behartenswaardig advies van den kantonrechter. De 19-jarige chauffeur, C. J. de W., uit Heiloo, had op 15 Januari aldaar met zijn te zware vracht auto op den rijksweg te snel gereden, wat ter be scherming der kostbare rijwegen verboden is. De chauffeur heden terechtstaande. Scheen van deze bepaling niet op de hoogte te zijn. warop den kan tonrechter hem aanraadde, 'n Motor- en Rijwielwet te koopen, en deze 's avonds achter de kachel maar eens ijverig te bestudeeren. Het is troüwens een hooogst amusante en onderhoudende lectuur, die geen enkel gevaar voor de zeden oplevert. Om de animo van het jonge mensch voorts wat te ver- hoogen, werd hij veroordeeld tot f5.00 of 5 dagen. Hoe stond het met de fretstrooperij en den valschen naam. Onze geachte lezers, die belangstellen in deze belangwekkende rubriek en de moeite nemen onze pennevruchten met „onverdaqhte" belangstelling door te worstelen, herinneren zich zonder twijfel dat de vorige week terecht stond een 19-jarige tuinder, genaamd Jan K. uit Wijk aan Zee en Duin, die rekening en verantwoording had af te geven ter zake een gepleegde overtreding van het ongast vrije artikel 461 van het wetboek van strafrecht, het loopen over verboden grond. Het jonge mensch bevond zich op 7 December in de duinen der Pro vincie te Castricum, die hij betrad zonder in het bezit te zijn van eenige vergunning en waarom hij werd geverbaliseerd door den jachtopziener Stel, die later tot de ontstellende ontdekking kwam, dat de oopgegeven naar, Jan Bakker, totaal gefanta seerd en dus valsch was, wat natuurlijk opnieuw een strafbaar feit daar stelde. Maar de verdachte kwam alstoen met een fonkel nieuw en verrassend verweer op de proppen. Niet hij, doch zijn kameraad, wien hij niet wilde ver raden, had namelijk dien valschen naam opgegeven. Zij waren niet betrapt op een onschuldige wande ling doch op de konijnen jacht met behulp van een fret, een klein géel-wit roofdier met roode oogen, dat daartoe afgericht in de holen jacht maakt op de konijnen, deze verschrikte dieren naar buiten drijft, alwaar zij dan door de strooper in een buidel net worden opgevangen. Wie soms plezier heeft in deze sport heeft nu meteen een goede handleiding, maar het is niet geoorloofd, dus riscant! De verdachte jongeling verklaarde voorts, dat dien ongenoemden vriend met den jachtopziener een soort transactie had aangegaan. Indien hij zijn fret die door den jachtopziener uit het hol waes gehaald terugkreeg, dan zou hij zijn naam opgeven. De fret werd eerlijk teruggegeven doch in ruil gaf de onbe trouwbare knaap een valschen naam op. De kantonrechter vond het echter een vreemde geschiedenis en verbaasde zich grootelijks dat een fret, die op staanden voet in beslag kan worden genomen, (alléén honden worden uitgezonderd) door een jachtopziener zou worden teruggegeven aan een op heeterdaad betrapten strooper. Het was dus wel de moeite waard deze zaak aan te houden teneinde genoemden jachtopziener daar omtrent uitvoerig te hooren en werd dus de verdere behandeling der zaak uitgesteld tot heden. De heer Stel verklaarde nu desgevraagd das hij inderdaad de fret had teruggegeven, omdat hem niet bekend was, dat hij een dergelijk gedierte direct in beslag mocht nemen, overigens deelde verbali sant mede, dat de ongenoemde makker van ver dachte al dadelijk het hazenpad had gekozen en deze jonge man had opgegeven genaamd te zijn Jan Bakker, Schulweg 21 te Wijk aan Zee en Duin, welke opgaven allen valsch bleken te zijn, voorts ver klaarde de heer Stel dat hij verdachte niet kende als een strooper. Gevorderd werd f 15 boete of 15 dagen voor loo pen over verboden grond en f20 boete of 20 dagen ter zake het opgeven ven een valschen naam. 'n Duur konijntje hé, zeide de kantonrechter-plagend, alvorens het jonge mensch, dat niet bepaald vroo- lijk keek te veroordeelen tot 10 en 15 gulden boete mits 10 en 15 dagen hechtenis. De Alkmaarsche politieagent Staats had in den avond van 17 Januari zijn speurders aandacht ge concentreerd op een vrachtauto, die ongewoon lang was geparkeerd voor een café op de Bierkade. Het kwam den politieman voor, dat de bestuurder in een zoo langen rustpoos wel eens meer potjes bier kon hebben verschalkt, dan nuttig en veilig Was en dus het toch al zoo omvangrijke gevaar op den verkeersweg vermeerderd kon worden. Hij wachtte nu zijn tijd af om handelend te kunnen optreden en beduidde den chauffeur, toen deze ten- langste op de achterweg aan kwam hobbelen, door een handbeweging dat hij moest stoppen. Doch de chauffeur verkeerde misschien in de meening dat de agent als particuliere ontspanning bezig was de pose van het bekende beeld in het Victoria theater te immiteeren, althasn hij reed met versnel de vaart zorgeloos door. Maar zijn visitekaartje in folioformaat hing achter aan zijn vrachtwagen. De chauffeur, die bleek te zijn de 18-jarige J. W. K. uit den Helder, stond 4 Maart te recht ter zake het niet voldoen aan de vordering tot stoppen (art. 27 Motor- en Rijwielwet) en verklaarde alstoen het stopsein niet te hebben begrepen, alcoholhou dende dranken had hij in het bewuste café niet gebruikt want hij was geheelonthouder. Ondanks deze geruststelling achtte de kantonrechter verhoor van den verbalisant noodig en werd het proces alzoo voortgezet. De verbalisant was aanwezig, doch niet alzoo den chauffeur, wat al direct geen gunstigen indruk maakte. De heer Staat verklaarde dat hij den vrachtauto te voren alreeds in de Langestraat had opgemerkt en het hem toen had gefrappeerd, dat de inzittenden in vroolijke stemming verkeer den. Hij had toen den auto gezien voor een café op de Bierkade en toen rustig de wederverschijning van den chauffeur afgewacht. De verbalisant moest eerlijk bekennen, aan de manier van rijden niets abnormaals te hebben bespeurd, maar het stopsein had hij duidelijk genoeg gegeven, niet op een ma nier of hij iemand een groet bracht. Daartoe be stond trouwens volstrekt geen aanleiding, want hij •kende den chauffeur niet. Op grond van deze verklaring werd de veront schuldiging van den chauffeur beschouowd als een uitvlucht en verdachte veroordeeld bij verstek tot f 15.00 boete of 15 dagen. Het gebruik van alcohol strekt den motor- of auto bestuurder gewoonlijk tot nadeel. Indien een bestuurder van een motorrijtuig alco hol heeft geconsumeerd, wordt zulks, wanneer er een ongeval plaats grijpt, steeds in zijn nadeel uit gelegd. Dit ondervond heden ook de heer A. M., eigenaar van een floreerend cafe te Alkmaar, die op 25 Januari in gezelschap van een collega en diens echtgenoote met zijn auto een plezierritje had ge maakt en op den rijksstraatweg onder Heiloo in aanrijding kwam met een auto bestuurd door den Heer K. de Jager, Handelsreiziger te Haarlem. De wagen van den heer M. kwam in aanraking met dit rijtuig en eenige langs den weg staande boomen werd niet onbelangrijk beschadigd. Het inzittend echtpaar was geducht geschrokken, vooral de dame, waarvoor nog medische hulp was ingeroepen. De politie uit Heiloo, Majoor-Comniandant Steer en gem. veldwachter Geertsema verschenen ten too- néele om den toestand op te nemen en constateer den daarbij dat de heer M. in zekere mate ver keerde onder invloed van alcoholhoudende dranken en werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt overtreding art. 2213 Motor- en Rijwielwet. Thans stond de heer M. te recht, doch beweerde niet onder invloed te hebben verkeerd, wel had hij eenige glaasjes Kinawijn 5 a 6 gebruikt, doch hij ontkende dat deze Kinawijn, die slechts uit 15 pet, bevat, eenigen hinder te hebben ondervonden. Voorts beweerde hij door het rijtuig van den heer K. de Jager, die te veel links reed te zijn aange wezen en eerst daarna terecht te zijn gekomen tegen een boom en toen weer tegen een tweeden boom. Voorts overlegde hij een verklaring van een ge neesheer te Heiloo, die geen dronkenschap had ge constateerd. Majoor Steen noemde het een grensgeval. Getui ge had aanvankelijk nog in dubio verkeerd of hij geen proces-verbaal had moeten opmaken ter zake overtreding van artikel 453. Voorts beklaagde de majoor zich over de weinige medewerking van den verdachte ondervonden. De heer Geertsema verklaarde in gelijken geest Een (^weetal getuigen a decharge werden nog ge hoord op verzoek van verdachte onder meer de heer S., die zich met zijn ega in de auto van den heer M had bevonden. De dame zelf was ongesteld en kon dus niet gehoord worden. Gevorderd werd f 100 boete of 50 dagen benevens ontzegging van het recht om motorrijtuigen te be sturen voor den tijd van 12 maanden. De kantonrechter direct uitspraak doende, ver oordeeld comparant tot f 50.boete of 50 dagen en ontzegging rijbevoegdheid conform eisch. De heer M. gaf het voornemen te kennen in hoo- ger beroep te zullen, waar niets tegen is, maar cïan mag hij zich wel voorzien van krachtigen juridi- schen bijstand. De bakker reed op een manier, die niet „voor den Bakker" was. De bejaarde heer T. Poorter uit Alkmaar, reed op é20 Mei 1931 de tijdtafel der vaderlandsche ge schiedenis moet er haast bij te pas komen rustig in zijn auto op den dorpsweg te Oterleek van Alk maar in de richting Ursem, toen zijn wagens eens klaps aan bakboordzijde werd getorpedeerd door een van een zijweg naderende auto dje volgens de re gelen van het verkeer, als hebbende den heer Poor ter aan de rechterzijde, dezen voorrang had moeten verleenen. De wagen van den heer Poorter werd niet onbelangrijk beschadigd en deze wachtte l'/a uur eer met bekwamen spoed een gem. veldwachter verscheen om de aangifte in ontvangst te nemen, van eenige strafrechterlijke vervolging werd niets vernomen, doch de Zwolsche autoverzekering mij wien de heer H. K., bakker te Oterleek, die de aan rijding door onvoorzichtigheid had veroorzaakt, ver zekerd was, deelde den heer Poorter tenlangeleste mede, dat zij bereid was om de helft der geleden schade te vergoeden, doch de heer Poorter, die f 117.50 schade had geleden, nam met deze trans actie geen genoegen en deed als nu opnieuw aan gifte bij de politie te Alkmaar, met gevolg dat ein delijk deze zaak ter zitting kon worden aangebracht. De heer ambtenaar sprak alsnu zijn mindere vol doening uit over de omstandigheid dat de desbe treffende politie dit ernstige strafbare feit als een onderonsje had behandeld en requireerde tegen den niet verschenen verdachte f30 of 30 dagen welke verdering door den kantonrechter met 10 gulden en 10 dagen werd gereduceerd. Zijn techniek verraadde zijn onkunde. Voortdurende werkeloosheid in het visschersbe- drijf, (wat dat betreft, kunnen ze de Noordzee ook wel beginnen dicht te grooien) was oorzaak, dat de 26-jarige visscher Aldert Zw. te Egmond aan Zee er wel eenige keeren op uit trok om een konijntje te verschalken. De jachtopziener Daan Koelemey had hem echter al direct gesnapt, nam strikken in beslag en de on fortuinlijke strooper werd bij verstek veroordeeld tot f30 boete of 30 dagen, welke straf de veroor deelde, gelet op het miserabele succes der onder neming rijkelijk hoog achtte, zoodat hij in verzet kwam. Het bleek al spoedig dat hij geen profes sional was in de strooperssport, doch slechts een armzalige amateur, zooals uit zijn onbeholpen strik ken zetten ook den jachtopziener was gebleken. Een en ander in aanmerking genomen, streek de kanton rechter de hand over zijn hart en verminderde de straf tot f 15 boete of 15 dagen. Bij gebrek aan brood eet men korstjes van pasteien De twee gehuwde broeders C. en K. D. te Egmond aan Zee stonden er door slapte in het visschers- bedrijf ook niet gunstig voor en waren noodgedwon gen maar weer aan 't konijnendelven gegaan, wat echter ook al weer tegenliep, getuige hun verschij ning voor den kantonrechter. Het was niet aan K. D. gelukt als zandwerker in dienst te worden ge steld en werd als nu een beroep gedaan op de mede werking van den kantonrechter. Deze bleek bereid te zijn de kat nog eens uit den boom te kijken en stelde zijn vonnis uit tot 23 Maart, aangezien op Goeden Vrijdag geen zitting wordt gehouden. Het neefje geurde, oomlief genoot en moest dakken Het 13-jarig neefje, of beter gezegd „oome zeg- ger", van den 53-jarigen landbouwer Anne St. te Schoorl schijnt een chauffeursgenie in den dop te zijn en bestuurde op 30 Januari onder ooms toezicht diens auto, maar werd helaas op de Nieuwersloot door de altijd links of rechts, laag en hoog ioerende politie betrapt en moest vader St. de rijvaardigheid van zijn afamilielid boeten door een stevige bekeu ring. Hij stond heden terecht en scheen hei ernstige van de zaak heelemaal niet in te zien, doch schrok zóó van den ambtenaar, die er niet zoo licht over dacht en f20 boete of 20 dagen vorderde, dat hij merkbaar verbleekte, waarop de kantonrechter met kwalijk verborgen vroolijkheid opmerkte: Je kijk net of je een kies wordt getrokken! Ja, deze meneer is specialiteit in het trekken van kiezen! De heer St. scheen deze aardigheden maar matig te apre- cieeren en pruttelde dat hij 20 gulden boete toch wel wat heel erg vond. Enfin, de kantonrechter sneed de kaas in wat minder dikke hompen en legde f 12 boete of 12 dagen op. Voorloopig chauffeert neefje vermoedelijk op den hooizolder. Weer een dronken motorrijder van den weg verwijderd. Op 29 Januari werd te Alkmaar op de Nieuwe Sloot een motorrijder aangehouden die verkeerde onder alcoholischen invloed en naar het bureau werd gebracht. Hij stond heden terecht en ver klaarde 5 glaasjes bier te hebben geconsumeerd. Over dit kwantum werd niet gedebatteerd, doch de motorrijder, de 23-jarige monteur N. G. Z. uit Krom menie conform eisch veroordeeld tot f25.00 boete of 25 dagen en ontzegging rijbevoegdheid voor den tijd van 6 maanden. Proost. Zoo we hopen, zullen de vriendschappelijke betrek kingen met Hongarije niet verstoord worden. Door de Alkmaarsche politie werd op 3 Maart aangehouden een motorrijder, die men aanvankelijk observeerde als de bekende filmster Ramon Navarro doch bij nader onderzoek bleek te zijn George H-, een jeugdig Hongaar uit Zandvoort, van beroep tim merman. Dit alles was natuurlijk niet strafbaar, maaar wel dt de remmen van zijn tweedehandsch motor niet deugden, voor welk feit hij heden terecht stond. De kantonrechter had schik in den knappen knul, die zoo correct Hollandsch sprak en piano kon spelen en veroordeelde hem tot slechts f7.00 boete of 7 dagen.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4