J Binnenlandsoh Overzicht Buifenlandsch Overzicht s Woensdags vannam. 2-5 uur 's Zondags v.m. 11-12 uur Fotographisch-Aiefiier Arpad Moldovén Als een rozeblaadje Reshfszaken Db 26e Jaarbeurs geopend. Geen sta king in de mijnen. Sweepstake-koorts. Als het Lente wordt. De 26e, nu Koninklijke Jaarbeurs, ls Dinsdag jl. geopend door H. M. de Koningin, die met haar rede tevens het derde groote Jaarbeursgebouw in het gebruik stelde. Het is een goed teeken voor de energie onzer zakenlieden, dat de deelname weer zoo groot ls, dat dezen keer zelfs een record kon worden geboekt. Het is trouwens goed gezien, dat juist in critieke omstandigheden een verhoogde actie noodzakelijk is. Sommige economen meenen bovendien, dat we de meeste narigheid nu hebben gehad. dat de wereld-productie zachtjes-aan op- geconsumeerd raakt en een herstel wordende Ls. Ook In de rede van de Koningin leek ons 'ets vdfn die verwachting besloten te liggen. „Door onveran derlijke wetten van het verkeer zoo zei zij welke om den duur tot herstel moeten leiden, be vatten zoowel de zekerste belofte voor den her nieuwden bloei van onze volkswelvaart, als ook van dien dezer Jaarbeurs, omdat ik met U overtuigd ben, dat zij geroepen is bij dat herstel een belang rijke rol te vervullen." Voor zoover dat reeds mogelijk was, is ook de expositie-ruimte in het nieuwe gebouw geheel inge nomen. De verhuurbare oppervlakte bedraagt er 14.000 M2., wat later tot 16.750 M2 opgevoerd zal kunnen worden. De dreigende staking In de mijnindustrie is ge lukkig afgewend kunnen worden. De arbeiders heb ben, zij het noode, de 10 pet. verlaging aanvaard. De eerste verlaging ad 5 pet. gaat 1 April in, de tweede op 1 Juni. Overigens zijn ook de directies tegemoetkomend geweest door voorstellen tot andere verslechteringen terug te nemen. Een staking, die in de meubelindustrie dreigde, schijnt eveneens door een minnelijke schikking voor komen te zullen worden, hoewel nog niet alle arbei dersbonden die schikking hebben aanvaard. Met de Sweepstake-loterij is het een vreemde ge schiedenis. Onderwijl de Justitie haar best doet om de Sweepstake-koorts hier te lande tegen te gaan, wordt door een groot dagblad een kunstmatige geestdrift voor die overzeesche loterij gewekt door het bekend maken van de namen der gelukkige prijswinners, het afdrukken van dezer portretten en het publiceeren van inteviews met hen, die een paard trookken! Als men eens rekent, dat het aan tal loten voor deze trekking 7 millioen bedroeg, d.i. circa 230 maal méér dan het aantal loten onzer Staatsloterij, dan begrijpt men, hoe uiterst gering de kansen zijn op een behoorlijken prijs. Al de ge lukkige winnaars van thans hebben tenslotte niets aanders getrokken dan den naam van een paard, dat deelneemt aan een wedren. Als dat getrokken paard nu zou winnen, dan eerst wordt de kans een buitenkans, maar die buitenkans is zóó'n rariteit nX I: 333.000 voor wat de hoofdprijzen betreft dat meere dan waarschijnlijk geen der nu met naam en toenaam en foto en anderszins genoemde of aangeduide deze volle maat der fortuin toege meten zal krijgen. De geheele zaak komt dan ten slotte daarop neer, dat de gelukkig gemaakte men- schen een prijsje hebben verdiend van 120 Pond, d.i. nauwelijks 1000 gulden. De kansen op zulke „dui zendjes" zijn in de Sweepstake van I: ruim 11.000, een kans dus, aanzienlijk veel kleiner dan die, welke in de Staatsloterij worden getrokken. We rekenen deze dingen alleen voor om de lezers te waarschuwen, niet om ze voor onze Staatsloterij te winnen. We vinden het zonde, dat zulke groote kapitalen aan onzinnige gokkerij uit ons land naar Ierland worden overgeheveld. De goede Lente doet Maandag a.s. haar officieele entree, die we trouwens al aangekondigd zagen met heerlijke zonnestralen en bottende struikjes. Als de Lente komt, dan komen ook de benzine-monsters in grooter drommen de wegen op, geleld door nuch tere, half-nuchtere of heelemaal niet nuchtere „be stuurders", de mooi-weer-rijders. Dan wordt weer elke Maandagkrant een doodenlijst. Reeds nemen de berichten omtrent verkeersongevallen merkbaar toe. Deze week b.v. vielen 2 dooden in Amsterdam, 2 in Utrecht, 1 in Leiden, 1 in Schoonhoven, 1 Oos- terwoldeDe lijst zal zeker aanvulling behoeven, vóór deze regels in de krant komen. Want de leven-wekkende Lente lokt le. Dat Hindenburg op 10 April herkozen zal worden als rijkspresident. 2e. Dat 14 dagen later in Pruisen de regeering Bauer ten val zal komen en door een kabinet-Hitier zal worden opgevolgd. Dan krijgen we twee regeeringen in Berlijn, die scherp tegenover elkander zullen staan. De rijks- regeering-Bruning en de Pruisische regeering-Hitier. Water en vuur. Wat dat worden moet, daarvoor houdt men het hart vast. Het schijnt, dat rond Sjanghai zich langza merhand een toestand van vrede, althans van ge wapende afwachting, gaat consolideeren. De Vol kenbond heeft weer een beetje leiding gekregen in het conflict en langzaam aan schrijden de generaals van het front naar de conferentiezaal. In Mandsjoerije is de toestand intusschen méér gespannen door opstanden van Chineesche garni zoenen tegen het nieuwe, door Japan geprote geerde gezag. De Chineesche regeering juicht het vaderlandsche verzet toe, maar omdat de muitende troepen van de liefde alleen niet kunnen eten, plun deren ze de veroverde steden maar haar Chineesche bevolking naar goed Chineesch gebruik radicaal uit. De opstand wooedt vooral in de nabijheid van de Siberische grens, waarheen Japan nu troepen diri geert, met het gevolg, dat aan de andere zijde com munistische legers worden samengetrokken. De Zweedsche lucifersmagnaat Krueger, die tal van groote bedrijven over heel de wereld in zijn concerns vereenigde, in 40 staten lucifersmonopolies had verworven eneveneens grooten financieelen invloed, heeft zich te Parijs een kogel door het hart gejaagd, toen de zijn zaken mis dreigden te loopen. Oók een manier om zich aan verantwoorde lijkheid te onttrekken! Geld alléén maakt niet rijk Dat ondervond mede de Amerikaansche multi- millionair Eastman, uitvinder achtereenvolgens van de droge foto-platen, de films en de Kodak. Hij had een vermogen van 500 millioen dollars, nadat hij ook nog 56 millioen voor onderwijsdoeleinden had geschonken. Zijn geld en macht bespaarden hem geen lichamelijk lijden op zijn ouden dag. Toen greep ook hij een revolver. Men ziet het: veel moois is het al weer niet, dat we onder internationaal Allerlei van de week te verzamelen kregen. Laten we daarom verder kort zijn en er slechts aan herinneren: Dat op Woensdag een 24 uurs proteststaking in Polen werd gehouden tegen de ingevoerde sociale verslechteringen; aan de Japansche kust een passagiersschip ver ging, 110 dooden, dat de nieuwe lersche president hernieuwden strijd met Engeland gaat ontketenen door de af schaffing voor te stellen van den eed van trouw aan den Engelschen koning; nabij Antwerpen door gewapende roovers een posttrein werd overvallen en de kerels er met twee kostbare postzakken van door konden gaan; en dat de baby van Lindbergh nog niet terecht is. Men begint daaromtrent zelfs het ergste te vreezen! SUioderne Foto's 1 en Vergroeiingen ueupenut Noordscharwoude Hindenburg zal zeker president van Duitschland blijven. Maar Hitler wordt Minister-President van Pruisen! De Ontwapeningsconferentie met vacantie. De toestand in het Oosten. Internationaal Allerlei. Het gaf een algemeene verademing, toen de cijfers der j.l. Zondag in Duitschland gehouden presidents verkiezing uitwezen, dat de bezadigde oude veld maarschalk Hindenburg bijna de helft van het aantal uitgebrachte stemmen op zich had vereenigd, waardoor diens herkiezing bij de tweede stemming op 10 April a.s. zoo goed als verzekerd is te achten. Hindenburg behaalde ruim 181/a millioen stemmen, Hitier bijna 11 en een half millioen, Thalman (com munist) bijna 5 millioen en Dusterberg( de candi- daat der Duitsch-Nationalen, ruim twee-en-een-half millioen. Zooals men weet, is op 10 April degene gekozen, die dan de meeste stemmen verkrijgt; een absolute meerderheid wordt niet vereischt. Alle bezadigde menschen, die naar rust en een rustige ontwikkeling op de wereld verlangen, hebben dezen eersten uitslag bejubeld, omdat ze meenden, dat een ernstige dreiging was afgewend. Men meen de n.l., dat Hitier gekozen had kunnen worden. Maarook na dezen uitslag mag men de oogen niet sluiten voor de omstandigheid, dat het aantal stemmen der Nazi's weer aanmerkelijk is gestegen sedert de laatst gehouden verkiezingen. Men hoopt nu wel, dat de vloed zijn hoogste punt heeft be reikt, maar zeker daaromtrent is men geenszins. Daar is echter nog iets anders. In verschillende Duitsche Staten zullen op 24 April de Landdag-verkiezingen worden gehouden, o.a. in het groote Pruisen. Welnu, Zondag j.l. werden in Pruisen circa 11 millioen stemmen op Hinden burg uitgebracht, d.i. op den candidaat der partijen die er nu een kleine meerderheid hebben en de regeeringscoalitie vormen, waarop het kabinet-Bauer steunt. Maar Hitier kreeg daar bijna 7 millioen stemmen, Thalmann 3.7 millioen en Dusterberg 18 millioen. Hindenburg bleef in Pruisen met 1.3 millioen stemmen in de minderheid tegenover de gezamenlijke andere candidaten, wier partijen in den Pruisischen Landdag de oppositie uitmaken. En bovendien: dezen keer heeft ook de Duitsche Volks partij op Hindenburg gestemd, maar in Pruisen hoort deze partij eveneens tot de oppositie. Wat de verkiezing van Zondag dus leerde, is: INGEZONDEN Buiter verantwoordelijkheid der redactie) "Mijnheer de Redacteur, Mag ondergeteekende, naar aanleiding van het ingezonden stukje van den heer De Geus in uw blad van 0 Maartl jl., beleefd om eenige plaats ruimte verzoeken, zoo ja, bij voorbaat dank. Er is eenige verwarring ontstaan in de ge dachten inzake het gymnastieklokaal, of liever over het terrein voor lichamelijke oefening voyor de leerplichtige jeugd in onze gemeente. yWat toch is het geval? In de raadsvergadering van 3 Maart jl. kwam in behandeling een voorstel van Bi. en W., om den bouw van het gymnastieklokaal en inrich- yting van een terrein op te schorten tot betere tijden. Bij de stukken voor deze vergadering lag een schrifteliijke toelichting tot het voorstel voor de raadsleden ter inzage, waar o. a. het volgende in voorkwam Bij raadsbesluit van 29 Dec. 1930 en 16 April 1931 werd besloten over te gaan tot stichting van een gymnastieklokaal en inrich ting van een terrein voor het geven van on derwijs in lichamelijke oefening, op het per ceel gelegen nabij de O. L. School alhier. Nu vraagt men z'ich direct af, heeft de Raad van „Noordscharwoude op 29 Deo. 1930 en 16 April 1931 dan precies hetzelfde besluit ge- Wethouder Barton liet daarop volgenen mocht Idat terrein misschien niet geschikt zijn voor dit doel (te klein bijv.) dan zou men een "terrein moeten zoeken in het centrum van de gemeente. Dus in de vergadering van 29 Diec. 1930 is niets besloten ten opzichte van het terrein bjj de O. L. School en van een besluit komt na- tuurlijk ook niets voor in de notulen van die I vergadering. I In de vergadering van 16 April 1931 kwam een voorstel van B. en W|. in behandeling, om van gemeentewege over te gaan tot bouwen van een gymnastieklokaal. Over' het terrein bij de o. 1. scbool weid niet gesproken en daarvan komt natuurlijk ook niets voor in de notulen van die vergadering. Dus is in de vergadering van 16 April 1931 aan dat terrein geen bestemming ge geven. Waarom is in de toelichting tot opschorting de vergadering van 29 December 1930 genoemd? Alleen om aan de zaak een schijn van recht te geven. Op die vergadering toch is gesproken niet besloten over het terrein bij de o.l. school Op de laatste raadsvergadering van 3 Maart, is door ondergeteekende op een en ander gewezen en. op mijn eenmaal herhaalde vraag, om aan de hand van de notulen te bewijzen, dat besloten was dat terrein voor dit doel te bestemmen, bleven B. en W. het antwoord schuldig. En op het gezegde van den heer Kwadijk, dat uit de notulen niet bleek, dat het besluit gfromen was, antwoordde de voorzitter, dat de notulen niet woordelijk, maar alleen het zakelij ke moesten weergeven, daarmede willende sug- gfreeren dat het besluit wél genomen was en het bestemmen van een gemeente-eigendom niet tot het zakelijke behoorde. Als de heer de Geus schrijft, dat hij aan de gesprekken heeft deelgenomen en dat daarbij ge sproken is over het terrein bij de o.l. school, da.n is dat juist. Maar erover spreken of erover be sluiten, dat zijn twee onderscheiden gevallen. Voor de onderhavige kwestie is het niet vol doende erover te spreken. Op deze wijze zou de bevoegdheid van den raad teniet gedaan worden en alleen de raad heeft de bevoegdheid om aan gemeente-eigendommen een andere bestemming te geven. Mh. de Geus, u verwart het gesprokene met een besluit. Bekijk de zaak nog eens nuchter en u zult tot het inzicht komen dat Bi. en W1. niet het recht hebben om te schrijven en te spréken zooals zij gedaan hebben. En als u tot die conclusie komt, dan is u het evens met mij eens dat het besluit, dat Bi. en W. ter goedkeuring aan Oed. Staten hebben gezodnen, geen besluit is. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, L. SCiHRLTVER. Neen, natuurlijk niet. In de vergadering van 29 Dec, 1930 is, op voorstel van B. en W., besloten afwijzend te beschikken op een verzoek van het R. K. School bestuur om bij de uitbreiding van de jongens school te stichten een gymnastieklokaal en het inrichten van een terrein enz. en is tevens door B.. en W. gezegd, dat de gemeente te gelegener- tijd tot stichting zou overgaan en dat daarbij werd gedacht aan het terrein bij de 'O. L. School. zoo frisch en zacht wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Z ij"-C rême. ArrondissementsRechtbank Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 15 Maart. Uitspraken van de vorige zitting R. S., gedetineerd imsdr. art. 247 6 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Wilh. S„ ged., rijwieldiefstal, 1 jaar gevangenisstraf. E. N. H., Helder, schuldmisdrijf, f40 boete of 40 dagen. R. K. W„ M. Bergen, hooger beroep vonnis art. 425 2e Wetb. van Strafrecht, vrijgesproken. Dirk de H., Hoorn, hooger beroep drankwetovertreding, ont slagen van rechtsvervolging. Dirk B., Aartswoud, smaadschrift, 8 dagen aangehouden. NIEUWE ZAKEN. De zaak maar eens hooger op gezocht. De 34-jarige chauffeur Simon H., wonende te Wognum, had op 31 October van het vorige jaar volgens dagvaording onvoorzichtig met zijn vracht auto op het westeinde te Wognum gereden en daar door een aanrijding veroorzaakt met het 4-wielig motorrijtuig, bestuurd door den heer H. Neuburger, uit Amsterdam. De onfortuinlijke vrachtauto-chauf feur kwam terecht te staan voor den kantonrechter te Hoor,n die overtuigd van zijn schuld, het straf rechtelijke oduim op zijn hoofd uitgoot en hem ver oordeelde tot f 25 boete of 25 dagen. De veroordeelde kon zich met deze uitspraak niet vereenigen en kwam in hooger beroep bij de meervoudige straf kamer, die heden het geval nog eens onder de loup nam. De apellant was zoo verstandig geweest om zich juridischen bijstand te verschaffen en had als verdediger gekozen mr. Smal die in Wognum en om streken een welverdiende reputatie geniet. Door den apellant werd volgehouden dat de aan rijding niet aan zijn schuld was te wijten en hij bij het afrijden van een boerenerf alle mogelijke voorzorgen had genomen. Hij reed zeer langzaam, en had voor zoover mogelijk ook behoorlijk uitgezien of het verkeer vrij was. Volgens mr. Smal die deze omstandigheid uit het proces verbaal had opgevischt zou getuige Neuburger nog getracht hebben te passeeren, toen hij de vracht auto vanaf het erf had zien naderen. De heer Krijn Dekker, chauffeur te Hoorn, had op tijd en plaats vermeld met een vrachtauto gereden en gezien, dat het ongeval plaats greep Hij reed achter verdachte Neuburger en stopte maar kon ver klaren dat naar zijn meening de apellant niet behoor lijk had uitgekeken. Volgens de regels van het ver keer had verdachte H. den heer Neuburger voor rang moeten geven omdat deze van rechts kwam, doen er kunnen omstandigheden in het verkeers leven voorkomen, waarom van dit voorschrift moet worden afgeweken, meene de president mr. Ledeboer De aplelant bleef onwrikbaar bij zijn opvatting, dat hij voldoende op het verkeer had gelet. Naar zijn meening had Neuburger te snel gereden. Apellant werd echter door rechter mr. Fruin, die als oud griffier bij het kantongerecht niet vreemd staat tegenover verkeersoverterdingen en ongevallen eens krachtig onderhanden genomen. De getuige mej. M. Deugd, gehoord met den heer Jacob Naam overstaanbaar, had signalen gehoord door den aplelant gegeven. De heer Neuburger reed veel te hard, doch volgens de meening van de juf frouw had de apellant de auto makkelijk kunnen zien aankomen. De gebruikelijke kunstbeschouwin gen van de situatie teekening, waaraan de geheele rechtbank, officier en verdediger deelnam, met mej Deugd als invité, werd daarop gehouden en petit comité besproken. Zwager Jan Tool werd gehoord als laatste getui ge a charge, tegen zijn zwager, die op genoemden datum van zijn erf was afgereden. Hij zat echter op de auto als observator welke taak hij naar de meening van den praesus en mr. Fruin niet al te correct had vervuld, getuige de plaats gehad hebben de aanrijding. Verscheen tenslotte de getuige van de verdediging de heer Klaas Vlaar, aan wien door mr. Smal eenige vragen werden gesteld, die naar genoegen werden beantwoord. De heer officier was de meening' toegedaan, dat een geringe mate van schuld bij den verdachte aan wezig was, zooals door den officier meer in details werd aangetoond. Gevorderd werd alzoo bevestiging van het zeer billijke vonnis van den kantonrechter ook wat betrof de opgelegde boete. Mr. Smal het woord verkrijgende, was van oordeel dat de schuld meer gezocht moest worden aan de zijle van ge tuige Neuburger, die te hard had gereden. Voorts wees pleiter op de verschillende getuigenverklaringen Resumeerende ontkende pleiter de schuld van zijn cliënt n concludeerde vrijspraak. Over een kleine opmerking van den officier werd nog een moment tusschen parket en bali gedebat- teerd waarna het onderzoek werd gesloten. Uitspr. i aanstaande week. Een interessant Amusementszaak uit Texel. De niet ter ziting aanwezige mej. Jannetje Elisa beth de H., wonende de Texel en zich noemende j directrice van de Texelsche sociëteit „De Dats" was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Helderschen kantonrechter, waarbij zij werd veroordeeld tot f25.— boete of 25 dagen ter zake overtreding der Tesselsche politieverordening. Aan vankelijk was appellante in eerste instantie veroor deeld in vereeniging met den bekenden heer Cor nells B., doch deze heer was niet in hooger beroep gekomen. Deze heer vond vermoedelijk de f 25 boete waar f400 was geeischt, nog zoo verwerpelijk niet. Het betrof hier de exploitatie van een amusements gelegenheid, waarin ook gelegenheid werd gegeven tot dansen en waarvoor door Burg. en Wethouders geen vergunning was verleend. De appellante ver vulde indertijd dat is 3 September 1930 het ambt I van huishoudster van den heer Cornells Boon voor- noemd en trad tevens op als „directrice" van de k „Dats"! 1 Mej. M. Molenaar, als eerste getuige gehoord, had >J aldaar op gezegden avond van 3 Sept. fijn gedanst. Introducties werden gratis verleend. Er werd mu ziek gegeven en de leiding van het feest berustte in handen van den heer Boon. Deze had de muzikan ten bevel gegeven om door te spelen toen de politie kwam. De jonge dame vond het met den pre sident erg jammer, dat de feestvreugde werd ver stoord. Mej. B. M. J. E. Verstegen, thans te Amersfoort, die overwegende bezwaren had tegen de eeds afleg ging, had eveneens in het lokaal der stichting „De Dats" gedanst. Haar was een geel kaartje verstrekt en ze had f0.30 entreegeld betaald. Aanwezig was een gewoon uitgaand publiek, dat niet cachet droeg van leden eener sociëteit (avondtoilet was niet voorgeschreven). De officier bejammerde het ten zeerste dat de dame in kwestie niet aanwezig was en het genoegen der eerste kennismaking aan de rechtbank onthield. Overigens kon de officier zich wel voorstellen, dat verdachte niet was opgekomen, omdat zoowel de stichting als wel het ambt van directrice niet anders beschouwd kon worden als „poppekasterij". De titel van directrice" klonk echter zeer gewichtig en uithoofde daarvan zou men nieuwsgierig zijn naar de verschijning van een de zeer gewichtige dame. De heer officier besprak voorts de z.g. stichting en beschouwde deze, ontdaan van alle gewichtig heid, niet anders dan een gewone vermakelijkheid waartoe geen vergunning was verleend. Het Texel sche gemeentebestuur was nog bijzonder coulant geweest om ten koste, vermoedelijk van de belas ting betalende, waarschuwingen rond te zenden. Het ware eenvouddiger geweest krachtiger op te tre den door de z.g. stichting eenvoudig te sluiten. De officier vorderde ten slotte bevestiging van het gewezen vonnis. De dame raakte met de bochten in de war. Mej. Jacomine Elisabeth W., 'n veehoudster, ge boren in Zeeland en wonende te Texel, bestuurde op 30 Juli j.l. een vierwielig motorrijtuig en van de Stolper vlotbrug den rijksweg naar den Helder op rijdende, maakte zij inplaats van een korte recht- sche bocht, 'n reuzen lange linksche en kwam al- zoo m hevige aanraking met een motorrijder, de heer W. C. Speets, 'n metselaar, thans wonende te Bergen, die met zijn echtgenoote op de duo niets kwaads vermoedende aan kwam tuffen. Door de onhandigheid van de Texelsche chauffeuse werd deze motorrijder geweldig gedupeerd. De motor sloeg om en de heer Speets kreeg een hersenschud ding en werd in bewusteloozen toestand in het naburige cafe van den heer Heer Bakker ingedragen De duorijdster kwam er gelukkig minder ernstig af. Wegens dit de veiligheid bedreigende geklungel stond Mej. W. terecht voor den kantonrechter te Schagen en werd nog zeer clement veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen, benevens ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. Deze kwam nu in appel en wegens absentie van de appellante, tot groot leedwezen van den officier, die op een ronde van 3 kwartier had gerekend in een vloek en een zucht afgewerkt. Er werd geen aanleiding gevonden om anders dan het bevestigen van het kan tonrechter lijk vonnis te re- quireeren, zoodat mej. Jacomientje voorloopig haar sportieve neigingen zal moeten bedwingen. De slotzaak ging met gesloten deuren. D elaatste zaak van de nieuwe strafrol betrof een bejaard man, wonende te Alkmaar, die terecht stond ter zake misdrijf art. 248bis strafrecht welke zaak in verband met den aard van het strafbare feit, buiten tegenwoordigheid van publiek werd be handeld. Hierna sluiting der zitting. Rest ons echter, post remo nog mede te deel en, dat mr. P. Langeveld in deze zaak opponeerde als raadsman en verdediger. 24 M: m ^ie -w gewej »pgev ip'Mll' pat strijd hsgir mllii fing ic-spo ieami leer. |lthai Eén pare pis v /eèk Jeleg* |en i oerin zijn en pssinj Dé fcemrn eer ge ik w Kaande [ui gen De shti de: |lle z< elaoig [Als er gel: |et v< m ai In Jjking iver v rgaa reidi Dooi tr k s eei ■t Joi Als ■ewoor Sceft ■ebracl ■erloss let br< ■of, m

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 6