Binnenland. Laatste berichten Radio Programma's ZONDAG 20 MAART A. V. R. O. HILVERSUM N.m. 12.00 Tijdsein AVRO-klok 12.01 Het om- roep-orkest 1.15 Het koninkrijk De hoop der wereld 1.30 Omroep-orkest 2.00 AVRO boeken- halfuurtje 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Inter nationale voetbalwedstrijd BelgiëNederland 8.00 Vaz Dias 8.15 Kovacs Lajos en zijn orkest 8.30 The twinkling Five 8.50 Kovacs Lajos en zijn orkest 9.00 Mariette serlé 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 9.30 Voor den Politierechter 10.00 Kovacs Lajos en zijn orkst 10.10 Internationale Chansons 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 10.40 The Hawaiian Three 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest 11.10 Gramofoonmuziek 12.00 slui ting. V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 8.15 Lichaamsoefeningen 8.30 Esperanto- cursus 8.55 Voetbalmededeelingen 9.00 Tijdsein 9.01 Tuinbouwhalfuurtje 9.30 Gramofoonmu ziek 10.00 sluiting 5.00 Tijdsein 5.01 kinder uurtje 6.00 VARA-orkest 0.45 Literair half uurtje 7.15 VARA-Orkest 8.00 sluiting. V. P. R. O. HILVERSUM V.m. 10.00 Orgelconcert door A. Kummer 10.30 Kerkdienst uit de Ned. Prot. Bond Bussum. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.309.30 Morgenwijding 12.15 KRO-sextet 1.45 Godsdienstonderricht voor ouderen 2.10 KRO Salonorkest 4.30 Ziekenhalfuurtje 7.45 „Maria" door Pater J. L. Jansen C.s.s.R. 8.10 Voetbaluit slagen 8.15 KRO-orkest 9.30 Vaz Dias 10.40 Epiloog. N. C. R. V. HUIZEN V.m. 9.30 Gramofoonmuziek 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (oude kerk) Zeist 5.00 Orgel bespeling 5.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Noorderkerk), Middelburg. MAANDAG 21 MAART V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.30 Amsterd. Solisten kwintet 10.00 Morgenwijding V. P R. O. 10.15 vervolg concert 10.45 Voor dracht door Minny Erfmann 11.00 vervolg con cert 11.45 Miny Erfman 12.00 Tijdsein 12.01 VARA-septet 2.00 verzorging zender 2.15 Ned. schrijvers en dichters voor de microfoon 2.45 Fluitrecital 3.00 E. J. Verwey 3.20 Fluit-recital 3.40 Gramofoonmuziek 4.30 Dr. G. Ras 5.00 VARA-Septet 5.35 Mevr. Jo Hekkert-v. Eysden, zang 5.55 VARA-Septet 6.30 Gramofoonmu ziek 6.45 Goethe's Die Geschwister" 7.15 Pae- dagogisch concert 8.00 Tijdsein 8.01 Is. Queri- do spreekt over Goethe 8.30 VARA-Philharmo- nisch orkest 11.00 Vaz Dias 11.15 Gramofoon muziek 12.00 Tijdsein en sluiting. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Schriflezing 8.15 Mor genconcert 10.30 Tijdsein 10.30 Korte zieken- dienst 11.00 Lezen van Chr. Lectuur 11.30 Gra mofoonmuziek en politieberichten 12.30 Tijdsein 12.30 Orgelconocert 2.00 Tijdsein 2.00 Uitzen ding voor scholen 2.35 A. J. Herwig: „Het kwee ken van eenige kamerplanten uit zaad 3.15 Cur sus knippen en stofversieren 3.45 Verzorging zen der 4.00 Tijdsein 4.00 Ziekenuurtje 5.00 Tijd sein 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Chr. liederen- uurtje 6.15 Gramofoonmuziek 6.45 Causerie door H. Amelink 7.00 Tijdsein 7.00 Cursus En- gelsch voor gevorderden 7.30 Politieberichten 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 Goethe-herdenking 9.30 Korte toespraak door W. Mulder 9.35 NCRV klein orkest 10.15 Vaz Dias 11.00 Gramofoonplaten11.30 sluiting. DINSDAG 22 MAART A. V. R. O. HILVERSUM V.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 10.00 Tijdsein 10.01 Morgenwijding 10.15 Gra mofoonmuziek 10.30 Orgelconcert 11.00 R. V. U. Otto van Tusschenbroek 11.30 Orgelconcert 12.00 tijdsein 12.01 Omroep orkest 2.00 Verzor gen zender. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Halfuurtje voor zoeken en ouden van dagen 12.00 Tijdsein 12.01Politieberiohten 12.15 KRO-Trio 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 Gramofoonmuziek 3.30 verzorgen zender. Tevens merkt spreker op, dat de Minister vanuit de Gemeentebesturen niet voldoende is worden door drongen van den werkelijken toestand en nood. Zulks is alleen gedaan door tuinbouwvereenigin- gen. Spreker zou hierop bijzonder de aandacht eens willen vestigen, want wat de tuinders nu aan voor schot krijgen is alleen al noodig voor bewerking en wat blijft er van over voor levensonderhoud, niets De voorzitter zegt, dat er thdns van de zaak wordt afgedwaald. Het laatste halve jaar is er haast geen dag voorbij gegaan of de tuinbouworga nisaties gingen op bezoek bij den minister, of er werden requesten ingediend, verzoeken gericht enz. Z.E-A. begrijpt niet, hoe men nog met zoo iets durft te komen, want wat bereikt is, is gekomen door het werken der organisaties. De heer Groen vraagt hoeveel tuinbouwarbeiders er onder de werkloozen zijn. De voorzitter zegt dat het aantal 36' is waarvan er 10 trekken uit de werkloozen kassén. Het totaal aantal werkloozen bedraagt 50 De heer Kramer vraagt of door B. en W. pogin gen zijn aangewend voor Rijkssubsidie voor de werk verschaffing. De voorzitter antwoordt, dat zulks zal worden getracht. Omtrent het resultaat is spreker niet op timistisch, daar het Rijk subsidie verleent alleen voor die werken, die anders niet worden uitgevoerd. De heer Groen ziet er geen licht in om die werk loozen, die niet voor de regeling in aanmerking komen te kunnen plaatsen bij de tuinbouwers en al zou zulks mogelijk zijn dan nog zouden de tuin ders het niet kunnen betalen. Hierna wordt het voorstel' van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Voorstel van B. en W. om te besluiten om tot onderhandsche verhuring van gemeenteland over te gaan. De voorzitter deelt mede dat een aantal biljetten is ingekomen en kunnen de prijzen in comitéverga- dering uitvoering worden besproken. De heer Dijkhuizen vraagt of B. en W. overwogen hebben dat de gemeente, het land zelf exploiteert. De voorzitter antwoordt' dat B. en W. terugdeinzen voor het risico. De heer C. Kramer acht het toch de overweging waard, want de arbeiders kunnen dan in gemeente dienst productief werk leveren en het kost de ge meente lang zooveel niet. Ze zouden direct al kun nen beginnen met het omspitten der akkers. De voorzitter zegt, dat een en ander in comité nader onder oogen kan worden gezien. Hierop Woidt de 'vergadering "geschorst en*wbrdt in coöiité-üiting overgegaan. Na heropening der vergadering wordt het voor stel van B. en W. met algemeene stemmen aange nomen. Daar de rondvraag niets oplevert volgt sfuitine. Dir. Co lij n over de erisiszorgeu. (Overgenomen uit het „Handelsblad."; Het provinciaal comité der A. R. kiesvereeni- gingen in Friesland heeft Dinsdagmiddag en -avond te Leeuwarden een vergadering gehouden, welke druk bezocht was en waarin dr. H. Oolijn als spreker optrad: De overheidssteun1. Mat den overheidssteun aangaat zeide spr. De overheid moed voor zoover dat in haar ver mogen ligt zien er voor te zorgen, dat de bronnen van ons volksbestaan diet te gronde gaan. Zij zou niet mogen 'tolere.ere.n, dat de bodem onbe bouwd blijft, dat de Nederlandsehe handelsvloot, moet worden opgelegd. Slechts uit een oogpunt van algemeen volksbelang mag de overheid han- delne en dan niet om winsten te maken, maar om het bedrijfsleven voor wegzinking te behoeden Voor enkele landbouw- en tuinbouwartikelen wordt, reeds steun verleend, verwacht mag wor den dat binnenkort ook de zuivelbereiding zal worden geholpen. Spreker vreest dat het hierbij niet kan blijven. Onze volkswelvaart berust niet alleen op land- en tuinbouw, ook op andere be drijven. Een tweede vraag is: Hoe moet er worden ge holpen. Hieromtrent worden vaak de meest dwa ze voorstellen gedaan en wat nog erger is: vin den gehoor. Men moet zich allereerst afvragen wat men "be reiken wil. Om een voorbeeld te geven. Het is zeer eenvoudig om te zeggen: voor de zuivel bereiding hebben wij 80 of 70' millioen gulden noodig om de zaak op gang te houden. Maar deze moeten toch ergens vandaan ko men. Van boter en kaas verkoopen wij groote hoeveelheden naar het buitenland. Hooge in voerrechten kunnen hier niet baten. Wanneer men dus spreekt over een loonenden prijs van de zuivelproductie, moet men op twee erlei lettenhet deel dat naar buiten gaat en het deel, dat in ons land blijft. Men moet dus heb ben een doorsneeprijs, wat tevens een loonende prijs is. Maar dan stuit men dadelijk op een moeilijkheid. De binnenlandsche verbruiker heeft niet (alleen een hoogeren prijs te betalen voor den boter, dien hij beneden den kostprijs consumeert, maar ook voor dat deel van onzen boter, die naar het buitenland gaat. Men moet niet verge ten, dat onze boteruitvoer voortdurend achter uitgaat, vooral door de handelspolitieke maatre gelen en verminderde koopkracht. In de derde plaats loopt de toestand in de ver schillende provinciën sterk uiteen. Dit alleen maakt een regeling voor het geheele land niet tot een eenvoudige zaak. Hier komt nog bij, dat het niet gemakkelijk is uit te maken wat een loo iende prijs is. Een groot deel van de boeren zit op veel te hooge hypotheeklaste» en te hooge pachten. Moet die steun nu zoo hoog zijn, dat ook deze lasten en pachten kunnen worden op gebracht j Dlan rijst de vraag of men zoodoende nog wel het landbouwbedrijf en niet de geldschieters en grondeigenaren steunt. Voor wie als spreker van meening is, dat de grondprijzen in de laatste jaren ver boven de natuurlijke waarde van den grond gestegen zijn ,is deze vraag zeer moeilijk. Voor pachten was nog wel een regeling te vin den, maar bij hypotheken zou het niet zoo ge makkelijk gaan. Zoo zijn er heel wat kwesties waarmee een bombastische redenaar niet, maar regeering en volksvertegenwoordiging wel te maken hebben. Spreker v. el fis voor steun aan landbouw en indus trie, maar wil op de moeilijkheden 'wijzen. Ook moet men zich niet op zijwegen laten voe ren zooals het geroep om vrijstelling van sociale lasten. Deze lasten zijn laag en het doel moét niet zijn om van deze lasten af te komen, doch het bedrijf zoo loonend mogelijk trachten te ma ken, dat deze lasten gemakkelijk te dragen zullen zijn. Spreker wil niet met een Uitgewerkt plan komen, maar enkele hoofdgedachten geven. Hij neemt als grondstelling dat een bedrijf behalve een bescheiden bestaan voor den boer en zijn arbeiders, de normale lasten moet kun nen opbrengen, waarónder spreker ook rekent een matige pacht, zooals voor den oorlog. Bij een der gelijke regeling zouden ook de hypotheekboeren gesteund zijn. Hoe een dergelijke steun geregeld moet worden, moeten de deskundigen maar uit maken. Spreker heeft straks heel wat zwarigheden ge noemd. Niet om zijn hoorders te ontmoedigen. Juist het tegendeel. Men moet de moeilijkheden recht onder de oogen zien. Als men dit maar wil inzien en niet als een dwaas een sprong in het duister jw aa^t, zal men een regeling kunnen tref fen, die vrucht zal dragen. Dit komt ook aan den spoed ten goede. Snel handelen is alleen mogelijk als men welberaden handelt. Wanneer men met dit steunen op gang 'is, komt de tijd, om ook eens een onderzoek in te stellen naar de fundamenten. Men mag zich wel eens afvragen of onze agrarische structuur nog wel goed is. Aks de tegenwoordige handelspoli tiek der mogendheden voortduurt zal men zich moeten afvragen of men niet liever producten zal verbouwen, die men thans moet invoeren, in de plaats van producten die men niet kan uitvoeren Dit {zal geen onverminderde winst zijn, men zal alle krachten moeten inspannen om onze markten te behouden en uit te breiden, maar als dit niet gelukt zal men de klok vijftig jaar moe ten achteruit zetten. Die industrie Spreker heeft nog slechts gesproken over den landbouw, maar een andere pijler van ons volks bestaan is 'de industrie, die groot gevaar loopt door het loonpeil, dat in Nederland hooger is dan in eenig ander land. Vooral de hooge loonen in de beschutte be drijven, o.m. de overheidsbedrijven, staan de zoo noodzakelijke daling van "het algemeene loonpeil in den weg. Toch zullen wij onzen uitvoer niet verliezen, dan dienen de kosten omlaag. Dit geldt ook voor de scheepvaart. Wat deZe zaak zoo moeilijk maakt is, dat dan ook de kosten van het levensonderhoud eveneens .omlaag moeten. Onze arbeiders zijn. er beter aan toe dan 4050 jaar geleden. Tach^genieten zij steeds een bescheiden welvaart. Niemand begeere den vroegeren toestand weer.'Maar tegen verla- ging der kosten van de levensbehoeften verzet ten zich de steunmaatregelen aan landbouw en industrie. Die overheid heeft hier een taak, vooral de ge meentelijke. Immers verlaging van do kosten van water, gas en eleetriciteit zou de zaak in do goede richting sturen. Loonsverlaging Spreker roert hier teerc punten aan. Dp krach tige arbeidersorganisaties in de beschutte bedrij ven zullen zich tegen loonsverlaging verzetten, een der groote Apolitieke partijen geeft het parool uitgeen loonsverlaging. 'Spreker kan begrijpen dat men baritongeluiden liever hoort dan een sombere bas. Niemand staat gaarne af wat hij Maar daarom gaat het niet. Zullen wij onze plaats onder andere volken behouden, dan moeten de loonen achteruit. Nederland betaalt thans reeds de hoogste loonen in de wereld. Verandert dit niet, dan zal het eene bedrijf na het andere sluiten en zal de werkloosheid reusachtig toe nemen. j i Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARlWOUDE. Op initiatief van den Kerkeraad alhier werd Donderdagavond een Gemeente-avond gehouden in de Herv. kerk. Die consulent Dir. A. J. P. Boeke, droeg het dichtspel „Kinderen van dezen tijd' voor, van Henrietta Rj. Holtz, hetwelk door de zvrij talrijke aanwezigen aandachtig ge volgd werd. Die tijd echter ontbrak om een vol- ledigen inhoud ten beste te geven. Toch gelukte het den voordrager verschillende passages zoo- danig weer te geven, dat de inhoud voldoende kon begrepen worden. Dp stemwendingen en po sitie-voordracht stelden den voordrager groote eischen, doch wist deze volkomen le beheerschen. Het kerkkoor verleende dezen avond zijne me dewerking en de orgelbegeleiding was toever trouwd aan mej. T. Tuijn. "Wegens verhindering van den heer Kunnen gaf Dis. Boeke eene beschouwing over het crisis-co mité en beval de kerkcollecte, welke voor dit doel werd gehouden, ten zeerste aan. Deze collecte heeft opgebracht pl. m. "f21, hetgeen voor een kleine gemeente toch een mooi resultaat mag genoemd worden. Het crisis-c mité alhier ontving van den heer A, ten Bruggencate van Broek op Langendijk bericht, dat hij welwillend bereid was een Licht beeldenavond te houden over: „Een reis naar Indië." Natuurlijk werd deze gelegenheid met g groote dankbaarheid aanvaard. Dë avond zal gehouden worden in de week na Paschen. Die entree is 'smiddags (voor kinderen) 10 cent en r 'savonds !2 5 cent. Gistermiddag en avond had alhier dc uit betaling plaats der bekende voorschotten. Ejen volgende uitkeering, zijnde 15 pet. van het toe gestane bedrag zal plaats hebben op nadere aan kondiging. Deze uitkeering zal geschieden na overlegging van kwitanties. De Diaconie der Herv. Gemeente alhier, zoo vernemen wij uit goede bron, zal aan de huurders van haar land eene reductie verleenen van 25 pet. boven de fl,lasten. Nieuwstijdingen - EEN BEDRAG VAN f15000 VERDUIS TERD Aangehouden en in bewaring is gesteld de 38-jarige chauffeur 8. v. d. B., die ten na- deele van de firma H., te Rotterdam, een fruit handel gevestigd aan de Maashaven, waar hij in dienst was, een bedrag van f1500 verduis terd heeft. Dp verduisteringen, die over een paar jaar loopen, werden ontdekt doordat een klant bij de firma kwam die terloops opmerkte, dat ziin rekening vereffend was. De firma ontkende dit en bij onderzoek kwam aan het licht, dat de chauffeur, die de gelden geïnd had, deze niet had afgedragen. De zaak kwam aan het rollen en toen bleek, dat de man zich aan verschillende andere verduisteringen had schuldig gemaakt. Zooals dat meestal gaat, had hij het eene gat met het andere gestopt. In totaal is de firma H. op die manier voor f1500 benadeeld. X Het Twentsehe Texlielcanfliet, Naar aanleiding van de bij hem ingekomen antwoorden van de drie groote organisaties van werknemers in de textielindustrie inzake het conflict in de Industrie ,had de Burgemeester van Enschede deze organisaties tot ©en confe rentie uitgenoodigd, ten einde in de gelegenheid te zijn, haar standpunt nader te vernemen. Die besturen der bedoelde organisaties heb ben aan de oproeping gehoor gegeven en de Burgemeester zal thans, na overweging van het gehoorde, nagaan, of en zoo ja, welke stappen hij inzake het conflict zal doen. De conferentie, welke twee en een half uur geduurd heeft, heeft gistermiddag in D|en Haag plaats gehad. HET TOORNDRAMA TE AMSTERD Am. Op 29 Maart 1929 werd de leidekker Aan bot i t in stervenden toestand aangetroffen in den toren van de Majellakerk aan het Ambonplein to A msterdam. Aanvankelijk dacht men aan een ongeluk. Anderhalf jaar later begon men hieraan te twijfelen; het. bleek nl„ dat de com pagnon van Arkenbout, de leidekkerspatroons Maring een z. g. oompagnonsverzekering had afgesloten op A. van f50,000. Deze som had hij na het overlijden van Arkenbout uitgekeerd ge kregen, doch anderhalf jaar later poogde hij -Wederom eene verzekering aftesluiten tot een bedrag van acht ton op een anderen knecht. Die leidekkerspatroon Maring werd verdacht van moord op Arkenbout gearresteerd. Die vierde Per Telefoon AMSTERDAM 19 MAART V.D. Uit SNEEK. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL Eén doode, twee zwaar en lichtgewonde. Hedenmorgen, omstreeks 7 uur, reed de heer M. Douma, carrosseriebouwer, met zijn echtgenoote en twee zoontjes per luxe-auto op den Rijksstraat weg SneekLemmer. Nabij Vollega werd de auto aangereden door de veeauto van den heer J. v. d. Heide te Heeg. De zijwand van de luxe auto werd totaal opengereten. Het 9 jarig zoontje werd op slag gedood, terwijl de heer Daumo en het 6 jarig zoontje zwaar de echtgenoote licht gewond werden. De vee-auto wilde een zijweg inslaan, doch waar schijnlijk heeft de heer Douma de richtingaanwijzer niet opgemerkt. Uit DORDRECHT. HET GEBOUW VAN VROOM EN DREESMAN DOOR BRAND VERWOEST. In den afgeloopen nacht heeft een felle brand gewoed in het gebouw van de firma Vroom Drees- man, gelegen aan de Voorstraat te Dordrecht. Het complex bestaat uit 4 gebouwen aan elkaar getrok ken. Een surveilleerenden agent van politie ontdek te om kwart voor 3 dat er op de bovenverdieping brand was uitgebroken. De door hem gealarmeerde brandweer bestreed met 15 stralen van 5 motor spuiten het vuur. Eerst tegen 5 uur verminderde de felheid waarmede het vuur woedde. Tegen half 6 was men den brand meester, doch den geheelen ochtend had men noodig alvorens de nablussching kon worden beëindigd. De bovenverdieping van de 4 panden is totaal uit gebrand. Het glazendak Is ingestort. Het geheel is eene groote ruine. De inventaris alsmede een groote voorraad goe deren is verloren gegaan. Het juiste bedrag dei- schade kon nog niet worden vastgesteld, doch wordt door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand Is onbekend. Het ge bouw werd niet bewoond. Uit KOPENHAGEN. EEN BESPARING VAN 6 MILLIOEN KRONEN. Het kabinetLandsting heeft de vermindering van bewapening aangenomen. De „Vinstre" partij gesteund door de Sociaal- Democraten behaalde 50 stemmen tegen 11 der con servatieven. De vermindering levert een besparing- op van 6 millioen kronen op de Leger-begrooting. Uit TOKIO. ERNSTIGE KABINETSCRISIS IN JAPAN. Een Nationale Regeering verwacht. In Japan is het tot eenen nieuwen ernstigen ka binetscrisis gekomen. Met zekerheid kan worden vermeld dat het kabi- net-Inokai tegen het einde der volgende week zal aftreden. Men verwacht eene Nationale regeering. De politieke toestand is der mate verscherpt om dat zooveel geld noodig is voor de legeroperaties in China. Kamer der Arrondissementsrechtbank te Amster dam veroordeelde hem op 30 October van het vo rige jaar conform den eisch van het O. M|. tot' levenslange gevangenisstraf wegens moord op A. Verdachte, die zijn onschuld volhield, ging in hooger beroep. Evenals in eerste instantie werd hij voor het Gerechtshof verdedigd door mr. F. A. Kokosky. Dfe procureur-generaal mr. B&uduin eisch te op formeele gronden vernietiging van bet vonnis der rechtbank, en opnieuw rechtdoende, ver- dachte's veroordeeling wegens moord tot levens lange gevangenisstraf. Ook tijdens het zeer uit voerig- getuigenverhoor voor het Hóf hield M:- vol, dat hij Arkenbout niet had neergeslagen. Hij) poogde de schuld te schuiven op den kroon getuige Wessendorp, die op den dag van den moord óók werkzaam was bij cle Malajakerk. Bij. interlocutoir vonnis bepaalde het Hof, dat het getuigenverhoor z.i. niet volledig was ge weest. Vijf nieuwe getuigen werden gedagvaard terwijl vijf reeds gehoorde getuigen opnieuw wer den opgeroepen. i Gister werd het getuigenverhoor voortgezet. Wederom was de belangstelling van "de zijde van balie en publiek geer groot. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Donderdagmorgen te omstreeks half negen is op den Rijksstraatweg te Weesperkarspel een ern stig auto-ongeluk gebeurd. Omstreeks dat tijd stip reed een luxe-auto, waarin vijf personen ge zeten waren in de richting Utrecht toen de wagen plotseling door een achterop komenden auto van den heer M. uit Amsterdam werd aan gereden. De schok was zoo hevig, dat de eerst genoemde wagen, welke bestuurd werd door den heer P, uit Wiormerveer aan de overzijde van de sloot, die langs den weg loopt, terecht kwam en daarna in de sloot zelf zakte. Die inzittenden konden met moeite worden bevrijd. De echtgenoote van den heer P. bekwam een armbreuk en brak tevens het rechtersleutelbeen Zij werd naar het Burerziekenhuis teg Amster dam overgebracht, waar zij ter verpleging werd opgenomen. Een vijf-jarig zoontje van den heer P. brak een pols, terwijl de heer P. en de beide heere®. uit Krommenie, verschillende wonden aan handen en beenen opliepen. Zij werSen allem naar huis vervoerd. De aanrijdende auto bekwam weinig schade, de andere wagen is grootendeels vernield. Beide auto's werden in beslag genomen. - BEZUINIGING BIJ DE: BELASTINGEN. Bij den dienst der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen zal 'een groot aantal, thans vacante, kleine kantoren worden opgeh-e ven. j: BABiY LINDiBERGH. Het onderzoek naar ontvoering van Lindbergh's baby schijnt zich van den Staat New Yersey meer en meer te verplbaatsen naar Nieuw En gelandTe Elridgeport, in dezen Staat, waren Maandag 2 mannen, ©en vrouw en een "kind ge signaleerd, die zich naar Wiaterburry hadden begeven. Tegen deze personen Is verdenking op gevat en een uitvoerig onderzoek is aldaar in gesteld, tot nog toe zonder sueoes. Een andere aanwijzing heeft de politie gekregen van een zekere mevrouw Leightfoot uit Franklinpark in 'New Yerseyy, die mededeelde, dat zij uit haar garage een beitel mist, die dezelfde schijnt te zijn, waarmede het venster van de kinderkamer in de villa van de Lindbergh's is geopend. On geveer terzelfder tijd zijn twee van haar bedien den verdwenen. D|e politie legt' verband tusschen

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2