De Twee Kleinzoons. is gehandeld. Elke week is ajui den minister c-cu' telegram gezonden, waarin het verloop dier week werd medgeedeeld. Eindelijk werd op 17 Febr. jl.-een coinmissie dopr den secretaris generaal ont vangen. Spr. bij het onderhoud aanwezig, kreeg den indruk, dat men verwachtte, dat er een paar koolbouwertjes kwamen, dié wel met gen kluitje in het riet konden worden gestuurd. D:e secretaris generaal maakte eenige- aardigheidjes, doch was niet eens op de hoogte met het verzoek. Spreker uit zijn veroni\v n r;l iging hierover en toen er gewezen was op de ramp die zich zou voltrekken, besloot tenslotte-de secretaris generaal de com missie Zaalberg er mede in kennis te stellen. Eien uitkomst was het verzoek van burgemeester Slot om de zaak aanhangig te maken bij de oom missie Lovink. Door den secretaris generaal i< nog toegezegd, om meer kunstmest beschikbaar te stellen. Ofschoon door de commissie Lovink met grooten spoed eraan is gewerkt, moet het in de Tweede Kamer komen, want als het aan genomen wordt is een wetswijziging noodig. Spr. laat liet aan de vergadering over om te oor- deelen over de houding der regeering. Alvorens den heer Jb. Kramer het woord te verieenen raadt do VOORZIT'! ER hem in gemoe- de aan om kalm te, blijven en zijn woorden goed te overdenken. De beer Jb. KRAMER verzekert zeer kalm te zijn en vangt aan mét de vraag of het niet mogelijk is dat de Prov. comm. of het Clentr. Bu reau de leden van pootaard appel en kan voorzien onder oogst verband, daar velen ze niet kunnen betalen. Voorts vraagt spreker waar de motie- ven, die den burgemeester er toe hebben geleid om de tuinders niet te hooren inzake de zakk ren- telooze voorschotten of steun. Spreker noemt zulks een beleediging tegenover den geheelen tuinbouw. Als de Prov. C'omm. niet wil weten en hooren wat er onder de leden omgaat, dan zijn zij op het verkeerde pad. Steeds is door hem alsmede door den heer de Boer erop aangedrongen den organisatorischen weg te bewandelen. Schouder aan schouder staande zal er meer van de regeering worden verkregen als nu. Spreker hoopt dat burgemeester Silot zal recht zetten 'wat scheef staat. DE VOORZITTER zegt aangaande de poot- 1 aardappelen, tlat in de laatste bestuursverga dering der Ij. O. C. de wensch is uitgesproken, dat er meer wit-vleezige aardappelen worden ge- teeld. Beschikbaar is thans een groote hoeveel- heid Wilde Duck, tegen ff»,per 100 K.G. In- lichtingen zijn to verkrijgen bij den secretaris, Voorts vraagt spr. aan Burgemeester Slot of j hij wenscht te antwoorden op het gesprokene van den heer Jb, Kramer. BURG EMEESTER SLOT zegt niets te zeggen te hebben ,daar er niets scheef is. De heer J Bi. KRAMER vraagt, wat er het vol- gend jaar moet gebeuren als de producten op 1 dezelfde condities weggaan als 'nu. Het is dan i toch wenschelijk de veiling te sluiten hetgeen de regeering zal nopen om tot daden over te gaan. i Spr. meent,, dat de regeering denkt, dat hier zoo'n ,zoodje kannibalen is en daarom moeten wij ons maar eens anders laten zien. Dikwijls I wordt er over geklaagd, dat er zooveel voor den landbouw en zoo weinig voor den tuinbouw woidt gedaan. Volgens spr. komt dit omdat het groot grondbezit hier een rol speelt, Spr. is overtuigd, I dat de belanghebbenden de Pachtwet hebben ver- riik-.toc:;lag zal worden gegeven. Sluiting als vei ling acht spreker zeer moeilijk Burgemeester VAM SLOOTPX zegt r.iri .cr.r, dacht naar de besprekingen 'te hebben geluisterd Groote Waardeer:,lg heeft Z,A. vier de 1 >idin~ dezer v-lering. Spr. 'ringt er aan, lat d léden zoo. I mogelijk s. liter hun bestuur blij ven, ofsehou. lil niet a l s kan >en, doch he: schip hééft i i goede 1. pitein. li dezen tijd. nu het zoo moeilijk is o iets v.: de re cring gedaan te krijgen is het ten zeerste noodig om zich schouder aan schouder te scharen achter de organisatie. De heer RALDER, bestuurslid, wil trachten te komen in samenwerking met Vierbond en de Streek tot een regeling van minimumprijzen, voor aardappelen en kool met regeoringssteun. - Ook acht spreker het gewenscht, dat doorschot van behoorlijke kwaliteit kan worden uitgevoerd uitsluitend gecontroleerd door den marktbe-taal meester. i De heer P. HART is van meening, dat ter ver kkrijging vna een geregelden aanvoer meer con tact moet worden gezocht met den handel. Zoo kan een regeling worden getroffen, dat de eerste drie dagen een bepaald soort, bv. van groot ge wicht en de. laatste drie dagen die van klein ge wicht wordt aangevoerd. Hierdoor wordt tevens meereenheid in iden aanvoer verkregen. Spreker is voorts van meening, dat het verloop der zaak van den regeeringssteun niet goed is geweest en ach till et gewenscht dat-de praetisehe tuinder in de Prov. commissie zit. De OORZITTER antwoordt, dat als een ie der wilde een regeling makkelijk uit te voeren is. De goede kool wordt veel te veel overgehouden. Er moet wat gebeuren, daarom is een distriou- tieregeling het meest gewenschte. Wat betreft de credieten, herinnert spreker eraan, dat de al gemeene vergadering zich hiervoor heeft uitge sproken, dus niet het bestuur der Prov. comm. De voorz. der Prov. comm. is dagelijksch paraat en staat eiken dag op de bres voor de tuinbou wers, al gaat het niet altijd naar den zin van allen. De heer HOOGLAND' van Sint Pancra-s zegt dat het niet juist is. Op de algemeene vergadering- waren er twee bestuursvoorstellen en wél ron- telooze voorschotten en gewijzigde handelspoli tiek. Door den heer Klant is toen voorgesteld rentelooze credieten op langen termijn. De VOORZITTER merkt op, dat. dc algemeene vergadering steeds het recht heeft om andere voorstellen te dóén Dan komt aan het woord de heer J. OOTJERS voorzitter van den Noordermarktbond, die zegt met veel genoegen en veel belangstelling deze vergadering te hebben bijgewoond. De agenda rijk voorzien, duidde op een zware vergadering Spreker feliciteert den voorzitter met het ver loop dezer vergadering alsmede met den uitslag en dé genomen besluiten. Spr. hoopt dat de ver gadering het volgend jaar in gunstiger en be tere omstandigheden zal worden gehouden en dat de samenwerking onder de verschillende af- deelingen in opbouwenden zin. en van aangena- men aard zal zijn, 'denkende aan het spreekwoord „Eendracht maakt macht" Het is van den voor zitter zeer goed gezien om alle sprekers volop de gelegenheid te hebben gegeven om zich te kun nen uitspreken. De heer M ADD EROM wil sterken aandrang op, pen en is het dus de belangenpolitiek. Of ran- de regeering uitoefenen ter voorkoming van een cunemaatregelen, op zijn plaats zijn, weet spr niet goed, doch moeten allen toch paraat blij ven daar als het zoo doorgaat, niemand van ons het hoofd boven water kan houden zonder staats bmeoeiing. De VOORZITTER acht het noodzakelijk dat, van nu af aan getracht moet worden omtoeslag te krijgen op verschillende hoofdproducten en meent dat in de campagne op de aardappelen een executorialen verkoop voor pachters, voor hypo theektuinders en boeren. Burgemeester SLOT, voorzitter der Prov. com missie zegt, dat er aan 'de algemeene vergadering veel onaangenaams voor hem begint te kleven. Als men naar beste weten, aldus spreker, alles in het werk stelt om nog te bereiken wat te be reiken is, dan moet men toch tot den indruk komen, dat alles Is en wordt gedaan in het be lang der tuinders en is het hard om zulke uitla tingen te moeten ^ontvangen, want er is niets scheef. Spreker hoopt, dat de vergadring zal aannemen dat inzonder de twee laatste jaren door spreker alles is gedaan. Dat het niet a'tijd naar ieders zin ging, is ieder goed recht, maar cr moet toch worden vast gehouden aan dé rechte lijn. Spr. feliciteert „De west" dat zij haar voor 1 betreffende den vei lingleider heeft ingetrokken. Spr. betreait het het het voorstel is gedaan, df.e.r Z.E.A. den heer De Boer zeer van nabij kent. Hij is een sympathiek man en door verschillende personen is zijne leiding als zeer juist genoemd. Als voorzitter heeft spreker bewondering-voor de lijdzaamheid en lankmoedig heid om een ieder aan te hooren en ieder nog een woord te geven. Spreker feliciteert den voorzitter en hoopt, dat hij nog in lengte, van tijd de belangen der L. O. C. zal mogen en kunen behartigen en dat in de toekomst betere tijden mogen aanbreken cn voor veiling en voor tuinders. De VOORZITTER dankt voor de tot hem gerichte woorden en zegt op denzelfden weg als tot nu toe te zullen doorgaan en steeds te zullen trachten om de eenheid onder de leden te bewaren, maar ook tusschen den handel en de tuinders. Voorts stelt spreker voor om uit deze vergade ring een telegram te zenden aan den Minister, waarin op spoed wordt aangedrongen met het verzoek betreffende den toeslag van 1 cent per 1 kilogram kool: Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter onder dank aan de leden, de gasten en de pers de vergadering. Aan den Beschrijvingsbrief was tevens toegevoegd een kort niettemin duidelijk overzicht der i n 1931 gevoerde reclame. Zoo wordt gememoreerd de gevoerde reclame in het buitenland, op tentoonstelling, in Tram en Cou ranten, op aanplakborden en zuilen, voorts door middel van film, recepten boekjes, papierzakken, proefzendingen, verpakkingsproeven enz. Hieruit blijkt ten duidelijkste dat op ruime schaal propaganda en reclame is gemaakt tot verdering van den afzet der producten. In totaal sctond voor de reclame een bedrag van f70.000 beschikbaar. er op het oogenblik bij het pompstation van de gemeentewaterleiding te Winschoten een groote drukte die des morgens vToèg reeds begint. Tank wagens rijden af en aan uit alle dorpen uit den omtrek om van het thans zoo hoog op prijs ge stelde water een vrachtje mede te nemen. Dit geschiedt niet alleen van particuliere zijde, maar ook van gemeentewege wordt de distributie van water ter hand genomen, zooals o.a. door de ge meenten Veendam, Oude Pekela, Finsterwolde. Nieuweschans e.a. Uit Rellingwolde wordt, bericht, dat regen bakken, die voor vier maanden schoongemaakt zijn sindsdien geen druppeltje water meer bevat- tep. Zij die over e n Nortonpomp besehikken zooal.s o.m. een school uit tSadskanaal, helpen de geheele buurt aan water. Ook in Marum, Hoogkerk en in de dorpen op liet Hoogeland hel pen de menschen zieli op alle mogelijke wijzen, doordat alle Yegenbakkenzelfs de grootste leeg zijn en men is aangewezen op de enkele pompen Op het platteland is dus wel „Leiden in last" Zeker is het, dat. thans wel iedereen zal inzien, dat de binnenkort aan te leggen provinciale wa terleiding in een algemeene behoefte zal voor zien. Handelsblad. Nieuwstijdingen HEIDEBRANDEN TE HILVERSUM. De laatste weken breken wederom telkens heide branden uit, waarbij dikwijls mooie stukken van het Hilversumsch natuurschoon verloren gaan. Verleden week Maandag brandde ongeveer 300 M2. langs de spoorlijn Hilversum—Utrecht; Woensdag daaropvolgend was er een brand In de helde achter de Craailoosche brug, waarbij bijna vijf H.A. verlo ren ging en gistermorgen verbrandden wederom eenige honderden M2. heidegrond aan den Riebeek- weg, nabij het gemeentelijk sportpark. De oorzaak van deze branden is, zooals vrliwel altijd, onbekend. (Handelsblad). ZONDERLING MOTORONGELUK. Onder een paard doorgereden. Te Maasland is een eigenaardig motorongeluk gebeurd, dat intusschen voor het slachtoffer ern stige gevolgen heeft gehad. Zekere M., een jongeman, wilde even buiten het dorp een wagen, dien hij achterop reed, passeeren. Toen hij daartoe naar links uithaalde en achter de kar vandaan kwam, zag hij plotseling een van den tegenovergestelden kant komend paard met wagen voor zich en eer iemand begreep wat er gebeurde, schoot M. met zijn motor onder het paard door. Aan den anderen kant sloeg hij met een smak tegen deng rond, waar hij ernstig gewond bleef liggen. Het bleek, dat zijn borstkas ingedrukt en een been gebroken was, terwijl een der oogen vrijwel uit het hoofd was gerukt. In zorgvollen toestand is de ongelukkige naar zijn wonlnig vervoerd. Greet drink watergebrek. Ia de geheele provincie Groningen. Tengevolge van de lang durige droogte ontvangt men thans uit schier alle jpjaatsen der provincie Groningen doodbe richten over gebrek aan drinkwater, Zpo heerscht FEUILLETON In Heinrich Schwarz' trekken was geen bijzondere verandering te bespeuren bij het hooren van deze ontboezeming, slechts een licht rood kleurde zijn wangen en onmerkbaar trilden zijn lippen. Toen vroeg hij zoo ongedwongen mogelijk: „Wie was dan die doode?" „Het was de eerste gemaling van Graaf Anseiin van Breitenbach," antwoordde de oude. „Dan kan U toch niet zoo stellig beweren, vader, antwoordde zijn zoon, die op den ladder stond. „Ik zou er alles voor durven verwedden, dat zij zijn wettige vrouw vrouw was," zei op beslisten toon de grijsaard. Ik heb haar gekend, een engel was zij, ais van den hemel ons geschonken. Zoo lang zij leefde, waren er in het dorp geen armen meer. Met milde hand deelde zij haar gaven uit; mijn vader zaliger dankte aan haar zijn huis en zijn aiucer land, waardoor wij thans nog zonder zorgen ons leven kunnen slijten; en mij zelf heeft zy eens, toen ik zwaar ziek lag, met eigen hand verpleegd; dat, zal ik nooit vergeten en daardoor kan ik t niet dulden, dat men haar durfde belasteren en aan haar rechtschapenheid en deugd twijfelde. Helaas, moest zij maar al te spoedig deze aarde verlaten. De bediende was gaarne op den ouden man toe- I „Waarom heeft U 't ook gedaan, vader?" klonk 't van den ladder naar beneden. Omdat mij de herinnering steeds weer opnieuw overmeestert, wanneer ik het ledige graf hier aan- schouw! I „Maar, niet waar,"- zoo wendde de klazenmaker I zich tot Heinrich, „U zal 't op het slot niet vertellen, i zij zijn daar boven met betrekking tot deze ge- i schiedenis zeer gevoelig en prikkelbaar en ik wilde 1 niet graag hun gunst verliezen. Het heeft reeds velen berouwd een enkele vraag slechts in die rich ting gedaan te hebben en ook u, jonge man, wil ik den raad geven, namelijk wanneer gij uwe betrek- j king wilt behouden, over deze geschiedenis met niemand een woord te reppen hoort U, tegenover niemand!" „U kunt gerust zijn, beste man, ik zal van uwe i openhartigheid aart niemand een woord verraden I en ik dank U bovendien voor uw raad, dien ik streng zal opvolgen. Hoe Is uw naam?" „Grauer, glazenmaker Grauer en de uwe?" „Heinrich Schwarz." „Het is mij aangenaam, kennis met u gemaakt te I hebben. Wannéér U eens in het dorp mocht komen, ga dan 't woonhuis niet voorbij, het ligt onmiddel- I lijk naast de pastorie". „Vriendelijk dank, ik hoop van uwe uitnoodiging gebruik te kunnen maken." „U wilde misschien het graf wel eens zien, komt U dan maar mede, dan zal ik er u heenbrengen." De oude en Heinrich verlieten het musoleum, nadat de la'atste nog een langen blik op het graf van Graaf Anselm had geworpen en traden naar buiten, liepen rechts om de jonge dennebeplanting heen en bereikten na weinige schreden te hebben Heinrich Schwarz stond achter een jonge beuk, niet zoo onzichtbaar dat hij onopgemerkt kon blij ven. „En wie is u?" vroeg thans Graaf Roderich, zijn kleine oogen op hem richtende. De toegesprokene, die door de oneerbiedige woor den van den Graaf bleek was geworden, had zich snel weten te herstellen; hij trad een schrede naar voren, met den hoed in de hand en zelde op be scheiden toon: „Wil mij verontschuldigen," hij gebruikte dezelfde woorden als de oude Grauwer, „ik ben de nieuwe bediende van den jongen Graaf Heinrich Schwarz." „En daar loopt gij zoo in het bosch te dwalen?" „Ik moet wel om uwe toegevendheid verzoeken, uwe Hoogheid, „Ik zag van den weg af die mooie kapel, ik had nog nooit een familiegraf van zulk WEER EEN PANTSERAUTO AANGEHOUDEN. Door zestien karabynschoten tot stilstand gebracht. De inzittenden ontvlucht. In de omgeving van het grensdorp Walbeek bij Arcen hadden de Duitsche douanebeambten gisteren een goeden vangst, j Het schijnt, dat de douane verwittigd was van j de komst van een smokkelauto, want toen een pant- serauto de grens bij Walbeek in razende vaart wilde passeeren, werd plotseling van het struikgewas langs den weg uit het haltesignaal der douane gegeven. Onmiddellijk daarop werden van alle kanten schoten gelost uit karabijnen en revolvers. De auto was in gen hinderlaag gevallen. Door de geweldige vaart van den grooten wagen wist deze echter door het cordon heen te breken. Daar de wagen door vele schoten zwaar getroffen was, werd poging tot ontvluchting opgegeven. De inzittenden wisten in het donker in het struikgewas te ontkomen met achterlating van den wagen en een rijke bult. Een lading koffie en tabak. De be ambten namen een en ander in beslag. (Handelsblad) Plaatselijk Nieuws Blroek op Langend ijk. Met verwijzing naar de advertentie in dit nr., zal het Ohr. fanfarecorps ADVENDO Maandag den 2den Paaschdag des avonds kwart voor 8 in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering geven on der leiding van zijn directeur den heer G. van Kalker te Hoorn, terwijl tevens medewerking ver leenen de heerem K. Wagenaar op het. kerkorgel en G. Grondsma van Alkmaar als declamator. De toegangsprijzen zijn zoodanig gesteld, dat een ieder in de gelegenheid wordt gesteld dezen kunstavond te bezoeken. Broek op Langend (jk. Bij den correspondent der gemeentelijke ar beidersbemiddeling staan de navolgende werk- looze arbeiders ingeschreven. 3 timmerlieden, 4 schippers, 1 schilder, 34 land arbeiders. 1 matroos en 1 monteur-chauffeur. Jaarverslag van de Tuinbouw-Vereen. „De Eendracht". Door den secretaris werd het volgende jaarver slag voorgelezen op de 1.1. gehouden vergadering. Financieel verslag der tuinbouwvereen. „De Een dracht" te Oudkarspel over het jaar 1931. Om een jaarverslag te schrijven over 1931 is moei lijk, tenminste wanneer men er eenige lichtpunten daarop keerde hij zich snel om, wisselde nog eenige woorden met Grauwer, beloofde hem zoo spoedig mogelijk te bezoeken en sloeg daarop ook den rij weg. In, die hem tred voor tred nader bracht tot de plaats, waar hij het wonderlijkste en zeldzaam ste zou beleven, de plaats, waar hij uit zijn jaren lange rust zou worden gestoord, waar hij zijn geluk of zijn noodlot zou tegengaan, hetgeen de toe komst echter In haar schoot verborgen hield. Doch, nog vóór hij het slot bereikte, zou hij een zeer gewichtigen bewoner van hetzelve, wellicht de allergewichtigste, leeren kennen. III. Heinrich Schwarz liep langzaam den weg langs, die naar het slot leidde, terwijl een zee van ge dachten, zijn hoofd bestormden. Dat het niet zon- een voornaam geslacht gezien de deuren stonden j der strijd zou gaan, had hij stellig verwacht, en zich open en ik had het bevel ontvangen mij niet ook voorgesteld, maar dat hij, nog voor dat hij het eerder dan om twaalf uur op het slot aan te mei- eigenlijke strijdperk had betreden, de worsteling zou den. moeten beginnen, daarop had hij niet gerekend. Wat De Graaf zag den spreker met een zeldzamen blik hij reeds had gehoord en gezien, had hem niet alleen van onder tot boven aan en wendde zich zonder j tot de erkenning gebracht, dat uiterste voorzlch- detf<^h'aa^do^zoo0^e^1beweendeVvrouw!gdeghand gedaan de plaats waar vier arbeiders bezig waren te drukken, maar hif beheerschte zich en vroeg ook een zerk, aan twee lissen verbbnden, naar boven nietjerder naar Haar, doch ^meerdje slechtte teekken^ u doen>_ Qrauwef?„ klonk plotseling in' de onmiddellijke nabijheid de stem van Graaf Roderich von Breitenbach, die op dit oogenblik achter een oude beuk te voorschijn trad. De oude glazenmaker nam de muts van het hoofd en antwoordde op nederlgen toon: WH mij verontschuldigen, mijnheer de Graaf, mijn zoon vervangt in de kaRel de gebroken ruit door een nieuwe." ,En nu wordt gij wederom door uw oude dweep zucht gedreven om het graf van uw vroegere aange bedene nog eenmaal te zien!" zei met een hatelijk lachje de jonge graaf. De oude beet zich op de lippen, doch zweeg. „Waar ligt het graf, dat, zooals u zooeven ver telde, op dit oogenblik weer geopend wordt. „Achter de kapel, de arbeiders hebben het-nauwe lijks kunnen vinden, geen liefderijke hand heeft t ooit verzorgd. U ls hier zeker vreemd? vroeg de grijsaard na een kleine pauze. „Tot nog toe wel, maar ik hoop hier spoedi^meOL bekend te worden, ik ben de nieuwe bediende van den jongen Graaf Albert." De oude zag hem eenlgszins onthutst aan- nieuwe bediende?" zeide hij, „ja, ja, hm, hm. Wan neer ik dat had geweten, zou ik mij wel tweemaal bedacht hebben, zoo openlijk met u over de gestoi- vene te spreken." nog verder een woord te zeggen tot de arbeiders, die met het omhoog halen van de kist thans gereed waren en deze op den grond naast de groeve hadden neergezet. „De Gravin verlangt, dat die kist heden avond, als het donder is geworden, naar het kerkhof zal worden gebracht, haalt een kleed uit het voorhuis en bedekt haar daarmede, twee man blijven hier als bewakers." Hij sloeg met zijn rijzweep in de lucht en ging daarop met vluggen tred heen in de richting van de rijlaan. De oude glazenmaker en Heinrich Schwarz zetten daarop weder hun hoofddeksel op en de eerste zeide, terwijl hij de hand van den nieuwen bediende greep: „U heeft óp het slot niet anders te doen dan den jongen Graaf te verplegen, o, bedien hem goed, opdat niet het verschrikkelijkste plaat vinde, wat gebeuren kan, namelijk, dat wij dezen booswicht als heer een meester op het slot zullen krijgen!" „Wat in mijn macht ls en zoover mijn krachten reiken zal ik trachten te doen!" „Ik geloof u." Heinrich trad dicht op de kist toe en vestigde langen tijd zijn blik daarop. -- Het scheen, dat hij ook hier, zooals even te voren bij het graf van Graaf Anselm, zacht eenige woorden mompelde, tigheid moest worden betracht, en ook de grootste zelfbeheersching, maar de wijze waarop hij de eerste proef had doorstaan vervulde hem met moed en vertrouwen. En die moed was nog toege nomen, nadat hij van de waardin van het stations koffiehuis had vernomen, dat de kamerdienaar van den ouden Graaf Anselm, die alle reizen met dezen had meegemaakt door kleine attenties was te win nen en zijn gunst zou kunnen worden verkregen. Dit vertrouwen bij den op het slot zoo gewichtigen persoon te bereiken, zou voor de naaste toekomst zijn eenig en doelbewust streven zijn. De weg werd wat stijler, de zon kwam hooger en mede door zijn innerlijke gewaarwordingen, deed de invloed der warmte zich nog meer gelden, zoodat hij al spoedig de zweetdroppels van zijn voorhoofd moest wisschen. De weg maakte opnieuw, maar nu in tegenover gestelde richting een scherpe bocht en nu zag onze wandelaar, toen hij de bocht was gepasseerd, een niet zeer groot, maar aardig nieuw gebouwd huis, onmiddellijk aan den grooten rijweg gelegen, dat door een groot boven de deur aangebracht herten gewei als een houtvesters woning was te herkennen, uit welke de arbeiders een kleed moesten halen, om daarmee de aan den schoot der aarde ontnomen looden kist te bedekken. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 5