Si !P§ Radio Programma's DINSDAG 12 APRIL. A. V. R. O. HILVERSUM. N.m. 4.20 Gramofoonmuziek 4.30 Radiö-kjnder koorzang 5.00 Kovacs Lajos en zijn orkest 6.30 R.V.U. „Muziek- en wereldbeschouwing" 7.00 Cyclus: „Moderne Fransche Kamermuziek" 7.30 Engelsche les voor gevorderden 8.00 Tijdsein 8.01 Het omroeporkest 8.30 Radio-drama Dolores Divine schuldig of onschuldig 9.15 Het omroep orkest 10.00 Vaz Dias 10.15 Het omroep-orkest 11.00 Aansluiting van Cabaret „La Gaité" te Am sterdam 12.00 Tijdsein en Sluiting. K. R. O. HUIZEN. N.m. 5.00 KRO-kunstensemble 6.00 Het onder wijsfonds voor de Binnenvaart 0.30 Vervolg en semble 7.10 Spreker Dr. F. de Boer 7.30 Politie berichten 7.45 Verbondskwartiertje 8.00 KRO orkest 8.45 Vaz Dias 9.00 KRO Orkest 9.15 Goethe-herdenking 10.30 KRO Orkest 11.00 12.00 Charley Gertyn's Band. WOENSDAG 13 APRIL. V. A. R. A. HILVERSUM 6.457.00 en 7.30-7.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 Am- sterd. Solisten-Kwintet 10,00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de continu-bedrijven 11.45 Uitzenders voor het ont houders Radio-Comité 12.00 Tijdsein 12.01 VARA-Septet 1.45 verzorging zender 2.15 Onze keuken 3.00 Voor de kinderen 5.30 VARA- orkest 6.40 Het beginselprogram der S.D.A.P. 7.00 Joodsch uurtje 8.00 Judas Maccabaus", Ora torium van O. F. Handel 10.45 Vaz Dias 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 Tijdsein 8.00 Schriftlezing 8.15 Morgenconcert 10.00 Tijdsein 10.00 Zang door het N. C. R. V. Dameskoor 10.30 Korte zieken- dienst 11.00 Tijdsein 11.00 Harmoniumbespe ling 12.00 Politieberichten 12.15 Middagcon cert 2.00 Verzorging zender 2.30 Lezen-van Chr. Lectuur 3.00 Tijdsein 3.00 Concert door het „Hendriks Trio" 5.00 Tijdsein 5.00 Kinder uurtje 6.00 Tijdsein 6.00 Uurtje voor landbou wers 7.00 Tijdsein 7.00 G. van Ravenzwaay 7.30 Politieberichten 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 De H. O. V. 9.00 Zende ling W. L. Steinhart 9.30 Vervolg concert 10.00 Vaz Dias 10.3011.30 Gramofoonplaten. DONDERDAG 14 APRIL. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 10.00 Tijdsein 10.01 Morgenwijding 10.15 Gra mofoonmuziek 10.30 Solisten-concert 11.00 Knipcursus Kinderkleeding 11.30 Ververvolg con cert 12.00 Tijdsein 12.01 Gramofoonmuziek 12.30 AVRO-kamerorkest 2.15 Gramofoonmuziek 2.30 Verzorgen zender 2.45 Gramofoonmuziek 3.00 Knipcursus voor gevorderden 3.45 Gramo foonmuziek. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00—9.15 Morgenconcert 11.00 Gramo foonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijdsein 12.01 Politieberichten 12.15 KRO orkest. N. C. R. V. HUIZEN. Voorm. 10.00 Tijdsein 10,00 Gramofoonmuziek. 10.15 Korte ziekéndienst 10.45 Gramofoonmu ziek 2.00 Tijdsein 2S0 Cursus fraaie handwer ken 3.00 Tijdsein 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.30 Verzorgen zender 4.00 Tijdsein 4.00 Zie- kenuurtje. Ingekomen stukken en mededeelingen. Verslag over het jaar 1931 vande Bank van Nederlandsché Gemeenten. De Voorzitter deelt mede, dat de wet bepaalt dat alle zaken om 8 uur -zijn gesloten. Aan den 4 Langendijk is, naar aanleiding van een verzoek Gemeentebestuur te Alkmaar de balans van de Winkeliersvereeniging, eene regeling getrof- smede de winst- en verliesrekening van Ban k-o„_ fen, waarbij is vastgesteld dat de winkelzaken ge- alsmede de winst- en verliesrekening van den Keu ringsdienst van Waren durende het tijdvak 1 April-VöctobéKtoT» uur 7r»ff^eL ^een I u te K°edtfk de rekening geopend mogen zijn; Nu de zomertijdis-bepaald van betreffende het onderhoud aan het Daalmeerpad, 22 Mei tot 2 October, hetgeen dit jaar zeer laat totaal'beCm/S11 g6daan Cn Wel t0t ee" ,detVraag 0f het voor deze gemeente noLdig f 386.73 het sluitingsuur later te stellen, omdat het meeren De Voorzitter deelt mede dat door de gemeente j deel der ingezetenen den ouden tijd houden De wet houdt uitsluitend rekening met den wettelijken Sint Pancras een bedrag van f315.65 daaraan is uitgegeven en zal deze gemeente een bedrag van f 16.84 na verrekening terug ontvangen. Door Ged. Staten is goedgekeurd de onderhand- sche verhuring van gemeenteland aan Westra. Het contract is intusschen gepasseerd. Blijkens proces-vehbaal voor gehouden kasveri- ficatie bij den Gemeente-ontvanger op 22 Maart j.l. was overeenkomstig de boeken en bescheiden in kas een bedrag van f 2342.79. Verslag over het jaar 1931 voor de Vrijwillige Verkeerspolitie in Noord-Holland. Door Ged. Staten is goedgekeurd het besluit, dat de gemeente 30 pet. zal bijdragen in de regeerings- credleten. Van het Gemeentebestuur te Alkmaar ils inge komen de rekening over 1931 van den Handels school. Door B. en W. is het overblijvende land achter de veldwachterswoning, groot 5 snees, aan den ge meenteveldwachter tegen f 3.00 per snees en is hem toestemming verleend tot onderhandschen verhuur van 4 snees tegen denzelfden prijs aan A. Pool De heer Lek zegt, gehoord te hebben, dat na de goedkeuring van het besluit betreffende de cre- dieten nog een paar uitkeeringen zijn gedaan. Spr. vraagt of dit. juist is. De Voorzitter antwoordt dat hetgeen in de com missievergadering is besproken, geheim blijft, daar dit comité-vergaderingen zijn. In het openbaar zal Z.E.A. hierover niets mededeelen. De heer M. Duif Az. zegt, dat er aan 2 personen nog f 500— is gebracht. De voorzitter verklaart nadrukkelijk dat er na de laatste commissievergadering geen uitkeeringen hebben plaats gehad. De heeren Duif en Lek gaan hierna nog verder door, echter blijft de voorzitter op het standpunt staan om in het openbaar geen mededeelingen te doen en Zegt nog eens, dat er definitief niets meer tijd. Ook de veiling past dezen tijd toe, terwijl ook het schoolpersoneel deze graag zou willen hebben doch de ouders beginnen er niet aan. Nu echter de zomertijd in zulk eene gunstige oe node valt, wenschen B. en W. het inzicht in deze aan den Raad over te laten met het oog op al of niet toepassing van wettelijken tijd. De heer Lek, dat niemand weet, hoe of het zal loopen met den zomertijd, doch meent, dat het wel licht moeilijk zal zijn op de Woensdagen en Zater dagen, daar deze zeer drukke dagen zijn. De Voorzitter zegt, dat voor de Zaterdagen eene andere wettelijke regeling is. De heer Lek is bevreesd, dat allen zich zullen houden aan den ouden tijd. De Voorzitter merkt op, dat door de wet niet wordt beoogd, dat ook de winkeliers eens vrij zijn terwijl het publiek zich daarvan niets aantrekt Wordt evenwel de zomertijd toegepast, dan is het overbodig om in te grijpen. aan besteed, voor de aanwezigen een aangenamen cn genoegelijk-ön avond heeft gebracht. -Natuurlijk is dit door de léden zelf wel gecon- staeerd, daar liet geheel onder ademlooze still is aangehoord en dit te allen tijde als bewijs geldt dat in het gehoorde genoten wordt. Wanneer wij dan ook zoo in gedachten den' avond de revue laten passeeren is het in de eerste plaats blinde XI ie, wier spel wij met aandacht volgden, terwijl de vertolking van Malle Geert ook een algeheele voldoening gaf. Daarnaast moet vermeld worden de uitbeelding der baronesse, welke rol op waar dige wijze werd vertolkt. üm nog meer in bijzonderheden te treden zou ons tover voeren. Het zij genoeg als met volle recht gezegd mag worden, dat een elk zijn of haar loegewezen rol op een wijze voorbracht, waarbij werd genoten. Ook de verlichting, geheel bewerkt door den heer J. de Pee van de Street hetgeen hem menig avonduurtje heeft gekost, heeft veel tot het welslagen bijgedragen. Laat hij hierdoor voor zijn moeite beloond zijn. Noe men wij als laatste mevrouw "Loevens uit Alk maar, die voor de grimage zorg droeg en dit op de bij allen welbekende schitterende wijze deed, cn roepen wij tot slot de vereeniging een welge meend tot weerziens toe. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandag 11 April 1932, desnamiddags 3 uur ten raadhuize onder voorzitterschap van dén Edelacht- baren heer J. Kronenburg, burgemeester tevens secretaris. Aanwezig alle leden. Na een welkomstwoord van den Voorzitter wordt de vergadering voor geopend verklaard en volgt de voorlezing van de notulen der vorige vergadering De heer M. Duif Sz. merkt op, dat door den heer Snel in de vorige vergadering is gezegd, dat spreker ais een kwajongen was weggeloopen. Dit staat niet in de notulen vermeld, wat niet wegneemt dat zulke uitdrukkingen geen pas geeft en ook niet de samenwerking bevordert. Spreker wenscht opname van die woorden. De heer Snel zegt, er trotsch op te zijn als die woorden wel In de notulen worden opgenomen. Spr kan volkomen meegaan met den vorigen spreker De Voorzitter betreurt het, dat dergelijke dingen worden opgehaald. De heer Duif, aldus Z.E.A., heeft gezegd, dat zulks de samenwerking niet bevordert cn kan ook dit bij het begin dezer vergadering worden gezegd. Het is mij niet mogelijk om alles woordelijk op te nemen, dan moet er maar een stenograaf komen. Het zakelijke is in de notulen vermeld, doch als een der leden zich iets ontvallen laat, ware het misschien, indien hem dat onder de oogen was gebracht, doch gaat het niet aan om dat alles in de notulen op te nemen. Ik stel voor om de gebezigde uitdrukking niet op te nemen Met algemeene stemmen wordt besloten de notu len ongewijzigd goed te keuren. Stemmingen. De stemmingen zullen aanvangen bij den heer De heeren Duif en Lek zijn hiermede tevreden gesteld. Hierna worden bovenvermelde stukken en me dedeelingen voor kennisgeving aangenomen. Nog is ingekomen een schrijven van het ge meentebestuur te Ooststellingwerf inzake maatre gelen tot steunverleening aan Land- en Tuinbou wers. B en W. stellen voor geen adhaesie te betuigen, op grond van reeds eerder genomen beslissing-, dat adressen van algemeene strekking en waarvoor ad haesie wordt gevraagd, te verwijzen naar de ver eeniging van Nederlandsche Gemeenten. De Voorzitter deelt mede, dat voor den groven tuinbouw alles in het werkwordt gesteld en bij de Regeering er sterk op wordt aangedrongen inzake steunverleening. Overeenkomstig! het voorstel wordt met allen voor besloten. Af- en Overschrijving dienstjaar 1931 De Voorzitter releveert alle posten der af- overschrijvingen tot een totaal bedrag van f8617.25 en stelt voor tot goedkeuring over te gaan. De heer M. Duif Sz. informeert naar de post 1 f 25.00 voor werkloozentoezicht. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Snel zich destijds vrijwillig heeft beschikbaar gesteld om het toezicht bij het baggeren uit te oefenen. B. en W hebben gemeend, dat de heer Snel toch niet ieder oogenblyik uit zijn werk -kan worden gehaald om dit alles maar belangeloos te doen en is hem daar voor eene vergoedeing gegeven van f25.—. De heer Lek -zegt, dat de Raad dan toch welèens met dat opzicht op de hoogte mocht zijn gesteld echter is er nooit verslag uitgebracht. De heer Snel merkt op, dat er nooit naar is vraagd. Echter acht spreker het van geen belang dat er in het openbaar namen zouden zijn ge noemd, die handelingen hebben verricht, waardoor zij aan den kaak zouden zijn gesteld. Spr. heeft steeds verslag uitgebracht aan den voorzitter. Weth. J. v. Kampen acht het ongewenscht dat er onderlinge besprekingen worden gehouden en zou willen voorstellen om dan maar de vergadering te schorsen, totdat de hoofden wat koeler zijn. Indien een der leden, aldus spreker, eenige inlichtingen wenscht, dan heeft men zich te wenden tot den voorzitter. Het is hier steeds een tegen elkaar uit spelen en wordt het er op aangelegd om ruzie te De Voorzitter deelt mede, dat door den heer Snel herhaalde malen verslag is uitgebracht en zijn steeds besprekingen gehouden in B. en W. Dat de Raad geene mededeelingen heeft bereikt, is geko men doordat er punten waren, die niet voor mede deeling in het openbaar geschikt waren. De zaak is echter door den heer Snel prachtig verloopen. De heer Lek is van meening, dat het toch wel gewenscht was geweest, dat als er dingen zijn ge passeerd, die niet door den beugel konden, deze toch hadden kunnen worden medegedeeld, al be hoefde zulks niet in het openbaar te geschieden. Hierna wordt besloten tot de voorgestelde af- en overschrijvingen. Vaststelling Pensioensgrondslagen. Naar aanleiding van eene controle, gehouden door den Pensioenraad, is gebleken, dat er eenige wijzigingen noodzakelijk zijn. Aldus wordt besloten. Verzoek van C. Tol voor brug over de Achtervaart De Voorzitter deelt medé, dat van de hand van den gemeente-opzichter eene teekening van boven genoemde brug is ingekomen. Z.E.A. zegt, dat het een eigenaardig geval is, want de goedkeuring moet worden gegeven, ofschoon de brug er al is. Het is gebleken dat er een misverstand is geweest tusschen den opzichter en Tol. Laatstgenoemde was van meening, dat alleen de toestemming van het Ban- nebestuur noodig was. De brug voldoet aan alle eischen, echter dient toch het besluit ter goedkeu ring genomen te worden, ofschoon het mosterd na den maaltijd is. De heer Koelemey zegt, dat dit nu al de derde keer is, dat zoo iets voorkomt, terwijl toch een ieder wel weet. wat hem met die zaken te dien staat De Voorzitter zegt, dat er in het vervolg terdege de aandacht eraan zal worden gewijd. De heer Koelemeij merkt op, dat als tot goed keuring wordt overgegaan, de Raad zal worden uitgelachen. Als een ieder maar zijn gang gaat, zitten wij hier voor spek en boonen. Na eenige discussies, waarbij door den voorzitter nogmaals uitdrukkelijk wordt verklaard, dat hier een abuis in het spel was; wordt tot goedkeuring besloten. Commissie van Toezicht Arbeidsbemiddeling. De Voorzitter releveert, dat er in Maart 1922 vol gens de verordening op de Werkloozenverzekering eene Commissie van Toezicht is ingesteld. Het is nu noodig tijd deze Commissie te herzien, daar ook 2 der leden intuschen zijn overleden. Voorheen be stond deze uit de heeren C. Wieli-ngs en Tj. Koe lemeij Jz. voor de werkgevers en T. Groen Jbz. en P. Kooy Jbz. voor de werknemers. B. en w. stellen den Raad voor de heeren Jn. Wagenaar Czn. en Jb. Wit voor de werkgevers en Jn. Keizer en M. Hoogland voor de werknemers te benoemen. Aldus wordt besloten. Winkelsluitingswet. In verband met de inwerkintreding van de Win kelsluitingswet op 1 Mei a.s. is een verzoek inge komen van den Kappersbond om de zaken tot 9 um- te mogen openhouden. De heer M. Duif Sz., acht het niet wensehelijk om den zomertijd in te voeren om conflicten te voorkomen, want men komt in gedrang met het middaguur der schoolgaande, kinderen Le- zegt' toch eigenlijk wel tegen den zomertijd te zijn en wil het verzoek inwwillisen De heer M. Duif Sz. zegt, te gevoelen dat'ar e- meerderheld is in B. en W. Weth J. yan Kampen komt hiertegen ten sterk ste op, terwijl Weth. Muurling mededeelt, dat B en beslist1 meeninB z,iJn' dat het beter is als de Raad De heer Snel: „Ik wil Duif wel even den mond snoeren, want ik ben voor den ouden tijd en nu moet Duif niet denken dat er onder één hoeidje wordt gespeeld. De Voorzitter merkt op, dat het verkeerd gaat en komt zulks niet te pas. Weth. Muurling zegt tegen den heer M. Duif dat deze steeds vóór den wettelijken tijd is geweest en er zelf aan heeft medegewerkt om deze in voeren. Nu is hij er tegen en praat hij dus met 2 monden. Tenslotte wordt met allen voor besloten het ver zoek in te willigen. De heer Snel vraagt of alle zaken op Zondag ge sloten moeten zijn, De Voorzitter verstrekt hieromtrent nadere in lichtingen, waaruit blijkt dat er uitzonderingsda tums zijn bepaald alsmede vaste uren. Werkloozenuitkeeringen. De voorzitter memoreert dat In de vorige raads vergadering is besloten, indien zulks noodzakelijk bleek, om verlenging der steunregeling bij den mi nister aan te vragen. Waar deze steunregeling op 2 April j.l. ten einde liep,is deze aanvrage gericht en heeft de minister hierop geantwoord dat deze tot 9 April is verlengd voor de in deze gemeente woonachtige tuinbouwers. Tevens heeft de minister verzocht alle gegevens te verstrekken betreffende de andere werkeloozen, welke intusschen zijn toe gezonden. Door B. en W. is aan den minister tevens het verzoek gericht de steunregeling niet met één maar met 4 weken te verlengen. Voorts deelt Z.E.A. mede, dat vanaf 1 Januari tot en met heden is uitgekeerd een bedrag van f 1824.20 De post, hiervoor uitgetrokken, is dus nu al rijke lijk overschreden, ofschoon nog een zeker percen tage over den afgeloopen maand door het Rijk zal worden vergoed. Hoe groot dit zal zijn, is nog niet bekend. Degenen, die nu gaan kosten, zijn de uit- getrokkenen. Als de werkloosheid zal voortduren en de regeling blijft gehandhaafd, dan zal het voor de gemeente groote kosten meebrengen, omdat de mi nister zich in deze nog niet heeft uitgesproken. Spr. heeft aan de werkeloozen gezegd, dat er nog geen zekerheid bestaat of de volgende week de uitkee ringen kunnen plaats hebben, daar eerst de raads vergadering alsmede het bericht van den Minister moet worden afgewacht. Het is thans ->en moeilijke geschiedenis. Op een vraag van den heer Lek hoeveel Cr de laatste 14 dagen is uitgekeerd, antwoordt de voor zitter, dat dit een bedrag is van f 215 40 Voorts merkt Z.E.A. op, dat het juist de ongeor ganiseerden zijn, die geld kosten. Zoo waren er hedenmorgen reeds 9 in getal en als de werkloos heid blijft voortduren, dan zal dit aantal nog grooter worden en zal het bedrag voor hen er zwaar inloopen en is f 1000 zoo weg. De heer Lek acht de regeling niet juist want het is eigenlijk een onrecht tegen de georganiseerden De voorzitter zegt,dat die uitkeeringen thans zijn afgeloopen. Wel heeft Z.E.A. hen Iets gegeven, want zy konden toch moeilijk met leege handen worden weggestuurd. De heer Lek zegt, dat de menschen door één der raadsleden worden aangespoord om maar naar de gemeente te gaan. Spreker noemt zulks een ver keerde prestatie en meent dat dit op niets lijkt. Er is gezegd, dat het zoover moet worden opgedreven, dat het in het wild loopt, Er worden maar men schen, die niet eens in aanmerking komen voor steun en moet wij toch zoover niet gaan. Spreker zegt, dat het wethouder van Kampen is. die dat doet en vraagt of het waar is. De Voorzitter zegt, dat de heer Lek zulks dient te vragen aan den voorzitter doch wil Z.E.A. aan den wethouder wel de gelegenheid geven hierop te antwoorden. Weth. J. van Kampen zegt, dat in de vorige raads vergadering uitdrukkelijk zijn genoemd welke die personen waren. De regeling geeft alleen aan tuin bouwers en niet aan hen. Spreker is de boer niet opgegaan, maar als de menschen om inlichtingen zijn gekomen, heeft spreker hen aangeraden om te gaan stempelen. Het mag waar zijn, dat zij niet voor steun in aanmerking komen, want de minister heeft bepaald dat er geen uitkeering mag worden gedaan aan metselaars, timmerlieden enz. Maar wat moeten zij dan. De heer Lek komt er weer op terug, dat wethouder van Kampen naar de menschen toegaat Weth. van Kampen blijft dit ten stelligste ont kennen en verklaart zich bereid met den heer Lek naar die. personen toe te gaan, die zulks be spreker zegt, dat het hier zeker geen mannetje van Lek betreft, anders bad hij wel zijn mond ge houden. De voorzitter merkt op, dat de tuinders regee- ringscredieten krijgen en dus geen steun, wel echter ae bonafide arbeiders. De overigen zijn aangewezen op armvoogdij en Diaconie. De heer M. Duif Sz. betoogt de wenschelijkheid om de tuinders een toeslag te geven op de loonen der arbeiders, waardoor zij goedkoope werkkrach ten zouden hebben. _„Pf Voorzitter zegt, dat er nu een verzoek aan den Minister is gericht en het antwoord moet worden afgewacht. Wordt de werkeloosheid sterker, dan is het voor de gemeente onmogelijk om zonder flinke Rijkssteun uitkeeringen te doen. Spr. vraat zich echter af, wat er dan gebeuren moet indien de rege ling niet wordt goedgekeurd. Weth. J. v. Kampen zegt, dat als de minister de verlenging toestaat tot 1 Mei, dan zal het niet te genvallen als de regeering voor 50 pet. bijdraagt. Is dit niet het geval, dan stelt spr. voor tot 16 April uit te keeren. De heer Lek is van meening, dat de menschen toch niet aan hun lot kunnen worden overgelaten. De Voorzitter zegt alle pogingen in het werk te hebben gesteld om de menschen te krijgen bij de Zuiderzeewerken. Echter is hierop, ondanks per- soonlijk bezoek, geen schijn van kans, omdat er geen nieuwe arbeiders worden aangenomen. Z.E.A. zou daarom de regeling voor de georgoni. seerden tot 1 Mei en voor de ongeorganiseerden nos één week willen laten voortduren. De heer Snel vraagt, hoe het met de tuinders gaan, als de regeerlngscredieten lang zullen weg. blijven. De Voorzitter antwoordt dat dit niet aan orde is. Naar aanleiding van opmerkingen van de heeren Duif en Lek, dat de menschen naar de armvoogdij moeten, zegt de heer Lek, dat zij naar het B. a moeten omdat zij anders in conflict komen met cfo bonden. Spreker stelt voor ondanks alles, met de rege- ling door te gaan tot 1 Mei a.s. Weth. van Kampen stelt voor B. en W. te mach tigen om door te gaan, daar het zeer gevaarlijk is om zulk een besluit te nemen nu de zaak nog han gende is bij den minister. Als de regeling tot 1 Mei moet doorgaan, dan zal niemand zich er tegen ver zetten, maar het is nu zaak om den voorzichtigen weg te bewandelen. De heer Lek zegt hieromtrent geen zekerheid te hebben De Voorzitter zegt, dat het toch voor de hand ligt, dat als de Minister geen goedkeuring verleent dat de uitkeeringen toch moeten doorgaan. Hierna wordt het voorstel van Kampen met al gemeene stemmen aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering en gaat de Raad over in Comité- ziting ter bespreking „Achterstallige schoolgelden." MlJNHARDT'S LAXEERTABLETTEN regelen vlug zonder kramp ofpijr RonsfiOrt Rii Ar»/-Gh am nmniela De veilingsvereeniging Noordermarktbond ver gaderde Maandagmiddag. Aanwezig was hei ge- heele bestuur. De voorz. opent met, een woord van welkom waarna de secretaris de notulen der vorige ver gadering leest, welke ongewijzigd Worden vast gesteld. De voorz. deelt mede, dat er voor de leden drie pond bloemkoolzaad van de soort kort been beschikbaar is. Il.it is een gering kwantum. Van de tusschensoort is er een ruime hoeveelheid Ingekomen is bericht van de Prov. Comm., dat tel secretaris dier commissie is benoemd do heer P. Klant te Warmen hui zen. Verder een mededeeling van „Koophandel" dat deze bereid is de regeling inzake de een tiende procent kor ting voor (fmtante betaling ook dit jaar té hand haven. Voorzitter deelt nog mede, dat een ver gadering vain den Vierbond is gehouden, waar voorgesteld werd den minimumprijs tot 1 gld. te verhoogen. Omwille der groote bezwaren om dit neg in het huidige seizoen toe te passen is hiertoe echter niet besloten. Ingeekomen is verder een schrijven van Koop handel, met verzoek weer gelegenheid te geven om onderhands te koopen door middel van bon- TL'Cu. Vorder klaagt deze vereeniging over eon- current ie van grossiers buiten deze streek, die ook op de veiling koopen. Tenslotte een klacht over niet kort genoeg afgesneden struiken der kool. Het bestuur is het met het laatste eens. Hiertegen moet streng worden opgetreden Ver der kan toch moeilijk tegen het tweede bezwaar worden opgetreden, omdat de vrije concurrentie dient te worden gehandhaafd. Wel zal iemand die hier kool wil koopen eerder voordeel hebben als nadeel, indien hij hier door een deskundigen com missionair lant koopen. Wat de bonnen betreft het is toch wel ver gezoeh tals men in een jaar als dit, nog meent ge legenheid te moeten hebben om uit de hand te koopen. Er wordt tegen geprotesteerd, dat een handelaar het heeft aangedurfd om het in de krant zoo voor te stellen, alsof de ellendige toe stand voor een deel aan de afschaffing van de bonnen is te wijten. De vergadering beaamt de meening van vélen, dal er een betere aanvoerregeling moet komen,' maar dit zal op andere manier moeten dan door verkoop uit de hand. Wegens het te veelvuldig afgeven van bonnen en om andere misbruiken, meest ook wel gebroken worden met het sy steem om voor kleine kwantums, die nog noodig waren voor bijlading van wagens, bonnen af te geven. - Hierop werd niet verder ingegaan. De voorzitter deelt nog mede, dat nog niet kan gezegd worden, dat de gevraagde toeslag- van 100 gulden op een wagon kool is afgewezen maar deze zaak stelt zeer teleur en. is tot heden met verkregen. De organisatie heeft zieh nu tot H.M. de Kouingin gewend. Vervolgens zijn aan de orde de door de aangesloten vereenigingen ■ngediendevoorstellen voor de a.s. algemeene ergadering. Door „Nieuw Leven" wordt voorgesteld om met regeeringssteun garantieprijzen vast te stellen voor sommige tuinbouwproducten. Ditzelf de idee wordt gelanceerd door den L.Tj.B, afd. Langendijk. Bedoeling is meer zekerheid te krij- gen voor de bedrijven, en dit zijn. zoo goéd als alle, die het niet meer kunnen uithouden. De gedachte wordt sympathiek ontvangen - - Over de uitwerking zal nog wel veel moeten worden beraadslaagd en daarom wordt besloten hel principe van dit voorstel over te némen cn als zoodanig als bestuursvoorstel op de agenda voor .de alg^ vergadering te plaatsen. De L.T.B. afd. Langendijk stelt verder voor om een fonds te vormen voor uitbetaling van het goed, dat den minimumprijs niet kan opbrengen, door middel van een hooger marktpercentage en hiervoor tevens subsidie te vragen van de Prov. Besloten wordt de a.lg. vergadering voor te stellen om machtiging te vragen voor het be stuur om hoogstens 1 procent marktgeld te heffen voor dit fonds. Overigens is het algemeen idee, dat bij gelijkwaardige' veilingen eenzelf- de percentage wordt geheven, maar overigens de uitwerking te laten aan élke betrokken veiling- De L.T.B,. afd. Heerhugowaard Noord stelt voor het voorstel inzake boonen- en nepveiling in den namiddag, vorig jaar genomen doch niet uitgevoerd, dit jaar toe te passen. Voorzitter zegt, dat het aanvoeren der boonen in marden of kisten reeds een groote verbetering is geweest. Spr. is bevreesd, dat. mid dagveiling niet zal gelukken wegéns de te ge ringe hoeveelheid. Medegedeeld wordt, dat vele vrachtvaarders ook een auto hebben en dus daarmede des middags kunnen komeu. Getwij feld wordt, omdat er minder nep is uitgezaaid, of er met elkaar weel zooveel zal komen, dat er middagveiling kan worden gehouden. Tenslotte besluit men te adviseeren de boonen

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2