Kameroverzicht Bmnenlandsch Overzicht Buitenlandsch Overzicht Ons Courantenverhaal Pripsessedag. Crisisnieuws. De winkelsluitingswet in werking. Al- llerlei. Zaterdag aanstaande verjaart onze kroonprin ses. We zijn het tegenwoordig heelemaal ont wend om dergelijke gebeurtenissen te vieren. Een Haag als residentiestad zal weder een kleu rig aanzien hebben en in het overige, land zal van de openbare gebouwen het nationale* dun doek wapperen, maar als volk doen we niet meer aan eenige feestelijke herdenking van geboorte dagen uit het koninklijk huis. De meeste Ne derlanders hebben zelfs geen vlag meer in hun bezit, tenzij een partijvlag of een propagandisti sche radio-omroep-jlap. De politiek heeft de on derlinge verhoudingen in vele gewesten te scherp toegespitst, dan dat we boven de onderscheidene kleuren van allerlei partijvlaggen uit nog een nationale driekleur kunnen onderkenhen, tot wel ke allen met gelijke waardeering zouden kunnen opzien. Wat echter gehandhaafd bleef, al uit het zich weinig, dat is toch een diep innerlijk respect voor het Oranejhuis dat ons volk 'in vaak moeilij ke omstandigheden met zooveel tact heeft geleid een respect, dat volledig is meegedragen aan prinses Juliana, die op zoo innemende wijze de edelste tradities van oranje voortzet. Ze heeft, haar naam en werkkracht, alsmede milde bijdra gen geschonken aan een grootsch werk voor hulp verleening in donkeren crisistijd. Al zijn de om- standigheden veranderd en kunnen we Prinsesse- j dag niet meer vieren op ouderwetsche wijze, toch kan elkeen, die voelt voor ons vorstenhuis,, dit jaar een blijk van belangstelling geven 'door het aandragen van een klein verjaarscadeautje voor de prinses. Men geve iets aan het plaatselijk of aan liet nationaal erisiscomite. Dat zal een hul- j de wezen, welke ongetwijfeld aan de Prinses wel I gevallig is, en aan ongelukkige behoeftigen ten goede komt. Amsterdam publiceerde weer eens de officieele I gemeentelijke indexcijfers, welke derhalve alleen vpor de hoofdstad gelden, maar toch ooki voor anderen conclusies laten. De cijfers wijzen op een voortgezette verlaging der prijzen voor le vensbehoeften. Voor eiken gulden in 19231924 voor levensonderhoud benoodigd, werd voor ar beidersgezinnen in het eerste kwartaal van dit jaar nog slechts 79.9 cent vereischt, (82.2' in het j laatste en 87.4 in het eerste kwartaal van het vorige jaar. Voo, x de meer gegoeden waren deze cijfers resp. 81.8, 84.8, cn 89.9. Men hoort wel I eens beweren, dat het leven op het oogenblik j ook weer goedkooper is dan voor den oorlog, I maar zoover is het toch nog niet, hetgeen met 1 andere cijfers wordt aangetoond. In, 1912 deden we met 100 centen evenveel als ïn het eerste kwar J taal van dit jaar met 141.1 cent, arbeidersgezin- i nen of pj.44.4 meer gegoeden. Een 'jaar geleden waren deze cijfers nog 154.3 en 158.7. Wel zijn sommige artikelen weer zoo goedkoop als in 1912 maar lang niet met alles is 'dat het geval en voor j al de woninghuren houden het leven op het oo genblik nog belangrijk duurder. De economische nieuwtjes van de week, waren o, erigens weer weinig bemoedigend. Telkens breekt hier en daar een nieuwe staking uit en ook wordt eiken dag aan personeel ontslag we gens slapte in het bedrijf aangezegd. Bij) de posterijen is de gelegenheid opengesteld om zich vrijwlilig op te geven voor op wachtgeldstelling De houtindustrie Picus te Eindhoven ontsloeg het heele personeel van 450 man. De onderne mers willen blijkbaar van de regeering de contin- genteering van het triplexhout afdwingen. De Urkers visschers hebben, honderd in getal, ge weigerd om hun visch te verkoopen, omdat deze niet genoeg opbrengt. De manden met puf kleine voedervisch werden weer in zee leeg gestort. Met de haring zijn de visschers naar andere havens gevaren, omdat ze ter veiling op Urk niet meer dan 35 cent per tal 200 stuks voor konden bedingen. Toch is 'de kleinhandel prijs nog vrij hoog. Hoorn's krententuin voor landloopers en souteneurs wordt uit bezuini gingsoverwegingen opgeheven. Die onderneming wordt op Veenhuizen geconcentreerd. De com missie "Welter heeft de regeering aan dat koste lijke idee geholpen. De commissie heeft nog an dere surprises ip petto. Ze heeft bv. ook tot verdere salariskorting voor rijkspersoneel gead viseerd. Deze zou dan in totaal 8 procent moeten worden voor gehuwden en 13 procent voor on- gehuwden. Het regeeringsvoorstel tot steun aan de pluimveeteelt door het opslaan in koelhuizen van 100 mlilioen eieren voor rekening en risico van de regeering, is thans definitief opgesteld en bij de Kamer ingediend. De wering van den co loradokever welke in staat is om heele aardap peloogsten te vernietigen, heeft ons zware re- pressaille van Frankrijk bezorgd, in welk land die kever van Amerika uit is binnengedrongen. De regeering wilde de kevers liefst in Frankrijk laten en onderwierp daarom den in en doorvoer van bepaalde artikelen uit dat land aan beper- kende bepalingen, wat de Fransche regeering beantwoordde met een zoo goed als algemeen verbod van invoer onzer tuinbouwproducten. Met 1 Mei treedt de winkelsluitingswet in wer king. In de provincie zal men er niet' veel moei lijkheden mee ondervinden, maar in de groote steden geeft het veel geharrewar, omdat daar in de week zoowel als op Zondag, zoolang er men schen op straat zijn, een levendige handel in artikelen voor directe consumptie wordt gedre ven. Er is voor de gemeentebesturen nauwelijks geelgenheid geweest om de moeilijkheden door aanvullende verordeningen te regelen. Men wil nu op het laatste moment nog eenjg uitstel, o.a. het kamerlid Boon spant zich ervoor. Verzamelen we tenslotte eenig allerlei. Door brand verloren we een onzer mooiste molens. De Adriaan te Haarlem, welke zoo prachtig aan sloot aan het stadsbeeld. D'e militaire avia tiek kreeg twee ongevallen te boeken. In Sioes- terberg viel een sergeant uit de lucht te pletter. In den Helder werd een korporaal vliegenier bij een val zwaar gewond. In Amersfoort heeft de bevolking zich vermaakt met de verplaatsing van hun kei, een Nedcrlandsche kampioen onder de kiezeltjes. En ter gelegenheid van het a.s. derde Eeuwfeest der Amsterdamsche universiteit zijn een aantal binpen- en buitenlandsche zeer geleerde of en zeer geachte burgers met een doktorstitel omwille der eere begiftigd. Burge meester de Vlugt en de heer Henri Polak behoor den tot hen. Een stembussucces van Hitier. Een nieuw Donauplan. Optimisme te Ge neve. Gemengd. Hitier en de zijnen hebben ongetwijfeld zeer belnagrijke successen behaald bij de Landdag- verkiezingen in Pruisen, Beieren, Anhalt, Wur- temberg en Hamburg. In den miniatuurstaat An halt verkregen ze met hun reehtsche bondgenoo- ten tezamen zelfs een meerderheid. In het belang rijke Pruisen echter bleven ze daar nog iets r>e- neden, hoewel de 162 Nazi's er de sterkste groep vormen. De sociaal democraten hebben verliezen geleden, maar lang niet zoo dat ze geslagen en vernietigd zouden zijn. De Nazi's tappen het le vensbloed af der partijen van rechts, welke ach ter elkaar van het politieke tooneel verdwijnen De Nationaal Socialistische beweging is dan o»l< eigenlijk in het bijzonder een concentrische, well# zich over alle partijen van rechts uitstrekt, het Centrum onberoerd laat en aan de socialisten* geen vernietigende schade berokkenen. Men vraagt zich natuurlijk algemeen af, wat nu staat te gebeuren. Het moest voor de hand liggend is, dat de Nazi's met het centrum tot een accoord zullen zien te komen om de regeering in Prui sen en elders ter hand te kunnen/ nemen. Dan zullen ze het niet meer alleen bij praten kunnen laten, maar ze zullen ook daden krijgen te stellen en verantwoordelijkheid te aanvaarden. Dan zal er deceptie komen bij de millioenen aanhangers die alle wat, maar alle verschillend, van de Na zi's verhopen. "We zien de zaken zoo. Hadden de Nazi's met een slag de volstrekte meerderheid en daamrede de volstrekte macht kunnen verwerven dan zouden ze een regiem hebben kunnen,' vesti gen, dat door bijzondere fascistische methoden een tijd lang te handhaven ware geweest, ver moedelijk tot de ruine van Duitschland. Nu ze slechts bijna de macht veroverden en toch- tot het stellen van daden moeten komen, terwijl de eritiek niet kan worden gesmoord, voorzien we voor de Nazi's in !de jongste overwinning het be gin van hun verval. Dat zien de politiek gerou tineerden in Duitschland ook wel in. Zelfs de so cialistische minister Severing zou zich bered ver klaard hebben om met de Nazi's in een regeering samen te werken. Als men ze eerst' maar op de bestuurszetel heeft. De Duitsehe Bijksdag is tegen 9 Mei voor een vierdaagsche zitting bijeen geroepen. Het voor naamste agendapunt is het zooveelste voorstel der Nazi's tot ontbinding van den Bijksdag, welk voorstel ook nu weer geen schijn van kans heeft Tardieu heeft een nieuw Donauplan, ontworpen waarover spoedig door geïnteresseerden zal wor den beraadslaagd. Het houdt in, dat de vijf Do- naustaten de onderlinge tariefmuren sterk zouden verlagen en naar buiten een gezamenlijke dou- anegrens zouden trekken. Dan zouden de groo te mogendheden de Donaustaten met een crediet van 8001000 millioen francs helpen, mits de Donaustaten de tot heden gesloten leeningen zou den consolideeren en converteeren in eön gezamen lijke 1.5 milliard francs leening, door de vier mo gendheden gegarandeerd, maar tevens met de in komsten aan de algemeene douanegrens als on derpand, Men ziet, hoe het duiveltje uit de doos het verraadt, hoe de zorg omtrent de reeds eerder geleende gelden de situatie beheerscht. Ter Vredesconferentie heerscht eenig optimis me. Gibson, vertegenwoordiger der Ver. Staten, doet al zijn best. om een overeenstemming te be werken terzake der standpunten van Duitsch land en Frankrijk, Alle gedelegeerden zijn het er over eens, dat er iets in het belang der ont wapening moet gebeuren en in de technische commissie streeft men naar een overeenstemming omtrent hetgeen onder aanvalswapenen moet wor den verstaan. Tegen die wapenen in de -eerste plaats gaat te Geneve het vredesoffensief. Over de herstel- en oorlogsschulden zal men op 16 Juni te Lausanne gaan praten. In het oosten toonen de partijen weer eens haar vredesgelaat. Dat gaat daar met de week om en om. 'Er is sprake van een wapenstilstands accoord rond Shanghai. Laten we maar hopen, In Britsch Indie is hét ook wat' rustiger, sinds de Brit er de revolutionaire propaganda moe is en met strenge hand regeert. De verboden Con- grespartij wilde van de week te Dehli samenko men, maar de regeering verhinderde dat en de politie arresteerde 1000 personen. In de Midden Amerikaansche republiek Nicaragua is het ver zet herleefd. Eigenlijk is er van verzet Dij de oproerlingen geen sprake. De oproerlingen ver tegenwoordigen er den volkswil, waartegen een door de Ver. Staten beschermde regeering zich verzet. In den burgerstrijd moeten er van de week 300 dooden zijn gevallen, meerendeels aan de zijde der regeiering. Het Pondenverlies van de Nederlandsche Bank. De handelspolitiek aan de or de. De winkelsluitingswet. V olledigheidshalve vermelden we eerst in aan sluiting op ons vorig overzicht, dat de heer Knottenbelt zijn eerder door ons besproken mo tie tenslotte heeft ingetrokken en dat de Ka mer de socialisatiemotie van den heer Hiemstra s.d. met 49—19 stemmen, van de soc« democra ten alleen, heeft verworpen. Zooals bekend, heeft de Nederlandsche bank op haar Pondenbezit bij de ineenstorting van de Engelsche muntwaarde dertig millioen gulden verloren wat een herstel harer positie vereischte. De regeering had daartoe een ontwerp ingediend Zij wil de schade gedeeltelijk uit het overschot van het jaar 19311932 dekken en voor een gdeeelte uit de reserves der bank. Er blijft dan nog een schade van 20 millioen, voor welker her stel over een aantal jaren de winst wordt afge schreven van den staat en van de aandeelhouders In het bijzonder de heer van der Waerden s.d. en Oud v.d. voerden oppositie. 'Zij wilden aanvan kelijk heelemaal van geen staatshulp weten, doch het verlies uitsluitend door de aandeelhou ders laten dragen, maar anderen Tierinnerden er aan, dat de staat op de bank meer ipvloed heeft Idan de aandeelhouders en dat de staat" ook 7 achtse deel van Se winst opstrijkt, tegen de aan deelhouders 1 achtste. Na 1925 heeft' de staa't reeds 75 millioen genoten uit de winsten van de goud wissel portefeuille. DEe heer Fleskens r.k. wilde den staat het ge- heele verlies doen lijden. Van der Waerden s.d. wilde de reserves laten opconsumeeren tot op 3 millioen. De regeering wilde acht millioen in de spaarpot houden. Ook diende de heer van der Waerden een motie in om voorbereidende maatre gelen te vragen tot oprichting van een Staats- Circulatiebank. Alle voorstellen werden afgewe- wezen, het ontwerp werd aangenomen. Het ontwerp dat de regeering in staat stelt om van 15 Maart tot 14 October den in- en door-f voer van aardappelen en versche groenten in ons land te verbieden, behoudens de noodige uit zonderingen, tot wering van den Coloradokever welke de aardappelenteelt bedreigt, werd z.h.s. aangeonmen. Algemeen werd het beleid der re- gcering terzake geprezen. In Engeland en in Duitschland zijn trouwens gelijksoortige sanitai re maatregelen genomen. Die Fransche repres- saille een verbod tot invoer betreffende van on geveer al onze tuinbouwproducten en bollen, werd ernstig betreurd én afgekeurd. Minister Bcijmer heeft van de Kamer vier ton los gekregen voor een nogal grootsch opgezette verbetering van den weg HengeloEnschede, maar zonder moeite is het niet gegaan. M(en vond sommige wegenverbetering erg royaal uitgevoerd en de Kamer beduidde den minister, dat! het in het vervolg maar een beetje zuiniger aan moest. De Haarlemmermeer nu aan de beurt voor de wegenverbetering, kan het eerste slachtoffer der gedachte bezuiniging zün. Met gretigheid hapte de Kamer vervolgens in het ministerieele contingenteeringsvleesch. Dat gaf een kluif. Zooals men weet, moeten con- tingenteeringsmaatregelen der regeering onver wijld door een bevoegdheidswet worden bekrach tigd. Allereerst was nu zoo'n wetje voor de vleeschcontingenteering aan de orde. De een vond dat er veel te weinig en niet spoe dig genoeg was gecontingenteerd, de ander was geschrokken van de buitensporigheid, waarmee met dit economische wapen was omgegaan. Zoo begon het al direct. De heer van Voorst tot Voorst r.k. ter eene, de heer IJzerman, s.d. ter andere zijde. E-n het heeft alles voor de boeren, om wie de vleeschcontingenteering begonnen was niets geholpen. Zoo luidde, merkwaardig genoeg, de conclusie van beide tegenstrevers. K.uim halverwege deze week waren de heeren er nog druk óver aan den babbel, zoodat we ons resume erover nog wel even kunnen uitstellen. Als er tijd overblijft, krijgt de heer Boon v.b. deze week nog gelegenheid om van de regeering ene uitstel van de inwerkingtreding van de win kelsluitingswet te verzoeken. Nieuwstijdingen EEN HEELE VEESTAL OMGEKOMEN. Met een boerderij zijn 31 dieren Verbrand. Gistermorgen is onder Oostwolde (Pr.) de boer derij van K. Jellema, bewoond door den heer Th. de Jon, afgebrand. Dertien koeien, acht kalveren en tien paarden kwamen in de vlammen om. Verze kering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. (Handelsblad). Het hezuiïiigiugsrapport. Verdere sala risverlaging voorgesteld. Naar het „Hbld." ter oore kwam zal in de voor stellen der bezuinigingscommissie o.m. het denk beeld worden aanbevolen om nog verdere salaris vermindering toe te passen en wel vijf procent meer dan het huidige percehtage voor de gehuw dc en tien procent meer voor de ongehuwde rijks ambtenaren, zoodat dus in totaal de vermindering dan voor de eerste categorie acht voor de tweede dertien procent zal bedragen. Land- en Tuinbouw Bestrijding van het „vuur" in de tulpen. Doe liet nu. In verband met het feit, dat op. het oogenblik reeds vele tulpen in tamelijk hevige mate door het bekende vuur zijn aangetast komt het mij goed voor even te wijzen op de bestrijjdingsmogelijk- heden. Ik heb in de afgeloopen week vele tulpen bouwers bezocht en dan werd me steeds de vraag gedaan ,of het snijden van het vuur, dat bij alle tulpenkweekers wel bekend is, nog wel nut zou hebben. Hetzelfde vroeg men dan ook ten op zichte van de zoogenaamde stekers. Het is niet mijn bedoeling hier een wetenschap pelijke beschouwing over het vuur te houden. Ie der kent het verschijnsel wel en ook' wat een ste ker is weet men wel, behoort men in ieder ge val te weten. Dat echter het eerste optreden van het vuur te wijten is aan de aanwezigheid van stekers wordt wel eens uit het oogi verloren. Deze stekers, dat wil zeggen, planten die blij ven steken ,al is dit misschien niet altijd tenge volge van het feit, dat ze door de echte vuurziek- te zijn aangetast, moeten dus in de eerste plaats opgeruimd worden. Hierbij dient men er wel aan te denken, dat als men de stekers soms met grond en al opneemt, dat men dan de heele massa in een emmer doet om te zorgen, dat geen sclerotia (dat zijn de kleine zwarte stippen, die op zulk een bol aanwezig zijn), op den grond vallen. Het vuursnijden is ook in het vroege voorjaar een zeer nuttige bezigheid. Wie daaraan mocht twijfelen, en dat zijn er hier in het noorden nog velen, die vraagt maar eens aan een ouden tulpenkweeker. Wanneer zoo iemand het zegt, wordt het meestal veel eer geloofd. De eerste vuurverschijnselen kunnen soms heel lang onder de knie gehouden worden door op tijd en voorzichtig vuur te snijden. Nooit moet men het echter doen zoolang het blad nog vochtig is. Alle afgesneden blad moet ook weeer zorgvuldig in een emmer gedaan wor den en dan als het kan verbrand worden. Kan dat niet, dan make men een diepjj gat in den grond, dat des avonds dicht gemaakt moet wor den. Men gooie dien rommel dus niet op het pad want dan kan men haast beter geen1 vuur snij den. i Als eenmaal het massale optreden van het vuur komt, helpt het snijden niet meer, in ieder geval kan men het dan niet meer bijloopen. Dan kan men er beter maar niet te veel in loopen. Later in den tijd ,als de tulpen ongeveer rijp zijn kan men het heele geval afschoffelen en liefst\ ver branden. Verder wilde ik even eropp wijzen, dat de kwade grond ziekte op het oogenblik nogal voor komt. Bij deze ziekte sterven de tulpen pleks- gewijze af en de bollen hebben dan meestal een ijzerroestkleurig aanzien gekregen als men ze doorsnijdt. Trekt men even aan het loof van zul ke tulpen, dan blijkt het erg los te zitten, i In den grond in de buurt van zulke bollen kan j men heel dikwijls tamelijk groote sclerotia vin den, tamelijk veel grooter dan die van het vuur, die trouwens ook vaster aan de bol zitten. Zulke plekken moeten uitgegraven worden en de grond op een plek gebracht, waan het geen kwaad kan doen. Liefst echter niet in een sloo: Deze ziekte besmet den grond in hevige mate en die grond blijft ook lang besmet als men geen maatregelen neemt. Verdere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Ambtenaar bij den Plantenzicktenkun- digen Dienst, VAN HEBWIJNfEiN Sint Pancras. ER IN GEVLOGEN. Door J. DE KLEIN. Nog 'n paar minuten, dan vertrok de trein. De kans was groot, dat hij de coupé alleen voor zich zou hebben. Geen overbodige weelde in de gegeven omstandigheden. Pedro was doodop van de slaap en als hij eens lekker kon dutten, zonder vrees voor 't étui De trein floot al, toen deze hoop in rook vervloog, want 't portier werd opengerukt en 'n heer van middelbaren leeftijd stapte vlug in. Hij wenschte Pedro goedendag en ging tegenover hem zitten. Pedro nam hem scherp op. Geen athleet, maar toch wel 'n stevige kerel. Enfin, hij zou op z'n hoede zijn. De trein floot en vertrok. Meteen stond de nieuwbinnengekomene even op, reikte Pedro de hand en zei: „U hebt natuurlijk nu wel 'n beetje behoefte aan 'n slaapje, meneer Pedro. De markies heeft me 'n telegram gezonden om van Madrid af voor Uw veiligheid te zorgen". „Wie bent u, als ik vragen mag?" De toon van Pedro's vraag was allesbehalve vrien delijk. Of de man sprak de waarheid en dan vond Pedro 't maar zoo zoo, dat de markies hem de kost bare juweelen maar half had toevertrouwd, of de „beschermer" was 'n gewiekste roover. „Vicente, inspecteur van de Madrileensche politie", zei de heer, terwijl hij hem z'n kaartje gaf. „Zet het étui maar gerust naast u neer en gaat U onder zeiltenzij U me niet vertrouwt". „Daar heb ik geen reden voor en evenmin voor 't tegendeel", meende Pedro filosofisch. „Juist, meneer -Pedro, maar misschien kan dit U overtuigen." De inspecteur reikte Pedro 'n telegram toe. Pedro's meester, de markies de Sibolga, gaf den inspecteur daarin last, Pedro van Madrid af te geleiden, daar hem ter oore was gekomen, dat de bende van Klaveraas een poging wilde wagen om de juweelen gedurende het vervoer te bemach tigen. Pedro gaf zich gewonnen en erkende 't volmondig. Maar 't étui hield hij in handen, wakend en sla pend, zei hij. Dat had hij den markies moeten be loven, toen hij op reis ging. De reis duurde lang en Pedro had veel moeite om niet aan den slaap toe te geven, 't Aanlokkelijke aanbod van den inspecteur om te gaan dutten met 't hoofd op 't étui, terwijl de ander de wacht hield, leek Pedro te gewaagd. „We zullen in Oviedo overnachten, voor we ver der gaan naar 't kasteel", stelde Pedro voor. „We dlneeren samen en ik ga vroeg naar bed". Dé inspecteur had geen bezwaren tegen deze re geling. ©f het étui een dag vroeger of later ter be stemder plaatse werd afgeleverd, was bijzaak. Mits de inhoud maar veilig werd overgebracht, dat be greep hij. Te Oviedo aangekomen, begaven beide heeren zioh naar 't stationshotel. Ze gebruikten er samen 't diner en dronken een stevig glas wijn. Maar eerst had Pedro zich even in zijn kamer verfrischt. Toen hij aan tafel kwam, legde hij 't étui naast zich neer aan de rechterhand Hij werd in zijn bed wakker geschud door twee politiemannen. Eerst kon hij zich weinig herinneren Hij had leelijk hoofdpijn. „U bent er in gevlogen, meneer Pedro", meende een der rechercheurs. „Met Klaveraas moet U geen glaasjes wijn drinken, als U dingen van waarde hebt over te brengen. Hij is met uw étui verdwenen en we kwamen 'n halve minuut te laat." „Hij mag 't houden", zei Pedro, glimlachend, ter wijl hij de dekens aan 't voeteneind opsloeg en daarna de matras oplichtte. In een hoek van 't ledikant lagen de Juweelen. „Wist U, dat 't Klaveraas was?" vroeg de recher cheur met 'n zweem van bewondering voor den man, die erin geslaagd was een der gevaarlijkste gauw dieven om den tuin te leiden. „Ik had er 'n idee van. Weet U waarom?" „U kende z'n signalement natuurlijk". „Toch niet, nooit z'n portret gezien. Maar wel zag ik, dat 't telegram, waarin hij z'n opdracht gekregen had, niet uit Oviedo kwam. Hij had ver zuimd den naam van de plaats van afzending te veranderen. Er stond nog Madrid op." „Maar waarom hebt U de juweelen niet bij ons, op 't politiebureau gebracht?" „Met de kans, dat hij me op 't laatste moment nog 'n revolverkogel door m'n kleeren zou jagen? Dank U. Er zat niets anders op. Of 'k had de vlucht moeten nemen en dat vond ik toch wel 'n beetje kinderachtig. In ieder geval heb ik 'm nu 'n tegen valler bezorgd, die hem heugen zal.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4