De Zomertijd. De zomertijd begint 22 Mei, dat is dus in den nacht van Za terdag 21 op Zondag 22 Mei. d. van den Commissaris der Koningin dezer pro vincie bericht is ingekomen van de herbenoeming van den Burgemeester, met ingang van 28 Mei a.s. e. van denzelfden mededeeling dat de burgemees ter op 12 dezer de vereischte eeden heeft afgelegd. Wethouder Bakker feliciteerde den Burgemeester met zijn herbenoeming er op wijzende, dat de bur gemeester wel in gunstige conditie verkeert, dat hij door de Kroon wordt benoemd, want als dit door de burgerijk had moeten geschieden, was U niet herkozen. Dat is geen schande, want ook in de oude tijden stond men tegen zijn leiders op, zooals tegen Mozes, en die; bracht zijn mensdhen nog wel naar het beloofde land. Dat kunt U wel niet, doch U kan toch medehelpen om door den moeilijken tijd heerf te komen. Spr. herinnerde er aan, dat de burge meester 6 jaar geleden een mooie betrekking in Zaandam heeft opgegeven om naar hier te komen en spr. hoopt, dat het den burgemeester goed bevallen. De komende,6 jaren zullen moeilijk zijn, Spr. hoopt dat de burgemeester zijn taak naar eer en geweten en zonder aanzien des persoons mag vervullen. Dat hij een koel hoofd en een warm hart mag hebben voor de burgerij. Spr. wenscht den burgemeesters nog vele jaren in onze gemeente te houden. De voorzitter dankte voor de vriendelijke woorden Buiten de gemeente behoeft men niet te weten, hoe ik mijn taak vervul en in de gemeente weet men het wel. Daarom zal spr. nie.t de verschil lende dingen de revue laten passeeren, welke onder onder zijn bestuur tot stand zijn gekomen. Zonder de raad achter zich hadd it toch niet kunnen ge beuren. Ook in 1920 toen spr.-hiér kwam, was het slecht, doch toen was het alleen slecht in de tuin bouw. Thans is het veel erger en hebben alle bedrij- van van den crisis te lijden. Spr. heeft bij zijn in stallatie gezegd te zullen trachten boven de par tijen te staan en hoop't, dit ook te hebben gedaan Spr. zal zijn taak zonder aanziens des persoons en naar eed en geweten vervullen. Ingekomen stukken. Van de Nat. Comm. tegen het Alcoholisme te Utrecht is een verzoek ingekomen het foaximum aantal verloven A op drie vast te stellen. Van het Langendijker Drankweer Comité was een adhaesiebetuiging ingekomen. Voorzitter deelt mede, dat de nieuwe drankwet de verloven splitst in A en B. Hier zijn er thans 3, waarvan er 1 vervalt zoodat er 2 overblijven. De tweede, die van de sluis, zal ook moeten vervallen bij het weer verhuren der sluis daar het voor een sluiswachter verboden is een verlof te hebben. Ver lof A kost f25 per jaar. dus zal men niet hard loopen om een verlof. B. en W. stellen daarom voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De heer Zaagman heeft het verzoek doorgelezen en vindt dat er veel goeds in zit. Als men dit besluit, is het uitgesloten, dat er meer verloven bij komen, en gebrek aan verlofzaken hebben we toch niet. Spr. wilde wel aan de Kroon verzoeken het aantal verloven op maximum 3 te stelen. We moeten niet met den alcohol mee gaan. Voorzitter zeide, dat B. en W. de noodzakelijkheid niet inzagen, de f 25.00 is al een grooïe belemmering En voor een verordening moet een noodzaak zijn. De heer Zaagman doet geen voorstel doch betuigt zijn sypathie aan het adres. Wethouder Bakker gaat principieel wel met den heer Zaagman mee, doch is van meening, dat het hier niet noodig is. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Pachtreductie Grasland. Van J. Bruin Cz. en anderen is een verzoek in gekomen om een reductie op de pacht van gemeen- telanderijen te mogen ontvangen van minstens 30 percent, over 1931. Voorzitter zeide, dat dit adres in B. en W. lang durig is besproken en is men van de verhuring van verleden jaar uitgegaan. In Februari 1931 waren de huurprijzen al heel wat lager. Er wordt gewezen op de verhuring van enkele stukjes land, welke veel minder hebben opgebracht. Onder de onderteekenaars zijn er twe n.l. J. Oosterman en K. Barsingerhorn, die gebruik hebben gemaakt van hun recht van optie en hu land weer voor 5 jaar hebben gehuurd tegen den oudenprijs van 1926, welke landerijen op resp. f32.00 en f40.— per gars komen. B. en W. stellen voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen met dien verstande dat bovengenoemde 2 huurders een reductie wordt verleend van 20 pet. De heer De Boer vereenigde zich met B. en W. Over die twee is wel te praten. De heer Eecen wees er op, dat minstens 30 pet. wordt gevraagd en vond deze wijze van aanvrage zeer onsympathiek. Het heeft den heer Rijper bevreemd, dat het adres is gericht tot B. en W. en niet aan den raad. Spr. is niet tegen de behandeling en is het met B. en W. eens. De heer Kostelijk zeide, dat die stukken land, waarop de adressanten wijzen, op doode tijdstip pen zijn verhuurd. Spr. vindt huren van f 20.tot f 24.per gars niet te duur. Het voorstel van B. en W. wordt aanvaard. Reductie pachtsom Sluis. Van den pachter der Sluis, de heer H. C. Bakhuijs was een verzoek ingekomen om reductie te mogen ontvangen op de pachtsom der sluis. Voorzitter zeide, dat ook dit punt breedvoerig door B. en W. is besproken en heeft men wel op den voorgrond laten komen, dat degene, die huurt of pacht de resico aanvaardt. B. en W. hebben inzage gehad van de boeken en is hun gebleken, dat de pachter een tekort had op zijn pachtsom van f 39.187a. Daar in zijn verzoek 2 punten van betee- kenis zijn, n.l. het minder schutten van schuiten door de aardappelziekte en dat de pachter door de werkverschaffing der gemeente veel extra werk heeft gehad, waarvoor hij niets mocht berekenen stellen B. en W. voor het tekort te vergoeden en een gra tificatie te geven voor het schutten der schuiten van de werkverschaffing van f 25.samen te vatten in een bedrag van f 65.00. De heer Zaagman zeide, dat hem niet verwon derde dat dit adres kwam. Spr. herinnert aade besprekingen voor de verpachting der sluis, toen hem was gevraagd, of B. en W. op de hroogte waren van de opbrengst van den sluis. De vorige pachter is er afgegaan omdat het te duur was en deze zal er ook weer afgaan omdat het te veel kost. Het gevolg zal zijn, dat de gemeente er een eigen bedrijf van zal moeten maken. Spr. is niet tegen een gratificatie. Er zijn 2 goede borgen, alles maar ter goeder trouw. Het is jammer, dat B. en W. zich niet eerst op de hoogte hebben gesteld vandeinkomsten van de sluis De voorzitter begrijpt de rekeneering van den heer Zaagman niet We mogen niet vragen om inzagen der boeken, maar moeten alleen zien of men het contract naleeft. Maar omdat de pachter een ver zoek richt hebben we inzage gevraagd en bleek dat er een tekort was. De borgen staan er echter bui ten, want de pacht is steeds op tijd betaald. Het gaat om het exploitatie-tekort wat een gevolg is van het minder schutten door den slechten econo- mischen toestand. De heer Bakker wees op de groote moeilijkheid om de inkomsten nu te controleeren. De pachter is van de gedachte uitgegaan, dat de vorige pachter zooveel verdiende en als hij nu een paar guldenper week minder pacht gaf kon hij tot een inkomen van f 6.00 per week met vrij wonen. Uit de boeken is nu gebleken dat tengevolge van de aardappel-i ziekte en de mindere kool deze rekening niet is uit-! gekomen. We kunnen ons nu wel aan de pacht overeenkomst houden, doch als het in eigen bedrijf moet worden genomen, zal de gemeente onvoor- deeliger uitkomen. De heer Kostelijk, vond het eigenaardig dat de heer Zaagman hier mee aan kwam. Er is indertijd besloten de sluis te verpachten en verder hebben wij er niéts mee noodig. En waar er veel wordt uit gegeven tengevolge van den crisis komt het den pachter van de sluis ook toe. Eigenlijk is spr. niet voor reductie, als men huurt moet men de conse quentie dragen. De heer Zaagman zeide, in geen enkel opzicht tegen reductie te zijn. Voorzitter merkt op dat deze bezwaren allen waren te ondervangen door niet te verpachten, doch na inzage te hebben gehad van de boeken b.v. de sluis voor f 500.— per jaar te gunnen, aanvaardt niet, wat de heer Bakker heeft gezegd aan het adres van B. err w. We moeten van de ontvangsten van den sluiswachter afblijven. Verder doen wij onze plicht. De heer Bakker zeide, dat ook veel schade wes geledefc door het kroos. Spr. wilde dit laten oprui men door, de werkloozen als die er waren. Voorzitter zegt, dit is voor de Banne. De heer Zaagman zegt, dat de voorzitter zeide, dat spr. het woord plicht had gebruikt, doch dat is niet zoo. Spr. heeft alleen op het belang van den huurder gewezen. Voorzitter zegt, dat de heer Zaagman wel dege lijk heeft gezegd dat B. en W. hun plicht niet heb ben gedaan. De heer Zaagman wijst dit echter af. De heer Kostelijk merkte op, dat de sluis zich er toe leent, om er wat bij te doen, b.v. een handel in manden, kloeten enz., doch door de slechte tijd heeft dat ook geen beteekenis gehad. Voorzitter zegt, dat dat geen rol speelt, het gaat om de opbrengst der sluis. De heer Eecen wilden den sluiswachter opdragen een statistiek je aan te leggen van de vaartuigen die door de sluis gaan. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Salarissen Burgemeester, Secretarissen en Ontvangers. pwelolr 25.00Bda?rrkdahetshrdlucmfwypvbgk Van het Prov. Bestuur was een circulaire inge- komen^betreffende verschillende verzoeken van plat telandsgemeenten om de salarissen van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers te verlagen. De circulaire zegt, dat Ged. Staten geen termen aanwezig achten tot verlaging over te gaan. Slechts het openen van de mogelijkheid van pensioenver- haal toe te passen kan naar hun meening in aan merking komen. Zij vragen nu voor 15 Mei e.k met het inzicht van den raad, zoowel van B. en W aangaande dit voornemen in kennis gesteld te wor den. Voorzitter herinnert aan 1929 toen Ged. Staten zonder de gemeente er in te kenen toit verhooging overging. Toen werd pensioen verhaal toegestaan, al? het er maar in den vorm van salaris weer werd bijgevoegd. De heer Kostelijk juicht het toe, dat Ged. Staten er eens aan beginnen te denken om een loons verlaging in te stellen. Spr. vond het echter een treurig standpunt, dat nu het advies der gemeen tebesturen wordt gevraagd, terwijl men in 1919 ons de verhooging ongevraagd op den hals geschoven heeft. Daar waren we echter ook niet voor. Spr. is echter vooy vrij pensioen, we streven toch allen naar premivrij staatspensioen. Het kan zoo niet doorgaan dat een 60 pet. van de bevolking een klein of heele- maal geen inkomen heeft. Het levensonderhoud is ook wel 10 pet. goedkooper. Als er echter 3 pet. van de salarissen afgetrokken wordt, gaan ze te keer oi ze gehangen worden. Men moest eigenlijk met 20 percent verlagen en de grootere salarissen nog met meer. De heer Eecen onderschrijft den heer Kostelijk volkomen. Op z'n zachtst uitgedrukt is de houding van Ged. Staten weinig elegant. Verlaging is wel gewenscht doch niet in dezen vorm. De heer de Boer is het ook wel piet den heer Kostelijk eens. Spr. wil gewoon verzoeken de sala rissen te verlagen e n geen procenten noemen. De heer Bakker onderschreef de vorgei sprekers ook. Het is geen goed standpunt van Ged. Staten om dergelijke dingen bij platelandsgemeenten aan te vragen. De kosten van levensonderhoud gaan ach teruit, doch is het wel zooveel? Huishuur gaat bv. niet hard achteruit. De groothandelsprijzen zijn enorm gezakt, doch de kleinhandelsprijzen zijn een beetje gedaald. De ambtenaren zullen zeer zeker een offer moeten brengen doch spreker vroeg zich af of de loonsverlaging de crisis wel zou oplossen. De koopkracht wordt er door verminderd. Aan ver laging van belasting heeft de burger toch niet, want hij behoeft niet te betalen. Mijnheer Hoboken heeft er alleen voordeel bij. Wij zijn niet voor pen- sioensverhaal. Spr. wees erop, dat als de functies van burgemeester en secretaris eens gescheiden zijn, dan is het salaris toch heusch niet zoo hoog. wilde geen salarisverlaging, doch verzoeken of Ged. Staten bij de regeering willen aandringen op de instelling van een crisisbelasting, welke moet worden opgebracht door hen die goed verdienen en ten goede komt aan hen die onder de crisis lij den. De heer Rijper constateerde uit deze daad van Ged. St. dat zij er spijt van hebben, dat de sa larissen in 1929 zijn verhoogd. Spr. gaat niet met den heer Bakker mee. De heer Zaagman kan niet met Ged. Staten mee gaan en vond de houding eigenaardig. De salarissen boven 3000 gulden worden het minst getroffen dus als we dit aannemen worden de lagere ambtenaren het meest getroffen. Spr. zal tegenstemmen. Be heer Bakker wees erop, dat de gemeente 3000 gld. terugontvangt voor de salarissen van burgemeester en secretaris. Als 'het rijk nu ook maar niet gaat zeggen, „jullie krijgt ook zooveel minder." Daar zal het rijk als de kippen bij zijn. Aanstonds zijn de salarissen verlaagd, ook van de lagere ambtenaren en dan zeggen, Ged. Stat. weer, dat de salarissen van burgemeester, secre taris en ontvanger moeten worden verhoogd, B|an zijn de lagere weer de dupe. Voorzitter resumeerde het gesprokene fen maakt op, dat aan Ged. 'tSi. moet worden geschreven, dat de raad gaarne zou zien dat een korting op de salarissen van B. S;. én O. zou worden toegepast en dat men het percentage aan Ged. S,t. wilde overlaten. - Be heer de Boer vond het zuiverder zooals de heer Bakker had gezegd van de crisisbelasting. S.pr. wilde dat vermelden. Be heer Eecen zeide dat dit buiten dezen brief valt. Het inkomen der publieke lichamen ver mindert, dus dienen de uitgaven ook vermindert Ook de invoering van een crisisbelasting zou fu nest werken. Bp heer Kostelijk zeide, dat als men volgens den heer Bakker te werk moest gaan, de salaris sen dienden te worden verhoogd om de koop kracht te vergrooten. Spr. noemde het stand punt van Ged. St. nogmaals treurig en bedroe vend. Als deze hooge salarissen blijven zal het vastloopen. Aan het schrijven za.l nog wor den toegevoegd dat men hier zeer verwonderd was, dit schrijven van Ged. Staten te ontvangen gezien de handelwijze in 1929 8 Bijdrage CjrisiseomitéL Van «het crisiscomité was een verzoek inge komen om een bijdrage te mogen ontvangen. Voorzitter sprak zijn groote waardeering uit I voor het 'werk van het crisiscomité. B. en Wi. stelden voor om een bedrag van ten hoogste 1Ö00 gld. ter beschikking te stellen. Die heer Bakker wilde niets aart -den lof voor if het crisiscomité tekort doen, doch gelooft niet dat het de bedoeling van het Nat. comité is ge weest dat met gemeentegeld zou worden ge- j werkt. De liefdadigheid heeft in dezen tekort geschoten. De heer Kijper vroeg, of de bijdragen; van do beter, gesitueerden doorgingen, waarop voorz. be vestigend antwoordde. Het aantal gesteunden gaat echter sterk opihoog. Spr. bracht een woord van hulde aan H. K. H. Prinses Juliana voor hare storting van 30.000 gld. in de kas van het N. C;. C Dé heer -Eeeen -wees op de splitsing jvelke er is in de steunverleening, nl. het crisiscomité en die steun aan de tuinders. Spr. wenschte allés; on der het crisisoomité to- zien gebracht en het raadsbesluit, waarbij 5000 gld. ter beschikking van de commissie Kostelijk voor de tuinders werd gesteld in te trekken. Voorz. stelde voor eerst de aanvrage van het crisisoomité te behandelen en daarna het voor stel Eecen. De heer Zaagman sloot zich aan bij de hulde voor het. crisisoomité. Het voorstel van B. en Wi. wordt, aangenomen. Intrekking besluit steunregeling tuinders. Het voorstel Eecen wordt, door de hoeren. ICos lelijk en Zaagman ondersteund. Be beer Kostelijk antwoordde den heer Eecen, dat men niet behoeft te onderzoeken of de mc-ncsheri het geld noodig hebbel!Bat Is ons als' tuinders bekend. Er worden uitkeeringen ver strekt van 8, 8, 5, en '4 gulden. Spr. vond het billijk dat op 1 manier werd gesteund. De heer de Boer zeide dat het crisiscomité zijn sympathie wel heeft. Diegenen die echter wer den afgewezen voor het crediet, konden niet te recht bij het crisiscomité. Bpze moeten toch ge holpen worden. Spr. is er niet voor dat het geld terug wordt gegeven. Spr. hoopt dat het) later niet noodig zal zijn. Spr. noemde als, de beste steunregeling den toeslag van 1 gulden per 100 kilogram als die kwam. Daar hadden alle bou wers wat aan. Be heer Rijper heeft er nog geen spijt' van dat hij zijn stem aan het voorstel heeft gegeven in Februari. Spr. zou willen dat de tuinders van het crisiscomité' denzelfden toeslag kregen als van de oommissie. Diie menschen, welke zijn af gewezen mogen er niet onder lijden. Die heer Bakker is nog niet voor het voorstel Eecen. Het besluit is in de vergadering van Fe bruari met 4 tegen 2 stemmen aangenomen en door Ged. Staten goedgekeurd. Spr. is van mee ning, dat de crisis nog niet opgeheven, zal zijn en is ervoor dat het raadsbesluit blijft bestaan. Be heer Zaagman zeide, dat het crisiscomité in meer algemeenen vorm gaat werken, zoodat ook de menschen der commissie Kostelijk daar terecht kunnen. Spr. steunt het voorstel Ee cen. Waarvoor moet het besluit blijven bestaan? Die voorz. merkte op, dat als het besluit werd ingetrokken, de comm. moest worden opgeheven. Be heer Eecen zeide, dat het alleen de, be doeling was dat de eenheid en de harmonie in dé gemeente werf bewaard. Het teruggekeerde verstand Be heer Bommer was bang, dat hetj crisisco mité niet in contanten mag uitkeeren. Die heer Bakker merkte op, dat hij principieel tegen het crisisoomité was. Principieel was hij er echter voor, dat de raad iets over het gemeen tegeld heeft te zeggen. Spr. kon zich de verga dering van Februari nog helder voor den geest halen. Besluiten moeten toch genomen worden met gezond verstand en als men het raadsbe sluit nu introk zou men blijk geven, dat men in FFebruari zijn gezonde verstand niet heeft ge bruikt. De heer de Boer heeft den indruk gekregen, dat de 5000 gld. als het ware niet gegund is. Spr. verklaarde dat geen enkel lichaam een steunrege ling geheel goed kan doen. Hét crisiscomité ver strekt in natura, maar er zijn er toch die gebrek aan geld hebben. B'e heer Eecen merkte op, dat het een eigen- aarfigen indruk maakte. 5000 gld. voor de tuin ders en 500 gld. voor het crisiscomité en is het zijn bedoeling, alle nijd en afgunst weg te wer ken. Er zal geen verandering in de uitkeering komen. Spr. heeft zich buitengewoon verwon dert dat het raadsbesluit indertijd met het volle verstand is genomen, zooals de heer Bakker zegt Eeze heer heeft toen immers gezegd, dat men het verstand nu maar eens niet moest laten spreken doch het gevoel. Ook, dat men naar den minister moest gaan als het geld op wasj cn zeggen nu, doet u het maar. Men kan nu wel zeggen, dat verstand teruggekomen is door het besluit in te trekken. Spr. hoopt dat de steunregeling naar wensch van de crisisslachtoffers mag zijn. Be voorz. merkte op, dat men ook in geld uit keeren mocht, zooals in Amsterdam en den Haag waar zelfs bedrijven worden gesteund. Het is nu echter alleen voor eten, daag hek werk voor het bedrijf is gedaan en de producten aan de na tuur toevertrouwd. Spr. wil gaarne een lid van den raad of een wethouder in het crisiscomité be noemen. Spr. zegt, dat door mevr. Eecen en door zijn vrouw 32 Pinksterpakketten zijn gemaakt welke aan 32 gezinnen zullen worden uitgereikt Be heer de Boer merkte op dat de tuinders toch evnegoed geld noodig hebben als de werkloozen, die een uitkeering ontvangen van de steunrege ling. Dé heer Eecen wilde geep ongelijkheid in, steun Bé voorz. zeide, dat de raad voorwaarden kon stellen, hoe het geld moet worden besteed. B'e heer Zaagman zeide, dat de heer Bakker van meening is dat die tuinders gebrek' aan geld hebben voor hun bedrijven, doch ook door zijn stem zijn deze uitgesloten van het crediet^ dus niet meer als bouwers beschouwd. Bns is de heer Bakker tweeledig. Dé heer Bakker protesteert hier heftig tegen. De heer Zaagman is voor 1 steunregeling. De heer Bakker antwoordt eerst op de réde van den heer Eecen. Spr. heeft niet gezegd, dat men zijn verstand niet moest laten, spreken maar het gevoel, Spr. heeft gezegd dat men het gevoel Radio Programma's ZONDAG 15 MEI. A. V. R. O. 12 uur Tijdsein. 12.01—2 nm. De Nieuwe Amsterdam sche Orkestvereeniging. 2—2.30 A.V.R.O. boeken halfuur, Javaansche dansen. 2.304.30 nm. een klassiek concert het omroeporkest. Het Bachkoor te den Haag. Studio-opvoering van „Gothische vensters en beelden." 4.30—5 nm. Sportuitslagen van Vaz Dlas. 5 nm. sluiting. 8 nm. Tijdsein 8,01—8,15 nm. Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dlas. 8,158,35 nm. „15 Mei 193015 Mei 1932" 8.35—11 nm. gevarieerd programma. 8.35—9 nm. Ray Ventura. 9—9,20 nm. Marino en Norris 9.20—9,45 nm. Ray Ventura. 9.4510,10 Wouter Loeb. de stemmingsspreker zonder stem. 10,10— 10,40 nm. Ray Ventura. 10,40—11 nm. Marino en Norris. 11—12 nm. Gramofoonmuzlek. 12 Tijd sein Sluiting. Hilversum 296 Meter. V. A. R. A. 8158.30 lichaomsoefeningen. 8,30 esperanto- cursus 8.55 voetbalmededeelingen en postduiven berichten. 9.05 tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lan- tinga „Tomaten." 9.30 Orgelspel door Johan Jong. 10 sluiting. V. P. R. O. 10 krekdienst uit de Remonstrantsche kerk te Ut recht V. A. R. A. 5 nm. Tijdsein. 5,01 kinderuurtje. 6 nm „de ster der toekomst." 6.45 nm. Hoorspel door het VARAtooneel. 7,15 nm. „Volksgalm." 8 nm. Sluiting. HUIZEN K R. O. 8.30—9,30 Morgenwijding. N. C. R. V. 9.30—9,50 gramofoonmuziek. 9.50 Liturgische eere dienst uit de Ev Luth. Kerk (Wolfshoek) te R'dam. K. R. O. 12—1,40 nm. KRO Sextet. 1.40—2.10 godsdienstonder richt voor ouderen. 2.10—2,30 Stijn Streuvels „De oude Viking" en Ellen Russe's „De klokkenmaker van Venetië." 2.30—4,30 „de Schola Cantorum." 4,30—5 ziekenhalfuurtje. N. C. R. V. 55,50 nm. gewijde muziek door dames-Terzet. 5.50 nm. kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Alphen a.d. Rijn. K.RO 7,45—810 nm. Pater B. H. Molkenboer O.P. „Pink stergedachten." 8,10—8,15 Voetbaluitslagen van de rk. Federatie. 8,15—10,40 het KRO orkest. 9 nieuws berichten van Vaz Dias. 10,40—11 Epiloog door het Klein koor. MAANDAG 16 MEI. HII+VERSUM V.A.R.A. 8.15—8.30 lichaamsoefeningen. 8,30 gramofoonmuziek 9 tijdsein. 9,01 VARA septet. 10 ^sluiting. V.P.R.O. 10,30 kerkdienst uit de ver. van Vrijz. Herv. Ie Amersfoort. V.A.R.A. 12 tijdsein. 12,01 nm. VARA orkest. 12,45 voordracht door Adolf Bouwmeester „Een moeilijk ding." 1 VA RA-orkest. 1,45 VARA kinderkoortjes „De Roodborst jes" en ,de Krekeltjes." 2,15 Arnh. Orkestvereen. 4 Adolf Bouwmeester fragmenten uit „de honden uit de buurt." 4,15 Wladimir Pique Trio Helene Gorwat zang, Wladimir Pique balalaika, Henk Valekenier piano. 4.40 prof. W. A. Bonger „het bevolkingsvraag stuk. 5 optreden van Willy Derby. 5,30 Wladimir Pique Trio 5,50 Willy Meyer Pauselius luit. 6,10 gra mofoonmuziek. 6,20 Willy Meyer Pauselius. 6,40 Al- nhonse Dreissen bespeelt het VARAorgel. 7 „de laat ste wagon" hoorspel. 7.40 orgelspel vervlog. 8 kunst en Strijd afd. Amsterdam. 8,20 VARAorkest. 8,40 Voikschor Dusseldorf. 9 VARAorkest. 9,30 ,de bom" door Hans van Gorcum. 9,45 VARA-orkest. 10,15 Persberichten van Vaz Dias. 10,30 VARA-Septet. 11 gramofoonmziek. 11,10 VARA-Septet. 11,45 gra mofoonmuziek. 12 sluiting. HUIZEN N.C.R.V. 8.30 Tijn sein. 8.309,30 morgenwijding KR.O. 9,3010,30 morgenconcert. 10,3012 Hoogmis uit de kerk van de HH. Petrus en Paulus te Ulft. N.C.R.V. 12,15—1,45 het Duitsche Marinecorps uit Willemsha ven. 1,45—2 gramofoonmuziek. 2 tijdsein. 25 mid dagvergadering van den jaarlijkschen bondsdag v. d bond. van meisjesvereen. op ger. grondslag in N. 5 tijdsein. 56 orgelconcert door Jan Zwart. 6 tijd sein. 67.30 Rotteis dubbelmannenkwartet. 7,30—8 orgelbespeling door L. Blaauw. 8 tijdsein. 8—10,30 kon. Liedertafel „Zang 'en Vriendschap" te Haar lem en Haorl. Orkestvereen. 9—9,30 „Volksgebruiken rondom het Pinksterfeest." 9,30—10,30 vervolg con cert. 10 persberichten van Vaz Dias. 10,3011 or gelbespeling L. Blaauw. 1111.30 gramofoonmuziek DINSDAG 17 MEI. HILVERSUM A.V.R.O. 8 tijdsein. 8,0110 gramofonmuziek. 10 tijdsein. 10,01 —10,15 Morgenwijding. 10J.510,30 gramofonmuziek 10,3011,10 orgelconcert. 11,1011,30 Mevr. Ida de Leeuw van Rees modepraatje. 11,3012 voortzetting orgelconcert 12 tijdsein. 12,011,45 Tuschinsky's select salonorkest. 1,452 Rustpoos voor de N.S.F. voor het verzorgen van den zender. 2—2,30 mevr. R. Lotgering-Hillebrand „Limonades enan dere fris sche dranken." 2,30—3 vioolrecital. 34 knipcursus, voor beginners. 44,30 piano-recital. niet door het verstand moest laten overheerschen Spr. heeft ook gezegd, dat aan het) hoofd van verschillende landen ook verstandige menschen staan en ondanks dat is het een rotzooi in de wereld. Daarom is het beter dat het verstand op zij wordt gezet en het gevoel spreekt. Spr. pro testeert nogmaals tegen het door Zaagman ge sprokene de afwijzingen zijn allemaal geschied bij meerderheid van stemmen en wij hebben de verantwoordelijkheid allen op ons te nemen. Doeli men heeft de 22 afgewezenen bij de ongesteld heid van den burgemeester allemaal naar Bakker gestuurd. Spr. had met de menschen te doen. Spr. noemde de handelwijze van den heer Zaag man een schandaal. Voor het meerendeel heeft spr. een zeer ruim standpunt ingenomen. Be voorz. zeide, dat het niet de bedoeling van den heer Zaagman was om hatelijk te zijn, doch dat de heer Zaagman bedoelt1 dat die menschen niet credietwaarfig zijn geoordeeld. Spr. zal het reglement van orde streng handhaven. Bee heer Rijper voegt deze voorwaarde toe, dat de tuinders er niet minder om mogen worden Het voorstel van den heer, Eecen wordt) met 4 tegen drie stemmen, die der hoeren Bommer, de Boer en Bakker aangenomen. Die heer de Boer motiveerde zijn stem, dat hij niet wilde, dat do tuinders ten achter zullen staan bij de stempe laars. Voorzitter wenschte den heer Kostelijk in het crisiscomité te benoemen, wat door den heer Rij per werd toegejuicht. Be heer Kostelijk stelt er echter geen prijs op mede met het oog op eenige onaangename erva ringen. Voorz. brengt de commissie Kostelijk een woord van dank voor het vele werk dat is verricht). Drajnkwet De verordening op de heffing van vergunnings rechten voor den verkoop van sterken drank wordt gewijzigd, met dien verstande, dat het mi

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2