Radio Programma's DINSDAG 24 MEI. A. V. R. O. HILVERSUM. N.m. 6.00 Gramofoonmuziek 6.30 Orgelconcert 7.30 Prof. Dr. D. Cohen: „Een reis naar Grie kenland" 8.00 Tijdsein 8.01 Het omroep-orkest 8.30 Dolores Divine schuldig of onschuldig een radio drama 9.15 Omroep orkest 10.00 Vaz Dias 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest 12.00 Tijd sein en sluiting. HUIZEN K. R. O. N.m. 5.00 Het KRO-kunstensemble 7.10 Jan Taal: De macht van het levende woord 7.30 Po litieberichten 7.45 Verbondskwartiertje 8.00 De koninklijke Utrechtsche Mannenzangvereeniging 9.15 Vaz Dias 9.30 The Dutch GentlemenBand WOENSDAG 25 MEI. V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein Gramofoonmuziek 9.00 Am- sterdamsch-Solisten Kwintet 10.00 V. P. R.O. Morgenwijding 10.15 Uitzending voor de Arbei ders in de Continubedrijven 11.00 R. V. U. Cursus „Knutselen in het gezin" 11.30 Vorsten en Vol ken 12.00 Tijdsen. VARA-septet 1.45 Verzor ging zender 2.00 Onze keuken 2.45 Zang en Piano 3.00 Uitzending van het Congres van Ho- tel-, Café- en Restaurantpersoneel in Nederlande te Hilversum 3.20 Zang en Piano 3.30 Kinder- vertellingen 4.30 Vraaguurtje 5.30 VARA- Mandoline-Ensemble 6.30 R. V. U.: Curus Het groot bankroet van 't verleden in de litteratuur van 't heden 7.00 Gramofoonmuziek 7.20 Joodsch uurtje 8.00 Op Goudjacht 9.15 VARA-Orkest 10.00 Uitzending van den Alg. Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden 10.15 VARA-or- kest 11.00 Vaz Dias 11.15 VARA-Orkest 11.45 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 Tijdsein Schriftlezing 8.15 Mor genconcert 10.00 Tijdsein N.C.R.V. Dameskoor 10.30 Korte ziekendienst 11.00 Tijdsein Har moniumbespeling 12.00 Politieberichten 12.15 Middagconcert 2.00 Tijdsein Verzorgen zender 2.30 Lezen van Chr. Lectuur 3.00 Tijdsein con cert door kwintet 5.00 Tijdsein 5.00 Kinder uurtje 6.00 Tijdsein 6.00 Uurtje voor de land bouwers 7.00 Op last van den Minister van Wa terstaat afgestaan 7.30 Politieberichten 7.45 Prof. Albert Schweitzer: „De Hollandsche orgels" 8.00 Orgelconcert door Prof. Schweitzer 9.45 A. Brom: 10.00 Vaz Dias 10.10 Gramofóonplaten. DONDERDAG 26 MEI. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 8.01 Gramofoonmuziek 10.30 Solisten con cert 11.00 Cursus knippen van kinderkleeding 11.30 Vervolg concert 12.00 Tijdsein 12.01 Het AVRO-Kamerorkest 2.15 Drs. P. Dykema. 2.45 Verzorgen zender 3.00 Knipcursus 3.45 Gramo foonmuziek 4.00 Ziekenpuur 5.00 Hollandsch halfuur 5.30 Het AVRO-klein-orkest 6.30 Sportpraatje 7.00 AVRO-klein-orkest 7.30 Aan sluiting met den Stadsschouwburg te Amsterdam „Les Contes d'Hoffmann" n de le pauze causerie door Max Tax in de tweede Vaz Dias na af loop Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 11.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Poli tieberichten 12.15 KRO-orkest. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Korte zie kendienst 10.45 gramofoonmuziek 2.00cursus fraaie handwerken 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.30 Verzorging zender 4.00 Ziekenuur 5.00 cursus handenarbeid 5.45 Kees Hartvelt, viool, Piet Lentz cello, Guus Seyler, piano 6.45 cursus knippen en stof versieren 7.00 Dr. F. J. Krop: „De Lappobe- weging" 7.30 Politieberichten 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 G. J. Schrijver, mondharmonika-virtuoos 8.15 Het N. C.R.V.-klein-orkest 8.45 G. J. Schrijver 9.00 Dr. G. B. Wurth 9.35 Het NCRV-kleinorkest 10.00 Vaz Dias 10.45 Gramofoonplaten. verschillende gevallen zijn. Volgens spreker schept het eene onbillijkheid, indien wordt afgeweken van de condities van het Kerkbestuur door een toeval- ligen verkoop. Weth. BEKKER zegt nogmaals, dat er niets be kend was van de condities van het Kerkbestuur. De VOORZITTER merkt op, dat het Kerkbestuur in deze geen verwijt treft, want de gemeente staat geheel vrij. De heer GROEN zegt, dat de Raad nu te maken heeft met een buitennissigheid, die nooit voorkomt, want er wordt eene reductie gegeven op huur, die vooruit wordt betaald. Door die reductie toe te staan is het Kerkbestuur overtuigd, dat de huur abnormaal hoog is. De VOORZITTER zegt, hetzelfde standpunt te deelen als het Kerkbestuur, daar voor 1931 een huur van f 8.00 per snees te hoog is. De heer DIJKHUIZEN zegt, dat het bedoeld is als eene tegemoetkoming voor het volgende jaar, daar de huurders, die niet vooruitbetalen ook niets terugkrijgen. De heer GROEN zegt,, dat het hierop neerkomt, dat eene reductie wordt gegeven op den huur van 1931. De heer KROON vereenigt zich met de meerder heid in B. en W., daar de gemeente er evengoed nog een behoorlijke prijs voor krijgt. Na een korte gedachtenwiseling wordt het voor stel der meerderheid in B. en W. in stemming ge bracht en verworpen met 43 semmen. Tegen stemden de heeren Bekker, Kramer, Mul ler en Groen. Het voorstel der minderheid is hierdoor aange nomen. Ingekomen is een schrijven van de Nationale com missie tegen het alcoholisme waarin wordt gewezen op de bepaling der nieuwe drankwet, dat niet al leen het aantal vergunningen maak ook het aantal verloven door den Raad kan worden vastgesteld. Aan dit adres is adhaesie door het Langedijker Drankweercomité betuigd. B. en W. stellen voor dit schrijven aan te hou den totdat eene beschikking van den Minister te dien opzichte is afgekomen. Dit zal echter niet eerder als in 1935 plaats hebben. Weth. DU BURCK zegt, dat het niet juist is, dat dit het standpunt van B. en W. is. Valgens den heer van der Meulen (Nationale Commissie) is het ewl mogelijk, dat de Raad thans het maximum aantal vaststelt. In den breede zet spreker dit uiteen, doch de voorzitter maakt de heer Du Burck er op attent, dat B. en W. niets te maken hebben met de mee ning van andeern, doch alleen rekening wordt gehouden met hetgeen door den Minister is mede gedeeld. Weth. DU BURCK zegt, dat het de kwestie van de Nationale Commissie is, dat de Kroon misschien eene ander uitspraak zal doen. Hierna wordt het voorstel van B. en W. aange nomen. Ingekomen is een verzoek van den R. K. Volks bond en den Langedijker Bestuurdersbond om de premiebetaling van ziekenfondsen en dergelijke voor rekening der gemeente te nemen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken en de beoordeeling over te laten aan het Burger lijk Armbestuur. Weth. BEKKER deelt mede, dat het R. K. Arm bestuur besloten heeft om voor degenen, die ten achter zijn en er voor in aanmerking komen, te betalen. De VOORZITTER noemt deze mededeeling zeer verblijdend. Hierna wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Van den R. K. Volksbond en den Langedijker Besturenbond was verder een schrijven ingekomen met verzoek den Minister mede te deelen dat de Raad het standpunt van den Minister inzake de steunregeling aan de bouwvakarbeiders onjuist oor deelt. De meerderheid van B. en W. is er voor, dat dit verzoek wordt ingewilligd. De minderheid is echter van meening, dat men zich hierin niet moet men gen, daar het een zaak is tusschen den Minister en den bouwvakarbeidersbond. De heer GROEN was het met de minderheid eens. Er zijn tegenwoordig zooveel grieven tegen de Re geering, dat men dan wel twee keer per week mocht vergaderen om alles te behandelen. De heer KRAMER is het met den heer Groen eens. De heer DU BURCK wees er op, dat men hier in de gemeente de nadeelen ook ondervindt. Er zijn hier toch ook bouwvakarbeiders. De loonen der bouwvakarbeiders worden te hoog geacht, waar door geen werk kan worden gedaan. Als de loonen echter lager waren, zu er ook geen werk zijn, daar er geen geld is. Spr. vindt het wel goed, dat de gemeentebesturen zich er eens voorspannen en den Minister er op wij zen, dat het zoo niet gaat. Voor de bouwvakarbei ders moeten de zelfde regelingen worden getroffen. De VOORZITTER zeide, dat het er niet om ging, dat geen steunregeling wordt gemaakt voor de bouwvakarbeiders, doch het ging om de uitkeerlngs- duur der kassen. Hier is geen steunregeling in het leven geroepen omdat er zoo weinig bouwvakarbeiders zijn. Dit is iets voor de Tweede Kamer, niet voor de gemeenten. Na eenige discussie tot stemming overgaande werd het voorstel van de meerderheid met 6 tegen 1 stem aangenomen. De heer Du Burck stemde te gen. Ingekomen is een verzoek van J. Blokker, waarin de medewerking van den Raad wordt verzocht, op dat het mogelijk is, dat zijn dochtertje het Buiten gewoon Lager Onderwijs te Alkmaar zal kunnen volgen. Bij dit verzoek is een schrijven gevoegd van het Hoofd der O. L. SCchool. B. en W. stellen voor om aan de gemeente Alk maar toelating te verzoeken. In hetzelfde schrijven wordt tevens een tegemoet koming gevraagd in de vervoerkosten. Aangaande dit laatste stelde B. en W. voor, dit in handen te stellen om prae-advies. Zoowel voor de toelating als voor de vervoerkosten wordt door de Provincie eene subsidie verleend. Aldus wordt besloten. Van Mej. Vos Van Zon is ingekomen eene ont slagaanvrage als onderwijzeres aan de O. L. School en wel met ingang van 15 Augustus a.s. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te ver- leenen onder dankzegging voor de bewezen diensten in het belang van het onderwijs. Z.E.A. memoreert, dat het 16 jaren geleden is, dat mej. Vos van Zon in dienst der gemeente trad en steeds eene uitnemende leerkracht is geweest. Spreker drukt er zijn spijt over uit, dat zij' thans de school zal verlaten. Aldus wordt besloten. Van Ged. Staten is ingekomen een schrijven betreffende de salarissen en ontvanger. Hierin wordt medegedeeld, dat dit college gew aanleiding kan vinden om tot verlaging dezer sala rissen over te gaan, doch staat de gelegenheid open om pensioensverhal toe te passen. In verband hiermede is nog ingekomen een adres van het College van B. en W. van Enkhuizen oni bij de Regeering erop aan te dringen om de jaar wedden te verlagen. De meerderheid in B. en W. stelt voor om uit de bestaande salarisregeling de bepaling van het pen- sioensverhaal te lichten en adhaesie te betuigen aan het adres van Enkhuizen. Weth. BEKKER zegt, dat in de hoog conjunctuur jaren de salarissen zijn verhoogd en zullen de hoo- gere ambtenaren ook in deze tijden een penningske moeten brengen. De heer KRAMER zegt, dat het oordeel van den Raad toch maar „pro forma" is. Spr. gaat mee met de meerderheid om in principe te besluiten dat de salarissen zullen worden herzien, eveneens dat pen- sioensverhaal mogelijk is echter zonder vaststelling van de Regeering van het percentage. Spr. kan zich niet vereenigen met het verzoek van Enkhuizen, omdat dit toch geen resultat zal hebben. Al zijn er thans crisismaatregelen genomen, dit neemt niet weg, dat de tijden kunnen verbeteren, doch eene salarisverlaging mag niet op de genoemde maat regelen worden gebaseerd. De heer DIJKHUIZEN gaat mee,, wat betreft het pensioensverhaal, doch acht het verzoek van Enk huizen zeer moeilijk en de tijd daarvoor nog niet gekomen. De heer MULLER kan zich volkomen vereenigen met het standpunt van Weth. Bekker, wa,t, betreft het Pensioenverhaal, gezien ook de vele offers, die de gemeente in verband met den crisistijd heeft moeten brengen. De heer GROEN acht het billijk wat wordt voor gesteld, daar het levenspeil belangrijk is verlaagd. Spreker is eveneens van meening, dat het verzoek van Enkhuizen niet veel zal baten. Ook verdient het aanbeveling om de salarissen en pensioensbij dragen vaan gemeentepersoneel, z. a. vn de Licht- bedrijven te herzien. Deze steken zoo hoog uit, dat dit voor vele menschen een bron van ontevreden heid is. Zelfs de premie voor het pensioen wordt door de gemeenschap betaald. De VOORZITTER merkt op, dat het pensioensver haal voor een ieder geldt, zoowel voor de ambte naren als de werklieden. De heer KROON zegt, dat de levensstandaard veel minder is gewordenen een groot voordeel is voor degenen, die hetzelfde traktement behouden. De VOORZITTER zegt, dat de salarieering niet afhankelijk kan worden gesteld van de slechte tij den, doch wel van de arbeidsprestatie en die blijft toch hetzelfde. De heer DU BURCK zeide, dat er nu wel meer dan 40 gemeentebesturen zullen zijn, die voor ver laging der salarissen zijn. Spr. wees op de onbil lijkheid, dat de Rijksambtenaren van 1920 af onge veer 30 pet. van hun salarissen hebben moeten inboeten, terwijl de gemeente-ambtenaren op het zelfde peil zijn gebleven. Volgens het standpunt van den burgemeester zou men nergens salarisverlaging moeten hebben. De regeering verlaagt de salaris sen om de begrooting sluitend te krijgen en we moe ten daaraan meewerken. Als het opging, zou men de salarissen liever verhoogen den verlagen. Spr. hoopte dat zij die nog ruime inkomsten hebben hun pen ningske offeren willen. Spr. herinnerde er aan, dat de heer Kramer in 1929 een vergadering heeft geleid waar hij voor de verlaging was. Dit adres van Enkhuizen is van de zelfde inhoud en hier is de heer Kramer tegen. Spr. had liever dat de ambtenaren premievrij pen sioen hebben, doch als men de salarissen niet wil korten is spr. tevreden met het pensioensverhaal. Over het adres van Gedep. Staten wordt niet ge stemd, zoodat het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Het verzoek van Enkhuizen wordt af gewezen met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren Du Burck, Bekker en Muller. Van het Crisis-Comité was een verzoek ingekomen om een bijdrage uit de gemeentekas van f 1000.—. B. en W. stellen voor, dit bedrag beschikbaar te stellen en zijn van oordeel dat het een onmisbare instelling is vóór de vele crisis slachtoffers. De heer DIJKHUIZEN was het wel met voorzit ter eens, dat het crisis comité nuttig werkt, doch het is toch opgericht met het doel om .gelden in te zamelen van particulieren. Het is geen goed stand punt om een beroep te doen op de gemeente. Spr. zou er voor zijn als een bedrag van f 0.10 per in woner werd gegeven voor de werkloozen. Spr. zegt, dat het een armbestuur naast een armbestuur wordt. Spr. wilde, dat het comité eerst langs an deren weg probeerde gelden te krijgen, dan kan men later nog spreken. Voorzitter zeide, dat men het niet kpn gelijkstel len met een B. A. Men is wel op de ingezetenen aangewezen, doch er zijn er zooveel, die geen in komsten hebben. Spr. deed een beroep op degenen, die beter in de financien zitten, dat die het comité in de gelegenheid stellen, om dit werk voort te zetten. Spr. wees op de uitgebreide werkzaamheden van het Dag. Bestuur van het crisis comité. Spr. zeide, dat per week ongeveer f 100.— wordt uitge keerd. Er zal bij worden vermeld, dat er f0.10 p°r inwoner bij is voor aanvullende steun van werklooze arbeiders, dan kan het comité nog een bijdragevan gelijk bedrag aan het Rijk vragen. De heer GROEN wees er op, dat de menschen, die bij het crisis-comité komen, geen klanten van het B. A. zijn. Verder herinnerde spreker aan de giften van het Nationaal Crisis Comité, welke ook nog wel f 1000.hebben bedragen. Tenslotte werd het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag werd door den heer Kroon opge merkt, dat bij de Broekerbrug de straatsteenen door de kinderen te water worden geworpen, waardoor gevaar voor auto's ontstaat. Zal aan den gemeente-opzichter worden mede gedeeld. Hierna sluiting. Nieuwstijdingen Noodlottig ongeval. 55-jarige dame aan brandwonden overleden Zaterdag bemerkte een op de Rembrandt- kade te Utrecht werkzaam zijnde schilder dat er rook kwam uit een pand. Diaar hem dit ver dacht voorkwam, stelde hij een onderzoek in, om tot de ontdekking te komen, dat zich op de derde etage een dame bevond, welke met; ver schillende zware brandwonden was overdekt. Onmiddellijk heeft men den geneeskundigen dienst gewaarschuwd, welke de ongelukkige, die bleek te zijn de 55-jarige mevr. J. T., in hoogst erostigen toestand naar de Emmakliniek heeft vervoerd. Vermoedelijk is de brand ontstaan in een papiermand, waarbij het slachtoffer eveneens in brand is geraakt. Mevr. J. T. is later aan de bekomen verwon dingen overleden. Ernstige vechtpartij in em café. Een der bezoekers 'door revolverschoten gewonjd In den afgeloopen 'nacht heeft in een café aan de Kijkduinsche straat te Loosduinen, waarin na sluitingstijd, nog een 20-tal bezoekers, waar van verscheiden onder drankinvloed verkeerden, aanwezig waren, die zich op verzoek van den kastelein niet wilden verwijderen, een vechtpar tij plaats gehad. De kastelein verzocht assistentie van een tweetal surveilleerende agenten, toen deze het café binnentraden. Aan het op rustige toon gfedane verzoek om weg te gaan, werd geen gevolg gegeven, integendeel, een derbelhamels riep luide: ,,Als hij de kastelein1 er ons nier uit krijgt, krijgen jullie er ons zeker nietj uit." Tegelijkertijd werden de agenten vastgegre pen. Een hunner werd uit het café geworpen en op straat mishandeld. JDe andere agent werd op den grond geworpen en juist onder het bil jart gedrukt, zag hij kans zijn revolver te grij pen en eenige schoten te lossen. Een 'der groot ste belhamels R. werd in de buik en in de hart streek getroffen. Zijn toestand was gistermiddag redelijk. In verband met bovenstaande zijn aan gehouden de 24-jarige los werkman W. O., de 21-jarige los werkman C. van B. en de 2^-jarige tuindersknecht J. L. allen te Loosiduinen. Zij zijn in verzekerde bewaring gesteld, terwijl proces verbaal tegen hen is opgemaakt, terzake van wederspannigheid, gepleegd in vereeniging. Dienstmeisje van balcotr gevallen. Aan ile gevolgen overleden. Gistermorgen is in de Ketelstraat te Arnhem een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. Een 20-jarige dienstbode uit Ulft, in betrek king bij den heer van R., was op het balcon van de eerste etage bezig een kleedje uit te kloppn Plotseling begaf zich het hekwerk, met het ge volg, dat de dienstbode van vrij aanzienlijke hoog te met het hoofd op de straat terecht kwam. In deerniswekkenden toestand werd ze dpor voor bijgangers opgenomen en vervolgens per auto brancard naar het sted. ziekenhuis vervoerd, waar zij kort no aankomst tengevolge van een scehdelbreuk overleed. Ernstige verkeersongelukken. Motorrijder rijdt op anderen motorrijder in. Zaterdagavond om kwart voor elf kreeg een motorrijder op de grens van Naarden en Muiden pech aan zijn motor, die hij ging repareeren,. Uit de richting Naarden naderde met groove snel heid een andere motorrijder, die den gebukten man niet zag staan en in vollen! vaart boven op hem reed met het gevolg, dat hij over den kop sloeg en op slag dood was. De aangeredene kreeg zware verwondingen. De verongelukte motorrijder is vermoedelijk een zekere H. uit Hilversum. Het lijk is door de politie in beslag genomen en naar Muiden vervoerd. De gewonde is per ziekenauto naar Amsterdam gebracht. Wielrijder dour auto gegrepen en gedood. Gisteravond heeft een doodelijk ongeval plaats gehad op den slot Valkensteinschenweg te Poor tugaal bij Rotterdam, aldus het N. v.d. D|. Dé 30-jarige A. v.d. V. uit Rotterdam reed daar op zijn fiets toen hij door tot nogf toe onbekende oorzaak slipte. Op hetzelfde moment naderde hem een auto. De bestuurder van dezen wagen kon een aanrijding niet voorkomen. V. v.d. V. werd gegrepen en overreden. Met een ernstige hoofd wonde en een schedelfractuur werd de man door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis vervoerd, doch bij aankomst bleek hij reeds: te zijn overleden. Groote brand te Laren Noord hol la nd Die bewoonster naar liet ziekenhuis. Zaterdagavond is het woonhuis van mej. van T. te Laren tot den grond toe afgebrand. De brand werd omstreeks half twaalf ontdekt door den caféhouder van B. die de politie waarschuw de. Inmiddels had de architect Bonnet zich] in het brandende huis begeven, waar hij de bewoon ster in overspannen toestand aantrof. Slechts met de grootste moeite gelukte het hem de vrouw, wier kleeren reeds vlam hadden gevat, uit het huis te krijgen. Van het huis, dat met riet be dekt was, zijn alleen de muren overgebleven. De brand werd waarschijnlijk veroorzaakt door een petroleumstel op de bovenverdieping, waar mej. van T. altijd kookte. Juffrouw van T„ die ernstige brandwonden had opgeloopen, is naar het St. Jansziekenhuis te Laren overgebracht. Vier boerderijen afgebrand. Eeinig vee in de vlammen omgekomen Maandagmorgen brandde op de R,ul te Heeze bij' |£iindhoven, een viertal boerderijen, eigendom van den landbouwer G. van der Palen, mej. Ja cobs en de weduwe Cieelen tot den grond toe af. Die brand ontstond in de schuur vanf den lard- bouewr van der Palen. De vlammen sloegen spoe dig over naar de bijbehoorende boerderij. Ook die van mej. Jacobs werd door het vuur aange tast evenals een derde leegstaande boerderij. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat ook de boerderij van de weduwe Qeelen aan de overzij de van den weg mede .een prooi der vlammen werd De bewoners konden zich met moeite redden. Van de inboedels kon niets gered worden, terwijl in de boerderij van Van der Palen, II varkens en een kalf verbrandden en in die van mej. Ja cobs zes varkens en een kalf. D|e brandweer uit Heeze kon tegen de vuurzee weinig uitrichten De oorzaak van den brand is onbekend. D|e scha de wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. Groote fabrieksbrand. Een schade van een lialve toni. Zaterdagmiddag is brand uitgebroken in de houtzagerij met timmerfabriek van de firma H. Gerats te Broekhuizen (Limburg) D|e brand wel ke in den kelder van de zagerij moet zijn aange komen, breidde zich spoedig uit 'tot de aan grenzende timmerfabriek en de groote hoeveel heden stapels hout, raam- en deurkozijnen, well- ke op de fabrieksterreinen waren opgeslagen, In het kurkdroge hout vond het vuur gretig voedsel. Uit het woonhuis kon de inboedel gedeelte lijk worden gered. Die fabrieksgebouwen en ma chinerieën gingen echter verloren. Eerst laat in den avond was men den toestand meester en kon de brandweer inrukken. Die scha de, welke naar verluidt, ongeveer een halve ton moet bedragen, wordt door verzekering ge dekt. Verlaagde spnoriaricvvn voor vroege aardappelen De Tweede Kamerleden de heeren Kampschoer en van de Bilt, hebben den minister -van Wa terstaat gevraagd of deze bereid is te bevorde ren, dat evenals het vorige jaar een tijdelijke ver laging van de spoorwegtarieven zal plaats heb ben voor het vervoer van vroege aardappelen. - Voorts wordt gevraagd zoodanige maatregelen te nemen dat 'de reductie voor het vervoer per spoor van land- en tuinbouwproducten meer recht streeks ten voordeele komt van de bedrijven van land- en tuinbouw. Gein een tepijrso n et 1 bevoorrecht.. De Kamer van koophandel te Utrecht heeft in een adres 'aan den ministerraad er op aange drongen, dat deze 'ter verlaging van de algemee- ne productiekosten maatregelen neme, dat een einde worde gemaakt aan de onder de huidige omstandigheden zeker niet gemotiveerde en het algemeene welzijn schadende bevoorrechte po sitie van het gemeentepersoneel. Protest vergaderi ng spoorwegpersoneel i Demonstratie te Utrecht. Duizenden spoorwegmenschen georganiseerd in de Ned. vereeniging van Spoor- en Tramwegper soneel hebben Zondag te Utrecht geprotesteerd tegen de voorgenomen salariskorting van 10 pet. Die groote zaal van het N.V. was; zoo vol, dat groote massa's elders moesten vergaderen. I" de hoofdbijeenkomst voerden achtereenvolgens de eheren van Hinte en van Braambeek, leden van het bestuur, het woord. In scherpe bewoordin gen werd de a.s. korting afgekeurd, speciaal in verband met de arbeidstijden, di_e bij het spoor wegbedrijf bestaan. Het spoorwegpersoneel, al dus eerstgenoemde spr., mag nog arbeidsnachtea maken van 14 uur, maar wc zullen de directie en de regeering laten weten dat we dat niet wü len. (Langdurig applaus.) Wij zouden liever de zaak op normale, wijze hebben behandeld, maar als dit niet mogelijk blijkt dan moeten de leden maar worden: opge wekt tot de laatste ronde, de vechtronde. Tenslotte werd onder groote geestdrift de vol gendc motie aangenomen: Het demonstratief congres der N. V. van oor deel, dat tegen de aangekondigde loonsverlaging

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2