HONMTS MAÏZENA Tot de greet® vacantia gaan in da maand Juni neg eenige GOEDKQOPE AUTORITTEN Fa. Kok Tuinman ea Wil iizen Advertfcentiën A. B. JANSEN §1 en |M. jansen.de VRIES CorneBis Siofemaker, ongemeubileerde Kamer, pfiiu|)jat, u»n« Perkges aniums Woeusday 8 Juni a.s. HET BESTUUR. Markiezen is J. bi. DE JONG, Broek op Langendijk a 15 cent per stuk KWEEKERIJ FLQRALIA" Broek op Langendijk van Ontsmet zaad E-, BEIE- en DEEHSËHE WITTE KOOLPLANTEN Buitenfiand Rustig en kalm, Algemeen Overzicht Den 6en Juni hopen onze jH geliefde Ouders ffihun 25-jarige Eehtvereeniging ffi te 'herdenken ffi J ffi Hun liefhebbende Kinderen i ij S. DE BEURS L DE BEURSJansent m JOHAN f ffi JANTJE GERRIE j|jOudkarspel, Mei l!)3>. gg Receptie 6 Juni van 8tot 10 (o'l.) Heden overleed na een korte ongesteldheid, onze geliefde Vader, Behuwdr en Grootvader, Weduwnaar van JOHANNA GROENEWOUD in dbnouderdom van ruim 72jaar Heer Hngowaard. 3 K. SLOTEMAKER N. SLOTEMAKER BLOM en Kleinkinderen. Heiloo, 28 Mei 1932. Kennemerstraatweg A 18 (.Post Alkmaar) liefst te Zuidscharwoude. r ölllllld d Md lig- 611 liefst te Zuidscharwoude. Brieven onder letter G. K., aan het bureau van dit blad. Het adres voor Beste zware planten Firma SN EEK ES en KOSSEN Broek op Langendijk No. 74 Bezoek aan de INDISCHE TENTOONSTELLING in den Haag op DONDERDAG A 2 JUNI; op ZONDAG 5 JUNI; 9 JUNI en 12 JUNI. Vertrek af Garage 9.30 uur. Reiskosten f 2.per persoon. De tocht gaat over Bloemendaal, Overveen, Vogelenzang, Noordwijk, Wassenaar, Scheveningen tot den Haag. Kaarten afhalen voor Woensdags en Zaterdags 7 uur. q Een tocht naar de ZUIDERZEEWERKEN gaat Donderdag 2, 9 en Zondag 5, 12 D JUNI. Vertrek af Garage te 1 uur. Prijs f 2.— per persoon. Kaarten afhalen voor 's morgens 10 uur. Een zelfde tocht gaat ook Zaterdag 4" Juni. Vertrek 9 uur. Op 12 JUNI schitterende tocht door 't GOOI naar ARNHEM en OMSTREKEN. C Vertrek garage te 8 uur. Reiskosten f 4.00 per persoon. Plaatskaarten afhalen voor Zaterdagavond 7 uur. Onze 2-, 3-, en 4-daagsche tochten door Binnen- en Buitenland in de Vacantie gedurende de maanden Juli en Augustus worden nader bekend gemaakt. Alle verdere inlichtingen te bekomen ten onzen kantore, Stationsweg 37b, Alkmaar. Deze tochten gaan allei bij voldoende deelname! Reist met uw onderneming. Onze wagens zijn bekend door hun gemakkelijke en ruime zitplaatsen. AANBEVELEND, P.S. Reizigers Langendijk gratis vervoer per autobus. Honig's Maïzena Roodmerk (Luxe verpakking met grooteren inhoud) thans per pak 11 et. VraaQC ook: Honig's Custard ^Poeder, thansl8 cc. per pak. Honig's Zelfrijzend Bakmeel. Honig's soepen, per pak 6 borden. 15 en 20 ct Honig's Vermicelli. Honig's Macaroni NEDERLANDSCH FABRIKAAT het vermogen van het stoomgemaal van het Geest- merambacht, in dusdanigen toestand was geraakt, dat zij dringend verbetering behoefde en dat ze in de kosten daarvan voor een deel zouden bijdragen. Tevens werd in dat schrijven nog medegedeeld, dat zij met de afwijzende houding van 't Geerstmeram- bacht geen genoegen konden nemen en Ged. Staten zich genoodzaakt zagen 'n besluit der Staten tot wijziging van het bijzondere reglement van polder Geestmerambacht te ontwerpen, waarbij de verpbcn ting werd opgelegd aan de banne Noordscharwoude, welke onderhoudsplichtige van den onderbouw van de Mosselenbrug Is, eene bijdrage ten behoeve van verbetering van die brug uit te keeren, die de som van f 5000 niet zou overschrijden. Vervolgens kun- nen we berichten, dat het college van het dag. bestuur van het Geestmerambacht over deze kwesae in hooger beroep is gegaan en de Kroon het sta tenbesluit heeft vernietigd. iii'lSH (Alkm. Crt.) Werkloozetnidrama in Amerika. Te Toledo stonden dezer dagen tienduizend gezinnen plotseling voor het feit, dat zijl door de huiseigenaars met woninguitzetting werden bedreigd, aangezien zij door verarming en werk loosheid reeds geruimen tijd niet meer in staat waren huur te betalen. De burgemeester van Toledo, Addison Thatchers, deelde mede dat uit openbare en particuliere fondsen getracht was, in den nood der bewoners te voorzien,; waarin men gedurende eenigen tijd geslaagd was doch thans zijn al deze fondsen uitgeput. De burge meester voert nu onderhandelingen met de eigenaars teneinde te trachten voor de huurders een betalingsuitstel van zestig dagen te krijgen. beheerscht in Uw denken, handeien en spieken zult ook gij zijn en blijven na het gebru Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 cent. Bij Apothekers en Drogisten. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 31 Mei. Aanvoer: 8800 kg. D. witte kool 0.60—0.70. L. G. C., 30 Mei. qq nnanifl- Aanvoer: 18000 kg. Tomaten A 38.00—4U.io, "5.50; C 38.50—38.60; CO 28.30. ALKMAAR, 30 Mei. Veemarkt. Aanvoer: 43 vette koeien f 165—300; 15 vette kal veren 0.30—0.70; 0.50—0.80 per Kg. 57 nuchtere kal veren 3—12 631 vette varkens 0.18—0.24 per kg. zou- 16—17. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, 30 Mei. Aardappelen per doos 0.100.35; andijvie 4.30 5 80; bloemkool 15—20; idem II 10—14; kropsla 190—3.10; idem II 0.40—1.20; komkommers 15—li; prei 4.00; perziken 0.07—0.13; postelein 0.10—0.26; peulen 0 480.52; rabarber 15; raapstelen 1.20— 2.00; radijs 1.00—5.10; selderie 3.50—5.20; spinazie 0.30—0.86; wortelen 1—15. ALKMAAR, 28 Mei. Eierveiling. Aanvoer 310000 kipeieren: 58-60 kg. 2.30—2.50; 60-62 2.40—2.70; 62-64 2.00—3.30; kleine eieren 50-57 2.002.40Aanvoer 70000 eendeieren; prijzen 1.80 —2.00 per 100 stuks. Marktoverzicht der vorige week ingezonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groen ten en fruit, Nassaukade 158, telef. 81431, Amster- ^Afgeloopen week zijn Zeeuwsche Bonten en blau wen sterk in prijs gedaald, aan de Prinsengracht loste men eenige schepen 1500 H.L. a f 1.00 per H.L. met vlugge lossing, zoodat aan de groentenmark, moeilijk lossen was, alhoewel men een hooger prijs vilde maken. Of deze geforceerde verkoop noodig was zal nog moeten blijken, maar In 3 weken moe ten de Amsterdammers nog oude aardappelen eten, daar de groei van de Muizen niet vlug gaar. Voor deze prijzen blijft er voor de landbouwers weinig over Waarom de landbouwers met hunne aardapp- ien niet eenige maanden vroeger aan de markt komen en eerst hun voorraad half opruimen. Mijn advies is altijd geweest wanneer de landbouwers mij vroegtn hoe te doen, 50 pet. opruimen, en 50 pet speculeeren. Er zijn nog landbouwers die nu nog 1200 HL Eigenheimers hebben en nu niet kunnen leveren' naar de steden. Nieuwe Malta was ook iets laeer Er komen minder nieuwe aardappelen aan de Markt can vorige week. Oude blanke aardappelen soo"ten zijn niet meer te verkoopen. Zoo.ang de export niet in orde komt, zullen er altijd tevee aardaupe en voor het Binnenland zijn. Wanneer U wilt zender, uwe aardappelen naar Amsterdam. Vraagt dan aan bovengenoemde Makelaars advies, zonder eenige kosten of verbinding. 30 Mei werden de volgende prijzen gemaakt per H Zeeuwsche bonten 1.00—3.25: idem blauwen 0.70 -3 00; icem roodster 1.25—2.00; idem Bonten en blauwe poters 1.00-1.25; Texelsche zand 0.70-l.2o. idem roodster 1.25—1.50; Anna Pauwlowna zand 1.25 1 50' Friesche borgers 1.001.50; idem de Wets P 7Qjoo' idem roodster 1.50—2.00; Ypolder Beve landere 1 56—1.50N.H. Roodster 1.00-1.50; Drent- tcche zand 1.00—1.25; Winter Malta per 100 Kg 750 —9 00 spring malta 13.50—14.00; Westlandsche Nieuwe 16.00—20.00; Rijper muizen 14.00—15.00; An dijker muizen 14.00—15.00. Kabinetscrisis in Duitschland. Bru ning afgetreden. Wat wil Italië? Liquidatie der Portugeesche dictatuur. In ons vorig overzicht stelden we het, reeids vast, dat de positie van Hindenburg niet hecht meer was, maar weinigen zullen hebben ver wacht, dat diens aftreden zoo spoedig zou vol gen. Het boterde den laatsten tijd niet meer tus schen het hoofd des staats en den eersten die naar van het land. Slechts noode had de grijze rijkspresident bewilligd in de ontbinding der S. A. formaties der Nazi's en daarop, tevergeefs, in'een correspondentie met minister Groener aangedrongen op dezelfde maatregelen tegen de rijksbanier. Naarmate de betrekkingen tusschen Hindenburg en rijkskanselier Bruning minder innig werden, steeg de invloed van zekere rijks- weergeneralen bij den president. Een der minis ters, Groener, op wien uiterst rechts fel gebe ten is, had de situatie kunnen verhelderen door tijdig'heen te gaan, waartoe Hindenburg hem door een opvallend lange verwijdering van Ber lijn, alle gelegenheid had gelaten, maar Groener heeft blijkbaar geweigerd om zich te. laten slacht offeren en Bruning heeft dat offer wellicht ook geenszins, gewild geacht. Op Zondag jl. heeft tusschen Hindenburg en Bruning een conferentie plaats gehad, welke Maandag werd voortgezet. Maar toc-n had Bruning reeds de ontslagaanvrage van het kabinet in zijn zak, omdat hij na over leg met zijn ambtgenooten tot de conclusie was gekomen, dat de politieke zienswijze van den pre sident vermoedelijk een reconstructie van het kabinet naar rechts niet kon worden gedeeld. President Hindenburg wenschte de regeering nu in handen te leggen van de rechtsche partijen. Het is zeer zeker een constitutioneele zienswij ze van hem, want het kan niet worden ontkend, dat het Duitsche volk meer en meer de rechts radicale ideeën gaat aanhangen. Op Zondag jl. in Oldenburg gehouden verkiezingen wezen dat voor de zooveelste maal uit. Intusschen beschik ken de bedoelde partijen in den Rijksdag niet over een meerderheid, zoodat het waarschijnlijk lijkt, dat winnenkort de Rijksdag zal worden ont bonden en nieuwe verkiezingen zullen worden gehouden. Dan zal Adolf Hitler zeker zegevie ren, want de jongste politieke wending in het 'land zal het enthousiasme der massa voor een nationaal socialistisch avontuur niet weinig heb ben. verhoogd. Duitschland staat voor een ge weldige crisis, waaruit alle dingen kunnen groei en, zoowel een monarchie als een sovjetstaat, Het volk voorvoelde blijkbaar de komende gebeur tenissen, want op het einde der vorige week' ver keerden'vele menschen in een opwinding,, waaruit overal incidenten en conflicten groeiden. Nazi's en communisten raakten op vele plaatsen bloedig met elkaar slaags. Wie Bruning zal opvolgen is nog moeilijk! te zeggen. Naar het heet zouden Freiherr von Gayl de elider der Oost Pruisische agrariërs Brandes, en Graaf Westrp de beste kansen hebben. Zeker zal spoedig een sterke regeering moeten worden gevormd, wil Duitschland de ellende van den burgeroorlog bespaard worden. Het heengaan van Bruning is anders wel tra gisch, afgedwongen als dat aftreden werd door den man, wiens herkiezing hij met al zijn krach ten had bevorderd. En hij moet plaatsi maken voor- de menschen, die een politieken clown, te genover den ouden veldmaarschalk hadden ge- candideerd. De Italiaansche pers houdt zich weer druk bezig met de mogelijkheid van het herstel der solidariteit tusschen de vroegere geallieerden. Ee(r talianen willen een vrije en vredelievende ont wikkeling naar het Oosten zoo schreefl een der voornaamste bladen letterlijk en achten het-systeem van militaire en politieke bondge nootschappen op den Balkan, aan de Adria en (den Donau bondgenootschappen, welke door Frankrijk worden bevorderd, daartoe een belet sel. Wil Frankrijk Italie's vriendschap verwerven dan zal het den Italianen in hun wenschen tege moet moeten komen en anders zoo verklaart dc fascistische pers met nadruk zal Italië met andere landen bondgenootschappen aangaan Turksch ministers zijn te Rome op bezoek en met Duitschland worden de betrekkingen al steeds inniger om den Parijschen invloed steeds meer af te leiden en Frankrijk nog verder te iso- leercn, dan in de'laatste jaren reeds geschiedde. In Rome is men ook verontwaardigd, dat het steeds weer Frankrijk is, dat elke vooruitgang op economisch gebied belemmert en de ontwa pening saboteert. Het Giornale d'Italia verklaar de dezer dagen, dat Italië nog steeds van plan is om haar standpunt tegenover den Volkenbond te herzien, als voor den komenden herfst1 op de groot e internationale conferentie geen tastbare resultaten zijn bereikt.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 3