Naar de Parel van Kennemerland Wjant „de klok der ha-rde realiteit", de wereld crisis, klinkt ook in Italië en eischt diepgaande wijzigingen, daar de volken, naar Mussolini's meening, geen tweeden erisis-winter zouden kun nen doorstaan, 1,'armora wil na een dictatorschap van zes jaar in Portugal, weer een volksvertegenwoordiging in het leven roepen, uit 90 leden bestaande, maar met een beperkte bevoegdheid. D'e president zal, telkens voor den duur van zeven jaar, recht streeks door het volk worden gekozen, üarmora echter zal voorloopig voor drie jaar op eigen ver kiezlng als president optreden. BINNENLAND'. D'e Zuiderzee bedwongen. Die Ber- lagebrug geopend. De handelspolitie ke onderhandelingen met'Duitschland. - Sport. Zaterdag jl„ des namiddags om 1 uur en 2 minuten precies, is de Zuiderzee bedwongen door den grooten afsluitdijk. De Zuiderzee is zee- af en binnenwater geworden. Flevomeer gehee- ten. Autoriteiten hebben het groote moment der volkomen afdijking. gadegeslagen, plechtige, maar geen sombere grafredenen aan de Zuiderzee wij dende en hoopvolle toasten instellende op de' zegeningen, welke ze van het Flevomeer en van den nieuw-gewonnen grond verwachten. Natuur lijk zijn ook in ruime mate kennis1 en inzicht onzer waterbouwkundigen gehuldigd, die een werk \yrochtten, dat terecht zoo veler waardee ring vindt over heel de wereld. In Engeland is men jaloersch op ons. Diat land wordt op het oogenblik door ernstige overstroomingen geteis terd en men meent, dat deze regelmatige bezoe kingen zouden kunnen worden afgewend, als daar te lande iets aanwezig was van den Neder - landschen ondernemingsgeest en van de be kwaamheid onzer waterbouwkundige ingenieurs Met October a.s. zal de afsluitdijk ook als ver keersweg gereed zijn en een rechtstreeksche vér binding tusschen Noordholland en Friesland tot stand zijn gekomen. Die Amsterdammers zijn geweldig in hun schik met de mooie brug van architect Berlage over den Amstel, welke brug Zaterdagmiddag voor het verkeer werd opengesteld en enkele nieuwe stadsideelen met elkaar verbindt. D|eze brug is niet alleen een Amsterdamsch, maar een alge meen Nederlandsch belang, want ze maakt het voor het doorgaand verkeer Oost-West en om gekeerd mogelijk, om de stad zelve te vermijden en langs breede oeintuurbanerf langs Amsterdam heen te rijden. Het 'is bekend geworden, dat de handelspoli tieke onderhandelingen onzer regeering met D'uitsehland, waarop minister Verschuur de vo rige week in de Kamer doelde, tot geen tastbare resultaten van eenige beteekenis hebben geleid; de Duitsche regeering achtte het onmogelijk om voor ons land een uitzonderlijke bevoorrechte positie tegenover andere staten te scheppen. Wat nu? Een krachtig woord, als minister Verschuur de vorige week uitte, doet ons volk, dat in zor gen zit, een moment heel weldadig aan, maar nu is de minister als consequentie van zijn optreden min of meer verplciht tot een handeling, welke gebillijkt moge wezen, maar voor D'uitsehland een zeker agressief karakter krijgt, waarvan de gevolgen moeilijk zijn te overzien. Oogenschijnlijk staan we sterk tegenover onze Oosterburen, die veel meer naar Nederland uitvoeren dan wij van ze betrekken, maar we hebben meer belangen in D'uitsehland dan die van onzen uitvoer. Keul- sehe bladen hebben het niet onduidelijk gezegd dat er ook nog Nederlandsche havens zijn en een Nederlandsche Rijnvaart is, welke door de Duit- schers geboycot zouden kunnen worden. Vermoedelijk zal minister Verschuur zdee week in de Kamer een verklaring afleggen om trent de verdere houding der regeering, een ver klaring, waarnaar met veel interesse wordt uit gezien. Daargelaten nog enkele weinig belangrijke kam pioenswedstrijden is de heerschappij van het brui ne monster onzer voetbalvelden "voor dit seizoen beëindigd met den Zondag jl. gespeelden wed strijd van ons elftal tegen de Tsjechische profs die met een 21 overwinning huiswaarts konden keeren. Dit resultaat wordt voor onze amateurs niet oneervol geheetem. Onze voetbalgeweldigen zijn het er over eens, dat de kwaliteit van het Nederlandsche spel, dank zij een intensieve trai ning der spelers, zeer is opgevoerd en dat we van de toekomst nog veel mogen verwachten. D'e eco nomische crisis zal nog wel eenigen tijd doorwer ken, maar dat behoeft aan onze voetbalglorie geen afbreuk te doen. In dit seizoen zijn milli- oenen guldens aan den bruinen afgod geofferd in het komende seizoen zal het) niet anders zijn, tenzij de wereld mocht vergaan. Voor den pas begonnen zomer wordt een nieu we sporsensatie georganiseerd. In. Rotterdam en Twente worden tegen 18 Juni aanstaande lan dingen voorbereid van het groote Duitsche lucht schip „Graf Zeppelin." Plaatse! ijk Nieuws NOORDSCHARWOUDE. De wedstrijd in soortenkennis van tulpen is ge ëindigd. Vooraf zij nog meegedeeld, dat 159 soorten zijn uitgeplant. Doordat verschillende „parkieten" het niet tot bloeiende exemplaren brachten, konden pl.m. 150 soorten op naam worden gesteld. Het aantal ingeleverde lijsten bedroeg 7. de uit slag is: 1. Jac. Groen, Bovenweg 274, St. Pancras. 60 goed 2. A. Dirkmaat, Broek op Langendijk 52 goed. 3. Jac. Slijker, St. Pancras 42 goed. De door de afd. van Bloembollencultuur uitge loofde prijzen bedragen resp. f5:—; f3.— en f2.—. Over het geheel genomen kunnen wij tevreden zijn. Wel hadden wij verwacht, dat het aantal wed strijd-deelnemers grooter zou zijn geweest. Daar tegenover staat, dat niet minder dan pl.m. 100 per sonen op verschillende tijdstippen een kijkje kwa men nemen. Wij meenen te mogen constateeren, dat het inrichten van een sortiments-proefveld op prijs Is gesteld. OUDKARSPEL. „Trader Hom" in de bioscoop De Jong'. Stand plaats naast- het café Jansen. Zaterdagavond waren wij in de gelegenheid de eerste voorstelling bij te wonen van de film „Tra der. Hom" in bovengemelde bioscoop. Reeds eerder schreven wij: „Een oude bekende" en thans mogen we verklaren dat de hernieuwde kennismaking ons en vele anderen met groot ge noegen heeft vervult. Wat de inrichting van deze Cinema betreft, uiterst gezellig. De wanden zijn bekleed met een decoratieve stof, die onbrandbaar is, keurige electrische lampen geven door hun schijnsel een intiemen indruk bij het projectiescherm is een rookverdrijver aangebracht, terwijl boven le rang en logeplaatsen electrische luchtkoelers zijn aan gebracht, die bij een al te groote warmte in wer king kunnen worden gesteld en dan zorgen voor de noodige luchtverfrissching. Alle moderne hulpmiddelen zijn hier aanwezig en in toepassing gebracht om het verblijf gedurende de voorstelling zoo aangenaam mogelijk te maken. Geen wonder dan ook dat er verschillende waren, die voorheen ook altijd tot de trouwe bezoekers be hoorden. Het toestel dat voor de projectie wordt gebruikt is van groote perfectie, en het beeld dat op het witte doek wordt gebracht, is gelijk een schilderij, zoo stil, en van duidelijke en scherpe nuanceering. Ook de geluidsweergave want er worden na tuurlijk uitsluitend sprekende, zingende en musi- ceerende films gegeven is in orde hetgeen vooral bleek bij de film „Trader Hom" waarbij men het gesproken woord heel goed kan verstaan. Kortom een Cinema, die met de besten onder- de besten kan wedijveren, en een bezoek meer dan waard. Niets wordt door de directie nagelaten om met de steeds voortschrijdende filmtechniek gelijke tred te houden. De oude goede naam.is niet alleen gehandhaafd, maar opnieuw bevestigd geworden. Het programmo was, als altijd, uiterst beschaafd en stond op hoog peil. Als eerste nr. werd een revue gegeven een film in kleuren van volks- en andere dansen een film, die reeds dadelijk tot tevredenheid stemde. Daarna het hoofdnr. reeds eerder genoemd en werd het oog en gevoel geboeid door deze zoo fijn geteekende film, die ons voerde naar verre on bekende "en nog ongeëxploiteerde gebieden in het donker Afrika. Men komt onder den indruk van de imposante en machtige natuur, een land van romantische schoonheid. Een schoonheid verbor gen in de diepste diepten der oerwouden waar Tra- der Hom zijn handel dreef met de donkere en on gecultiveerde woudbewoners. Wij hebben reeds een beschrijving van den inhoud' gegeven, maar wanneer men zoo iets ziet verlangt men steeds naar meer. Waar in de meeste geluidsfilms in vreemde taal wordt gesproken, houdt de Directie nog steeds den explicateur in eere, hetgeen zeker door velen op hoogen prijs wordt gesteld. Tot slot een komische twee-acter die de aan wezigen hartelijk deed lachen, omdat hier een tin telende en gezonde humor vanuit straalde. Het was een avond die ons en de anderen aan wezigen ten zeerste heeft voldaan, en kunnen wij het niet anders dan toejuichen dat de Directie nog de geheele week in de gemeente blijft en a.s. Zondag weder komt met een grootsch hoofdnum mer: „De Zanger van Sevilla" waarin Ramon No- varra de hoofdrol vervult. Op deze film komen wij nog nader terug', maar willen niet natlaten de minaars van het witte doek op te wekken hun avond hiervoor vrij te houden. Voordracht: 1. K. de Waal; 2. W. Slotmaker; 3. Joh. Blauboer. Uitslag der verkiezing: K„ de Waal j 129 stemmen; W. Slotemaker 9; J. Blauboer 2; van I onwaarde 1. De heer K. de Waal verklaart ondpx dank voor het gestelde vertrouwen deze benoeming aan te ne- NOORDSCHARWOUDE. Dezer dagen slaagde onze plaatsgenoot, A. de Geus A.Pz., leerling van de Ambachtschool te Alk maar voor het diploma Assistent-Machinist ter koopvaardij. Uit den Omtrek KOEDIJK. Vrijdagavond werd in het lokaal van den heer Groot alhier de 27e Jaarvergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank onder leiding van den Directeur, de heer Jb. Visser. Tegenwoordig waren 92 leden, vertegenwoordi gende 141 leden. Na opening der vergadering en voorlezing en goedkeuring der nottulen deelt de Voorzitter mede, dat door de Algemeene Vergadering te Utrecht werd besloten tot stichting van een waarborgfonds, ten einde de voorschotnemers, die door bijzondere om standigheden zwak staan te steunen. Vervolgens doet de voorzitter mededeeling van .de plaats gehad hebbende kascontrole's door Raad van Toezicht en door de Centrale Bank. De rente voor spaargelden is bepaald op 3.6 pet. en voor voor schotten op 4.6 pet. De rekening en balans worden overeenkomstig de aanbieding vastgesteld. Uit de rekening blijkt dat aan de spaarbank werd ontvangen f 184404.39 en uitgegeven f 174087.67. Aan terugbetaalde voorschot ten is ontvangen f 10.430.— en uitgegeven aan voorschotten f70.866.50, waaronder f58.315.— onder garantie van Provincie en Gemeente. Van leden in loopende rekening is ontvangen f52.054.83 en uit- gegeven f 53.664.33. Van de Centrale Bank is in loo- i pende rekening ontvangen f 148.150.75 en uitgegeven i f 93.752.48. Het totaal der rekening in ontvang en uitgaaf j is f 411.205.85. Uit de balans vermelden wij van de bezittingen onder meer: Uitstaande voorschotten f 230.431.50 en tegoed in loopende rekening van de j rekeninghouders f35.159.50. Van de schulden: schuld aan de Spaarbank f 156.957.90, aan de Centrale Bank f 99.974.83, terwijl het Reservefonds f 14.749.66 bedroeg en de gemaakte winst f977.77. Het totaal der balans bedraagt f278.125.16. Hierna volgt het jaarverslag, waaruit blijkt, dat het aantal leden door overlijden verminderde met 1 en door toetreding vermeerderde met 4, totaal aantal op 31 December 160. De minimum-aflossing werd niet bepaald en ook de rente over 1931 niet tijdig voldaan en door het verleenen van voorschotten onder garantie van Pro vincie en Gemeente had de kassier veel extra werk, waarvoor hem een extra vergoeding werd toegekend van f 100.—. Het aantal spaarders bedroeg op 31 December 317. In 1931 werd de zitting gewijzigd en de avond zitting is vervallen. Nadat deze middagzitting reeds was ingevoerd werd door de Centrale Bank een verzoek daartoe ge daan, in verband met de veiligheid. Vervolgens heeft plaats de verkiezing van een be stuurslid, aftredend de heer Jb. Visser; voordracht: 1. Jb. Visser; 2. A. Molenaar; 3. K. de Waal Met 139 stemmen werd de heer Jb. Visser her kozen. 1 stem op K. de Waal en 1 van onwaarde. Onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen verklaarde de heer Visser deze beoeming te aan- vaaarden. Verkiezing lid vn den Raad van Toezicht, aftre dend de heer K. de Waal. j Verkiezing in de vacature P. Kikkert. Voordracht: 1. Jb. Kramer; 2. P. de Geus; 3. K. I J. de Geus De voorzitter deelt mede, dat nog is ingekomen i een verzoek om aan deze voordracht toe te voegen G Klomp Nz. j Spreker geeft als zijn gedachte weer, dat in dit j verzoek ligt opgesloten om de politiek in de Boe- I renleenbank te halen en actyt den Raad van Toe- I zicht wel in staat een voordracht op te maken. —De heer P. Hart vraagt waarom de Voorzitter ver onderstelt dat de politiek er wordt ingehaald. Het Reglement geeft de gelegenheid om een candidaat te stellen en van dit recht is gebruik gemaakt; het ligt nu aan de algemeene vergadering om te be noemen. Als no. 4 wordt hierna aan de voordracht toege voegd G. Klomp Nz. De uitslag der verkiezing is: G. Klomp resp. G. Klomp Nz. 57; Jb. Kramer 53, P. de Geus 13, K. J. de Geus 9 en van onwaarde 9, waarna een tweede vrije stemming plaats heeft met den uitslag: Jb. Kramer 77, G. Klomp 63, De heer Jb. Kramer verklaart desgevraagd de benoeming aan te nemen. Op voorstel van het bestuur wordt besloten de heeren A. Molenaar en K. de Waal aan te wijzen als plaatsvervangende bestuursleden. De heer Joh. Blauboer wijst er nog op, dat het hem als niet juist voorkomt om personen op de voordracht te plaatsen als 2 en 3, wanneer er een aftredend lid is en die personen geheel weg te laten er een vacature is, omdat deze menschen dan immer als figuranten op de voordracht voorkomen en hij verzoekt het bestuur hem niet meer op de voor dracht te plaatsen. Besloten wordt het huishoudelijk reglement te wijzigen als volgt: De Kassier houdt zitting op Woensdag des voor middags van 11 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 uur. Niets voor de rondvraag aan de orde zijnde sluit de Voorzitter te vergadering. INGEZONDEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redactie, Vergun me nog even, en dan voor het laatst plaatsruimte voor een kort wederwoord op het ingezondene van „Medewerker." Nieuwe gezichtspunten zijn me door uw be toog niet geopend geachte medewerksr. Hetzelf de betoog gelijkt als twee druppels water op het door leiders in vergaderingen gesprokene omtrent deze kwestie. lii-e zullen allicht in hun binnen ste gnuiven om zoo'n flinke „afstraffing" om het zoo maar eens te noemen. Maar alle uitspraken van groote grootheden op het gebied van politiek en alle gegoochel met „principes" zooiets als „aspirine" en ook over al voor te gebruiken maken niet recht, wat eenmaal krom is. Kunnen niet verhelpen, dat wat een gevangene nog als een „recht" toekomt! voeding, lafenis en legering den „vrijen" mensch, wanneer ziekte en invaliditeit zijn be staan vernietigen of ouderdom hem onmachtig maakt, als „gunst" blijft aangeboden. En zoolang de tuinders hun belangen onder geschikt maken aan die van de politieke partij, waartoe zij behooren, zoolang zal ook de minste verbetering in hun positie te midden van andere volksgroepen, ten eenenmale moeten uitblijven. U, Redactie, dankend voor de toegestane plaatsruimte^ K. VAN LIJK'. Noordscharwoude. 30 Mei 1932. Wij heoben, daartoe uitgenoodigd door den Heer C. ten Bruggencate, te Heiloo, een/ tocht je meegemaakt met een der schitterende tour wagens der N.V. W.A.C|.0., waarvan sprake is in de advertentie in ons nr. van Zaterdag, waar in verschillende reizen worden aangekondigd, waarvoor genoemde wagens zullen worden ge bruikt. I - Wdjt'zijn op dat gebied niet verwend, wij be doelen nl., dat niet dikwijls, ons de eer te beurt is gevallen voor'een dergelijk tochtje te worden uitgenoodigd. En wij spreken de waarheid. Het was de eerste keer. Gedurende eenigen tijd stond bij de Groote Kerk te Alkmaar een der tour-wagens gepar keerd, ter bezichtiging voor het publiek, met welke wij de reis of het tochtje zouden meema ken. De vaasjes gevuld met de - fluweelachtige bloempjes der laterus, hier en daar in de ruime comfortabele wagen aangebracht, schudden vrien delijk de blaadjes bij elke beweging, welker aan blik do gemoederen reeds stemden tot vroolijke opgewektheid. Aan de uitnoodiging om in te stappen, werd te ongeveer drie uur voldaan, op het; uur, dat de tocht zou aanvangen. Eerst ging het naar Heiloo, waar nog enkele genoodigden zouden wor den opgenomen, in den wagen, die 25) personen) kan bevatten. Wij hadden toen reeds gelegenheid te ontwaren, wat het beteekent, met een] tour wagen als deze te zig-zaggen door de straten bij het passeeren van auto's, fietsrijders, waar onder waaghalzen, die wij in de toekomst zeker nog eens een ongeluk voorspellen, en wandelaars, die met nieuwsgierige blikken dezen reiswagen nablikten. Niet langs den Kennemerstraatweg ging de tocht, maar langs de Wilhelminalaan, tot den Zuiderhoutweg, om daar om te buigen en bij de Vier Staten langs den Kennemerstraatweg naar Heiloo te rijden. Maar laten we er direct aan toevoegen, dat het van de Vier Staten; tot de Regulierslaan een kunststukje is den Straatweg te passeeren. De verbetering, laten wij liever zeggen de verbreeding van den weg is daar in vollen gang. Honderden meters lang ligt daar de hasaïtsteen opgestapeld, die moet dienen voor verbetering van den weg, en somtijds moet wor den stilgestaan wanneer men elkander moet pas seeren. Het verkeer is daar hoogst gevaarlijk vereischt niet alleen alle aandacht van de stuurders der voertuigen, maar ook van wielrij ders en voetgangers. Maar daarna gaat het lang den lommerrijken straatweg omzoomd door hoo geboomte, bij 't. passeeren v-an verschillende v la's, naar de plaats van ontspanning eni zomer verblijf. Wilt ge iets weten van Heiloo? Latei wij u dan mededeelen, dat nabij het Herv. kerkj 17e eeuw, later vernieuwd, met den toren dei •oudere prijkende, uit de 13e eeuw, de Willebror dusput staat en verder het bezit heefti van nieuw Tuindorp. Het landgoed Nyenburg da teert van de 18e eeuw. Bij de woning van" den gastvrijen ondernemei stappen nog enkele andere genoodigden in en hel uitgeschreven tochtje wordt ondernomen. Wij hadden reeds gelegenheid gehad te kunnen beoordeelen of de tour-wagen aan de gestelde eischen beantwoordt. Maar, geachte lezeressen en lezers, zoudt gij dan denken, datt de onder, nemer de vrijmoedigheid had gehad ons tot een tochtje uit te noodigen Ons antwoord dus bevestigend. Geruischloos loopt deze autocar De zitplaatsen zijn zoo gemakkelijk, dat men zich werkelijk kah voegen en het is bovendien heel practisch ingezien, dat bij de breede ramen voor de heeren aschbakjes zijn aange bracht.. Niet ondienstig, want aan de dames wcr- den eenige versnaperingen gepresenteerd en de heeren werden vergast op een Willem II. En nu willen wij eens op eene bepaling wijzen waar aan automobilisten zich strikt hebben te houden nl., dat de snelheid van een voertuig' nimmer zoodanig mag zijn, dat daardoor de vrijheid, de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd of in gevaar gebracht. Helaas, zien wij het meermalen anders, maar en dit geeft een gerustheid voor alle reizigers, die met deze wa gens rijden, dat zij niet alleen gemakkelijk zit ten, doch zóó rijden, dat men door de ruiten elk natuurtafereel kan zien en bewonderen. Het gaat rustig en geruischloos langs straten en wegen en de' oomfort is in elk opzicht te roemen. Wij naderen dan, nadat- wij Heiloo hebben, ver laten, al heel spoedig «veder /het roemruchte stadje om weldra .langs het kanaal den tocht voort te zetten naar Schoor 1. Wij glijden als het ware langs den weg, den geasphalteerden rijks weg, langs het Groot Noord-Hollandsch Kanaal, den waterweg van Amsterdam naar de Noord zee, gegraven van 1819 tot 1824 ter vervanging! van den bezwaarlijken waterweg van Amster dam over de Zuiderzee, en voltooid voor reke ning van het Rijk, dat het nog beheert. Rechts van ons zien-wij het steeds meer in schoonheid toenemende dorp Sint Pancras, over het vlakke polderland schemert in de verte de Langedijk, welks torens zich tegen de verduisterde lucht afteekenen achter den vruchtbaren polder Geest- mer-Ambacht. Onze gesprekken worden door het geruisch van den regen geaccompagneerd, een zomer- of wilt ge liever een lenteregen ontlast zich over de in vollen bloei staande velden, waarin als een kostelijke stoffage het vee graast. Wij komen te Koedijk, waar bij de vlotbrug, een dei- veertien beweegbare bruggen, die over het kanaal liggen voor het gewoon verkeer, eveneens belangrijke wegverbeteringen worden ondernomen, De tocht naar Sehoorldam, in het behaaglijk mil- lieu van koutende en schertsende medepassagiers, langs de boorden van den meer dan/ een eeuw bestaan hebbenden waterweg, die zijn kabbelend golfgeklots als een deinend accompagnement mengde in het zachte gegons van den motor, het ritselend geruisch van den regen en de kwink slagen der babbelende tochtgenoot-en, was on zijn bekoring e«n opwekkend lied in de zoo rijk aan klaagtonen zijnde tijdgesprekken. In Schoorl werd eenigen tijd gepauzeerd, daar was het in den tuin van den hotelhouder Tim merman een spel van dartele vreugde voor de kinderen, maar ook voor jong en oud,- waar de zandberg de attractie was voor veler vermaak, Terug naar Alkmaar, langs de dicht begroei den in voorjaarstooi prijkende allee, naar Ber gen, waarachter de begroeide duinglooiïngen, waartegen de woningen der eenvoudige bewoners zich zoo knus aanleunen, waar de lokkende ge vels der verschillende pensions de komende gasten nood en hun vacantiedagen er door te brengen om zich te kunnen verlustigen en te vermeien in de wisselende natuurtafereelen, het penseel van kunstenaars waardig. Omzoomd door boomen en struikgewas, gevleid door begroeide heuvels, waar langs lokkende wandelpaden, uitgedoscht in het heerlijkste voorjaarskleed, rijden wij door deze aan natuurschoon zoo rijke omgeving. Want evenals in Bergen treft hier den; wan delaar het schouwspel eener hooge met kreupel hout en groene bosschages bewassen duinhelling, en naar Bergen gaat men langs een: bevallige" slingerenden straatweg, ter "weerszijden altijd in de schaduw van eiken, iepen, berken en, allerlei geboomte, terwijl meer naar de duinen verschei dene beekjes stroomen, die het duinwater weg voeren. Het- koele lommer en de groene boschjes, tusschen hooge boomen verscholen, bieden den moeden wandelaar een zachte en schaduwrijke rustplaats. Het is de „Parel van Kennemerland." Wij hebben een middag in een der tour-wagens gereden, die, volgens de mededeeling in da ad vertentie, reeds genoemd, worden benut door Bergmans' Reisbureau. Door den heer O. te" Bruggencate worden reizen aangekondigd, die met deze voertuigen zullen worden gehouden. Men leze nog eens de advertentie, men over- wege of men van een dezer reizen, zal kunnen gebruik maken, men overwege echter goed, want, indien de beurs het toelaat en men wil zich eens een paar dagen losmaken van zijn dagelij kscne beslommeringen, dan kan men verzekerd zijn, dat men niet alleen een genotvolle reis zal wa ken, maar dat deze nog verhoogd zal worden door de voorlichting van den ondernemer, die, bekend met deze streken, in gezelligen trant wee in- en voor te lichten. Men kent zijn gezelligen verteltrant bij u gehouden lezingen over Ned. Oost-Indië, t,CI1 dienste van een liefdadig doel. Onder den indruk van een alleszins betrouw baar vervoermiddel, moeten deze reizen zeko de aandacht trekken /en animeeren.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4