Ui! êm Ömfrsk Nieuwsiijdingesi Radio Programma's VRIJDAG 3 JUNI A. V. R. O. HILVERSUM. Het vorige besluit tot het aangaan van epn geld- leening werd ingetrokken. Bij de rondvraag zeide de heer G. Hart Hz., er prijs op te stellen, als de hoofdingenlanden bij de- ingebruikstelling van de nieuwe bemaling aanwezig1 kunnen zijn. Voorzitter merkte op, dat dit eigenlijk vanzelf sprak. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorz. de vergadering met een woord van dank, den wensch uitsprekende, dat de volgende keer onder betere economische omstandigheden mag worden verga derd. V.m. 12.00 Tijdsein 12.01 Het AVRO-klein- orkest 2.00 Uitzending voor scholen 2.30 Het AVRO-Kamerorkest 4.00 Sluiting. V. A. R. A. HILVERSUM j V.m. 6.457.00 en 7.30—7.45 lichaamsoefeningen I ---- 8.00 Tijdsein. Gramofoonmuziek 9.00 VARA- K»l^a*c&eg gg.|g ËggeUWS Septet - 10.15 Voordracht door Kees Bakker ir lgi«_tapl' 'J"ICMa 10.30 VARA-Septet 11.00 Voordracht door Kees Bakker 11.15 VARA-Septet 12.00 Sluiting 4.00 Piano-recital 4.30 Na schooltijd 5.00 VARA- orkest 6.40 Orgelspel door Joh. Jong 7.00 Gra mofoonmuziek 7.15 Orkest 8.00 Sluiting 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM V. P. R. O. V.m. 10.00 Morgenwijding N.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Cursus. Be misdeelde jeugd van den tijd 8.30 Concert 9.00 Cursus 9.30 Concert 10.00 Vrz. Godsd. Persbureau 10.05 Vaz Dias 10.15 Declamatie door Albert van Dalsum 10.45 Gra- mofoonplaten. HUIZEN K. R. O. V m 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmu ziek' 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12.00 Politieberichten 12.15 Het KRO- Quintet 1.45 Verzorging zender 2.00 Solisten- conocert 3.20 Gramfoon-intermezzo 4.00 So listen-Concert 5.00 H. A. Ritter: „Zwitsersch Toerisme 5.15 Het KRO-Kunstensemble 6.40 Land- en Tuinbouwhalfuurtje 7.10 Dr. J. van der Hoeven Leonhard: „Het leven in de oude Egypti sche maatschappij 7.30 Politieberichten 8.00 KRO-orkest 9.15 Vaz Dias 11.00 Gramofoon muziek. ZATERDAG 4 JUNI. V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 Trio Willem Drukker 10.00 V. P. R. O. Morgen wijding 10.15 Uitzending voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 Tijdsein 12.01 VARA Septet 1.45 Verzorging zender 2.15 Kwaartier- tje voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling 2.30 Fluitrecitl door Joh. Feitkamp 3.00 Gra mofoonmuziek 3.30 Arbeiderssport 3.45 The Hollandia Three, accordeon virtuozen 4.00 Joden in nood 4.20 Vervolg accordeon virtuozen 4.30 Voor de kinderen 5.00 Kinderuurtje 6.00 Be oefening der huismuziek 6.30 Actueel allerlei uit de arbeidersbeweging 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Bonte avond 11.00 Vaz Dias 12.00 Tijdsein en sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Het KRO-Kunst ensemble 11.30 Godsdienstig Halfuurtje 12.00 Tijdsein 12.01 Politieberichten 12.15 Het KRO Sextet 1.45 Verzorging zender 2.00 Gramofoon muziek 2.30 Kinderuurtje 4.00 Zwemcursus 4.30 Gramofoonmuziek 5.30 Esperantonieuws 5.45 Gromofoonmuziek 6.20 Weekoverzicht 6 40 Gramofoonmuziek 7.10 Dr. Max Jansen 7.30 Politieberichten 7.45 Sportpraatje van de R. K. F. 8.00 KRO-salonorkest 9.15 Vaz Dias 9.30 Vervolg orkest 11.00 GramofoMimuziek kleinere ploders en h.annen gewenscht is. Het be stuur voornoemd is daarentegen van oordeel, dat deze samenvoeging ernstige bezwaren zou meebren gen. Wij denken hierbij in de eerste plaats aan de voortdurend toezicht, dat door de bestuurders wordt uitgeoefend op de landerijen, vaarten snelvaren van motoren, aanleg van bruggen, enz., toezicht, dat slechts voldoende kan worden uitgoefend door die personen, die met de plaatselijke toestanden nauw keurig bekend zijn. Hèt bestuur van de banne is ten stelligste overtuigd dat wijziging van de bestaande toestand geen enkel finantieel voordeel zou kunnen zijn, maar in vele gevallen ontegenzeggelijk belangrijke nadeelen zou kunnen brengen, waarbij het allereerst denkt aan een algemeene vervuiling van schei- en tusschen- slooten, waaraan bv. het Geestmerambacht zoo rijk is en waardoor het met waterschappen als de Haar lemmermeerpolder en de Beemster niet te verge lijken is. Spreker wilde, dat ook het Geestmeram- baccht een dergelijk schrijven aan Ged. Staten zond. Drie poldertjes welke al bij elkaar zijn gevoegd hebben hierdoor inplaats van een goedkoopere een duurdere huishouding gekregen. De heer J. Ootjers ziet niet in, dat samenvoeging goedkooper en beter zal zijn. Voor het totstandko men van verschillende belangrijke dingen zal het echter wel goed zijn en spreker denkt, dat het daar wel hoofdzakelijk om zal gaan. Ged Staten zal in dezen geest worden bericht. Voorzitter deed mededeeling dat de nog benoo- digde kolen zijn aangekocht, voor f 11.30 franco loods De rekeningen over 1931. De rekeningen over 1931 worden vastgesteld met de volgende cijfers: De rekening van het stoomgemaal sloot in ont vangsten met ƒ27200.03 uitgaven 24242.97, batig saldo ƒ2957.05. Van Oosterdijk in ontvangsten met 17541.50 uitgaven 15219.43, batig saldo aizoo ƒ2322.16. Molengeerzen in ontvangsten met 11245.16 uitgaven f9613.19, batig saldo f 1631.97. Door den heer Slotemaker werd gerapporteerd dat alles in prima orde is bevonden en adviseerde tot goedkeuring. Aldus besloten. De begrootingen voor 1932. Hierna is aan de orde de begrootingen voor 1932 De begrootingen van het stoomgemaal in ontvang sten met 61353.99, uitgaven 59757.37, vermoede lijk batig saldo 1596.62, Voor onvoorzien ƒ1000 De begrooting van Oosterdijk in ontvangsten met 11267.92, uitgaven ƒ8855,11, vermoedelijk batig sal do ƒ2412.81, onvoorzien ƒ250. Die van Molengeer zen in ontvangsten met 6077.30, uitgaven 6621,CO, vermoedelijk nadeelig saldo 544.39. onvoorzien 250. De omslagen zijn onveranderd gebleven, behalve die van den Oosterdijk, welke van f2.— op fl.80 per H.A. is gebracht. De kohieren geven aan voor het Stoomgemaal 15730.99, voor Oosterdijk 9693.92 en voor Molen geerzen 484.04. De heer Slotemaker deelde mede, dat de commis sie volkomen met de begrootingen kon instemmen. Door den heer P. Slot werd gevraagd naar de post contributie aan Uitwaterende Sluizen. Spr. had gedacht dat deze lager zou zijn, de omslag kan on- gever 1000 bedragen. De heer G. Hart Hz., zeide, dat het een ongezonden toestand was, dat deze oude rechten .bleven gehand haafd. Voorzitter zal naar die contributie informeeren en inlichtingen verstrekken. Spr. gaf den heer Slot in overweging zelf bij Uitwaterende Sluizen te in formeeren als hoofdingeland van dien ploder. Geldleeningen. Men besloot een kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste 15000. Vervolgens besloot men een geldleening aan te gaan van ten hoogste ƒ39.000 af te lossen in 13 jaren, tegen een rente van hoog stens 5.5 procent. Dit is voor de nieuwe bemaling. BROEK OP LANGENDIJK. Aan het postkantoor Broek op Langendijk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Mei 1932 ingelegd f 11095.22. Terugbetaald f 8593.80. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer. 1868. OUDKARSPEL. Noordhollandsche Brandwaarborg Maatschappij. In de op Maandag 30 Mei 1.1. te Alkmaar gehou den vergadering van Directie, Commissarissen, Hoogste Deelhebbers en agenten der Noordholl. Brandwaarborg Maatschappij, gevestigd te Oud karspel van 1816 werd het verslag uitgebracht over het 144e boekjaar, waaruit belek, dat, niettegen- i staande de slechtere tijdsomstandigheden, de be- j drijfsresultaten zeer gunstig genoemd kunnen wor- den. Door de fusie met .de N.V. Holl. Brandwaarb. Maatij. bedroeg het verzekerd kapitaal op 1 Jan. j 1932 f 199.886.604. Het bedrag der reserve werd ge bracht op f231.935.061/». De aftredende Commissaris de heer P. Pijper IJz. werd herkozen. Het college van commissarissen bestaat uit de heeren H. C. Oud (pres. Commissaris), A. Wonder Pz., P. Pijper IJzn., Mr. P. J. Oüd en J. W. L. Alberdingk Thijm. ZUIDSCHARWOUDE. Ten raadhuize vergaderde gisteravond het plaat selijk Crisis Comité alhier. De antwoorden op de vorige week verspreide circulaires waren door de leden opgehaald en bleek een resultaat te hebben van f22511, wijl door neringdoenden was toege zegd pl.m. 300 pond boonen, erwten, spek en enkele bakkers tot een zeker bedrag brood beschikbaar stelden. Onder instemming der vergadering sprak de voorzitter hartelijk dank uit aan de gemeente naren die andermaal getoond hebben een offer te willen brengen ten bate van hun, die door den crisistijd zoo zwaar getroffen zijn. Het bedrag dat de gemeente voteert aan het Comité, vermindert met f 170.als bedoeld voor toeslag voor de werklooze uitkeering en waarbij het rijk een gelijk bedrag toekent. De goedkeuring van Ged. Staten op het Raadhuis aan bovengenoemde voteering dient natuurlijk afgewacht te worden. Het Nationaal Comité deed mededeeling dat nog f 150 en 200 pakjes kindermeel werd toegezegd. Over het genomen raadsbesluit alsmede voor de gave van het Nat. Comité wijdde de voorzitter eenige zeer hartelijke en dankbare woorden. Ten opzichte van de werkloozen is tegenover de crisis lijders wel eenige soepelheid betracht moeten wor den, daar de laatsten van eenige steun blijken ver stoken te zijn. Nadat weer onderscheidene vragen waren behan deld had o.m. de distribuant, de heer Jac. de Bak ker, de dank des voorzitters in ontvangst te nemen. Genoemde heer beheert ten zijnent de opslagplaats en bijna alle betreffende toegestane aanvragen gaan via dezen distribuant. Ook het zeer vele werk van den penningmeester, den heer J. Kramer Gzn., on dervond groote erkentelijkheid. De voorzitter uitte in zijn sluitingswoord den wensch, dat, indien de middelen weer uitgeput zijn, dat dan ook betere tijden geconstateerd mogen worden en het comité niet meer behoeft op te treden. OUDKARSPEL. Gevonden: een nikkel polshorloge, een dames hoed met zwarte strik en een belastingplaatje. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. BROEK OP LANGENDIJK. De Directeur van het Post-, Telegraaf- en Tele foonkantoor te Broek op Langendijk maakt be kend, dat de openstelling voor den telegraafdienst voor dit kantoor nader is vastgesteld op: 7—20 ge durende tijdvak 1 Juni30 September; 820 gedu rende tijdvak 1 October31 Mei. Deze wijziging, welke tengevolge heeft, dat na 20 uur ook de gelegenheid tot het voeren van cel- gesprekken en tot het afhalen van stukken voor busrechthouders vervalt, zij 6 Juni ingaan. SINT PANCRAS. De tuinder D, Kloosterboer kwam dezer dagen tot de onaangename ontdekking dat uit zijn kassen tomaten waren ontvreemd. Ijverig wordt door de politie gezocht naar de ver moedelijke dader (s). SINT PANCRAS. De Christelijke Boeren- en Tuinderbond, afd. Sint Pancras, vergaderde 31 Mei, 's avonds 7 uur in het gebouw bij de Herv. Kerk. Onder leiding van den heer. Wagenaar Czn. Aanwezig waren 32 leden. Na opening door den voorzitter met het lezen van een gedeelte uit Gods Woord en gebed komt in behandeling het punt „Arbeidsovereenkomst." Na breedvoerige bespreking Waarin voor- en te genstanders zich laten hooren, kwam sterk naar voren, dat men in geen geval verder wenschte te gaan dan in adviseerende zin, werd het voorstel van de gezamenlijke besturen onveranderd aan vaard. De voorzitter deed hierna nog mededeelingen over het verzonden adres aan den Minister inzake mini mumprijzen van onze sluitkool. Algemeen werd hetgeen door het bestuur in deze was gedaan goedgekeurd. Na bespreking van enkele huishoudelijke zaken werd de verg. door Jb. Wagenaar Sr. met dankgebed Tegen de Godslastering. Wetsontwerp met 49 tegen 44 st. aangenomen. De Tweede Kamer heeft met '49 tegen 44 stemmen aangenomen het ontwerp minister Donner tot strafbaarstelling van bepaalde voor godsdienstige gevoelens krenkende uitdrukkingen Voor het ontwerp stemden de Roomsch Katho lieken, de Anti Revolutionairen, de Christelijk Historischen behalve mej. Katz en prof. Slo temaker de Bruine en de Hervormd Gereformeer de heer Peereboom. Tegen stemden de Vrijzinnig Democraten, de Vrijheidsbond, de Communisten, de Staatkundig Gereformeerde Partij, Floris Vos en de Christelijk Historische mej. Katz en prof. Slotemaker de Bruine. Een gemist Jubileum. Het Tweede Kamerlid de heer Diuys heeft den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld Is het j-uist dat aan den stationschef te Hoorn nadat hij 49 jaar en elf maanden bij de Neder land se he Spoorwegen in dienst was geweest, slechts een maand dus voor hij zijn gouden ju bileum in dienst der Spoorwegen zou vieren, ont slag werd verleend en afwijzend beschikt werd op daartoe gedane verzoeken, om althans het ontslag niet te doen plaats vinden voorl de be trokkene alsnog dit gouden jubile.um had kun nen vieren lïldien bovenstaande vraag bevestigend moet worden beantwoord, keurt dan de minister een op dergelijke wijze gegeven ontslag af en wil hij van dit oordeel aan de directie der Nederland- sche Spoorwegen doen blijken? Is de minister bereid maatregelen te nemen, dat herhalnig van zulk soort ontslag verleening in de toekomst niet meer kan voorkomen? Oude man overvallen. Spoedig ontzet. Biaders gevlucht Toen de79-jarige A. Kerkhof te Nistelrode N.B. Maandag een wandeling in het gemeente bosch aldaar maakte, werd hij onverhoeds door drie mannen aangevallen, die hem tegen den grond wierpen. Terwijl een der mannen het slacht offer de kleeren van het lichaam scheurde, tracht ten de twee andere onverlaten den ouden man, die zich hevig verzette, te wurgen. Op het gerucht van de worsteling kwamen eenige personen toeschieten, waarop de aanvallers zonder herkend te zijn, de vlucht namen. Vermoedelijk verkeerden de struikroovers in dc veronderstelling, dat de oude man zijn spaar duitjes bij zich droeg en hadden zij het daarop gemunt. Ofschoon de aangevallene hevig ontdaan was, heefi hij geen lichamelijk letsel bekomen. (Handelsblad.) Het plaatselijk crisis comité is voornemens wederom een uitdeeling te houden in natura.n.l. vet, meel en rijst. De schatgraver ij te Zaandam. De zaak wordt ernstiger aangepakt dan twee jaren geleden. Na een paar dagen tevoren het bedrag, dat nog aan de waarborgsom van duizend ontbrak, te heb ben gestort, is men hedenmorgen begonnen met het maken van toebereidselen met de bedoeling morgen met het graven een aanvang te maken. Het werk schijnt meer serieus te worden; on dernomen dan twee jaren geleden, blijkens het materiaal, dat voor de woningen wordt aange voerd. Er zullen ijzeren cylinders in den grond 'gebracht worden, die op elkaar worden geplaatst Ook is reeds een pomp aanwezig, om het grond water te kunnen verwijderen. Het werk staat onder leiding van de heeren W. Henning, ober ingenieur en Walther Henning, Major a. D., en graaf Fr. Beek, zoon van madame Sylvia. De helderziende dame zelf was nog niet aanwezig, doch wordt morgen verwacht. Als voorman is evenals den vorigen keer de arbeider Sitma aan gesteld. Onder deze werken thans vier arbeiders Het graven zal ook nu weer op de buiten gebruik gestelde begraafplaats aan de Savornin Lohman- ---•roat geschieden in de onmiddellijke nabijheid van de plek, waar twee jaar geleden het onder zoek heeft plaats gehad. De hulpmiddelen waarover men beschikt, ma ken het mogelijk tot groote diepte te graven. (Handelsblad.) Noodlijdende pachters. Milde behandeling gevraagd. Is het juist, goo heeft het Tweede Kamerlid de heer van ,der Sluis den minister van Finan- tien gevraagd, dat aan de pachters van het rent ambt Klundert Niervaart ,is aangezegd, dat de deurwaarder beslag zal leggen, wanneer op 15 Juni aanstaande het laatste gedeelte van de pacht som over hot, laatst verloopen pachtjaar niet zal zijn betaald'? Is de minister met het oog op de crisis in den landbouw, bereid, een mildere hou ding te overwegen Handelsblad. Communistische demonstratie te Vlaardingen Tweeduizend 1 iaden voor het stadhuis. Sterke politiemacht beschermt de raadsleden. Gisteravond zijn te Vlaardingen voor den aanvang van de raadsvergadering, waarin een voorstel betreffende steunregeling aan de orde zou komen, ongeveer tweeduizend menschen te zamen gekomen op de markt voor het stadhuis. Commissaris van politie van der Hout had maatregelen genomen en het geheele politie corps in dienst gehouden. Toen de raadsleden kwamen begonnen de menschen te joelen en te roepen, zoodat de com missaris de markt liet ontruimen. De menschen werden tot aan de Westhavenstraat gedreven. Onder de werkloozen uit Vlaardingen bevon den zich een communist uit Amsterdam en het communistische gemeenteraadslid Frenaay van SlSehiedam met eenige communisten uit Schie dam en Rotterdam. In de Wiesthavenstraat be gonnen de Amsterdammer en communist Fre naay te spreken, waarna de politie ook deze plaats heeft ontruimd. Het werd toen zoo onrustig, dat de commis saris het raadzaam achtte assistentie te vragen van de militaire politie te Rotterdam. Om streeks half tien verschenen een luitenant en 10 manschappen van de militaire politie uit Rotter dam en bovendien was inmiddels assistentie ge komen van de rijksveldwacht. De militaire politie heeft verscheidene malen in de oude binnenstad van Vlaardingen charges uitgevoerd, waarbij rake klappen werden uitge deeld. Er vielen eenige gewonden en een man moest in het ziekenhuis te Vlaardingen worden opgenomen. Omstreeks elf uur werd de publieke tribune van de raadzaal ontruimd en tegen half twaalf was de raad afgeloopen, waarna de raads leden, geëscorteerd door gemeente en rijks veld wachters naar hun woningen zijn gebracht. Om twaalf uur was het rustig. (Handelsblad.) Schainda;al in Oegstgeest. Een wethouder inmiddels afgetreden ge niet provisie ten bedrage van f 5200 in con tanten cm f25.000 in obligation. - De moeilijkheden van 'de Leidsche Exploita tie Maatschappij van Onroerende Goederen hebben al tot heel wat schandaaltjes, tot heel wat be schuldigingen en tot heel groote onaangenaam heden aanleiding gegeven. Wij hebben reeds eer der gemeld, dat de gemeente Oegstgeest bij gronid aankoop van de B.E.MV.O.G. zeer was bena deeld door handelingen van een wethouder, en dat die wethouder die inmiddels als raads lid heeft bedankt had aangeboden een bedrag van 15.000 gulden, zoo noodig later nod te ver- hoogen, in de gemeentekas te storten. Er was inmiddels in de raadsvergadering een commissie ad hoe benoemd, teneinde een onderzoek in te stellen naar de handelingen van den buitenslands vertoevenden wethouder. Deze oommissie heeft, nu haar rapport gepubliceerd. De gewraakte wethouder heeft geweigerd zich te verantwoorden voor de commissie, omdat deze niet bereid was te voldoen aan de eischen van den raadsman van dezen wethouder om alle be scheiden ter inzage te geven en bij -het verhoor van den wethouder diens raadsman toe te laten. Uidoor den burgemeester van Oegstgeest geteekende kwitanties blijkt, dat de wethouder aan de gemeente Oegstgeest heeft betaald een som van rond 6000 gulden, voor hoofdsom en rente van door hem den wethouder in het nadee lder gemeente genoten provisie van door kle gemeente tijdens zijn wethouderschap van de L.E.M.V.O.G. aangekochte goederen. Daar na is nog ontvangen een bedrag van 687 gulden wegens rente over obligaties van de L.E.M.V.O.G en vijftig obligaties van die maatschappij elk groot 500 gulden, welke obligaties in het nadeel der gemeente zijn genoten als provisie van door de geemente van de L.E.M.V.O.G. aangekochte onroerende goederen. De commissie concludeert in haar conclusies, dat de grond van deze betalingen is de omstan digheid, dat de wethouder ten nadeele der ge meente provisie heeft genoten van den aankoop van vaste goederen. Dat zij aan het afgeven en aannemen van deze kwitanties op zich zelf geen beslissende beteekenis toekent, omdat de wet houder die kwitanties niet persoonlijk heeft ge accepteerd, daar hij buitenslands vertoeft. De commissie'stelt tenslotte voor geen verdere maat regelen te nemen. (Handelsblad) DE LOONEN BIJ DE NED SPOORWEGEN. Een concessie der directie; 5 pet. korting van 1 Juli tot en met 31 J)ec. Daarna opnieuw overleg. In een conferentie tusschen de directie van de Ned. Spoorwegen en den Personeelraad werden uit voerige besprekingen gehouden over het voorste! der directie tot loonsverlaging, ingaande 1 Juli a.s met 5 pet. en 1 Oct. opnieuw met 5 pet. Van de zijde van den Personeelraad is meegedeeld dat vijf erkende vakbonden het voorstel onaan vaardbaar hadden verklaard en er op hadden gewe zen, dat het personeel zonder verzet deze loonsver laging niet zou accepteeren. De directie heeft met tal van gegevens uiteengezet, dat de toestand van het bedrijf het noodzakelijk maakte, dat tot een loonsverlaging werd overgegaan. Ten slotte verklaar de de directie zich bereid, als uiterste concessie haar voorstel aldus te wijzigen: dat van 1 Juli tot en met 31 December a.s. een loonkorting zal wor den toegepast van 5 pet. Vóór het einde van dit- jaar zal de directie opnieuw met den Personeelraad overleggen, of de toestand van het bedrijf van dien aard is, dat het percentage van de loonkorting zal moeten worden verhoogd, hoewel zij daarvan nu reeds overtuigd is. De Personeelraad verklaarde, in dit stadium geen beslissing te kunnen nemen en het nieuwe voorstel bij de hoofdbesturen aanhangig te zullen maken. In een gecombineerde hoofdbestuursvergadering zal een definitieve beslissing worden genomen. AUTOBANDIETEN SLEUREN EEN FIETSEND MEISJE IN HUN WAGEN. In volle vaart tegen den grond gesmakt. Zaterdagavond- j.l. fietste, zoo wordt aan „De Gelderlander" uit den Gelderschen achterhoek ge meld, op den Steenweg van Zieuwent naar Ruurlo een ongeveer 18-jarig meisje. Opeens passeerde haar een auto die de vaart verminderde toen hij in de buurt van het meisje was, terwijl tegelijkertijd een man uit den auto stapte, die het meisje van de fiets trok en de fiets in een sloot langs den weg gooide en het meisje bij zich in den auto trok.a Een landbouwer die juist in de buurt op het land aan het werk was, zag dat alles in een minimum van tijd gebeuren en wilde het meisje te hulp snel len doch bij zijn komst was de auto reeds verdwe nen, terwijl hij het nummer niet mee- kon opne men. Een paar uur later passeerde dezelfde auto m een geweldige vaart denzelfden weg en toen zag een andere landbouwer het meisje aan den buiten kant van den auto hangen, zichc krampachtig vast houdend om niet te vallen, doch een der inzittende „heeren" timmerde zoolang op haar handen, aai het meisje het moest opgeven en den auto moes» loslaten en met een harden smak op den grond viei. De landbouwer, die reeds te hulp was gesneld en ter plaatse kwam, kon nog juist constateeren, aai de auto geen nummerbord meer had. Het meisje werd in bewusteloozen toestand de woning van den landbouwer binnengedragen, waar het Zondag avond nog niet bij kennis was gekomen, terwijl te vens haaf naam en adres onbekend zijn en zij dm omtrent de daders nog niets heeft kunnen mede- deelen. HET WEER IN MEI. Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de och- tendtemperatuur een halve graad boven normaa Zij was in de eerste décade anderhalve graad bene den normaal. De grootste afwijkingen kwamen vooi op den 21 sten en 25sten respectievelijk 8 grade boven en 3 en een halve graad beneden normaa». De gemiddelde maximum temperatuur was een halve graad beneden het gemiddelde minimum ee graad boven normaal. H^t aantal dagen met ee minimum temperatuur beneden het vriespunt w te de Bilt 2 tegen half normaal, dat met een max» mum boven 25 graden 4 tegen 3 normaal. De nee» slag was zeer onregelmatig verdeeld. In het noora en N.O. viel 100 tot 140 pet. meer dan de norma» hoeveelheid, in Zuid-Holland, Utrecht, Gelderian" en Zeeland 10 tot 30 peet. boven normaal; in Noo» Brabant 5 tot 15 pet. er beneden en in Zuid-Limb™ ongeveer 50 pet. beneden normaal. Te de Bilt we» den 140 uren zonneschijn waargenomen tegen normaal.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2