Laatste berichten Radio Programma's VRIJDAG 10 JUNI. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 12.00 Tijdsein 12.01 Het omroeporkest 2.00 Uitzending voor scholen 2.30 Het omroep Orkest 3.00 Frans osenegg en zijn orkest 4.00 Sluiting. V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 6.457.00 en 7.307.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 6.00 Trio Willem Drukker 10.15 Voordracht door Minny Erfmann 10.30 Trio Willem Drukker 11.00 Kwartiertje voor den Bond van Sociaal De mocratische Vrouwenclubs in Nederland. 11.15, Trio Willem Drukker 12.00 Sluiting 4.00 Tijd sein 4.01 Piano-recital 4.30 Na schooltijd 5.00 VARA-orkest 6.45 Imperialisme en Volkenbond 7.05 VARA-orkest 8.03 Sluiting 11.00 Gra mofoonmuziek 12.00 Tijdsein en Sluiting HILVERSUM V. P. R. O. V.m. 10.00 Morgenwijding N.m. 8.00 Tijdsein 8.01 cursus 8.30 Gramofoonconcert 9.00 Cursus 9.30 Gramofoonconcert 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias 10.45 Declamatie. N. C. R. V. V.m. 8.00 Tijdsein 8.00 Schriftlezing 8.15 Gramofoonmuziek 10.30 Tijdsein 10.30 Korte ziekendienst 11.00 Tijdsein 14.00 Gramofoon- platen 12.00 Politieberichten 12.15 Middag concert 2.00 Verzorging zender 2.30 Halfuurtje Hollandsche liederen 3.00 Tijdsein 3.00 Con cert 5.00 Tijdsein 5.00 Vioolconcert 5.30 Halfuurtje voor jeugdige amateur-fotografen 6.00 Tijdsein 6.00 Causerie door H. J. Steinvoort 6.30 Bezoek van den radiodokter 7.00 Tijdsein 7.00 Causerie door A. J. Herwig 7.30 Politiebe richten 7.45 Spreker Max K. W. Gerisch 8.00 Tijdsein 8.00 Uitzending uit het Paedologisch In stituut, Valeriusplein, Amsterdam. -* 10.00 Vaz Dias 10.10 Gramofoonplaten. ZATERDAG 11 JUNI. V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 Schrammel kwintet 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continu bedrijven 12.00 Tijdsein 12.01 VARA-septet I.45 Verzorging zender 2.00 Het begrafeniswezen in Nederland 2.15 Liederen der Maories 3.15 Kan een Katholiek Socialist zijn 3.35 VARA-Man- doline-Ensemble 3.45 Een prettige reisgenoot 4.00 VARA-mondoline-ensemble 4.15 Arbeiders- sport 4.30 Beoefening der Huismuziek 5.00 Fa milie de Boer 6.00 Volksliederen door de zang groep „De Wielewaal" der Amsterd. A.J.C. 6.15 Uit de Roode Jeugdbeweging 6.30 Volksliederen S.D.A.P. Kwartiertje 7.00 Amsterd. Solisten kwintet 7.30 Bij de pomp 7.45 Gramofoonmu ziek 8.00 Bonte avond 11.00 Vaz Dias 12.00 Tijdsein en Sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 KRO-kunsten- semble 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijdsein 12.01 Politieberichten 12.15 Het KRO- Sextet 1.45 Verzorging zender 2.00 Gramo foonmuziek 2.30 Kinderuurtje 4.00 Zwemcur- sus 4.30 Gramofoonmuziek 5.30 Sportpraatje 5.45 Gramofoonmuziek 6.20 Journalistiek week overzicht 6.40 Gramofoonmuziek 7.10 Dr. Max Jansen 7.30 Politieberichten 7.45 Gramofoon muziek 8.00 Cabaretavond 9.00 Vaz Dias II.00 Gramofoonmuziek. PIaatselijk Nieuws Nccrdscliarwonde. De mannenclub van de Oosterstraat heeft be sloten ook dit jaar weer een uitstapje te maken en wel op Vrijdag 1 Juli aanstaande. Per Touringcar van de Firma Kok, Tuinman en Wilken zal een reisje gemaakt worden naar den Haag en Scheveningen, waarbij dan tevens een bezoek zal worden gebracht aan de Koloniale Tentoonstelling BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het plaatselijk Crisis Comité op Maandag 6 Juni 1932, 't avonds half negen, ten gemeentehuize. Voorzitter, burgemeester Slot, opende met een welkom en memoreert het vele goede reeds door het comité verricht, waarna door den heer Schel haas het navolgende verslag wordt uitgebracht van de werkzaamheden. laarzen, 5 paar vetleeren schoenen. De firma A. Kreijmborg en Co te Amsterdam bood aan tegen denzelfden prijs als het Nat. Crisis Comité moest betalen, aan ons Comité werkkielen en werkbroeken te leveren. Van dit aanbod is geen gebruik gemaakt, aangezien de heer K. Timmerman tegen ongeveer denzelfden prijs een nog betere kwaliteit wilde le veren. Op dit oogenblik heeft ons Comité nog uit te geven naast de genoemde artikelen 25 werkbroe ken en 25 werkkielen. De heer van Zuijlen zal U wel nader aangeven welke bedragen binnengekomen zijn en wat zooal met die bedragen is kunnen ver richt worden. Wij zijn er van overtuigd dat ons Comité tot dusver zeer nuttige en noodig werk heeft verricht. De heer van Zuijlen gaf het volgende finantieël overzicht van de bedragen welke zijn binnengeko men en wat daarmede alzoo is verricht kunnen wor den. Ontvangsten Giften f 335.50 Busjes - 805.97r' A. ten Bruggencate van 2 avonden - 67.03 „Groentencultuur" -100.— Nationaal Crisis Comité - 220 mieiejs .verdwenen. Vier uur lang word tevér- Pgf TölsfOOPI géefs naar het kind gezocht, tot een der boeren zich herinnerde; dat toen het gezelschap de boer- derij ver! iet een arend hoog boven het-et4 bad gezweefd. Terstond ging men opnieuw aan het zoeken en na vele uren, kort voor middernacht vónd men het kind op een bijna ontoegankelijke moerassige hoogvlakte, in de nabijheid van het arendsnest. Aangezien de rotsen hier bijna .lood recht omhoog loopen neemt men aan dat de ade laar niet de kracht had om Bet ongeveer 18 kg. wegende kind over het laatste gedeelte-naar het nest te sleepen. Afgezien van eenige schrammen aan het hoofd was het kind ongedeerd. Het meis je vertelde dat een groote vogel haar had mee genomen de lucht in. Dergelijke gevallen hebben zich in Noorwegen reeds vaker voorgedaan, doch voor zoover bekend, is een adelaar er nog nooit in geslaagd een kind flaar de nabijheid van zijn nest te sleepen. i Dames en Reeds terstond na de Installatie van het Plaat selijk Crisis Comité hebben de werkzaamheden een aanvang genomen. Door de bakkers werd een hoe veelheid brood beschikbaar gesteld. Aan de meeste leden van het Comité is toen gevraagd aan het secretariaat op te geven welke gezinnen voor steun in aanmerking kwamen. Daaraan is door die leden gevolg gegeven en zoodoende is ontstaan een lange lijst van namen van crisis-slachtoffers, waaraan wekelijks hetzij broodbonnen, hetzij winkelbonnen, spekbonnen, brandstoffenbonnen enz. verstrekt wer den. De bakkers hebben zich bereid verklaard na afloop van de eerste 4 weken het brood tegen een prijs van 12 cent per 8 ons te leveren. Zij hebben dat tot heden volgehouden, waarvoor hun een woord van hartelijken dank toekomt. Begin Januari vergaderde het werkcomité. Be sloten werd aan het Nat. Crisis Comité een bedrag van f 1000 aan te vragen en voorts 5 a 6 ton eier kolen. Het resultaat van de aanvrage was dat wij ontvingen 5 ton eierkolen en een bedrag van f 120, onder mededeeling dat het Nat. Comité niet in staat was steun in den gevraagden omgang te ver- leenen. Ons Comité was daardoor in staat een drie tal weken achtereen aan vele gezinnen 1 mud eier kolen te verstrekken, terwijl het geld in den vorm van winkelbonnen uitgegeven werd./Ook werd de beschikking ontvangen over 1000 K.G. zwavelzure ammoniak. Voor een bedrag van f88.—, daarbene- vens door het Nat. Crisis Comité beschikbaar ge steld, kon worden aangekocht 3000 K.G. van deze meststof, zoodat aan een 40-tal kleine tuinbouwer-s tegen een prijs van f 2.00 100 K.G. zwavelzure am moniak kon worden verstrekt. Pogingen om groo- tere hoeveelheid te krijgen, mislukten. Wel is later via de Tuinbouwveree. „De Groentecultuur" nog een hoeveelheid meststoffen tegen verminderden prijs beschikbaar gesteld. Op een door ons geuiten noodkreet van 3 Febr. 1932 ontvingen wij 20 wollen en 20 kunstwollen de kens, onder mededeeling dat hiermede de grens bereikt was van hetgeen het Nat. Crisis Comité, gezien den stand der middelen, voorloopig voor ons Comité kon doen. Deze dekens zijn door het dames sub-comité aan de daarvoor in aanmerking ko mende gezinnen uitgedeeld. Op 16 Maart hebben wij ons weer tot het Nat. Comité gewend met als resultaat een som van f 100, 5 matrassen, 5 werkkielen, 5 paar mannen f 1528.500 Uitgaven Levensmiddelen f 660.50 Manufacturen en kleeding - 216.10 Spek - 103.60 Brandstoffen f 51.80 id. onkosten waggon - 33.45 Brood - 261.44 Uitkeering in geld - 13.15 Nat. Crisis Comité (10 pet. d. stortingen) - 124.66 Diverse Onkosten - 4.90 Saldo (31 Mei 1932) - 58.905 Bij Examens f 1528.500 Besproken werd de vraag, in verband met den zomer, of doorgegaan moest worden met de busjes. Besloten werd zulks wel te doen en deze weke- lijksche inzameling wederom warm aan te bevelen bij de burgerij, daar toch de crisis-omstandigheden van dien aard zijn, dat hierin spoedig nog geen verbetering is te wachten. Ingekomen was een circulaire van het Nat. Crisis Comité voor een Nationale collectedag te houden en wel op 8 October a.s. Voorzitter was van meening, plaatselijk dezen da tum te vervroegen, hetwelk alsnog aan het Nat. Crisis Comité zal verzocht worden. Deze collecte zal dan gehouden worden door mid del van circulaires, waarvoor een 30-tal dames zul len worden uitgenoodigd om de inzameling te doen slagen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit voorzitter met toepasselijke woorden deze vergadering. Buitenland Nood in den landbouw in Japan. De Japansehe bladen geven pijnlijke bijzon derheden over den noodtoestand in den landbouw, waarover wij reeds iets meldden, welke ontleend zijn aan de eerste rapporten van vertegenwoor digers van het ministerie van landbouw. Tal van dorpen hebben schier geen geld meer, er wordt ruilhandel gedreven en de bevolking voedt zich o.a. met wortels en varens. De politie kan geen toezicht meer houden op diefstallen van levens middelen en naar het heet komen brandstichtin gen om de verzekeringspenningen herhaaldelijk voor. Het ergst van al is dat meisjes feitelijk verkocht worden. Er is een hopelooze achterstand bij de belastingen en onderwijzers en andere over heidspersoneel worden niet betaald. Volgens Asa- hi zitten de plaatselijke autoriteiten, de banken en de boeren tot over de ooren in de schuld. Zij despinnerijen zijn gesloten, waarbij zij in tal van gevallen den arbeiders nog vele weken loon verschuldigd is. Naar gemeld wordt aldus de correspondent van de „Times" te Tokio aan wiens, mededeelingen het bovenstaande ontleend is zal de regeering een commissie benoemen met den premier Saito als voorzitter om onverwijld in te voeren maat regelen te beramen. (Handelsblad.) Het aantal werkloozen in Duitschland bedroeg op 31 Mei 5.583.000 of 92.000 minder dan op 15 Mei, maar circa 1.5 millioen meer dan op 31 Mei 1931. Geluidsfilm vain den nachtegaal. Het, is aan de filmfabrieken Orion Profil!i naar wordt medegedeeld mogen gelukken., de zang van een nachtegaal op de sprekende film vast te leggen. Lie moordenaar van Schoass gearresteerd De boerenknecht Ludwig Schoess uit Eutin, die zooals wij reeds meldden, zijn moeder ver moordde en de afgesneden handen van het slacht offer in een paket aan de Fransche ambassade te Eerlijn afgaf, gearresteerd. Hij vertelde, dat hij op zijn vader wachtte, hoewel deze reeds ver scheidene jaren is overleden. Ook zeide hij( dat hij zijn moeder in Milaan wilde opzoeken. Zijn verhalen -zijn zoo onsamenhangend, dat een ver hoor nauwelijks mogelijk is. Eenig besef van wat hij gedaan heeft, schijnt hij evenmin te hebben. Circus Sarrasani in moeilijkheden, Sluiting vain het bedrijf. Het grootste circusbedrijf van Europa, Sarra- sani's geweldige onderneming verkeert in ernsti ge moeilijkheden. Dezer dagen is aan alle artisten en het geheele personeel, samen een zevenhonderd man, met in gang van 15 Juni aanstaande ontslag aangezegd. Door de ondragelijk geworden economische om standigheden ziet de directie zich genoodzaakt de circusonderneming te sluiten, tenzij de ai- gemeene toestand, waarin het circusbedrijf zich thans bevindt, zich in dien tijd in gunstigen zin mocht wijzigen. Vierjarig kind door ecu are/rad ontvoerd. Dl? kleine ongedeerd 'teruggevonden. Te Ytre in het Namdal te Noorwegen was een familie met een vierjarig dochtertje op een boe renhofstede op bezoek voor het bijwonen van een doopplechtigheid. In den namiddag hadden de volwassenen een kleine wandeling gemaakt en 't vierjarig meisje alleen op het erf achtergelaten. Toen zij na tien minuten terugkwamen was het blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Uit den Omtrek HEER HUGOWAARD. 1 Dezer dagen slaagde onze vroegere plaatsgenoot de heer W. v. Slooten Jr. te Amsterdam voor arts. HEER HUGOWAARD. I Zondag 5 Juni behaalde het muziekkorps „Hou en Trou" de'3de prijs in de 3de af deeling met 277 punten. Het hoogste aantal punten in genoemde af deeling bedroeg 343. j HEER HUGOWAARD. i Vorige week geraakte een kindje van Janus Swinkels te water wat gelukkig door buurman Borst werd uitgehaald, wat echter nog op tijd ge- beurd is om erger te voorkomen. HEER HUGOWAARD. I Wees voorzichtig met het oversteken van een j onbewaakten overweg met dubbelspoor, wat echter een ongeval van den heer Knip is over gekomen, 1 daar genoemde heer wel van de ééne richting een j trein zag komen, maar niet van de andere richting, waardoor hem het achterste gedeelte van de auto is aangereden op den overweg van den boterweg. N V. Noorderstoomtramweg maatschappij. Opheffing baanvak behagenWarmenhuizen Bij Gedeputeerde Staten van Noordholland is ingekomen een verzoek van de directie der Ne derlandsche Spoorwegen om medewerking tot de staking van den dienst op en ofbreking van het baanvak WarmenhuizenSchagen van den tram- fweg AlkmaarSchagen, Gedeputeerde Staten wensGhen, alvorens omtrent dit verzoek een be slissing te nemen, daarover het oordeel te verne men van de besturen van gemeenten en andere lichamen, welke indertijd voor den aanleg van den tramweg geldelijke bijdragen hebben ver- strekt. De gemeente.Alkmaar heeft in de N.V. Noor- derstoomtramwégmaatschappij een aandeel van 20 duizend gulden. Ter motiveering van haar verzoek merkt de «directie der Nederlandsche Spoorwegen het vol- I gende op. Die bruto-ontvangsten over de jaren j 1921 tot en met 1930 hebben bedragen: I 98823.02 89064.57 75834.3(8 807150 7:2 69912.50 63451.94 62004.10 58621.35 63071.94 en 53421.26. Deze slechté bedrijfsresul tatei^ waren voor de directie aanleiding overleg j te plegen met de N.V. Noorderstoomtram wegmaat schappij omtrent de vraag, hoe daarin verbetering j zou kunnen worden gebracht. Als resultaat van I dit overleg bleek de eenige mogelijke oplossing staking van den dienst op en het opbreken van 1 liet baanvak WarmenhuizenSchagen. Dit zal inderdaad een belangrijke verlichting van lasten i brengen, daar. in de opbrengsten van 1930i voor het gedeelte WarmenhuizenSchagen slechts i 13.300 gld. dit is ongeveer 25 procent is begre- j pen, terwijl de lengte van dit baanvak 18.5 km. I is of 18.531 van het geheel, dit is ongeveer I 60 procent. i Door exploitatie van het meer rendabele baan vak AlkmaarWarmenhuizen zullen de voor uitzichten verbeteren. Het dividend dat de gemeente Alkmaar op haar aandeel ontving, bedroeg over de jaren 1921 tot en met 1930 5—5—4—4.5—3.5— 3— 3—2.3-r2.9 en 2.4 procent. t Hét verzoek van de directie der Nederlandsche Spoorwegen achten B. en W. alleszins redelijk. Het verkeer AlkmaarSchagen wordt door an- i dere openbare middelen van vervoer voldoende verozrgd, zoodat de staking van den dienst War menhuizen—Schagen voor de gemeente Alkmaar waarschijnlijk niet als een gemis zal worden ge voeld. Anderzijds heeft de gemeente het vooruit zicht, dat het door haar in del N.V. Noorder- stoomtramwegmaatschappij gestoken kapitaal meer baten zal afwerpen. Het verzoek tot staking van den dienst op en het, opbreken van het baanvak Warmenhuizen Schagen behoort te worden ingewilligd. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor hun College te machtigen Gedeputeerde Sta ten in dezen geest te berichten. iieuwstijcjitsgien Het verse he kadetje. Die Vijfde Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft gister bevestigd het door den Amsterdam- scben kantonrechter gewezen vonnis, waarbij de heer J. F. Staal, directeur van hotel Suisse, aldaar, die zich te verantwoorden had gehad wegens het' doen afleveren van versch brood voor tien uur des morgens, in de ontbijtzaal van zijn hotel, van rechtsvervolging was ontslagen Bij de behandeling in appel had het O. M. het ten laste gelegde bewezen geacht en een gul- cfen boete subs, een dag hechtenis gevorderd. AMSTERDAM V.D.. 9 Juni. - UIT AMSTERDAM. De Alkmaarsche advocaat M,r. K-, veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van 3 maanden voorloopige hechtenis. -.JJet Amsterdamsche gerechtshof wees heden vonnis ir, de zaak van den Alkmaarschen advo caat Mr. K., die in hooger beroep terecht stond terzake van het 23 Februari jl. door de Alkmaar- sche rechtbank gewezen vonnis, waarbij hij we-" gens verduistering op groote schaal was veroor- deeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met bevel tot onmiddellijke gevangenneming op 1 grond van vrees voor ontvluchting. I Het, O. M. had drie jaar geëischt. Het Hof heeft op formeele gronden het vonnis t van de Alkmaarsche rechtbank vernietigd en op- nieuw rechtdoende, de advocaat veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek j van 3 maanden voorloopige hechtenis, wegens voortgezette verduistering der effecten van het, Huis van Zessen, tot een waarde van ongeveer f 28.000 en verduistering van gelden tot een aanzienlijk bedrag ,ten nadeele van de Onze Lieve Vrouwestichting. Drogisten cn apothekers. Nu binnenkort in de Tweede Kamer in behan deling komt het ontwerp geneesmiddelenwet heeft de Algem. Ned. Drogistenbond wederom 'n schrijven gezonden, waarin fel van leer wordt getrokken tegen het schijnbare doel van die wet „den apothekersstand het monopolie te ver schaffen voor den verkoop van alle geneesmid delen, wat tengevolge zal hebben, dat de dro gist, zooals hij thans zijn bedrijf uitoefent,, met j ondergang wordt -bedreigd" zooals de bond schrijft. Daarom vraagt hij den kamerleden het ont werp in zijn huidigen vorm niet aan te nemen. Dr. J. va,n den Tempel neemt ontslag als raadslid Gemeld wordt dat dr. J. van den Tempel s.d. sedert 1915 lid van de Tweede Kamer, zijn ont slag heeft genomen van den Amsterdamschen ge meenteraad. Naar verluidt houdt deze ontslagaanvrage al hoewel dit, in zijn ontslagbrief aan den, burge meester niet'is vermeld, verband met hetgeen gebeurde ten opzichte van de drie leden zijner ffractie, die hun mandaat ter beschikking moes ten stellen. Opvolger van dr. van den Tempel is mr. 3 Mok. i Brand op de Indische tentoonstelling. Siechts eeji kleine tempel beschadigd. Dinsdagmiddag is een brand uitgebroken op de Indische tentoonstelling te den Haag. Ge lukkig is de schade zeer beperkt gebleven. Bij eenige werkzaamheden aan een kleine Bali tempel sloeg de vlam in een pot stearine, welke op het open terrein op het vuur stond. Die vlam waaide direct zoo hoog op, dat het dak van een der tempeltjes, dat met het blad van den aren- palm gedekt is, vlam vatte. Het personeel, van de tentoonstelling nam terstond maatregelen om het; vuur te Jilusschen. Binnen enkele dagen hoopt men de schade we der hersteld te hebben. Groote fabrieksbrand te Maassluis. Kostbare machines een prooi der vlammen! Dinsdagavond ongeveer acht uur is brand uit gebroken in de fabriek van den graanhandelaar erploegh, staande aan de Haven te Maassluis. Daar pas een nieuwe voorraad mais was gelost, vonden de vlammen daarin gretig voedsel Spoedig stond de fabriek, hetwelk een complex van drie gebouwen beslaat, in lichter laaie. Die brandweer van Maassluis, weldra versterkt door de motorspuiten uit Delft, Maasland en Vlaar- dingen, konden de belendende gebouwen behouden! De graan- en meelproductenfabriek is echter totaal afgebrand. Het nieuwe fabrieksgebouw is een prooi der vlammen geworden. Behalve kost bare machines zijn ook de voorraden verloren gegaan. O.m. lag voor verzending gereed een duizendtal balen verwerkt graan en 100 ton onverwerkt graan. Geruimen tijd bleef de brand weer nog op het terrein voor de nablussching. De oorzaak van den brand is onbekend Verzeke- ring dekt de schade. Aiitobotsüng. Twee dames zwaiaj' gewond. Dinsdagnacht tegen twaalf uur is een uit A- mersfoort komende auto, bestuurd door een Ut rechtsehen student, op den Amersfoortschen straat weg Dij 'ïMoesterberg, tegen een rechts van den weg stilstaanden auto gereden. Een dame, mej. Ledeboer uit Soesterberg, die juist -uitstapte, kreeg hierdoor een vrij zware, -beenwonde en de dame uit, de Utrechtsche auto, mej. Hamai< uit Utrecht vloog door de voorruit, waardoor zij ene hersenschudding kreeg. Beide dames zijn naar het ziekenhuis de „Lichtenberg', overge bracht. Haar toestand was gisteren redelijk wel. Beide atuo's waren onverzekerd. De Utrecht sche auto, welke slechts zes weken oud was, werd zoodanig beschadigd, dat zij moest wor den weggesleept. (Handelsblad.'

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2