Gemeenteraad Koedijk Predikbeurten Radio Programma's ZONDAG 12 JUNI. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 12.00 Tijdsein 12.01 Vacantiegangers attentie 12.30 De nieuwe Amsterdamscne orxest- vereeniging 2.00 Boekenhalfuur 2.30 Gramo- foonmuziek 3.00 Radiotooneel 4.30 Gramo foonmuziek 8.00 n.m. Tijdsein 8.01 Vaz Dias 8.15 AVKO-opera uitzending 10.15 Gramoroon- muziek 10.30 Kovacs Lajos 12.00 Tijdsein. V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 8.15 Lichaamsoefeningen 9.00 Tijdsein 9.01 Postduivenberichten enz. 9.05 Tuinbouw- halfuurtje 9.30 Orgelspel door Johan Jong 10.00 Sluiting n.m. 5.00 Orgelspel 6.00 VARA- orkest 6.i5 Frank van der Goes 7.15 VARA- orkest 8.00 Sluiting. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.30 Morgenwijding 5.00 Gewijde muziek 5.20 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Anjum. K. R. O. HUIZEN. V.m. 9.30 Gramofoonmuziek 10.00 Plechtige Hoogmis uit het M.nderbroedersklooster Tiverna te Wycnen 11.45 Middenstandskwartiertje 12.00 Alg. inleiding op het Nat. Mariacongres 12.20 KRO-sextet 1.40 Godsdienstonderricht voor oude ren 2.10 Pater J. van Heugten 2.30 Sint Anto- nius Oratorium 4.15 Ziekenlof 7.45 Theo Son- nige: „Het evangelie en de moeders 8.10 Voetbal- uitsagen 8.15 Gramofoonmuziek 8.30 Henri Eerens 8.50 Gramofoonmuziek 9.00 Vaz Dias 9.15 Henri Eeren 9.30 KRO-Kunstensemble 10.00 Intermezzo: Een tweegesprek 10.40 Epiloog. V.m. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 lichaamsoefeningen 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9 00 Amsterd. Solisten-Kwintet V. P. R. O. 10.09 Mor genwijding 10.15 Voordracht door Minny Erf- mann 10.30 Amster. Solisten-kwintet 11.00 Gramofoonmuziek 11.15 Amsterd. Solisten-kwin tet 11.45 Voordracht door Minny Erf mann 12.00 Tijdsein 12.01 VARA-Septet - 1.45 Verzor- g.ng zender 2.15 Nederlandsche schrijvers en dichters voor de Microfoon 3.00 Orgelspel door Johan Jong 3.30 Gramofoonmuziek 4.30 Na schooltijd 5.00 VARA-orkest 7.00 Laatste Pae- dagogisch Concert 8.00 Het verstaan van Poëzie -- 8.20 De Czarewitsch 10.30 Vaz Dias 10.45 VARA Septet 12.00 Tijdsein en sluiting, N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 Tijdsein 8.00 Schriftlezing 8.15 Morgenconcert 10.30 Tijdsein 10.30 Korte zie- kendienst 11.00 Lezen van Chr. lectuur 11.30 Gramofoonplaten 12.00 Politieberichten 12.30 Tijdsein 12.30 Orgelconcert 2.00 Tijdsein 2.00 Gramofoonmuziek 2.35 Causerie door A. J. Herwig 3.15 Cursus knippen en stofversieren 3.45 Verzorging zender 4.00 Tijdsein 4.00 Zie- kenuurtje 5.00 Tijdsein 5.00 Concert door kwin tet 6.30 Vragenuurtje 7.30 Politieberichten 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 Concert door de Haajfemsche Orkestvereen. 9.00 DINSDAG 14 JUNI. V.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 Het AVRO-kamer-orkest 10.00 Tijdsein 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Orgelconcert 11.00 Radio-Volksuniversiteit 11.30 vervolg orgelconcert 12.00 Tijdsein 12.01 Het omroep-klein-orkest 2.15 Verzorgen zen der 2.30 Solistenconcert 3.00 Knipcursus 4.00 Voortzeting sólistenconcert 4.30 'Kinderuur 5.30 Kovacs Lajos 6.30 Radio-volksuniversiteit 7.00 Kovacs Lajos 7.30 Causerie 8.00 Tijdsein 8.01 Orgelconcert 9.00 Zang 9.20 Het om roeporkest 10.00 Vaz Dias 10.15 Omroeporkest 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein HUIZEN K. R. O. V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoon muziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijdsein 12.00 Politieberichten 12.15 Het KRO Trio 1.45 verzorging zender 2.00 Vrouwenuur 3.00 Modecursus 4.00 Gramofoonmuziek 4.30 KRO-orkest 5.15 Gramofoonmuziek 5.45 KRO- Orkest 6.30 Gramofoonmuziek 6.45 KRO- orkest 7.10 Jac. Zwarts 7.30 Politieberichten 7.45 Verbondskwartiertje 8.00 The Dutch Gentle men Band 9.00 Vaz Dias 11.00 Gramofoon muziek. maar door G-ed. Staten de meening gevraagd over een .verzoek van de directie van de Ne- derlandscne Spoorwegen om medewerking tot op heffing van den dienst op het baanvak Warmen huizenSchagen, welk baanvak niet rendabel is gebleken. De raad was van oordeel, dat door exploitatie van het meer rendabele baanvak Alk maarWarmenhuizen de finantieele vooruit zichten zullen verbeteren en besloot daarom aan Ged. Staten te berichten, dat het' verzoek tot staking van den dienst op en, het opbreken van het baanvak WarmenhuizenSchagen be hoort te worden ingewilligd. Tot scheikundige, plaatsvervangend directeur van den keuringsdienst voor waren werd be noemd dr. F. Th. van Voorst te Utrecht. (Handelsbladi.) De raad dezer gemeente kwam op Vrijdag 10 Juni, nam. half acht, in openbare zitting bijeen. Voorzitter de heer Jb. Visser, loco-burgemeester. Aanwezig alle leden. NOTULEN. Deze werden zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. MEDEDEELINGEN. De Voorzitter las de volgende mededeeling voor, dat op 31 Mei heeft plaats gehad de opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger; in kas moest zijn en was f 4650.02; dat van heeren Gedep. Staten goedgekeurd zijn terugontvangen de besluiten tot wijziging der ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1931, het be sluit tot verhuring van een gemeentewoning aan den heer P. Tikkert; het besluit tot het aangaan eener geldleening van f 17000.— terwijl door dit college is medegedeeld dat ook voor het tijdvak tot 30 April een subsidie In de kosten der werkverschaf fing wordt verleend van 10. pet., dat van den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken mededeeling is ontvangen van de verlenging van de werkverschaffing tot 11 Juni en eveneens van de verlenging van de steun regeling tot dien datum, dat van de Centrale Commissie inzake de crediet- verleening aan tuinbouwers de mededeeling is ont vangen dat de einduitkeering vanu het Rijg be draagt f 19802,73 en het aandeel der gemeente f8486.88, dat van den heer Commissaris der Ko ningin mededeeling Is ontvangen van de benoeming en beëediglng van W. C. Ninaber, als Burgemeester dezer gemeente. Betreffende het besluit tot het aangaan van een geldleening van f 17000 deelt de voorzitter mede, dat de afsiuitprovisie hiervan zal bedragen 1'/, pet, hoewel op de vorige vergadering l pet was goed gekeurd. Voorzitter vraagt of de Raad zich met deze ver hooging vereenigen kan. De heer Kramer vindt l'/2 pet. te hoog De Voorzitter licht toe, dat het niet anders kan waarop deze verhooging z.h.s. wordt goedgekeurd. De heer M. Mulder heeft vernomen, dat de werk verschaffing op 11 Juni zal worden stopgezet De Voorzitter zegt, dat hier niets van bekend is De heer T. Hart: „Ik kan dit wel even toelichten We hebben extra verzocht, de werkverschaffing te verlengen na 11 Juni, maar hier is nog geen ant woord op teruggekomen." INGEKOMEN STUKKEN a. Van D. de Kork verzoek ontheffing voor een half jaar van zijn aanslag in de hondenbelasting over 1932. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffing te verleenen. Z. ha sa goedgekeurd. b. Van B. en W. van Enkhuizen verzoek, om in geval van gelijke omstandigheden aan heeren ged Staten te verzoeken de uniforme regeling van de jaarwedden van Burgemeesters enz. buiten werking te stellen. B. en W. stellen voor niet aan het ver zoek te voldoen. De Voorzitter herinnert er aan, dat op de laatste vergadering is besloten niet aan de salarissen te komen. De Voorzitter licht dit even toe, waarna het voor stel van B. en W. met algemeene stemmen wordt aangenomen. c. Van den minister van Arbeid, Handel en Nij verheid mededeeling dat niet accoord wordt gegaan met de regeling van den verkoop van den onbe- bouwden grond, zooals deze thans door den Raad is voorgesteld. B. en W. stellen, voor het bedoelde besluit in te trekken.: Dè heer Smit heeft het te druk gehad de betref fende stukken in te zien, en vraagt, welke de be zwaren zijn. De burgemeester leest deze voor. Het betreft hier verkoop van grond aan Goed Wonen" voor f 5000.—, doch is het Rijk niet accoord door het wenscht, dat de gemeente aan net Rijk zal aflossen, in tegenstelling dus met tevoren geno men Raadsbesluiten. De heer W. Visser zet dit nader uiteen, en ver klaard, dat dit een zeer lastige geschiedenis is De Raad ging hierop accoord met het voorstel van B. en W. VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS 1. aanbieding wijziging gemeentebegrooting voor het jaar 1931 en 1932. De Voorzitter deelt mede dat het hier eenige ad ministratieve wijzigingen betreft, en wel in hoofd zaak af- en overschrijvingen. Z. h. s. gaat de Raad hiermee accoord. 2. Aanbieding kohier hondenbelasting 1932. Z. h. s. goedgekeurd. 3. Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende het heffen van een vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Op verzoek leest de secretaris den inhoud van het voorstel voor. De voorzitter deelt nog mede, dat hier slechts z.g. volledige vergunningen zijn. Zijnde dit voorstel wat de tarieven betreft wettelijk, verklaarde de Raad er zich z. h. s. accoord mede. 4. Voorstel tot het aangaan van een geldleening van ten hoogste f 8544.02 voor 20 jaar, rente 5 pet wegens aandeel van de gemeente in de einduit keering der tuinderscredieten. De voorzitter deelt mede, dat op de agenda staat vermeld 5 pet., terwijl dit 5V» pet. moet zijn. De heer M. Mulder wil weten op het geld reeds disponibel is, of dat er b.v. nog banken of finantieele instellingen voor moeten worden aangeschreven De voorzitter verklaart, dat men waarschijnlijk geslaagd is. Overigens zullen van de f 17000.— in punt 2 van de agenda vermeld f 10.000 voor kas geld benoodigd zijn, terwijl de overige f7000 voor- loopig als uitkeering <aan de tuinders gebruikt kan worden. De heer Mulder zegt, dat het vorige keer zoolang geduurd heeft, voor de uitkeering kwam. De menschen worden ontevreden. Spreker is bang dat het weer zoo afkomt als den vorigen keer en Ged. Staten het ontwerp niet zullen goedkeuren. Spreker vraagt of het niet mogelijk is het vol gende week toe te zeggen. De heer W. Visser licht dit nader toe, en hoopt als het niet tegenloopt dat volgende week een toe zegging gedaan kan worden. De heer C. Groen vraagt omtrent de f190000 waarover in vorige vergaderingen gesproken is, of het geld van het rijk er al is. Voorzitter. Het is wel toegezegd. En als het geld er is, kunnen wij uitkeeren. De heer Hart: Wij hebben niet het recht, geld dat door het rijk is toegezegd, alvast uit te keeren. Wij moeten wachten, tot we het geld hebben, om de 30 pet. van de gemeente te kunnen uitkeeren. De Voorzitter verklaart, dat er werk genoeg van gemaakt wordt. De heer A. Groen heeft gehoord dat de gemeente ontvanger heeft verklaard de f 19000 van het Rijk te hebben ontvangen. Waarom dan dus niet uitge keerd. Voorzitter. Daar is niets van waar. De heer Groen. Hij heeft het toch gezegd, in bij zijn van meerdere menschen, -en daarom wilde ik deze verklaring uitlokken. Voorzitter. Er is ons niets van bekend. 5. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot afwijking van de bepalingen van de winkelslui tingswet. De secretaris leest het betreffende besluit voor. Het betreft hier in hoofdzaak de regeling voor de barbiers in den zomertijd, en vrijstellingg van win kelsluiting in de kermisweek en voor het z.g.n. Gou den Engelfeest, het spécifiek Koedijker St. Nicolas- feest. Z. h. s. aangenomen. 6. Voorstel benoeming ambtenaar van den bur gerlijken stand. Aanvevellng. 1. W. C. Ninaber. 2. Jb. Visser. De heer W. C. Ninaber, de nieuwbenoemde burge meester dus, wordt met algemeene stemmen ge kozen. Hierna sluiting va n de openbare vergadering, die ongeveer drie kwartier duurde, en waarbij geen pu blieke belangstelling was. plannen dezer proefvelden voor 1932, welke als ge- woonijk op duidelijke en overzichtelijke wijze zijn gerangschikt en toegelicht. Van de gewone proefvelden tellen we 120 stuks, waarvan in alle provincies en met zeer uiteenloo- pende gewassen. Ten deele liggen deze proefvelden reeds meer dan jaren. Men treft er proefvelden op land- en tuinbouwgebied en met en zonder controle perceelen aan. Steeds echter zijn perceelen zonder kali te vergelijken met volledig bemeste perceelen, hetgeen thans zeker van belang is, omdat, naar bekend, vele land- en tuinbouwers groeiverschtjn- selen op hun bedrijven verkregen hebben, die men aan ziekte toeschreef, doch die een gevolg bleken te zijn van kaligebrek, veroorzaakt door te zuinige of eenzijdige bemesting. Het is dus van belang, dat de landbouwers deze kenteekenen van kaligebrek van nabij leeren kennen. Bieden de gewone kaliproefvelden daartoe reeds dikwijls gelegenheid, nog meer is zulks het geval met de bekende Centrale Kali Proefvelden. Deze trekken telkenjare zeer veel bezoekers, Dikwijls wor den excursies naar deze terreinen georganiseerd. Deze Centrale Proefvelden liggen thans te: WEHE provincie Groningen bij den heer J. E. van Kampen, zavelgrond, 18 gewassen. ENGELUM provincie Friesland, bij den heer K N. Kuperus, kleigrond, grasland. FINKUM provincie Friesland bij den heer Tj. Miedema, zavelgrond, 16 gewassen. HARICHC provincie Friesland, bij den heer H. B. van der Goot, zavelgrond, grasland. AMMERZODEN, provincie Gelderland, kleigrond, 8 gewassen, HEDEL, provincie Gelderland, zavelgrond, 16 ge- WESHTDORPE provincie Zeeland, Z. VI. zavel grond, 10 gewassen. KRUISLAND, provincie Noordbrabant, bij gebrs. Broos, Brandehoeve, zavelgrond, 10 gewassen. GUTTECOVEN, provincie Limburg, gemeente Lim bricht, lossgrond, 13 gewassen. Voor belangstellenden zijn plannen der gewone en centrale kaliproefvelden te verkrijgen bij de N. V. Vereenigde Kalimaatschappij, Landbouwkundig Bureau Amsterdam en bij de Landbouwknudige Bu reaux der Maatschappij te Zwolle Prins Hendrikstr. 2 en te Breda Koninginnestraat 41. Wij wekken alle land- en tuinbouwers op om die velden welke hun het meest interesseeren in de loop van de groeiperiode te bezoeken. Het parool dezen zomer is dus: „Op naar de kali proefvelden." Nieuwstijdingen EEN HUNEBED TE HOOGEVEEN. Bij het verrichten van graafwerken in een per ceel weiland, afkomstig van de fam. Eleveld, waar een twaatal huizen zullen worden gebouwd voor de heeren J. Bork en A. J. Strijker aan de Van Ech- tenstraat, stuiten de arbeiders op een hunebed. De rijksarchivaris voor Groningen en Drenthe ie met deze vondt in kennis gesteld. De vondst trok veel nieuwsgierigen. DE FRAUDE BIJ DE MILITAIRE ADMINISTRATIE TE BREDA. De leveranciers voor de rechtbank. De Bredasche rechtbank heeft behandeld de straf zaken tegen de leveranciers, die bij fraude waren betrokken der militaire administratie aldaar aan het licht zijn gekomen. Verdachten en groot aantal getuigen werden aan een uitvoerig verhoor onderworpen, waarbij kwam vast te staan datverdachtenverschillendeonrecht- vast te staan dat verdachten verschillende onrecht matige-handelingen gepleegd hadden bij leverenties aan het garnizoen. De officier van justitie eischte tegen de verdach ten, in verband met de gepleegde strafbare feiten, geldboetes, tusschen f1000 en f100. DE LIMMENSCHE STRAFZAAK. In de strafzaak tegen den Amsterdamschen ad vocaat, in hooger beroep terecht staande terzake van verduistering door hem gepleegd als curator in een faillissement en terzake van medeplichtig heid aan en uitlokken van valscheid in geschrifte alsmede van heling, van welke laatste feiten een te Limmen woonachtige winkelierster het slacclitoffer is geworden, heeft de procureur-generaal bij het Amsterdamsche Gerechtshof, mr. Bauduin, ten slot te vernietiging van het vonnis der rechctbank ge vorderd en opnieuw rechtdoende, verdachte's ver oordeeling geëischt tot 1 jaar gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest van 8 maanden. DE BRIEFKAART VAN DEN HEER VLIEGEN. De zaak in handen van de Justitie. Het onderzoek naar de oorzaken, die ertoe geleid hebben, dat het dagblad „De Tribune" in het bezit is gekomen van een briefkaart, die de heer Vliegen aan mr. Van Bergh heeft gericht, en waarvan wij melding hebben gemaakt, wordt, zoo meldt het Volk, met kracht voortgezet. De directeur van het Amsterdamsche postkantoor heeft thans de zaak in handen van de justitie gegeven. Land- en Tuinbouw DE STEUN AAN DE VARKENSHOUDERIJ. Het wetsontwerp op komst. Op de vraag van den heer Van Rappard, lid der Tweede Kamer, betreffende het nemen van maat- ïegelen ter steunverleening aan de varkenshouderij heeft de minister van Economische Zaken en Arbeid geantwoord, dat een wetsontwerp daartoe bereids zijn departement heeft verlaten. VERKEERSONGELUKKEN. 4 personen van Hoogeveen gingen naar het circus Sarassani in Meppel. Zij zijn in Pesse, doordat een kind over den weg liep, waar voor zij moesten uit wijken, tegen een boom gereden en daarna 30 M. verder met den wagen in de sloot terecht gekomen. Een der inzittenden, een dame, is door een zij raam geslingerd en in de sloot terecht gekomen. Geen der mzittenden heeft ernstig letsel bekomen. De auto is totaal vernield. Kind overreden. Terwijl dr. Hiddema van Helium per auto het bankgebouw te Siddeburen passeerde, kwam plot seling de 4-jarige Simon van Dijk van achter een wagon te voorschijn. Ofschoon dr. H. onmiddellij uit alle macht remde, was een aanrijding onvermij delijk. Met een ernstige hoofdwonde werd het knaapje opgenomen. Na door dr. H. voorloopig te zijn verbonden, werd het terstond naar Groningen vervoerd. Zijn toestand laat zich gunstig aanzien. Buitenland DE KALI PROEFVELDEN. De slechte uitkomst in het land- en tuinbouwbedrijf is oorzaak dat er de laatste jaren steeds minder kunstmeststoffen gebruikt zijn. De kunstmestkwestie is dan ook voor boer en tuinder' een lastig vraag stuk geworden. Aan den eenen kant nopen de eco nomische omstandigheden hem zooveel mogelijk te bezuinigen, aan den anderen kant weet hij maar al te goed dat akkèrs, waar te veel aan kunstmest gespaard wordt, slechts geringe oogsten geven. Ook op de kaligift is dit jaar door vele land- en tuinbouwers teveel beknibbeld. Het doet ons daarom een bijzonder genoegen de aandacht te vestigen op de kaliproefvelden, welke een duidelijk beeld geven, dat het zonder volledige bemesting, dus zon-* der kali, niet gaat. Door de landbouwkundige bureaux van de N.V. Vereenigde Kalimestmaatschappij te Amsterdam, te Zwolle en Breda worden telkenjare een groot aanta kaliproefvelden over geheel Nederland verspreid, aangelegd. Thans ontvangen wij 2 boekjes, met de PLANNEN TOT HERSTEL VAN DE MONARCHIE IN SPANJE. Naar van wel ingelichte zijde wordt medegedeeld, is eenige dagen geleden te Madrid een aantal, dat aan het oude regime is trouw gebleven, bijeenge- 1 komen, voor de opstelling van de tekst van 'n docu ment, dat onverwijld naar ex-koning Alfonso zou zijn gezonden en waarin verzocht zou zijn om met diens toestemming in Spanje een monarchistische samenzwering te organiseer en. Alfonso zou eest telegrafisch en daarna per brief geantwoord heb ben, dat hij voor het oogenblik niet voornemens is, zijn gedragslijn te wijzigen en dat hij eerst naar Spanje zal terugkeeren, wanneer dit door den wil des volks zal worden verlangd. DE OUD-STRIJDERS TE WASHINGTON. Ze laten zich niet naarh uis sturen. Te Washington zijn ongeveer 6000 oudstrijders in een kamp bijeen. De politie heeft wederom een poging gedaan om hen er toe over te halen naar hun woonplaatsen terug te keeren, waartoe een groot aantal vrachtauto'és beschikbaar waren ge steld. Hoewel zij bovendien nog voor eenige dagen levensmiddelen konden meekrijgen, werd dit aanbod afgeslagen. In het kamp Is de priester Cox uit Pitts burg gearriveerd, die luide werd oegejuicht, toen hij een rede hield, waarin hij de mannen aanspoor de te blijven tot zij kregen waarop zij recht hadden. Een-resolutie werd aangenomen, waarin uitkeering van de hen toegezegde steun werd geëischt en af schriften van de resolutie werden afgegeven aan het Kapitool en het Witte Huis. De Burgemeester van Washington heeft de gouverneur der omliggen- Staten verzocht om de oud-strijders, die onderweg zijn, tegen te houden, aangezien hij moeilijkheden te Washington vreest. Een politie-bokswedstrijd te Washington bracht 2500 dollar op, die door het po litiecorps werd" afgestaan ten behoeve der oud strijders. Binnenland DE LOONSVERLAGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Een schrijven van de Directie aafi den Personeelraad Na de verwerping van de gewijzigde voorstellen inzake de loonsverlaging voor het spoorwegperso neel door de organisaties van dit personeel, heeft de directie onderstaanden brief aan den Personeel raad doen toekomen: Nu wij gisteren van het bureau van uw raad tot ons leedwezen hebben moeten vernemen, dat ook de gewijzigde voorstellen, betreffende in te voeren verlaging van loon, enz. niet kan worden aanvaard hebben wij ons genoodzaakt gezien den minister van Waterstaat mede te deelen, dat ons oorspron kelijk voorstel zooals u dit met onzen brief van 14 April j.l. kenbaar werd gemaakt, onder die omstan digheden gehandhaafd blijft. Met 't oog op den naderenden datum van invoer der wijzigingen heb ben wij den minister verzocht zijn beslissing zooveel mogelijk te willen bevorderen." Toen „Het Volk" informeerde bij het bestuur van den modernen bond Van spoorwegpersoneel hoe het personeel op dit voorstel reageeren zal, werd o.m. geantwoord Onmiddellijk na den oorlog was het met het spoor wegvervoer verre van in orde. De treinen kwamen zoo goed als nimmer op tijd aan, aansluitingen bleken alleen op papier te be staan. Zelfs bleven de treinen onderweg nu en dan als koppige ezels staan en waren met geen stok alleen met een andere locomotief weer/vooruit te krijgen. Het regende in die dagen van 1920 inge zonden stukken in de kranten. De toestand werd geweten aan slechte steenkolen, aan achterstand in het onderhoud, dat ln den oor log geleden had, aan de fusie tusschen S. S. en H. S. M., die toen voltrokken was en aan onvol doende personeelverhoudingen. Bij de tegenwoordige gedragslijn der directie staat zeer te vreezen, dat zij „het moreel" weer terugleidt tot hetzelfde peil van 1920 met alle gevolgen van dien Als dit in 1921 reeds boekdeelen sprak, zal de groote afbraak, die thans is aangekondigd, toch zeker een krachtige waarschuwing voor directie en regeering inhouden. Wordt met zóó ruwe hand in de personeelverhou dingen ingegrepen als thans opnieuw staat te ge beuren, dan zijn daarvan weer zeer ernstige gevol gen te vreezen. Krotopruiming ten plattelanjde. De minister van Binnenlandsche zaken heeft in zijn circulaires betreffende steun voor krot opruiming ten plattelan.de en steun voor verbe tering van woningen ten plattelands een bepaling opgenomen, volgens hetwelk, behoudens bijzon dere gevallen, voor dezen steun niet in aanmer king komen personen die den leeftijd vant vijf tig hebben overschreden. Birastische bezuinigingen noodig. In de Tweede Kamer heeft minister Verschuur verklaard ,dat het voor de regeering buitenge woon bezwaarlijk zal zijn om voor 1933 een slui tende begrooting te krijgen en om Nederland, ook voor de volgende jaren een perspectief te geven, dat de staatsfinantien niet in gevaar zal brengen. Regeering en Kamer zullen zich voor de nood zakelijkheid zien gesteld om een geweldige klove te overbruggen, welke werkelijk ieder de haren te berge zal doen rijzen. Als de begrooting wordt ingediend, zoo ver volgde de minister, zal men zien, dat de fiscus op zijn achtersten zolder wordt gejaagd, ook zonder dat er nog van speciale goedgeefsche'maat regelen srpake zal kunnen zijn. Dan zal blijken, dat op allerlei gebied op de meest drastische wzije zal moeten worden ingegrepen en bezui nigd. ZONDAG 12 JUNI OUDKARSPEL Ned. Herv. Kerk. Geen dienst. NOORDSCHARWOUDE. Ned. Herv. Kerk. Geen samenkomst. Geref. Kerk. Voorm. 10.00 en nam. 4 uur Ds. A. Dragt J.Hzn ZUID SCHAR WOUDE. Ned. Herv. Gemeente. Voorm 9.30 uur (o.t.) Ds. Sulijn van Warmen huizen. BROEK OP LANGENDIJK. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 9.30 Leesdienst, nam. 2.30 uur Ds. A E. van Baaien. Maandel. Collecte. Doopsgezinde Kerk Voorm. 9.30 (oude tijd) Ds. A. de Jongh. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 9.30 nam. 3 uur Ds. J. Drenth. Geref. Kerk. Voorm. 10.30 en nam. 3.30 (N.T.) Ds. J. Donner SINT PANCRAS. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10.30 Leesdienst en nam. 7.30 Ds. Jellema. DIRKSHORN. Ned. Herv. Kerk. Geen samenkomst. Marktberichten L. G. C., 10 Juni. Aanvoer: 20000 kg aardappelen: Schotsche mui- 8-60—9.80; drielingen 9.00—9.50; kleine 5.30— 5.80; 6000 kg tomaten: A 33.00; B 29.40—29.80; C 31.30; CC 16.40. L. G. C., 11 Juni. 0^;an7?F: ?1Q00 kg aardappelen: schotsche muizen T£0—9-3°; drielingen 7.60—9.10; kleine 5.80—&.10; CC 17 90 t0mat8n: A 32-8°—33.40; B 28.80; C 32.20; ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, 10 Juni. Aardappelen per 100 Kg. 9—12; aardbeien doos 12-42; andijvie 1.80—5.80; bloemkool I 15—21; idem II 8—12; kropsla 0.40—2.70; komkommers 12 —14; postelein 15—34; peulen 22—28; rabarber 2—5; radijs 0.50—5.60; selderie 1.10—3.10; spinazie 1.03— 1.61; spercieboonen 0.43—0.49; wortelen 8—12. BOVENKARSPEL, 10 Juni. Groote muizen 4.60—5.70; kleine 4.80—6.30; kriel 3.80—5.00; Aanvoer 377 baal. Meirapen 3.20—6.00. Aanvoere 28000 stuks.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2