De Twee Kleinzoons. Radio Programma's WOENSDAG 29 JUNI. V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 6.45 lichaamsoef. 7.30 lichaamsoef. 8.00 Tijdsein. Gramofoonmuziek 900 Trio Loe Cohen 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continu-bedrij- ven 12.00 Tijdsein 12.01 VARA-Septet 1.45 verzorging zender 2.15 Onze keuken 3.00 voor de kinderen 5.30 VARA-Septet 6.40 Mr. A. J. Herzberg: Het Joodsche vraagstuk 7.00 VARA- orkest 7.45 Hoorspel: „Zoo is het leven 8.30 Orgelspel door Joh. Jong 9.00 Uitzending voor den Algem. Ned. Bond van Hndels- en kantoorbe dienden 9.15 Orkest 10.00 Vaz Dias 10.15 VARA-orkest 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 Tijdsein 8.00 Schriftlezing 8.15 Morgenconcert 10.00 Tijdsein 10.00 Zang door het N.C.R.V.-Dameskoor 10.30 Korte ziekendienst 11.00 Tijdsein 11.00 Harmoniumbespeling 12.00 Politieberichten 12.15 Middagconcert 2.00 Verzorging zender 2.30 Lezen van Chr. Lec tuur 3.00 Tijdsein 3.00 Concert 5.00 Tijdsein 5.00 Kinderuurtje 6.00 Tijdsein 6.00 Voor de landbouwers 7.00 Tijdsein 7.00 Stafkapitein P. W. Cohen van het Leger des Heils 7.15 SprekQ A. Stapelkamp, Secretaris van het Christ. Nat. Vak verbond in Nederland 7.30 Politieberichten 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 Convert door H. O. V. 8.45 Mej. Dr. S. K. Bakker: 9.15 Carillonbespeling op het Carillon van het Koninklijk Paleis te Amsterdam, door J. Vincent 10.00 Vervolg concert 10.30 Vaz Dias 11.00 Gra mofoonmuziek. DONDERDAG 30 JUNI. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 10.00 Tijdsein 10.01 Morgenwijding 10.15 Gra mofoonmuziek 10.30 Solistenconcert 11.00 Cur sus in knippen 11.45 Voortzetting Solistencon cert 12.15 Het AVRO Kamerorkest 2.00 Elias van Praag leest voor 2.30 verzorging zender 2.45 Gramofoonmuziek 3.00 Causerie 4.00 Zie- kenuur 5.00 Radio-kinderkoorzang 5.30 orgel concert 6.30 sportpraatje 7.00 Strijktrio 7.30 Vacantiegangers attentie 8.00 Tijdsein 8.01 AV RO-opera-uitzending 10.15 Vaz Dias 10.15 Kovacs Lajos 12.00 Tijdsein en sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 11.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijd sein 12.01 Politieberichten 12.15 KRO-Orkest N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 10.00 Tijdsein 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 korte ziekendienst 10.45 Gramofoonmuziek 2.00 Tijdsein 2.00 Cursus 3.00 Tijdsein 3.00 Vrouwenhalfuur 3.30 Verzorgen zender 4.00 Tijdsein 4.00 Ziekenuurtje 5.00 Tijdsein 5.00 Cursus handenarbeid 5.45 Liederen-recital 6.45 Cursus knippen 7.00 Tijdsein 7.00 Decla matie door M. Puykschot 7.30 Politieberichten - 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 Muziekvereeniging en Mannenkoor 9.30 Vervolg concert 10.00 Vaz Dias IO.30 Gramofoonplaten. gemengd koor 164 punten en door het vrouwen koor 184 punten verworven. Ana directeur en leden onze hartelijke felici tatie. IN' oordseharwoude. Den lsten Juli aanstaande zal het twaalf en een half jaar geleden zijnt dat de heer K. G. Rein- ders tot Secretaris der gemeente Noordscharwou- de werd benoemd. Allen, die met den heer Renders in deze func tie in aanraking zijn gekomen, zullen getuigen, dat hij voor een ieder klaar staat en hulp verleent daar waar hij hulp kan verleenen. Vriendelijk en tegemoetkomend in zijn optre den, mogen wij gerust verklaren dat hij aller achting en sympathie heeft verworven. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of het zal dezen gsmente-ambtenaar dien dag niet aan be langstelling ontbreken. Ben belangstelling die hem ten volle toekomt Zuidscharwoude, De uitslag van de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een winkel, kantoor en garage door en voor rekening van de coöperatieve Ver- bruiksvereeniging „Nieuw Leven" TJ.A. alhier, is als volgt: Timmerwerk: A. ZuidscherwouÜe Noordscharwoude 3742. Jb. de Vries Zuidscharwoude 3787.30, W. Giltjes Broek op Langendijk 4146.P. Engering te Zuidscharwoude 4321. Metselwerk. D. van Seven ter Noordscharwoude 4400. J. Tromp Oudkarspel, 4294.—, Jb. Doorn 4600.— H. Metselaar Zuidscharwoude 4747.Cl de Geus Broek op Langendijk 3580. Metsel en timmerwerk gecombineerd: Gebrs. van der Plas 7791.Wi Giltjes 7996. Jb. do Vries '8534.A. Schram 9150.J'. Paus 8989.O. Klinkert 8222.D|en Dlasi en Schuit 8250.—, J. Tromp 8036.van Gelder 7905.Jansen en Moejes 13512.J. Heidsma 8800.Cj. Langedijk 8700. Schilderwerk O. ter Hofstede 575. Vries 596. (Moeten met de steungelden de schuldeisehers betaald worden. Men schrijft ons uit Langendijk: Verschillende tuinders, die als gevolg van de buitengewoon slechte finantieele uitkomsten in den tuinbouw nog in het krijtj stonden bij een kunstmesthandel, ontvingen Vrijdag een schrij ven, waarbij werd medegedeeld, daft men ingeslo ten een machtiging deed toekomen met verzoek deze voor 1 Juli a.s. onderteekend terug te zen den. Bij niet tijdig terugontvangen van dit for mulier, zullen onverwijld rechtsmaatregelen ge nomen worden. De bedoelde machtiging luidt: Le ondergeteekende machtigt bij dezen Bur gemeester en Wethouders der gemeenteom van het aan hem te verleenen Tuinderscrediet f'in te houden en uit te betalen aan (volgt naam van den kunstmesthandel) voor reeds ge- levrede of nog te leveren kunstmest.. Em om 't den menschen al bijzonder gemakkelijk te ma- i ken is er nog aan toegevoegd:, Burgemeester en AVethouders der gemeenteverklaren met 1 bovenstaande aecoord te gaan en bovengenoemd bedragg, te zullen inhouden, j Dat een schuldeischer in het beziti van zijn i nog te vorderen gelden tracht te geraken is zeer begrijpelijk. Dat hij dit (ioet opl de bovenaan- gehaalde wijze is niet alleen praematuur doch j wekt ongetwijfeld verbazing. Immers, pp het oogenblik is nog niet in laatste instantie beslistit omtrent de rentelooze voorschotten en bovendien moet dan nog worden uitgemaakt wie daarvoor in aanmerking komt. We kunnen ons niet voorstellen, datj er een college van Burgemeester en Wethouders zal zijn dat tot inhouding van het bedrag voor ge leverde en nog te leveren kunstmest zal besluiten Het lijkt ons, dat ,ze daarmede hun boekje te buiten zouden gaan niet alleen maar dat zij on billijk zouden handelen tegenover andere schuld- eischers. Hun taak is, dachten we, om, als defi nitief de rentelooze voorschotten worden toege wezen, toe te zien of die worden gebruikt op de wijze als is voorgeschreven. (Alkmaarsche Cpurant.) >1. Zpij 480.—, K. de I 1 Gegund timmerwerk aan A. Zuidscherwoude te Noordscharwoude voor 3742.metselwerk aan C. de Geus te Broek op Langendijk voor 3580.en het schilderwerk aan M- Zijp voor 480.—. De begrooting was: timmerwerk 4400. metselwerk 4254.gecombineerd 8654. schilderwerk 480. Noordscharwoude. Bij het Zondag gehouden concours van den Noordhollandschen Zangersbond te IJmuiden, is onze zangvereeniging weder bekroond thuis ge komen. Door het gemengde koor en het' vrouwenkoor werd door beide in de tweede afdeeling een len prijs behaald met respectievelijk 351 p. en 3741/2 punt. In den eerewedstrijd waarvan de uitslag a.s. Zondag bekend wordt gemaakt, werd door het Zuidscharwoude. De zonnestraalcollecte bracht 60.63. heeft alhier opge- Ziuidseharwoude. Door het calculatiebureau voor het Grafisch bedrijf Dir. Wi. Marsman te. Arnhem is een diploma uitgereikt aan den heer Jac. Mooij alhier ,die met goed gevolg een schriftelijke cur sus, beoogende de opleiding tot calculator in het grafisch bedrijf, heeft doorloopen. FEUILLETON 44) „U verlangt dus zoozeer naar de frissche lucht? Het strijdt nu eenmaal tegen mijn principe een zieke iets te veroorlooven, ook al zou daarbij geen direct gevaar zijn te vreezen, dat hem zou kunnen schaden. Ik heb in mijn jarenlange praktijk echter de ervaring opgedaan, dat, wanneer een patiënt hardnekkig vasthoudt aan een verlangen, dat zich reeds bij u het vorig voorjaar openbaarde, eene weigering eerder zou kunnen schaden dan aan dat verlangen toe te geven. Ik wil aannemen, dat dit ook bij u het geval zou kunnen zijn en zal mij dan ook verder niet tegen uw innig gekoesterden wensch verzetten. Probeeren wij het dan eens met de lucht, maar op de meest voorzichtige wijze eerst slechts korten tijd en wanneer u geen nadee- lige gevolgen daarvan ondervindt, dan dagelijks even langer." „Ik heb uwe welwillendheid jegens mij toch "niet goed getaxeerd," zeide Albert terwijl hij een zijde- lingschen blik wierp naar Heinrich, „ik had niet gedacht, dat u toestemming zou hebben gegeven." „Heeft u dan wel eenmaal aan mijne welwillend heid getwijfeld, mijnheer de Graaf?" „O neen, neen, ik heb mij dan stellig verkeerd uitgedrukt, thans twijfel ik daaraan heelemaal niet meer!" „Ik zal het recept veranderen," nam Hauser na een korte pauze het woord. De grijze kleur van zijn gelaat was verdwenen, zijn spraak was weder vast, zijn gang zeker, als hij naar Alberts schrijftafel ging, waar hij papier en inkt vond. Was hij tevoren wanneer hij voor het nemen van een in zijn gevol gen gruwzaam besluit stond, eenigszins aarzelend geweest, thans was er in zijn houding van geen enkele wankelmoedigheid sprake. Hij greep zonder te beven de pen en zeide, nadat hij liet recept had geschreven, met rustige stem: „Ik heb u poeders voorgeschreven, mijnheer de Graaf, neem er 's morgens en 's avonds één van in hoort u, slechts één eerst langzamerhand moet uw gestel er aan gewennen, later neemt u er twee, en zoo verder." „Ik verzoek u," zoo ging hij voort, terwijl hij zijn hoed nam, mij bij de Gravin en mijnheer de Graaf te willen verontschuldigen, dat ik hoogstderzelven niet mijn opwachting kan maken, aangezien ik zoo spoedig mogelijk bij Baron Kronstern op Wilhel- minenruh ontboden ben. Wil zoo goed zijn hen te groeten, morgen kom ik weder. Tot ziens. Houd goe den moed," zeide hij, Albert de hand reikende, ,.de pillen zullen u stellig helpen." j Hij ging heen, in het voorbijgaan Heinrich vluch tig groetend, en reed tegelijk weg. „Wat zegt u thans, Heinrich?" vroeg Albert, nadat het wegrijden van het rijtuig niet meer was te hooren, „heeft u het verschil van uitdrukking op zijn gelaat bij het weigeren of toestaan van mijn vraag opgemerkt, hetgeen duidelijk zijn innerlijken strijd vertolkte?" „Ik heb het gezien." „O, wanneer dit hem niet had verraden, waar lijk, zijn onschuldige, verstandig gesproken woor den hebben dit niet gedaan. Neen, met al zijn ge slepenheid is hij toch niet zegenrijk uit den strijd gekomen, hij heeft de nederlaag geleden en sinds een kwartier is de man in mijn oogen een misda diger." „Oordeelen wij ook thans nog niet te lichtvaardig, Albert, ook mij is de verandering in zijn gelaats trekken opgevallen, maar zou het ook niet mogelijk zijn, dat de herinnering aan de door uw neef ge geven opdracht hem plotseling er voor deed hui veren een schurk te worden? Zou het niet kunnen zijn, dat de wisseling van de kleur op zijn gelaat een gevolg was van den twijfel, die hem beheerschte nu het oogenblik gunstig was gevolg te kunnen geven aan den wensch van Graaf Roderich om zijn maatregelen te nemen, die zouden leiden tot een langzame inzinking van uw toestand?" „Neen, Heinrich, zoo is het niet, geloof mij, geen verontwaardiging over de aan hem gegeven op dracht sprak uit zijn gelaat, neen, maar zijn ge weten klaagde hem aan, een oogenblik slechts sprak zijn beter ik, dat door het gruwelijke plan in zulk een vreeselijke verzoeking werd gebracht. O, doe mij het genoegen, en zie eens na, wat hij geschre ven heeft." Heinrich liep naar het schrijfbureau en nam het recept op. „Ah, dat is," zeide hij, nadat hij een oogenblik, slechts in gedachten, gerekend had, „onder deze omstandigheden een meesterstuk!" „Wat is 't, zeg het mij „Wat hij u heeft voorgeschreven is een der sterk ste vergiften." „Vergift?" riep Albert ontsteld uit, „vergift? Dus Het bedrijfsleven in 1932. BEDROEVENDE KWARTAALCIJFERS. De ernstige toeneming van de malaise in het bedrijfsleven blijkt duidelijk uit een door het Cen traal Bureau voor de Statistiek samengestelde cver- zich over het eerste kwartaal van 1932. Voor de industrie vinden wij daarin uiteengezet, dat de aan blik over het geheel nog bedroevender was dan in het toch ook reeds zoo ongunstige jaar 1931 Naast de zorgwekkende achteruitgang van anzen export waren er ook teekenen van toenemende malaise in de bedrijven, welke geheel of groo- tendeels op de binnenlandsche markt zijn aange wezen. De vraag naar vele artikelen leed onder de in steeds breeder lagen der bevolking afgenomen koopkracht. Een aantal industrieën ondervond in sterke mate den terugslag van de slapte in de bedrijven van afnemers. De onderlinge concur rentie nam toe meermalen ook van de zijde van ondernemingen, die voor het verlies van export in het binnenland een zekere compensatie trachten te verkrijgen terwijl dan nog vaak het hoofd moest worden geboden aan een scherpe buitenland- sche concurrentie welke de prijzen nog meer druk te. De omstandigheid, dat niet alle ondernemingen evenzeer onder de ongunstige tijdsomstandigheden gebukt gingen, vermag den hoogst onbevredigenden totaal-indruk niet te veranderen. Trouwens, de be trekkelijk kleine vermeerdering der werkgelegen heid, welke hier en daar door seizoen— of andere oorzaken soms te constateeren viel, maakte al een zeer poovere figuur tegenover de zoo talrijke ge vallen van inkrimping der bedrijveigheid. Meer dan treurig was het b.v. gesteld bij den grooten scheepsbouw, welke zich vrijwel geheel van toch.' „Ook dat zegt voorloopig nog niets. De sterkste vergiften zijn soms bij toediening van een minimale doris zeer werkzame medicamenten. De pillen be vatten strychnine; strychnine is een middel, dat tegen vele gevallen van verlamming wordt aange wend. De pillen bevatten elk de geringste dosis, die mag worden voorgeschreven. De Saniteitsraad heeft u gezegd, u moet 's morgens en des avonds daarvan één nemen, later, wanneer uw gestel er aan gewend is, twee om dien tijd. Twee tegelijk is reeds teveel, maar uit een wetenschappelijk oogpunt kan dit nog worden gerechtvaardigd. U zal zich herinneren dat hij er aan toevoegde: En zoo verder. Hierin ligt het zwaartepunt. Zegt hij te eeniger tijd, nadat hij heeft verordineerd er twee te nemen, u moet er drie nemen, dan is hij een moordenaar! O, ik vrees thans ook zelf, dat hij het met zich zelf is eens geworden „U is bleek geworden, beste Albert," ging Hein rich voort, terwijl hij bij den ziekenwagen ging staan en de hand van zijn jongen vriend greep, „verontrust u verder toch niet een gevaar, dat men kent, kan men licht ontwijken, en aan uw sponde waakt niet alleen uw scherpzinnigheid maar ook mijn medische kennis." „En uw vriendschap, die mij de zekerste waar borg is! Wanneer ik bleek ben geworden, dan is dit niet een gevolg van de angst voor mijn leven, maar van de plotselinge klaarheid, die allen twijfel verbant, de vreeselijke overtuiging, dat in mijn on middellijke nabijheid de meest ontstellende en don kerste misdaad wordt voorbereid en op het punt stond zich reeds aan mij te voltrekken." Op dit oogenblik trad dokter Bank de kamer binnen en vroeg Albert of hij met de Grieksche les kon beginnen. „Voor heden kan daarvan worden afgezien, waar de dokter," antwoordde Albert. „U weet, dat ik nogal leergierig en een vlijtige leerling ben, althans tot heden toe, maar thans willen wij Homerus laten rusten en mijnentwege morgen opnieuw den strijd tusschen Agamemon en Achilles om de schoone Briseïs in Hexametern verder uitvechten, doch he den wil ik naar buiten, de lucht in, kan u het gelooven? De Saniteitsraad heeft het mij veroor loofd." „Veroorloofd?" zeide dr. Bank, „wat verheugt mij dat voor U, mijnheer de Graaf." „Hoe zullen allen zich verwonderen, grootmama in de eerste plaats, wanneer zij mij in den tuin ziet. Verraadt mij nog niet. Dus de „Ilias" tot morgen, nu de vrijheid, die ik echter nog druppelsgewijze genieten mag, maar ik denk. wij nemen tegelijk nieuwe -bouworders verstoken zag en eind Maart nog slechts 51.000 bruto-registerten in aanbouw had, tegen resp. 121.000 en 179.000 één en twee jaren geleden. Ook de machinefabricage had het zwaar te verantwoorden, deels als noodwendig gevolg van de slapte bij den scheepsbouw, maar ook in sterke mate, doordat in dezen malaisetijd de vraag uit allerlei branches (men denke b.v. aan de Indische cultures, de petroleumindustrie, enz.) uiterst ge ring was. Bij de ijzergieterijen en constructiewerk plaatsen was eveneens een nog grooter geworden wanverhouding tusschen de orders en de capaciteit vast te stellen. Bij het hoogovenbedrijf moest in enkele afdeelingen het personeel worden vermin derd. In het grootste bedrijf der gloeilampen- en radio-industrie is, met toepassing van den verkor ten arbeidsduur in meer afdeelingen dan in" het vorige kwartaal, de totale personeelsterkte sinds eind December (ongeveer 10.800) nog verder ver minderd, n.l. tot ongeveer 9500 aan het eind van Maart (twee jaren geleden werkten er nog onge veer 21000 man). In de katoen-industrie lag een groot aantal fa brieken stil door de bekende werkstaking (onge veer 14.000 arbeiders). Hoewel in verband hiermede en ook door het seizoen sommige spinnerijen en weverijen wat meer werk kregen, althans in de tweede helft van het kwartaal, bleef niettemin door bestendiging of verscherping der afzetmoeilijkheden de productie vooral in de weverijen over het alge meen belangrijk ingekrompen. Bij de wolindustrie in het belangrijkste centrum Tilburg heeft de con- tingenteering van den invoer van stoffen en boven- kleeding de werkgelegenheid alleen doen toenemen in de fabrieken, welke zich speciaal op dames- stoffen toeleggen, terwijl het in die van heeren- stoffen onverminderd zeer slap bleef. De tapijt- garenspinnerijen werden in ernstige mate getroffen deels door de slapte in vele tapijtfabrieken, ander deels door het ophouden der vraag uit België (af sluiting van de Engelsche markt voor itapijten). in de kunstzijde-industrie, waar de personeelsterkte (na de sterke inkrimping in de laatste jaren) in het vorige kwartaal iets was toegenomen, is daarop thans weer eenige achteruitgang gevolgd. En zoo zou men kunnen doorgaan met b.v. te wij zen op de hachelijke positie van de aardewerk industrie, den nijpenden toestand in de baksteen industrie en kalksteenfabricage, de stijgende werk loosheid in de typografische vakken, de verminde ring in de schoenfabrieken, enz. enz. Nieuwstijdingen R*>odgeredem. Op het Pothoofd te Deventer is Zaterdagmor gen de heer N„ toen hij den weg overstak, door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Gevolgen van den ilrank, In de Vij verwijk te Arnhem heeft Zondag nacht een ernstige schietpartij plaats gehad, die een persoon het leven, kostte, en' waarbij twee personen gewond werden. Die arbeider J. R,. was te ongeveer 12 uur in dronken toestand thuis gekomen en 'had voor zijn wonnig kwestie gekregen met eenige buren tegen wie hij sedert eenigen tijd een veete had. Er ontstond een woordenwisseling, waarop R. zijn'woning binnenliep, een geladen buks greep, en over de onderdeur in het wilde weg op de. voor zijn woning verzamelde personen ging schie ten. Die 56 jarige arbeider^,, werd door een kogel getroffe |nfen was terstond dood. Twee andere personen werden gewond en werden naar het ziekenhuis overgebracht, vanwaar zij echter, na verbonden te zijn, naar hun woning' konden te rugkeeren. R. werd onmiddeUijk door de politie gearresteerd en het Arnhemsche parket was nog in den loop van den nacht ter plaatse. Het slachtoffer 8. was gehuwd en was vader van eenige kinderen. Diefstal van f 16400 aan 's-Rijks munt, B|e vorige week 1640 gouden tientjes verdwenen De vorige week zijn op onverklaarbare wijze 1640 gouden tientjes uit een der zalen van Rijks een beker vol er van en dan om het uur. Hoe denkt u er over, mijnheer Schwarz?" „Dat zal van den stand van den thermometer af hangen. Het schijnt zeer warm te zullen worden „Dan geen minuut getalmd." Dokter Bank verwijderde zich, Heinrich hielp den zieke nog een lichte overjas aantrekken, zocht naar een hoofddeksel, legde een tweede lichte deken over de beenen, opende de vleugeldeuren en reed den wagen naar buiten. „O, die lucht, die lucht, die heerlijke lucht!' juichte Albert. „Ik roep met Maria Stuart uit: Bin ich dem finstern Gefangnisz entstiegen? Halt sie mich nicht mehr, die traurige Gruft? Lasz mich in vollen, in durstigen Zügen Trinken die freie, die himmliche Luft. „Wilt u mij zelf rijden, Heinrich?" „Niemand anders dan ik zal u de voor u zoo lang gesloten wereld weder invoeren." „Ik dank U wel zeer, mijn vriend. Wanneer de Saniteitsraad eens wist, dat, hetgeen mij schaden zou, wellicht reeds een deel van mijn beterschap is! Ik voel reeds, hoe goed het mij doet. Wil mij naar mijn lievelingsplaats rijden, aan den rand van het plateau, waarnaar ik zoo dikwijls heb verlengd cm van daar uit een blik in het dal te kunnen wer pen. Ziet u daar op het grasveld die roode beuk? Ik heb dien met eigen hand geplant, wat is hij ge durende mijn ziekte groot geworden! Schrijven wij niet heden den vijftienden Mei? Hoe wonderlijk juist heden drie jaar geleden viel ik uit den boom cn op denzelfden dag, dat mijn droevig lijden aan ving, zet ik de eerste schrede op den weg der be terschap. Ik weet het, Heinrich, dat ik genezen zal! Mijn borst ademt ruimer nu ik weer de heerlijke zuurstof onder de boomen mag inademen!" Albert genoot met volle teugen de buitenlucht, blikte met innige opgewektheid en stille vreugde naar alle bekende plekjes, welke hij in zoo langen tijd niet had gezien. Als hij de bank was genaderd, waarop gisteren Rosamunde nog als in een droom had neergezeten, overweldigde hem het'gevoel van innige vreugde en tranen welden op uit zijn oogen en rolden over zijn licht gekleurde wangen. „Vindt u het niet kinderachtig van mij, Heinrich?" vroeg hij. Niemand echter heeft mij gedurende mijn ziekte nog zien weenen, maar thans overmeestert mij de vreugde zoo zeer, nu ik deze schoone omge ving weer mag zien, dat ik mijn tranen niet kan inhouden, zooals ook gisteren. Doch laat ons nu verder gaan, op dat ik geen plekje verzuime." (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2