Raad Noordscharwoude -- - Laatste berichten Radio Programma's VRIJDAG 1 JULI. A. V. R. O. HILVERSUM. N.m. 12.00 Tijdsein 12.01 Het AVRO-klein- orkest 2.00 Uitzending voor scholen 2.30 Het AVRO-kamerorkest 4.00 Sluiting 8.15 Uitzen ding van het Symphonie Concert in het Kurhaus te Scheveningen (onder voorbehoud van goedk. van den Minister- van Waterstaat V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 6.45 Lichamsoef. 7.30 Lichaamsoef. 8.00 Tijdsein. Gramofoonmuziek 10.15 Voordracht door Minny Erfmann 10.30 VARA-septet 11.00 Voor dracht door Minny Erfmann 11.15 Septet 12.00 sluiting 4.00 Tijdsein. Gramofoonmuziek 4.30 Na schooltijd 5.00 Amsterd. Solisten Kwintet 6.55 Toespraak voor het Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen 7.10 Amsterd. solisten Kwintet 8.00 Sluiting 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. V. P. R. O. HILVERSUM. V.m. 10.00 Morgenwijding N.m. 8.00 Bestuurs- mededeelingen v. d. V. P. R. O. 9.10 Cursus 10.10 Vaz Dias. Daarna cursus K. R. O. HUI/EN. V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12.00 Tijdsein 12.01 Politieberichten 12.15 Het Con Amore Trio 1.45 Gramofoonmuziek 2.20 Alphons Dreissen bespeelt het Standaart- orgel in café „Hollandais" Den Haag 2.40 Gramo foonmuziek 2.50 Vervolg orgelconcerwt 3.10 verzorgen zender 3.30 Solistenconcert 5.30 Ver korte opera 6.00 Causerie over Valkenburg 6.20 Gramofoonmuziek 6.40 Th. Arts: Land- en Tuin bouw Causerie 7.00 F. v. Gelder: 7.30 Politie berichten 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 Het K R. Orkest 9.00 Vaz Dias 11.00 Gramofoonmu- ZATERDAG 2 JULI V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 6.45 Lichaamsoef. 7.30 Lichaamsoef. 8.00 Tijdsein. Gramofoonmuziek 901 Trio Willem Drukker 10.00 V.P.R.O. Morgenwijding 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrij ven 12.00 Tijdsein. VARA-septet 1.45 Verzor ging zender 2.00 Het Instituut, de Bond van Ar- beiders-Muziekvereenigingen en de Bondsfeesten 2 15 Trio John Brookhouse Mac Carthy 2.45 Ar- beiderssport 3.00 Trio 3.30 VARA-kinderkoor- tje 4.15 Actueel allerlei uit de Arbeiderswereld 4 30 Beoefening der Huismuziek 5.00 Kinderuur- •tje 6.00 Volksliederen 6.15 Nico Bloemendaal 6.2o Volksliederen 6.30 Literair halfuurtje 7.00 Groningsch uurtje 8.00 Tijdsein 8.01 Bonte avond 11.00 Vaz Dias 12.00 Tijdsein en sluiting K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijd sein 12.01 Politieberichten 12.15 Het Con Brio Sextet 1.45 Verzorgen zender 2.00 Gramofoon muziek 2.30 Kinderuurtje H. I. R. O. 4.00 Gra mofoonmuziek 4.05 G. de Boer 4.20 Gramo foonmuziek 4.30 Mevr. M. G. Doorman-Kielstra 4.50 Gramofoonmuziek 5.00 Sluiting K. R.O. 5.00 Gramofoonmuziek 5.30 Esperanto-nieuws 5.45 Gramofoonmuziek 6.10 Journalistiek Week overzicht 6.30 Gramofoonmuziek 7.10 Drie ja ren onder de Eskimo's 7.30 Politieberichten 7.45 Sportpraatje van de R. K. F. 8.00 Vierde vroolijke avond 11.00 Gramofoonmuziek. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeen te in voltallige zitting onder voorzitterschap v. den Edel Ach tb. Heer Jhr. A., L. van Speng- ler, Burgemeester. Secretaris de heer K. G. Reinders. Na opening door den voorz. worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorz. doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: Goedk. van Ged. Staten op het besluit tot wijziging van de begrooting. Eveneens op de verleende subsidies aan het PI. Crisiscoijjité. Goedkeuring op de gemeentebegrooting dienst 1932. Proces verbaal van gehouden kasverificatie, waaruit blijkt dat de ontvangsten hebben bedra gen 26079'8.79i/2 de uitgaven 259348.661/2 zoodat in kas moest zijn en was een bedrag van 1450.13. Onder de uitgaven is begrepen een bedrag van 24000 gulden, geplaatst bij de Boerenleenbank. Van de Pl. Schoolcommissie is ontvangen het verslag over 1931. Bericht van de heeren Boot en J. Kuiper dat zij hun benoeming tot lid van de Pl. Schoolcom missie aanvaarden. Dankbetuiging van mevr. ZaagmanSchuitma ker, vdbr het van de gemeente ontvangen bloem stuk bij de herdenking van haar 25-jarig ambts jubileum. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Bericht van den Min. van B. Z. dat er geen aanleiding bestaat om op de werkloozenkas der bouwvakarbeiders dezelfde steunverleening toe te passen als op de andere werkloozenkassen De rekening van de U.L.O. school over 1931 geeft aan een ontvangst van f 1434.42) een uitga ve van 4422.98, nadeelig saldo 2988.56. Dit na- deelig saldo, zoo zegt voorz., is een gevolg van het feit, dat de onderwijzer Doets als bovental lige leerkracht voor rekening der betrokken ge meenten aan de school is verbonden. Sinds 1 Jan. wordt het salaris weder door het Rijk betaald. Het aandeel in het tekort bedraagt voor ieder der 3 betrokken gemeenten 996.18. Bericht van den Min- van Economische Zaken en Arbeid dat geen goedkeuring kan worden ver leend aan de bepaling in de verordening op de winkelsluiting, dat de winkels op de Zondagen in het tijdvak van 25 November tot 5 December den geheelen dag geopend mogen zijn. Zulks op grond, dat geen bijzondere plaatselijke omstan digheden daartoe aanleiding geven. Voorz. zegt, dat het op deze dagen voor Sint Nicolaas niet gaat om een plaatselijk' belang, maar om een nationaal belang. B. en Wj. stellen voor deze bepaling te schrappen, Hoe of het dan gaan zal, dient afgewacht te worden. Ook kan de minister er niet mede accoord gaan dat de winkels van 1 April; tot 1 October een bijverdienste. Bij den strengen winter van eenig© uur langer open mogen zijn. Wel kan goedkeu- jaren terug is een reductie gegeven van 200 gld. ring worden verleend voor een tijdvak van 4 Lht is een gewoon jaar geweest. Eir mogen min- maanden of wanneer de redactie wordt gewijzigd der aardappelen zijn geweest, maar de oogst was dat deze langere openstelling geschiedt tijdens toch niet slecht. Ook door hetj autovervoer zal het tijdvak van den wettelijken zomertijd. B. het sluisverkeer achteruit zijn gegaan. Spr. acht en W. stellen voor de redactie te wijzigen, dat de geen termen aanwezig een reductie te verleenen. winkels een uur langer open mogen gedurende Ge heer Duijves is ook niet voor het verleenen den wettelijken zomertijd. j van een reductie. Bij het pachten weet' men voor- De raad gaat accoord met de voorgestelde wij- uit dat het kan mee- of tegenloopen. Ern het is zigmgen. Den verzoek is ingekomen van het bestuur der-transportarbeidersorganisaties om de steunre geling weder in werking te steller. Yoorz. zegt dat vanaf 17 Juni de uitkeering uit de werkloozenkas heeft opgehouden. Bij de eerste behandeling van het adres meen den B. en W. dat het vragen van de goedkeu ring op verdere steunverleening achterwege kon blijven. Bij een nadere bespreking bleek) echter dat de- aanvoer van aardappelen nog zeer gering was en niet zou toenemen als gevolg van de te leurstellende prijzen. B. en W. zoudeni daarom willen voorstellen, het verzoek aan den minister te richten de steunregeling weer te mogen instel len. Dit meer beschouwende als een voorzichtig heidsmaatregel, om de steunregeling te kunnen toepassen, wanneer niet een redelijk loon kon wor den verkregen. Het was aan B. en W|. bekend dat de minister zijn goedkeuring had gehecht aan een dergelijke steunregeling, wanneer een week wachttijd in aanmerking werd genomen. Wanneer de minister voor deze gemeente nu hetzelfde standpunt zou innemen, zou uitkeering kunnen geschieden op 24 'Juni. Dl de verwachting dat de raad hieraan zijn sanctie zou kunnen verleenen hebben B. en W;. zich tot den minister gewend metj het verzoek de vorige steunregeling opnieuw te willen goed keuren. I Echter schijnt het, dat de aanvoer iets is toe genomen, zoodat de mogelijkheid bestaat, dat geen uitkeering behoeft le worden gedaan. Maar het is goed hier het wisse voor het onwisse te nemen. i De heer Duijves is van oordeel' dat de steun verleening weinig zal beteekenen en het verzoek' op een ongelukkig gekozen oogenblik is gekomen Als hij de transportarbeiders was geweest, had hij het liever afgewacht. Diet campagne is nu goed aangevangen. l?pr. kan er niet direct veel voor gevoelen. De voorz. zegt, dat B. en Wj., in het onzekere verkeerende, het verzoek aan den minister; heb ben gedaan. En het gaat misschien niet eens ge paaid met finantieele offers, temeer omdat twee derde van het verdiende loon in mindering komt van de uitkeering. Be raad verleent hierna zijn goedkeuring aan het optreden van B. en W. Van den sluiswachter P. de Moek is het ver zoek ingekomen hem een vergoeding te verleenen op de pachtsom voor de sluis, in verband met de slechte uitkomsten. De voorzitter zegt, dat de meerderheid van B. en W. meent te moeten voorstellen afwijzend op het verzoek te beschikken, op grond van de overweging dat aan iedere pacht een zeker risi co is verbonden. En de indruk: mag niet geves tigd worden dat de gemeente in deze risico een, tegemoetkoming wil verleenen. Tevens werd in aanmerking genomen, dat de sluis den geheelen winter vorstvrij is* geweest, in tegenstelling met andere jaren, hetgeen staat tegenover de lagere ontvangsten. De minderheid van B. en W|. stelt voor hem een vergoeding van 100 gulden te verleenen, om dat de sluiswachter de d,upe is geworden van de' mindere ontvangsten in den tuinbouw. De heer Kwadijk zegt, in principe met de min derheid mee te gaan. Het vorig jaar heeft de sluis' de pachtsom niet opgebracht en andere inkomsten heeft hij niet. Een vergoeding van 2 in de week is niet erg, en is dan toch nog maar een kleine vergoeding. Hij is een slachtoffer van den economischen toestand. Ook de heer Schrijver verklaart met de min derheid mee te gaan. Die pacht van de landerijen is ook verlaagd door het verleenen van een reduc tie. De oorzaak van de mindere ontvangsten' is in beide gevallen hetzelfde. Waarom zou men dan den sluiswachter moeten uitschakelen. De heer Kooij is van oordeel dat de bewering van den heer Schrijver niet opgaat. H,et zit niet in de prijzen van de producten, want de kool gaat evengoed door de sluis. Verder vraagt spr. of de jnkomsten nog gecontroleerd worden of dat deze te oontroleeren zijn? Spr. zou er graag iets meer van willen weten. Dié voorz. antwoordt dat dit moeilijk te beoor- aeelen valt. Niettemin is 'dit punt ook in B. en W. besproken maar staat het"vast«dat de inkom sten over 19311932 lager zijn dan over 1930 1931. Be heer Kooij gelooft graag dat deze minder zijn. Maar wij kunnen niet controleeren wat door hem wordt ontvangen. De voorz. zegt, dat de pachtsom wel lager is geworden in .1931, maar het vorig jaar was de aanvoer van aardappelen ook minder. De heer Kooij is van meening, dat het auto vervoer ook van invloed zal zijn. Die prijzen oefe nen daarop geen invloed uit. Do heer Ootjers is van oordeel,, dat wanneer op deze wijze te werk wordt gegaan een prece dent wordt geschapen. Wanneer wij de pachten van het land gaan verlagen is dat geheel iets an ders dan dit. Door den tuinbouw is niet alleen niets ontvangen, maar heeft deze er zelfs geld bij moeten leggen. En zoo staat) het hier niet. De pachters van de landerijen verkeeren in nog slechter condities. En bij het pachten van een sluis weet men dat er risicoi aan verbonden is. Ik meen dat op het oogenblik moeilijk reductie kan worden gegeven. Bij een buitengewoon stren gen winter kan dit misschien een aanleiding daar toe geven, en is daarom ook al eens een vergoe ding gegeven, maar ©en vergelijking met de tuin ders gaat niet op. De heer Kansen zegt, dat toep hij de cijfers zag, bij hem oogenblikkelijk de vraag rees of de inkomsten over 19301931 niet normaal waren of aan den hoogen kant. De heer Barten meent ook datj de vergelijking j met de pachters van de landerijen niet opgaat. De sluis is het laatste jaar 400 gulden gezakt. En de man heeft toch nog verdiend. Ik meen zorgdragen. Het spreekt dus vanzelf dat het prae dat hij toch nog 500 gulden winst heeft gemaakt advies van B. en W|. moest luiden, zooals het nu Dit mag tekort zijn, maar hijl Treeft toch nog naar voren is gebracht. toch niet zoo dat de sluisopbrengsten slecht zijn alleen door den tuinbouw. D© voorz. zegt dat de opbrengsten over 1930 1931 waren .2805 gulden en de pachtsom 2010 gulden bedroeg, zoodat door hem 800 gulden werd verdiend. Ovér 19311932 bedroeg de opbrengst 2124 gulden en de pachtsom 16(30 gld., zoodat door den .pachter 524 gulden is overgehouden. Het komt mij voor dat de. sluispachter als crisis slachtoffer moet worden aangemerkt. De man moet op tijd aan zijn verplichtingen voldoen, en Zi.E.A. zou hem met een klein bedrag ten goede willen komen. ïle heer Schrijver zegt dat het pachten van lan derijen of van de sluis in principe precies hetzelf de is. ,Het argument van de meerderheid gaat dus niet op. De heer Ootjers zegt er niet aan gedacht te hebben, wanneer de tuinders eenig inkomen zou den hebben gehad. Maar niemand der tuinders heeft inkomen, maar dan ook niets, gehad. Diat verschil is groot. De heer (Schrijver noemt dit een bijkomstigheid, die met pachtrisioo niets te maken heeft. Het voorstel van de meerderheid om afwijzend te beschikken wordt hierna aangenomen met de heeren Schrijver en Kwadijk tegen. Van het R.K. Parochiaal schoolbestuur is het verzoek ingekomen, om van gemeentewege de gel den beschikbaar te stellen voor het bouwen van een gymnastieklokaal, het Inrichten van een ter rein voor lichamelijke oeefningen en het aan schaffen van de benoodigde leermiddelen. Door B. en W. wordt voorgesteld afwijzend te beschkiken, op grond dat de aanvrage de nor male eischen teboven gaat, daarbij tevens wij zende op het Kon. Besluit van zeer recenten da tum, waarin is vastgelegd dat de stichting van gemeentewege dient te geschieden, en tevens dat- bij inwilliging van het verzoek van het school bestuur de normale eischen zouden zijn over schreden. De heer Schrijver zegt, dat over deze kwestie a-1 zoo een en ander te doen is geweest, zoowel in als buiten den raad. Door het thans ingekomen verzoek is deze kwestie in een ander stadium ge komen. Spr. wenscht in het kort de zich afge speeld hebbende geschiedenis nog eens na te gaan. De reden waarom dit verzoek is gedaan ligt in het verleden. 29 December 1930) Behandelde de raad het vorig verzoek van het schoolbestuur Door B. en W. werd toen een afwijzend prae- advies uitgebracht met het argument, dat de ge meente in staat was dit zelf te financieren/. Het zou een besparing van duizenden) hebben gegeven, wanneer de gemeente het verzoek toen had ingewilligd, omdat daardoor ook de andere gemeenten hadden moeten bijdragen. Door den voorz. werd toen medegedeeld dat de L. O. wet wel gewijzigd zou worden. Maar ie der, die weet welke moeilijkheden hieraan.' zijn verbonden, dacht er anders over. Het naar voren gebrachte argument id echter door het college zelf weer teniet gedaan door het schorsingsbesluit met het oog op) de finan- tien. i Door Ged. Staten werd aangedrongen om het principebesluit te veranderen in een definitief (Echter zal men in de notulen tevergeefs zoe ken naar een principevoorstel en principebesluit. Dit besluit werd genomen in 16) 'April 1931, En dit scheen een besluit te zijn waarover B. en W. naar willekeur konden beslissen. Een dergelijke handelwijze is al zeer vreemd. Met het definitief besluit is het echter ook al vreemd gegaan. Dit toch werd door; B. en Wi. uitgebreid met iets van eigen vinding. Wat het aangegeven terrein betreft, dit blijkt ook niet van voldoende afmetingen te zijn. Aan gegeven wordt een grootte van 70x40 meter, ter wijl het terrein een grootte heeft van 50x40 m. Van mijn bevreemding heb ik reeds laten blij ken in de vergadering van M«i jl. In het Kon. Besluit staat dat( B. en W, aan den Raad' van State verklaard hebben,, dat zij voor 1 Februari 1932 met den' bouw zouden be ginnen en daarop volgt het schorsingsbesluit 'Op het oogenblik hebben drie raadsleden hun meening over het verloop van deze zaak' kenbaar gemaakt bij Ged. Staten en wanneer de teekenen niet bedriegen is hierover het laatste woord nog inet gesproken. Nu ligt hier het nieuwe verzoek. Die raad is nergens aan gebonden. Het besluit is genomen op een principebesluit dat niet bestond. "Wat de raad van Noordscharwoude niet wil is bekend, maar wat hij wel wil ligt in het duister Voor het finantieel belang van de gemeente is het goed het verzoek in te willigen. Niet alleen echter op finantieele gronden juich ik het verzoek toe. Spr. eindigt met de mededeeling, dat wanneer dit verzoek door den raad wordt afgewezen, het schoolbestuur in hooger beroep zal gaan bij de ohogere instanties. 13e Voorz. antwoordt dat de heer Schrijver een uitvoerige filippica heeft gericht tegen B. en W;., maar hij had deze moeten' richten tot den gheeelen raad. Het heeft bovendien geen reden om in het verleden te treden,, omdat door de Kroon en Ged. Staten uitspraak is gedaan. Ged. Statne hebben hun zienswijze kenbaar gemaakt aan den minister van O. KI. en W,, maar in het antwoord heeft gestaan, dat over deze zaak al reeds een beslissing was genomen door hun colle ge en door de Kroon. Het besluit van 3 Maart waarvoor vernietiging is gevraagd is genomen met 5 tegen 2 stemmen. Dlatf ik op het betoog van den heer Schrijver ben ingegaan doe ik om te bewijzen dat ik hem heb gevolgd. De heer Schrijver acht het verantwoord!" dui zenden uit te geven voor de lichamelijke oefenin gen, maar de raad oordeelde het beter den bouw op te schorten in verband met de benarde tijden. Iedere aanvrage moet men toetsen aan de art. van de L. O. wet. In' het Kon. Besluit wordt gezegd dat de gemeente voor den bouw moet Per Telefoon AMSTERDAM. 30 JUNI. V. D. Uit ECHT. ZEER ERNSTIGE AUTOBOTSING. Twee dooden. In den afgeloopen nacht omstreeks half drie heeft op den Rijksstraatweg, op ongeveer 10 minu ten afstand van de kom der gemeente Echt, een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij 2 personen het leven verloren. De luxe auto van den heer Hermans uit Venlo, waarmede een 6-tal personen terugkeerde van een bezoek aan de ouders van de familie Hermans, die op het oogenblik te Aken logeeren, reed in vollen vaart tegen een zware transport-aanhangwagen van de Rijkswegenwerken in Limburg. Vermoedelijk heeft de bestuurder van de luxe auto, doordat het mistig en het licht van de aan hangwagen niet sterk was, dit voertuig niet gezien. De luxe-auto werd zoo goed als geheel vernield. Twee der inzittenden, de 17-jarige zoon van den heer Hermans en de 25-jarige Mej. Seelen werden bijna opslag gedood. De andere 4 inzittenden, all leden van de familie Hermans, afkomstig uit Venlo, werden ernstig gewond. De beide lijken der slachtoffers werden voorloopig naar het hospitaal te Echt overgebracht. De gewonden werden naar Venlo vervoerd. Uit VENLO. De beide slachtoffers van het ongeluk te Echt zijn de heer W. Hermans en Mej. A. Seelen. Mej. B. Hermans is zeer ernstig gewond. Haar toestand was hedenmorgen van dien aard dat men voor haar leven vreest. Zij is naar haar woning overgebracht. De 3 andere inzittenden, Mej. F. Hermans; Mej. A. de Man en de chauffeur J. de Jong zijin licht gekwetst. Uit BERLIJN. PRUISISCHE ZELFSTANDIGHEID De Pruisische Minister van Binnenlandsche Za ken, Severing, heeft het schriftelijk verzoek van den Rijksminister van Binnenlandsche Zaken Freiherr von Gayl om het Soc. Dem. Hoofdorgaan „Vorwarts" en het Rijnlandsche Centrumdagblad „Die Kölni- sche Volkszeitung", elk voor 5 dagen te verbieden, De Pruisische Minister zal een beroep doen op de desbetreffende instantie van het Rijksgerecht, aan gezien hij van meening is, dat de juridische moti veering door den Rijksminister van het verbod dei- beide dagbladen, niet juist is. De Pruisische Minister van Binnenlandsche zaken zijn zijne houding uitvoerig toelichten. Uit BERLIJN. DE RIJKSBEGROOTING. De Rijkspresident heeft heden de noodverorde ning, waardoor de Rijksbegrooting kracht van wet krijgt, onderteekend. ZUIDSCHARWOUDE. Burgerlijke Stand der gemeente over de maand Juni. Geboren: Stephanus Jacobus, zoon van Johannes Snijders en Aafje Bijwaard. Annie, dochter van Johannes Schuijt en Catharina Zutt. Geertruida, dochter van Reijer de Boer en van Geertruida Pie- ternella Ootjers. Overleden: Pieter Woestenburg, oud 73 jaar, wed. vana Helena Catharina Burgers. Margaretha Bergen, ongehuwd, oud 58 jaar. De heer Dtuijves zegt, dat na de besluiten in de vorige vergaderingen, hem de aanvrage volko men gerechtvaardigd schijnt. De tijden zijn slecht, maar wanneer op zoo eoo nomische wijze kan worden gebouwd, moet men daar gebruik van maken. Twee derde toch wordt door andere gemeenten vergoed zoodat het bedrag voor deze gemeente niet zoo erg hoog wordt.. Spr. is er voor om aan dp aanvrage te voldoen. De heer Kwadijk verklaart in vorige vergade ringen gestemd te hebben voor een gymnastiek lokaal te bouwen door de gemeente. Door hem is altijd de vraag gesteld of het terrein achter de o.l. school groot genoeg is, Spr., verklaart zijn stem alleen te geven voor eern gemeentelokaal, en kan niet meegaan met het verzoek. De heer Schrijver zegt, dvat de voorz. heeft gezegd,, dat ik duizenden wil uitgeven aan den bouw d(por het schoolbestuur. D&t neem ik ech ter niet ernstig. Dit gezegdje is volkomen in strijd met d,e houding van B. en W- toen zij aan den Rvan State verklaarden met den bouw te zullen beginnen voor 1 Februari. Hebben B. en W, dan toen maar met het gel/L gesmeten? Nu wij- ?zen zij op dé benarde omstandigheden. En daar ?kan ik de logica niet van inzien. Op het oogenblik meen ik d,e finantieele zij de voldoende te hebben toegelicht. In het rpae-ad.vies voor het schorsingsbesluit word,t gezegd, dat de bouw zeker f 16000 zal kos ten. Over andere bijkomstigheden, zooals de in richting wordt niet gesproken. Wanneer voor dit bed,rag alles zou worden verkregen, zou, het de gemeente 16000 gulden kosten, terwijl de andere gemeenten hierin niets bijdragen. Wordt de bouw door het schoolbestuur uitgevoerd, dan beta-len d,e andere gemeenten wel en dragen tevens mede de onderhoudskosten. Ik kan werkelijk de logi ca niet inzien, waar het hier betreft een bedyag van 11.000 gulden dat andere gemeenten betalen Hier is een beduidend bezuinigingsobject aan wezig. En waar blijven nu de bezuinigers op onderwijsgebied? Laten zij nu eens spreken. De heer Kooij. Niet bouwen. De voorz. vindt in het betoogj van den heer Schrijver geen aanleiding hierop nader in te gaan. Het besluit om den bouw op te schorten is nog van zeer reeenten datum. De heer Kwadijk is van oordeel, dat wanneer wordt aangenomen een gymnastieklokaal te bou wen bij de r.k. school, dit eveneens zal moeten geschieden bij de o.l. school en bij de bijz. school Spr. vraagt d.èn heer Schrijver of hij dacht, dat men d€ leerlingen van de andere scholen naar het lokaal bij de r.k. school liet marcheeren. Do voorz. Laten we hier over het maken van marschjes niet spreken. Nood breekt wet. In de ze tijden moet men het doen van uitgaven uit stellen, vooral als die niet eischen direct gedaan te worden. Het is geboden het' bouwen op te schorten. Het prae-adyies om afwijzend op het verzoek te beschikken, wordt hierna aangenomen, met alleen de heeren Schrijver en Djuijves tegen. Besloten wordt tot vaststelling van een supple toire begrooting in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 7458.15 en de kapitaaldienst op een bedrag van 11274.29. ,Èveneens wordt vastgesteld het kohier voor de hondenbelasting op een bedrag van 238 gld. Bij !d© du volgende rondvraag vraagt de heer Kooij of er al iets bekend is van het kanalenplan

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2