Haagsche brief Binnenlandsch Overzicht Buitenlandsch Overzicht Kinderen in de vacantie P U ROL Burgerlijke Stand ,W.eer hooger invoerrechten in Duitsch- land. Een kruistocht van helpende liefde. Miss Holland. Gemengd en ^iport. In 'Duitschland trekt men zich niet veel aan van de opwellingen van boosheid, welke door devzenregelingen en andere invoerbelemmerin- gen in het buitenland worden gewekt. Om be paalde producten weer zwaarder te kunnen be lasten, w t den naar het schijnt door Dnitschland onderhandelingen gevoerd met Zweden, teneinde met. zachten drang het verdrag tusschen beide landen, waarvan wij als meest begunstigde natie mede proifteeren, gewijzigd te krijgen. Gelukken die onderhandelingen dan zullen verschillende vet- producten weer zwaarder worden belast, voor het oogenblik is alvast een kleine tariefsverhoo- ging afgekondigd voor spek en reuzel, artikelen, waarvan we tot nog toe jaarlijks vele millioenen kilogrammen over onze oostgrens voerden. Er dreigen onzen boeren dus weer nieuwe gevaren. Intusschen is men in bepaalde kringen te Berlijn er niet geheel gerust op, of men met de nieuwe plannen Zweden niet tot het Belgisch Neder landsche blok drijft, waartoe ook de Scandinavi sche landen reeds zouden hebben behoord, als juist Zweden zich niet een beetje afzijdig had be toond. In Utrecht is door de katholieken op Vrijdag jl. een „kruistocht van helpende liefde" begon nen. Aanleiding daartoe was een Pauselijke zend brief, waarin aangesopord werd om in de huidige benarde omstandigheden nog meer dan anders de naastenliefde te betrachten, welke zich niet al leen in het gevoelen en in de onderlinge bejege ning behoort te laten gelden, maar vooral door het brengen van offers, ter hulpe van de nood lijdenden. Een stille, maar daarom niet minder indrukwekkende optocht van 10.000 katholie-ken trok op Vrijdagavond door St. Maarten's veste. Sint Maarten was een krijger, die met zijn zwaard zijn mantel door midden sneed,, om de helft ervan te deelen met een haveloozen, en ver kleumden zwerver. In den optocht werden vele doeken meegeyoerd, waarop citaten stonden vermeld uit bovenbedoelden zendbrief. De de monstratie zal worden gevolgd door een open bare collecte, huis aan huis, en door collecten in 'de katholieke kerken. Het geheele bedrag, hetwelk verzameld zal worden onder toezicht van het gemeentebestuur van Utrecht, wordt in handen gesteld van het plaatselijk algemeene cri- sisoomité om het voor de nooddruftigen van al le gezindten te besteden. Ook het hoofd der ka tholieken in Nederland, de Aartsbisschop van Ut recht, zal persoonlijk met de offerschaal rondgaan een gebaar, dat de offervaardigheid der katholie ke Utrechtenaren niet weinig zal opvoeren. Ver moedelijk zal de openbare inzameling voorloopig tot drie maal worden herhaald. Prikkelen de tijdsomstandigheden alzoo velen tot het betreden van nieuwe banen, anderen kun nen door geen nood of zorg worden teruggehou den van het voortschrijden op oude wegen van frivole en onnuttige, ja schadelijke verdwazing. In het Amsterdamsche concertgebouw is Zater dagavond weer een jury bijeen geweest; om uit een aantal zich gehoon" wetende meisjes een Miss Holland te kiezen. Met de jury vergaapte zich een menigte pretmakers aan de armen, boe nen en algemeene lichaamsvormen der meisjes, waaruit een 18-jarige Haagsche, Corrie Geel, ten slotte als koninginnetje werd aangewezen. Een trotsche vader sleepte met het kind aanstonds naar Knocke en Ostende, waar de badgasten en een tweede jury opnieuw een keuze uit het maag denvleesch zullen doen. Dan gaat de reis meenen wo ergens naar Amerika, dan misschien een filmpje, een cabaret, een ongelukkige liefde, en eindelijk de maatschappelijke ondergang, een r< volver of de gevangenis. We verhopen, dat het Corrie Geel beter zal vergaan, maar er zijn voor beelden te over om het tegendeel te vreezen. H et zonnige weekend heeft weer vela slacht- offfers geëischt. In Franeker verdronk een jon ge vader met zijn zoontje bij een canovaart. In Wellerlooi verdronk een 19-jarige jongeman in de Maas. In Amsterdam werd een wielrijder door een auto overreden en gedood. Misdaden brach ten de gemoederen in Haarlem en Zandvoort in beroering Een D.uitscher verwondde in Haarlem zijn vrouw, die een echtscheiding verlangde, zwaar met een revolverschot. Onmiddellijk daar op doodde de man zichzelf. Het had alles plaats op straat, terwijl het achtjarig zoontje getuige was. In Zandvoort is een man aangehouden, ver dacht zijn halfjarig kind te hebben vermoord. De oudste Maastrichtsche overleed Zondag jl. bijna 105 jaar oud. De Nederlandsche Olympische ploeg vertrok yVrijdagavond naar Amerika. In Amsterdam is Zaterdag en Zondag jl. om de athletiektitels gekampt. W. Kaan van Haarlem verbeterde de Ned. Records 110 en 400 meter hordenloop. resp. 15.3 en 57.2 sec. De gdolfmatch Nederland tegen Frnakrijk werd door de Franschen gewonnen. Een demonstratie in zweefvliegen te Emgmond aan Zee, verliep ongelukkig, doordat de Duit- sche instructeur tegen een duin opvloog, zoodat het toestel een halve meter in den grond boorde De Amerikaansche tenniskampioenen kwamen Maandag in ons land aan om de wedstrijden te Noordwijk bij te wonen, waar ze hebben inge schreven. Verkeersproblemen en hoe zij opgelost wor den. Niet te vlug. Experiment met ver- keerslantaarns. eHt moeilijk te regelen Haagsche verkeer. „Kun jij er iets van bemerken, dat er crisis is, dat er een noodtoestand onder de bevolikng 4 heerscht?" vroeg laatst een mijner vrienden, toen wij door de stad wandelden. En hij wees op de prachtige auto's die ons voorbijsnorden, op de druk te in de groote modemagazijnen, op de terrassen van de café's. Maar het waren toch vooral de auto's, die onze aandacht trokken. Wat lijkt de tijd ons nu ver dat er nog nauwelijks sprake was van verkeer en de eerste verkeersagent nog moesten worden uitge vonden. Maar toch behoeven we niet verder dan tot tien te kunnen tellen om ons te verplaatsen in het jaar, dat de zwart-wit gestreepte mouw van een politieagent verwonderde blikken tot zich deed trekken. En nu verwonderen we ons als we op een druk verkeerspunt geen verkeersagent zien en zijn geneigd een nijdig ingezonden stukje te schrijven. In tien jaar is er heel wat veranderd en in tien jaar heeft men moeten leeren om het verkeer ook in de toekomst doelmatig te regelen. Van de Haag sche politie wordt door sommige pessimisten wel eens beweerd, dat zij in die tien jaar niets geleerd heeft ofschoon er wel geleerde verhandelingen en boeken over ditzelfde verkeer zijn geschreven. Wij houden hier in de residentie graag van experimen teeren, grondig en langdurig experimenteeren. De gewillige, in enkele gevallen wel eens onwillige proef konijnen zijn wij, de burgers, die op welke wijze dan ook met het verkeer in aanraking komen. Wij hebben in de ooievaarstad verschillende ver keersproblemen die zich in een staat van voortdu rende oplossing bevinden. De aardigheid zou er im mers voor onze verkeerstechnici af zijn, als er maar zoo één, twee drie een uiteindelijk resultaat werd bereikt. Een verkeersprobleem eischt studie, lang durige studie, en zelfs studiereizen naar het buiten land. De oplossing zou anders te goedkoop worden en dat mag ook weer niet, want waar zouden dan de tekorten op de gemeente begrooting vandaan moeten komen? Over het probleem Rijswijksche Plein hebben we de noodige jaren gedaan voordat we de formule konden vinden, waarmee het voor goed zou opgelost zijn. Thans schijnt men er einde lijk en ten laatste in geslaagd te zijn een oulos- sing te vinden, die men reeds vele jaren geleden in Amsterdam bij een dergelijke gelegen plein had gevonden. Maar in den Haag mag dat niet zoo vlug in zijn werk gaan. Na het Rijswijkschepleinprobleem hebben we het Laan van Meerdervorot-Anna Pau- lownastraat-probleem gekregen. Het is slechts lut tele jaren geleden, dat men ontdekte, dat men dit kruispunt tot probleem moest stempelen. Een dood gewoon stadskruispunt van niet overmatig breede, maar evenmin erg nauwe straten. Dat zich er ook het tramverkeer kruist, maakt de toestand wel eits, maar toch niet veel gecompliceerder Een begin van de oplossing van het probleem was een paar hui zen op een van de hoeken weg te breken. Dat was slechts het begin, want toen begon het lieve leven tje eerst recht. De verkeersagent, die alleen op de spitsuren het drukke verkeer moest regelen, was vol gens de verkeerstechnici niet voldoende. Het verkeer moest het geheele etmaal doeltreffend geregeld wor den. Daartoe verschenen op zekeren dag op de vier hoeken de bekende roode verkeersborden: verboden in te rijden. Dit verboden in te rijden sloeg op het links afslaan en men scheen dit het publiek slechts duidelijk te kunnen maken door de borden in een scheeve stand te plaatsen. Wel blijkt nu bij verschil lende verkeerslingen de veronderstelling te bestaan dat deze bordenstand is veroorzaakt door een on handig automobilist of een dronken chauffeur. Inplaats ven één verkeersgaent hebben er bij de invoering van deze nieuwe regeling wekenlang vijf agenten moeten staan om den menschen de bedoe ling van deze vier verboden-in-te-rijden-borden dui delijk te maken. Vanwege de verkeersbezuiniging. Eindelijk na zoovele weken kenden de vaste clien tèle de voetangels en klemmen, die op dit kruis punt waren uitgezet en kon één verkeersagent het weer af. Doch als u nu mocht denken, dat het pro bleem hierdoor uiteindelijk opgelost was, vergist u zich. Dat zou den Haag onwaardig zijn geweest. Dezer dagen zijn naast de scheefstaande v.-i.-t-r.- borden rechtstandige hangende verkeerslantaarns gekomen, die rood en groen licht kunnen uitstralen. Deze lantaarns zijn erop berekend, dat zij den ver keersagent totaal overbodig maken, met het gevolg natuurlijk dat er thans vijf agenten thans ter plaat se staan plus den geestelijken vader van de in richting, inspecteur Snethlage. Deze verkeerslan taarns die vrij hoog in de lucht hangen wisselen automatisch na een bepaald tijdsverloop van kleur. Spiraalgewijs neemt een bepaalde kleur af tot het middelste rondje. Is le kleurafname tot zoover ge vorderd, dan verandert het geheele vlak in de an dere kleur. Als de lamp rood is, dan is de desbe treffende richting voor het verkeer gesloten, is ze daarentegen groen dan is de weg vij, met in acht- name natuurlijk van het verbod van links afslaan een unicum in de Nederlandsche verkeersregeling. De verkeerslantaarns hebben wij reeds in verschil lende plaatsen in het buitenland gezien, dat is dus geen unicum. Wel echter is het uniek, dat men hier verkeersproblemen uit den grond stampt, een ver keersprobleem voor den -geheelen dag nog wel. En als, zooals het dadelijk al het geval was, de lam pen weigeren hun dienst te doen, dan is het nut van een dergelijke inrichting wel zeer problematisch Want wij gelooven, dat het bij drukke uren toch wel noodig zal zijn een verkeersagent op te stellen om tegen ontsporingen van het verkeer te waken. In Parijs staat het vol met evrkeerslampen, maar zonder verkeersagenten heeft men het daar nog niet kunnen stellen. Hetgeen temeer begrijpelijk is, daar het Haagsche verkeer slechts een fractie van het Parijsche uitmaakt. En Parijs bestaat toch heusch niet alleen uit groote breede boulevards, maar uit tallooze nauwe straatjes, waar nochtans het verkeer niet verboden is, hoogstens het één richtingsverkeer het „sens unie" geldt. Het Haagsche verkeer of liever de wijze waarop het is geregeld, of niet geregeld zooals een boosaardige mij eens zeide heeft al heel wat pen nen in beweging gebracht en zal in de toekomst nog menigmaal gelegenheid bieden om gramstorige weggebruikers te doen foeteren per ingezonden stuk. Toch mag niet ontkend worden, dat er ook veel goed werk door de verkeerspolitie verricht wodt, dat ze zich niet enkel en alleen uitput met uitvin den van nieuwe verkeersexperimenten. Op verschil lende plaatsen in de stad wordt het verkeer inder daad in goed banen geleid en voelt de weggebruiker zich zeker. Waar men echter nog lang niet genoeg voor doet, is de verkeersopvoeding. Daar ontbreekt nog heel wat aan. Speciale verkeerscursussen ook vo..r volwassenen zouden geen overbodige luxe zijn (Nadruk verboden.) fWbrdt in Lausanne een oplossing ge forceerd De kleine Staten en de Ónt wapen ings conferentie. Ex-koning Ma nuel overleden. Naar afschaffing van het Amerikaansche drankverbod. De verdragen veranderen de wereld niet, I de wereld verandert de verdragen. Zóó onge veer begint men over papieren overeenkomsten te denken en' op dien grondslag misschien wil men in Lausanne ook nog een oplossing van de .herstelproblemen forceeren. Herriot weet heel goed, dat van de Duitschers geen cent meer is los te krijgen, maar het Fransche volk zou het niet o fmoeilijk verdragen, dat hij' naar Parijs terug kwam met leege handen. Daarom verlangt hij naar het bezit van een papier, waarop de Duitschers iets beloven, een betaling in de toe komst, later immers kan men wel weer ver der vien. Franschen en Engelschen waren het er over eens geworden, dat ze 'tevreden konden zijn met een Duitsche slotbetaling van 4,2 milliard Mark. Pas over wat jaren zou betaald behoeven te wor den. Voorloopig moest Dnitschland maar spoor wegbons afgeven tot het genoemde bedrag. Als Amerika dan aan Frankrijk en Engeland en aan de andere crediteurstaten de oorlogsschul den zou kwijtschelden, dan kregen de Duitschers hun bons terug, en anders..;, zouden': de credi teurstaten Amerika met die Duitsche spoorweg bonsbetalen. Waarna Amerika dan maar zou moeten zien om die bons bij de Duitschers voor geld in te wisselen. Natuurlijk werd van Duitschland ook nog ee- nige meerdere betaling geëischt, maar het bo ven geschetste compromis was toch wel het voornaamste uit de neuwe FranschEingelsche voorstellen, welke intusschen door de Duitsche regeering, nadat op Zondagmorgen in Zuid- Duitschland een kabinetszitting was gehouden, zijn afgewezen. De Duitschers vonden het bedrag 'dre slotbetaling te groot, wilden geen spoorweg- bons ^f ge ven, wenschten hun schuld aan de vroegere geallieerden niet gekoppeld te zien aan dezen schuld aan Amerika enz. i Nu zijn de heeren weer aan het prakkezeeren gegaan. Mac Donald moest 5 Juli hoogst noodig naar Londen, maar hij zal zijn vertrek nu nog een paar dagen uitstellen. Er moet iets worden gevonden. Her riot moet met iets naar huis, al is het maar met een papieren belofte, voor welker inlossing Her riot zijn pijp nog niet in pand zou willen afstaan. Maar Nu wordt melding gemaakt van een verbazing wekkende verklaring van Gradi, die algeheele schrapping der oorlogsschulden wenscht en ook uit naam zijn regeering, de Italiaansche, hieraan absoluut vasthoudt. Wat nu? Hij zou volgens het „Handelsblad" hebben verklaard: „D,e tijd is voor ieder van ons geko men om tegenover de anderen het woord van het Evangelie in praktijk te brengen: „vergeef ons onze schulden, gelijk wij vergeven onze schul denaren." Weg met de schulden, het moet nu uit zijn. Het is ook uit. vrees voor een volkomen ontmoediging van de openbare meening, dat de vertegenwoordigers der kleine en neutrale Eu- ropeesche mogendheden den voorzitter der Ont wapeningsconferentie hebben bezworen om de ge- delegeeren niet tot October met vacantie te zen den, alvorens eenige concrete zaken des vredes zouden zijn bereikt. Ze meenden, jlat nog vóór de vacantie besloten zou kunnen worden tot o.a. een verbod van bombardementsvliegtuigen, een kwantitatieve vermindering van het lucht wapen, verbod tot het gebruik van gassen en bacterieën als strijdmiddelen enz. 't Zou alle3 bij elkaar nog maar een poover resultaat; zijn van een half jaar confereeren over ontwapennig, maar zelfs een dergelijk resultaat staat nog niet vast Dinsdag van deze week zou over een en ander- worden beslist. Ook zou men dan uitmaken of de bekende voorstellen van Hoover nu reeds bij de hoofdcommissie in behandeling zouden worden genomen of met October eerst. Japan heeft in,: tusschen het Hooverplan reeds vierkant afge wezen. Engeland heeft nieuwe voorstellen aan gekondigd. De een vertroebelt steeds met nieu we ontwerpen den gedachtengang over de voor stellen van den ander. Te Londen overleed Zondag jl. plotseling, de 43-jarige ex-koning van Portugal. Menigeen zal zich nog de tragische geschiedenis van dezen ge wezen vorst herinneren. Zijn vader en zijn oudere broer, de kroonprins werden gedood bij een aan slag op den openbaren weg. Hij zelf werd gewond Manuel was toen nog geen 19' jaar oud. Slechts zeer kort regeerde hijDöor de revolutie werd hij gedwongen het land te verlaten. Roosevelt is nu definitief gekozen als demo cratisch candidaat voor het presidentschap der Ver. Staten. Oorspronkelijk was hij niet bepaald een voorstander van directe opheffing van het drankverbod, maar nu de democratische conventie zich daarover heeft uitgesproken, heeft ook Roo sevelt de beslissing zijner partij aanvaard en o.a. verklaard „van heden af is het 18e amendement het drankverbod ten doode opgeschreven. Roosevelt maakt een goeden kans om te worden gekozen, zoodat de rijke dagen der Amerikaan sche dranksmokkelaars misschien zijn geteld. Vermelden we tenslotte in het kort eenig be langrijk buitenlandsch nieuws. In Bombay zijn weer hevige twisten uitgebroken tusschen Mohammedanen en Hindoes. Er vallen vele doo- den. In Tsjecho. Slowakije liepen Zaterdag 2 treinen op elkaar. 9 dood en en 45 gewonden. De Diuitsche vliegeniers Bertram en Klausmann zijn uitgeput maar in leven teruggevonden bij Kaap Bernier in Australië. Zij werden sinds 15 Mei vermist. De Valera schijnt geneigd om het Engelsch Iersche geschil over de landannuiteiten ter arbitrage te onderwerpen aan den premier van Zuid Afrika, Herzog, bijgestaan door twee Engelsche en twee Iersche arbiters. In het En- gelsche Lagerhuis is een ontwerp aanhangig ge maakt om als repressaillemaatregel tegen Ierland Iersche waren bij invoer tot 100 procent te kun nen belasten. NIEUWE WEGEN. Ook de meest ingeroeste gewoonten kunnen toch op den duur wel eens worden overwonnen. Het is nog altijd gebruik dat een nieuw stoom schip dat in gebruik wordt genomen „gedoopt" wordt met het stukslaan van een flesch chajn- pagne. Wie daar wat van zegt, is in de oogen van het groote publiek, al heel kleingeestig. Dat is nu een maal zoo'n gewoonte, en dat kan nu eenmaal niet anders. Nu lezen we dat een nieuw schip, genaamd Santa Paula, op 11 Juni j.l. is „gedoopt" niet met cham pagne, maar met sinaasappelsap. En dat wel omdat de naam van de boot is ontleend aan de stad die het middelpunt is van het Californische vruchten district. Wie weet, nu zelfs van dit gebruik eenmaal is afgeweken, of het voorbeeld geen navolging zal vinden. VERBLIJF IN HOTELS EN PENSIONS. HOE KUNNEN WIJ ZE BEZIG HOUDEN? Het is inderdaad een genot om schoolkinderen in hun vacantie gade te slaan. Zij gevoelen zich volkomen vrij van alle school- sche plichten, hebben hun vacantiepakjes aan en mogen in ieder geval andere dingen doen dan in de schooltijden, wanneer zij noodzakelijk in het gareel moeten loopen. Zelfs het schuchtere stille stadskind vergeet zich zelf. wanneer het met zijn kameraadjes aan zee. in het bosch of waar het ook zijn moge, naar hartelust mag spelen. Met stralende oogen en vroolijken lach genieten zij van de vaaentie buiten en vinden het jammei', wanneer het klokje van gehoorzaamheid luidt en hen naar bed roept. Toch is er een fout, die wel eens door sommige moeders, die in de vaaentie met de kinderen naar een of ander zomerverblijf gaan, begaan wordt, nl. het feit, dat er niet altijd rekening gehouden wordt met de overige gasten. Heel vaak zijn hieronder menschen, die rust zoe ken na een jaar van ingespannen arbeid om nog nie te spreken van hen, wier zenuwen niet zoo sterk zijn dat zij altijd het gedraaf en gejoel van kinderen om zich heen hebben. Velen dezer menschen zijn geen kinderen gewend en kwalificeeren de jonge medegasten in hun prik kelbaarheid allicht met „lastig." Wij staan evenwel op het standpunt, dat men de kinderen in de vacantie vrij moet laten. Opvoeden kan men het geheele jaar door en het pleit niet voor de ouders, wanneer hun kinderen zich niet behoorlijk kunnen gedragen. Even verkeerd is het om op alle kleinigheden te letten, steeds te verbie den en wat nog erger is, te straffen. Een nomraal opgevoed kinde weet, dat hij zich beleefd en netjes tegenover anderen moet gedragen en dat hij hen niet lastig mag vallen. Men moet de kinderen toestaan, naar hartelust te spelen en te genieten, maar hen tevens voor houden, dat zij in huis rustig moeten zijn en ook niet in de onmiddellijke omgeving van hotel of pen sion teveel moeten gillen en schreeuwen. Indien men buiten is, is er genoeg ruimte voor de kinde ren om te splelen, en te draven zooveel zij willen. Het spreekt vanzelf, dat de kinderen bij de maal tijden rustig en kalm aan tafel zitten, maar dat is toch thuis ook noodig. Na het koffieuurtje gaan de gasten vaak rusten, daarom moeten de kinderen gedurende dien tijd zoo min mogelijk in en uit loopen en hard roepen of schreeuwen. Zoovelen zien het geheele jaar uit naar die enkele vacantieweken, om weer nieuwe krachten op te doen voor de vaak moeilijke taak, die hen wacht, Met weinig opofferingen van de gasten on derling kan hen dit verblijf vaak tot een zegen zijn. Wat echter te doen als het regent? Voer die dagen worden er boeken meegenomen. Ook bouw en knipplaten, kleurboeken, klei, enz., allerlei din gen kunnen tot een aangenaam tijdverdrijf medewer ken. Bovendien nemen deze heel weinig nplaats in. Voor meisjes hebben wij kralen te rijgen, of ket tingen van meloenpitjes en allerhande aardige een voudige haak- en breiwerkjes van gekleurde wol. Wanneer men dus rekening houdt met eventueel slecht weer, kunnen de kinderen toch prettig bezig zijn. Gij voorkomt ergernis en een minder prettige stem ming bij de overige gasten, die u slechts 'dankbaar zullen zijn voor uw goede paedagogische zorgen. Het is ook in het belang der moeders zelve, dat zij zich door een goede dagverdeeling en bezigheid dei- kinderen niet behoeven in te spannen en geen angst behoeven te hebben, dat hun kindere zich uit ver veling minder netjes gedragen. De moederrs, die het geheele jaar door met haar kinderen optrekken, hebben zeer zeker recht, met genoegen aan haar aangename vaaentieweken, bui ten doorgebracht, ierug te denken. G. C. MEYER—SCHWENCKE. Zonnebrand Doorzitten bij Wielrijden Gemeente OUDKARSPE! (Burgerlijke stand over de maand Juni.) GEBOREN: Alida, dochter van Johannes Bram nier en Alida van der Gragt. Nicolaas Johannes zoon van Nicolaas Petrus van der Fluit en Alida Wilhelm ina Cornelia Hink. Adriana dochter van Avie Bakker en Ardiana de Groot OVERLEDEN: Antonia Hoekma, 03 jaar, wed. v. Volken Rentenaar, wonende te Harenkarspel. Reije: Schrieken, tuinbouwer echtgenoot van Grietje Nol. Gemeente BROEK OP LANGENDLÏK. Ingeschreven over de maand Juni 1932.) GEBOREN: Maartje, dochter van J. Kouwen en van G. Tenkink. Pieter zoon van T. Gootjes en van T. van Dalfsen. Cornells, zoon van J. Wage naar en van G. Arends. ONDERTROUWD: W. Stam, oud 29 jaren, wonen de te Alkmaar en H. Ootjers, oud 22 jaren. GETROUWD: J. Balder, oud 27 jaren, en A. C. Booy wonende te Sint Pancars, oud 22 jaren. A. Balder, oud 23 jaren, en D. Tiel oud 22 jaren. K. B. Neumuller, oud 25 jaren, en M. T. Winder, oud 21 jaren, wonende te Zuidscharwoude. J. Kostelijk oud 23 jaren, en A. Veldman, oud 22 jaren, wonende te Alkmaar. C. Klercq, oud 25 jaren, wo nende te Heerhugowaard, en A. Smit oud 23 jaren OEVERLEDEN: Abram Bak oud 76 jaren, weduw naar van Aagje Kind. Ingekomen personen: A. C. Booy echtgenoote van J. Balder van iSnt Pancras. P. de Boer en echtgenoote van Alkmaar. A. Veldman zonder beroep van Haarlem. M. Kasten met gezin bankwerker van 's-Gravendeel. A. Wagenaar echtgenoote van M. Oijevaar van Heer hugowaard. B. P. Meima, broodbakker van Zui len. N. Jol, brievenbesteller van Spanbroek. M. N. den Hartigh, hulp in de huishouding van Heerhugowaard N. Kuiper, huishoudster van O. Niedorp. J. Pielkenrood zonder beroep van Amster dam. Vertrokken personen: A. Vroegop metgezin tuinbuower naar Heerhugo waard. J. C. de Boer, hulp in de huishouding naar Huizen. G. M. Ruyf, hulp in de huishouding naar Rotterdam. A. Glas hulp in de huishouding naar Hilversum.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4