Kleeding naar maat J.B.KüSTER Speciale Juli-aanbleding Serie I f 48.- Serie II f 58.- Serie III 168.- Langestraat. ALKMAAR. Magdalenenstraat Nieuwstijdingen Radio Programma's ZONDAG 17 JULI. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 12.00 tijdsein. Vacantiegangers attentie 12.30 concert 2.00 boekenhalfuur 2.30 het man doline-orkest „Semper Avanti" 3.00 aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen 4.30 gramo- foonmuzek 8.00 tijdsen 8.01 Vaz Das 8.15 concert 9.15 zang 9.35 voorzettng concert 10.20 Dr. Jan Walch: „de meneer van de leestafel" 10.40 Kovacs Lajos en zijn orkest 12.00 tijd sein. j V. A. R. A. HILVERSUM V.m. 8.15 lichaamsoef. 9.00 tijdsein 9.01 me- dedeelingen 9.05 tuinbouwhalfuurtje 9.30 or gelspel 10.00 Soc.- en- dramatische Poezie 10.20 VARA-orkest 11.00 Zondagmorgentoespraak 11 20 VARA-orkest 12.00 sluiting 5.00 tijd sein 5.01 Dilettanten-uurtje 6.00 sluiting HILVERSUM V. P. R. O. Nm 0.00 halve uren met boeken 6.30 Kerk dienst uit de N. Herv. Kerk, Den Helder K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.30 morgenwijding 12.15 KRO-sextet 1 45 J M. van Sas 2.10 boeken en schrijvers 2 30 Twentsch-programma 4.30 ziekenhalfpprtje 7.45^0rde Goey -.8.10 Voetbaluitslagen vande r.K.F.8.15 Harmonie-orkest9 30 vaz Dias 10.40 Epiloog N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 9.30 gramofoonmuziek 9.50 kerkdienst uit de Geref. Kerk (Oosterkerk) Den Haag 5-OO Ge wijde muziek 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Werkendam. MAANDAG 18 JULI. A. V. R. O. HILVERSUM. V m 8.00 tijdsein 8.01 gramofoonmuziek 10-00 tijdsein 10.01 morgenwijding - 10.15 gramofoon muziek 10.30 Mies Emeis van Buuren 11-00 or gelconcert 12-00 tijdsein 12.01 lunchmuziek - 2.00 gramofoonmuziek 2.30 verzorgen Mnder- 2.45 solistenconcert 3.30 Max Tak4.30 krnde uur 5.30 Aansluiting met hotel Pavülon „Victo ria" te Scheveningen 6.30 boekenhalfuur 7.00 Kovacs Lajos 7.30 gramofoonmuziek 8.00 tijd sein 8.01 Kovacs Lajos 9.00 gramofoonmuziek 9.15 concert 10.15 Vaz Dias 10.25 auitofe concert 11.15 gramofoonmuziek 12.00 Sluitmg. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 tijdsein 8.00 schriftlezing 8.15 mor eenconcert 10.30 tijdsein 10.30 korte zieken- dienst 11-00 lezen chr. lectuur 11.30 gramofoon niaten 12.00 politieberichten 12.30 tijdsein ?2 30 orgelconcert - 2.00 tijdsein- 2.00 gramofoon- platen 3.15 cursus knippen 3.30 cursus stof versieren - 3.45 verzorging zender - 4JX> Wsejn 4.00 ziekenuurtje 5.00 tijdsein^- 5.00 chr. kin derkoor „Klein Hosanna" 6.00 tijdsein JK> rfp mofoonpl^tenj-r 6.30 vragenuurtje - ^O politie berichten T%5 chr. persbureau 8.0 Otijdsein 8.00 concert 9.00 tijdsein 9-W Hag€Vn40 9.30 Het „Hemerik Trio" 10.00 Vaz Dias 10.40 Gramofoonplaten. DINSDAG 19 JUNI. A. V. R. O. HILVERSUM. Vm. 8.00 tijdsein 8.01 gramofoonmuziek 10.00 tijdsein - 10.01 morgenwijding gra mofoonmuziek 10.30 solistenconcert 1100 gemaakte 1&30 voormeting solistenconcert Vim- tijdsein 12.01 concert 1.30 „the hollandia thr|e. 2.00 gramofoonmuziek J 2.15 verzorgen zendet 2 30 gramofoonmuziek 3.00 voordracht 3.30 Aansluiting met het Pier-Pavoljoen te Scheveningen 4.30 radio-kinderkoorzang 5.00 gramofoon muziek 5.30 Kovacs Lajos 6.30 R. V. U. 7.00 Kavacs Lajos 7.30 Z.E. Jhr. Mr. Ch. M. Ruys de Beerenbrouck 8.00 tijdsein 8.01 orgelconcert 900 concert 10.00 Vaz Dias 10.15 vervolg concert 11.00 Aansluiting met „Palais de Danse Scheveningen 12.00 Sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 morgenconcert 10.00 gramofoonmu ziek 11.30 godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijd sein 12.00 politieberichten 1-45 gramofoonmu ziek 2.00 vrotfwenuurtje 3.00 gramofoonmuziek 3.30 verzorgen zender 4.00 op last van den minister afgestaan aan de H.I.R.O. 5.10 KRO- kunstensemble 5.30 I'. Lessing 5.45 Het KRO- orkest 6.55 Alchimistische triomfen der moder ne wetenschap 7.15 politieberichten 7.30 Z.E. Jhr. Mr. Ch. M. Ruys de Beerenbrouck 7.45 Ver- bondskwartiertje 9.00 Vaz Dias 9.15 hoorspel 10.00 concert 11.00 gramofoonmuziek Plaatselijk Nieuws Breek op La|ng©n|{lijk. Vergadering van dr ui venkweekers in h.et be- taalkajitoor te Broek op Langendijk. Tegenwoordig zijn 18 kweekers. De voorzitter 8. de Boer heet allen hartelijk welkom en zegt, dat het kweeken van het heer lijke product de druif, hier ook al eenige betee- kenis heeft. Voor -deze vergadering waren een .101 al kweekers uit den omtrek uitgenoodigd en het doet hem genoegen, dat er zoovele ondanks de drukte en het warme weer aaji de uitnoodiging gehoor hebben gegeven. Spr. betoogde dat, wan neer wij thuis den toestand en de prijzen in het nieuwe seizoen onder de pogen zien, daoi kon de lust haast vergaan om door te werken. Maar toch moeten wij dit doen met de hoop op betere lijden. Boor spreker werd verder, nog medege deeld dat, al was het dan niet aan de orde voor deze vergadering, ter heden bericht van den mi nister gekomen was, dat de een cent toeslag op een kilogram winterkool niet verstrekt kon werden, hetgeen in December door den Vierbond was gevraagd, hetgeen zeker een groote teleurstel ling is, terwijl er toch zeven maanden lang alles voor gedaan ia en de minister steeds piet den gang van zaken op de hoogte was gehouden. Spr. zegt verdter, dat deze vergadering is belegd, om in de eerste plaats te hooren of de kweekers hier te Broek hun druiven willen veilen en dan' ten '2ie daar een regeling voor te treffen. Tot heden toe is de aanvoer van druiven nog van wéinig beteekenis geweest en was ook on regelmatig" zoodat het ons voorkomt, dat het beter is ook voor dit product een regeling te treffen. Thans is de vraag! aan Se leden of zij 'hel hier willen probeeren met het veilen. Door verschillende kweekers werd hierover het woord gevoerd' waaruit bleek, dat de een ze'ét tevreden was over de gemaakte prijzen hier, terwijl de an der weer minder gelukkig was geweest, 'doch eenparig werd besloten om Ie Broek de druiven aan te voeren, doch wanneer "het bij een paar keer veilen bleek da,t hier de prijs niet gemaakt kon worden, dan zou men. weer bij elkander ko- men om te bespreken hoe verdei- ,te handelen, j Bij de opgaaf bleekdat de aanwezigen 20 ver warmde en 21 onverwarmde kassen hadden, waarvan de opbrengst geschat werd op 45000 pond. Ook wend gerekend, dat diegenen die niet op de vergadering aanwezig waren toch ook wel hun druiven hier zouden brengen zoodat wel op een flink kwantum gerekend kon worden. Be sloten werd om het veilen en het sorteeren op kwaliteit in handen te stellen van den heer jC'. Duif, die ook steed's naar aller genoegen het werk van de tomaten uitvoert. Er zal en bloc geveild worden, doch de kwaliteiten zullen gerangschikt worden, waarbij tevens vermeld wordt, dat tros sen beneden het half pond niet bij de eerste soort kunnen. Verder werd besloten om twee dagen per week te veilen en wel op Dinsdag en Vrijdag. Dan zal de gemdidelde aanvoer wel minstens sen 1000 kilogram per dag zijn. De Alicant zal aan gevoerd worden in de gewone pootjesbak met in houd 15 pond en de Franken thai er in kleine kis ten met, een inhoud van acht pond. Dte eerste veilings'dag ;zal gehouden worden op Dinsdag 26 Juli a.s. Bij de rondvraag werd opgemerkt, dat men gaarne tte Broek op Langendijk wil veilen, maar dat het toch noódig was, dat de prijs er voor betaald wordtt. zoodat de voorz. gevraagd werd toch vooral de kooplieden op te- wekken dat het product hier geplaatst kan wor den, waaraan gaarne voldaan zal worden. Hierna sluiting. 1 Huize „Westerlicht" WtinnwT wij dit -schrijven ligt Huize „Wes- terlieht" reeds weder in de schemerschaduw der hooge kastanjeboomen. Links van het hooge, bree ds en statige gebouw zijn de rhododendrons, die - in allerlei kleuren op het breede vlak der tuin- omlijsting zoo'n schitterend effect maakten, al lang uitgebloeid. De voor- en achtertuin van het groote gebouw, door de federatie van de i Herv. Diaconie van Alkmaar en uit den omtrek gesticht, ligt nog grootendeels onontgonnen, doch zoo hier en daar bloeien reeds enkele zo merbloemen en gloeien op de balcons der vele kamers geraniums, die een levendig aspect geven aan het kloeke gebouw, in modernen stijl op getrokken. Huize Wiesterlicht" is vandaag officieel ge opend. Dat wil zeggen, dat allen, die, op gevor derden leeftijd gekomen, hun ouden dag onbe zorgd willen doorbrengen, ontlast van. ie da- gclijksche huiselijke zorgen, thfjhs dit gebouw kunnen betrekken en zullen bewonen. Het suc ces, er mede beoogd, is reeds verzekerd, voor gezonden is er geen plaats meer, alleen voor ge- brekkigen kunnen nog kamers beschikbaar ge steld worden. Als een bijzonderheid kan worden j medegedeeld; dat een blind echtpaar woning en rust heeft gezocht in deze inrichting, die voor j de stichters beteekent een levende getuige van christelijke naastenliefde. Voor deze officieele opening waren velen uit genoodigd. Het terrein was gevuld met honder den belangstellenden, uit Alkmaar en de geheele omgeving, om getuigen te zijn van het werk der stichting, dat staat in het teeken van Pro- testantsche durf en zedelijke kracht. Zoo sprak de voorzitter in zijn openingswoord, die het werk der liefde uiteenzette en het groo te belang teekende, dat deze stichting voor de meer gegoede ouden van dagen zou hebben. Een woord van dank werd aan allen gebracht die aan de totstandkoming der stichting hadden medegewerkt, waarbij de diaconieën, de gemeente Alkmaar, het klassikaal bestuur, den] architect, de bouwers, de directeur der gemeente-plan tsoet nen en zoo vele anderen niet werden vergeten. Dte daad, door de stichting gedemonstreerd, kon wor den genoemd een daad van geloof, "hoop en liefde, j Verschillende predikanten, o.a. van Oudorp, Börgen en Heiloo voerden het woord, gevolgd door den Burgemeester van Alkmaar, die de daad verheerlijkte en o.a. opmerkte, dat Alkmaaar thans een der grootste en modernste gebouwen had in bezit gekregen, als in den laatsten tijd van crisis en inzinking niet waren gebouwd. Spr. noemde de apenkooi als een bijzonder aardige attractie voor de inwoners van deze stichting, die zich zeker meermalen hiermede zouden ver maken. En voorts was een stuk grond op de beste wijze benut, omdat men eigenlijk niet had geweten, wat men er mee had moeten beginnen. Ook uit dat oogpunt juichte spr. den bouw van i deze stichting van harte toe. En voorts verheug- j; de hij zich er in, dat door hare bevolking de our- j gemeester, als hoofd der politie, met deze inwo- ners stellig niet in conflict zou komen. D'at God Zijn zegen zou mogen schenken: op deze inrich- ting en hare bewoners, was sprekers innige bede. Geschenken werden aangeboden in den) vorm van een presidenthamer, en een schilderij, voor stellende het waaggebouw, van de Doopsgezinde gemeente van Heiloo. Nog door andere sprekers werd op het nut der stichting gewezen. Het was een gloriedag voor allen, waarop de Heilige DHe- eenheid tot uiting kwam. de Goddelijke zegen, d© Christelijke liefde, de heilige Geest, die in de harten had gesproken. Waar reeds de architectonische stijl van het gebouw was geroemd en geprezen, daar waren allen zeker nieuwsgierig het gebouw van binnen te zien. Het groote gebouw, dat om1 zijn hooge en schraal omhoog stekenden toren, geflankeerd door twee groote schoorsteenen, wel iets van zijn architectonische kunst inboet, geeft, wat den heelen bouwtrant betreft, om zijn stijl en broe den opzet een machtigen indruk. De inrichting vöor electrische verwarming, de badkamers, de ziekenzalen, de woonkamers en de slaapgelegen heden, de conversatiezalen, de breede trappen en de breede spiegelruiten der woonkamers, ge ven een allergezelligst aanzien, en de geheele in richting biedt een behaaglijk comfort, voor hen, die er hun levensavond stil en rustig en zon der dagelijksehe beslommeringen wenschen door te brengen. De lage gangen op de beheden- en bovenver diepingen maken de wandeling gemakkelijk, de rust, die men wenscht te ontvangen, wordt on getwijfeld hier verkregen, indjen men eenige vrij heid van handelen er voor over heeft. (Toch staat het gebouw daar als een machtig werk van een menschelijk zoeken naar het verlichten van den levensstrijd, waarvan velen op gevorderden leef tijd zich verlost wenschen te zien. Het is een stichting, die voor Alkmaar en zijne omgeving een grootsche daad beteekent. INGEZONDEN (Buiten verantwoording der Redactie). M. de Eed. Gaarne zag ondergeteekende het volgende ..ge plaatst in uw e. v. nummer der ,N- L. Crt. In het verslag van de gehouden cabaret-avond te Sint Paneras, lees ik, dat de heer jMuijl^rt. als leider, zijn leedwezen uitsprak' over de ge ringe opkomst én het z. i. wel epn tréurig ver schijnsel was, 'dat door sommige burgers om principieele kwesties 'deze avond in een, verkeerd daglicht wordt gesteld. Even later: Verschil lende vooraan staande personen maken het ons onmogelijk, dit noem ik een schande voor Sint Panera s. Deze philippica is intusschen wel zeer in strijd met de uitgebrachte ,,Ode" (zie ver volg verslag.) Wellicht aan beide zijden eenige overdrijving In ieder geval is deze overdrij- vin g heel sterk aanwezig bij den heer Jduijlaert. Van eenige naar buiten getreden gevoerde tegenac)tie is ondergeteekende tenminste niets bekend. Dat er echter menschen zijn, die om prin cipieele redenen tegen cabarets-uitvoeringen enz zijn, moge de heer Muijlaert treurig vinden, dit is nu eenmaal een feit, dat hij zal hebben te aan vaarden. De liberalen in de vorige eeuw konden zulke menschen met andere principes dan zij er zelf op nahielden, ook heelemaal niet uit staan eh begrijpen. Ze zijn daarbij als politieke partij zoo goed als ondergegaan, hoewel hun geest blijkbaar nog niet geheel is uitgestor ven. Dat 'de baten bestemd zouden worden voor liefdadige doeleinden, verandert hieraan niets. Dit zou wel zoo zijn] als voor ,ons het doel de middelen heiligde. Daarbij hebben wij niet noodig langs zulk een weg aan liefdadigheid te doen of op zulk een wijze daartoe opgewekt te wor den. Wij hebben het Bijbelsch gebod: Wees barmhartig gelijk ook uw Vader die in de heme len is, barmhartig is. En onze menschen hebben dat ook heusch wel beoefend en gaan nog heden door. Wanneer de 'hoeren Muijlaert en Boskamp Jan ook meenen standjes te moeten uitdeden, laten zij het dan uitsluitend doen aan hun eigen menschen. Zij hadden geen prinsipieele bezwa ren en kwamen 'toch niet. Zou .het echter ook kunnen zijn, dat de omstandigheden een beetje meespraken Slechte cultures, leege portemon- naie's en daarbij het warme weer? Ik kan er best inkomen dat vooral de mannen na .drukken en door de warmte afmattende dagtaak des avonds heel wat liever half gekleed thuis willen gaan beurzen, dat aangekleed een warm onderdak op te. gaan zoeken. D'an hebben man en vrouw wellicht tegen elkaar gezegd ,,'t kost ons ,nog weer f 1.70 (immers twee maal 35 cent entree en elk in drie a vier .uur tijd, twee analen èen gelagje van 25 cents met inbegrip; van fooi) .terwijl er voor liefdadige doeleinden na aftrek' der onver mijdelijke onkosten, vermoedelijk niet meer van overblijft dan 50 oeiit. Laten we lekker .thuis blijven uitblazen, deze 50 pent zelf bestemmen voor liefdadige doeleinden, terwijl we voor ons zelf dan nog fl.20 hebben bespaard. Als zoo gehandeld wordt kan onze e.v. col lecte op a.s. Maandag voor het plaatselijk crisis comité een dikkert worden. Zpo zou uit het ver meende kwaad, nog het goede kunnen voort komen. Ondergeteekende wil het hopen. Met vriendelijken dank voor de plaatsing, Uw dw. H. 'HAET- Sint Pancras, 15 Juli 1932. Wij herinneren er aan, dat de verkoop van rij wielplaatjes heden begint. Men wachte niet tot het laatste oogenblik, maar zorge tijdig in het bezit te zijn van dit op 1 Aug. noodzakelijk voorwerp. LIJK GEVONDEN TE BERGEN (N.-H.) Onder het struigewas in het bosch te Bergen werd het lijk van een man gevonden, dat daar reeds langen tijd moest hebben gelegen. Het verkeerde in verren staat van ontbinding. Het parket uit Alkmaar was spöedig ter plaatse. Op het lijk werden eenige brieven gevonden, welke als afzender vermeldden C. Billenkamp te Bergen. Het lijk, vermoedelijk van C. B. te Oude Niedorp is naar het lijkenhuisje te Bergen overgebracht. Aan misdaad wordt niet gedacht. COMMUNISTISCHE KLOPPARTIJ BIJ OVERSCHIE Donderdagavond zijn onder Overschie groepen fascisten en communisten met elkaar slaags geraakt waarbij tal van personen gewond werden. N&dat de burgemeester van overschie de assistentie van de mariniers en van militaire politie uit Rotterdam had ingeroepen, mocht het tenslotte gelukken de orde te herstellen. EEN NOORSCH SCHIP TE AMSTERDAM IN BRAND. Gistermorgen ongeveer zes uur zag men rook komen uithet in aanbouw zijnde motorschip „Mol- danger" dat ongeveer twee maanden geleden van de helling van de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. was geloopen voor rekening van de firma Westfal- Larsen en Co. te Bergen (Noorwegen). Het bleek, dat in ruim 3 vlak vóór de machinekamer brand was uitgebroken. Men is daar bezig de wanden van het schip te bekleeden met kurk voor het Inrichten van koelruimten. De brandweer kwam met groot mate riaal en weldra lag de drijvende stoomspuit „Jason" aan bakboord, en waren tal van motorspuiten bene vens de „Jan van der Heijden" op weg naar de Nederl. Scheepisbouw Mij. Naast het brandende schip lag het eveneens voor dezelfde Noorsche firma in aanbouw zijnde moterschip „Berganger". Zoo spoedig mogelijk werd het schip verhaald. De „Jan van der Heijden" kwam toen langs stuurboord. Het was onmogelijk het ruim binnen te dringen. Eeni- gen tijd hebben de vlammen hoog boven het luik uitgeslagen, maar na hard werken verdwenen de vlammen, om plaats te maken voor dikke rook wolken. De hite was zoo gróót, dat de scheepswand gloeiend ging staan. DRIE MIJNWERKERS OMGEKOMEN, Gisteren omstreeks één uur is een gedeelte van een mijngang van de staatsmijn „Maurits" te Lut- terade ingestort. Tijdens het opruimingswerk bleek, dat de drie arbeiders, die opgesloten waren, door vallend gesteente op slag gedood zijn. (Handelsblad). WOLKBREUK BOVEN BERGEN OP ZOOM. Boven Bergen op Zoom woedde Woensdagavond een zeer hevig onweer. Tal van straten kwamen totaal blank te staan, waardoor het verkeer werd gestremd. Doordat een weggedeelte onder water stond spoelde het water met groote kracht in de richting van de spoorlijn Bergen op ZoomVllssin- gen. Met groot geweld stortte het water neer, met zich nemende eenige duizenden kubieke meters zand De bielzen onder de rails spoelden los. FRAUDE BIJ DE VOORBURGSCHE POLITIE? Te Voorburg doen geruchten de ronde, dat bij de politie onregelmatigheden hebben plaats gehad bij het innen der gelden, welke woonwagenbewoners moeten voor staanplaatsen, meldt de „Tel". De kwestie moet zoowel door B. en W. als in besloten raadszitting bejhandeld zijn. Aanvankelijk moet het in de bedoeling gelegen hebben de aangelegenheid alleen langs disciplinair en weg te behandelen, doch naar verluidt, is thans ook de justitie er in gemoeid. Indien het blad welingelicht is zou een bedrag van f300, door de politie geind, niet in de gemeentekas gestort zijn. ONTSNAPTE PSYCHOPAAT GEARRESTEERD. Bij geruchte kwam de politie te Baarn ter oore, dat zich deze week een heer in een der pensions aldaar had gevestigd, die zeer luxueus leefde en zich groote uitgaven permiteerde. Zoo kocht hij o.a. een nieuwe auto van f7500, benevens voor duizenden guldens aan meubelen en luxevoorwerpen. Voor het Duitsche meisje, waarmee hij naar Baarn gekomen was, kocht hij een nieuwe fiets, dure japonnetjes enz De man beweerde, dat hij uit Britsch-Indië kwam en in suiker en katoen deed. Hij wilde zich voorloo- plg te Baarn vestigen en in verband hiermede had een der makelaars in zijn opdracht een ruime villa gehuur, die volgens de modren eischen moest wor den ingercht. Nadat de man weer verschillende inkoopen had gedaan besloot de politie in te grijpen. Hij werd gearresteerd. Spoedig bleek nu dat hij onder valschen naam leefde en alle verhalen zuivere fantasie waren. De gearresteerde bleek ontvlucht te zijn uit de psycho- patenasyl te Heilo. Al zijn inkoopen had hij te Baarn gedaan behalve de auto, die te Amsterdam gekocht was. Van beta len van een en ander was natuurlijk geen sprake. Met deze arestatie heeft de politie een goede vangst gedaan. Vandaag wordt hij in handen van de justitie te Utrecht gesteld. Alle gekochte goederen heeft de politie in beslag genomen. (Handelsblad). AGENDA Agenda Zondag 17 Juli. Afd. I. Jb. Glas: Gew. Gesch. schets 35. P. Vroegop: Kerk Gesch. schets 18. Jn. Balder: Voordracht. Afd. II. C. Strijbis: Gew. Gesch. 41. Abr. Vroegop Pzn.: Voordracht. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 15 Juli. Aanvoer: 248000 kg aardappelen: Groote 1.40 1.70; schotsche muizen 1.30—3.30; drielingen 1.90 2.70; bl. eigenheimers 2.70—3.20; 220 kg specieboo- nen 17.00—20.00 45 kg Tuinboonen 1.20; 800 kg zil- vernep 7.40—9.40 20 kg peulen 4.50; 250 kg kroten 3.60; 2300 kg roode kool 0.600.70 2300 kg gew. witte kool 1.00.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2