Buitenlandsch Overzicht Ons Gourantenverhaal Het fiasco van de ontwapeningsconferen tie. Het Bijks gerechtshof wijst Prui sen's eisch af. De ministerwisseling in Italië. P.e moordenaar van presi dent Eoumer staat terecht. Uit Nrd. en Zuid Amerika. i Op de ontwapeningsconferentie had de wereld haar hoop gevestigd en altijd is beweerd, als die conferentie mislukte, |dan zou het gedaan zijn met 'de wereld en daarom kon ze niet misluk ken. Thans echter is de conferentie toch verdaagd voorloopig tot Januari van het volgend jaar zonder 'dat er iets' is bereikt. Zelfs over maar enkele punten, welke verboden inhielden voor Ide meest afschuwelijke middelen tot oorlogvoe ring, kon geen eenstemmigheid worden verkregen welke toch voor een practisch resultaat worden vereischt. Rusland en Dmitschland hebben ten slotte zelfs geweigerd om aan de stemmingen deel te nemen. De Bussen, omdat de voorgestelde resolutie hun niet ver genoeg ging, de Duit- schers omdathet recht van gelijkberechtigheid (op bewapening) niet was erkend. D|e Duitsche vertegenwoordiger hield een opzienbarende rede. Duitschland had meegewerkt aan de conferentie, verwachtende dat haar gelijkberechtigdheid op bewapening zou worden erkend, dan wel, dat re sultaten zouden worden bereikt welke voor an dere staten ontwapening tot op het peil van Duitschland inhielden. Nu het een noch het an der was gebeurd, weigerde Duitschland verdere medewerking aan de ontwapeningsconferentie. Thans hoopt men maar weer, dat in de resteeren- de maanden van dit jaar door particuliere onder handelingen betere resultaten voor een. voortge zette conferentie in het volgende jaax worden voorbereid. Opmerkelijk in dat verband is een opzienbaren de verklaring van den bekenden Amerikaanschen senator Borah, die zijn invloed, dankt, aan zijn wip-positie in den 3«naat der Ver. Staten. Bof- rah blijkt plots bekeerd tot voorstander van de schuldenschrapping, mits gepaard met een ac- coord over de ontwapening en over valutakwes ties. De openbare meening in de Ver. Staten is nog niet voor de idee va.n schuldenschrapping gewonnen, maar nu zelfs senator Borah ze heeft aanvaard, is de verandering, welke zich in de pu blieke opinie aan het voltrekken,' is, merkbaar geworden en dat geeft vertrouwen voor de toe komst. Ons dunkt, alleen Amerika kan, met de Europeesche schuldbekentenissen in de hand, iets terzake ontwapening bereiken. In dat ver band betwijfelen we, of het wel gelukkig moet heeten, dat Duitschland, blijkens een bericht van Maandag, tot het EngelsenFransche vertrou- wènspact is toegetreden. Als diepere beteekenis van dat pact wordt het streven aangezien om in de schuldenkwestie tegenover Amerika een Europeesch front te vormen. Ons dunkt dat Duitschland er meer belang bij zou hebben om met Amerika langs den weg der schuldenregeling iets voor de ontwapening te bereiken. 'Tenzij de D'uitschers nog meer gelijkberechtigdheid in de bewapening zouden begeeren, dan gelijke ontwa pening. Gisteren Maandag heeft het Rijksgerechtshof te Leipzig uitspraak gedaan in het Pruisische bestuursconflict. Beslist werd, dat niet' voldaan kon worden aan het verzoek der afgezette Prui sische regeering om een voorloopige beslissing te geven. D.w.z. dat de toestand blijft, als door von Papen geschapen, en dat degenen, die het er niet mee eens zijn, een langdurige en daarom onprac- tische procedure kunnen beginnen. Mussolini heeft aan vijf van zijn bekwaamste ministers waaronder Grandi, minister van Bui- tenlandsche zaken, hun congé gegeven, wat voor al in dezen bijzonderen tijd van internationale conferenties onverklaarbaar wordt geheeten. - Men zoekt er van alles achter, maar niemand weet een aannemelijk klinkende verklaring te vin den. Mussolini zelf heet de zaak niets bijzonders. Het gebeurde past nu eenmaal, zegt hij, in het fascistische rouleersysteem. Grandi wordt am bassadeur in Londen. Gorgoelof, de moordenaar van president Dou- mer, is Maandag voor zijn rechters getreden. Het vonnis kan nauwelijks twijfelachtig zijn. Toch is het, zooal niet onbekend, dan toch nog steeds onbegrijpelijk, wat dien man in ernst tot zijn gruwelijke daad heeft gevoerd. De geest van revolutie blijft over Zuid Ame rika, waren. De opstanden in Brazilië en Peru zijn nog niet gesmoord. In Cihili werd een complot ontdekt om oud-president Ibanez weer aan het bewind te brengen. In Panama zijn 80 communistische samenzweerders gearresteerd Alle buitenlandsche communisten zullen uit het land worden gezet. Die binnenlandsche commu nisten worden met strenge straffen bedreigd. De legers van Bolivia en Paragay, trekken in het betwiste gebied van den Gran Ghaco tegen elkaar op. Een oorlog schijnt tusschen die twee onver mijdbaar. In het Michiganmeer in Canada zouden bij een plots opgestoken storm verscheidene pleizier booten zijn vergaan en circa 80 menschen zijn verdronken. In het Afrikaanse he keizerlijk Abessinië, is de revolutie, geleid door den voegerren afgezetten keizer, geëindigd met diens gevangenneming! en weder-opsluiting. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Wij ontvingen een nieuwe reclamekaart, waarop als eenig opschrift staat aangegeven: „üw vervóer- weg." Gaarne maken wij melding van het reclamemid del dat het Spoorwegbedrijf toepast en dat dan om zijn duidelijk sprekende uitvoering ieders aandacht moet trekken. Een tweetal reclamevloeitjes, met afbeeldingen der reclameplaten, bevatten op de keerzijde eene verklaring van den slagzin: Een welvarend Spoor wegbedrijf ook uw belang. Deze verklaring luidt als volgt: De bedoeling van bovenstaande woorden, die men allerwege op de stations der Nederlandsche Spoor wegen kan aantreffen, is de volgende: De Neder landsche Spoorwegen ondervinden door de alge- meene crisis een ernstige terugslag, welke voor hen bovendien nog verzwaard wordt door een ongebrei delde autoconcurrentie. Vervoer en ontvangsten loo- pen terug, zoodat tot het mogelijke en toelaatbare bezuinigd wordt. Vermindering van het vervoer dat de ontvangsten doet dalen moet op den duur tea j nadeele van schatkist en belastingbetaler, leiden tot: Nieuwe spoorwegtekorten en tot verhooging van I spoorwegtarieven. Vermeerdering van het vervoer daarentegen doet de ontvangsten stijgen en schept de mogelijkheid tot verlaging der tarieven. Ieder Nederlander voor zich of voor zijn bedrijf heeft groot belang bij een goed functionneerend l spoorwegbedrijf en bij lage spoorwegtrieven. Het is echter duidelijk, dat de Spoorwegen alleen dan j hunne taak in het algemeen belang naar behooren j kunnen vervullen, indien zij gesteund worden in I hunne pogingen het vervoer van reizigers en goe deren te behouden en te vermeerderen, dus: {eist en vervoert per spoor. Eene opwekking daartoe is ook de zinspreuk: Een welvarend spoorwegbedrijf ook uw belang. Nieuwstijdingen VERDUISTERING VAN POSTWISSELS. Door de politie te Heerlen zijn aangehouden een 17-jar. hulpbesteller der posterijen en diens vriend, eveneens 17 jaar oud. Beide jongelieden hadden den laatsten tijd postwissels verduisterd en door valsch- heid in geschrifte zich in totaal een bedrag van f 300 toegeëigend. Beide knapen zijn ingesloten en zullen ter beschikking van de Justitie gesteld worden. Zij hebben hun vergrijp bekend. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Wederom een doodelijk ongeluk. Op den onbewaakten overweg in de spoorlijn GoorDelden heeft Zaterdagavond een ongeluk met doodelijken afloop plaats gehad. De 33-jarige land bouwer J. Wiemering uit KerspelGoor, wilde zich, nadat hij zijn verloofde, die vlak bij Goor woont, thans had gebracht, per rijwiel naar zijn woning begeven. Toen hij bovengenoemden onbewaakten overweg tusschen wachtpost 25 en 26 passeerde, werd hij door den trein, die om 9.54 uur van Goor naar Delden vertrekt, gegrepen en gedood. Het zwaar verminkte lichaam werd ongeveer 50 M. van de plaats van het ongeluk gevonden. Het rijwiel was totaal vernield. Het ongeluk is des te droeviger, daar W. binnenkort in het huwelijk zou treden. KLEEREN IN BRAND. Toen de vrouw van den landbouwer Meulenbelt te De Wijk (Dr.) een petroleumstel wilde aanste ken, vloog de bak onder het toestel in brand. Ook de kleeren van de vrouw vatten vlam. Zij snelde de straat op, waar buren de vlammen met doeken doof den. In zorgwekkenden toestand moest de vrouw naar het ziekenhuis te* Hoogeveen worden vervoerd. KIND VERBRAND. Een driejarig jongetje, dat in de keuken van een huis aan de Schutterstraat te Haarlem speelde, kwam in een tobbe met heet water terecht. Het kind is naar het ziekenhuis vervoerd, waar het is overleden. BOERDERIJ AFGEBRAND Zaterdagochtend, ongeveer elf uur, ontstond door hooibroei brand in de boerderij van den heer J. P. Baltus, gelegen aan den Westdijk in de Schermer nabij Alkmaar. Een der knechts was aan het z.g. hooispitten, toen plotseling de vlammen uitsloegen. In een minimum van tijd stond het geheele gebouw in lichtelaaie. De brandweer van Alkmaar stond machteloos tegenover de vuurzee. Van den inboedel werd zoo goed als niets gered. Een stier, die in den stal stond, kon nog juist naar buiten worden ge bracht. De boerderij was verzekerd. DOOR HET BALCON GEZAKT. Te Groningen was een oude vrouw op het bal- con aan de achterzijde van haar woning bezig wasch goed op de lijnen te hangen. Eensklaps bezweek de vloer van het balcon. De vrouw zakte er door en kwam op de plaats der benedenbewoners terecht. Het bleek, dat zij vele snijwonden en een enkelbreuk had gekregen. In zorgwekkenden toestand werd zij naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. Gistermorgen is zij aan de gevolgen overleden. EEN ONVOORDEELIGE KLANT. Zeven ringen gestolen. Een juwelier in de Vlamingstraat te den Haag heeft een klant in zijn zaak gehad, die „zonder te vragen" zeven briljanten ringen heeft meegenomen De juwelier bemerktedezen diefstal te laat. De rin gen hadden een waarde van f 180. TUSSCHEN DEN HAAG EN ALBANIë. Een bewoner van de Weissenbruchtstrat te den Haag heeft bij de politie aangifte gedaan, dat uit een aangeteekenden brief, verzonden uit Den Haag naar Albanië, vijf bankbiljetten van 100 Zwitsersche francs zijn gestolen. WAPENS EN MUNITIE IN BESLAG GENOMEN. De politie heèft op het H. IJ. S. M.-station te den Haag twee mannen aangehouden, die in een acte- tasch elf cylinderrevolvers en 550 patronen bij zich hadden. Beiden zijn in arrest gesteld wegens over treding van de Vuurwapenwet. Wapens en munitie zijn in beslag genomen. Buitenland EEN BEENTJE IN DE KEEL. Een typiste die in het Criterionrestaurant in het West-End te Londen een vol-au-vent besteld had, kreeg bij het eten daarvan een kippenbeentje in de keel. Een operatie was noodig en die had haar zoo aangegrepen dat zij daarna een rustkuur moest on dergaan. Het restaurant is thans veroordeeld om alle kosten van de typiste te vergoeden, plus nog 10 voor de pijn die zij geleden had. DE ONTWAPENINGS-CONFERENTIE. VEEL GEPRAAT WAAR HET RESULTAAT! De correspondent van het Algemeen Handelsblad seint aan zijn blad hierover het volgende: De eerste periode van dé ontwapeningsconferentie werd Zaterdagmorgen afgesloten doordat in de al- gemeene commissie de bekende verdagingsresolutie- Benesj in haar geheel werd aangenomen. Vóór de resolutie stemden 41 gedelegeerden, waar van echter talrijken daarbij verklaarden dat zij de resolutie slechts onder voorwaarden aannamen. Tegen de resolutie stemden Duitschland en Sovjet- Rusland. Acht staten onthielden zich van stemming. Nader meldde onze correspondent te Genève: De voorstemmende landen waren Argentinië, Australië, België, Boliva, Brazilië, Canada, Chili, Columbia, Denemarken, Dominicaansche republiek, Engeland, Estland, Finland, Frankrijk, Griekenland Hedjaz, Ierland, Britsch-Indië, Japan, Letland, Li- tauen, Luxemburg, Mexico, Nederland, Noorwegen, Nieuw-Zeeland, Panama, Peru, Polen, Portugal, Roe menië, Siam, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Venezuela, de Vereenigde Staten van Amerika, Zuid-Afrika, Joego-Slavië, Zweden en Zwitserland. Van stemming hebben zich onthouden: Afgha nistan, Albanië, Bulgarije, China, Hongarije, Italië, Oostenrijk, Turkije. Onmiddellijk na de aanneming van de resolutie door de algemeene commissie, heeft Henderson de ontwapeningsconferentie in voltallige zitting bijeen geroepen om den wensch tot de regeeringen te richten den wapeningsstilstand van November 1931 die November 1932 ten einde loopt, met vier maan den te verlengen. Deze wensch werd aangenomen met 49 tegen 0 stemmen en één onthouding, van Afghanistan. Hierna werd de eerste periode der ontwapeningsconferetnie voair gesloten verklaard Het bureau zal 21 September weder bijeenkomen. De Italianen vertrekken. Zooals onze lezers reeds weten heeft zich op deze conferentie een ernstig incident voorgedaan. De Italiaansche gedelegeerde zeide „in naam der vrij heid" te spreken, waarop vanaf de banken der Franschen werd geroepen „weg met de moordenaars van Matteotti". Naar aanleiding hiervan seint de correspondent van het „Handelsblad" aan zijn blad het volgende: Tengevolge van het heftige incident dat zich gis teren in de interparlembentaire conferentie heeft voorgedaan tusschen de Fransche socialistische Ka merafgevaardigde Renaudel en eenige leden der Ita liaansche delegatie, waarbij Renaudel den Italianen verweet, dat het fascistisch systeem Matteotti had vermoord, hebben de Italiaansche gedelegeerden allen protesteerend de interparlementaire confe rentie verlaten, omdat Renaudel had geweigerd zijn verontschuldigingen aan te bieden en het bureau der interparlementaire commissie den Italiaanschen eisch van de hand had gewezen, dat Renaudel, in dien hij dit niet deed, van de verdere deelneming aan de conferentie zou worden uitgesloten. De Italianen hebben op last van Mussolini Genève verlaten. Bij de opening van de conferentie heeft de voor zitter Carton de Wiart, die gisteren door zijn aan wezigheid ter ontwapeningsconferentie de vergade ring niet had kunnen leiden, waarin het incident voorviel, heden medegedeeld dat hij na kennis neming van het stenografisch rapport zich verplicht achtte Renaudel tot de orde te roepen, aangezien deze buiten toestemming van den voorzitter had gesproken, buiten de orde was gegaan en woorden had gebezigd, die voor de Italiaansche delegatie beleedigend kunnen worden geacht. Renaudel heeft vandaag geprotesteerd tegen dit tot de orde roepen op grond van een eenzijdig on volledig stenografisch verlag, waarin niet wordt medegedeeld, dat de Italiaansche delegatie den Franschen had verweten, dat Frankrijk en Parijs een asyl en toevluchtsoord is voor moordenaars. Na deze verklaring was het incident gesloten. Zoo wordt de Internationale Samenwerking ge diend Een dame gedood; 4 gewonden. Zaterdag is te Sinzig bij Remagen aan den Rijn een taxi uit Godesberg, waarin waren gezeten een echtpaar en kind en twee dames uit Nederland, bij een poging om voor een andere auto uit te wijken, geslipt. Het voertuig kwam dwars over den weg te staan. Op hetzelfde oogenblik wilde een auto met 4 personen, komende uit Godesberg, passeeren. Deze reed op de dwars op den weg staande auto in, die daardoor geheel werd vernield. Op het hulpgeroep snelden voorbijgangers toe. Ook de brandweer en medisch personeel was spoedig ter plaatse om de gewonden te bevrijden uit de vernielde auto. Van het echtpaar was de vrouw reeds dood, de man kreeg een gecompliceerde schedelbreuk en het kind een bekkenfractuur. De beide inzittende dames kre gen eveneens ernstige verwondingen. De chauffeur was lichtgewond. De inzittenden van de andere auto werden slechts licht gewond. AFSTAND VAN ééN MAAND SALARIS. De burgemeester van New-York, Jimmy Walker, heeft aan ieder 147.000 gemeentelijke ambtenaren en beambten verzocht afstand te doen van een maand salaris, teneinde den ondragelijken belastingdruk te verlichten. New-York moet spoedig geld hebben, aldus Jimmy Walker, wanneer allen aan mijn ver zoek voldoen, dan 3a 1 dit een besparing geven van 26 millioen dollar. Hij vraagt zoo gauw mogelijk te antwoorden, daar anders tot loonsverlaging moet worden overgegaan. 80 PERSONEN VERDRONKEN. Tijdens een heftige storm zijn ongeveer 80 men schen in het Michiganmeer verdronken, die in kleine booten op het meer voeren en door het noodweer overvallen werden. Zij blijven tot volgende congreszitting. De 15.000 veteranen, die zich rondom het Capi- tool te Washington hebben gelegerd tijdens de slot zittingen van het congres, storen zich niet in het minst aan de aanmaningen van de politie om on middellijk de gebouwen te verlaten, die zij zonder toestemming der eigenaren hebben bezet. Hun leiders hebben het voornemen te kennen gegeven te blijven waar zij zijn, tot het Congres in December weer bijeen komt. De veteranen zijn thans bezig houten hutten te bouwen op open liggende terreinen. Zij zijn weinig geneigd zich vrijwillig terug te trekken. De vraag hoe men hen uitwijzen moet, zonder de kans te loo- pen, dat zij terug zullen keeren, is een probleem van de grootste moeilijkheid. De leiders der werk- loozen deelden aan de politie mede, dat de demon stranten geen tehuis hadden en geen arbeid, waar naar zij terug kunnen keeren. Zij verklaarden, dat de veteranen het constitutioneele recht van verga deren uitoefenen en gebruik maken van hun recht, tot het indienen van een petitie bij het Congres, om verlichting te krijgen van hun moeilijkheden. Zij vragen óf wel betaling van de bonus, óf wel werkgelegenheid. Men ziet in hun houding een directe uitdaging aan het adres der politie om hën met geweld te verwijderen. De mannen verklaarden niet alleen het leger werklooze veteranen te vertegenwoordigen, doch tevens milioenen werklooze burgers over het geheele land. De oud-strijders bespreken thans plannen tot het vormen van groepen, die voor hun onderhoud op bepaalde plaatsen worden aangewezen en daar een beroep moeten doen op de plaatselijke liefdadigheid, waarbij vooral bij de hotels en restaurants zal wor den aangeklopt. De toevoer van levensmiddelen wordt schaarsch en de expedities die de leiders uitzenden naar de voorsteden van Washington, brengen steeds minder voedsel met zich terug. Als men nu weet dat Amerika elf millioen werk- loozen telt, en er worden geen maatregelen getrof fen, dan kan het daar wat worden. DE STRAF VOLGT OP DE ZONDE. Door H. WITTINGTONG OWEN. Iedereen was 't er over eens, dat John Wilfox zich niet gentlemanlike had gedragen tegenover Lilian Janes en hij zelf was er tot zijn spijt al evenzeer van overtuigd. John en Lilian hadden samen geflirt. Hij was Hij was tooneelschrijver, talentvol, maar met wat „gezwollen hoofd", tengevolge van te vroeg en bru- vant succes. Zij was een pittig ding, met trots en gevoel van eigenwaarde. Op een dag bereikte haar het verrassende nieuws, dat zij, volgens den heer John Wilfox, die het al zijn kennissen mededeelde, met dezen heer in het hu welijk ging treden. Dit had tengevolge dat de jon gedame, toen het wat verlate huwelijksaanzoek haar tenslotte rechtstreeks uit den mond van John be reikte, botweg „neen" antwoordde. Toen deed John het onvergeeflijke. Hij schreef een tooneelstuk, waarvan de vrouwelijke hoofdrol in allerlei bijzonderheden een getrouwe copy naar het leven was: iedereen die haar kende, moest er Lilian in herkennen. De rol, die deze dame echter speelde in het stuk, was hoogst onsympathiek. Hij peinsde lang over een naam voor zijn creatuur en noémde haar tenslotte „Victoria Xonion", zoodat zelfs de naam iets belachelijks en onaantrekkelijks had. Het stuk werd opgevoerd, en zoodra hij bemerkte, hoe goed hij zijn wraak had uitgedacht, kreeg hij al berouw. De eerstvolgende maal dat ze elkander ontmoetten, beantwoordde Lilian zijn groet niet, doch keek door hem heen op een wijze, die hem een slapelooze nacht bezorgde. Hij schreef een brief met excuses en ontving geen antwoord. Hij stuurde bloemen en kreeg, ze terug. Op een morgen, terwijl hij tevergeefs trachtte zijn hoofd bij een ander tooneelstuk te houden, derd een dame bij hem aangediend. John keek ver strooid op het kaartje neer, dat de dienstbode hem overhandigde, kreeg toen een schok en zei toen hardop: „Victoria Xonion". Dat kan niet! Er bestaat geen Victoria Xonion, behalve de mijne!" Maar ze bestond! Ze bleek zelfs een mannelijke resolute dame te zijn, met een stem als een gene raal en doordringende oogen. Zoodra ze binnen kwam begon ze: Hoe durft U 't in uw hoofd te halen, een alleen staand weerloos meisje belachelijk te maken en te belasteren in een van uw slechte stukken? Wwelk meisje? stamelde John, die aan Lilian dacht. O bent U. Ja, ik ben Victoria Xonion, zei de manhaftige dame. Natuurlijk bent U door een of andere valsche vriendin van me opgestookt! Er zijn van die ver schrikkelijke schepsels, die weten, dat ik maar een zwak meisje ben. Maar ik ga naar een advocaat, ik zal iemaand weten te vinden, die me beschermt en U straft. John kreeg het benauwd. Hij voelde niets voor een proces, voor onkosten, schadevergoedingen en onge- wenschte publiciteit. Het spijt me erg, stamelde hij. Ik was er heilig van overtutigd, da zoo'n rare'k meen eh, dat die naam niet bestond. Als ik U kan schadeloos stellen met.met.laten we zeggen tien pond Het weerlooze meisje snoof verachtelijk. Ik ben van plan een aanklacht tegen u in te dienen van 10.000 pond schadeloosstelling te eischen, om dat u mijn kansen op een goed huwelijk bedorven hebt, door me als leugenachtig en kijfziek voor te stellen, ik, die de zachtheid in persoon ben. Zij streek haar snor op. John begon te pleiten. Ik ben maar een arm tooneelschrijvertje laten we het twintig pond maken Hij praatte zich een half uur schor, toen aan vaarde zij een chèque voor vijftig pond. John zonk amechtig in een leunstoel. Niet alleen had hij door dit ellendige stuk Lilian's achting verbeurd, nu kostte het hem qok nog vijftig pond. Twee dagen verliepen. Op een middag, toen hij probeerde in eën heftige scène tusschen een belee- digde heldin en een door berouw geknakten held zijn eigen tragedie te vergeten, werd er een dame aangediend. Er was geen kaartje' afgegeven, de dame die binnenkwam, zag er verlegen en zachtzin nig uit, maar toch bekroop hem een voorgevoel van naderend onheil. Zoodra ze zat, begon ze te snik ken. Hemel! zei John. Hij snelde weg om water te halen en toen de dame bedaard was, stamelde ze: Hoe kunt U zooiets doen! U hebt mij onmoge lijk gemaakt! Ik kan op mijn kantoor niet blijven en waar' vind ik een anadere betrekking opeens? Iedereen gelooft, dt ik werkelijk al die vreeselijkc dingen uit uw stuk gedaan heb. Waarom schreef U dat toch? Wat had ik U misdaan? £k kende U heelemaal niet. John keek angstig naar de telefoon. Krankzinning, natuurlijk, stapeldokter opbellen Ik.... eh begrijp U niet goed, zei hij voor zichtig. Met gekken met je altijd oppassen, al zien ze er nog zoo zachtzinnig uit. U zult me begrijpen, als ik U zeg, dat ik Victoria Xonion heet! John greep naar zijn hoofd. Hoe is het mogelijk! Ik dacht, dat ik een naam had verzonnen, die ner gens voorkwam. De dame begon weer te snikken. Het kostte twin tig pond, ze was bescheidener dan het weerlooze Intusschen liet ze een yernietegden John achter, die aan zijn haren zat te trekken, alsof ze eruit moesten. Sinsdien leefde hij in een nachtmerrie, werd schrikachtig, rilde als de bel ging, verschool zich als een misdadigerHij had visioenen van heele families Xonions, die hem kwamen bedreigen, van eindelooze rijen kleine Xonions, die huilend door zijn kamers trokken en daarbij werd zijn ver langen naar Lilian eiken dag ondraaglijker. Tenslotte waagde hij het nogmaals een brief te schrijven en hij speculeerde daarin op haar gevoel voor humor. Iedereen, die maar eên greintje begrip van humor had, moest lachen bij de beschrijving van zijn kwellingen en Wie lacht is verzoend. Hij zond den brief, met een ruiker rozen, die in elk geval niet werd geretourneerd. Antwoord kwam er ook niet. Maar ze ontmoetten elkander kort daarna op een partijtje. Lilian was koel, maar er tintelde iets in haar oogen. Dat gaf hem moed. Den volgenden dag zocht hij haar op, zwoegend met een record-groote doos bonbons. De vrede werd gesloten. Je brief heeft me tranen doen lachen, bekende ze. Je brief heeft me tranen doen lachen, bekende ze. Ik kan er nu óók om lachen, zei John, maar ik ril nóg als ik een bel hoor. Ik denk niet, zei Lilian, dat er nog méér juf frouwen zullen komen, die Victoria Xonion heeten. De hemel beware me, zei John huiverend. In Lilian's wangen kwamen kuiltjes. De eerste was namelijk een schoolvriendin van me en de tweede een kennisje van haar. Ze wilden me wreken, omdat ze je manier van doen tegenover mij schandelijk vonden! John gaapte haar aan met wijd-open mond. Wat! En mijn zeventig pond? Lilian's lachje werd nu stralend. Daar heb ik 'n verlovingsring voor gekocht, zei ze, haalde een étui te voorschijn en liet hem den ring zien. Ik dacht wel, dat je er niets op tegen zou hebben.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4