In orde? Binnenland. Een In- en Verkoopbureau van Tuinbouwproducten Uit den Omtrek SPORT EN WEDSTRIJDEN In dezen gespannen tijd, nu veler geestelijk even wicht door zorg en kommer is verbroken, onthouden we ons zooveel als even mogelijk is om strijdvragen op politiek gebied aan te voeren. 't Is o.i. nuttiger en noodiger te steunen en op te bouwen, dan door felle debatten de gemoederen te beroeren, waardoor de reeds bestaande verwij dering nog grooter wordt. Een uitzondering meenen we te mogen maken voor de j.l. gehouden vergadering van het Boeren- comlté, of te wel afdeeling van den Neutralen Bond van Boeren en Tuinders te Oudkarspel. Hoe het ter wereld met die z.g. neutraliteit gesteld is, daar kan zeker wel niemand meer uit wijs worden. Voor die z.g. neutrale vakorganisatie treedt op de communist de Weerdt van Nederhorstdenberg. De spreker steekt 't is in hem te prijzen zijn communistische overtuiging niet onder stoelen en banken. Men weet en wist, wat men aan den heer de Weerdt heeft. En toch laat het bestuur voor de vereeniging den communist optreden. Toen we indertijd op deze gang van izaken de aandacht vestigden, en wezen op de gevaarlijke richting, waarin gedreven werd, heetten Boeren-Comité en Neutrale Bond beslist Neutraal. 't Komt wel uit, dat we destijds goed gezien heb ben. In dit zelfde verband willen we nog eens wijzen op de inhoudlooze frasen, van communistische zijde op tuinbouwgebied gedebiteerd, 't Is nog geen jaar geleden, dat de heer Roselaar van Hoorn in dit blad een ingezonden stuk verzocht op te nemen, wat ook geschiedde. Toen schreef die mijnheer op hoogen, bewusten toon, dat het voorgoed uit zou zijn met het telen van waardelooze producten. „Planwirtschaft" precies zooveel verbouwen als noodig was, zou eenig en alleen uitkomst brengen. We veroorloofden ons destijds op dit stuk een niet malsche, doch zuiver zakelijke critiek. Het verweer daarop van mijnheer Roselaar was zakelijk niets, veel groote woorden, en pogen ons belachelijk te maken. Nu zijn we een jaar verder. Bewijzen de toestanden van heden, en de onder binding van heden niet zonneklaar de dwaasheid dezer radicale raadgevingen? En toch besluit de Neutrale Bond afd. Oudkarspel een afgevaardigde te kiezen, om n.l. eens een indruk te krijgen, hoe het in de heilstaat van Sovjet-Rus land toegaat. De redacteur Mathysen van „Het Volk" is er ook en geeft er in zijn blad omtrent zijn bevindingen laarzame berichten inzake zijn indrukken. In een der meest moderne bedrijven, een fabriek van tractoren, trof Mathysen toestanden, die in geen „kapitalistische Staat" in 't Westen zouden worden geduld. Welke waarde zal men kunnen toekennen aan de gegevens, verstrekt door de commissie onder leiding van den bevooroordeelden communist de Weerdt? Is men nu alweer vergeten in welk een verschrik- kelijken toestand de Duitsche boeren uit Rusland in hun land zijn teruggekeerd? Voor een reis naar Rusland geven B. en W. van Oudkarspel permissie om te collecteeren, ten einde de reiskosten te kunnen betalen. Dat gebeurt, ter wijl n.l. het crisis-comité geen uitkeering meer kan doen, want de kas is leeg. Zoo steunt een plaatselijke Overheid indirect een verkapte communistische propaganda. Een unicum in Nederland. Zou men van hoogerhand ingenomen zijn met zoo slappe, de revolutie-begunstigende houding van een Dagelijksch Bestuur eener gemeente? We kunnen het niet gelooven. Juister oordeelden B. en W. van Noordschar- woude, die pertinent het verzoek om daar te mogen collecteeren afwezen. A. T. Nieuwstijdingen EEN HUIS VOOR 52 GULDEN. Gemeente als hypotheekhoudster en koopster. Indertijd is aan een arbeider te Hornsterzwaag door het Rijk en de gemeente Schoterland een bij drage verstrekt van tezamen 1600 gulden om een woning in eigendom te verkrijgen. Daarop is voor hem met voorschot van de gemeente een op- bouwwoning gesticht, waarvoor hem een bedrag van 1900 gulden onder hypothecair verband door de gemeente verstrekt werd. Thans is gebleken dat hij, voor hem deze woning in eigendom werd gegeven, een particuliere schuld had. Bij vonnis van den kantonrechter reeds eenige jaren geleden gewezen was de vordering tot een betrekkelijk klein bedrag, aan den schuld- eischer toegewezen. Een en ander veroorzaakte vrij wat kosten, die ten laste van den arbeider kwamen. Deze betaalde niet, en voor eenigen tijd is nu bij adeurwaarders-exploit door den schuldeischer beslag gelegd op zijn woning, waarvan de gemeente als hypotheekhoudster in kennis werd gesteld. B. en W. hebben toen aan een notaris advies gevraagd, wat hun te doen stond en ook aan den minister het verzoek gericht welke maatregelen nu door de ge meente diende te worden genomen. Daarop is nog geen antwoord ingekomen. Op advies van den no taris werd besloten dat de gemeente krachtens haar recht als hypotheekhoudster tot verkoop van de woning overging en dan de woning kocht. Want, als de gemeente niet tot verkoop zou over gaan, dan zou dit geschied zijn vanwege den Schuld eischer. De deurwaarderskosten gaan nog op de hypotheek voor. Kocht de gemeente het pand niet, dan zou zij waarschijnlijk van de geheele hypotheek niets terug ontvangen hebben. B. en W. machtigden daarom den burgemeester het perceel te koopen, die het kocht voor52 gulden en de kosten! De gemeente lijdt niet veel schade en de schuld eischer en deurwaarder vischen wellicht achter het riet. OORLOGSSCHIP IN DE TREKVAART. Fantasieën van een Fransch blad. Als buitenlandsche bladen over ons land beginnen te schrijven, komt er wat fraais voor den dag, zoo weet „De Nieuwe Dag" te vertellen. Het Parijsche katholieke blad „La Croix" schcrijft over geruchten, dat de ex-keizer van plan is weer den troon te beklimmen en meldt, dan, dat de heer van Doorn den dag na de verkiezingen in Duitsch- land zich naar „Jandwoort" zal begeven, een plaats tusschen Haarlem en Amsterdam, waar een oorlogs schip hem zal afhalen. Dit slagschip moet dan dus in de Haarlemsche trekvaart liggen! SLAPTE. Vijftig arbeiders ontslagen. Aan vijftig arbeiders der ijzergieterij Diepen- broeck Reigers te Ulft is wegens slapte ontslag aangezegd. EEN MOORD OPGEHELDERD. Achttien jaren geleden in 1914 werd te Medemblik een 70-jarige alleenwonende manufac- turier vermoord. Het debiteurenboek was verdwe nen.. De publieke opinie wees als dader een politie agent aan, die met het onderzoek was belast. In verhoor genomen ontkende de man: men kon hem niets ten laste leggen. Hij geraaakte later echter uit den politiedienst, verhuisde naar Amsterdam. Dezer dagen hoorde men, dat hij zich was. Op zijn sterfbed nu heeft hij bekend, dat hij 18 jaar gele leden den moort op den manufacturier had gepleegd. DOODELIJK ONGELUK IN EEN LIFT. er onder den kring van vee- en pluimveehouders belangstelling voor bestaat en plaatselijke verte genwoordigers zich met ontvangst en distributie willen belasten. UITVOERING CRISIS-ZUIVELWET. De prijs van het merk voor boter op f 0.55 per kg. vastgesteld. De minister van economische zaken en arbeid hèeft met ingang van 31 Juli als prijs van het merk voor boter f.55 per kg. vastgesteld. Voorts wordt met ingang van denzelfden datum de vervoervergunning voor boter op 55 cent bepaald. Vrijdagavond reed aan 't Centr. Station te Am sterdam een 26-j. spoorwegarbeider een motortran- sportwagentje in een goederenlift. Waarschijnlijk is de man van het wagentje afgesprongen voor het j stilstond de bestuurders staan voorap met het gevolg dat hij tusschen het wagentje en de liftwand bekneld geraakt. Onmiddellijk schoten andere leden j van het personeel te hulp, maar mocht niet baten, de man bleek te zijn doodgedrukt. Arbeider vermoord'. Ziaterdagnacht is de 78-jarige arbeider E. H. vermoord in zijn woning te Onstwedde gevonden Zaterdagmorgen bleven de luiken van de wo ning van den ouden mart gesloten, hetgeen een melkrijder verdacht voorkwam. Hij stelde een onderzoek in en bemerkte dafi de deur van de woning niet gesloten was. IToen hij de kamer be trad ontdekt e.hij op den vloer in een grooten bloedplas het lijk van deni ouden man. Onmid dellijk waarschuwde hij de politie die de omge ving afzette en een voorloopig onderzoek instel de. Het inmiddels gewaarschuwde parket te Winschoten was des middags ter plaatse tot het doen van een nauwkeurig onderzoek. Ook de recherche uit Groningen was aanwezig. Het on derzoek nam meer dan viea uur in beslag. Dr. Mieremet uit Groningen heeft de sectie verricht Die man woonde alleen. Hijf stond bekend als ietwat zonderling. Van den daderj was nog geen spoor gevonden. Nadere berichtenmelden, dat twee nog jeug dige personen in verband met deze misdaad zijn gearresteerd. Hooi brand te Lith. Zaterdagmiddag te omstreeks half een brak orand uit in een hooiberg van den landbouwer T. van der Velde, wonende in de Engwijk te Lith Het vuur sloeg weldra over op twee andere hooi bergen die eveneens in vlammen opgingen. Een oogenblik bestond er gevaar voor de nabijgelegen boerderijen, doch de brandweer van Oss wist er ger te voorkomen. Ongeveer 100.000 kilogram hooi ging verloren. Firfïch zeeman in een logement van een trap gevallen en dood opgenomen. Zondagavond is in een logement aan de Leuve- haven te Rotterdam een ernstig ongeval gebeurd Ee 38-jarige Finsche zeeman I. A. Lindroos en de 40-jarige Estlandsche zeeman iWj. Maryku be gaven zich beiden langs, de trap naar de tweede etage. Die Estlander was in beschonken toestand en werd door den Fin, die geheel nuchter was, gesteund. Halverwege de tweede etage zijn zij over de balustrade naar beneden gestort. De Pin was op slag dood. De Estlander bekwam een schedelbreuk, zoodat zijn toestand hoogst ernstig is. (Uit het Handelsblad.") Twee motorfietsen gebotst. Bij een Zondag door de Blericksche motorclub georganiseerden sterrit botsten op een kruispunt twee motorrijwielen tegen elkaar. D|e agent van politie Th. van Heusden uit Wassenaar, met als duorijdster mej. D;. Gajidevoort eveneens uit Was senaar botste met zijn motorrijwiel in volle vaart tegen het motorrijwiel bestuurd door den bouw kundige J. van Soest uit Baarlo, die zijn broer op de duo had. Die heer van Heusden en mej. Gandevoort wer den beiden van het rijwiel geslingerd. De heer H. kreeg zware inwendige kneuzingen en een hersenschudding. Mej. G. smakte ttegen een boom, waardoor zij een gapende hoofdwonde op liep. De motorrijder van Soest werd aan been en hoofd vrij zwaar gewond. Zijn broer kwam er met eenige schrammen af. De drie eerstge noemde slachtoffers werden naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht, waar bleek,; dat de toe stand van van Heusden uiterst zorgwekkend was De motorrijwielen werden zeer zwaar beschadigd Omverkoo pbare Tuinbouwproductfin. In Noordhollamd wil men, vernietiging voorkomen en ze als veevoeder gebruiken. Dje leden der Commissie voor het instellen van een onderzoek naar de toestanden, in den land en tuinbouw in Noordholland t door Gedepu teerde Staten van dit gewest in het leven, geroe pen hebben zich gewend met een. circulaire tot landbouwvereenigingen en vereenigingen van pluimveehouders inzake de reeds herhaalde malen in de bladen ter sprake gebrachte vernietiging van producten door gebrek aan voldoenden om zet. Deze circulaire wijst erop, dat bv. kool en aardappelen een goed veevoeder zijn en het eerste ook als pluimveevoeder van beteekenis is. Het Prov. Bestuur van Noordholland is bereid een In- en Verkoopbureau van Tuinbouwproducten in het leven te roepen, waardoor het mogelijk zal worden gratis veevoeder tter beschikking te stel len met alleen de vervoerkosten voor rekening der afnemers. Voo naardappelen zou alleen bv. 50 gulden per wagon vai) 10.000 kilogram ge vraagd worden. ,Waar reeds op verschillende plaatsen aangevoerde groenten onverkoopbaar waren, wil genoemde commissie de spoedige in werkingtreding van het bureau bevorderen, mits MELK AAN ZUIVELFABRIEKEN. De uitbetaling van den toeslag. Omtrent de te volgen wijze van uitbetaling van den toeslag van de Crisis-Zuivel-Centrale op de door veehouders aan zuivelfabrieken geleverde meik, wordt het volgende ter kennis van belanghebbenden Door Coöperatieve Zuivelfabrieken, die uitsluitend melk van deelgenooten verwerken en dus geen in brengers of losse leveranciers hebben, kan de toe slag ongesplitst van het overige melkgeld, dus in één totaal bedrag uitgekeerd worden. Daar tegen dienen de Coöperatieve Zuivelfabrie ken met inbrengers of losse leveranciers voor deze personen en de particuliere fabrieken voor alle leveranciers den toeslag afzonderlijk te vermelden. Het ligt in de bedoeling om door nauwgezette con trole de richtige naleving van deze bepaling te be vorderen. Bij nalatigheid kan intrekking van de erkenning als producent door de Crisis-Zuivel-Cen trale volgen. Nieuwe voorzitter Radioraad. Bij Kon. Besluit is benoemd tot lid, tevens voorzitter van den Radioraad, en tot lid tevens voorzitter van de Radio Omroep Controle Com missie de heer H. van Boeyen, lid van Gedepu teerde Staten van de provincie Zuidholland te Voorburg. De heer H. van Boeyen, die als opvolger van wijlen dr. J. Th. de Visser tot voorzitter van den Radioraad en de Radio Omroep Controle Com missie is benoemd in de vacature de Visser als voorzitter van de algemeene programma commis sie zal nog moeten worden voorzien werd 23 Mei 1889 te Putten (Geld.) geboren. Hij is dus 43 jaar oud. De nieuwbenoemde voorzitter is, evenals zijn voorganger was, van C|hrist. Hist, richting. Het lidmaatschap van Prov. Staten van Zuidholland bekleedt hij sedert 1923, dat, van Gedeputeerde Staten sedert 1925. Ziijn levensloop In aansluiting van de mededeelingen; omtrent den nieuwbenoemden voorzitter van derf Radio raad, den heer van Boeyen kan nog worden ge meld, dat de heer van B. zijn opleiding ontving aan de H.B.S. met vijfjarigen cursus en na de ze te hebben doorloopen in het bezit kwam van de aktes M. O. Staatswetenschappen en diploma's gemeente-administratie. Zijn ambtelijke loopbaan ving hij' aan op de Provinciale Griffie van Gelderland In 1915 ging hij over naar het departement van Waterstaat als adjunct commies. In vijf jaren ttijds doorliep de heer van Boeyen de rangen van adj. commies commies, hoofdcommies, en referendaris. Tegelij kertijd was hij van 1919; af wethouder van ie snelgroeiende gemeente Voorburg. Zoowel deze functie als die van referendaris aan het depar tement werden nog door heip bekleed, toen hij na in den zomer van 1923 tot lid van Pro vinciale Staten te zijn gekozen in September 1925 tot lid van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie werd benoemd. De heer van Boeyen heeft zich voorts bewo gen op het gebied van kerk en school. Hij was jaren lang directeur en daarna ouderling en voorzitter van het college van notabelen der Ned. Herv. Kerk te Voorburg en gedurende 15 jaren voorzitter van verschillende schoolbe sturen. Op publiek terrein heeft hij zich naast zijn ambt van Gedeputeerde in verschillende functies begeven. Hij was destijds lid van de Staatscom missie inzake de finantieele verhouding tusschen Rijk en gemeenten en is thans nog lid van de commissie van Rijckevorsel betreffende heb ver- keersvraagstuk ZuidhollandNoordbrabant Zeeland. Voorts is hij voorzitter van de provin ciale advies-commissie voor de uitbreidingsplan,- men en voorzitter van de commissie, belast met het ontwerpen van een streekplan voor het eiland IJsselmonde. De heer van Boeyen is lid van het hoofdbe stuur der C)hrist. Hist. Unie, lid van het Kamer kringbestuur Leiden, voorzitter van een Staten- kringbestuur en lid van het hoofdbestuur der vereeniging van O. Hi. leden van gemeentebestu ren. (Nrd. Holl. D'bl.) Buitenland ERNSTIG SPOORWEGONGEVAL IN DE POOLSCHE CORRIDOR. 20 personen gewond. Gisteren ontspoorden tusschen Subkau en Narkau de laatste vijf wagons van den uit Posen komenden sneltrein Krakau—Golingen. De vijf wagons werden ernstig beschadigd en gedeeltelijk zelfs vernield. Twintig personen werden gewond, waarvan zes ern stig. Kort na de ramp vertrok een ambulancetrein uit Dirschau met doktoren en verplegend personeel De oorzaak van de ontsporing is nog onbekend. ERNSTIGE BENZINEONTPLOFFING. In de Slowakijsche gemeente Heiligenkreuz vond een ernstige benzine-ontploffing plaats, waarbij 6 personen werden gedood, 9 zwaar en 15 licht ge wond werden. De koopman Knoepfel was in den kelder van zijn huis bezig met het bijvullen van een benzinetank, aarbij hij geholpen werd door een knecht, die een brandende kaars in de hand hield. Een ontploffing volgde en weldra stond het huis in lichterlaaie. Door de ontploffing werden de muren van het huis honderden meters weggeslingerd. On der de slachtoffers bevinden zich niet alleen de be woners van het huis, doch ook personen uit de on middellijke nabijheid. TWEE UUR OPGESLOTEN IN EEN SAFE. Twee accountants van de firma Price, Waterhouse en Co., een Engelschman en een Zweed, die belast aren met het onderzoek in de zaak Kreuger, hebben twee uur opgesloten gezeten in de groote safe van het Zweedsche luciferspaleis te Stockholm. Zij wa ren, de safe binnengegaan om stukken weg te bergen die zij nagezien hadden. Terwijl zij daarmee bezig waren, hoorden zij plotseling de deur dichtsl aan. Een bediende had per ongeluk het sluitingstoestel aangeraakt. Onmiddellijk riepen de bedienden bui ten de safe de hulp van een slotemaker in, doch deze zag geen kans de deur open te krijgen. Hij was met zijn helpers al twee uurb ezig toen men geluk kig een duplicaatsleutel vond en de safe kon openen. Gelukkig was er in de deur van de safe een lucht koker. Niettemin was het op den duur in die afge sloten ruimte voor de beide opgeslotenen toch wel erg benauwd geworden. Zij hebben echter geen na- deelige gevolgen van hun avontuur ondervonden. DE BRAND VAN DE GEORGES PHILIPPAR. Het onderzoek naar aanleiding van den brand en het zinken van de Georges Philippar kan nog niet als geëindigd beschouwd worden. Naar men weet kwam de commissie voorloopig tot de gevolg trekking, dat de brand kan worden geweten aan kortsluiting, een brandend voorwerp of een aanslag zonder dat de eene onderstelling als waarschijnlijker dan de andere mag worden aangewezen. De com missie was echter nog niet in de gelegenheid het rapport van de maritieme overheid te Djibouti te onderzoeken. Dit rapport bereikte haar zoo even en bestudeering van dit document zal nog wel eeni gen tijd vorderen. Anderzijds kwam het rapport van inspecteur van de zeevaart te Saigon over het verhoor van alle Chineesche schepelingen van de Georges Philippar nog niet in het bezit van de com- ALKMAAR. HET NATIONAAL MUZIEKCONCOURS. Door een vijftal corpsen werd aan den marsch- wedstrijd deelgenomen. Uitslag: „Kunstkring" (Spaarndam) le prijs, 112 p.; „Winnubst" (Den Helder) le prijs, 120 p.; „Utile Dulci" (Haarlem) 2e prijs 99 p.; Jongelieden Cen traal" (A'dam) le prijs, 107 p.; „Voorwaarts" (Haar lem) 2e prijs, 11 p. Uitslag concert-wedstrijd: 2e afd. Fanfare: „Oost-Knollend, kapel" (Oost- Knollendam) 2e prijs, 284 p. 2e afd. Harmonie: „Voorwaarts" (Haarlem) 2e prijs, 251 p.; „Utile Culci" (Haaarlem), 2e pr., 282 punten. le Afd. Fanfare: „Concordi" (Hoogkarspel), 2e pr., 277 p.; Jong. Fanfare Centr., (A'dam), 2e prijs, 279 p. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: „Winnubst", (Helder), le prijs, 337 p. Eere-afd. Fanfare: „Ons Genoegen" (Wijdenes), le prijs, 310 p. Eere-afd. Harmonie: „Excelsior" (N.-Scharwoude) le prijs, 315 p. Superieure afd. Fanfare: „Crescenda" (Westzaan) le prijs, 344 p. „Kunst na Arbeid" (Z.-Scharwoude), le pr., 327 p.; „Onder Ons" (Dirkshorn), le pr., 330 p. „Kunst kring" (Spaarndam), le pr. 314 p. Superieure afd. Harmonie: „Zaanl. Kapel" (Koog aan de Zaan), le prijs, 339 p.; „Gen. Karei van der Heijden" (Zalt-Bommel) le prijs, 339 p. De jury bestond uit de heeren Jos. de Klerk (Haarlem), Sam Vlessing (IJmuiden), M. C. de Rovaart (Amsterdam). Uitslag Eere-wedstrijd: Sectie Harmonie: Zaanl. Kapel, Koog a. d. Zaan, le eereprijs met 152 p.; Gen. Karei v. d. Heijden, 2e eereprijs, 15 p.; Excelsior, Noordscharwoude, 3e eereprijs 146 p. Sectie fanfare: Kunst na Arbeid, Z.-scharwoude, le eereprijs 148 p.; Crescendo (Westzaan) 2e eereprijs 146 p.; Ons Ge noegen (Wijdenes) 145 p., 3e eereprijs. Het hoogst aantal punten in den concertwed strijd over het geheele concours behaalde Concordia (Oostzaan) met 345 punten. BRAND TE HEER HUGOWAARD. Een boerderij door hooibroei vernield. Hedenmorgen te ongeveer vijf uur ontdekten bu ren brand in de boerderij van den heer K. de Boer Jzn. te Heer Hugowaard-Noord. Zij wierpen de deu ren open en toen bleek hun, dat een met hooi ge laden driewielde kar in brand stond. De vlammen sloegen over naar het opgestapelde hooi, dat in de onmiddellijke nabijheid stond en weldra nam de brand zoo'n omvang aan, dat aan blusschen niet meer te denken viel, niettegenstaande eenige krach tige pogingen van de Brandweer uit Heer Hugo- waard. Het geheele pand brandde af. Niets kon wor den gered, noch van de voorraden hooi, noch van den inboedel. Het gezin van den heer De Boer kon zich ternauwernood redden. D. T. S.-JVETERANEN—BEURTSCHIPPERS. 3—2. Zaterdagavond vond de derby plaats tusschen de D. T. S.-Veteranen en de Beurtschippers; het was een verwoede strijd tusschen zware en lichte moto ren", waarbij de tien lichte „motoren" een magere 3—2 zege behaalden. Omstreeks half acht fluit de scheidsrechter de elftallen in het veld, waarbij de D. T. S.-veteranen met het volgende elftal uitkomen: P. Eiland P. Mienes K. de Ruiter W. Jonker K. Kooi Bleek M. Smit, J. Smit, C. v. d. Hoven, L. Tromp De aanvoerder van de Beurtschippers wint de toss en D. T. S. trapt af. Dadelijk ontwikkelt zich een zeer enthousiast spel, waarbij de Beurtschippers, mede doordat D. T. S. maar 9 spelers heeft, al da delijk het D. T. S. doel in gevaar brengen. De beurtschippers zijn vooortdurend in de meer derheid, hetgeen ok na 20 minuten spelen in een doelfiunt wordt uitgedrukt, als de rechtsbuiten van de Beurtschippers de bal hard voor het doel plaatst, een D.T.S.-back de bal slecht raakt en de mid- voor van de Beurtschippers de bal in de touwen jaagt. 0—1. Al spoedig komt D.T.S.' tiende man in het veld, waardoor de ploegen vrijwel tegen alkaar opwegen. D, D.T.S. rechtsback schiet de bal ver naar voren, deze wordt opgevangen door de linksbinnen, welke goed naar de mid-voor plaatst, die onhoudbaar in schiet. 11. Een oogenblik later komt dezelfde speler alleen voor den keeper te staan, maar de ingeschoten bal wordt mooi gehouden. Dan nog eenig heen en weer getrop en de scheids rechter fluit rust. Na de rust neemt D.T.S. het spel in handen, met af en toe een gevaarlijke doorbraak van de Beurtschippers. Het zijn ook de beurtschippers, die uit een mooie doorbraak door een schitterend schot van de links binnen de leiding hernemen. 12. Maar D.T.S. laat het er ook niet bij zitten en een goede voorzet van de rechtsbuiten, wordt goed inge zet. 22. Maar nu begint er pas spanning in te komen; beide partijen strijden verwoed om de leiding, de D.T.S.-spil wordt omvergeloopen door de Beurt schippers-spil, als een roeibootje door een oceaan stomer, maar als de eerste de bal een oogenblik later op het middenveld te pakken krijgt, plaatst hij hard naar links, de bal wordt Van hier mooi voor het doel geplaatst en het is wederom de mid-voor, die den kranigen keeper van de Beurtschippers het nakijken geeft. 32. Vlak voor het einde krijgt de midvoor van de Beurtschippers nog een goede kans, maar zijn schot gaat naast. Daarna fluit de scheidsrechter einde van deze aardige „matsch". Met deze overwinning hebben de D.T.S.-veteranen een mooi schip onder glas gewonnen, uitgeloofd door de Beurtschippers. We zien de Beurtschippers gaarne nog weer eens in Oudkarspel terug.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4