Binnenlandsch Overzicht Een Potpourri die 121 uren duurt. Vacantieweertje. De politieke terreur :n den Haag. Nederland te Los An gelos. De derde kruiser. Ov-_* htt weer hebben we dezen zomer over h't algemeen niet te klagen gehad en ook voor den vaeantietiid valt het nog wel mee. Dat is zeer gelukkig voor de menschen die wil'Ien en kuninen uittgaan en zeer profijtelijk voor de za kenlieden, die voor een groot deel van hun ver diensten op het vacantieseizoen zijn1 aangewezen Toen in de eerste vacantiedagen, wat regendrup pels vielen, grepen aanstonds velen naar de pen om hun traditioneel betoog te houden over oen vervroeging der vacamties. De huidige school - vacanties zouden juist in een tijd vallen, waarin ten onzent veel regen plast. Of het juist is? In vacantietijd is een mensch meer geneigd om op het weer te letten dan anders. Ware dat niet hetj geval, dan zou men o.i. hebben kunnen bestati- gen, 'dat het in Nederland van Januari tot De cember regent, als men het niet hebben lean, en dat de zon er schijnt als men n^et e^n para- pluie van huis gaat. Velen vergeten, jdat de schoolvacanties sinds eenige jaren reeds zijn vervroegd. Voor de lagere scholen in het bijzonder vielen de vacanties eer tijds steeds in Augustus, totdat men ontdekte dat Augustus een speciale regenmaand was. Bij wij- zo van proef werden de schoolvacanties oen vrij algemeen een drietal weken vervroegd. Thans ech ter heeft men geconstateerd dat het ook in Juli kan regenen. Moet de aanvangsdatum! nu eerst nog verder worden teruggebracht om de menschen tot het inzicht te brengen dat het in Juni ook nat kan zijn? De vervroegde vacanties hebben in vele plaat sen tot gevolg gehad, dat de inspanning der kin deren voor een schoolperiode van; Augustus tot Kerstmis te groot werd geacht, waarom een na- jaarsvacantie werd tusschengevoegd, of de twee vrije dagen voor het plaatsen der kachels en het witten der scholen tot een verlof van een weekje wedden uitgedijd. Men houdt zijn hart vast voor de consequenties, ewlke aan een nieuwe vervroe ging der schoolvacanties kunnen zijn verbonden. Er is geen ding, waarin een klein land niet even groot kan zijn als een geweldig nabuur. Ve len landgenooten was het daarom( al lang een doorn in het oog, dat de Duitsche politieke vecht jassen in zulke 'mooie pakjes rondliepen en er elkaar naar hartelust beoorloogden, terwijl' hier alle politieke hartstocht slechts in; wat scheid- partijtjes ter vergadering of in de politieke bla-'- den kon worden uitgevierd. Een socialistische jongeman te Amsterdam vond uit, dat er ook ten onzent wat meer leven in de politieke brouwerij moest komen. Hij sticht te, tegen den zin overigens der kopstukken van zijn partij een afweerorganisatie tegen het fas cisme. dat in ons land, nog moest worden gebo ren, ging naar zijn kleermaker, waar hij zich een generaalsuniform liet aanmeten, verspreid 'de zijn portret middels de arbeiderspers en zit sedert dag en nacht te wachten op de aanmelding van soldaten. Een paar menschen, die het wat zielig vonden, stichtten in allerijl een vereeniging van zwarthemden, die het voorloopig zonder een Mussolini moeten doen en toen eindelijk kregen de communisten de kans om wat straatheibeltjes uit te lokken. Fascisten en bolsjes raakten slaags in Overschie en Schiedam. Van de week troffen ze elkaar zelfs op hetl Buitenhof in den Haag. De zwarthemden trokken hun messen* plant-ten die in eenige communistische lijven en trokken daarop in gesloten colonne af. Net echt buiten- landsch. Ons dunkt dat het nu weer eens welletjes wordt met de oomedie. ÏWe hebben er geen enkele behoefte aan om het buitenland, speciaal onze Oosterburen hier in alle opzichten te imiteeren. We moesten die mooie pakjes en het optrekken in gesloten colonnes nu maar gaan verbieden, voor dat ook hier de dooden gaan vallen in dit nieu we politieke spel. Toen Wijnkoop; eens een he vig militante bevlieging kreeg, hebben; ze hem irei een glaasje water kunnen kalmeeren. Een paar flinke waterstralen van de brandweer op gesloten formaties van Fascisten of Roode Fron ters, zouden in korten tijd al het militante vuur onzer politieke krijgsscharen kunnen blusschen In Duitschland moeten galg en rad weer worden opgericht om aan de politieke uitwassen paal en perk te stellen, hier kunnen we het thans nog met de brandweer af. In Los Angelos is het alles bij elkaar toch een sof geworden voor ons land. Men heeft betoogd, dat de eer onzer natie gemoeid was met de Ne- derlandsche deelname aan de Olympische spelen en dat zelfs geen verwijzing naar de slechte tijds omstandigheden een excuur kon zijn voor af zijdigheid. Nederlands driekleur moest en zou wapperen aan Üe andere zijde van den Oceaan. I Enfin, we hebben een ploeg het beste van het beste kunnen uitzenden. Van Egmond behaalde een wielerkampioenschap, zoodatlukkig om de eer van de natie onze vlag een paar minuten om hoog is gegaan aan den middelsten mast te Los Angelos. Willy den Ouden werd. tweede op de 100 meter schoolslag en we juichten heel hard om onze desillusie, dat ze geen eerste was ge worden waarop we vast hadden gerekend weg te juichen. Voor de prestaties van ex zus Braun hebben we ook even in de handen kuninen klappen. Onze zeilers, de gebrs. Maas, hebben ons vele dagen in spanning kunnen houden om 1 de mooie kans, die ze maakten, ofschoon we an- 1 fiers maar bitter weinig met de zeilsport op- hebben. Overigens was het een en al teleurstel ling. Onze geweldige hardlooper Berger, onze hinkstapsprong fenomeen Peters, de hoogspringen- de juffr. Gisolef onze gesterde ruiters, onze schermkampioenen, estafette loopsters, onze roei ers, aan al deze illusteren is de Nederlandsche sportwereld voor 40.000 pop bekocht geweest. Maar aan de eer der natie is voldaan en dat is mei; geen geld te betalen. Niet alle menschen willen met een zelfde blij heid hun offers brengen voor den roem van onze vlag als de Nederlandsche sportslieden. In ons Indie bv. is men niet bereid om de helft derkos- ten mee te dragen voor den derden kruiser, met welken we over alle wereldzeeën het noodige res pect voor onze driekleur zouden kunnen af dwingen. Het is een slechte tijd zeiden ze daar in den Volksraad en als ze in het Moederland een .derden kruiser voor Indie willen hebben, dan moeten ze die zelf maar betalen. Zoo'n kruiser zoo meenden ze in deiu Volksraad, was een mooi ding voor werkverschaffing. Die bouw; van den kruiser spaart aan het Rijk een hoop werkloo- zerjsteun uit en dus is er geen enkele reden om de kosten voor Üe helft of voor welk deel ook, op Indie te verhalen. ZZoo ongeveer luidde de motiveering van een motie Soeroso in den InÜischen volksraad. .De motie werd aangenomen met 3127 stemmen. Ze haalt natuurlijk niets uit, want wat ons op perbestuur hier over Indie beslist, is afgedaan. De volksraad mag daartegen in hoogstens een wensch kenbaar maken. Ons Weekpraatje We hebben ons onlangs zeer gevleid gevoeld door den oproep tot medewerking van den Mi nister President aan hen, die geroepen zijn om de openbare meening voor te lichten. Het is werkelijk een onderscheiding om met een mi nister en edelman te ijveren voor het welzijn van het volk. De ons toegewezen, taak schijnt daar uit te bestaan, Öat we het publiek duidelijk ma ken, hoe ingewikkeld de crisisproblemen zijn en van welk een groot algemeen belang het is, dat we offers aanvaarden om eigen dingen, als in flatie of een algeheel staatsbankroet te voor komen. In dat opzicht hebben we werkelijk ons best gedaan en we zullen ons best blijven doen, maar we moeten toch uitdrukkelijk' bedingen, dat onze compagnon ministers de samenwerking! re- eel doorvoeren en ons niet in de wielen rijden^ want dan zouden we tot de ontbinding van de vennootschap moeten besluiten. Als wij het volk aanzetten om de tering naar de crisisnering te zetten, dan, moeten de minis ters niet als bons viveurs in hun departement optreden en daarmee aan den heer Braat alle gelegenheid bieden om het volk, dat we van dag tot dag crisisdown praten, tot hernieuwd gepruL, tel te vervoeren. Zuinigheid in de staatshuis houding is een stelsel voor alle tijden, maar als er crisis in het land is, dan is dat stelsel gewor den tot een wet voor Meden en Perzen, een regel zonder uitzondering. De regeering weet tot hoeveel wrevel het aan leiding heeft gegeven dat een aantal politieke persoonlijkheden en ambtenaren kans hebben ge zien om door cumulatie van ambten en pensioe nen een inkomen te verwerven* dat ver boven het normale uitgaat. De regeering zelve beweert dat ze aan dien misstand eerder reeds eigener be weging paal en perk heeft gesteld en voorts, dat de mare omtrent een en ander erger is dan de kwaal. Wij voor ons we zouden er nog aan wil len toevoegen dat het in normale tijdsomstan digheden ook niet zoo erg is, als sommige perso nen door samenvoeging van ambten en later dus ook van pensioenen, zich een inkomen verwer ven, dat tot boven het middelmatige stijgt, want sommige capaciteiten gaan eveneens boven het middelmatige uit. Op het oogenblik wekt het ontstemming dat weet de regeering wan neer ene persoon werk wiï doen voor twee of zich de arbeidsresulftaten van twee, in pensioen of samentrekking van loon en pensioen ver werft. Zoo iets vloekt ook met den huidigen nood, waarin er voor honderdduizenden geen werk is en geen verdienste. Alfe de regeering gedane zaken excuseert met gewezen verhoudingen, dan heeft ze het gelijk aan haar zijde. Voor het heden echter is zij, blij kens haar verklaringen in de volksvertegenwoor diging, tegen verdere mogelijkheden tot cumula tie van salarissen en pensioenen. Zeer terecht. Maar toch blijft de praktijk in tegenspraak met haar bedoelingen en dat isi iets, wat het volk niet begrijpt en dat wij, die geroepen heeten om de publieke opinie van voorlichting te dienen, onmogelijk weten goed te praten. In een onzer grootere gemeenten/ werd dezer dagen iemand tot burgemeester benoemd, die wel inkomsten had uit functies, welke hij reeds eer der had waargenomen, maar die ook nog betrek kel'ijk jong was en blijkens door hem gedane publicaties een zeer te waardeeren kracht is in zake het bestuurswezen, meer in het bijzonder terzake finantieel gemeentelijk beheer. Het is goed als aan zoo'n kracht de gelegenheid wordt geboden om zich de gemeenschap, ten nutte te n aken. Echter waarom een gepensionneerd grooti ma joor van het leger geroepen moet worden om zijn bestuurlijke talenten te laten schitteren ads hoofd der gemeente Sitedum, terwijl' er zooveel menschen, zonder inkomen, geschikt zijn om de Stedumsche bevolking op het pad van rust, orde en Stedumsche welvaart te houden, terwijl er bovendien straks een aantal verdienstelijke ge meente-ambtenaren hét crisis-bosch, met wacht geld, zal worden ingestuurd, ziet, dat begrjjpt. de publieke opinie niet, nóch de heer Braat, nóch de journalist, die geroepen is de publieke opinie tegenover harde crisismaatregelen tam-tam te houden. En waarom een gepensioneerde kolonel direc teur moet worden van het luchtvaartbedrijf in Soesterberg, begrijpen wij om al de genoemde re denen evenmin. Als de heer Braat te dezer zake vragen stelt aan de regeering, dan antwoordt de Minister van Oorlog, dat bedoelde kolonel maar f4000,pensioen geniet en als directeur te Soesterberg er nog maar f4000,salaris bij zal krijgen. Wil de minister daarmee zeggen, dat we ons om die paar duizend gulden maar niet zoo druk moeten maken? Vijf etmalen feest in het land van koeien en komkommers. Zpstjg pak- jes cigaretten en vijftig koppen zwarte koffie de dagelijksehe versnapering Het moet wel de aandacht trekken en de lach lust opwekken. Waartoe men al niet komt om wat te verdienen! !ln het Algemeen Handelsblad" van heden morgen lezen wij het volgende: Het Noord-Limburgsche plaatsje Horst ligt uit de voegen. Het is gedaan met de heerlijkheid van de landelijke stilte. Die boeren kunnen met hun gedachten niet bij het werk blijven en la ten den akker eenige malen per dag een uurtje in |den steek om Siaan het dorpscafé te tijgen. De buurvrouwen' vergeten het dorpsmieuws om elkaar op de hoogte te houden met den stand van zaken in de herberg. De jeugd verlaat huis en hoeve om uren lang voor de gelagkamer post te vatten. In de stille dorpsstraten heerscht een ongewone kermisdrukte. Het is ,.l)auerklavierwelltmeister" Heinz Arntz uit Dusseldoref, die dit alles op zijn ge weten heeft. Waarom hij dit eenvoudige plaatsje heeft uitgekozen om het wereldrecord-pianospel te verbeteren, weet niemand. Maar het kleinste kin|d van de straat en de boer van de verst' afge legen hoeve weet precies te vertellen, hoeveel uren de record-jager ,,'r op het zitte" en hoeveel minuten hij in dien tijd heeft gepauzeerd. In een doodgewoon café zit deze razende Hoe- land vijf dagen en vijf nachten aan éen stuk te tokkelen. Ein van uren uit den omtrek komt men kijken naar dit wereldwonder. De burgemeester heeft voor dezei gelegenheid het sluitingsuur verlengd; de caféhouder het bier bier van twaalf op vijftien eenten gezet en uit de gemeentenaren is een controlecommissie ge- orvmd om dAi virtuoos op de vingers te tikken, als een seconde geen muziek wordt gehoord. 'sNaehts gaan de heeren comité led en aan de stamtafel kaarten, terwijl herr Arntz met fiksche marschen en hartstochtelijke opera-muziek half Horst uit den slaap houdt. En tegelijk met de ouzverture van de dorpshanen komen de boeren hooren, hoe het gegaan is. „In einen rits door." zegt de feestcommissie dan en met een vroolijk hart gaan de Horstenaren naar! koeien en kom kommers. Tegen den tijd, dat de dorpsbarbier het café binnenstapt om den pianist, die dan in zij|n rie ten tuinstoeltje achterover leunt eii een woesten galop aanheft, te soigneeren, stijgt! de belang stelling zeer. En als de assistente den record jager allerlei lekkere hapjes- in, den mond stopt, loopt-heel het dorp uit. Dan kijkt de ,,Weltmeis- ter" met zijn vermoeide, grootel oogen door het lokaal, waar een zwoele, benauwde atmosfeer hangt van cigaretten- en pijpendamp en hij speelt: ,,Das musz ein S,t ck vom Himmel sein." Hij neemt dan een teug koffie en steekt nog een si garet op, terwijl hij met de linkerhand eenige accooredn aanslaat. ,Hpeule", roept het publiek. En de ,,Dauerklavierweltmeister,' zet zijn zoo veel-duizend-zooveelster nummer in ,,Ich bin ja heut' so gliicklich"; de zaal zingt mee ,,so glück lich wie noch nie"...... Plaatselijk Nieuws PAARDENSPORT. Een groote demonstratiemiddag door de Landelijke Rijvereeniging „Westfriesland" en „Oudkarspel" op het D. T. S.-terrein te Oudkarspel op Zondag 14 Augustus a.s. Paardensport. Een woord dat een heerlijke klank heeft voor de paardenliefhebbers(sters), en dat de aandacht trekt van hen, die in de gelegen heid zijn met bewonderende blikken te staren naar het ras en zijn berijder (ster), wanneer deze zich in flinken ren, galop, dan wel stapvoets voort bewegen. Men bewondert de sierlijke lijnen van het rij paard en de forsche of gracieuse houding van ruiter en amazone. Hoè jammer dat dit edele dier zoo geheel door de mechanische kracht wordt verdrongen. Er is geen plaats meer voor in het hedendaagsche jagende bedrijfsleven. En nu mag men op de boulevard te Scheveningen een Concours d'Elegance organiseeren voor auto's, men mag de vervolmaking van luxe en comfort be wonderen, wij twijfelen er niet aan of een ieder zal het met ons eens zijn, dat niet gaat boven een rijtuig, bespannen met een paar mooie paarden. Daarom, nu alles wordt gemechaniseerd, en ook menige dame achter het stuurrad plaats neemt, moet men het toejuichen, dat op hét oogenblik het paard de volle aandacht niet alleen trekt van onze jongens en meisjes, om zich in de edele rijkunst te oefenen, maar ook liefde wordt aangekweekt voor dit edele trouwe dier. Overal worden tegenwoordig rijvereenigingen op gericht, waarvan de leden zich onder deskundige leiding gaan bekwamen in het paardrijden. En nu deze sport zoo aan het opkomen is, meende de V. V. V. V. V. te Oudkarspel niet beter te kunnen doen dan voor Zondag 14 Augustus a.s. een Demon stratiemiddag te organiseeren, waarbij o. a. zal uit komen „Lady", het kampioen-springpaard 1931, Stadion Amsterdam, terwijl de bekende rijvereen. „Westfriesland" en „Oudkarspel" zullen demon- streeren. Wij mogen hier het programma nog laten volgen: 1. Entree Parade; 2. Polonaise; 3. Dressuurproef en Manége-figuren; 4. De Vier Jockey's, zwaardere rijkunst; 5. Stoelenrace; 6. Figuren op den cirkel; 7. Polonaise met hindernissen; 8. De Hongaarsche Post; 9. Hooge Sprongen met „Lady"; 10 De Vier Jockey's; 11. De gestoorde Theevisite; 12. De levende Pyramide; 13 Patrouille springen; 14 Springconcours klasse b. De aanvang is bepaald op half drie en de entree is f 0.25, kinderen fO.10. Men leze tevens de groote biljetten en men kome in grooten getale naar Oudkarspel op Zondag 14 Augustus a.s. INGEZONDEN (Buiten verantwoording der redactie). OUDKARSPEL, Aug. '32, Mijnheer de Redakteur. Beleefd verzoek ik U nog eenige plaatsruimte voor het volgende. Dat u, mijnheer T., op mijn ingezonden stuk zot antwoorden had ik verwacht en dat u het in dien geest gedaan heeft, daar had ik wel zoo wat op ge rekend. Zaterdag j.l. kreeg ik van een zekeren N. N. uit Zuidscharwoude een uitknipsel uit het „Noord-Hol landsch Dagblad" van 2 Augustus thuis gestuurd waarin een artikeltje voorkwam* getiteld„Russische boer onder den knoet." „De Sovjet Regeering als bloedzuiger." In dit artikel wordt beschreven hoe de Russische boer op heden nog door de Sovjetregee- ring op de meest ergerlijke manier wordt uitgebuit. Er was een schrijven bij, waarin de wensch werd geuit, vooral deze toestanden in Rusland te bestu- deeren. Ik vrees echterzoo schreef N. N. Hij bedoelde hier blijkbaar mee, dat wij enkel datgene te zien zullen krijgen wat gezicht verdragen kan Het spijt me dat de inzender zijn naam er niet bij geschreven heeft, misschien had ik nog meet goeden raad aan hem mogen vragen. Ook U mijnheer T. is van gedachte, dat men ons alleen het toonbare zal laten zien. Had U dan niet wijzer gedaan nog wat te wachten met schrij. ven tot wij van de reis terug zijn. Wanneer wij nu enkel het goede te zien krijgen en u weet volgens uw ingezondenstuk veel van het slechte, dan had den wij later weieens. met elkander kunnen debat teer en. Ik zou u thans ook uit artikelen en brochure's van Ir. Struik veel kunnen vertellen van de schitterende vooruitgang in de Sovjet Unie. Dezer dagen las uit een dagboek van iemand uit een arbeidersdele gatie die er geweest was van het vele goede dat hij gezien had. Onlangs heb ik een brief gelezen van een Hollander die eenige maanden in Rusland werk zaam is. Ook deze schreef, al moest hij nog veel van de Hollandsche geriefelijkheden missen, dat het voor de arbeiders in die streken heel goed was. Maar wanneer men deze dingen aan de menschen vertellen gaat, dan halen sommige menschen schouders op en anderen, al zagen zij het persooi lijk, dan zouden zij het nog niet gelooven. Dan komt mij weer die malle geschiedenis in herinnering van den boer, die een circus bezocht en voor de eerste maal in zijn leven de als drommedaris bekende ver schijning te zien kreeg. De boer bekeek haar eerst van den eenen, daarna van den anderen kant, krabde zich op het hoofd gaf tenslotte zijn meening in deze woorden te ken nen: „Zoo'n stuk vee bestaat er niet!" Er is een andere dierengeschiedenis, die op de critici der Sovjet Unie toepasselijk is: De geschie denis van de zeven blinden, die een olifant onder zochten. De eene rapporteerde dat een olifant er uit zag als een touw, de andere, dat de olifant er uitzag als een boomstam, weer een ander dat een olifant als een muur er uitzag enz. Sovjet Rusland is iets dergelijks gecompliceerds en enorms, dat men men het bezoekt, of in zijn kamer er krantenbe richten over leest, er naar believen over schrijven kan, dat bewijst dat de Sovjet Unie een of andere categorie vanaf het paradijs tot en met de hel op aarde vormt. De hellethese is bizonder gemakkelijk dank zij de bolsjewistische practijk van de z.g. zelf- critiek. De bolsjewiki onthullen in hun pers zonder pardon hun eigen fouten en tekortkomingen. Dat Rusland een heilstaat is, het zou krankzinnig heid zijn om dit te beweren. Maar de groote vraag voor mij is deze: Hoe is het er geweest en hoe is het er thans. Ik herinner mij voor eenige jaren terug eens een voordracht gehoord te hebben getiteld „De Godzoeker". In deze voordracht wordt geteekend het leven, het lijden en strijden van de Russische boeren in de Csarentijd. Hoè de boeren tot de laat ste cent werden uitgeschud en hun laatste stuk vee werd verkocht om de belasting te betalen. Toen ik dit aangrijpende stuk hoorde voordragen, kwam bij mij de gedachte op zouden de boeren, en arbeiders zich dit laten welgevallen of zouden zij in verzet komen. De Russische revolutie is er dan ook spoe dig op gevolgd. Wel wordt er tegenwoordig nog dwang uitgeoefend op de dorpsbourgeoisie als deze in haar klassehaat tegenover het collectieve bedrijf tot sabotage of geweld overging. De staat, die in de Sovjet Unie de belangen van het werkende volk vertegenwoor digt, greep dan in om den nieuwen collectieven bedrijfsvorm tegen reactionaire elementen te be schermen. De Koelakken werden onteigend en zoo doende in de gebieden van volledige collectivisatie als klasse gelikwideerd. Terwijl de kapitalistische wereld onder de moker slagen van een ongehoorde crisis kraakt, wordt in de Unie der Socialistische Sovjet Republieken een nieuwe maatschappelijke orde opgebouwd. Voor de kapitalistische orde zijn „de productie krachten te geweldig geworden voor de verhou dingen," waardoor „de geheele burgerlijke maat schappij in wanorde" raakt, om de woorden van Karl Marx te gebruiken. De nieuwe orde van de toe komst, de socialistische orde, zooals deze in de Sovjet Unie thans planmatig wordt opgebouwd, is in staat die productiekrachten volledig in haat dienst te stellen en opent daarmee ongekende pers pectieven aan het menschelijk geslacht. De kapitalistische wereld vertoont hoe langer hoe meer 't beeld, door Karl Marx in 1848 als toekomst beeld van het kapitalisme geteekend: De bourgeoisie is niet meer in staat, nog lnger de heerschende klasse der maatschappij te blijven en de levens voorwaarde harer klasse aan de maatschappij als regel en wet op te dringen. Zij is niet in staat te heerschen, omdat zij niet in staat is, haar slaaf het bestaan, zelf binnen zijn slavernij te verzekeren, omdat zij gedwongen is, hem in een toestand te laten verzinken, waarin zij hem voeden most, in plaats van door hem gevoed te worden. De mil- lioenen werkloozen in de kapitalistische wereld zijn er, om te bewijzen hoe juist Marx het kapitalisme heeft doorzien. Tenslotte dit. Eenigen tijd geleden hoorde ik het volgende vertellen. Een delegatie van tram en spoorwegpersoneel uit ons land reed met een auto bus door de straten van een der Rcssische steden. Toen zij voorbij een kerk reden, werd er aan de gids verzocht om te stoppen. Deze gaf hier geen gehoor aan. Toen beduiden ze den chauffeur dat hij moest stoppen. Ze gingen het kerkgebouw binnen waarop dat oogenblik de dienst werd gehouden. Het was een Grieksch Katholieke kerk. Het viel hun op dat er in hoofdzaak oudere menschen wa ren. Na de dienst werd het kerkgebouw bezichtig' en kwam men tot de conclusie dat alles nog in goeden staat was. Op de vraag aan den gids, waar; om hij wou doorrijden, antwoordde deze. Dat M zich als communist zich wel een beetje schaamde dat er nog dergelijke kerken bestonden. Hieruit blijkt echter dat er nog priesters zijn, die de kerkdiensten leiden en dus niet leven als slaven- Mijnheer de Redakteur, ik heb wel wat veel van uw plaatsruimte gevergd. Ik dank U daar dan oo-< hartelijk voor en zal u den eersten tijd niet meer lastig vallen, daar de tijd mij voorloopig ontbreek' over deze zaak te schrijven. C. BORST Pz

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4