Buitenlandsch Overzicht Binnenlandsch Overzicht Nieuwstijdingen BuwntwistL In de van Mandersloostraat de drukste win kelstraat in de gemeente Alphen aan den Rijn, heerscht sinds langen tijd een veete tusschen den juwelier M- eenerzijds en de overige bewo ners winkeliers anderzijds. zijds. Toen eenige maanden geleden de juwelier zijn buurman een emmer wateu over het hoofid uitkeerde, is de strijd echter in een stadium ge treden, dat nu bedenkelijk ia gewonden voor de rust in deze gemeente. Op den avond van dien gedenkwaardigen dag, nam de Alphensche bevolking het voor de ver- eenigde wnkeliers op, eenige grappenmakers plaat sten, toen de juwelier des} avonds afwezig was, ettelijke emmers water voor de deur van diens woning en toen de man; terugkeerde, werd hij ingehaald onder den kreet water, water" die uit honderden kelen klonk. Die kreet is thans tot een strijdkreet gewor den. -Wanneer de juwelier zich op straat vertoont én hij doet dat, ondanks de onvriendelijke bejege ning welke hem van de zijde der Alphensche bevolking ten deel valt, nog dagelijks, roept men onmiddellijk water." Gedurende ©enigen tijd werd eiken avond vast doo reenige honderden» menschen voor zijn wo-ning gedemonstreerd en was het water" niet van de lucht en meer dan eens moest de politie ingrijpen, omdat de nacht rust van velen verstoord werd. Donderdag is een der winkeliers» die bij een dergelijke demonstratie op de ruiten, van den ju welier had geklopt, door den' kantonrechter tot een geldboete van 3 gulden veroordeeld en dit feit heeft Donderdagavond aanleiding gegeven tot demonstraties die een ernstigi karakter droe gen. De juwelier zat met zijni echtgenoot© vertelt ,,de Telegraaf' op een banhf.in het Visserpark, juist voor de woning van den burgemeester, toen een aantal menschen hun strijdkreet water" aanhieven. Do burgemeester waarschuwde on middellijk de politie en gelastte persoonlijk den juwelier, die zich merkwaardigerwijze maa ral te graag het slachtoffer laat worden van dergelijke demonstraties, zich naar huis te begeven. Deze voldeed aan idit bevel maar in een oogwenk wa ren honderden menschen samengestroomd, die hem met den bekenden strijdkreet achtervolgden Het werd een oorverdoovend lawaai. Tot zijn woning werd hij achtervolgd. Hier bleef de men- schenmassa demonstreeren, zoodat de politie tot driemaal toe de van Mandersloostraat, moest schoonvegen, waarbij met den gummistok' gevoe lige klappen werden uitgedeeld. Tégen, enkele pre sonen die zich niet wilden verwijderen, werd bo vendien proces verbaal opgemaakt. De antipathie tegen den man is echter van dien aard, dat zelfs dit krachtddig optreden der politie in het being van de orde geen waarborg vormt voor het voor komen van een herhaling van het gebeurde. De toestand is thans zoo .gespannen, dat men zich met eenige bezorgdheid mag) afvragen wat het einde zal zijn vani dezen burentwist. Twee auto's vernield. Tegen acht uur Zondagavond heeft op den Haarlemmerweg bij den Zuidermolen, onder de gemeente Haarlemmerliede, een ernstig verkeers ongeluk plaats gehad. I Op dat tijdstip naderde in volle vaart uit de richfnig Amsterdam een auto, bestuurd door den caféhouder Hagenstein, aldaar, die plotseling de file, waarin hij reed, op zij schoot en trachtte de voor hem rijdende wagens te snijden." Deze ma nceuvre mislukte evenwel, daar op dat oogenblik eveneens met groote snelheid, uit de fichting Haarlem een personenauto kwam aangereden, wel ke ook een aantal auto's wilde voorbijrijden, 'n botsing was toen niet meer te vermijden. Met een harden klap vlogen de beide auto's op elkaar. Een derde auto, komende uit Amsterdam en be stuurd 'deor den heer Kuip, die achter eerstge- mcemden auto aanreed, botste tegen de op el kander gereden auto's aan. Die auto uit Haarlem, waarm de familie Pauli uit Amsterdam was ge- zelen werd vrijwel geheel in elkaar gedrukt. De vijf Inzittenden, de heer en mevrouw Pauli, hun, Izoon en dochter en een vriendinnetje van laatstgenoemde werden allen gewond. Omstanders en passecrend© automobilisten schoten van alle kanten te hulp. Onder hen waren de doktoren Kuiper uit Halfweg en Binnendijk uit Am sterdam, die toevallig voorbij kwamen. Late rver- scheen ook dr. Banman uit Halfweg ter plaatse. De ge'neesheeren legden het eerste verband waarna de gewonden zijn overgebracht naar de Maria,- Stichting te Haarlem. Alle vijf personen kregen min of meer ernstige hoofdwonden. Mevr. P. had bovendien een wonde aan een der handen, de heer P. Jr. heeft een ge compliceerde armbreuk opgeloopen., terwijl het dochtertje waarschijnlijk een der beenen heeft ge kneusd. Zondagavond was de toestand der gewonden van dien aard, dat drie van hen in het ziekenhuis ter verpleging moesben worden opgenomen, ter- de overige twee hoogstwaarschijnlijk weer naar huis kunnen terugkeeren. Van de beide andere wagens' kregen de be stuurders, de eenige inzittenden, vrijwel geen letsel. D!e auto van den' caféhouder is eveneens geheel vernield, terwijl de derde auto slechts licht aan dein voorkant (Verd beschadigd. Het verkeer op den "Haarlemmerweg heeft wel een uur vertraging genaS. Om) de zieleen-auto's uit Haarlem door te kunnen,' laten gaan heeft de politie het verkeer uil/ de richting Halfweg stopgezet. Dok de Haarlemsehe auto-pol it ie ver leende assistentie, even,als de eerstel 'hulpdienst. De politie heelt proces-verbaal opgemaakt. 'Het ongeluk verwekte op dezen' zoo drukken, verkeersweg groote consternatie. Hitier verwerpt medewerking met von Papen. Hij wil de macht alleen. Von Hindenburg weigert. Moeilijke re- geeringssituatie in Diuitschland. De mislukte revolutie in Spanje. Allerlei In Duitschland is weer een belangrijke beslis sing gevallen. Hitier uitgenoodigd om als vice kanselier in het kabinet vort Papen te treden, waarbij hem ook de functie van minister presi dent van Pruisen zou worden toevertrouwd, heeft geweigerd. Hij eischt de regeeringsmacht' in het Bijk en Pruisen voor zich op. Hindenburg heeft de uitlevering van de regeeringsmacht' aan de Nazi's afgewezen. Hij handhaaft het kabinet von Papen. De moeilijkheden van de nieuwei situatie zijn vele. Von Hindenburg kan tenslotte geen ka binet handhaven tegen den wil van de volksver tegenwoordiging in. De nieuwe Rijksdag moet tegen het einde van deze maand worden bijeen geroepen en dan zal waar ook de Nazi's oppo sitie hebben aangekondigd het kabinet von Pa pen mijddels een motie van wantrouwen worden heengezonden. Wat dan? Weer nieuwe verkiezin gen? Het zou te dol zijn en ook geen effect hebben. Men beweert, dat de Nazi's met het Centrum tot overeenstemming zoeken te komen Die opgave klinkt heel moeilijk. Hitler als rijkskanselier, of von Papen (Schlei cher) als dictator, een andere mogelijkheid zien we voor de naaste toekomst niet. De militaire opstand in Spanje is wel heel spoe dig onderdrukt en duidelijk is er naar voren ge komen, dat het volk nog geenszins een terug keer tot de monarchie begeert. Generaal Sar- jurjo zag zich in Spvilla al Spoedig door zijn me dewerkers verlaten en het volk uit stad en streek had hem zeer duidelijk te verstaan gegeven, dat het geen basis voor een reactionair avontuur wil de zijn. Alle aanstichters van den opstand zijn in arrest gesteld en met hen velen, die alleen maar van anti-republikeinsche gezindheid worden verdacht. Zoo'n mislukte opstand is altijd een welkome aanleiding om zich van gevreesde ele menten 'te ontdoen. Het volk heeft zich hier en daar ook weer tot anti-clerieale uitspattingen lal len vervoeren. Enkele kerken en kloosters zijn in brand gestoken. Tenslotte eenig buitenlandsch gemengd. In Texas (Ver. Staten) woedde Zondag een hevige orkaan. Etr zijn reeds 17 dooden geteld en 100 gewonden. In den Br. Indischen staat Kolhapur is een veerboot gezonken, waarbij circa 100 opvarenden het leven lieten. De boot was in aanvaring ge komen met een boom, waaruit een groote gif slang viel, wat tot een paniek leidde, welke het omslaan van de boot tengevolge had. In Lancashire (Engeland) dreigt een algemeene staking in de katoenindustrie. Prof. Piccard heeft zijn tocht naar de Stra tosfeer nog enkele dagen moeten uitstellen om de weersomstandigheden onweersbuien. Tropisch Nederland. Geen koffiebe- lasting. Onze boterexport. Een vreed zame onderzeeër. Olympische re sultaten. Allerlei. Wij, die gewoon zijn te klagen over het Ne- iderlandsehe klimaat, over regen en. wind, over mist en mieserighcid, we hebben; nu volop ge legenheid gekregen om te constateeren, dat men ook van het goede teveel kan bekomen. Eén tro pische hitte is over ons land gestreken. We aan vaarden het met vreugde, omdat' we naar zulk weer al zoo lang hebben gehaakt en durven het elkander nauwelijks te bekennen, dat' een regen buitje op tijd toch ook wel te apprecieeren is. Irtdischgasten benijden we niet langer en de def tigste Nederlander schroomt niet meer om zich in overhemdsmouwen aan zijn medeschepselen te vertoonen. Alle statie ein voornaamheid smelt weg onder de brandende zonnestralen. Geen wonder, dat Achilles, de zee-olifant van Hagenbeek, met vaca-ntie in den R'ptterdamschen dierentuin uit logeeren, het in onze tijdelijk tro pische gewesten niet stellen kon' en van heim wee naar zijn Noord Poolsche geboorteijs het le ven liet. Het beestje was overigens goed verze kerd, zoodat de strop van, Hagenbeek wel niet groot zal zijn. In crisistijd moet het artikel zee- olifanten wel niet bijzonder vlot verkoopbaar we zen- Wie het heeft uitgedacht, weten we niet-, maar het ipoet wel een heel zuur mensch wezen, die de zer idagen het gelukkig valsch gebleken bericht de wereld inzond, als zo-u de regeering van plan zijn om een kofi'iebelasting voor te stellen. Als men Iden Nederlanders nu ook nog in hun kopje troost ging treffen, dan zou ons geen remiedie tegen crisisnarigheid meer gerest hebben. Geluk kig dat de regeering het volk aanstonds heeft ge rustgesteld. i, Met onze boterexport naar Duitschland botert het nog niet. Over de door de Duitschers ge dachte wijzigingen van den boterinvoer in Diuitsch lanjd hebben onze vertegenwoordigers eerst on (derhandcld in Berlij'n, zonder resultaat. D|e vorige week kwamen de Diuitschers voor verdere besprekingen in den Haag, ook weer vruchte loos. Dje Duitschers zouden willen dat de boter exporteerende landen het onder elkaar eens/ zagen te worden over eep, verdeeling van het door onze Oosterburen toe te stane contingent, wat 'natuur lijk door de tegenstrijdigheid van belangen een practische onmogelijkheid is. Duitschland, »zoo eischen we, moet Nederland ontzien, omdat Ne derland de beste klant is der Duitsche industrie Als we echter met de Dienen moeten praten,, dap kart die overweging voor hen van volstrekt geen belang zijn. De heer Blomjous, het aftredend lid i valn de Eerste Kamer ziet in al die onderhande- lingen der D'uitsohers dam ook' slechts ©en poging om te trachten de inwerkingstelling van onze clearingswet te verschuiven. Hij heeft er bij de regeering op aangedrongen, om van de clearings: wet gebruik te maken teneinde een gunstige re geling voor onze boterexport af! te dwingen In Nieuwediep is Zaterdag de onderzeeboot I O 13 teruggekeerd van een wetenschappelijke vaart door den Atlantisohen OceaanProf. ning M^inesz was aan' boord voor diepzee-onder.- zoekingen. Hij moet belangrijke resultaten, heb- j ben bereikt en mogelijk kelfs1 ©enig licht hebben gebracht inzake de geschiedenis van het verlo wn gegane mythische land Atlantis. Het is thans mogelijk om de totale resultaten te vermelden, welke door onze Olympische ploeg te Los Angelos konden wordert bereikt. Onze wielersportvertegenwoordiger van Eg mond, behaalde hot sprintkampioenschap, tweede werd hij in de tijdraoe. Het zwemstertje Willy den Ouden, haalde een tweeden prijs 100 m. vrij© slag. De dames es tafette zwemploeg kreeg voor prestaties/ op de 4x100 meter eveneens ©em tweédert prijs toebe deeld. Luitenant Pahud de jMortanges werd Olym pisch kampioen in den samemgestelden ruiterwed- strijd. In het landenklassement vara dien strijd werd Nederland tweede. Onze zeiler Bob Maas verwierf een tweeden pr. in de -Monotype klasse. Aanvankelijk) was hij zelfs tot kampioen verheven, maar na een protest van zijn pranschen tegenstander werd hij gedis- tanoeerd. Zeer jammer was' het, dat een onzer hes te zwemsters mevr. PhilipseBraun op.' "het laatste moment verhinderd was om 'haar pracht kans te verdedigen, doordat ze zwaar ziek werd als gevolg vanv een ïnsectenbeet., "Gelukkig is ze thans weer herstellende. Dé spelenj £ijn Zondag Natuurlijk zijn er 'door vacantia) en weekend- drukte weer verscheidene ongelukken gebeurd. Eten autobotsing bij Haarlem haid de zeer ernstige verwontSng van vijf inzittenden tengevolge. Ook het water eischte zijn cijns. Tragisch was het verdrinken bij "de Hiembrug van een knaapje, iinct zijn vader, die hem was nagesprongen om 't kind te redden. Een zware brand woedde in Wormerveer in de harldingsfabriek voor oliën en vetten van de fa. Dekkler. Dé aangetaste gebou wen brandden geheel uit. Die schade bedraagt een ton. Zaterdag zijn orader enorme belangstelling' 2 bogen van Üe oude Maasbrug in Maastricht door de genie met dynamiet opgeblazen. De bogen weerstonden aanvankelijk de ladingen, welke dan ook voor het bereiken van resultaat moesten worden opgevoerd. Heel wat ruiten' zijn in den omtrek als gevolg van de luchtdruk bezweken. Vroeger kon men zonder beton, ook hecht bou wen. Dé brug dateert van 1298. Dé twee opge blazen bogen waren vernieuwd in 1716 en 1827 INGEZONDEN (Buiten verantwoording- der Redactie) Aan den heer P. de Boer, Zuidscharwoude. Uw ingezonden stuk heb ik waarom het ver heeld? nu juist niet met ingenomenheid gele zen. U geeft toe, dat ik in mijn min of'meer door U gewraakt stukje, ons lezend publiek de waarheid en niets anders dan de waarheid heb voorgehou den. Men vordert van mij toch niet, dat ik die ver doezelen zal? Ik geef mijn kijk op het bange gebeuren van dezen tijd zonder eenige bijbedoeling; en meen, dat het van zeer groot belang is, dat ons volk, ons Nederlandsche volk, waartoe wij immers behooren, de ontstellende werkelijkheid van het tegenwoordige leert zien en zich daarnaar zal gedragen. Dat dit hard valt, dat inzonderheid dat deel van ons volk dat door den geesel der werkloosheid wordt getrof fen, het zwaar te verantwoorden heeft, weet ik. En geloof mij, wat ik u dringend verzoek te gelooven, dat ik en geen enkel rechtgeaard burger zulks on bewogen aanzien. En als ik U uitvoerig antwoordt, dan is zulks alleen in de hoop, dat ge de waren toestand van land en volk leert zien. Indien ik het mis heb, dat men het mij dan aan- toone. Het door u gegeven staatje was mij bekend. Als het uw bedoeling geweest is, daarmee aan te toonen, hoe groot wel het verschil is tusschen het inkomen van verschillende groepen van ons volk, dan ant woord ik: dat was mij bekend. Die verschillen zijn groot, wilt ge, te groot. De evenredigheid is hier zoek, als ge beweert, inkomens van f 100.000 of meer kunnen niet verdiend, noch verteerd worden, dan zeg ik onomwonden, dat ge met uw beweren gelijk hebt. Toch zijn deze inkomens, uit algemeen oogpunt bezien, voor ons volk zeker niet zonder beteekenis, wat ik U straks hoop aan te toonen. Mag ik u in alle bescheidenheid nu op een fout in uw redeneering wijzen? U gaat uit van de inkomen-staat van '29 en gaat dan dadelijk over op den toestand van heden. Ge verliest daarbij uit het oog, dat sinds '29 de alge meene toestand van bezit en inkomen zich zeer ongunstig ontwikkeld heeft. Laat mij u dat duidelijk mogen maken door den toestand van bezit en inkomen U voor te houden in onze eigen omgeving. Dat is overzichtelijk, voor ieder duidelijk na te gaan. Vraag eiken tuinbouwer-grondbezitter maar, aan welke waarde hij per 1 Mei 1930 zijn grondbezit heeft opgegeven. En vraag u zelf maar af, wat de waarde van den grond in het Geestmer-Ambacht thans is. Deze grondwaarde is afhankelijk van de renta biliteit. En hier kom ik vanzelf op het inkomen. Ge weet, zoo goed als ik, dat de opbrengst van den cultuurgrond èn in 1930 èn in 1931 èn naar het zich laat aanzien in '32, den ondernemer op enkele uitzonderingen na, geen inkomen 'iet. Practisch is derhalve de bodem waardeloos geworden, en als bij verkoop toch nog een prijsje wordt besteed, is in den prijs een toekomstige waarde verdisconteerd. Als ge deze feiten goed tot U laat spreken, zal het U duidelijk worden, hoe ontstellend groot de verlie "zen op het bezit en tevens de achteruitgang in inkomen in onze omgeving is. Maar hiermede zijn we er nog niet. De waarde-daling gaat via den bodem en het inkomen door en deelt zich mede aan alle vaste eigendommen en goederen. Huizen, pak huizen, kerken, scholen, schuit en kloet en wieder, alles is in geld uitgedrukt veel minder waard. Kort en goed en daar wil ik u hebben wij zijn verarmd. Niets is in staat deze werkelijkheid te ver bloemen. Deze werkelijkheids-toestand nu, in Augustus '32, ligt nog in geen enkele Statistiek vast. Wie öogen heeft om te aien, ooren om te hooren, zal dit jam merlijke feit moeten toestemmen. Maar Langendijk met zijn tuinbouw is Nederland niet. zult ge misschien zeggen. Op andere plaatsen en ip andere bedrijven zal het zoo erg niet wezen. Waarschijnlijk is, dat de grove-tuinbouw in Noord- Holland het zwaarst van alles getroffen wordt. Vergun mij echter u te wijzen op het feit, dat het in de veeteelt-, in de akkerbouw-bedrijven en in de Veenkoloniën al weinig beter is. Met kunst en vlieg werk, door middel van steun-wetten worden de be drijven in stand gehouden, eigenlijk slepende ge houden. En naar mij nog vorige week door prac tische veehouders en akkerbouwers is voorgerekend, werken deze bedrijven, ondanks de staatshulp, nog alle met verlies, soms zelfs met zware verliezen. In Nederland is in ronde cijfers in cultuur 2 millioen 200 duizend H.A. grond; 900.000 H.A. wordt als bouwland, 1.300.000 H.A. als grasland geexploiteerd. Op de bodemwaarde alleen lijdt ons volk al een verlies van circa twee-en-een-half milliard gulden. En de boerenstand verarmt zienderoogen. In mijn artikelen „Werkelijkheid en Illusie" ga ik dieper op deze droeve zaak in. De bodemcultuur ligt amechtig neer. De gevolgen beginnen zich eerst te vertoonen. Zie verder naar de zee-visscherij, denk aan Sche- veningen en IJmuiden; aan de Binnenvaart, de Rijnvaart en de Zeevaart. Kent ge droever tafereel? De nijverheid kwijnt, tal van fabrieken sluiten de poorten. De goudstroom uit Indië staat practisch stop. Laat dit alles u toch helder voor oogen staan, bedenk voorts, dat alleen op 89 inlandsche waarde papieren, verhandeld op de Amsterdamsche Beurs in 19311932 naar dr. Colijn becijferde drie-en-een- half milliard is verloren. En hoe zijn de vooruitzichten? Overal nog donker en somber. Ik kom nu op de gevolgen van de crisis in het bedrijfsleven op de Staatsontvangsten. Een tweetal mannen van naam de H. H. Kortenhorst en Colijn schatten het belastbaar inkomen voor het dienstjaar '32 op twee-en-een-half milliard, tegen 4 milliard in '29. De Staat heeft voor zijn normale diensten noodig circa 700 millioen, de Gemeenten een bedrag, dat vrywijl op eenzelfde enorme som is te schatten. Dat deze enorme bedragen niet meer uit het inkomen kunnen worden gehaald, ligt voor de hand. Tal van nieuwe heffingen zijn noodig, en daarnaast moet op de meest drastische wijze worden bezuinigd. Het kan eenvoudig niet anders, het moet. De staat van in komsten en uitgaven moet sluitend worden ge maakt. En naar Dr. Colijn heeft voorzegd, zullen nog meerdere lasten aan het volk moeten worden opge legd. En nu kom ik terug op de waarde van de groote inkomens voor de Staat, 't Zijn juist de menschen met groote inkomens, die in de noodzakelijke voor waarde van kapitaalvorming voorzien. Die kapitaal vorming is bestaansvoorwaarde voor onze elke tien jaren met 1 milioen zielen toenemende bevolking. Het is aan de kapitaalvorming in het verleden te danken, dat Nederland tot op heden in staat was. aan werkloozensteun 1 millioen gulden per werkdag te betalen, een prestatie, in geen enkel land in Europa gezien. En dit bedrag zal in den aanstaanden winter stellig nog beduidend hooger zijn, terwijl nog meer dere bedrijfstakken gesteund zullen moeten worden. Dat een en ander de betrokken en verantwoordelijke ministers tot groote voorzichtigheid maant, behoeft wel geen betoog. Want hoe lang kan zulks worden volgehouden? Dat is de benauwende vraag, die de Minister en elke Burgemeester zich stelt. Zie ook eens naar deze zijde van de zaak. Wat het plan Weiter betreft, ik schreef reeds het niet te kennen. U hebt het ook niet gelezen. Zouden we dan nutteloos publiek gaan discussieeren over een plan ons beiden onbekend? Kom, Gat is toch al te dwaas. Vergeet vooral niet, dat er nog geen Welter-wet, doch slechts een Welter-plan bestaat. De Staatkundige practijk leert, dat er een groot verschil kan bestaan tusschen ontwerp en wet. De Tweede en Eerste Kamer moeten het nog behandelen. Ook ik heb wel bedenkingen, als ten minste juist is, wat. de dagbladen over het plan pu bliceerden. Met u ben ik van meening, dat de sterkste schou ders de zwaarste lasten behooren te dragen. Dat is eisch van sociale gerechtigheid. Echter schort ik mijn oordeel op, en wacht de behandeling in de Kamer af. Tot bezonnenheid zou ik ieder willen manen. In dezen moeilijken zwaren tijd is dat zoo noodig. Wil ons volk deze crisis doorstaan, dan zal er samen werking moeten komen, 't Heeft er veel van, dat het gaat allen tegen allen, en dat loopt wis en drie op schade voor allen uit, en de zwaarste voor hen die weinig of niets kunnen dragen. Toen ir. 1914 ons volk in nood verkeerde, viel met één slag tijdelijk alle partijstrijd weg. Toen voelden we ons allen Nederlanders. Ik meen, dat de gevaren thans, hoewel ander- soort'g. zeker even ernstig zijn te achten dan in Augustus 1914. Zoo gaarne zag ik ons volk weer één in dezen somberen tijd. En hiermede ben ik met 'J klaar, en ga niet verder of meer op de zaak in. Ik gaf U de volle maat. A. TROOST. PAARDENSPORT. Mijnheer de Redacteur. Gaarne wenschten wij van eenige plaatsruimte in uw blad gebruik te maken, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Volgens de advertenties in verschillende bladen zouden wij kunnen genieten van paardensport, welke Zondag j.l. op het D. T. S. veld is gehouden, er zou volgens de advertenties worden gedemon streerd door de Land. rijvereen. Westfriesland en Oudkarspel. Bij ons bezoek op het sportterrein, hebben wil genoten van het mooie werk ten beste gegeven door de vereen. Westfriesland, het was echter jammer dat onze plaatselijke vereen, niet aan dezen middag heeft meegewerkt, want wat zou het een schitte rende propaganda zijn geweest als wij onze nog zoo jonge vereeniging met toehulp van haar zuster vereniging ons dezen mooien middag hadden be zorgd. U mijnheer de redacteur nogmaals dank. EENIGE LIEFHEBBERS VAN PAARDENSPORT.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4