Gemeenteraad Koedijk De Twee Kleinzoons. Radio Programma's WOENSDAG 24 AUGUSTUS. V. A. R. A. HILWERSUM. V.m. 6.45 lichaamsoef. 7.30 lichaamsoef. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 10.00 V. P. R. O. morgenwijding 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Tijdsein Schrammelkwintet 12.45 Orgel, Piano, Zang I.15.Schrammel-kwintet 2.00 verzorging zender 2.15 Onze keuken 3.00 Voor de kinderen. Het VA RA-septet 5.50 Gramofoonmuziek 6.00 Toe spraak voor den Neutralen Bond van Boeren, Land en Tuinbouwers door J. Roselaar. Onderwerp: De nood in de tuinbouw in Noordholland. 6.30 Radio Volks-Universiteit 7.00 D. S. Jessurum Cardozzo: 7.15 Orgelspel door Johan Jong 8.00 Groot Volks-Tooneel. Opvoering van: Stemmen achter de Klapstoel 8.20 VARA-orkest 9.00 Groot Volks- Toneel. Opvoering van. ,.Verdi" 9.15 VARA-Orkest 9.45 Uitzending voor den algem. Ned. bond voor Handels- en kantoorbedienden 10.00 WARA orkest 10.30 Vaz Dias 10.45 VARA-orkest II.15 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en Sluiting N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 Tijdsein 8.00 schriftlezing 8.15 morgenconcert 10.00 tijdsein 1000 Zang door het N.C.R.V. Dameskor 10.30 Korte ziekendienst 11.00 Harmoniumbespeling 12.00 politieberich ten 12.15 middagconcert 2.00 verzorging zender 2.30 Lezen van Chr. Lectuur 3.00 Concert 5.00 Kinderuurtje 6.00 tijdsein 6.00 C. P. Vogelaar 6.30 Spreker namens het Kristlik Frysk Selskip 7.00 Gramofoonmuziek 7.15 de heer A. Stapel kamp 7.30 politieberichten 7.45 Persberichten Ned. Chr. Persbureau 8.00 tijdsein 8.00 F de Boer 815 Concert door de Haarl. Orkest Vereen. 9.00 Ds. Tt. Delleman 9.30 Vervolg-concert 10.00 Vaz Dias 10.30 Gramofoonplaten DONDERDAG 25 AUGUSTUS. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 Het AVRO-kamerorkest 10.00 Tijdsein 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek "10.30 solistenconcert 11.00 Mevr. Mien Ernies v. Buuren leest voor 11.30 vervolg solistenconcert 12.00 tijdsein 12.01 Kovacs Lajos en zijn or kest 2.00 verzorgen zender 2.15 Solistencon cert 3.00 Gramofoonmuziek 4.00 Ziekenuur 5.00 causerie 5.30 orgelconcert 6.30 sport- praatje 7.00 vervolg orgelconcert 7.30 viool recital 8.00 Tijdsein 8.01 gramofoonmuziek 9.00 omroeporkest 9.30 omroeporkest en de 3 Bru- der Nehring", sylophoon 10.00 Vaz Dias Het omroeporkest 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 tijdsein, Sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 11.00 Gramofoonmfl- ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 tijd sein 12.01 politieberichten 12.15 Lunchconcert N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 10.00 tijdsein 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Korte ziekendienst 10.45 Gramofoonmuziek 2.00 tijdsein Gramofoonmuziek 3.00 Vrou wenuurtje 3.30 Verzorgen zender 4.00 Zieken- uurtje 5.00 Tijdsein 5.00 Cursus Handenarbeid 5.45 Liederen-Recital 0.45 Cursus knippen en Stofversieren 7.00 Spreker Kolonel G. J. Govaars 7.30 Politieberichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 Concert door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Looft den heer" te Glanerbrug 900 Ds. G. Laarman 9.30 Vervolg concert 10.00 Vaz Dias 10.30 Gra- mofoonmuzieik. gekomen, hetwelk maatregelen beoogt om wan toestanden tegen te gaan in de huisindustrie. Het ontwerp is gericht tegenn, 'de misbruiken van kinder- en familiearbeid en. -ook: tegen te lage loonen in bepaalde bedrijfstakken te beletten, zijn in het ontwerp bepalingen neergelegd voor het vaststellen van minimumloonen in huisindustrie. Onze Olympische wielerkampioen van Egmond is in het vaderland teruggekeerd. De wieler-ofj- ficials hebben den kampioen in Amerika tegen alle schadelijke invloeden, bv. van mist, welke door de kieren van zijn slaapkamer dreigden bin nen te komen,, te koud of te warm of te veel drinkwater, te harde vulling van zijn matras enz, weten te beschermen. Hier hebben zij hem met tact en list aan de emoties van. huldiging en lie- groeting weten te onttrekken. Om zijn zenuwen te sparen, hebben ze hem! langs geheime wegen naar een hotel geleid. Onze kampioen moest wor den ontzien met het oog op de komende wereld- kampioenswedstrijden, in Rome, waarheen, naar we vernemen, onze vaderlandsche held intus- schen, keurig in wol verpakt en, met zilverpa pier omsloten, is afgezonden. We moeten zuinig zijn op kampioenen nu we er'zoo weinig hebben. D.'e wieleroffieials hebben ook heel leelijke din gen verteld van de leiding der Nederlandsche Olympische ploeg in Los Angelos. Alleen de wielermenschen hebben hun taak serieus opge vat. Het roddelen zit een Nederlander nu eenmaal in het bloed. FEUILLETON 68). „Nu wil ik u mededeelen," zeide de kamer dienaar na dit antwoord, „waar ik de documenten heb verborgen en bewaard. Ik ben de eenige in het geheele Slot, aan wien deze plaats bekend is en niemand kan daar binnendringen, wanneer hij den geheimen ingang niet kent. Meer dan twee honderd jaren reeds gaat het gerucht van het eene geslacht op het andere, dat zich in het slot een onvindbare schatkamer bevindt, waar de voorouders der Brei- tenbach's hun schatten gedurende den dertigjarigen oorlog hebben verborgen gehouden. Ook ik vernam daarvan, toen ik hier kwam. Zulke geruchten dacht ik, hebben in de meeste gevallen wel een schijn van waarheid en van dat oogenblik af had ik daarom trent geen rust meer. Elk uur, dat ik vrij was, be nutte ik, om het oude slot te doorzoeken, in de kleinste hoeken wist ik door te dringen, zelfs de meest afgelegen plaatsen werden aan een nauw keurig onderzoek onderworpen, overal klopte ik op de wanden, op den vloer zelfs, speurende en luiste rende of er misschien ook een plaats was, die re denen gaf te gelooven, dat door een hol geluid of een bijzondere klank het gerucht op waarheid kon berusten. Maar nergens kon ik iets ontdekken. Ik had reeds vele maanden lang elk onderzoek in die richting opgegeven, toen ik op zekeren dag van de oude ruïne, aan gene zijde van het dorp, een blik wierp op het oude Slot. Wat mij nooit was opge vallen, trok nu mijn aandacht. Het zijfront had irie voor- of aanbouwsels. Het zag er naar uit, alsof men drie huizen met vier verdiepingen met een plat dak en hetzelfde front met gelijke tusschenruimte zelf standig had gebouwd, waarbij men als achtergrond het oude slot had benut. Aan het eerste vier ver diepingen hooge gebouw, dat het grootste der voor ouderszaal geleek, ontbraken de beide bovenste reien der vensterramen. Mijn fantasie deed mij ver moeden, dat hier toch iets bijzonders was te be merken. Deze wanden zonder vensterramen, moes ten zich op dezelfde hoogte met de voorouderzaal Dir. Euwe onze schaakkampioen heeft zijn wedstrijd tegen den Cjsechiscnen meester Flóhr keurig beëindigd door een gelijk resultaat vopr beiden uit 16 partijen. De genoemde meesters be hooren met den kampioen Aljechin en Qapablanba tot de sterkste schakers ter wereld. Die directeur generaal van eten, arbeid, <te heer Zaalberg, zal in de genoemde functie aftreden en worden opgevolgd door ir. Hacke. Die heet Zaalberg wordt directeur van de N. V. tot Be hartiging der Nat. Scheepvaartbelangen, de maatschappij welke als gevolg van de steunrege ling voor onze zeescheepvaart, onlangs* door d< Kamers goedgekeurd, in het, leven: is geroepen Plaatselijk Nieuws OUDKARSPEL. Vergadering Neutrale Bond van Boeren, Land- ei Tuinbouwers. Zaterdagavond vergaderde de afd. van den Neu tralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers ten huize van den heer C. Vis, alhier. De opkomst was niet groot. De voorzitter, de heer N. Kaan, opende de ver gadering met een woord van welkom. Spr. had gehoopt een heele zaal volk te hebben. Dat dit niet het geval was, vond spr. jammer. Misschien heeft het bestuur verkeerd gedaan door het per bekken slag te laten bekend maken en was het beter ge weest een advertentie te plaatsen. Spr. hoopte evenwel op een groot aantal deelneemrs aan de demonstratie te Alkmaar uit deze gemeente. Op de gehouden hoofdbestuursvergad^ring werden door de verschillende afdeelingen zeer veel deelnemrs opgegeven. De wensch van het bestuur is, dat een flink aantal .tuindrs van de hier heerschenden nood zal getuigen door mede te gaan. Spr. vroeg wie er allemaal meegaan, daar men gaarne een overzicht heeft. Spr. drong er op aan, dat er goede orde zal worden gehouden. Men heeft de volle medewerking der Alkmaarsche politie. De meeting zal niet gehouden worden in het Sportpark, doch in den muziektuin, met het oog op de kosten. In den muziektuin kan iedereen nog zitten ook. Voorzitter memoreerde verder wat er in de laatst gehouden vergadering van afgevaardigden is be sloten, n.l. de heffing van een extra contributie van f 0.75. Het Hoofdbestuur heeft dit geld werke- lijg noodig voor de actie. Er moet geld zijn, anders kan men niets doen. Voor de personen, die niet kunnen fietsen, en toch mee willen demonstreeren, zal een motorboot varen. Men neemt allemaal brood mee, want men gaat gewon op brood. Alleen gaat men nu eens niet de west in te werk, maar naar Alkmaar. Als allen meegaan, zal de meeting wel effect sorteeren en zullen er verschillende Kamer leden zijn, die hun aandacht op Westfriesland zul len vestigen. Hierna besprak de voorzitter de mee te voeren leuzen. De heer C. Borst Pz. vond de leuze van mini mumprijzen te gevaarlijk. Als ze eens een mini mumprijs geven van f 1.50, wat hebben we daar aan? Voorzitter antwoordde, dat de commissie Lovinck heeft uitgemaakt, dat de minimumprijzen van f 3.00 a f 3.00 moesten zijn. Dit> voorstel is echter ter zijde gelegd omdat het te duur was. Doch als wij niets doen, gebeurt er in Den Haag ook niets. De heer Borst was bang dat we er niets aan* zullen hebben. Van de f 4.00 zouden de polderboeren profiteeren en de kleine prutsertjes hier niet. De Voorzitter merkte verder, dat de grenzen van een menschwaardig bestaan zijn overschreden en men mmoet zich verwonderen, dat de tuinders nog doorgaan met werken. De publieke opinie en de Kamerleden moeten voor ons worden opgewekt en spr. waes er op, dat men het ook wel aan zich zelf heeft te danken dat het hier zoo slecht is. De credieten zullen a.s. Donderdag worden uit gekeerd. De opgave voor de motorboot moeten geschieden bij den heer L. Kalverdljk, terwijl de verzamelplaats voor de fietsers bij het raadhuis is. Men moet zoo veel mogelijk menscnen zien mee te krijgen. Ieder moet van de noodzakelijkheid van demonstreeren doordrongen zijn. Ook wekte voorzitter op de arbei ders mee te nemen, het is toch ook hun belang, dat wij worden geholpen. De heer A. Bakker wenschte nog eens per cir culaire de menschen op te. wekken. Daartoe werd besloten. Verder vroeg de heer Bakker of de Neutr. Bond al een idee had welke kamerladen men moest steu nen. Voorzitter antwoordde, dat men geen eigen can- didaat zou stellen en evenmin het groene front zou steunen. Die candidaten zullen wordn gesteund, welke getoond hebben voor de verdrukten op te komen. Het zal moeilijk zijn, doch er kan nog veel gebeuren. Oudkarspel. Hedenavond wordt door de Clentraal Bioscoop die tijdens de kermis standplaats heeft gekozen op het terrein naast de kolfbaan van den heer Vis wederom een echte mooie film gegeven, getiteld ,,öm het kind" waarin door Greta Garbo de hoofdrol wordt vervuld. Zij, die ook de film, van Zondad hebben ge zien, waarjn eveneens Greta Garbo optrald, weten dus bij voorbaat dat hedenavond iets goeds iets subliems staat te wachten. bevinden, en de vraag: Welke ruimte kan dit zijn, die tusschen de laatste en de eerste ligt? wilde ik trachten met een diepgaand onderzoek te beant woorden. Men moest, zoo dacht ik, met een trap naar dezen vrijstaanden aanbouw kunnen komen, of misschien van de voorouderszaal uit er toegang toe verkrijgen. Maar een trap was nergens te ont dekken, en de toegang zou dus in de voorouders zaal gezocht moeten worden. Met de grootste aan dacht beschouwde ik de levensgroote beeltenissen der voorouders. Wanneer men zich spitst op derge lijke beelden, dan herinnert men zich alles, wat met zulke schilderijen in verband kan^staan, ook, dat er onder kunnen zijn, die op de een of andere wijze zoo zijn ingericht, dat zij door een draaiende beweging of door drukken op een veer, waarvan zij voorzien zijn, toegang geven tot een geheim ver trek; dat er zelfs onder zijn, die een geheime deur hebben. Wederom ving ik aan te kloppen, luiste rende naar het een of ander hol geluid. Bij de twaalfde beeltenis, toen ik weder op de groote schil derij klopte, stond ik van verrassing zenuwachtig te beven. Het was een geluid, als wanneer men op een trommel slaat. Hier was ongetwijfeld de ingang, maar hoe deze te openen? Ik drukte hier, ik drukte daar, maar alles tevergeefs. Omdat het vier voet van den grond hing en ik het bovenste gedeelte niet kon bereiken, haalde ik een tafel, ging er op staan en zette mijn onderzoek voort, eveneens ver geefs. Het beeld stelde een vrouw voor in een zwart fluweelen kleed, om haar taille droeg zij een gouden met robijnen bezetten gordel, aan de schoenen even eens met dezelfde steenen bezette gespen. Een dezer steenen stond eenigszins naar voren, het was eene geringe verhooging, waaronder, naar ik dacht, zien wel eens een knop kon bevinden. Ik geloofde het geheim der opening te hebben gevonden en drukte met alle kracht daar op, doch zonder gevolg. Daar ontdekte ik plotseling aan den rechtervoet eveneens een hooger staande robijn. Ook hier bleef een druk daarop zonder gevolg, doch toen ik daarna op beide knoppen tegelijk drukte, draaide het beeld en de schatkamer was gevonden. Ik trad binnen, maar niet te beschrijven was mijn verwondering over het geen ik hier ontdekte!" „Evenzoo verwonderd was ook ik, mijnheer de kamerdienaar," zeide Heinrich, toen ik deze schat ten zag, want ook ik ben reeds in deze zaal ge weest." Haar Spel in deze filny is in deze film van groote tragiek, waardoor men van het begin tot het einde in een voortdurende spanning ge houden wordt. iWij kunnen niet nalaten een: bezoek ten zeer ste aan te bevelen en verwijzen voor bijzonder heden naar de hedenmorgen rondgebrachte strooi biljetten. fNjoerdseharwoude. Zaterdag heeft een droevig ongeval plaats ge had onder de gemeente Zuidscharwoude. Een zoon van de familie W. B. alhier, was naar het land gegaan om zijn arbeid te verrich ten ten zou daar het middaguur overblijven. Die warmte deed hem besluiten een bad te nemen in het water rond de landerijen. Toen anderen/ op hun land terug kwamen vond men de kleeren van den 18-jarigen jongeman, zonder van hem zelf een spoor te ontdekken Men begon het ergste te vreezen en' na eenigen tijd werd het lijk opgehaald. Zuidscharwoude. De damvereeniging (,D'ainlust„ alhier, verga derde gisteravond. In zijn openingswoord deelt de voorzitter mede, dat het bestuur voorstelt nederlaagwedstrijd te doen houden. Voorts, dat het ledental nu gestegen is tot 30, zoodat nu 3 volledige tientallen kunnen worden gevormd. Onder de nu toegetreden leden behooren de h.h. P. Beers en W. Verkroost, de in de damwereld welbekende le klasse spelers. Dleze toetreding' is een belangrijke aanwinst voor Diamlust. Voorts werd goedgevonden dat deze heeren ,aan de bor- (den 1 en 2 in de le klasse zullen spelen en dat de andere spelers automatisch lager worden ge plaatst. De penningmeester doet verslag van zijn gehouden geldelijk beheer waaruit blijkt een batig saldo van 8.71.. Het Bestuur bestaat niet meer uit 4 maar uit 5 leden, waarvoor gekozen is de heer *W. Verkroost. Die oefenavonden zullen aanvangen op 26 September a.s. Tot het houden van een nederlaagwedstrijd wordt met op 1 na algemeene stemmen besloten. Ge tracht zal worden om deze in Octtober a.s. te doen aanvangen Hierna sluiting. Oudkarspel. Zondag van kermis verhuurde de melkslijter de heer de Vries en de smid K. Nap hun bak fietsen aan een paar personen voor het uitventen van fruit. De eerlijke huurders vertrokken met de wa gens en keerden niet terug. Spoedig volgde aangifte bij de politie die des Maandagsmorgens per motorfiets op onderzoek uittoog, zonder echter een direct resultaat 'te be reiken. Maandagavond mocht de heer Nap zich weder in het bezit van zijn bakfiets verheugen,- maar de heer de Vries wacht nog steeds op de terug'- gave daarvan. Men zij dus voorzichtig met het verhuren van dergelijke vervoermiddelen aan onbekende per sonen. Uit den Omtrek ALKMAAR. KERMIS 1932 ALKMAAR. Schouwburg ,,'t Gulden Vlies". Het is, nu wij 1932 schrijven, alweer 9 jaar gele den, dat 't Gulden Vlies zijn deuren voor de eerste maal tijdens de Alkmaarsche kermis opende om de inwoners van Alkmaar en Omstreken te vergasten op alles wat op het gebied van Tooneel en Variété inderdaad goed is. Wij herinneren ons nog levendig de groote succesen in al die jaren van de wonder mooie opvoeringen van o.m. Teeken op de deur, Schakels, Oud-Heidelberg, Blanke Ballast, De Op- standigen, Mary Dugan, Getemde Feeks, Chineesche Landhuis, Elias weet 't beter nez. enz., maar geen enkel stuk heeft dat groote succes gehad wat Geld Speelt Geen Rol het vorig jaar tijdens de eerste vier dagen der kermis beleefde. Voor de eer ste maal had de directie van 't Gulden Vlies toen het gezelschap van 't Centraal Theater uit Amster dam n.l. Het Centraal Tooneel onder directie van de Bree en Sluizer, ultgenoodigd. Dit was mede ge daan op verzoek van vele tooneelliefhebbers, die al zooveel van deg roote successen van Louis de Bree in Amsterdam hadden gehoord en nu ook gaarne dezen praeht-speler ook een op het Alkmaarsche Tooneel zouden willen bewonderen. En 't was inder daad een goede keus. Avond aan avond was de schouwburg tot den nok vol met een enthousiaste schare belangstellenden. Applaus kletterde als nooit te voren. En de laatste avond van zijn optreden in Alkmaar was er zulk een groote toeloop om „Geld Speelt Geen Rol" te zien, dat honderden teleurge steld moesten worden. Met dit voor oogen is het vanzelfsprekend, dat de directie van 't Gulden Vlies ditzelfde gezelschap onder de eminente leiding van Louis de Bree weder- „Onmogelijk! Wanneer kan dat dan geweest zijn?" „Veertien dagen later nadat ik hier gekomen was; de omlijsting van het beeld stond scheef, ik drukte er tegen aan en het draaide." „Welk een wonderbaarlijk toeval ik was er kort tevoren geweest, had opzettelijk de beeltenis schuin laten staan, om vlug naar mijn kamer te gaan en wat olie te halen om het slot te kunnen smeren. Bij het openen en sluiten knarste het zoo en ik vreesde, dat men dit te eeniger tijd zou hooren of dat het weigeren zou. Ik werd verhinderd on middellijk terug te keeren, omdat de Gravin mij wenschte te spreken en in dien tusschentijd is u daar geweest? Dat is toch wel een wonder!." „Ik zag ook de beeltenis van mijn grootmoeder." „Zoo ben jij 't geweest veroorloof mij dat „jij", Heinrich, kleinzoon van de eens door mij zoo aan gebeden vrouw die het doek van het portret ver wijderd had?" ,Ja, ik vergat het weder over het portret heen te hangen." „En ik zag daarin een teeken van Constance! Heb je dan niet in de eerste kamer, die recht tegen over den ingang ligt, op een ouderwetsche com mode, die onder het middelste vensterraam staat, een rood kistje gezien?" „Het is mogelijk, ik herinner het mij niet, mijn oogen waren als het ware verblind door de vele en schitterende voorwerpen, zoo dat ik mij er niet een meer van kan herinneren." „In dit kistje in de geheime schatkamer," zoo ging de kamerdienaar verder met zijn mededeelin- gen, „liggen de documenten. Wat ik aan den vader heb ontnomen zal ik aan den zoon teruggeven. Nog heden avond moet u ze halen, maar wacht daarmede tot de grafelijke familie gedurende het souper bijeen is, opdat niemand iets van uw gang bespeurt. Den weg er heen behoef ik u niet meer te beschrijven, maar op één ding moet ik u wel attent maken, en ik moet u verzoeken hiervan goede nota te nemen. Wees in hooge mate voorzichtig en zorg er nauw lettend voor, dat de beeldenlijst, wanneer u de schatkamer binnentreedt, niet in het slot schiet. Zet de opening op een kleine kier en sluit haar niet geheel. Wanneer dit zou geschieden, waart u ver loren, want niettegenstaande mijn nauwlettend on derzoek is het mij tot heden niet gelukt aan de bin nenzijde een mechaniek te ontdekken, waarmede de deur weder geopend kan worden. De terugweg was om voor de eerste vier dagen van de Alkmaarsche Kermis 1932 geëngageerd heeft. Daarbij komt nog, dat alle artisten van Het Centraal Tooneel zoo dank baar waren voor de buitengewoon hartelijke ont vangst van het tooneellievend publiek van Alkmaar éfr Omstreken, dat zij bij een volgend optreden al hier „zouden spelen dat de stukken er afvlogen". Zij zullen dan ook alles in 't werk stellen om het publiek de volle 100 pet. van hun kunnen te geven. Als kermlsstuk bij uitnemendheid is gekozen „De Familie van Mijn Vrouw", de grootste aller kluchten van het afgeloopen seizoen. Dit groote lachsucces overtreft nog „Geld Speelt Geen Rol". Commentaar overbodig. U zult inderdaad lachen zooals u nog nooit gelachen heeft, o.a. om de Moeder van mijn Vrouw, de man van mijn vrouw, de vader van mijn vrouw enz. enz. Dat deze Ifcch-slager inderdaad een schlager moet zijn bewijst het groot aantal opvoe ringen. De eerste vier dagen der kermisweek vinden hier n.l. de 83e, 84e, 85e en 86e opvoering plaats. Dit zegt toch voldoende nietwaar. Alzoo, reserveert dus nu reeds de eerste vier dagen voor „De Familie j van Mijn Vrouw" met Louis Bree de groote karak ter-komiek in de Hoofdrol. De laatste vier dagen zijn, .evenals het vorige jaar wederom voor Faveur met zijn beroemd Variété gezelschap gereserveerd. Dit trok de vorige kermis eveneens zulk een enorme belangstelling, dat her haling (d.w.z. natuurlijk met geheel nieuw program ma) gewettigd is. Faveur, de man van het Variété in Nederland, komt deze kermis weer met geweldige specialiteiten voorstellingen, zooals nog niet „dagewesen" zijn. Het belooftreusa ebltig te worden. Karmis 1931 was iedereen opgetogen over zijn sublieme voorstellin gen en zelfs de pers vond het onbegrijpelijk, dat zulk een programma hier vertoond kon worden. De kos ten van nieuwe programma's zijn wederom enorm, maar omdat uit de ervaring blijkt, dat het publiek van Alkmaar en omstreken het goede weet te waardeeren, durft de directie van 't Gulden Vlies met goed vertrouwen ook de laatste vier dagen der kermis tegemoet te zien. Over Faveur en zijn onvol prezen Variété gezelschap zullen wij binnen kort nog nadere bijzonderheden publiceeren. Alleen wil len wij nog memoreeren, dat Faveur ook dit jaar op alle kermissen o.a. Groningen, Leeuwarden, enz. enz. het meeste publiek getrokken heeft. Kiest daar om het beste. Bezoekt De Familie van mijn Vrouw en daarna Faveur en U zult geen spijt hebben ge komen te zijn. ALKMAAR. „Een Geel Bandje, Mijnheer!" te Alkmaar. Na het enorm succes van het vorig jaar met de revue „Hallo Hierheen" komt de N.V Nationale Revue dit jaar met de groote succes-revue van Meyer Hamel getiteld: „Een Geel bandje, mijnheer!" Ook thans is de hoofdrol in handen van den populairen komiek Lou Bandy, die bijgestaan wordt door een keurkorps Hollandsche Revue-artisten. Ook te Alkmaar zal deze revue, die overal de grootste successen boekte, vertoond worden en wel op 28, 29, 30 en 31 Augustus in Schouwburgloge, Doelenveld Wij komen nader op dit voorloopig bericht terug. Voor bijzonderheden leze men de komende adver tenties. Spoedvergadering van den Gemeenteraad op Vrij dag 19 Augustus 1932, des nam. 8 uur. Voorzitter de heer W. C. Ninaber, Burgemeester. Tegenwoordig alle leden. Secretaris de heer A. Sloof. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en deelt mede, dat deze vergadering is belegd in verband met een van heeren Gedep. Staten ontvangen schrijven, dat de gemeente de gelden benoodigd voor het aandeel in de rentelooze voorschotten aan (tuinbouwers van de provincie kan leenen. Hiertoe is een leeningsbesluit noodig. De Voorzitter doet mededeeling van de voorwaar den, welke overeenstemmen met de bepalingen in de besluiten voor de eerste uitkeeringen. De heer Smit vraagt of deze gelden beschikbaar worden gesteld als dit besluit is genomen, waarop de voorzitter bevestigend antwoord. De heer Snyt meende dat de aanvragen die de vorige keer waren afgewezen thans wel zouden zijn toegewezen in ver band met de veranderde tijdsomstandigheden. De Voorzitter deelt mede, dat dit wel aan de commissie is gevraagd, doch alleen de aanvragers, die de eerste keer hebben gehad, thans in aanmer king zijn gekomen. Besloten wordt de voorwaarden der provincie te aanvaarden. De heer Mulder wijst er npg op dat de formulieren die bij de tuinbouwers zijn bezorgd zoodanig zijn gesteld dat dit een beleediging is voor de burgerij en een storm van protest heeft veroorzaakt, aange zien de menschen teveel aan banden worden ge legd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. daar lang en breed over hebben gesproken en naar beste weten hebben behandeld. De bedoeling is dat ieder wat daarvan krijgt, en de menschen zelf ook wat. De heer Mulder zegt het daarmede eens te zijn, doch dat dit in de brief niet in uitdrukking komt. Spreker zou gaarne weten, welk percentage voor levensonderhoud mag worden gerekend, waarop de Voorzitter antwoord, dat dit niet in een percentage kan worden uitgedrukt en naar elke aanvrage moet worden beoordeeld. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. u afgesneden en u waart aan den hongerdood prijs gegeven. Geen enkele poging zou u kunnen geluk ken vrij te komen. De deur zelf is van ijzer, en de tralies, die het bovenraam afsluiten, zijn te dik om door te vijlen. „Nu weet u alles, en wanneer u mij nog een laat- sten dienst wilt bewijzen, zing dan nog eens voor mij dat lied, dat u op den 15en Mei voor Graaf Albert hebt gezongen. Het is hetzelfde lied, dat ik zoo dikwijls van die innig geliefde vrouw, van Con stance, uw grootmoeder, heb gehoord. Ik heb toen maals achter de deur geluisterd en geweend. U kon alleen van uw vader dat lied hebben geleerd, waar mede zijn moeder hem zoo dikwijls in slaap heeft gezongen. Toen ik het plotseling weer hoorde, kwam het vermoeden in mij op, dat langzamerhand tot zekerheid werd, dat u haar kleinzoon moest zijn." De kamerdienaar, wiens stem steeds zwakker was geworden, terwijl hem het spreken steeds moeilijker werd en rochelend en hoestend meermalen zijn ver haal had moeten onderbreken, leunde zich, uitgeput en aan het einde van zijn krachten in zijn kussen terug. Daarop omvatte hij Heinrich's hand, terwijl deze op zachten toon het lied zong. Nauwelijks waren de eerste verzen teneinde, toen Heinrich bemerkte, dat het gelaat van den zieke plotseling van kleur veranderde. Heinrich voelde den pols welke had opgehouden te slaan. Een korte hoest nog de kamerdienaar was het eeuwige leven ingegaan. De kleinzoon van de vrouw, die de grijsaard in zijn jongelingsjaren had lief gehad en wiens liefde hem tot op hoogen ouderdom nimmer had verlaten, al ware het dan ook, dat deze door andere gevoelens was verduisterd, maar later weer zijn hart had vervuld en was overge^an op het evenbeeld van deze vrouw de kleinzoon van Constance stond op, diep ontroerd door de zooeven vernomen mededee- lingen en de beleefde scene, die hem geheel met innig mededoogen had vervuld. Zijn hand op het koude voorhoofd van den gestorvene leggende, sprak hij: „Rust in vrede! Ter wille van de liefde, die u voor mijn grootmoeder heeft gekoesterd, moge uw haat u vergeven worden, waardoor mijn arme vader zoo veel bitter wee werd aangedaan!" (Wordt vervolgd).

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2