De Aikmaarsche Kermis De Rivierajtaat Ie loep Ons Weekpraatje DE SCHOUWBURGEN Reeds eerder hebben wij een en ander medege- Wij hebben, naar wij meenen, destijds vermeld „rf- ,gr?ote revuc -EEN GEEL BANDJE ïtp j„ ahMIJNHEER Niet ten onrechte wordt deze ge noemd Meijer Hamei's Succes-Revue. Honderden ma len is deze opgevoerd met enorm succes en steeds voor stampvolle zalen. Het succes te Alkmaar zal zekerniet minder zijn, als wij weten dat er o a me dewerken Lou Bandy, Clairette Hammé, Wiesje Bouwmeester, Beppie Rameau, Willy Wolden, Frans Bogaert, etc. Dan nog de. 12 Ludowsky Girls en het danspaar Ludowsky-Allart en niet te vergeten een keurkorps van mannequins. De- revue is een bekoring voor het oog, de muziek een streeling voor het oor. Nogmaals wijzen wij erop, dat de revue wordt opgevoerd in de Schouwburgloge Doelenveld. welke vermakelijkheden voor de Aikmaarsche kermis hadden ingeschreven. We hebben wel ge zien,^ dat de Laat, het Hof, de Gedempte Nieu we Sloot, de Paardenmarkt volstaan met ja waarmede? Genoeg, het staat weer vol, gelijk andere jaren, maar. Geen maren, zei iemand tegen ons. Geen maren...... Het is wel een ber. tijd, maar een mensch wil de kermis genieten, lie gen zulke menschen valt niet te praten. Goed en nu herinneren wij ons het lijstje, dat aan vermakelijkheden enz. zoo rijk was. Of deze vermakelijkheden alle vertegenwoordigd zijn wij weten het niet, maar wij willen deze nog wel eens opsommen. Daar gaat-ie dan: Turksche schop Fietsencarroussel Open Golfbaantje Zweefmolen Luchtschommel A uto-carToussel Kindercarroussel Tor pedo- en Luchtsport Vliegbomsportf IJsf auto Minerva Skooter Autodrome Rup; baan The Swing, of Pete Wembly-attracfV tie Vroolijk rad Vliegbomapparaten Si garen- en entoskraam Fruitkraaml Schiet salon Consumptietent Nougatkraam Werptent Ho-epfabent Gebakkraam Zuur kraam -- Haringwagen Vischkraam Hak stal Ivijktent Sinelfotosalon Suikerkraam Gebakkraam Paradetent Stoomcarrous sel Cakewolk Slagmachine Panopticum Spiegeldwaaltuin Vroolijke Brandweer Palingstallen. 'En dan hebben wij nog de Schouwburgen bioscopen de cabaret's de dancirfgs en wat er langs de straat wordt vertoond of zal vertoond worden. Meer dan genoeg ja stellig. Ervenwel, 't is Aikmaarsche kermis, en wij weten, dat er wel weer volk genoeg op -de been zal zijn. Maar Geen maren, zei onze vriend. Maar wij zeggen: ,,Alle loopersi zijn geen koo pers! 1 In elk geval de gemeente Alkmaar zal er wel wat aan verdienen. Ook stellig wel noodig,, denken wij'. Met verwijzing naar de advertentiën in dit blad, het volgende: DE FILMTHEATERS Een amusementsfilm h:eft altijd aantrekkingskracht en zeer zeker de film „MAM'ZELL NITOUCHE", gedurened de kermis in Cinema Americain wordt vertoond. Een geestige operettefilm van Melhac— Blum en Milhaud, in stijl Napoleon Hl. Een film werk in detail geperfectionneerd, ovrdacht en daar om aannemelijk voor werkelijkheid. Over het ge heel ligt vroolijkheid en spot, maar toch ook gevoe ligheid. De hoofdrol wordt vervuld door de kline Anny Ondra, die het graffineerde kostschoolmeisje, dat evenals de organist Celestin een dubbel leven leidt. Terwijl de superieuren van haar, hen aan den arbeid vermoeden, spelen zij- de lichtzinnige melo dieën en zingen zij de coupletten uit de operette van Celestin. Deze markeert in de wereld de popu laire operette-dirigent Floridor. Prachtig is het spel weergegeven door de Moeder- Overste. In den aanvang van de film is het ook Muidelijk dat Nitouche, het ondeugende kostschoolmeisje, be- schemd is o mde hoofdrol te vervullen in de operet te van Floridor. Hoe alles in zijn werk gaat is een lange geeschie- denis, die echter zeer logisch is. Een overvloed van grappige momenten passeeren de revue. Men ziet in een klein theater van het Tweede Kei- zrerijk de première. De loges en stalles zijn gevuld met de stijve dames en heeren uit dat tijdperk en de poerette heeft het onschuldige van dien tijd, dat zoo schuldig leek. Buitengewoon vermakelijk is Otto Karlweis, als de componist-organist. Dan nog een onintelligente majoor, uitgebeeld door Junkerman, die iedere opmerking over de dis cipline met een vervaarlijk gebrul aanblaast. De jonge minnaar, Georg Alexander, bezit de wei fel tusschen pensionaat en tooneel. En toch vindt hij dit alles in de kleine Nitouche. Het geheel is een uitnemende operettefilm. Populair Fijn Keurig. ALKMAARSCH BIOSCOOP THEATER Langestraat. Adriënne Solser in het A.B.T. Deze paar woorden zeggen reeds voldoende en och, wie kent haar niet. En dat zij niet uit de herinnering van velen zal zijn, dat zullen de volle zalen van het A.B.T. wel bewijzen De film, „BET, DE KONINGIN VAN DE JORDAAN' lijkt ons uitermate geeschikt voor een kermispro- gramma. Er is dan ook veel lachen en steeds oogst Adriënne Solser een uitbundig applaus. Op haar eigen wijze expliseert en zingt mevrouw Solser als „de typische Jordaansche vrouw", in onvervalscht en origineel Jordaansch dialect. Zoo zien wij dan hoe „Bet en haar ega „Hein" vele avonturen beleven. En bij herdenking van hun zilverenfeesthebben de buren daarvoor hun stalletje op de markt feestelijk versierd. Dan komt de „Jan plezier" voor en is er nog net een plaatsje voor Bet en dan gaat het aan den rol naar 't Haagje en Scheveningen. Wat zich onderweg en niet te vergeten aan het strand afspeelt is dolvermakelijk. De lachsalvo's zijn niet van de lucht en het publiek vermaakt zich uitstekend. Wie eens eenige uren gezond lachen wil, die bren- ge een bezoek aan het A.B.T. VICTORIA-THEATER. In het Victoria-theater draait de film „Madchen zum Heiraten", het grootste succes van het theater Tuschinsky, waar deze 4 volle weken achtereen voor stampvolle zalen heeft geloopen. En niet te verwonderen, want de hoofdrollen worden vervuld door Renate Muller, welbekend uit de Privé-Secre- tafesse en Herman Thinmrig. Een uitnemend film werk, prachtig spel en zeer leuke momenten. Men heeft moeite om de melodie niet mee te neuriën. Over den inhoud komen wij nog nader terug. Een mooi en goed verzorgd voorprogramma gaat de hoofdfilm vooraf. De directie is er wel in geslaagd om een zeer goed kermisprogramma te brengen. Wij raden een ieder ten sterkste aan dit theater te bezoeken. Men zal er geen spijt van hebben. De eerste 4 dagen der kermisweek gaat „De Fa milie van mijn Vrouw" Een echt Amerikaansch blij spel, vol humor en volmaatk onschuldig. Leest men slechts de uitstekende recensies der dagbledan en men weet vooruit, dat men zich zelf een vroolijken avond bezorgt, door een bezoek aan ,,'t Gulden Vlies." Met recht kunnen wij zeggen dat dit kluchspel de schlager van de Aikmaarsche Kermis is. Dol-vermakelijk zijn de vele verwikkelingen die de drie flinke bedrijven vullen, CABARETS CAFE-RESTAURANTS DANCINGS Ook dit jaar is er weer zorg besteed aan de samen stelling van de cabarets-programma's, alsmede aan het muzikale gedeelte. Vooreerst noemen wij cagé-Restaurant Lunch room „De Karseboom" van den heer J. Luuferzt, in de Langestraat tegenover het Stadhuis. Een rustig zitje in een rustige, niettemin moderne omgeving,, Onder het genot van een verkoelende dronk, een heerlijk glaasje of anderszins wordt men onthaald op leuke populaire muzieknummers van ,The Sai lors Band" oftewel de muzikale broeders. Wenscht men den inwendigen mensch te verster ken, de gerenommeerde keuken voorziet hierin in den meest uitgebreiden zin tegen matige prijzen, Het cabaret bij den heer Nico Kerssens is, zooals ieder jaar, weer eerste klasse. Een uitnemend orkest onder leiding van John van Bommel, zal de leuke stemming er wel in weten te brengen. Een keur van artisten zullen de bezoe kers onvermoeid bezig houden en als wij de namen lezen van hen, dan kunnen wij gevoegelijk zeggen, „Goede wijn behoeft geen krans." Zoo zullen dan optreden; Jopie Keizer, de over bekende harnjonica-virtuoos, John Gerritsen, het groote succes van het vorige jaar, die ons wederom zal doen genieten van zijn schitterend spel op Marimba en Xyclophoon, voorts het duo de Winter, dat groote lauweren heeft geoogst in het buiten land, voorts is aan het programma nog toegevoegd eene soubrette en ee nhumorist. Voorwaar een rijk voorzien programma, waarvoor de heer Kerssens geen kosten heeft ontzien. HOTEL „CENTRUM". Een mooie verlichting vormt op zich zelf al eene aardige attractie, doch de verlichting, die in de Dancing van het Centrum-Hotel is aangebracht is waarlijk iets bijzonders. De heer Joh. v. d. Molen komt hiervoor alle eer e. De danslustigepaartjes zullen zich wanen in China. Met kwistige hand is een groot aantal Chi- neesche lampen alsmede vele attributen uit het geheimzinnig, sprookjesachtige land, aangebracht. De dansvloer is schitterend in orde en de staf- muziek uit den Helder verzorgt het müzikale ge deelte, dat dus in goede handen is. De heer v. d. Molen heeft alles dus wel in de puntjes verzorgd. In de naast de dancing gelegen zaal kan men van een rustig zitje genieten en de bezoekers wor den er op hunne wenken bediend. Het Centrum- Hotel voorspelle wij een groote schare bezoekers. CAFé „CENTRAL". In de bovenzaal van Café Central van den lieer Berkhouwer op het Hofplein treedt wederom het gezelschap Diederichs, dat uit eerste klas artisten is samengesteld, op. Noemen wij allereerst de heer Maloïtz, een beroemdheid, die allen welbekend is. En als wij weten dat Maloitz proeven zal afleggen met het z.g. blind lezen, dan staat ons veel interes sants te wachten. Door deskundigen van naam is dezer dagen uitgemaakt, dat deze begaafde artist kan bogen op een bijzonderen vorm van helder ziendheid. Dan zullen nog optreden Leberto, de man met de 1000 trucs, de lieftallige cabaretière Riek Bouwens, het duo Jack en Johny, parodisten en als humo rist Jonny Toering. De taak van conferencier berust bij den popu- lairen Herman Diederichs. Dus wel een uitgelezen gezelschap, dat weer hon derden bezoekers zal trekken. ETABLISSEMENT PORTON. Steenenbrug. Een kermis zonder wafeltjes, poffertjes, en Beignets aux Pommes is ondenkbaar. Hetis dan ook de heer L. Hoefnagel firma Porton, die, de traditie ge trouw, weer standplaats heeft gekozen op de Stee nenbrug. De heerlijke geur van dit zeer in de smaak vallend gebak komt ons van verre al tegemoet en bezit de aantrekkingskracht op een wijze, dat het onmo gelijk is, nu onze neus op zulk een wijze wordt gestreeld, om deze inrichting zonder meer te pas seeren, en wippen wij even naar binnen om onze maag te onthalen op dit specifiek Hollandsch bak sel. RESTAURANT LONDON. Wenscht men tijdens de kermis iets te eten, dan is het restaurant .London", Verdronkenoord 94, hiervoor een uitstekende gelegenheid. In de eetzaal', zeer kort geleden bijgebouwd, kunnen vele bezoe kers aan de keurig gedekte tafels een plaatsje vin den. En wat brengt ons in een betere stemming als een gezellig interieur, een uitstekend menu en een keur van dranken. Plaatselijk ISiesaws Flora 1 ia ten toonstc 11 ing te Broek op Langendijkl, ,,'Floralia" krijgt eeai traditie: tentoonstelling op Koninginnedag. Het kan niet mooier: nationale vreugde en bloemenweelde behooren bij elkander. De to houden expositie belooft al weer belang rijk te worden. Honderden schoolkinderen) bren gen hun plantjes in, meerdere specialiteiten ko men met hun favorieten, en tal van particulieren luisteren de tentoonstelling met hun schoone ver zamelingen op. Het is immers waar: wie* langs onze straat gaat, blijft hier en daar ook vol be wondering staan kijken naar de mooie planten, die op do vensterbanken en in de bloemenbakken prijken of in potten voor de ramen hangen; al les een lust om te zien. ,JMaar ze zullen ervan1 lijden" hooren we al zeggen. Kom, kom, de opstellers der tentoonstelling betrachten de meeste voorzichtigheid; zei geven aar. de opluisterplantjes een extra veilig plaats je; ze wijden daaraan de meeste zorgen. Fn dan wat leerde de ervaring? Bit: dat bij vroegere gelegenheden niets be schadigd werd, neen, niets. Zou, dit nu anders zijn? Immers, neen. De zaal van den heer Die Boer zal zeker op 31 Augustus a.s. een schoone bloemenhof zijn. En iedere La.ngedijker komt zien, wat te Broek op Langen'dijk ,,Floralia" in dit zonnejaar be reikte. Monte Carlo kwijnt. Het internationaal vreemdelingenverkeer is ver nietigd door de erisis, Gebrek aan millioenm. Wij lezen in het ,,Nrd. Holl. Dbld.": Het wegkwijnen van beroemjde badplaatsen, is haast nog triester dan het verouderen van, een gevierde primadonna. Voor dit lot scheen de Ri viera toch wel allerminst te behoeven vreezen, doch zonder voorafganade waarschuwing zag men plotseling het vreemdelingenverkeer in deze bij zond-ere streek tot in den wortel aangetast. Nice, de zilveren stad kon zich reeds lang niet meer verweren tegen de fabrieksschoorsteenen, die haar vroeger zoo verrukkelijk silhouet bederven, doch zij behoefde zich toch geen stervende stad te ge voelen, zij beroemde zich nog vol trots op de ,,Rromenade des anglais." Cannes, de hermitage |der vorsten, heeft de gelegenheid voorbij laten gaan om zich aan te passen aan een minder se lect publiek, terwijl Juan les Pins, de geraffineer de intrigante onder de badplaatsen, teveel ge- coquetteerd heeft met de massa en daardoor het betere publiek van ,zich heeft vervreemd. Bo- jVenjdien is het weer he laatste twee 'jaar zeer on gunstig geweest, zoodat zelfs de zieken uit Men ton verdwenen. Vernietigd. Het internationale vreemdelingenverkeer naar de -Cote d'Azur is echter volkomen vernietigd door de crisis. De Engelsche regeer ing oefende op haar aan de R,iviera wonende onderdanen eenige pressie uit om in verband met de ont stellende daling van "het pond liever een "uer En gelsche badplaatsen op te zoeken. Ein de Ejn- gelschen gaven aan het overigens in zeer beleef de termen gekleede verzoek gevolg, omdat zij de boycott van de Londensche society vreesden. Ee Amerikanen waren reeds veel minder 'alrijk dan in vroegere jaren en zelfs de Duitschers, die anders voor het vreemdelingenverkeer van be trekkelijk weinig belang waren, herinnerden zich plotseling de badplaatsen in hun eigen land. - Zelfs de spelers onder hen schrapten de 'kostbare reis naar Monte "Carlo evan "hun verlanglijstje en Zette theater der wereld, 3ie hier zorgeloos en overmoedig haar spel speelde. Mon'te Oarlo lokte werkelijk niet SI leen de spelers aan, al waren er velen, die officieel naar Nice of Menton gingen en in werkelijkheid naar Monte Carlo. Drie, vier jaar geleden bedroegen de inkomsten van Monte Oarlo meer dan ooft 'tevoren na het einde van den oorlog het geval was geweest Doch de bezadigdheid van Louis Blanc beheersch te niet langr» de 'directie van het Casino en er was niemand, die Rene Leon ervan 'terughield, als een waanzinnige te bouwen. Er waren reeds twee earsino's doch er werden er nog twee bij gebouwd. Nice had kort tevoren een Palais de la Mediterranée gedegen en daar tegenover kan Monte Carlo 'toch diets minder doen dan in on gelooflijk korten tijd een nieuwe sportclub in den zelfden stijl op ,te trekken naast het beroemde Casmo. Ten zuiden van Monte, bijna in het ge bied van Roquebrune, werd er voorts nog een zomercasino bijgebouwd. Bovendien was Monte arlo niet langer tevreden met zïjn speelzaal het kon toch ook badplaats zijn. Alles wat dé moderne tourist verlangde, moest hij hier kunnen vmoen en daarom kreeg de beroemde Parijsche architect Charles Letrosne opdracht om een strand terrein mctTiotels, restaurants, een bassin, sport velden enz. aan te leggen. Doch na de automo- bielraoes, die officieel het winterseizoen besluiten wist iedereen reeds, dat Monte Carlo verloren was. I Mooier ^naar armer Zeker, Monte Carlo was nog mooier geworden dan het reeds was, doch het kleine staatje wan eenige honderden millioenen armer geworden. En juist, toen de vreemdelingen niet meer kwamen. Men deed van alles. B|ê salons privés werden ge sloten, het Louis d'or spél werd vbrlegd naar de salie des graces. Doch het gaf niets. Niemand wilde meer met 'Louis d'ore spelen. De mini mum inzet werd van tien francs verlaagd ttot 5 flocii het tekort bleef stijgen. Er werd geen di vidend uitgekeerd, personeel werd ontslagen,, 't bouwen hield eindelijk op. Aandeelen, die vroe ger voor geen geld te krijgen waren, zijn nu on verkoopbaar. Gebouwen van tien verdiepingen, die elk. modern comfort kunnen bieden, staan leeg. In de luxueuse hotels woont men even goedkoop als bij moeder thuis en toch is op zijn best de helft van de kamers bezet. Do treu rige toestand is niet langer verborgen te houden. Doch al is het vreemdelingenverkeer aan de Riviera achteruitgegaan, het aantal avonturiers, systeemspelers enz. is niet verminderd. Voor danseressen en gigolo's, die niets meer kunnen verdienen is dit nog een toevluchtsoord. M,et hun ondervoede lichamen liggen zij: zich in de zon te waj'me.ii. Hij spelen tennis en golf als vroe ger de millionaire en hebben het betrekkelijk 'beter- dan vroeger, Ja, en dan zijn er nog enkele vreemdelingen, die op het laatste nippertje staats burger van Monaco werden omdat zij dan geen belasting behoefden te betalen. Doch, ook deze speculatie dreigt te mislukken, want Monaco heeft alle kans een Fransch departement te wor den en dan moeten zijn onderdanen dezelfde be lastingen betalen als elke andere Franschman, Louis LJ, de tegenwoordige vorst van Monaco, is trouwens reeds tweemaal door zijn onderdanen allesbehalve vriendelijk ontvangen en heeft in verband daarmede 'Beaulieu voor de helft opge kocht. Zal dit prachtige stukje land dan geheel verlaten worden, evenals indertijd Eze, of hebben wij slechts te (doen met een verschijnsel van tij- delijken aard Ejn als de tegenwoordige bezitters van al dit schoons failliet gaan waar het snel heengaat wie zal 'dan de Riviera van hen overnemen Degenen die een paar uur willen wijden aan de godin Terpischore, raden wij aan een bezoek te brengen aan de dancing van het „Wapen van Heemskerk" van den heer Theo van Gijzen aan de Breedstraat. Nog komt ons in herinnering hoe deze zaal door brand vernield, herschapen is in een naar de eischen des tijds ingerichte dancing, met een dansvloer, zooals er maar weinige in Alkmaar zijn. De moder- gingen inplaats daarvan naar 5pa of Zoppoï n-e beschildering draagt er niet weinig toe bij om Itoftom 'het is' aan de Riviera leeg geworden deze omgeving zoo intiem mogelijk te doen zijn. pn 7 terwijl de heerende dansmuziek tot in de f'! '^zaain. redereen wS verkoopen. Reusaell- perfectie zullen verzorgen. i ™{2>e hotels, winkels, winkels en villas kan men I thans voor een appel ëh een ei krijgen. Eén van de plaatsen die zich het moeilijkst kan handha ven, is Monte CarloWie had dat qoit gedacht? Tientallen van jaren, sinds de 'dagen van 'Louis Heeft men de verschillende kermisattracties be "Blanc, heeft Monte Garlo zich verheugd in de zocht, dan kieze men zich een rustig zitje in de onverminderde gunst van een mondain publiek Valk's Lunchroom Houttil. In de verte hoort men dat zich in het door'de zee bespeelde, door een nog even de muziek en het gewoel van de kermis. Oi„,rtor,,7„ jr Een uitgebreid menue noodt u tot een keuze van l u Z0J} beschenen vorstendommetje kwam een der producten uit de prima keuken waarover amuseeren. De prachtige mooie omgeving vormde deze firma beschikt. tfc natuurlijke coulissen voor dit altijd goed be- Psychopaten zijn een eigenaardig soort men schen. Vooral een handig soort. Een psychopaat heeft het sterk begrepen op de portemonnaie van een ander; hij zet op z'n tijd een kraakkie, gapt een fiets, als hij die noodig heeft of vermoordt een paar oude menschen, als-is erg om geld verlegen is. Een of andere keer wordt zoo'n psychopaat natuurlijk gepakt en dan zijn er deskundigen, psychiaters, die zich voor hem interesseeren. De delinquenten gaan niet of voor zeer kort naar het gevang, maar ze worden heel langdurig, soms voor hun leven „ver pleegd" in een gesticht, een psychopathenasyl. Zoo'n asyl is het eldorado van alle misdadige psy chopaten. We hebben er nooit een kijkje kunnen nemen, maar het moet er zeer goed zijn. In een écht gekkenhuis, waar niet misdadige stakkerds zitten opgesloten, steekt men de gevangenen in een sombere gestichtskleeding, maar in een psychopa- tenasyl, waar wèl misdadige, vermeende gekken pension vinden, kunnen de pensionnaires zich naar smaak en moede drapeeren. In de ochtendbladen b.v. van Dinsdag wordt de opsporing verzocht van den 33-jarigen heer Kok, weggeloopen uit het Rijks- psychopatenasyl in Leiden. Uit zijn signalement citeeren we: „draagt een blauw costuum, blauwe blazer, schillerhemd en lage zwarte schoenen." Is het niet reuze? Als de heeren psychopaten wat op krachten zijn gekomen, zeggen ze zonder verlof vriendelijk vaarwel aan hun pleegbroeders en -zusters en opereeren ze weer eenigen tijd in de vrije maatschapp. Totdat ze weer worden opge pakt enz. Zoo doen we in ons land met oplichters, inbre kers, plegers van roofovervallen en dergelijke sin jeurs, in wier hersens we een of andere misdadigen knobbel meenen te kunnen veronderstellen. We kunnen er tenslotte vrede mee hebben, want de bedoeling, om ze zeer langdurig of levenslang uit de maatschappij te verwijderen, is in ieder geval goed. Als troost zouden we ze graag de blauwe bla zers en schillerhemden laten, als men die luidjes dan ook maar inderdaad opgesloten hield; ze de kans op ontsnappen ontnam. Eén ding verstaan we niet en dat is, waarom van inbrekers, dieven of roofmoordenaars zoo gemak kelijk wordt aangenomen, dat ze beklagenswaardige psychopaten zijn, tegen wie de maatschappij af doende moet worden beschermd, terwijl menschen, die delicten tegen de zeden begaan, voor een poosje in de gevangenis worden opgesloten en daarna

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 5