Binnenlandsch Overzicht Uit den Omtrek Radio Programma's A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 8.00 tijdsein 8.01 Beiaardconcert door den stadsbeiaardier Toon van Balkom op het carillon van de Kathedrale Baseliek van St. Jan te 's Herto genbosch 8.30 Aubade ter gelegenheid van den 52sten verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina te geven voor het Raadhuis te Rotterdam 9.15 Gramofoonmuziek 9.30 Het omroeporkest 10.00 morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Het omroeporkest 12.30 Gramofoonmuziek 1.30 Orgelconcert 2.30 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen 3.30 Aansluiting met het Grand- hotel te Scheveningen 4.30 The Columbia Three 5.30 Concert door de Koninklijke Miliaire Kapel 7.00 W. G. de Bas: „Het Wilhelemus" 7.30 Gra mofoonmuziek 8.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen 9.10 Voordracht 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 10.00 Vaz Dias 10.10 Kovacs Lajos en zijn orkest 11.00 Gramofoon muziek 12.00 tijdsein. Sluiting. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 tijdsein 8.00 schriftlezing 8.15 mor genconcert 9.00 De krant op Koninginnedag 9.30 zang door het N. C. R. V.-Dames koor 10.00 tijdsein 10.00 korte ziekendienst 10.30 kinder zanguur, door de leerlingen van alle scholen te Katwijk aan Zee 11.30 Gramofoonplaten 12.00 Politieberichten 12.15 Middagconcert 2.00 Tijd sein 2.00 Carillonbespeling door J. Vincent op het Carillon van het Kon. Paleis te Amsterdam 3.00 tijdsein 3.00 Concert op den Kerkbrink te Hilversum door het Harmonie-orkest der N.C.R.V. 5.00 tijdsein 5.00 Kinderuurtje 6.00 tijdsein 6.00 Gramofoonmuziek 6*.30 Zanguitvoering door een koor van 900 zangeressen en zangers 7.30 Politieberichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 Con cert 9.00 Tijdsein 9.00 Het N.C.R.V. klein- orkest 9.15 John's Accordeon-Duo 9.25 Decla matie door Arie Post 9.40 Gramofoonmuziek en Vaz Dias 10.00 John's Accordeon-duo 10.10 Declamatie door Arie Post 10.20 Het NCRV klein- orkest 11.00 Gramofoonmuziek. DONDERDAG 1 SEPTEMBER A. V. R. O. HILVERSUM. V.m.8.00 Tijdsein 8.01 Grmofoonmuziek 10.00 Tijdsein 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramo foonmuziek 10.30 solistenconcert 11.00 Kook- praatje 11.30 Voortzetting solistenconcert 12.00 Tijdsein 12.01 Lunchconcert 1.30 Kamermuziek 2.15 verzorgen van den zender 2.30 Mode praatje 3.00 Gramofoonmuziek 4.00 Ziekenuur 5.00 Kovacs Lajos 6.30 Sportpraatje 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest 7.30 Prof. Dr. J. J. van Loghem 8.00 Tijdsein 8.01 Het omroep orkest 9.00 Gramofoonmuziek 9.30 Het omroep- strijkorkest 10.00 Vaz Dias 10.10 Het omroep orkest 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein. Sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 11.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijd sein 12.01 Politieberichten 12.15 KRO-Orkest N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 10.00 Tijdsein 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Korte ziekendienst 10.45 Gramofoonmuziek 2.00 8ijdsein 2.00 Cursus fraaie hndwerken 3.00 Tijdsein 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.30 ver zorgen zender 4.00 Tijdsein 4.00 Ziekenuur- tje 5.00 Tijdsein 5.00 Cursus handenarbeid 5.45 Liederen-recital 6.45 Cursus knippen en stof- versieren 7.00 Tijdsein 7.00 S. Stemerding 7.30 Politieberichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 Gramo foonplaten 9.00 Dr. G. Esselink 9.30 Concert door Kwintet 10.10 Vaz Dias 11.00 Gramofoon- 4 electrische iieren en een „vaart" van 12 M. per uur omhoog gehaald, maar halverwege raakte een der lieren defect. Het gevaarte blijft nu hangen tot den volgenden Zondag; dan zal men het werk af zien te maken. Het verkeer blijft nu onder het han gende brugdeel doorgaan. Het badseizoen aan zee is Zondag met stralend weer besloten, de zomer heeft ons al weer offi- j cieel ten afscheid gewuifd. De aanbidders van den bruinen afgod „Voetbal" stonden ondertussclien van ongeduld te trappelen. Ze hebben „hun" seizoen ingezet met de traditioneele wedstrijden om Arol- beker en Zilveren Bal. Straks zal ook het competi tierad weer draaienIn een krant lazen we aen advertentie omtrent een kalender voor 1933 De Onafhankelijke Socialistische Partij, de O. S. P., hield in Amsterdam haar eerste congres. De desertie van voorzitter Fimmen werd betreurd. Be- sloten werd om met de communisten als organisatie samen te werken. Een definitief bestuur werd geko zen met P. J. Schmidt als voorzitter. De functie van Uit de Pens D© raad bestaande uit zes leden van links en vijf van rechts, vereenigde zich zonder stemming met het advies van B, en W. v Een staking in de scheepvaart? Be scherming van jeugdige venters en loopers. De brug bij Barendrecht. Het bruine monster rolt weer. Aller lei. Het is mogelijk, dat op heden, Dinsdag, voor ons land de algemeene staking in de zeevaart wordt geproclameerd. Omtrent de aanleiding van het con flict diene het volgende. De loonen in de zeevaart zijn ongelijk en worden niet bepaald naar de havens, waar gemonsterd wordt, maar naar de nationaliteit der schepen. De loonen in de Engelsvche zeevaart zijn b.v. lager dan de Hollandsche loonen. Wanneer nu in Rotter dam twee schepen naast elkaar liggen, een Engelsch en een Hollandsch, dan mogen Hollandsche zeelieden van hun organisaties op het Engelsche schip voor lager loon monsteren dan op het Hol landsche. Dat heeft er toe geleid, dht de Scheep vaart- en Steenkolenmaatschappij te Rotterdam, haar schepen naar Engeland verkocht en toen de schepen weer van de Engelsche eigenaars charterde (huurde). Ofschoon de booten in Rotterdam bleven, kwamen ze onder Engelsche vlag Ie varen en Hol landsch personeel werd gemonsterd tegen Engelsche gages. Daartegen nu is de contractcommissie van orga nisaties van werknemers ter koopvaardij, opgeko men. Ze heeft van den Bond van Werkgevers ge- ëischt, dat dergelijke handelingen in den vervolge zullen worden verhinderd en dat de reeds ge-trof fen maatregelen zullen worden ingetrokken. De eisch is gesteld in een ultimatum, dat gisteren (Maandag) te 3 uur afliep. Het schijnt, dat de werkgevers niet van plan zijn om toe te geven. Minister Verschuur acht den tijd gekomen om nu ook de jeugdige venters en loopjongens te gaan beschermen. Hij heeft een voorontwerp van een Koninklijk Besluit gereed gemaakt, waarin wordt bepaald, dat jeugdige personen als venters of loo pers geen arbeid mogen verrichten tusschen 7 uur 's avonds en 6 uur 's morgens. Ten behoeve van winkelzaken echter zal de besloten tijd voor het laten verrichten van loopwerk worden gesteld van 8 uur 's avonds tot 7 uur 's morgens, mits de per sonen, daarmee belast, ten minste 16 jaar oud zijn. De brug bij Barendrecht, welke gebouwd wordt ten behoeve van de verbinding van Dordrecht met zee, nadert haar voltooiing. Zondagmorgen 4 uur zou men het kolossale verbindingsstuk tusschen de beide 60 M. hooge heftorens hebben opgeheschen. Het gevaarte, dat 190.000 K.G. weegt, werd met In Rotterdam blijven zich onder zwemmers en baders gevallen van de ziekte van Weil voordoen; in de afgeloopen dagen werden weer zes nieuwe gevallen genoteerd. Het gemeentebestuur zal met energie den strijd tegen de ratten, welke de ziekte verspreiden, aanbinden. Bij de wereldkampioenschappen te Rome is onze vertegenwoordiger Schlebaum in don strijd op 100 K.M. achter motoren uitgeschakeld. Onze Olym pische sprintkampioen Van Egmond stort Donder dag a.s. voor zijn serie. Do vorige week klaagde onze kampioen over de hitte en buikpijn; speciale tele grammen uit Rome hebben intusschen gemeld, dat het met de buikkrampjcs al beter ging. Buifenlandsch Overzicht Von Papen's program. Credieten aan de industrie en loonsverlaging. Het Kabinet tegen Hitier. Japan en de Ver. Staten. Groote textielstaking in Engeland. Zondag heeft de Duitsche Rpjkskan/selier Von Papen zijn aangekondigde groote rede gehouden in Munster, waarbij deze staatsman, die geen enkele politieke partij achter zich heeft, zijn program heeft ontvouwd. Von Papen is steeds als een sterk conservatieve persoonlijkheid aangemerkt en wat hij Zondag in Munster zeide, heeft aan die repu tatie geen afbreuk gedaan. Hij kwam voor zijn con servatieve gezindheid uit, welke volgens hen echter een christelijk karakter moest hebben. Dat was het begin. Hitier stootte hij vervolgens verre van zich. Von Papen trok te velde tegen de verwildering van po litieke zeden en hij had het over de „bandeloos heid, die uit den oproep van den leider der Nat Soc.-beweging stemt" t.w. uit den oproep naar aanleiding van de vonnissen te Beuthen). Zelfs al zouden Centrum en Nazi's tot overeen stemming geraken, wat Von Papen weigerde te gelooven, dan nog schijnt hij niet van zins om voor de aldus gevormde meerderheid te wijken, om dat „de geheime gedachte van een dergelijke coali tie toch slechts (zou) zijn, dat de eene partij de andere wenscht te vernietigen." Von Papen wenscht dus te blijven, 6ndanks wat en wie ook. Het door hem ontwikkelde program is trouwens op een behoorlijke ambtsduur berekend. Hij heeft een voorloopig plannetje voor een jaar. Met geweld wil de Rijkskanselier de werkloosheid bestrijden, d.w.z. met marken-geweld. De particu liere industrie krijgt 400 mark betaald zóó zijn althans Von Papen's voornemens voor eiken arbeider, welke méér, dan het aantal op neden wordt te werk gesteld. De industrie krijgt die toe slag betaald in bons, met welke in de jare 1934 1938 een deel der belastinggelden kunnen worden betaald. Von Papen denkt op die wijze 1 3/4 mil- lioen aan den arbeid te krijgen. De industrie echter zal niet alleen met 400 Mark per arbeider worden geholpen, maar ook met loonsverlaging voor het personeel, welke verlaging te grooter mag en zal zijn, naarmate het aantal te werk te stellen arbei ders toeneemt. Er gaat nog veel meer gebeuren. De kwestie van den rentevoet zal „geregeld" worden en het dis conto zal worden verlaagd. Von Papen denkt zich met zijn maatregelen in twaalf maanden een nieu wen opbouw van den staat en het bedrijfsleven te kunnend aarstellen. Pas daarna zal worden begon nen met de uitvoering van een sociaal en financieel program van langeren duur. Voor Pruisen heeft hij beloofd een vereenvoudiging van het centrale be heer, financieele hervormingen en „wijzigingen van het zelfbestuur". Het is thans duidelijk geworden, dat Von Papen, die Zondag zijn volmachten is gaan halen bij Von Hindenburg, zijn politieke hervormingen denkt door te overen zonder medewerking van den Rijksdag. Hij heeft beloofd, verstoring van zijn werk door den invloed der partijen te zullen afweren. Hoe hij dat alles meent te kunnen doen zonder de Grond wet te schenden, is ons een raadsel. Even problematiek is de wijze, waarop zijn sociaal program tot stand moet komen. Meent hij loons verlaging te kunnen decreteeren en nog wel progressieve loonsverlagingen, toenemende n.l. naar mate het aantal te werk gestelde arbeiders grooter wordt? Meent hij de vakvereeniging te kunnen dwingen en onderwerpen, gelijk de politieke par tijen? En hoe zal het buitenland reageeren op Duitsclie dumping? Vermoedelijk zullen vele grenzen resoluut gesloten worden voor den invoer van producten van door den stat gesubsidieerde bedrijven. Von Papen plaatst zijn land en de werld voor vele Japan doet in Mandsjoerije en China wel, alsof het zich aan de protesten van heel de wereld niet behoeft aan te trekken, maar de werkelijkheid is toch niet zoo eenvoudig. In de Ver. Staten heeft de openbare meening sterk gereageerd op Japan's aan kondiging om den nieuwen Mandsjoerijschen staat binnenkort te erkennen, d.w.z. een deel van China afficieel als afgescheiden te verklaren en als een Japansche kolonie te behandelen. De Japansche re geering heeft nu besloten om admiraal Namoera naar de Ver. Staten te sturen, teneinde er de re geering gunstiger voor Japan's plannen te stemmen. Dat besluit is niet weinig beinvloed door de voortdurende aanwezigheid van de Amerikaansche vloot in den Stillen Oceaan. In Engeland is Zaterdag j.l. de massale textiel staking uitgebroken; ze geldt voor 700 fabrieken met 232.000 arbeiders. Het geldt hier een loons- conflict. Omtrent loonsverlaging was men het ten slotte in onderhandelingen bijna eens geworden, maar een overeenkomst stuitte af op de kwestie van het terug in dienst nemen van circa 3000 ar beiders, die reeds eerder ter zake een wijziging van de arbeidsovereenkomst, in staking waren gegaan. De ontwikkeling van dezen strijd zal bij ons in, in Twente, wel nauwkeurig worden gadegeslagen. Naar aanleiding van de gehouden motorraces j te Alkmaar en de daarbij voorgevallen ongeluk1- j ALKMAAR. ken, schrijft het ,,Nrd. Hpll. Dibl." het volgende: Oranje-Vereeniging Alkmaar. Dleze motorraces' gehouden op den eersten Zón- Alkmaar zal op 31 Augustus in het 'teeken van Üag van Alkmaarsche kermis, hebben zich ge- feestelijkheden staan ter gelegenheid van den ver- "kenmerkt door een P-root aantal ongevallen JaardaS van H.M. de Koningin. kenmerkt _<ioor een groot aantal ongevallen, Door de oranjevereniging is een feestprogramma j waarop wij m ons verslag uitvoerig le aandacht samengesteld, dat eer wezen mag. gevestigd hebben. j Deze dag zal worden ingezet met koraalmuziek i De Boode Kruisdienst, welke steeds op het °P het bordus van het stadhuis, uit te voeren door veld gestationneerd is, heeft uitstekend werk ver- 1 het muziekcorps St. Louis dat veervolgens eeene Be cor^k v» de Wri. is verschil- Hessen lend. Meerdere ongevallen zijn aan de rijders, de openbare en bijzondere scholen een zanguitvoe- zelf te wijten en wij denken hierbij aan het on- I ring geven in de Bergerhout onder leiding van den heer Joh. Brands. Na afloop verzameelen alle schoolkinderen zich in de Graanbeurs, waar een bioscoopvoorstelling met een speciaal programma wordt gegeven. De kinderen worden van den Bergerhout naar de Graanbeurs gebracht, voorafgegaan doorSt.Louis, waarna dit korps zijn rondwandeling vervolgt. Des middags worden groote roei- en kano-wed strijden gehouden op het Noord-Hollandsch kanaal, waar de Alkmaarsche Roei- en Zeilvereeniging hare medewerking zal verleenen. Tevens zullen er hinder niswedstrijden plaats hebben. Gezien de groote deel- geval, den renner Behorst overkomen i De race was geëindigd en de finis reeds gepas seerd, toen hij blijkbaar wat al te sterk remde, waardoor hij met motor en al over den kop sloeg Ook het ongeval den renners de Boer en de ^rxij overkomen, hebben zij aan zichzelf te wij ten, daar zij veel te hoog. gingen. Ook moet het onverantwoordelijk genoemd worden, zooals sommige rijders roekeloos door de bochten gaan. Dat jagen brengt niet alleen ge vaar mdee voor de betrokken rijders zelve, maar d^e mag m€n rekenen op interessante wedstrij- ook voor andere rijders. j De Handelskade zal als gereserveerd terrein wor- rienslotte en dit is ook een voornaam punt den ingericht, waar een ieder toegang heeft tegen was de baan ook niet in al te bestem staat betaling van e:n: kleinen toegangsprijs. Beeds na eenige ritten waren in de Zuiderbocht Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar bij de Begulierslaan eemige gaten gereden, welke steeds weer opnieuw gevaar opleverden voor de rijders. Het ligt voor de hand, wanneer eenige renners tegelijk in de bocht liggen, ©en er van zelfsprekend genoodzaakt is deze gevaarlijke plek te berijden en wanneer dan, zooals 't dezen imiddag meermalen ging, met groote snelheid wordt gereden dan is het gevaar voor een serie de in dit'nummer voorkomende advertentie. Sint Maarten. Eenige herren uit Behagen, welke de Alkmaar sche kermis gezellig hadden ingewijd, kwamen Zondagmorgen ongeveer half drie met hun auto ongevallen al zeer groot. Dan krijgt men, zoo- I richting ZijPe bij de kluft' de Westfriesche zee- als heden ook is geschied, het geval dat een der di3k> DabÜ ^ir}t Maarten op. waar door een man rijders door het slippen komt te vallen en de j kement aan de accu dei auto zijn licht verloor., andere daaropvolgende rijder hem niet meer ont- J Nadat gestopt w as om de fout te verhelpen kon wijken kan en eveneens een buiteling maakt. m'en. vehikel niet meer aan het rollen brengen Het is thans nog betrekkelijk goed afgeloopen maar men moet zich daarover toch verbazen, want gezien de vel© ernstige valpartijen, zou *'t heusch toch niet zoo behoeven te verwonderen,; wanneer daarbij een ernstig geval viel te betreu ren. Zooals men ons verzekerde, was de baan in uitstekenden staat, maar het bleek toch, dat het terrein te droog was, waardoor vooral in de bochten de gaten ree'ds spoedig zichtbaar werden. Het zal daarom goed zijn voor de volgende race nog eens speciaal de aandacht aan de baan 'te dijden. Daar komt echter nog iets bij. Gebleken is, dat sommige renners niet capabel zijn, om op esn grasbaan te rijden. Eir zal in het vervolg een strenge selectie noodig zijn; Alleen zij, die blijk hebben gegeven de moeilijke kunst van gfasbaanrijden volkomen te verstaan, mogen toe gelaten worden. Liever minder rijders,t dan een reeks dergelijke ongevallen. Wij achten het plicht, deze zaken nog eens met den meesten ernst naar voren te brengen. Wij mogen hier wel herinneren aan iets wat we schreven hij de vorige gemeentebegrooting, toen de heer Hoyting had aangedrongen, om geen toestemming tot deze races meer te verlee- inlën. yWe hebben toen betoogd, 't niet met hem yeens te zijn, omdat o. i. niet was bewezen, dat de rayces een meer dan normaal gevaar voor onge vallen meebrachten. Daaruit volgt echter ,$at wij eischen, dat ie.'ere denkbare voorzorgsmaatregel genomen moet worden. Zou daarna echter blijken, dat' ondanks dat, toch ernstige ongevallen niet uitblijven, dan zou den we mede moeten aandringen; om ook voor Alkmaar een verbod te krijgen. Want, (y financieel voordeel voor de burgerij, versterking van de gemeentekas door de ver makelijkheidsbelasting, zelfs de exploitatie-mogelijkheid van ons grootsch opgezet sportpark, dit alles bijeen is nog een te dure prijs voor slechts éen verloren menschenleven. Van de motorrijders, die tijdens) de grasbaan races gevallen zijn, is de renner ,J. de Boer uit Hoorn, van de klasse nieuwelingen) er wel het ergste aan toe. Met een zware hersenschudding werd hij per ziekenauto naar het stads-zieken huis vervoerd, waar hij, naar wij vernamen een rustige nacht heeft gehad, zijn toestand was bevredigend. Heiloo. j Gelden voor schoolbouw geweigerd1. Die vereeniging voor Christelijk Nationaal schoolonderwijs te Heiloo had dezen zomer bij den gemeenteraad een verzoek ingediend om mede werking voor den bouw van een bijzondere la gere school in die gemeente. In de thans gehouden raadsvergadering advi seerden B. en W>. deze aanvrage af te wijzen, om dat zij, zooals de burgemeester jhr. N. van Fo- reest, zeide, gebleken is hoogst onbetrouwbaar te zijn. 'Van 'de 25 kinderen bleven na het schif ten van de lijst slechts 32 over. Die anderen vie ]en af doordat twee kinderen op het tijdstip van opening der school nog niet den leerplichtigen leeftijd hadden bereikt, drie katholiek; zijn, een der ouders verklaarde nooit de bedoeling te heb ben gehad zijn kinderen naar de nieuwe school te zienden, twee 'hinderen reeds niet meer op de lagere school zijn maar voortgezet onderwijs ge nieten en vijf ouders hun handteekening hebben teruggenomen,,.,. vehikel zoodat besloten werd dat drie der leden het on willige wagentje zouden duwen en de vierde het zou besturen. Dit echter scheen niet gemakkelijk •daar de chauffeur met het heele gevalletje bij den hoogen dijk naar beneden kwam te rollen om juist op den kant van dè wegsloot te blijven staan. Van rijden verder geenj sprake. Zondag morgen werd door Plevier met den reddingswagen het zaakje weer op den weg gebracht maar van de lekkere gerookte paling, welke de hoeren' van de kermis hadden medegenomen, en na het ongeluk hadden laten liggen, was niets meer te bespeuren. i Plaatselijk Nieuws Noordscharwoude. Wij willen belanghebbenden en belangstellen den voor de Floraliatentoonstelling te Noord- scharwoude nog eens wijzen op de advertentie, die heden in dit nummer voorkomt,, waarin worden aangekondigd de datums waarop de tentoonstel ling wordt gehouden en de datums waarop door deelnemertjes en deelnemers de planten en bij- behooren moeten worden ingeleverd. Wij hopen nog nader opi deze tentoonstelling terug te komen. Noordscharwouide. Door een ongelukkig toeval is een zoontje van mej. de Wed- K- te water geraakt en verdronken Nieuwstijdingen i AUTjO TEGEN EEN BOOM. Onder Bakewel bij Weert is de heer Joh. Jeger uit Amsterdam Zondagmiddag door tot nu toe onbekende oorzaak met zijn auto tegen een boom gereden. In den wagen zaten vijf personen, zijin echtgenoot©, zoon, schoondochter en zijn kan toorjuffrouw, mej. Dde Gros. De wagen is totaal versplinterd. Omwonenden snelden toe én 'haalden de inzittenden, die allen) gewond waren, u,t den wagen» wdïk© kort na 'het ongeval in brand vloog. Mej. de G. had een zware hersenschudding en een beenbreuk, terwijl de zoon ernstige inwendige kneuzingen bekwam. De toestand -\an deze beide zwaar gewonden is zorgwekkend. Ee Leer J. kreeg een beenbreuk, terwijl mevrouw -J. en schoosdochter eveneens inwendig waren gekneusd. Alle slachtoffers zijn opgenomen in het Ut. Jansziekenhuisi te Weert, D.BAMA TE, DB,ACHTEN. In den racht van 'Zaterdag op Zondag heeft zich aan de Zuiderdwarsvaart te Dirachten een drama afgespeeld, waarbij de 40-jarige N. Hl. het slachtoffer is geworden. De gebroeders Jan en Thomas N. hadden den avond in verschillende cafe's te Dirachten door gebracht. Na sluitingstijd begaven zij zich huis waarts. In de nabijheid van hun woning ont moetten zij K. van der T:., die eveneens daar woonachtig is. Van der Tj. was vergezeld van zijn vrouw. Bij het erf van Van der T. ontstond tusschen de mannen een woordenwisseling, waar bij een oude veete werd opgehaald. Die woorden wisseling, ontaardde in een vechtpartij tusschen de beide N.'s en van der T., waarbij 'de laatste uit zelfverdediging zcih met een zeis te weer stelde. Hij trof daarbij Jan, N. in de zijde. D|e

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2