De Alkmaarsche Kermis Uit den Omtrek Radio Programma's VRIJDAG 2 SEPTEMBER. A. V. R. O. HILVERSUM. N.m. 12.00 Tijdsein 12.01 Het AVRO-klein- Orkest 2.00 B. den Besten Jr.: De Unitates en Bonden in het Nederlandsch Studentenleven 2.30 Het AVRO-kamerorkest 4.00 Sluiting 8.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen V. A. R. A. HILWERSUM. V.m. 6.45 Lichaamsoefeningen 7.30 Lichaams oefening 8.00 Tijdsein. Gramofoonmuziek 9.00 VARA-septet 10.15 Voordracht door Rolien Nu- man 10.30 VARA-septet 11.00 Kwartiertje voor den bond van Soc. Dem. Vrouwenclubs 11.15 VARA-septet 12.00 Sluiting 4.00 Tijdsein. Gra mofoonmuziek 4.30 Na schooltijd knutselwerkjes voor kinderen 5.00 VARA-prkest 5.45 Voor dracht door Carel Rijken 6.00 Orgelspel door Joh. Jong 6.30 Voordracht door Carel Rijken 6.45 Orgelspel door Joh. Jong 7.00 Gramofoon muziek 7.10 VARA-orkest 8.00 Sluiting 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en Sluiting. V. P. R. O. HILVERSUM V.m. 10.00 Morgenwijding N.m. 8.00 V.P.R.O.- nieuws. Persberichten van het Vrijz. Godsd. Pers bureau 8.05 Vaz Dias 9.45 Cursus 10.00 Cursus. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 Tijdsein 8.00 Schriftlezing 8.15 Gramofoonmuziek 10.30 Tijdsein 10.30 Korte ziekendienst 11.00 Tijdsein 11.00 Harmonium concert 11.30 Concert 12.00 Politieberichten 12.15 Trio van der Horst 12.55 Harmoniumcon cert 1.20 Trio van der Horst 2.00 Tijdsein 2.00 Verzorging zender 2.30 Con<Jer(t 4.30 Gramofoonmuziek 5.00 Gramofoonmuziek 5.30 Halfuurtje voor jeugdige amateur-fotografen 6.00 Tijdsein 6.00 H. J. Steinvoort 6.30 A. J Herwig 7.00 Tijdsein 7.00 bezoek van den radio dokter 7.30 Politieberichten 7.45 A. C. de Wit 8.00 Tijdsein 8.00 De Haarlemsche Orkest- Vereeniging 9.00 Ferd. Kloek: „De zang der vo gels" 9.50 Vaz Dias 10.30 Gramofoonplaten. ZATERDAG 3 SEPTEMBER. V. A. R. A. HILVERSUM. V.m. 6.45 Lichaamsoef. 7.30 lichaamsoef. 8.00 Tijdsein. Gramofoonmuziek 9.00 VARA- Septet 10.00 morgenwijding VPRO 10.15 Uit- zendin voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 Tijdsein. VARA-orkest 1.45 verzorging zen der 2.00 Kwartiertje voo rhet Instituut voor Arb. Ontwikkeling 2.15 VARA-Mandoline-Ensemble 2.30 Arbeiderssport 2.45 VARA-Mandoline Ensem ble 3.00 ENTOVA.: S. S. Lantinga 3.20 VARA- Mandoline Ensemble 3.30 Uit de Roode Jeugd- bewegin 3.35 Gramofoonmuziek 4.30 SDAP- kwartiertje 4.45 Orgel, viool en cello, door Joh. Jong, John Helden en Frieda Belinfante 5.30 De vrouw die nooit te laat komt. Zeven tafereelen van vrouwelijkè stiptheid 5.45 Orgel, viool en cello 6.15 kinderuurtje 7.00 Vrijdenkers Radio Om- roepvereen. 8.00 Bonte avond 12.00 Tijdsein en sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijd sein 12.01 Politieberichten 12.15 KRO-sextet 1.45 verzorgen zender 2.00 Gramofoonmuziek 2.30 Kinderuurtje H.I.R.O. 4.00 uitzending voor den Algem. Ned. Vrouwen Vredebond 4.30 Uitzending voor de Theosofische vereeniging 5.00 sluiting 5.00 Gramofoonmuziek 5.15 Sport- praatje 5.30 Gramofoonmuziek 6.10 Journalis tiek weekoverzicht 6.30 Gramofoonmuziek 7.10 Gerh. Krekelberg 7.30 Politieberichten 7.45 Gramofoonmuziek 8.00 KRO-salonorkest 9.00 Microfoon-Feuilleton 9.15 Vaz Dias 9.30 KRO- Salon-orkest 11.00 Gramofoonmuziek. Dje feesten ter gelegenheild vani den 52sten ver jaardag van H.M- de Koningin zijn in het ge heele Vand met de grootste opgewektheid ge vierd. .Wanneer wij het ochtendblad eens doorlezen, dan schijnt het dat men door het geheele land uiting heeft willen geven aan z'n verknocht heid aan het Oranjehuis. Die dag moest nog beginnen toen wij het schoone klokkenspel mochten beluisteren van den stadsbeiaardier op het carillon Van de kathe drale Basiliek van St. Janl te 's-Hertogenbosch [Maar eerst nog hoorden wij de zware torenklok slaan. (Treffend. Des middags hoorden1 wij den beiaardier Vincent op het carillon van het Ko ninklijk Paleis te Amsterdam. In de hoofdstad vooral was het een en al feestvreugde. Dp feestfen te Hilversum waren uitnemend door de radio doorgezonden, evenals de concerten de aubade van 2500 zangers en zangeressen) en kinderkoor te Botterdam en d© verschillende redevoeringen. Voor het eerst werd te Amsterdam wederom een vuurwerk afgestoken op den Amstel, zoo men weet, was dit met het oog op omstandigheden enkele jaren achterwege gebleven. Het was daar weder het oud© feest. In Apeldoorn woonde de Koninklijke familie een Markelosche ouderwetsche boerenbruiloft bij. Overal volksspelen en concerten. In Alkmaar roei- en kanowedstrijden; concert in den muziektuin en 'savonds vuurwerk. Zware canonades en luid gejuich. (Zie verder het meer breedvoerige verslag.) Ook in het buitenland is de dag gevierd met bij zonderen luister. Vandaag de zorgen eens op zij, zoo dacht men wellicht, maar, wanneer men vandaag de uit gaven maar niet betreurt, die gisteren zijn ge maakt. ii Wij verwijzen verder naar de plaatselijke be richten omtrent de hier gehouden, feesten. BROEK OP LANGENDIJK. Woensdagavond werd door het Chr. Muziekkorps „Advendo" een concert gegeven op de plaats van de Chr. School onder leiding van den heer v. Valken te Hoorn. Een 15-tal nummers werden vlot en goed gespeeld, hetwelk een bijzondere prestatie mag genoemd worden voor deze nog zoo jonge vereeni ging. BROEK OP LANGENDIJK. Vanwege de Landelijke Rij vereeniging öudkarspel werd met medewerking der Rij vereeniging „Heilo" Woensdagmiddag een demonstratie gegeven op het buitenland. Om half drie ging het in optocht onder de vroolijke tonen der plaatselijke muziek door het dorp, waarna naar het buitenland werd gemar cheerd en een aanvang gemaakt werd met de aangekondigde oefeningen, welke bij het talrijk publiek zeer in den smaak vielen. KONINGINNEDAG IN ALKMAAR. Ook te Alkmaar is de verjaardag van Hi. M- de Koningin op feestelijke wijze herdacht. Zooals ieder jaar had de Oranjevereeniging de samenstelling van het programma op zich geno men. In afwijking met voorgaande jaren was Ideze dag grootendeels bestemd voor de kinderen. Die dag werd ingezet met. carillon-bespeling van den Waagtoren, gevolgd door een muziek uitvoering van de Bi. K. Muziekkapel .^it- Louis' op het bordes vap het stadhuis. Begrij pelijkerwijs was ©en talrijk publiek op den been dit concert te hooren. Hierna volgde een muzi kale wandeling met als einddoel de Bergerhout. Om tien uur werd hier een openbare zanguit voering gegeven door de kinderen van de drie hoogst ©klassen van alle openbare en bijzondere scholen, onder leiding van den heer Joh. Brandts, met medewerking van ,J3t. Louis." De belanngstelling van de zijdej van het pu bliek was zeer groot. Nadat) door den heer G. Oh. Diun, vice-voorz. der Oranjevereeniging de kinderen waren toegesproken over de groote be- teekepis Nederland en Oranje éen, werd spon taan het Wilhelmus" gezongen. Hierop ging het in vroolijk marschtempo naar de Graanbeurs, waar alle kinderen werden saam- gebracht voor het bijwonen eener bioscoop-voor stelling. In de pauze werden zij getracteerdy Het laat zich denken, dat de kleinen volop genoten en hartelijk is er gelachen om de gees- ge teekenfilms. 1 Om twaalf uur konden wij weer genieten van de heerlijke klanken van het mooie carillon van den Waagtoren. Een bijzondere attractie waren de roei- en kanowedstrijden op het Noord-Hollandsch ka naal. De Handelskade was- als gereserveerd ter rein ingericht en velen volgden de verrichtingen der roeiers en roeisters. Dte wedstrijden duurden van 2 uur tot half zes. Des avonds vond het tuinfeest der christelijk© Oranjevereeniging plaats in den Muziektuin, waar als spreker optrad Zi.EIxc. Mr. H. Bijleveld uit xAmstërdam, oud-minister van Murine, met het onderwerp: Koninklijk geklank." Voorts werd medewerking verleend door de Ohr. Muziekvereeniging ,j3oli Deo Gloria" en de Alkmaarsche Driehoek-me,isjesclub. D|e dag werd besloten met een schitterend vuur werk. Niettegenstaande de Oranjevereeniging terdege rekening moest houden met hare financiën, en dus ©enig© versobering moest worden) toegepast, en daardoor gaeen volksspelen konden plaats vin den, kan zij met veel genoegen op dezen wel geslaagden dag terugzien. Plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Aan het postkantoor Broek op Langendijk en de daaronider ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus 1932 ingelegd f 10352.78, terugbetaald f3878.61. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1924. BROEK OP LANGENDIJK. Nieuwe aansluitingen. 239 Krul, J., Bierbottelarij, Zuidscharwoude. 240 Ruiter, K., Lijnwerker G.E.B., Oudkarspel. WIELERSPORT. J.l. Zondag heeft de sportvereeeniging O. G. een aanvang gemaakt met het verrijden der clubkam pioenschappen. Begonnen werd met kampioenschap (Lange afstand) pl.m. 80 K.M. een wel met gelijke start. De wedstrijd beloofde heel spannend te worden wat zich in het bijzonder uitte op het eerste trae- ject, OudkarspelHpendam. Somtijds werd in een geweldig tempo gereden. Maar de renners hielden elkaar en waren vrij goed aan elkander gewaagd. Het was een wedstrijd waarbij het hoofd minstens evenveel werk moest verricthen als de beenen. Onze jeugdige nieuweling Van Zijl had het in deze lang niet gemakkelijk tegen de veel oudere amateurs. Toch heeft hij het bewijs geleverd niet met zich te laten spelen. Langedijk en Renaud hadden kleine vertraging door pech. De uitslag luid: 1 J. van Zijl, tijd 2 um: 38 min. 10 sec. 2 J. Langedijk, tijd 3 uur 8 min. 30 sec. 3 J. Renaud, tijd 3 uur 8 min. 31 sec. Onze felicitatie voor de kranige prestatie van onze jeugdige wielrenner Van Zijl. BROEK OP LANGENDIJK. Vanwege de vereeniging Floralia, werd ook dit jaar wederom een tentoonstelling gehouden van opgemaakte bloemen en planten van school en kinderen, in de zaal van den heer J. de Boer, welke een schoone aanblik opleverde, hetwelk nog meer verhoogd werd door eenige inzendingen dahlia's en castussen, zoodat alle één mooi geheel vormde. Voor de jury was het geen gemakkelijke taak om te beoordeelen, daar aan het ingezondene door de kinderen de grootste zorg was besteed. Door velen werd dan ook een le prijs bemachtigd. De tentoon stelling mocht zich in een druk bezoek verheugen. OUDKARSPEL. Bij de op heden gehouden verkiezing van een lid van bestuur van de Banne alhier, periodiek aftre dend de heer J. Pranger is deze weder herkozen. ALKMAARSCHE BIOSCOOP THEATER. Het verwondert ons in het geheel niet. dat de film „Bet, de Koningin van de Jordaan" is gepro longeerd, want het was een ware stormloop van bezoekers. Mevrouw Adrienne Solsor, wij schreven het reeds eerder, expliceert en zingt als „Tante Bet" op meesterlijke wijze. Met het echte Jor- daansch oogst Mevrouw Solser een overweldigend succes. Een ieder, die deze film nog niet heeft gezien, is dus nog in de gelegenheid om van dit echti Hol- landsch filmwerk te kunnen genieten. CINEMA AMERICAIN. Hedenavond draait voor het laatst „Mam'zell Nitouche", een amusementsfilm, die zeker tot één der allerbesten behoort. Voor de komende dagen heeft de directie beslag kunnen leggen op de uitbundige lachschlager „De schrik van het Garnizoen". De hoofdrol wordt vervuld door Felix Bressart, die als de oerdomme soldaten type onverbeterlijk is. Wensch men een avond van uitbundige vroolijk- heid, van onbedaarlijk lachen, dan is Ciema Ame- ricain het aangewezen bioscooptheater. SCHOUWBURG ,,'T GULDEN VLIES" Vanaf heden en volgende dagen is Faveur" in het Gulden Vlies. Een geweldig programma met 40 medewerkenden, waarbij o.a. de charmante zangers van het Neder- landsche lied „Tholen en van Lier". Voorts de aller nieuwste wereldattracties. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het nieuwe solistenorkest „The Cocktail Band". Den bezoekers staat een avond te wachten vol afwisseling en vroolijkheid. „DE KARSEBOOM". Nogmaals vestigen wij de aandacht op het Café- Restaurantt-Lunchroom „De Karseboom", Lange- straat t.o. het Stadshuis. Nog steeds is het „The Sailors Band" die de voorlijke stemming er in houdt. Een aangjenaam zitje, een rijk voofrzien buffet, een prima keuken, wat wil men nog meer? SINT MAARTEN. Eenige heeren uit Schagen, welke de Alkmaarsche kermis gezellig hadden ingewijd, kwamen Zondag morgen pl.m. 2.30 uur met hun auto richting bij de Kluft den Westfrieschen Zeedijk, nabij Sint Maarten op, toen door een mankament aan de accu de auto zijn licht verloor. Nadat gestopt was om de fout te verhelpen kon men het vehikel hiet meer aan het rollen brengen, zoodat besloten werd dat 3 der leden het onwillige wagentje zouden duwen en de 4de het zou besturen. Dit echter scheen niet gemak kelijk daar de chauffeur met het heele gevalletje bij den hoogendijk neer kwam te vallen en juist op den kant der wegsloot bleef staan. Van rijden verder geen sprake. Zondagmorgen werd door Plevier met de reddingswagen heet zaakje weer op den weg gebracht, maar van de lekkere gerookte paling, welke de heeren van de kermis hadden medegeno men en na het ongeluk hadden laten liggen was niets meer te bespeuren. Binnenland WEBKLOOZEjNlSTjEDN IN NATURA. Naar wij destijlds meldden, heeft de regee ring, onder voorzitterschap van oud-minister Lambooy, een commissie ingesteld oml te onder- yzoeken of tot zekere hoogte de werkloozeiy- uitkeeringen in natura verstrekt konden wor den. Tot lid van deze commissie was o. a. benoemd de Haagsche soc.-dem. wethouder Drees. Naar ,,eHt Volk" thans verneemt, heeft de heer Drees, deze benoeming niet aanvaard. Op een vraag aan den heer Djrees, waarom hij tot dit besluit was gekomen, vernam het ,,iHbld." het volgende; .,,pfschoon ik het standpunt, dat het N. V. V. ten aanzien der door de commissie te verrichten taak zal innemen, nog niet ken, weet ik, dat er in onze beweging tegen eventueele geheel© of gedeeltelijke vervanging van steun in geld door steun in natura aan werkloozen groote be zwaren bestaan. Datzelfde is bij' mij het geval. Dit gaf aanleiding het lidmaatschap der com missie niet aan te nemen. ,,iWel moge het waar zijn, dat de commissie^ ge zien de redactie van de haar verstrekte opdracht tenslotte theoretisch vrij is om tot een negatieve beantwoording der vhaar gestelde vraag1 te ko men, maar dit verhindert toch niet, dat het na tuurlijk voor de hand ligt, dat de regeering niet met die bedoeling de commissie in het leven heeft geroepen, doch integendeel in de verwachting van haar een antwoord in positieven' zin te zullen krijgen. t ,E!n, waar ik nu in het algemeen speciale uitzonderingsgevallen daargelaten tegen ge heele of gedeeltelijke vervanging van geldelijke uitkeering door uitkeering in natura ben, vond ik het juister geen deel te nemen aan besprekin gen, waarbij ik mij genoodzaakt zou zien slechts bezwaren naar voren te brengen." f Kardinaal van Rossum. Deelneming van de Nederlandsch© regeering De minister van Justitie heeft in verband met het overlijden van kardinaal van Rossum aan den provinciaal der Redemptoristen te Wittern (L.) de deelneming der regeering betuigd met het verschijden van dezen kerkvorst, die in zijn eer- biedwaardigen arbeid in dienst van de r.k.k kerk tevens aan den Nederlandschen naam bijzonderen luister heeft bijgezet. Stoffelijk overschot naar Üe St. Slervaaskerk 1 overgebracht. H' et stoffelijk overschot van kardinaal W. van Rossum is gisternamiddag om zes uur met groo- te plechtigheid langs den kortsten weg van het ziekenhuis Cialvarienberg overgebracht naar de )«8(t. Servaaskerk, waar langs den zg. langen gang het westelijk deel der kerk werd doorschreden tot aan het beroemde beeldrijke portaal,, dat als rouw kapel is ingericht. In den stoet, die onder het luiden van de groo- te klok de kerk bereikte, liepen mede mgr. dr. (Lemmens, bisschop van Roermond, mgr. dr. J. ;Olav Smit, mgr. wouters, deken van Maastricht en ongeveer de geheele geestelijkheid der stad, de commissaris der koningin, baron van Hiovell tot Westerflier, burgemeester en wethouders en tal vana jidere waardigheidsbekleeders. Een onafzienbare menigte stond langs, den te volgen weg geschaard, waar het verkeer gestremd was. 1 f De uitvaartdienst is bepaald op Zaterdagmorgen (Handelsblad.) Diensttijden voor autebusbestuuiGers. Invoering van ©en 55-urige werkweek. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. besluit tot nadere wijziging van het K. B„ van 31 Juli 1880, houdende bepalingen ter verzeke ring van de veiligheid derf reizigers met open bare middelen van vervoer. Hierbij wordt o.a. bepaald, dat een diensttijd van een bestuurder van een autobus niet meer mag bedragen dan tien uurt met deze uitzonde ring, dat eenmaal gedurende elke kalenderweek een diensttijd ten hoogste twaalf) uren mag be dragen. De gezamenlijke duur van da diensttijden en gedeelten van diensttijden van een bestuurder var. ©en autobus mag per kalenderweek niet meer dan 55 uren bedragen. Een bestuurder van een autobus moet tusschen twee opeenvolgende diensttijden een onafgebro ken rusttijd van tenminste twaalf uren genieten met deze uitzondering, dat eenmaal gedurende elke kalenderweek met een onafgebroken rusttijd van ten minste tien uren kan worden volstaan. Een bestuurder van ©en autobuk moet elk ©ka lenderweek op zijn standplaats een rustdag van ten minste dertig uren genieten. Zoodanige be stuurder moet tenminste eenmaal in elke vier opeenvolgende kalenderweken ©en rustdag op Zondag genieten. Voorts wordt verboden in een autobus te roo- ken. Deze bepalingen treden op 2 October in werking. Bouwarbeiders en de loonsverlaging Afwijzing A an de geëischte loonsverlaging Het Volk meldt, dat de Bondsraad van den Alg. Ned. Bouw,arbeidersbond op advies van het bondsbestuur met algemeen© stemmen heeft be sloten de door de regeering! geëischte verlagihg van de loonen in de loopende' collectieve arbeids overeenkomst met 10 procent, (aanvankelijk was een verlaging van 15 prooent geëischt) van de hand te wijzen. Een op 15 September aanstaande te houden buitengewoon bondscongres zal zich ovgp de be slissing van den bondsraad nader beraden. Komt en verbetering? Wij lezen in het „Handelsblad". De crisis op een keerpunt? Teekenen van verbetering in Engeland en de Ver. Staten, Het Inst. für Konjukturforsching geeft de vol gende samenstelling over de wereldconjunctuur op einde Augustus. Hoewel de productie en de omvang der zaken nog verder ineenschrompelden, treden van de geldzijde voor het eerst teekenen van een verandering op. De wereldprijzen stijgen bijna algemeen. Ook de indexcijfers der groothandelsprijzen in de Ver. Sta ten en Engeland hebben sedert 1 Juli een stijgende tendenz. De grondstoffenvoorraden nemen in het .algemeen niet meer toe, de teruggang van den we reldhandel geschiedt in langzamer tempo, de om vang is waarschijnlijk zelfs stabiel gebleven. De vermindering der vertrouwenscrisis en de voort schrijdende liquiditeit der banken heeft de ruimte op de geldmarkten zoover vergroot, dat thans ook middelen naar de kapitaalmarkt vlooeien; teeken hiervan is de stijging der obligaties en aandeelen- koersen. In de beide Angelsaksische landen heeft de ont spanning reeds zoover voortgang gemaakt, dat een bepaalden invloed op de tot nu toe nog inkrim pende productie in afzienbaren tijd waarschijnlijk is. In de door aanhoudende moeilijkheden met bui- tenlandsche betalingen en bij de staatsfinanciën te kampen hebbende debiteurenlanden is de ontspan ning nog zoo gering dat bepaalde tendenzen in de richting van verbetering nog niet te verwachten zijn. Toch zou men kunnen zeggen, dat het econo misch leven der wereld zich thans gereed maakt het dieptepunt der crisis te overwinne. Over de conjunctuur in Duitschland wordt opge merkt, dat ook het beeld der effeten- en goederen beurzen aldaar zich geheel gewijzigd heeft. De om zetten op de effectenbeurs zijn gestegen, de snel reageerende goederenprijzen hebben hun daling ge staakt, doch in de credietsituatie is weinig veran dering gekomen. Aan de goederenzijde blijven de dalende tendenzen overheerschen. Productie, goede- renomzet en werkgelegenheid blijven slecht. De grondslagen voor een verbetering in Duitschland zijn op grond der ervaring thans nog niet te wachten. Een stijging van kapitaalinvesteering op particulier initiatief is nog niet te wachten onder de huidige omstandigheden en de afzet van ver- bruiksgoederen en de export kan door het dalende volksinkomen en verminderde internationale „Kon- kurrenzfahigkeit" eerder nog dalen. Wanneer het economisch leven der wereld echter aan zichzelf overgeleverd blijft, kan voorloopig slechts in het gunstigste geval geen verdere daling van productie en afzet verwacht worden. Nieuwstijdingen Berichten uit het „Handelsblad". EEN MOTORFIETSRIJDER DOODGEREDEN. Een motorrijder uit Zutphen werd ter hoogte van „Het Vosje" tusschen Brummen en Zutphen aange reden door een auto, komende uit de richting Brum men en bestuurd door iemand uit Deventer. De motorrijder werd van zijn fiets gesingerd en was bijna onmiddellijk dood. De auto reed door. De rijks politie uit Brummen heeft den automobilist, die met een paar vrienden en eenige dames eeen feestje had bezocht, te Zutpheen gearresteerd. Daar de inzit tenden niet naar hun woonplaats (Deventer) durf den terugkeeren, hadden zij hun auto in de omge ving van Zutphen gestald. AUTOBUS VOL PASSAGIERS TE WATER. Een autobus, welke om 6 uur uit Egmond-aan- Zee naar Alkmaar vertrekt, door het breken van de stuurstang te water geraakt. De auto kwam halverwege in het wateer terecht en de passagiers de bus zat zeeer vol moesten door het dak van de bus gered worden. Door het breken van een ruit waren eenige passagiers gewond, voor wie ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. IN EEN SCHACHT GEVALLEN. Een mijnwerker gedood. De mijnwerker Franssen uit Bocholtz is bij het verrichten van werkzaamheden in schacht 2 van de Staatsmijn Wilhelmina te Terwinselen in de schacht gevallen en gedood. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Zondagavond omstreeks kwart voor tien ont stond brand in de kapitale boerderij van den land bouwer P. Koenraadt te Kruislan|d (N.-Br.) De groote landbouwschuur metd en geheelen oogst, de landbouwwerktuigen, drie paarden, vier koeien, eeni ge varkens en circa 600 kippen, werden een prooi der vlammen. Ook de gebouwtjes der groote kip- penhouderij gingen verloren. Het huis bleef gespaard Heide brandspuiten van Steenbergen en Kruis land konden tegen de vuurzee niets uitrichten. In verband met de verdachte omstandigheden, waaronder de brand plaats vond, stel de politie een onderzoek in.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2