Raad Harenkarspel Vergadering van den Raad van bovengenoemde gemeente op Dinsdag 30 Augustus 1932, des na middags 3 uur ten Raadhuize, onder voorzitter schap van den edelachtbaren heer H. Nolet, bur- ben bedragen f9271.91; de uitgaven f9884.07; alzoo een nadeelig saldo van f 812.15. Electriciteitsbedrijf. De rekening sluit in ontvang sten en uitgaven op een bedrag van f 6337.47. Het i winstcijfer bedraagt f475.90. De kapitaaldienst simt in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f4153.44. i Secretaris de heer J. Dam. Afwezig met kennisgeving de heer K. Dockes. OPENING. De voorzitter heet allen hartelijk welkom en ver klaart de vergadering voor geopend. NOTULEN. De notulen der vorige vergadering worden, na lezing door den secretaris, onder dankzegging aan den samensteller ongewijzigd goedgekeurd en vast gesteld. INKEKOMEN STUKKEN. Bericht van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dat geen toestemming kan worden gegeven om loontoeslagen te verleenen voor arbeid in land en tuinbouw. Verzoek van den Neutralen bond, afd. Haren karspel, om den grootst mogelijken spoed te be trachten bij de uitbetaling van tuinders voorschot ten. Waar dezerzijds reeds al het mogelijke wordt en is gedaan om een spoedige uitbetaling te bevorderen heeft dit verzoek, naar B. en W. meenen, geeen zin. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van den Commissaris der Koningin, houdende opmerking omtrent de ingezonden veror dening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldiging vand en Veldwachter. B. en W. stellen voor de verordening te wijzigen als wordt verlangd. Aldus wordt besloten. Schrijven van Ged. Staten, geldende de goed gekeurde besluiten tot onderhandsche verhuur der woning aan Mej. W. Lanjoum en tot wijziging der begrooting voor 1931. Goedkeuring van de Kroon op de verordening tot heffing van vergunningsrecht en verlofsrecht. (Drankwet) Bericht van den Minister van Econ. Zaken en Arbeid dat de verordening op de winkelsluiting de Koninkl. goedkeuring heeft verkregen. Mededeeling, dat B. en W. hebben aangevraagd do op 16 Juli j.l. buiten werking gestelde steun - regeeling wederom te mogen invoeren met ingang van 22 dezer. Een en ander in verband met de inmiddels inge treden werkloosheid. De heer Francis vraagt of het bekend is welk per centage de regeering bijdraagt in den steun der De voorzitter antwoordt dat er officieel nog niets bekend is, doch vermoedelijk zal dit pl.m. 65 pet. zijn. Voorstel van B. en W. om, nu Ged. Staten be zwaar maken tegen de geldleening van f8000. met intrekking van de besluiten van 18 dezer nader te besluiten de voor uitbetaling van 30 pet. der tuindersvoorschotten de benoodigde som geheel van de Provincie te leenen. De voorziter deelt mede, dat Ged. Staten deze particuliere leening niet kunnen goedkeuren daar de geldgever de voorwaarde stelt, dat het geheele bedrag over 5 jaren moet zijn afgelost. Dit recht willen Ged. Staten wel geven aan de geheente, doch niet aan den werkgever. Hierdoor is weer eenige dagen vertraging ontstaan en moet de gemeente zich noodgedwongen tot de Provincie wenden. Verzoek van J. Dam om eervol ontslag als secre taris, ontvanger en ambtenaar van den burger lijken stand met ingang van 1 Jan. a.s. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen, onder dankbetui ging voor de vele en gewichtige diensten aan de gemeente bewezen. De voorzitter acht het gewenscht om over deze zaak over eenige maanden terug te komen en zal dan nog wel een hartig woordje worden gesproken. Aldus wordt besloten. Voorstel van B. en W. om de woning, vroeger in gebruik bij A. Kant niet te verhuren, doch te reserveeren voor den te benoemen secretaris. Deze woning staat al eenige maanden en met het oog op een eventueelen opvolger is het ge wenscht deze alsnog niet te verhuren. De heer Francis acht het beter, dat de secretaris in het raadhuis woont en is het wellicht mogelijk dat de gepensionneerde veldwachter, die thans in het raadhuis woont, over gaat naar de leegstaande woning. De voorzitter antwoordt dat met deze mogelijk heid rekening zal worden gehouden en moet er overleg worden gepleegd met den nieuwen secre taris. Nadere vaststelling verordening mestfaalten. De voorzitter deelt mede, dat de Gezondheids commissie geen bezwaar heeft tegen deze veror dening. Hierna wordt tot vaststelling overgegaan. Vaststelling verordening, bepalende dat het ma ximum aantal vergunningen, ingevolge de Drankwet zal zijn voor Dirkshonr 2, voor Waarland 3, voor Kalverdijk 2 en voor Tuitjenhorn 2. Daar geen der leden bezwaar heeft, wordt be sloten advies van de gezondheidscommissie in te winnen. Voorloopige vaststelling van de rekening der ge meente, alsmede die van het Burgerlijk Armbestuur en het electriciteitsbedrijf over 1931. Namens de Commissie tot het nazien van boven genoemde rekening deelte de heer Francis als rap porteur mede, dat deze in volmaakte orde zijn be vonden. De gemeenterekening is wel zeer onvoor- deelig geweest. Begonnen met een groot batig saldo sluit deze thans met een groot nadeelig saldo. Wat betreft de rekening van het B. A. merkt spreker op, dat deze zeer ongunstig is ten aanzien van het kasgeld, dat van dien aard is, dat het zeer moeilijk is om aan de gestelde eischen te kunnen voldoen. Geadviseerd wordt om tot goedkeuring van beide rekeningen over te gaan, alsmede van de rekening van het electriciteitsbedrijf die door den accoun tant is gecontroleerd. De voorzitter deelt mede, dat de stand van de kas van het B. A. de voortdurende zorg heeft van B. en W. Er wordt getracht om deze kas met zoo weinig mogelijke kosten te financieren. Dat de stand thans precair is, is een gevolg van de voor zichtigheid met de gemeentefinantiën. De heer Burger dankt den heer Dam voor de verstrekte inlichtingen, waardoor spreker eenigs- zins op de hoogte is gekomen met het huishouden der gemeente. Hierna wordt met allen voor tot voorloopige vast stelling besloten en wel op de volgende cijfers. Gemeenterekening gewone dienst. Ontvangsten f67212.43; uitgaven f70566.85, alzoo een nadeelig saldo van f3354.42. Kapitaaldienst. Deze sluit in ontvangsten en uit gaven op een bedrag van f3750. Rekening Burg. Armbestuur. De ontvangsten heb- NAGEKOMEN Vaststelling pensioenfonds, Ambtenaar Burger lijken Stand. Aldus wordt besloten. 5» WIJZIGING BEGROOTING 1931 BURGERLIJK ARMBESTUUR. De voorzitter deelt mede, dat dit eigenlijk mos terd na den maaltijd is, doch is de goedkeuring van den Raad alsnog noodig en betreft het een for- meele administratieve maatregel. Wordt goedgevonden. Verzoek van de afdeeling van den Algem. Neder- landsche Bouwvakarbeidersbond om productieve werkverschaffing of steunregeling. De voorzitter memoreert dat in het voorjaar door den minister is geweigerd dat het Rijk aan een eventueele steunregeling voor bouwvakarbeiders geen bijdrage verleent. Dit geldt voor het geheele land. De gemeente mag hen wel steun verleenen, mits zij dit voor eigen rekening doet. Daar er geen productief werk is, is eene steun regeling noodzakelijk, daar de menschen niet van den wind kunnen leven. B. en W. stellen voor een steunregeling te ont werpen op den basis, zooals de Minister de bedra gen heeft vastgesteld voor land- en tuinbouwar- beiders. Op een vraag van den heer Groot, of er rekening wordt gehouden met de gezinsinkomsten, antwoordt Z.E.A. bevestigend. Voorts deelt spreker mede, dat volgens de pers berichten de groote organisaties bezig zijn met den Minister om het daarheen te leiden, dat het Rijk zal bijdragen, voorloopig is er echter nog geen kans. De heer Bakker zegt, dat eene steunregeling wel zal moeten komen, ofschoon het wel bezwaarlijk is voor de gemeente. Hierna wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Naar aanleiding van een reeds eerder ingekomen verzoek van »de bouwvereeniging „Goed Woen" in het Waarland, om verlaging van den huur, deelt de voorzitter mede, dat hiervan de gemeentebij drage moet worden verhoogd. B. .en W. hebben zich gewend tot den betrokken Minister, die geen bezwaar had tegen de verlaging mits de gemeente het tekort voor eigen gemeente neemt. Ingekomen is een schrijven van het Prov. Elec triciteitsbedrijf, waarin wordt medegedeeld dat de gemeente eeen bedrag ad f3.02 zal worden terug betaald in verband met de verlaging der kolen- prijzen. RONDVRAAG. De heer Francis stelt de vraag indien zieken in het ziekenhuis moeten worden opgenomen en zij het niet kunnen betalen of dan de beslissing hier over aan den Raad is of aan B. en W. De voorzitter antwoordt dat dit tot de compe tentie van B. en W. behoort, die hiervan weer verantwoording doen aan den Raad. De heer Francis zegt deze vraag te hebben ge steld naar aanleiding vaan het hooge bedrg, dat op de gemeenterekening voorkwam. Voorzitter merkt op. dat de Raad bij de be grooting een zeker crediet geeft en in vele geval len is het niet mogelijk, dat daaraan wordt vastge houden. Ook is het, vooral met spoedgevallen, prac- tisch onmogelijk om eerst de goedkeuring van den raad te vragen. BENOEMING COMMISSIE SCHOUW LANDERIJEN. Als-leden van bovengenoemde Commissie worden aangewezen de heeren L. Doekes, K. Doekes en A. Dekker. Hierna sluiting. Buitenlandsch Overzicht Dje Dtuitsche Rijksflag koest. Von Papen loopt met het ontbindingsbesluit in zijn zak. Von Slechter wil gelijk berechtigdheid in bewapening afdwingen Zeer bloedige revoluties in Zuid A- inerika. Het is nu duidelijk genoeg, dat het presidiaal kabinet von Papen geen politieke partijen, laat staan een Eijksdagmeerderheid achter zich heeft. Toch wil het zich tot eiken prijs handhaven, niet, zooals dat wel eens gedacht is om| den. weg voor Hitier te banen, maar omdat een bur gerlijke meerderheid niet is samen te stellen en de huidige conservatieve heerschers even weinig op hebben met een nationaal; socialistisch avon tuur als met Marxistische hervormingen, x Von Papen c.s. willen een eigen saneering door xvoeren naar hun oonservatieve beginselen,; des- xnoods zonder medewerking van den Rijksdag, ja liefst zonder bedillerij van de politieke partijen. Von Papen heeft Zondag te Munster gezegd, hoe hij zich Üie saneering dacht. Pe industrie zou worden gesteund met 400 mark voor het eerste jaar per meer aangestelden arbeider. Pie loonen mogen worden verlaagd, meer en meer naai* mate het aantal te werk gestelde arbeiders toeneemt. Pe 400 mark per arbeider worden niet uitbetaald in geld, maar in geldbonnen, waarmee de industrieelen in de komende jaren hun belas ting ten deele mogen voldoen. Voorts wordt de rentevoet verlaagd. Het bestuursapparaat zal minder kostbaar worden gemaakt door herzie- nin«en. Op die plannen is von Papen de sanctie gaar. vragen van den Rijkspresident en von Hj]n- burg gaf zijn politieken zegen. In het besef, dat von Papen geen politieke meerderheid achter zich had, gaf von Hindenburg1 hem het getee- kende besluit mede tot ontbinding van den Rijks dag, een document waarvan von; Papen gebruik mag maken op het moment, dat hem goeddunkt. Onder deze omstandigheden kwam de nieuw ge- koezn rijksdag op Einsdag jl. voor het eerst bij een. Wilden Nazi's en Qentrum niet voor langen duur door Rijksdagontbinding van alle parle mentaire actie worden uitgesloten, dan moesten ze elkaar zien te verdragen en het daarmee aan hun gemeenschappelijken vijand von Papen on mogelijk maken om het document) uit zijn zak te trekken. Toevallig was een communiste Olara Zetkin. als oudste in jaren voorzitster in deze eerste zitting. Ze misbruikte de gelegenheid om een communistische propagandaspeech van ruim een uur te houden. Ze zeide te hopen, dat ze nog eens de eerste zitting van den oppersten raad in de puitsehe Radenrepubliek zou mogen pre- sideeren. H,et was alles zoo; provooeerend, maar de tegenpartij hield zich braaf en ordelijk. Het document.Het bewijs moest geleverd wor den, dat een ordelijk, parlementair regiem mo gelijk was. Ejn dat er een nationale werkmeeider- heid bestond. In het presidium van den Rijksdag wend de nat. soc. Goring als voorzitter gekozen Esser van het Centrum als tweede voorzitter, vervolgens een Puitsch nationaal en een lid van de Beiersche volkspartij als resp. derde en vierde voorzitter. Het was een breed front tegen von Papen. Eten front in de beste orde opgesteld. Er ging een telegram naar von Hindenburg om dadelijk het nieuwe presidium te willen ont vangen. Maar de oude president had er geen haast mee. Volgende week kom ik in Berlijn, zoo liet hij weten en dan zal ik de heeren graag ontvan- gen. I Pte Pruisische Landdag is ook' bijeen geweest. Paar behoefde men niet zooveel egards tegenover het opgedrongen bestuur van den Rijkscommissa ris, den heer von Papen en diens gevolmachtigde dr. Bracht. Pe eene motie van afkeuring na de andere werd aangenomen. Von Papenf zal alles naast zich neerleggen en men kan er van op aan als op 8f of 9 Sieptember de Eijks^afe weer bijeen zal komen, dan, komt het docu ment ttoch tevoorschijn. Ook de rijksweerminister von S'leicher, doet of hem nog een lang politiek leven wacht. Hij heeft deze week nog eens demonstratief voor Puitschland gelijkberechtigdheid in bewapening geëischt. Als dat recht niet wordt er fend, zou Puitschland zich van de Ontwapeningsconferentie treug trekken. ZZuid Amerika wordt hevig door revoluties beroerd, die thans in afwijking^vap. de traditie, zeer bloedig verloopen. In Equador is een opstand verwekt door een in het vorig jaar gekozen president, die echter als zoodanig door de volksvertegenwoordiging niet.. wwerd erkend, omdat" hij geen landsman zou zijn. D|e opstandelingen waren baas in de hoofd stad, |de regeeringstroepen in de rest van het land Woensdag toen er 5000 dooden waren gevallen, werd een wapenstilstand gesloten. In Brazilië kan de regeering den opstand in den staat San Paolo maar niet onderdrukken. In Brazilië kan de regeering, den opstand in den staat San Paolo maar niet onderdrukken. Be regeering geraakt geleidelijk in slechte con ditie. Ook hier verloopt de strijd bloedig. Pje oorlog tusschen Bolivia en Paragay heeft ook weer een verscherpt karakter" aangenomen. Pogingen om tot een wapenstilstand te komen mislukten door de weigering van Bolivia om drie veroverde Paragayeesche forten in den Gran Ohaco te ontruimen. Ons Weekpraatje Er wordt in onze dagen heel wat met de Sovjets gekoketteerd, minder uit genegenheid dan uit bal- oorigheid. Iemand kan zóón verschrikkelijke buur vrouw niet hebben, of hij ontdekt nog allerlei aan trekkelijke kwaliteiten in haar, als hij met zijn eigen vrouw ruzie heeft. Op het oogenblik beleven we allerlei narigheid met het kapitalisme of kapitalistisch stelsel. Al zijn we er niet mee getrouwd, toch hielden hechte banden ons tot heden met haar omsloten. De liefde echter is nu ver zoek. Werkloosheid, hooge belastin gen en andere narigheden hebben partijen van elkaar vervreemd. Van de Russische communisten heeft men ons vroeger veel kwaad verteld en we geloofden graag en grif, omdat we hetin onze kapitalistische huishouding heel goed stelden. Maar nu weigeren we resoluut om alle slechts, dat van onze bolsjewieksche buren verteld wordt, zoo maar aan te nemen. Het zal er wel geen paradijs wezen, daar in Rusland zóó geven we toe maar het kan er al moeilijk beroerder zijn dan hier. En het zou daarom best eens te probeeren zijn.. Zulke redeneering is maar een tale des gemoeds dan van het verstand. Er zal inderdaad wel veel gelogen zijn over Rusland, maar de Sovjets hadden daar zelf schuld aan. Eerstens hebben ze hun macht in de eerste jaren op wel zéér bloedige wijze misbruikt er vielen n.l. tezamen méér slachtoffers in den strijd der communisten tegen bourgeoisie en z.g.n. sociaal-revolutionnairen dan er Russen sneuvelden in den wereldoorlog maar bovendien hielden de bolsjes de grenzen van hun land streng afgesloten, waardoor aan niet te contro- leeren geruchten en praatjes den vrijen loop werd gelaten. De wijze, waarop in Rusland met het leven van menschen, zelfs van communisten, wordt omge sprongen, heeft ook voor het oogenblik nog weinig aantrekkelijks voor ons Westersch rechtsgevoel. We zwijgen dan nog van politieke misdrijven, doch wij zen b.v. op de berechting van arbeiders, die door eeen of andere onopzettelijke nalatigheid een on geluk veroorzaken. Een treeinramp wordt in Rus land altijd gevolgd door terdoodveroordelingen van spoorwegpersoneel. Oneerlijkheden bij het be heer van gemeenschapsbedrijven worden eveneens dikwijls met den dood bestraft. We nemen de mis dadigers niet in bescherming, maar voelen ons toch wel onthutst, dat door de z.g.n. proletarische cultuur het leven der individuën zóó weinig wordt geteld. En hoe is het nu in waarheid met de maatschap pelijke positie der arbeiders in Rusland in het algemeen gesteld? We hebben het den laatsten tijd niet meer dur ven zeggen nu de menschen zoo ongeloovig omtrent Rusland zijn geworden. Ze vragen je direct, of je het van hooren zeggen of van zien hebt. En omdat we geen Russisch verstaan en op gidsen geen al te groot vertrouwen hadden, zijn we nooit zelf wezen kijken. Vakvereenigingen echter en communistische or ganisaties hebben zich er vóór gespannen om „ob jectieve Nederlandsche beoordeelaars" een kijkje in het beloofde land te laten nemen, vanwaar ze inmiddels, zooal niet rijk belaan met de heerlijkste vruchten, dan toch met hun zakken vol rapporten naar huis zijn teruggekeerd. Deze rapporten dienen als reis-souvenirs voor de achtergeblevenen, die de centen voor het uitstapje hebben samengebracht. Het gevolg is, dat er nu wéér allerlei verhalen over de toestanden in Rusland loopen, maar heel anders dan vroeger. Daar hebben we b.v. het reis verhaal van de commissie, welke door het Amster- damsche Spoor- en Tramwegpersoneel naar Rus land is gezonden. Ze hebben er b.v. een communis tische modelfabriek aanschouwd, de „Mikojan", te Rostow, waar schoenen worden gemaakt. Luister naar wat de commissieleden zeggen: „In deze fabriek wordt hard en met geestdrift gewerkt. Deze arbeiders werken met ontzaglijke overgave, omdat ze weten, dat de vooruitgang van de productie aan de arbeiders ten goede komt, aan hun eigen klasse, en niet aan een handvol uitbuitende parasieten Matthijsen, redacteur van „Het Volk" is óók in die fabriek geweest en vanuit Moskou schreef hij: van de geestdrift hebben mijn nuchtere oogen weinig bespeurd. De menschen sloofden zich uit om hun loon te halen, net als bij ons Het zou een onbegrijpelijk wonder zijn, indien het anders ware. De negen handgrepen, die de man aan een schoenmachine verricht, dag in dag uit, „met geestdrift" uitvoeren, dat lukt den hartstochtelij ksten communist niet laat staan den gemiddelden fabrieksarbeider." Matthijsen's indruk van de fabriek, gevestigd na langdurige voorlichting door den bedrijfsleider was: een groote, doch lang niet modern inge richte fabriek, waarvan de productie niet onaan zienlijk achterblijft bij die van een goed kapita listisch bedrijf zonder geestdrift en overgave." Tal van misleidende mededeelingen der Amster- damsche Rusland-ontdekkers, worden door Mat thijsen uit elkaar gerafeld en hij concludeert aldus omtrent hun rapport: „plat boerenbedrog, misleiding van de menschen, die het reisgeld bij elkaar gebracht heebben om een stele bedrieegeers in staat te stellen com munistische propaganda te maken. Zelfs dat eenige leden geweigerd hebben het Rapport te teekeruen, heeft men onfatsoendelijkshalve in den overdruk van „Feiten uit de Sovjet-Unie niet meegedeeld." Als Matthijsen dat alles nu geschreven had, zit tend op zijn bureau in Amsterdam, dan zouden we weer hebben getwijfeld, of ook hij niet /oor-inge nomen was tegen de Sovjets, maar M. schreef het in Rusland, waar hij op het oogenblik nog toeft. Wij voor ons, we zouden nooit een woord kwaad van de Sovjets durven zeggen, zoolang we nog hun gast waren. Dat Matthijssen het wel durft, pleit voor de waarheid van zijn woord, en voor zijn moed. Dat de Russen hem nog niet hebben opge hangen, pleit voor de Russen. In dat opzicht schij nen ze dan toch niet zulke barbaren te zijn, als we hier wel eens van ze hebben geloofd. Matthijsen heeft ons ook heel wat verhaald over de in Rusland betaalde loonen. Het aantal Russi sche dollars, dat per week wordt verdient, is nog al respectabel, maar de vraag is: wat koopt men er voor? Op de vrije markt kan men een maand loon neertellen voor een paar schoenen. Echter, als men wacht, tot men voor de verstrekking van een paar schoenen.aan de beurt is, dan kan men schoe nen krijgen tegen de waarde van een week loon. Met andere artikelen is het navenant. Nu kan men wel weer zeggen „smoesjes maar Matthijsen schrijft het in „Het Volk" en hij toeft nog in Rusland. En ze hebben hem nog niet in de gevangenis gestopt! Uit den Omtrek VALKOOG. Begunstigd door prachtig weer, heeft alhier de j aarlij ksche kermis plaats gevonden en kan gezegd worden dat het een rustig, plaatselijk kermisje is geweest. Ja, het was stü. Dit baart geen verwondering, gezien de alhier heerschenden toestand. Maar al was de buil niet zwaar, het hoofd heeft men niet laten hangen daar het er evengoed vroolijk toeging. Door de plaatselijke tooneelvereeemging „Nieuw Leven" welke pas was opgericht, werd een vroolijk blijspel opgevoerd in café „De Valk", getiteld „De verjongde professor." Nu was goed te zien dat deze jonge vereenigmg niet bestond uit beginnelingen maar lden welke al eerder op plankenland hebben rondgeraan. Het spel was mooi te noemen en het stuk, een echt kermisstuk, daar men kon lachen. De vereenigmg heeft alle lof verdiend en ter aanmoediging zij hier verteld dat men op een weder optreden hoopt. Voorts werden er Dinsdag Volksspelen gehouden en werd voor de heeren en dames, afzonderlijk, de gelegenheid tot kegelen (zonder ruzie zooals elders) open gesteld. Als prijswinnaars kwamen uit de volgende nee- r6?e prijs G. Kronenburg; 2 pr. Jn. Schoorl; 3e pr. H Kuiper; 4e pr. J Langeveld; 5e pr. W. Bijpost; 6e pr. J. Dekker; 7e pr. P. Renhouwer; 8e pr. G. Appel Dames kegelen: le prijs Vrouw Dekker; 2e pr. Gre Bijpost; 3e pr. Mej. Eenhoorn; 4e pr. K. Borst; 5e pr. v. d. Molen; 6e pr. Schipper; 7e pr. Witte; 8e pr. L. Speets. Voorts was voor de dames gelegenheid om mui lenwedstrijd te houden waarbij uitkwamen: le pr. M. Buik; 2e pr. M. Kuiper; 3e pr. Tr. Bran der; 4e pr. A. Schager; 5e pr. Tr. Broekhuizen; 6e pr. M. Broekhuizen; 7e pr. Mej. Quks SINT MAARTEN In Café „Rust en Lust" vergaderde de vereeni- ging V.V.V.V.V. tot nadere bespreking of de kinder en volksfeesten met de a.s. kermis wederom moes ten plaats vinden. Met een woord van welkom opende voorzitter de bijeenkomst, waarna de notulen werden gelezen en zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd. De rekening der penningmeester, nagezien door de heeren Zwakman en Heneweer gaf aan ont vangsten f 118.77, aan uitgaven f 100.02 dus een saldo van f 18.75. Na ampele bespreking werd besloten de kinder en volksfeesten te doen doorgaan en al zal de straks te presenteeren lijsten aan de burgerij wel een ver minderde opbrengst aanwijzen kunnen de prijzen hiermede in overeenstemming worden gebracht. De aftredendee bestuursleden, de heeren M. Louw, A. Kossen en A. Brak, werden bij acclamatie herbenoemd en aanvaarden dit. Voorts werd besloten den heer Winter met zijn zweef weder als vorig jaar naar hier te halen. Voorts werd besloten voor den Maandag: Jongens van 68 jaar te doen koekhappen; jongens van 9—13 jaar laarzenraces. Meisjes van 68 jaar te laten houtjesrapen; idem van 9—13 jaar te laten loopen met een bal op een bordje. Dinsdag: Vrouwen van 14 jaaar en ouder muilen- races (achteruit) Mannen van 14 jaar en ouder flesch op een kruiwagen rijden met hindernissen. Hiermede werd de lijst aan de aanwezigen gepre senteerd en werd door de aanwezigen tot een be drag van f 14.— geteekend. Niets meer ter bespreking zijnde sloot voorzitter met de beste wenschen voor het beoogde, deze ver gadering.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4