Staten-Generaal De Troonrede lanpdijker Groente-Centrale Binnenland. Radio Programma's WOENSDAG 21 SEPTEMBER. V. A. R. A. HILVVERSUM. V.m. 6.45 Lichaamsoef. 7.30 Lichaamsoef. 8.00 Tijdsein. Gramofoonmuziek 9.00 Trio Loe Cohen 10.00 Morgenwijding V.P.R.O. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Tijdsein. Schrammel-Kwintet 2.00 ver zorgen zender 2.15 Onze keuken door P. J. Kers Jr. 3.00 Voor de kinderen 5.30 Trio Willem Drukker 6.30 Radio Volks-Universiteit 7.00 Trio Willem Drukker 7.55 Herhaling van S.O.S.- berichten 8.00 VARA-Tooneel 8.30 VARA- orkest 9.15 Uitzending van den Alg. Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden -r- 9.30 VARA- orkest 10.00 Hoe oud is Pegotty 10.10 VARA- orkest 10.45 Vaz Dias 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 Tijdsein. Schriftlezing 8.15 Morgen concert 10.00 Tijdsein. Zang door het N.C.R.V.- Dameskoor 10.30 Korte Ziekendienst 11.00 Harmoniumconcert 12.00 Politieberichten 12.15 Middagconcert 2.00 Verzorgen zender 2.30 Gra mofoonmuziek 3.00 Het „Haagsche Trio" 5.00 Kinderuurtje 6.00 Tijdsein 6.00 Christelijk Lie- derenuurtje 7.00 J. F. v. d. Sloot: Proefles En- gelsch voor gevorderden 7.15 Spreker: A. Stapel kamp 7.30 Politieberichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein. Uit zending van de feestelijke Herdenking van het 60- jarig bestaan van de Haagsche Chr. Oranjevereni ging „Bijbel en Oranje", uit de Groote- of St. Ja- cobskerk Na afloop Vaz Dias. 11.30 Gramofoon muziek. DONDERDAG 22 SEPTEMBER. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 AVRO-klein-orkest 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 11.00 Kookpraatje 11.30 Pianorecital 12.00 Tijdsein. 12.01 Het AVRO-Kamerorkest 2.00 Verzorgen zender 2.15 Gramofoonmuziek 2.30 Kamermuziek 3.00 Gramofoonmuziek 4.00 Ziekenuur 5.00 Radio- kinderkoorzang 5.30 Kovacs Lajos 6.30 Sport- praatje 7.00 Kovacs Lajos 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam, 5e AVRO-Concert 10.30 Vaz Dias 10.45 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein. Sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 11.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijd sein 12.01 Politieberichten 12.15 KRO Orkest N. C. R. V. HUIZEN V.m. 10.00 Tijdsein 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Korte ziekendienst 10.45 Gramofoonmuziek 2.00 Tijdsein 2.00 Cursus fraaie Handwerken 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.30 Verzorging zender 4.00 Ziekenuurtje 5.00 Tijdsein 5.00 Cur sus handenarbeid 5.45 Bespeling van het NCRV- orgel 6.45 Cursus knippen en stofversieren 7.00 Declamatie door H. Feenstra 7.30 Politieberichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 Tijdsein 8.00 Het klein-orkest der N.C. R. V. 8.45 Ds. J. Riemens 9.15 Populair gramo- foonplatenconcert 10.00 Vaz Dias 10.15 Het klein orkest 11.00 Gramofoonmuziek. Sluiting der zitting. De vereenigde vergadering van de beide Kamers tot sluiting van de zitting 19311932 is Zaterdag middag gehouden. De heer De Vos Van Steenwijk, voorzitter van de Eerste Kamer, bekleedt den voorzittersstoel. De Voorzitter doet den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een K. B„ waarbij de minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd, heden te drié uur des namiddags zich te begeven naar de vergadering van de Staten-Generaal, teneinde in de vereenigde vergadering der beide Kamers de zit ting in naam der Koningin te sluiten. De Voorzitter benoemt de volgende leden in een commissie, die den minister in het gebouw zal ont vangen en uitgeleide doen: de heeren Steger (Eerste Kamer), Snoeck Henkemans, De Wilde (Tweede Kamer), Koster (Eerste Kamer), mevr. Bakker Nort en den heer Kortenhorst (Tweede Kamer). Kort daarna treedt de minister, voorafgegaan door de leden der commissie, de vergaderzaal binnen. De heer Ruys de Beerenbrouck, minister van Bin nenlandsche Zaken sjirak de volgende sluitingsrede uit. „Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd mij op te dragen de zitting van de Staten-Generaal in haren naam te sluiten. Naast verschillende andere wettelijke maatregelen zijn, dank zij uwe medewerking, onderscheidene re- geiingen tot stand gekomen in verband met de crisis, welke onze volkswelvaart heeft aangetast. De koningin heeft mij opgedragen u haren dank te betuigen voor uwen ijver en uwe toewijding aan 's lands belang. In naam der Koningin en daartoe door haar ge machtigd, verklaar ik deze zitting van de Staten- Generaal te zijn gesloten." De minister wordt door de commissie uitgeleide Nadat de commissie in de vergaderzaal is terug gekeerd sluit de voorzitter de vereenigde vergade ring. H. M. de Koningin sprak heden in de vereenigde zitting der Staten-Generaal de volgende rede uit: In dit plechtig oogenblik, Leden van de Staten- Generaal, nu een nieuwe zitting van de Volksver tegenwoordiging een aanvang neemt, richten Mijne gedachten zich meer dan ooit op den duisteren tijd, dien het Vaderland beleeft. De ernstige wil, die de Regeering bezielt, met Gods hulp het schip van Staat in veilige haven te sturen, kan slechts leiden tot het doel, indien ons Volk in al zijn lagen zich de werkelijkheid onver bloemd voor oogen stelt. Zonder voorbeeld in de geschiedenis zijn de economische verhoudingen over heel de wereld ont redderd; onweerstaanbaar grijpen de gevolgen der crisis steeds verder om zich heen en nog steeds kondigen zich geen betrouwbare teekenen van ken tering aan. Moederland en Overzeesche Gewesten zien hun welvaart ernstig ondermijnd. Nieuwe belemmeringen in het handelsverkeer tusschen de volkeren werden toegevoegd aan de vele, welke reeds ten vorigen jare de crisis verscherpten. In alle takken van volksbestaan bleef de bedrij vigheid gestadig afnemen; handel, scheepvaart en visscherijen zijn evenzeer getroffen als nijverheid en land- en tuinbouw. Herstel van (het [internationaal ruilverkefer wenscht de Regeering te bevorderen door verdragen, die een ruimer geest ademen. Daarnevens moet zij bij voortduring bedacht blijven op afwending van de gevaren, waarmede buitenlandsche maatregelen den afzet van onze voortbrengselen bedreigen. Zijn reeds tal van noodmaatregelen tot stand gekomen om ineenstorting van onmisbare bedrijfs takken te verhoeden, nieuwe regelingen met het zelfde doel zullen moeten volgen. De werkloosheid, bron van zooveel leed, heeft een nooit gedachten omvang aangenomen. Zij plaatst de Overheid voor schier onoplosbare moeilijkheden, niet het minst van geldelijken aard. De Regeering zal haar voortdurende zorg ook in de toekomst aan dit maatschappelijk euvel geven; het zoo nood zakelijk herstel van het bedrijfsleven zal haar daar bij tot richtsnoer blijven. In het bijzonder zal ook het vraagstuk van de jeugdige werkloozen alle aandacht hebben. Nevens voortzetting van de werkloozenzorg stelt handhaving van het peil voor sociale voorziening, in betere tijden bereikt, de uiterste eischen aan het zoozeer verminderde draagvermogen der Natie. De sterke daling van het nationaal inkomen en de diepe inzinking, welke het economisch leven vertoont, oefenen een -noodlottigen invloed op de opbrengst van 'sRijks middelen. De) financieele toestand is dientengevolge zorgwekkend. Veel zal van Uw werkkracht en toewijding gevergd worden, opdat tijdig de meest dringende maatregelen tot stand komen. Ik weet, dat het beroep, dat ten deze op Uw medewerking zal worden gedaan, niet ver- geefsch zal zijn eh ik vertrouw, dat het gemeen overleg tot een uitkomst zal leiden, die aan den ernst van den toestand beantwoordt. Ook in de Overzeesche Gewesten wordt er krach tig naar gestreefd de kosten der Landshuishouding met de middelen in overeenstemming te brengen. Het feit, dat meer en meer in alle maatschappelijke kringen de overtuiging doordringt van de volstrekte noodzakelijkheid van dit streven, versterkt de ver wachting, dat, ondanks alle bezwaren, het doel zal worden bereikt. Evenzeer als in de donkerste dagen zijner roem rijke geschiedenis behoeft ons Volk thans een dracht ter ontplooiing van al zijn stoffelijke en zedelijke krachten. Op den voorgrond trede daarom wat de Natie vereenigt, niet wat haar verdeelt. Met de bede, dat Gods hulp Mijn Volk sterke en met den wensch dat God Zijn zegen aan Uwen arbeid moge schenken, verklaar Ik de gewone zit ting der Staten-Generaal geopend. Plaatselijk Nieuws Zuwlseharwoude. Zoo is dan heden dei laatste dag der kermis weer bijna ten einde. Hetzelfde aspect van voor gaande jaren, zoo langs de kermis viel ook nu weer waar te nemen. Die verschillende gelegenhe den dans en café mochten zich in een vrijwel druk bezoek verheugen, maar of de omzet dier gelegenheden hieraan evenredig is, mag in twijfel worden getrokken. Bij Schinkel was het bezoek weer goed en ook bij P. Kramer was de zaal flink bezet. Daar wij geen uitnoodiging van eerstgenoemde ontvipgen recenseeren wij hieronder alleen het' tooneelstuk JOverschotje" dat gisteravond bij Kramer gege ven werd door de tooneelvereemiging ,yde) Masker spelers" van Bergen, onder regie van den heer G. Kooiman. Het is een komedie in drie bedrijven, van Djiaro Nicodemi. Het was een ons bekendj stuk, en wij zullen ons van een inhoudsbeschrijving onthouden, in, de veronderstelling dat ook meerderenj het heb ben gezien. Het is een stuk, dat) indertijd in Amsterdam1 bijzonder veel opgang maakte en wij mogen ver klaren dat het stuk ook! de onverdeelde belang stelling waard is. Op gevoélige wijze wordt Overschotje" getee- kenü,, het (meisje van de straat, dat tusschen al het onrein, rein is gebleven, en de ruwe bolster die haar omgeeft, een fijngevoelige) natuur ver bergt. Niets eischende, maar alles gevende en of ferende voor een hartelijk en vriendelijk woord. Een daar tegenover de eischende, de naar roem en eer, weelde en genietingen dorstende natuur van de cabaret-zangeres. Deze twee polen draaien om de figuur van den ingenieur Titus Fanti, die door de cabaret-zaiv geres wordt gebruikt als het middel om tot dat gene te geraken waarnaar haar ziel haakt, maar al meer komt onder den invloed van den tot liefde gewekte ziel van Overschotje. Haar goedheid, haar aanhankelijkheid, haar liefde voor haar beschermer haar invloed, on gewild, oefenen zoo'm macht op hem uit, dat hij breekt met de cabaret-zangeres, enl Overschotje de reine vrouw, zal wachten opj hem, wanneer hij na volbrachte taak in Libië zal terugkeer en. voor wien zij schrijven enj lezen leert en aard rijkskunde, om hem te kunnen antwoorden op zijn brieven, om te weten waar zijn arbeidsveld ligt. i Overschotje gaf een schitterende creatie van haar rol en teekende een innig doorleven en zuiver aanvoelen van de figuur van het kind van de straat. Haar grime, haar gebarenspel, haar1 mimiek, waren boven alle lof verheven. Deden eenige uitvallen van Overschotje de aan wezigen lachen, men voelde toch' de tragiek die zich in dit leven afspeelde, en zoo'n diepdoor- voeld, verheerlijkend einde had. Door haar spel kwam de zedelijke strekking van het stuk tot leven. Zielenadel, grootheid van gevoel, opoffering zijn de metalen, die dikwijls gevonden worden onder de kinderen van de straat. De cabaretzangeres Franca, gaf ook het beste in haar rol, en dan, vooral de ingenieur niet, te vergeten. Overschotje was de ster, die Titus' Fanti's weg ging verlichten, al werd hij omringd door laag heid en berekening, al probeerde men meermalen zijn leids-ster te verduisteren. De bijrollen waren, goed bezet, en vervolmaak ten het geheel. De Maskerspelers van Bergen hebben een vol maakte vertolking gegeven van Overschotje, en de hoorders zijn er hen dankbaar voor. Maandagmiddag werden in .,de roodei Leeuw" prijsdanscn en lorrieraces gehouden, waarvan, de uitslag is als volgt: Lorrieraeesj le prijs Han Bos 2te prijs P. van Twuijver Se prijs K. Klingeier J.z. 4e en 5e prijs de heer en mw. Frkamp. Prijsdansen: le prijs dames Olthoff 2e prijs T. Glas en A. Klingeier 3e prijs D). Kuiper en N. M'ole- Oudkarspel. Zondag 1 8 September hield de hegelclub .,Oud karspel" te Oudkarspel, haar 2den wedstrijd op de kade van den Moorsmeerpolder' in het Geest- inerambacht. Ondanks den stroomenden regen heerschte onder de leden een optimistische stem ming. De prijzen werden gewonnen door de h.h. D. Plakman, le prijs, grootste! baars, J. van der Veer 2e prijs grootstq aantal, H. Aarts Se prijs, grootste maatbaars, P. van Dam 4e prijs, K. Borst: 5e prijs, Ki- Koster de prijs, K. (de Besten 7e prijs, Ci. Vis 8« prijs, J. Kuilman 9e p-s-l In totaal weiden 338 baarzen gevangen. Dte prijzen werden in het clublokaal van ,,Het Huis de Brederode" op de hemf aangename en humo ristische wijze door den voorzitter, den heer A. Timmerman, uitgereikt. Uit den Omtrek SINT PANCRAS. Zondag stond in het teeken van verkeersongeval len, de verbetering aan den Bovenweg, heeft daar wel eenigen schuld aan. Een motorrijwiel, komende vanaf richting Lan gendijk, raakte op den hoek bij Jb. Kriek zijn stuur kwijt, omdat plotseling een paar voetgangers, achter motor, en motorrijder en duo-passagier kwamen te vallen. Direct was hulp aanwezig, doch van den tegen- cvergestelden kant, kwam een motorrijder, die teveel naar het ongeveel keek en pardoes twee kinderen voor de vlakte reed. Het eene kind kwam met den schrik vrij, doch het andere bloedde uit neus en mond en had een ontvelling opgeloopen, vooral aan de beenen, waar het motorrijwiel overheen was gegaan. Tegen donker kwam een motorrijder van de rich ting Alkmaar, zag niet de afsluiting van den Bo venweg en reed tegen de afsluitboom zoodat deze afknapte. Eenige ontvellingen en een kapotte motorfiets was hier het gevolg van. Vergadering van het bestuur van de Langedij- ker Groentecentrale Maandagmiddag 3 uur in de vergaderzaal van het be taaikantoor. Aanwezig waren 24 bestuursleden, inclusief het bestuur, terwijl afwezig waren het eerelid de heer P. Gootjes en de afgevaardigden van de vereeniging Koophandel. I ie voorzitter, burgemeester P. Slot van Br. op Langend ijk opent de vergadering miet een wel kom aan de opgekomen bestuursleden, waarna de notulen van de vorige vergadering, door den se cretaris S. de Boer Kz. gelezen, onveranderd wor den goedgekeurd en geteekend. j Hierna wordt verslag uitgebracht over het betaal kantoor. I Over de maand Juli heeft de omzet bedragen 187382.15. waarvan voor: Broek op Langendijk f 27708.38; Koedijk f 13772 06; Sint Pancras f49968.60; Sint Pancras (Zuid) f 13161.55; Zuidscharwoude f 10270.20; Zuidschar- woude R. K. f4207.04; Heer Hugowaard f 10125.02; Heer Hugowaard L. T B. f 18323.87; Schermer f8376.19; Ursem f 1398.03; Hensbroek f8668.40; Oterleek f2663.27; De Rijp L.T.B. f7246 99; De Rijp en Omstreken, fi3041.10; Schermerhorn f5076.80; diversen f6654.85. Over de maand Augustus bedrpeg de omzet 35425.53, waarvan voor: Broeg op Langendijk f6189.36; Koedijk f2726.28; Sint Pancras f7572.83; Sint Pancras (Zuid) f 1038.48; Heer Hugowaard f 1681.40; Heer Hugo waard L.T.B. f7470.23; Zuidscharwoude f2330.90; Zuidscharwoude R.K f 1003.06; Schermer f456.21; Ursem f320.12; Hensbroek f3333.05; Oterleek f 114.39; Schermerhorn f86.60; De Rijp L.T.B. f 11.70 De Rijp en Omstreken f 10.80; diversen f 1079.20. Lie maandomzet over Augustus verminderde on- n-eveer met de helft vergeleken bij Augustus '31 toen de omzet f 70.000 bedroeg. Over de eerste 8 maanden over 1932 bedroeg de omzet 991.443, en over hetzelfde aantal over 1931 1.791.553.— Die keuriijsten over de maanden Juli en Aug. geven na circulatie geen aanleiding ttot op- of aanmerkingen. Ingekomen is het rapport van den accountant van het C'. B. over het nazien van de boeken en bescheiden bij den penningmeester, waaruit blijkt dat alles in volkomen orde weid bevonden en geen aanleiding gaf tot het maken van bijzondere opmerkingen. Die kas van den keuringsdienst werd gestort in de kas van de L.G.Cj. en wel 176.33. Die rekening sloot met een vooirieelig saldo van 3598. Van de vereeniging ,,de West"! te Koedijk is een schrijven ingekomen, waarin verzocht wordt om aclie te voeren voor het weren van alle Diuit- sche industrieartikelen uit de tuin. en landbouw bedrijven. Men meent dit voorstel te moeten doen om een verweermiddel te hebbeni tegen Duitseh land, dat steeds meer den export gaan belemme ren en hieronder ook de kali te betrekken. D|e heer W. Visser licht het voorstel toe en, wijst op het succes dat) de Zuivelbond met een, dergelijken maatregel behaalde. Holland moet geen artikelen van Dluitschland meer; gaan feoo- pen, zoolang de export wordt bemoeilijkt. Die voorz. vraagt of Koedijk kan aangeven welke weg bewandeld moet worden. De heer Visser wenscht een dergelijk besluit van hireuit verjder te brengen. Dte heeren A. Hoogland en W. Muller betoogen dat het gewenscht geweest zou zijn, zoo men van dit voorstel bericht had ontvangen, opdat de le den hitoover uitspraak hadden kunnen doen, hoe wel zij veronderstellen dat deze er wel voor zul len zijn. Weer anderen meenen dat dit een te langen weg was geweest, tterwijl de secretaris erop wijst dat dit onderwerp al meer een punt van bespre king heeft uitgemaakt. 'Spr. meent dat men hier in principe mee ace oord kan gaan en zou het aan de hoofdorganisatie kenbaar willen maken. Dit is een wapen omj de (onderhandelingen,, die op til zijn, met gunstiger gevolg te kunnen voe ren. De heer H. Glas zou' Amerika hierbij willen betrekken, dat nog drastischer maatregelen neemt dan Duitschland. De heer WVisser is van oordeel dat men het geheele Nederlandsche volk mee moet zien te krijgen. Spr. van meening dat Duitschland niet opdedoepassing van dezen maatregel zal wachten en voor dezen stok achter de deur zal zwichten. De industrieele groep zal zich! heftig verzetten tegen maatregelen van de Duitsche regeering die een bepaald deel van het Djuitsche volk bevoor rechten. Do voorz. zegt dat men; twee meeningen kan huldigen. Men kan het met dit voornemen eens zijn en er kan een meening zijn dat het 'nemen van dergelijke maatregelen Duitschland vijandig stemt en nog ongunstiger maatregelen in het le ven worden geroepen. Duitschland droomt op het oogenblik ook van coi^tingen teering, terwijl be voegden beweren dat het spoedig zal komen. (MM 1 Jan. '33 zijn we contractloos, en wordt er geen overeenkomst gesloten 200 zal Nederland in de slechtste positie komen te verkeeren. Nadat eenige oogenblikken over dit voorstel is gesproken wordt het voorstel van ,,de Wjesit" aangenomen en za-1 telegrafisch bericht! worden gezonden aan het Cl. B. dat hedenmiddag verga dert, waar het een onderwerpi van bespreking zal uitmaken. De Prov. Comm. zal met Jit besluit in kennis worden gesteld. De secretaris doet hierna eenige mededeelingen over het verloop van de bloembollenveiling, en zegt. dat deze een goed verloop heeft gehad. De gelden zijn goed binnengekomen. Eien goede aan voer in het begin, met beste tot hooge prijzen. Dte volle medewerking weid ondervonden van de bonafide bloembollenhandelaren. D|e omzet was hooger dan het' vorig jaar. Spr. wekt op zich hier aan de veiling te houden, daar een goede blnembollenveiling tot stand; kan ko men. De omzet bedroeg ongeveer) 83.000 gulden tegen 78.000 gulden het vorig jaar De voorz. memoreert dat de vorige vergadering niet optimistisch gestemd was. Eichter is er suc- etes behaald en voor de aanvoerders een belang rijk werk verricht. Dat alles zoo goed is binnen gekomen is voor de leden en kweekers van groote verheugenis. Spr. uit hierover zijn blijdschap. L'ian doet voorz. mededeling datj de uiensor- teermachinc weer in orde is, zoodat hiervan we der gebruik kan worden gemaakt. Lie secretaris deelt mede dat de uitvoer van de aardappelen heft bedragen 671.5' wagon, waarvan naar Duitschland 152, naar Zwitserland 45.5 en naar Engeland 474. Het vorig jaar werd in totaal uitgevoerd on- gever 380 wagons, waarvan naar' Duitschland 54-, naar Zwitserland 9, en de rest naar Eingeland zoodat hier vooruitgang valt te constateeren. Bij de rondvraag wordt gewezen op de slechte prijzen van de duken, en! de vervoerkosten ta rn] ijk hoog zijn. Men kan beter uit de hand verkoopen dan veilen. Zou daar niets aan te doen zijn. Gevraagd wordt of er nog' iets voor terecht kan komen in verband met te nemen steunmaat regelen r 1 De secretaris antwoordt ddat het goed is over de veiling te verkoopen, in de hoop dat er van den toeslag nog iets terecht zal komen. Het spijt spr. dat er geen afgevaardigden van Koophandel zijn, maar hij wil er toch op wijzen, dat er en kele handelaren zijn die de zaak foreeeren en uit de hand koopen, terwijl er maar al teveel tuin bouwers gevonden worden die al te licht uit de hand verkoopen. Wij moeten ons absoluut aan de veiling houden. Ve verafwonenden moeten beden kien, dat zij thuis maar 1 en op de veiling meer koopers vinden. Met uit de hand te verkoopen, verslechteren we zelf onze positie. Wij moeten medewerken die zoo goed mogelijk te houden. Luister niet teveel naar de uit de hand verkooperij Die secret, voegt hier nog aan toe, dat door hem voor verafwonenden aardappelen worden aan geboden, die schriftelijk ten verkoop worden op gegeven. Geantwoord wordt op een vraag betreffende het kwartje pondengeld voor goedgkeeurde aard appelen, dat aan den betaalmeester moet wor den opgegeven, wie of dit bteaald, kooper of verkooper. Tevens antwoordt de secr. op een daartoe ge dane vraag, dat het veilen per briefje geldt voor denzelfden dag levering. Wel wil hij ze aanbieden voor daags daaraan- levering, maar dit zal zeker prijsverschil maken Nadat eenige gedachtnewisselmg heeft plaats gehad, over het beter bekend maken van het uur van aanvang der veiling, wordt besloten deze mededeelingen onder de klok op te hangen. Wanneer de secretaris nog medadeelingi heeft gedaan dat de minimumprijs van de aardappelen weder is vervallen, sluit de voorz. onder dank de vergadering. MOSKOU NIET VOOR RADIO-DISTRIBUANTEN. „Uit overwegingen van regeeringsbeleid", aldus Minister Reymer. Op de vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer De Visser, betreffende het nemen van maat regelen tot het verleenen van vergunning aan radio- distribuanten tot het afstemmen op den Vakver- eenigingszender te Moskou op golflengte 1304 M heeft de minister van Waterstaat geantwoord: Het Radioreglement 1930 voorziet geen censuur op radio-distributie, die derhalve niet wordt toegepast. Krachtens art. 33 lid 1, van het Radioreglement 1930 is zonder toestemming van den minister van Waterstaat het doorgeven door rdio-distribuanten van door buitenlandsche omroepstations uitgezon den programmas verbaden. De minister geeft in den regel aan radiodistribu- anten, die in staat zijn daarnevens de Nederlandsche programma's volledig door te geven, toestemming tot doorgeven van de programma's der Europeesche stations, met uitzondering der Russische. Het stel len dezer uitzondering wordt bepaald door overwe gingen van regeeringsbeleid. Het standpunt ten aanzien der Russische zenders geldt algemeen, ongeacht de mogelijke belangrijk heid van bepaalde uitzendingen. DE TOESTAND IN DE BINNENSCHEEPVAART. De Koningin laat zich voorlichten. De Koningin ontving Vrijdag op Het Loo eenige heeren, teneinde inlichtingen te ontvangen betref fende den toestand in de binnenscheepvaart, en wel mr. H. Smeenge en den heer T. P. Keijzer, resp. voorzitter en secretaris der schippersvereeniging

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2