Uit de Pers NiÊuwstijdingen mm Radio Programma's voorganger; hadden, die de ideeën voorstond, thans in het ontwerp verwerkt. Op Dinsdag van deze week zou de behandeling worden voortgezet. WOENSDAG 19 OCTOBER V. A. R. A. HILVVERSUM. V.m. 8.01 Gramofoonmuziek 10.00 Morgen wijding V. P. R. O. 10.15 Uitending voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 Trio Favoriet 1.45 Verzorging zender 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 Voor de kinderen 4.30 Vraaguurtje door Oom Henk 5.30 Gramofoonmuziek 6.30 Orgelspel door Joh. Jong 7.00 S.D.A.P.-kwartier 7.20 VARA-Balalaika-Orkest ,7.40 VARA-front 7.45 VARA-Balalaika-Orkest 8.00 Herhaling ven S.O.S. berichten 8.05 Verspilling van productieve krachten 8.25 VARA-orkest 9.00 Uitzending van den Centralen Bond van Transportarbeiders - 9.-15 Gra mofoonmuziek 10.00 Vaz Dias 10.10 VARA- orkest 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 8.00 NCRV-klok 8.00 Schriftlezing 8.15 Tijdsein 8.15 Gramofoonmuziek 10.00 NCRV- Klok 10.00 NCRV-Dameskoor 10.30 Morgen dienst 11.00 NCRV-Klok 11.00 Liederen-recital 12.00 Politieberichten 12.15 Middagconcert 2.00 Verzorgen zender 2.30 Gramofoonplaten 3.00 NCRV-Klok 3.00 Knapenkoor „Kunst en vn Vriendschap" 4.00 NCRV-klok 4.00 Harmo niumconcert 5.00 NCRV klok 5.00 Kinderuurtje 6.00 NCRV-Klok 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 Sprker H. Amelink 6.30 Cursus Engelsch 7.00 Onderwijsfonds voor de binnenvaart 7.30 Politieberichten 7.45 NCRV-Klok 8.00 De Haar- lemsche Orkest-Vereeniging 10.30 Vaz Dias 11.00 Gramofoonmuziek. DONDERDAG 20 OCTOBER. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 9.00 Ochtendconcert 10.00 AVRO-Klok 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 solistenconcert 11.00 Mevr. R. Lotgering-Hille- brand: Nog eens: „Keuken-Termen" 11.30 Voort zetting solistenconcert 12.00 AVRO-klok 12.01 Het Omroeporkest 2.15 Verzorgen zender 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Knipcursus 3.45 Gra mofoonmuziek 4.00 Ziekenuur 5.00 Radio-kin derkoorzang 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 Het AVRO-klein-orkest 6.30 Sportpraatje 7.00 Het AVRO-klein-orkest 7.25 Overschakeling van den zender 7.30 Engelsche les voor gevorderden 8.00 Tijdsein 8.01 Vaz Dias 8.05 Marek Weber en zijn orkest 9.00 Gramofoonmuziek 9.30 Aansluiting met den Stadsschouwburg te Amster dam 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Kovas Lajos 11.00 Vaz Dias 11.05 Gramofoonmuziek 11.15 Kovacs Lajos 12.00 Tijdsein Sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 11.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Tijd sein 12.01 Politieberichten 12.15 Het KRO- orkest. N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 10.00 NCRV-klok 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoonmuziek 2.00 NCRV-klok 2.00 Cursus fraaie handewerken 3.00 Ncrv-klok 4.00 Bijbellezing 5.00 Ncrv- klok 5.00 John's Accordeon-Duo 5.45 Cursus handenarbeid 6.15 Onze Nederlandsche Monu menten 6.45 Cursus knippen en stofversieren 7.00 Ncrv-klok 7.00 Wat er op de wereld gebeurd 7.15 Tijdsein 7.30 Politieberichten 7.45 Pers berichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 Ncrv-klok 8.00 Uitzending uit de Geref. Zuider singelkerk te Assen 10.0 Vaz Dias 10.10 Gra mofoonplaten. Gelijk Den Haag dat b.v. ook doet. Het blijkt over- rigens ook, dat de vrouwen weinig lust meer heb ben om het beroep, waarover het hier gaat, te kie zen, en wel door het teveel aan jonge medici, die verlossingen doen. Het slot der interpellatie was, dat de minister eenigen zeer beperkten Rijksstcun toezegde voor het geval, dat Amsterdam de school als instelling der gemeente wilde doen voortbestaan. De Kamer ratificeerde het te Genève aanvaarde ontwerp-verdrag betreffende den gedwongen of ver plichten arbeid. Het ontwerp is voor Indië van eenig belang, maar onze bescherming van de inlanders gaat daar tenslotte al veel verder, dan in de over eenkomst te Genève is bepaald. Daarom was b.v. Mr. Beumer tegen ratificatie. De Kamer evenwel accepteerde het voorstel omwille van de interna tionale solidariteit. "Gaat maar eens aan de directie der Ned. Bank vragen zoo smaalde Mr. Beumer wat internationale solidariteit beteekent." De Kamer grinnikte en dacht met weemoed aan de Nederland sche millioenen, welke met de ponden-inflatie ver loren waren gegaan, toen de Ned. Bank op verzoek van de Engelsche Staatsbank, naliet om haar pon- denbezit tijdig om te wisselen. Het eerste groote nummer van het parlementaire program was het ontwerp-Bedrijfsradenwet, op 26 November '31 ingediend. Het ontwerp is ongunstig geadviseerd door den Hoogen Raad van Arbeid, welke echter uit zeer heterogene elementen is sa mengesteld. Minister Verschuur heeft dan ook door gezet. Volgens het ontwerp kan in elk bedrijf (dus niet in elke onderneming) een bedrijfsraad worden inge steld, tenminste na advies daartoe van een speciale commissie. De Bedrijfsraad, bestaande uit werk gevers en -nemers in gelijk aantal, zal minstens zes maal per jaar niet-openbaar vergaderen en een orgaan zijn van overleg, advies, uitvoering, beslech ting van geschillen en van bemiddeling. De regee ring draagt in de kosten tot hoogstens 2000 gulden bij, de rest komt ten laste van de betrokken orga nisaties. Natuurlijk was er critiek, o.a. van den Vrijheids- bonder, Dr. Vos, die vooral beducht was voor moge lijke verordenende bevoegdheid. Hij riep de „oude gilden" als spookbeeld op. De sociaal-democraten, bij monde van Mr. van den Bergh, wilden die ver ordenende bevoegdheid juist nu reeds in de wet gelegd zien, uitgezonderd echter de bevoegdheid om de loonen vast te stellen, want maar dat zei Mr. van den Berg niet dan zou het strijdbare karakter der vakvereenigingen verlamd worden. Ook wilde Mr van den Bergh ondernemingsraden in plaats van bedrijfsraden, maar de minister heeft er in de schriftelijke stukken reeds op gewezen, dat er in Nederland 300.000 arbeiders werken in onder nemingen met minder dan 10 werkkrachten. Als daarvoor eens allemaal ondernemingsraden moesten worden ingesteld! Een warm voorstander van het ontwerp was de heer Amelink (A.R.), die aantoonde, hoe de Anti- Revolutionairen reeds in 1817 in Abram Kuyper een DE „DOODE HAND" Wanneer er van „goederen in de doode hand" sprake is, dan pleegt men vooral, of zelfs uitsluitend aan de katholieke kerk en katholieke instellingen te denken. Maar de redactie, van de „Nederlander" waar schuwt hen, die aan dit spel zouden willen meedoen, zich geen te groote Ölusies te maken. Het blad toont met cijfers aan, dat het niet alleen de katholieke kerk is, die bij belasting der goederen in ded oode hand haar aandeel in de opbrengst zou hebben te leveren, en schrijft: Wie bij zijn pleidooi voor een belasting van goe deren in de doode hand ook ietwat wordt gedreven door de begeerte om „die" rijke kloosters te treffen, moge zich dan ook herinneren, dat het mes naar twee kanten snijden zou. Toen de minister van financiën in 1911 een lijst van goederen in de doode hand overlegde, bleek daar voor „kerkgenootschappen en kerkelijke kassen dit uit: Op een totaal bezit van f 92 millioen uit vast goed en uit inschrijvingen grootboek bezaten, de Nederl. Herv. Kerk 48.5 millioen de overige Protestanten 13.5 millioen de R. Kath. Keork 23.5 millioen. Deze cijfers zijn welsprekend. Om ze nog iets aan te vullen tot op onzen tijd, hebben wij over de laatste jaren de begrootingen van Justitie geraadpleegd, waarin de geschenken worden opgesomd en waaruit wij op 23 September voor één enkel jaar hadden geput. Daarbij is het ons het volgende gebleken men herinnert zich, dat de rubriceering door het Rijk iatwat zonderling werd ingericht; maar het over zicht is niettemin duidelijk genoeg. A. omvat Pro testanten en Joden, B omvat Roomschen en Oud- Roomschen. Om den indruk sprekender te moken, veroorlooven wij ons, de Joden en de oud-roomschen te verwaarloozen. A. Protestanten. Ontvingen in 25 jaar een bedrag van f 28.278.090.51. Voor landerijen zit daarin 753 H.A., 64 A„ 63 c.A. B. Roomsch-Katholieken. Ontvingen over het zelfde tijdperk f27.856.946.46. Voor landerijen zit daarin 1473 H.A., 12 A., 63 c.A. Derhalve ontvangen de Roomsch-Katholieken aan waarde 'n half millioen minder dan de Protestanten Doch daarin schuilt tweemaal zooveel onroerend goed als bij de Protestanten. De cijfers, die wij aldus hebben bijeen gebracht, leveren allicht eenig nieuw inzicht in de verhouding, die heerschen bij de „doode hand". Plaatselijk üiemars Noordscliarwoude. Zondag hebben eenige schooljongens een kwa jongensstreek uitgehaald, door tijdige ontdek king waarvan zeker ernstige gevolgen zijn voor komen. i i Zij hadden niet minder dan in de kaai tus- schen de Noordscharwouder sluis en het stoom gemaal een gleuf gegraven, waardoor het water uit de Ringvaart in het Ambacht stroomde Wij behoeven niet te vertellen hoe spoedig de grond wegspoelt waar stëeds het water langs en door stroomt. Zooals wij boven reeds schreven, konden door spoedige ontdekking ernstiger gevolgen worden voorkomen Bij geruchte vernamen wij dat zich hetzelf de geval heeft voorgedaan in den dijk, die den polder Heerhugowaard omringd. In (het eerste geval heeft de politie reeds een bezoek bij de schooljongens afgelegd, terwijl aan het tweede geval een man en een vrouw schuldig zouden zijn, die door de politie zijn opgespoord Bewesfelijke ïarkenscenfrafe Noord-Holland. Bij de nieuwe Ministrlëele Beschikking d.d. 6 Oct. 1932 inzake de huisslachtngen, is het aantal geval len, waarbij vrijstelling van heffing kan worden verleend aanmerkelijk uitgebreid. Inlichtingen hieromtrent geven de leden der Plaatselijke Commissie's. Bij de Secretarissen dezer Commissie's zijn formulieren beschikgaar, waarbij een acte van vrijstelling aan de Gewestelijke Var kenscentrale kan worden aangevraagd. LOONKORTING IN ZAANDAM. B. en W. stellen 6 pet. korting voor. Nadat B. en W. van Zaandam zich aanvankelijk daartegen hadden verklaard, hebben zij zich thans om aan den wensch van Ged. Staten tegemoet te komen, bereid getoont een korting op de loonen der gemeente-ambtenaren en werklieden toe te passen. Tot dit besluit zijn B. en W. pas gekomen, nadat de partij vergadering van de S. D. A. P. in de loons- korting had toegestemd. Deze partij vergadering heeft zich evenwel verklaard voor een korting van 3 pet., terwijl B. en W. voorstellen een loonkorting van 6 pet. met vrijstelling van de eerste duizend gulden. Dit voorstel is gezonden naar het Georganiseerd overleg dat Dinsdag (heden) hierover zal beraad slagen. (Handelsblad). GELD TEVEEL! De gemeenteraad van Zuiddörpe (Zeeuwsch- Vlaanderen) besloot met algemeene stemmen aan Ged. Staten van Zeeland te berichten, dat hij zich verklaarde tegen een vermindering der salarissen van de wethouders en den ambtenaren van den burgerlijken stand. Vervolgens deed een der leden het voorstel, het presentiegeld voor de raadsleden te verhoogen met f 50 en dus te brengen op f 150 en zulks met terug werkende kracht voor geheel 1932. Dit voorstel heb ben B. en W. echter ontraden, zeker om voor 1932 deze gelden te voteeren. Het voorstel van B. en W. om deze post op f 100 te handhaven, is verworpen met 43 stemmen. Ook het voorstel om de presentiegelden met terugwer kende kracht voor 1932 op f 150 te brengen, is met een gelijk stemmenverhouding verworpen. Over de verhooging voor 1933 staakten de stemmen. Bij de post „inkomsten op de openbare vermake lijkheden"'maakte een der leden de opmerking, dat de belasting welke de gemeente heft op dansloka- liteiten tijdens de kermisdagen, zou moeten worden afgeschaft. Dit voorstel werd met 5 stemmen voor aangenomen. (Handelsblad). de verhalen allemaal op fantasie berusten, juist zou zijn. VRACHTWAGEN TEGEN TREIN. In de nabijheid van de grensplaats Hommersum heeft Zaterdagmiddag een zeer ernstig verkeers ongeval plaats gehad. De heer J. Hendriks vervoerde met zijn vracht wagen een lading aardappelen. Bij den overweg bij Hommersum werd hij plotseling in de flank gereden door een goederentrein, die uit de richting Gennep kwam. De wagen werd door den trein ongeveer der tig meter meegesleurd en bleef grootendeels ver splinterd langs den weg liggen. De bestuurder was uit den wagen geslingerd en lag bewusteloos langs den spoorweg. Hij was le vensgevaarlijk gewond. Twee andere inzittenden waren eveneens uit den auto gelingerd, doch hadden geen letsel gekregen. Uit de brokstukken van den wagen haalde men echter nog twee inzittenden te voorschijn, n.l. den tienjarigen P. Willemsen, die ernstige arm- en been breuken bleek te hebben opgeloopen en zijn zusje Gertrud. Het meisje, dat omstreeks vijftien jaar oud was, bleek deerlijk verminkt. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is het kind enkele oogenblikken later overleden. Het lijkje is in beslag genomen. De gewonden werden onmiddellijk naar het zie kenhuis overgebracht. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen, is nog niet bekend. MOORDAANSLAG EN INBRAAK TE IDE Dader zelfmoord gepleegd? In den nacht van Zaterdag op Zondag is ten huize van het jeugdig echtpaar J. Laninga te Ide, onder de Punt, een inbraak en poging tot moord gepleegd. Des nacht om drie uur werd de familie, welke haar slaapkamer heeft boven de bakkerij, door een man overvallen. Laninga werd met een stuk ijzer op het hoofd toigebracht, waardoor een wonde van 2 c.M. diepte ontstond. Ook de vrouw werd, zij het licht, gewond. Het gelukte haar het electrisch licht aan te knippen, waarop de dader, die gekleed was in pullover en een pet achterstevoren op het hoofd had, op de vlucht ging. Dr. van den Berg uit Vlies heeft den man, wiens toestand ernstig is. verbonden i Hij mocht niet worden vervoerd. Van deze inbraak en poging tot moord wordt ver- dacht de twintigjarige bakkersknecht W. W., die zijn slaapkamer heeft boven de bakkerij, doch geheel j geïsoleerd van de woning der familie L. Een geldkistje, dat vermoedelijk het doel van deze inbraak is geweest, heeft hij bij zijn vlucht laten staan. Men vermoedt, dat de jongeman na zijn daad zelfmoord heeft gepleegd. Tot Zondagavond bleef het dreggen in het Noordwillemskanaal zonder re- rul taat. TREINBOTSING TE DEN BOSCH. Zeer groote schade. Twee goederentreinen op elkaar gereden. Drie-en-twintig wagons vernield. Twee licht gewonden. Zondagmorgen te omtreeks kwart over vijf heeft op het stationsemplacement E>en Bosch een botsing plaats gehad tusschen een goederentrein, welke uit de richting Boxtel binnenreed en een rangeertrein. Een veertigtal wagons van den binnenkomenden trein is in elkaar geschoven. Een gedeelte van dezen trein kwam terecht op een rangeerhuisje, waarin zich op dat oogenblik drie rangeerders bevonden. Het mag een wonder heeten, dat deze personen aan den dood zijn ontsnapt. De arbeiders Breeart en van de Meer, beiden woon achtig te Den Bosch, bekwamen lichte verwondin gen, doordat zij door de ruiten vielen en vervol gens in een prikkeldraadversperring terecht kwa men. Het geluid van de botsing was z3ó hevig, dat de bewoners van Eten Bosch uit hun slaap opschrikten. Onmiddelijk vertrokken reddingscolonnes naar de plaats van het ongeval. De opruimingswerkzaam heden stonden aanvankelijk onder leiding van sta tionschef Grotenhuis. Later arriveerde per extra- trein de heer J. P. Jeltes, inspecteur van het Vervoer te Breda. Geneeskundigehulpwerdverleenddoordr.G.decmfwy Geneeskundige hulp werd verleend door dr. C. de Feijfer, die in de nabijheid woont. Een voorloopig onderzoek heeft uitgewezen, dat van den rangeertrein een trekstang en een koppe ling bij het achteruitzetten en stoppen zijn gebro ken, ten gevolge waarvan een treindeel losgeraakte en met de verkregen snelheid den binnenkomenden trein tegemoet reed. Hoewel het treinpersoneel nood signalen gaf en de machinist van den binnenko menden trein uit alle macht remde, kon de botsing niet meer worden voorkomen. De materieele schade is zeer aanzienlijk. Het treinverkeer ondervond langdurige stagnatie. Eerst te ongeveer kwart over negen kon het over één spoor worden hervat. Ondanks het vroege ochtenduur was de publieke belangstelling zeer groot. De politie te Rotterdam is Zondagavond voor een geheimzinnige zaak geplaatst. Omstreeks 10 uur kreeg men aan het bureau Voorstraat bericht, dat in een woning aan het Heiman Dullaertplein een oude vrouw dood was gevonden en dat de omstan digheden zeer verdacht waren. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld door inspecteur Hess, terwijl later ook de commissaris van politie, Snippe, de politiedokter, dr. Kolff en de officier van Justitie, mr. Hoeffelman verschenen, evenals inspecteur Tas van den dactyloscopischen dienst. Urenlang heeft men het huis nauwkeurig door zocht. Geen enkel ding werd overgeslagen en alle vloeren, kleeden, matten, deuren enz. werden nauw gezet aan een controle onderworpen, afdrukken van voetstappen of van vingers konden worden genomen. Om twee uur in den nacht werd het onderzoek be ëindigd. „Het Volk" vernam, dat een alleenwonende vrouw, de 64-jarige mej. A. Reekers, Zondagavond dood in haar huis was aangetroffen. Woensdag j.l. was een schoonzuster aan de woning geweest en had de be woonster niet thuis getroffen. Ze verkeerde in de meening, dat mej. Reekers uit was, doch toen zij Zondagavond weer kwam en ook. nu geen gehoor kreeg, kwam haar dat verdacht voor. Zij waar schuwde omwonenden en dezen wonden de vrouw dood. Met een bijl zou haar de genadelag zijn toe gebracht en al spoedig wist men te vertellen, dat dit moordtuig in den kelder was gevonden. Bovendien deelde men mede, dat Verschillende laden van kastjes open waren aangetroffen en waar de vrouw als zeer zuinig bekend stond en bezitster van twee kleine panden, daar rees natuurlijk het vermoeden, dat hier sprake moest zijn van een roofmoord. Inmiddels werd de omgeving van de woning door de politie nauwgezet afgezocht naar sporen van den dader. Toen het onderzoek was afgeloopen, ontkende commissaris Snippe ten stelligste, dat de vrouw met een bijl was gedood. Men had de vrouw gewoon in bed aangetroffen en niets gevonden, dat op misdrijf leek. Pertinent wilde men niet verklaren, dat er niet van misdrijf sprake was. De sectie, die hedenmorgen op het lijk zou plaats vinden, zal eerst kunnen uitwijzen, of deze overtuiging, die men na het onderzoek had, namelijk dat er geen misdaad was gepleegd en dus Beleedigtfjiido inliouid van de film Mata Hari. Bie Firma Tuschilnski door nabestaanden van de gedagvaard. Die heeren J. Hi. en Cl C. Zelle te Rotterdam- en A". A. Zelle te Amsterdam hebben de heeren A. Tuschinski, H. Ehrlich en H. J. Gerschtano- witz, allen te Rotterdam, als leden der vennoot schap Firma Tuschinski gedagvaard om hen te sommeeren terstond de vertooning van de film Mata Hari te staken. Requiranten, die de naaste overlevende fami- lieleden va.n Mata Hari zijn, daar haar beide kin- i deren zonder nakomelingen zijn overleden, even- als haar gescheiden ouders en haar echtgenoot, stellen vast, dat de film wordt aangekondigd als I weergevende de gebeurtenissen uit het leven van Mata Hari. I In de dagvaarding wordt verder gesteld, dat j wat er ook zij van de tegen Mata Hari in 1917 geuite beschuldigingen, dat zij spionnage zou ge pleegd hebben ten madeele van Frankrijk, waar bij echter van vele kanten haar onschuld wordt volgehouden, de moord of doodslag, dien zij in de film pleegt op een Russisch generaal, in wer kelijkheid niet door haar is gepleegd. Requiranten zien dus in de vertooning van de film onder de genoemde omstandigheden een on- erchtmatige daad voor de schade waarvan zij de firma Tuschinski aansprakelijk stelt. Met een beroep op art. 271 W. v. S. geven zij te kennen, dat deze firma zich schuldig maakt aan openlijke tentoonstelling van afbeeldingen van een inhoud,, welke voor voornoemde overledene beleedigend en smadelijk is. Floor haar vroegere verloofde met( een mes i gestoken. r Te kwart voor zeven gisteravond vervoegde zich aan' een perceel aan; de Balistraat te den Haag de 31-jarige chauffeur W.„ gewezen ver loofde van de daar wonendei 22-jarige Euitsche dienstobdde Fi. S. Flr ontwikkelde zich een ge sprek, waarbij bleek dat het meisje den chauf feur op een gegeven oogenblik! niet meer te woorld wenschte .te staan. Deze laatste werd woe dend en trok een mes, waarmede hij het meisje een steek in de borst toebracht, waarop hij de vlucht nam. Later op den avond is de man aan gehouden. Het slachtoffer is verbonden.. De won|d bleek niet ernstig zoodat zij naar huis kon worden vervoerd. Yo-Yo, liefhebberij". De speelgoedfabrieken te Waddinxveen hebben overwerkvergunniing gekregen voor de yo.-yo- productie. Die firma Merkelbach te Lieshout N. Br. die steeds volop werkt om klaar te komen met hare bestellingen van het yo-yoapparaat, heeft op het stadhuis yo-yo«-en aangeboden uit haar fabriek aangeboden aan den burgemeester en wethouders en aan alle raadsleden. De raad is daarop, naar beweerd wordt, in geheime ziting overgegaan om zich in het yo-yo'-en te Oefenen. Die 461® Sitaatslotcr.ij Naar gömeld wordt staat in het plan der 461e staatsloterij niet vermeld dat de nummers zul len worden getrokken tusschen 1 en 24000 zooals thans niet zooals in de 460e loterij het geval was 3000 nummers buiten tie trekking val len. Het plan omvat dus thans weer 21000 nrs. zonder weglating. VERGIF IN BOTER GEMENGD? J.l. Zaterdagmiddag is de moeder van de vrouw uit Vreeland, die getracht zou hebben haar man te vergiftigen, uit het huis van bewaring te Utrecht waar zij sinds 15 Sept. verblijf hield, in hare woning te Weesp teruggekeerd. Naar men weet werd zij ervan verdacht, met haar dochter, vergif te hebben gemengd in de boter, bestemd voor den 26-jarigen man van de dochter, zoo meldt ,.De Standaard". Tijdens de voorloopige hechtenis van de beide vrouwen (de schoonmoeder en haar dochter) heb ben inwoners uit Vreeland nog verklaringen afge legd over de ongunstige verhouding van den man en diens moeder tegenover de 22-jarige vrouw. Deze is nu, na eenige weken in het huis van bewaring te Utrecht te hebben doorgebracht, overgebracht naar een der rijksklinieken voor zenuwpatiënten te Leiden. Dat de moeder van deze vrouw werd aangehou den, was hoofdzakelijk het gevolg van de verkla ringen door hare dochter, die niet meer of minder gezegd heeft, dan dat hare moeder de schuldige was. Inmiddels is komen vast te staan, dat de moeder niet in de woning van het slachtoffer is geweest, doch op den weg is blijven staan, terwijl hare doch ter hare eigendommen uit het huisje haalde. Het uitgebreid justitieel onderzoek heeft dan ook geen enkele bezwarende omstandigheid tëgen haafopge- L' leverd, waarom zij j.l. Zaterdagmiddag uit het nuis van bewaring te Utrecht werd ontslagen. (Handelsblad).

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2