Kameroverzicht West-Friesche gedachten in het West-Friesch dialect De Automatiseering der Telefoon. OnsGourantenverhaal Nou, 't begint er op te laiken, met de weg. 't Is nou aars gevaarlijk, want ze benne met zok blik- manis in de weer, hillegaar heit is 't, en je klompe blaive der temet in vast zitten. Je magge der aige- luk gieniensen op loupe, want zok moet eerst hard worre. Van de week docht ek er niet om, maar dalek was 't „heu", uitkaike!" As je 't main aars vrage, laikt main die heele weg nog, afain 't zei main taid wel uithowe. Op de iene plaas laikt die asfaltlaag wel dikker as op de are plaas, maar dat zelle ze zeker wel akkerdeerd hewwe. Ze kenne em nou deirmee met de oto's van katoen geve, op onze weg. Afain de dokter en de doodgraver moe te ok leveNou wille ze de bocht er ok nag uitneme bai de Witte Kerk. 't Zei wel noodig weze, want die areve menuut, die 't langer duurt as ze bai skool zoetjeser raie moete, kenne ze niet misSe vanzelf.A fain ze doene maar. Opheden klimme we nag maar over de stienehoupe die der legge. Een Zundag benne we der ok nog over klommen, want toe ben we nei Zuidskerwoud weest, nei 't orgelcon cert. Heel prézies hewwe we zeten op de achterste bank. 'k Had dat orgel nag nooit zien. Nou 't is verlegen mooi, gêel en wit en wat zat er een geluid in. 't Was aigeluk te bot vor die man, en die vrouw, en dat maidje, die meziekmaakt, dat er zoo'n be droefd beetje volk was. Maar ja, ze gane opheden ienmaal liever nei de kinemetegrave en de iasban- ders. Maar ik en Meraitje hewwe genóten, en azze ze 't weer ders doene, den komme we vast weer. Want wai zegge altaid maar: Was meziek en zang er niet 't leven had gien waarde. Ja, dat staat hillegaar op een bordje bai ons in de hos, met nag van die are, van Oost West, thuis is 't ok niet best opheden en al zok meer. Een Zaterdag hew 'k alweer niet skre- ven, want dat komt we wazze te verraist. We ben te brulleft weest nei oom Jan en Peet Bet, want die vierde der vaiftigjarige oorlog, en der zeun Pieter gong ok trouwe met oen maidje uit de stroet, dus 't was een mooi feist. We hewwe bar eten en dronken, want Merai was twei pond ankommen. De uienprak smaakte m'n guster nag niks, wat as je zooveel lekkere stikke kraige, leit je gewoon brood legge, vanzelf. Wai hewwe op die bruilleft nag een versie maakt en dat zelle we op een keer welders voor jullie opskraive. Nou moet ik noödig te bed, want ek wou murgeneivend ers te razen nei Oud karspel. 'k Wul wel ders hore, wat ze deer te pra ten hewwe. Een Woensdagmiddag hewwe we hier 't felst weer. Ze wulle de steun verlage, hewwe ze zaid, en are weer niet. Der zei wel weer puur raasd worre. 'k heb al pain in men houfd as 'k an al die waize woorde denk die er weer sproken worre zelle. Nou de groete, ok van Meraitje. Sunterbankeris. JASPER. Plaatselijk Nieuws ZUIDSCHARWOUDE. Orgelconcert Ned. Herv. Kerk Zuidscharwoude. Dat de belangstelling voor dit Zondagmiddag concert niet grooter was, valt te betreuren en de afwezigen hebben ongelijk gehad. Het programma hoewel zonder bepaalde stijl, bood een aantrek kelijke verscheidenheid, Wij hebben het orgel in den vroegeren staat nimmer gehoord, maar meenen de gemeente te kunnen feliciteeren, met de reeds beschreven verbeteringen. Niet alleen de klankkleur van het instrument is mooi, ook de registratiemoge- lijkheden lijken ons van dien aard, dat dit orgel thans gelegenheid biedt zeer verschillende werken uit de internationale muziekliteratuur uit te voeren. Slechts het hoorbare uittrekken der registerknoppen blijft wat hinderlijk en werkte soms bepaald sto rend. De Zaandamsche organist, de heer H. W. Flen- trop opende het programma met een Improvjsatie van C. A. Bonten, en speelde als solist later op den middag een Inleiding Koraal en Variaties over gezang 160, bewerkt door hem zelf. Vooral in dit tweede nummer maakten wij kennis met een gerou tineerd vakkundig orgelspel, zeer afwisselende regi stratie en een zeer geslaagde bewerking. De door werking van het thema met het forte-fortissimo be gin van de laatste variatie met een even-op-de- inleiding terugkomen, hebben wij bijvoorbeeld met genoegen beluisterd. Verder speelde de heer Flen- trop nog „Wie schön leuchtet der Morgenstern", een ietwat zoetelijke compositie en een Sarabande van Karg Elert. Dé Sopraanzangeres Mevr. Jo Hekket van Eysden uit Zaandijk had als soliste gekozen het Agnus Dei van Mozart; het Jesuslied van Hildachen een vijftal kleen-gedichtjes van Guido Gezelle, bewerkt door Chr. van Rennes. De zangeres die over een prettig aandoend vol en toch in de hooge registers niet scherp sopraangeluid beschikt voldeed ons bijzon der. De kleengedichtjes werden met een uistekende voordracht gezongen. De violiste, Mej. Polak, uit Amsterdam hadden wij eigenlijk de Aria van Nardini willen hooren spelen, die evenwel verviel. En wel, omdat wij aan een andere aria van Tenaglia hoorden dat dit genre haar beter „ligt", dan de in den aanvang van den middag gespeelde Sonate van Handel. Misschien was zij nog niet ingespeeld, maar wij hadden dit werk graag wat rustiger, wat minder enthousiast zouden wij haast zeggen hooren ver tolken. Het was wat ruw, wat gejaagd (het eerste Largo bijv. was een nog te vlug Larghetto) in de opstreek soms zelfs wat „maaierig", wat jammer was, want mej. Polak leek ons over een streek- techniek te beschikken, en toonde in de hierboven genoemde aria ook anders te kunnen. Vooral het gedeelte'op de G-snaar was bijzonder goed. Voor Zang en vieol en orgel kregen wij te hooren een Gebet van Hiller het bekende Largo van Handel en Geloof in de toekomst van H. W. Flentrop. Het Gebet werd prachtig gezongen. Jammer was het ook hier, dat de soms even te veel domineerende viool het ensemble eenigszins stoorde. Dit was in het Largo veel en veel beter. Een mooi besluit was het laatste nummer waar de uitvoerenden elkaar volkomen gevonden hadden. De orgelbegeleiding van de solis ten was keurig. Resumeerende meenen wij te mogen opmerken dat het Kerkbestuur er in geslaagd is het orgel op een waardige wijze in te wijder, en hopen wij, dat het matige bezoek niet af zal schrik ken meer dergelijke middagen te organiseeren. ZUIDSCHARWOUDE. De eerste lezingavond van de Vereeniging „Nut en Genoegen" is reeds weer gehouden. Het onder werp van den avond was nuDe Fransche Revolutie. Alvorens hiertoe werd overgegaan las de secretaris een schrijven voor van het Fotobedrijf van het I. P. A., dat ter gelegenheid van het a.s. 60-jarig- bestaan van de vereeniging pers-foto's wilde ma ken. Besloten werd hierover in nadere correspon dentie te treden. De commissie van de feest-com- missie voor genoemd jubileum deelde mede, dat de voorbereidingen al in een vergevorderd stadium zijn, hetwelk hij nader aantoonde. Wegens verhindering van den lezer, behandelde de voorzitter het onderwerp, waarna een leerzame bespreking volgde. Daarna sluiting. TWEKDK KAMER. Dp bedrijfsradanwet afgehandeld. Het principe van de verordenende bevoegd heid in de wet vastgelegd. Op Vrijdag is de Kamer dan toch gereed ge komen met de behandeling van de Redrijfsraden wet. Mr. Aalberse heeft een magistrale voor dracht over het principe van de Redrijfsraden gehouden en o.a. betoogd, hoe deze wet moest groeien uit de evolutie der tijden. ¥e moeten echter niets forceeren en ook de verordenende' bevoegdheid nog niet vastleggen, maar) zich la ten ontwikkelen. Dat zal zdr.er gebeuren. Al dus de leider der katholieken,, die daarmede de amendementen der socialisten afwees. Mr. Aal berse keerde zich echter ook tegen de amende menten Kortenhorst, die ook dooi? den .minister volgens sommigen onnoodig scherp, werden be streden. Herinnerde de minister zich hoe in het blad der katholieke werkgevers het ontwerp on langs als suf en reactionair was betiteld. De verdediging van den minister was overigens energiek. Ook hij was voor de door de soci'si verlangde verordenende bevoegdheid, welke hij evenwel voor nu nog niet goed dacht. De minis ter is ook warm bijgestaan! door den v. d. mr. Joekes. De kamer heeft tenslotte de amende menten der socialisten verworpen, maar aan vaard een amendement van de katholieken, dat het principe der verordenende bevoegdheid, vast legde al zal voor latere toepassing der sanctie der Staten Generaal nog benoodigd zijn. De hr Kortenhorst heeft zijn amendementen, voor wel ke hij geenerlei steun kreeg, inge trekken. De eindstemming over het ontwerp volgt later. In ons volgend overzicht komen we ook nog even op het behandelde terug. DRAISltlA-vAiM-WlKEriBURG'S e A ••iLEVERTR •LEEUWARDEN- Buitenland BOM IN EEN DORP TERECHTGEKOMEN. Volgens een bericht uit Leopoldsburg, in de Bel gische provincie Limburg, heeft, tijdens een mili taire oefening in den omtrek van het groote leger kamp te Beverloo, een vlegtuig bij vergissing een bom laten vallen in het dorp Hechtel. Zes personen werden bij de ontploffing gewond.Een huuner moest naar het ziekenhuis te Leopoldsburg worden over gebracht. VERKEERSONGELUKKEN TE LONDEN. Het aantal verkeersongelukken neemt schrikba rend toe. In de afgeloopen drie maanden zijn onge veer 300 personen gedood en meer dan 14000 per sonen gewond. HUWELIJKSREIZEN NAAR DEN PAUS. De verlaagde tarieven op de spoorwegen, welke de Italiaansche spoorwegautoriteiten speciaal voor op de huwelijksreis zijnde paartjes van alle nationa liteiten hebben ingevoerd en de bijzondere facili- teten, welke de Paus verleent voor audiënties, heb ben gedurende de jongste maanden een stroom van huwelijksreizigers naar Rome gelokt. Zoo kunnen tegenwoordig jonge paren in den namiddag onaan gemeld in het Vatikaan verschijnen; hebben zij ge luk en zijn er genoeg liefhebbers voor een audiëntie, dan worden zij spoedig tot de pauselijke apparte menten toegelaten. Een tweede voorrecht der huwelijkspaartjes is dat de Paus hun bij die gelegenheid persoonlijk een her inneringsmedaille overhandigt. Terwijl de bezoekers in een halven cirkel geknield liggen, doet de Paus, gevolgd door een bediende met een mand, de ronde en reikt de medailles uit. Het derde privilege, dat alleen jonggehuwden genieten is, dat zij gemeen schappelijk voor den Paus mogen knielen, terwijl bij andere audiënties mannen en vrouwen gesehei den worden. De Paus houdt bijna steeds een korte toespraak tót zijn bezoekers en herinnert hen aan de heiligheid van het huwelijk. In Augustus was de belangstelling van jonggehuwden voor de pauselijke audiënties zoo groot, dat op één ochtend 150 paren werden geteld. Ook vele buitenlandsche zijn er on der, uit Frankrijk, België, Duitschland, en naar wij lazen, ook uit Nederland. EEN MOEDER MET VIER KINDEREN VERBRAND. In een der buitenwijken van Parijs brak in een bovenverdieping éen brand uit, waardoor de aan wezigen. den weg naar buiten werd afgensneden. De heer des huizes en een toevallige aanwezige vriend slaagden er op het laatste oogenblik in uit een der vensters te springen Met ernstige brand wonden werden zij naar het ziekenhuis overgebracht. De vrouw en vier kinderen in den leeftijd van vier tot tien jaar konden echter niet meer ontsnappen en kwamen in de vlammen om. Het technische- en administratieve project. Er is een ideaal, waarvan de verwezenlijking den leek een stoute droom voorkomt, doch dat den des kundigen op telefoongebied steeds voor oogen zweeft. Dat ideaal is de mogelijkheid, dat iedere telefoon- abonné, waar hij ook woont, met iedcren anderen abonné, waar ook in den lande, onmiddellijk auto matisch in verbinding l?hn worden gesteld, door zelf de verbinding tot stand te brengen. De Rijkstelefoondienst heeft, zooals bekend is, in 1929 plannen gemaakt om dit ideaal te gaan bena deren door de telefoondienst, lokaal zoowel als interlokaal te gaan automatiseeren. Want de auto maat biedt groote technische en ook economische mogelijkheden, welke met de gewone telefoontoe stellen nimmer te bereiken zijn. In verband met de automatiseering van het telefoonnet in ons land thans in 19 districten verdeeld, zoo vertelde de heer J. H. Warning, hoofdingenieur bij den dienst der Telefonie van P. T. T. te Den Haag aan de „Tel.". Dit zijn Leeuwarden, Groningen, Zwolle, Hengelo, Deventer, Arnhem, Nijmegen, Venlo, Eindhoven, Alkmaar, Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Rotter dam en Goes. Deze indeeling is tweeledig en betreft zoowel het technisch- als het organisch geheel, dat elk dis trict in de toekomst zal vormen. De bedoeling van den Rijkstelefoondienst is nu, dat in elk district de telefoonaansluitingen vol automatisch zullen geschieden; later kan dit uitge breid worden tot het verkeer tusschen plaatsen in aan elkaar grenzende districten. Zoover is men na tuurlijk nog niet, men schat dat er 15 tot 16 jaar zullen moeten verloopen, vóór men geheel gereed is. Men is thans zoover, dat vol-geautomatiseerd zijn de netten te Haarlem met omstreken, Utrecht met de Bilt en Bilthovcn, Arnhem met Velp, Dieren en Oosterbeek, Eindhoven, Leeuwarden, Gouda, Dordrecht, Zaandam, Meppel, Deventer, Apeldoorn en Sneek, terwijl Breda op 29 October a.s. in dienst komt. Vermoedelijk zal ook Wormervcer nog dit jaar worden opgenomen. De aansluiting van Wage- ningen, Bennekom en Renkum is in 'n vergevorderd stadium van voorbereiding, evenals de van de bol lenstreek, welke in automatisch verkeer met Haar lem zal worden gebracht. Verder staan Hengelo, Enschede en Oldenzaal voor 1933 op het programma. In dat jaar komen ook de kleinere plaatsen in den omtrek van Arnhem, zooals Ede, Lunteren, Hars kamp, Wolfhese, Huissen, Westervoort enz. aan de beurt in het automatische Arnhemsche districtsnet te worden opgenomen. Hoe geschiedt nu het opbellen door een abonné, die verbinding wil met een andere plaats in een geautomatiseerd district? Stel b.v. dat iemand van uit Arnhem, Wageningen wil opbellen, dan zal hij eerst de nul draaign om het locale net uit te scha kelen. Verder draait hij een nummer dat de plaats Wageningen geeft, hetgeen de aanvrager hoort, doordat hij opnieuw een zoemertoon krijgt. Heeft hij dien zoemertoon, dan kan hij het gewenschte nummer in Wageningen draaien. Men heeft dezen tweeden zoemertoon aangebracht omdat zonder her nieuwde kiestoon als rustpunt in de cijferreeks aan leiding tot veelvuldige vergissingen gegeven wordt. Het gesprekkentarrief. Door de invoering van het gesprekkentarief is de telefoon voor den abonné ook goedkooper geworden per „telefooneenheid", d.i. een locaal gesprek ad f 0.02lh. De berekening van gesprekken in het inter- locaal verkeer is zoodanig gesteld, dat die gesprek ken steeds berekend worden in veelvouden van f0.02Vs; een gesprek over 10 K.M. kost fO.10; over 15 K.M. f 0.15, over 35 K.M. f 0.35 en daarboven f 0.50. De invoering van het gesprekkentarief heeft een ware lawine van nieuwe abonné's ten gevolge ge had. In 1929 bedroeg de aanwas van het aantal abonné's buiten de drie groote gemeentelijke netten 5685, in 1930 toen het nieuwe tarief wes ingevoerd 15204 en in het malaisejaar 1931 nog 10910; zelfs 1932 laat tot nu toe nog een vooruitgang zien bij 1929. Het aantal gesprekken tusschen Arnhem, Velp, Oosterbeek en Dieren steeg na de automatiseering met niet minder dan pl.m. 700 pet. De Rijkstelcfoon- dienst ziet daarom de rentabiliteit van het auto- matsch systeem met vertrouwen tegemoet. Administratieve reorganisatie). Naast dit algemeene technisch project staat het administratieve. Tot nu toe werden de verschillende districten technisch beheerd door de ingenieurs en exploitatief door plaatselijke directeuren en afdee- lingsinspecteurs. Men heeft de nieuwe organisatie echter dusdanig gekozen, dat exploitatie en techniek in één hand zullen komen, zoodat de telefoondis tricten onder één technisch-exploitief hoofd komen. Telefonisch snelverkeer. Naast deze automatiseeringsplannen bestaat het voornemen om voor de drie groote gemeenten het volgend jaar een „snelverkeer" in te voeren. Tot nu toe komt de verbinding tot stand met behulp van twee dames; dat zal veranderen. Belt men uit Am sterdam Den Haag op, dan zal de verbinding door één telefoniste tot stand worden gebracht, dat zal zoo snel gaan, dat men in dé meeste gevallen aan het toestel zal kunnen wachten. INGEZONDEN (Buiten verantwoording der Redactie). EEN KLEINE RECHTZETTING. M. de Red.! Met zeer veel belangstelling las ik heden het artikeltje over den a.s. strengen winter. Ofschoon ik de wetenschappelijke waarde van het zeer zeker belangrijk artikel niet wil becritiseeren, komt er toch een zin in voor die een rechtzetting verdient. Daarom verzoek ik u beleefd publicatie van dit schrijven. In genoemd artikel stond: De vulkanische asch, die tot in de allerhoogste lagen van de atmosfeer werd omhooggespoten, houdt de zonnestralen veel meer tegen dan het zwaarste wolkendek. In deze zin wordt het voorgesteld, alsof de atmosfeer niet hoo- ger is als de vulcanen op zijn hoogst spuiten, wat toch ver bezijden de waarheid is. De aarde bestaat uit vier hoofdlagen n.l., de ba- rysfeer (de kern), de lithosfeer (het gesteente), de hydrosfeer„4het water) en de atmosfeer (de damp kring). De atmosfeer heeft een hoogte van pl.m. 500 K.M., wat is aangetoond door Poollichten, terwijl door vallende sterren en de zwakke schaduw, die de atmosfeer bij maansverduisteringen op de maan werpt, reeds een hoogte van minstens 300 K.M.. werd gegeven. De atmosfeer is onderverdeeld in: Tropos feer (op de Polen tot 9 K.M. hoogte, op den aequator tot 17 KM. hoogte), de Stratosfeer tot pl.m. 75 a 80 K.M., de Waterstofsfeer tot pl.m. 200 K.M. en de Geocoriumsfeer tot 500 K.M. De hoogste hoogte die tot op heden door vulcanische asch is bereikt, d.w.z. sinds menschen heugenis, werd bereikt door de asch van de Krakatau, en deze bereikte volgens de schat ting van een der beste kenners der Krakatau, met name Verbeek, een hoogte van pl.m. 50 K.M. Daar dit een ongekende hoogte is, is natuurlijk de asch der Zuid-Amerikaansche vulcanen ifliet tot deze hoogte gekomen, welke hoogte hoogstens 1/10 der atmosfeer omvat. De asch dezer vulcanen is zeer waarschijnlijk slechts weinig boven de troposfeer, die ter hoogte dezer vulcanen nog een hoogte van 14 a 15 K.M. bedraagt, uitgekomen. Hiermede heb ik volgens mijn meening de ge wraakte zinsnede voldoende recht gezet, opdat deze zin niet een onjuiste indruk zou verwekken. Bij voor baat dankende voor plaatsing verblijf ik inmiddels JAAP NORDER. St. Pancras, 22 October 1932. DE KOSTBARE NAPOLEON. Het meisje had mijnheer Elders in de wachtkamer gelaten. De heer Van de Brink Laarhof had n.l. nog een bezoeker bij zich, maar het onderhoud zou wel gauw geëindigd zijn, meende de gedienstige. Het was een aardig meisje, deze dienstbode van den heer Van den Brink Laarhof; knap, beschaafd, ja zeer beschaafd en spraakzaam, zonder cenige op dringerigheid. Mijnheer Elders keek verbaasd en getroffen rond in de kamer, waar het meisje hem binnenvoerde. Hij was zwaar geinponserd door de oude, kostbare schilderijen, welke aan de wanden hingen, door de geweldige, gebeeldhouwde oud-Hollandsche kussen- kast, de antieke leeren stoelen, het mooie oud- Delftsch kortom door heel het kostbare, smaak- en stijlvolle, kunstzinnige interieur. Het meisje glimlachte bescheiden om des heeren Elders verbazing. Ja, lichtte ze toe mijnheer is een hartstoch telijk verzamelaar van antieke kunst. Mijnheer Elders knikte. Wat moet die man ge weldig rijk zijn, dacht-ie. Geïnteresseerd liep hij op een vitrine toe, waarin allerlei kostbare kleine snuisterijen lagen. r— Die gouden snuifdoos is gegrafeerd met een „N". Ziet U? vroeg de zwart gelokte gedienstige. Het zijn allemaal echte brillantjes, welke er om heen zitten. Het moet een geschenk geweest zijn van Napoleon aan een der bevelhebbers van zijn legers. Van Napoleon? vroeg de heer Elders met eerbied in zijn stem. Ja zei het huiskatje mijnheer heeft veel historische kunstvoorwerpen verzameld, welke van Napoleon afkomstig zijn. Daar in die kast staat een kostbare buste Ze wees naar een muurkast, van welke het gor dijn half was opengeschoven, wat juist een blik toeliet op een klein gedeelte van een buste des grooten veldheers. Maar in de kamer er naast waren de stemmen, plots opgeklonken. Het scheen, dat de bezoeker ging vertrekken en daarom had de gedienstige den zin niet kunnen voleindigen. Vlug en discreet verwijderde ze zich. Het onderhoud in de kamer er naast, scheen echter hervat te zijn, want de heer Elders wachtte al weer minstens tien minuten na het vertrek van de dienstbode. Hij kende den heer Van de Brink Laarhof, die zich nog maar kort in het stadje ge vestigd had, niet. Hij had geschreven op een adver tentie, waarin gelden voor le en 2e hypotheken werden aangeboden, en daarop had hij van den heer Van de Brink Laarhof een brief gekregen om eens te komen praten. Sjonge, sjonge, je kon wel zien, dat hier geld zat! Vreemd, dat zoo'n buste van Napoleon zoo kostbaar kon zijn. De heer elders werd als 't ware gebiologeerd door den glimp van het beeld, welken hij van tusschen de geopende gor dijnen kon opvangen. Hij moest dat ding toch eens nader bezichtigen. De bezoeker liep de kamer rond en bleef eindelijk voor de kast staan. Voorzichtig schoof hij het eene gordijn een weinig terzijde, maar op hetzelfde oogenblik gebeurde het. Het scheen, dat er iets haakte.... Napoleon tuimelde van zijn verhevenheid en nog vóór de heer Elders goed en wel begreep, wat er was gebeurd, lag de groote veldheer in gruizelementen aan zijn voeten. Meteen werden de deuren opengeschoven, welke tot nog toe de suite gescheiden hadden. De heer Van de Brink Laarhof keek met van ontzetting open gesperde oogen naar dsn vernielden napoleon en dan naar den schuldbewusten heer Elders, die nog versuft met de slip van het gordijn in zijn vingeren stond. De verzamelaar van antiquiteiten stak beide armen in de hoogte en jammerde: Napoleon! O, mijn Napoleon! De zwartlokkige dienstmaagd was eveneens komen aansnellen. Bel aanstonds de politie op! riep haar meester haar toe. Maar zoover kwam het ge lukkig niet. De heer Elders was weer bij zijn posi tieven gekomen en stotterde excuses. Wat ik in onbedachtzaamheid heb vernield, zal ik vergoeden! zei hij met gebogen hoofde. Toen de heer Elders de deur van het deftige huis weer achter zich hoorde sluiten, had hij zich ver bonden voor een betaling van f 240.— schadevergoe ding. En wat de hypotheek betrof, de heer Van de Brink Laarhof had hem er weinig uitzicht op gelaten. Hij zou de zaak nog eens overwegen, maar de overwaarde leek hem wel erg problematisch Zeg, vrouwtje, vroeg de heer Van de Brink Laarhof aan de zwartlokkige, die voor dienstmaagd had gespeeld, hoeveel Napoleons hebben we nog? Zeven, mannie! Stel er dan weer een op, want om 3 uur komt er nog zoo'n huisjesmelker. Zoetjes aan zullen we weer eens naar een andere plaats moeten verhui zen. Ik heb voor die gelegenheid al een paar dozijn Dante-koppen besteld.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4