E OÜ. 32 GEMEENTERAAD 6UDKARSPEL Geen bebslmgverhaoging f600.- subsidie voor den nieuwen weg. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 25 October 1932, des avonds 7 uur ten gemeente- huize. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom aan de leden en de Pers en zegt dat een uitvoerige agenda wacht. Nadat Z.E.A. den wensch heeft uitgesproken, dat men niet meer dan tweemaal het woord zal vragen, verklaart hij de vergadering voor geopend, waarna bij loting uit gemaakt wordt, dat de stemmingen zullen aanvan gen bij den heer P. Rijper. AGENDA: Vaststelling van de notulen van de vergadering van 15 September 1932. Deze worden overeenkomstig goedgekeurd en geteekend. Mededeelingen. De voorz. deelt mede, dat: a. door den Kroon zijn goedgekeurd de verorde ning op de heffing van vergunningsrecht en die op de heffing van verlofsrecht. b. dat Ged. Staten dezer provincie de gemeente rekening over het dienstjaar 1930 hebben vastgesteld. c. dat de minister van Binnenlandsche Zaken de subsidie in de kosten van steunverleening aan werk loozen over het tijdvak van 1 Mei t.m. 31 December 1932 heeft vastgesteld op 25 procent. d. dat voornoemde minister de steunregeling d. werklooze tuinbouwarbeiders heeft verlengd tot en met 8 October 1932 en die voor de werklooze trans portarbeiders tot en met 22 October 1932. De VOORZITTER merkt hierbij op, dat inmiddels van beide steunregelingen verlenging is aange vraagd. e. dat voornoemde minister bericht, te hebben besloten goed te keuren dat over het tijdvak van 3ü October 1932 t.m. 1 April 1933 aan ondersteunde gehuwde en ongehuwde kostwinners een brandstof- fenbijslag van ten hoogste 1 per week en per ge zin wordt verstrekt, onder mededeeling, dat hij in de brandstoffenbijslagen eenzelfde rijksbijdrage ver leent als in de overige kosten van steunverlee ning. De VOORZITTER merkt op zoo even te h'ebben medegedeeld, dat de bijdrage tot 31 December a.s. is vastgesteld op 25 procent. Namens burgemeester en wethouders stelt hij voor de steunregeling aan te vullen met de bepaling dat voor brandstoffenbijslag 1 per gezin en per w. wordt verstrekt. De raad gaat hiermede accoord. f. dat op verzoek van de besturen van de ijsclub „Volharding" en de voetbalvereeniging D.T.S. even als vorige jaren is toegestaan gedurende de winter maanden voor training van hun leden gebruik te maken van het gymnastieklokaal, onder dezelfde voorwaarden en met de mededeeling, dat, met het oog op den aanvang der oefeningen bereids vergun ning is gegeven, echter onder nadere goedkeuring van den raad. De VOORZITTER vraagt in verband hiermede of de raad zich met het besluit van burgemeester en wethouders kan vereenigen, wat het geval blijkt te zijn. g. dat de ministers van finantien en binnen- landsche zaken de vermindering der uitkeering uit i het gemeentefonds volgens de kortingswet hebben 1 bepaald op 34&.— voor de jaren 1933, 1934 en 1935 overeenkomstig de berekening van het gemeentebe stuur. De VOORZITTER merkt op ,dat bij de raming van voigno. 6 uitkeering uit het gemeentefonds op de begrooting voor 1933 met deze vermindering rekening is gehouden. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. TT Ingekomen stukken. Het rapport van de hooistekers omtrent de door hen verrichtte werkzaamheden wordt voor kennis geving aangenomen. Adres van den gemeenteraad van Laren, houden de verzoek om adhaesie te betuigen aan het verzoek van den gemeenteraad van Jisp, inzake te nemen maatregelen voor steun van veehouders, tuinbouwers en andere noodlijdende bedrijven en het bevorde ren van verlaging van tarieven voor electriciteit en waterleiding. De VOORZITTER herinnert aan het besluit dat dit in de vereeniging van Ned. Gem. het best thuis behoort, en waar dit een adhaesie aan een adhaesie betreft, wordt voorgesteld dit stuk voor kennisge ving aan te nemen, waartoe wordt besloten. Aders van de Schager Handeldrijvende en Indus- trieele middenstandsvereeniging houdende verzoek, om een jaarlijksche bijdrage te willen verleenen van 10 per leerling, welke uit deze gemeente aan den cursus deelneemt. Voorgesteld wordt afwijzende te beschikken, om dat er geen leerlingen uit deze gemeente zijn. Overeenkomstig wordt besloten. Aders van Burgemeester en wethouders van Sint Pancras inzake overdracht aan het Hoogheemraad schap Holl. Noorderkwartier van den Twuyverweg. De VOORZITTER zegt, dat de Langedijker gemeen ten bijdragen in het onderhoud van dezen weg. De onderhoudsplicht is echter al in verschillende toon aarden bezongen, zoodat die wel buiten bespreking kan blijven. Het gaat er nu om of onze gemeente kan medewerken om het beheer en het onderhoud over te dragen aan het Hoogh. Door B. en W. van St. Pancras wordt gezegd, dat aanstonds belangrijke herstellingen aan den weg noodig zijn. Deze zijn niet aangebracht in verband met eventueele over dracht. Nu zijn er twee voorstellen. Het eerste voorstel luidt dat een vaste bijdrage van 116 per jaar wordt gegeven berekend naar een bedrag van ƒ700. dus een zesde. Het Hoogh. wil echter bij overname den weg hebben op een kruinbreedte van 6 meter. De Bovenweg wordt ook 6 m. terwijl Koe dijk Zuid en Oudorp daarop aansluiten. De bijdra- ge in het onderhoud wordt dan 900 dus voor O. 150.Men komt dan bij het onderhoud ook niet voor verrassingen te staan. St. Pancras is wat het onderhoud betreft souverein en O. heeft geen j medezeggenschap. Wij zijn nu klaar met 150.1 en werken daardoor mede aan het verkrijgen van «en weg ,die aan de eischen van het verkeer vol doet. B. en W. stellen voor te berichten, dat hieraan medewerking zal worden verleend en hebben hier- 1 mede reeds in de begrooting rekening gehouden. De heer ZAAGMAN vindt het wel heel aardig, dat men den weg gaat verbreeden en beter maken maar er staat het woord Hoogheemraadschap en dat vindt hij eingenaardig. Spr. herinnert aan de dijkdoorbraken, waaruit het Hoogh. is geboren en aan de protestvergaderingen tegen dit lichaam. Door de afsluiting van de Zuiderzee is het Hoogh. uit zijn verband geraakt en de algemeene geest is dat het Hoogh. weg moet. Nu gaat het zich op de wegen begeven. Spr. zou graag het Hoogh. ver anderen in de Prov. Ook wijst hij op de vergaderin gen dat men uit protest de biljetten wil terug zenden. Noordholland wil met het Hoogh. afrekenen Het is een overbodig iets. Spr. wenscht er niet aan mede te doen dit lichaam op deze fundeering te laten voortrollen en het H. moet geen nieuwe banen zoeken. Ook de heer RIJPER is van meening dat het H. heeft afgedaan. Spr. is voor verbetering van wegen Maar nu wordt getracht een gestorven kind weer in leven te krijgen. Spr. is erg voor een Prov. weg maar nu nog niet omdat het H. heeft afgedaan. Het bestaat niet meer. De heer BAKKER zegt, dat de vraag of het H. al dan niet noodig is, hiermede niets heeft te maken. Het is een verzoek van St. Pancras. Nu kunnen wij betalen met 150 en anders dragen wij de risico. Men kan heel gemakkelijk op het oogenblik lau weren oogsten met die dingen op te doeken. Het H. heeft echter nog vee,l te doen op het gebied van de wegen. Door het H. hebben wij veel goede wegen gekregen die door de polders niet zouden zijn gemaakt. Spr. zag liever het H. uitgebreid en al die snertpoldertjes overgaan in het H. omdat in die poldertjes toch geen besluiten van beteekenis worden genomen. De VOORZITTER zegt, dat men geen beschouwing moet houden over de vraag wie het doet. Wij moeten ons voordeel zoeken wat we bijdragen moeten. Ten eeuwigen dage zijn we mede-onderhoudsplichtig De vraag is of de raad wil medewerken aan een goeden weg. Door de Prov. is het H. aangewezen voor de wegen. We moeten de zaak nuchter beschou wen. De heer EECEN zegt, dat het H. zich gelukkig niet op dwaalwegen begeeft. En dit kunnen wij toch niet tegenhouden. Overigens deelt spr. het gevoelen van de heeren Zaagman en Rijper. Wij geven onze zeggenschap over den weg af. En die hadden wij toch indirect door St. P. Een andere vraag is wat er goedkooper is. We kun nen alleen zeggen dat het vermoedelijk goedkooper is. En de beslissing valt dus moeilijk te nemen, om dat er geen houvast is aan het onderhoud van ande re jaren. De heer DE BOER vraagt of het noodzakelijk is, dat de weg met een meter wordt verbreed. Het is een tamelijk bedrag dat moet worden betaald voor 1 meter meer. De heer KOSTELIJK kan zich vereenigen met een bijdrage van 116, de beenen zijn nu toch nat. Om nu het luxueuse te gaan betalen, daarvan is spr. geen voorstander. Spr, wenscht den weg over te doen voor 116. De weg is redds terdege ver beterd en in onze eigen gemeente valt nog genoeg te doen voor verbreeding. De VOORZITTER zegt, dat niet gezegd kan wor den wat het onderhoud is geweest omdat de weg pas is overgegaan. Alleen de verzakte gedeelten zijn opgehaald en de bijdrage was gering. Nu heeft St. P. berekend dat de herstellingen dit jaar een be drag van 1200 zullen vragen. Maar is geen maat staf voor wat het onderhoud is geweest. De kwestie is hier dat het Hoogh. den eisch stelt dat de weg op een breedte komt van 6 meter en anders niet wordt overgenomen, dus blijft de weg dan van ons. De heer EECEN is van meening dat deze weg in de toekomst toor O. nog van veel minder bélang zal worden wanneer de nieuwe weg er komt. Dan zal vanaf hier weinig gebruik worden gemaakt van den Tw. weg. Het verkeer wordt daar per sé minder De weg zal daardoor minder kosten en behoeft niet te worden verbreed. De weg is thans slecht maar breed genoeg. De heer ZAAGMAN vindt het anwtoord van den heer Bakker tweeledig en weet niet hoe daarover te moeten denken. Maar de wegen behooren bij he wegenfonds en niet bij hetH. Spr, snapt niet wat het H. met de wegen doet. Wanneer we met de kos ten meegaan verklaren we ons voor het H. en juist daar wil spr. zich tegen verklaren. De heer BAKKER zegt, dat we moeten uitmaken of het goedkooper is. Als de nieuwe weg komt blijft de Tw.weg een belangrijke verkeersweg, omdat toch ook de autobussen erover blijven rijden. Het bedrag kan niet hoog genoemd worden. De heer KOSTELIJK is van meening dat het niet op den weg der gemeente ligt om een weg te steu nen die zoover af ligt. Spr. zegt dat de gemeente bij overdracht duurder uit is dan wanneer men het zelf doet. De VOORZITTER zegt wel voor steun te zijn, om dat de gemeente dan weet waar zij aan toe is. Het voorstel om 150 te geven wordt verworpen met alleen de heer Bakker voor. Het voorstel van 116 wordt aangenomen met de heer Zaagman tegen. In behandeling komt een adres van de Comm. tot Wering van Schoolverzuim betreffende schoolver zuim. De VOORZITTER zegt, dat dit adres op de agenda is geplaatst omdat het aan den raad is gericht. De raad is echter niet competent hierover een be slissing te nemen. Het betreft hier geen autonomie van de gemeente ,maar zelfebstuur en dat zijn B. en W. Ook B. en W. hebben hier geen taak. In de leer plichtwet is bepaald wanneer B. en W. in de plaats treden van de commissie. Wanneer de comm. haar werk niet doet zooals het behoort, wordt dit bericht door den inspecteur aan den C. der K. en wanneer deze na onderzoek dit heeft geconstateerd, dan pas wordt aan B. en W. opgedragen de uitvoering van de leerplichtwet. Niettegenstaande dit heeft men toch een brief van B. en W. bij de stukken gevonden. En waarom? Omdat zij niet den schijn op zich wilden laden alsof er geen kennis van genomen zou zijn. Ik stel als leider, krachtens de gemeentewet, dezer vergadering voor, aan de commissie te berichten, dat de raad niet competent is een beslissing te nemen. De heer DE BOER. Mag er xliet over gesproken wor den? Dfe VOORZITTER. Absoluut niet. Dat sta ik niet toe. De heer ZAAGMAN kan met het voorstel meegaan omdat het den zuiver wettelijken weg is. De VOORZITTER. Dien bewandel ik altijd. De raad moet geen gemeenplaats worden waar kwesties kunnen worden uitgevochten. Het voorstel van den voorzitter wordt hieran aangenomen. Een verzoek van de afd. Schagen en omstreken van den bond van Koffiehuishouders en restaurant houders en slijters inzake verlaging van de personee le belasting, wordt op voorstel afgewezen, ornaat men meent geen verandering te brengen in den grondslag voor de biljarts, Ter tafel komt een adres van het Wit Gele Kruis rk. vereeniging voor volksgezondheid en ziekenver pleging te Noordscharwoude, houdende verzoek om subsidie voor 1933. gebracht. Er had ook kunnen worden voorge* steld het adres voor kennisgeving aan te ne men omdat het adres te laat is ingekomen. Hte adres wordt om prae-advies gestuurd. Voorstellen van Burgemeester en Wet houders. Prae advies op het adres van de bewoners aan den Laanweg inzake straatverlichting en reini- gigngdienst. Die voorzitter zegt dat geprobeerd is bij Heer; hugowaard, de lichten langer te, laten branden, maai- men wilde niet verder gaan. Door adressanten is gevraagd om uitbreiding van de verlichting, maar na onderzoek mocht dit niet door ons bedrijf worden gedaan. B. en W. stellen voor adressanten te berichten J,?ORZIk^ER, Z,e.Ftbda^ eln adres van gelyke dat zii zich tot Heerhugowaard moeten wenden beschikt. B. en W. zijn van meening, dat de motie- g ij bijdrage moeten verhoogen, die ven, die toen naar voren zijn gebracht nog van j nu 50 gulden bedraagt. kracht zijn. Thans spreekt ook de finantieeel toe- Wat den ophaaldienst betreft wenschen B en stand der gemeente een woordje mede en moeten W. daarmede door te gaan en de bewoners van wij zeer voorzichtig zijn met het toekennen van ,1PT1 g 7 bewoners van subsidie. Laanweg hierin op te nemen onder voor- B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. waarde dat vuilemmers worden geplaatst aan De heer RIJPER zegt dat de situatie thans anders üen ingang van het erf. De ophaler haalt het is geworden. Het ging het vorig jaar om een tweede dan per as af, en wordt het vuil on een nlaats zuster of een kath. zuster, maar nu is het anders. J-~ 1 1 En er zit niets onredelijks in wanneer de kath. bevolking het recht vraagt en krijgt wat ook een ander krijgt. Het spijt spr. dat B. en W. met dit voorstel komen. Er wordt 15 cent gevraagd per kath. inwoner evenals aan het W. Kr. wordt gegeven. 3 Zusters zijn op het oogenblik werkelijk niet overbodig. Daarom wordt de vraag van het W. G. Kr. nog billijker. De heer BAKKER zegt, dat wanneer het W. G. Kr. geen extra heffing vraagt, dat het dan van het W. Kr. wordt afgenomen. En anders wordt het wel een extra heffing. Wanneer ik van gedachte was dat een derde zus ter noodig was, dan zou ik er mij niet tegen ver zetten. Het W. Kr. heeft een tweede zuster aan gesteld, en daaraan kunnen wij het niet ontnemen, anders komt de tweede zuster in het gedrang. De kath. hadden toch aan het W. Kr. kunnen blijven meedoen. Wanneer we per richting subsidie gaan verleenen dan komt er geen einde. De ziekenverpleging aan den Langedijk kan met 1 vereeniging toe en men moet het W. Kr. niet gaan toetsen aan godsdiensten. Wanneer blijkt dat de tweede zuster het in de toekomst niet zal afkunnen dan is spr. er niet te gen om te geven, maar dan geen 15 cent per kath. inwoner. Wij hebben niets te maken met kath. of anderen, wij hebben te maken met onze ingezetenen Liever gaat spr. een vast bedrag geven want an ders moet men ieder jaar nog een volkstelling ook gaan houden. De VOORZITTER zegt, dat het vorig jaar door de verbooging van de subsidie het W. Kr gelegen heid heeft gekregen de volle menschheid aan den Larigendijk teverplegen. Daaraan is door de over heid medegewerkt. En het zou een immoreeie daad zijn om dat gedeelte weer van de subsidie af te nemen en te geven aan het W. G. Kr. Dat zou ik den raad nooit adviseeren. Als er gelijkstelling moet wezen, spr. wijst op het onderwijs dan moet een finantieel offer worden gebracht. Wij stellen voor afwijzende te beschikiccn omdat de overheid Laar plicht heeft gedaan en de raad zijn taak heell vervuld. De heer RIJPER zegt, dat het prae -advies vrij wel hetzelfde als dat van vorig jaar. Door den voori. wordt gezegd, dat het W. Kr. volkomen in staat was de ingezetenen van den Langendijx te verplegen. Maar dat is niet waar. Voor de tweede zuster er was, kon het dat niet. Met de aanstel ling van een tweede zuster is er door de kath. sa menwerking gezocht. Maar bij het besluit tot het gev°n van een subsidie was nog geen tweede zuster aangesteld. Ik kan u geen gelijk geven. Het voorstel van B. en W. om afwijzend te beschik ken wordt aangenomen met alleen de heeren Rij per en Bommer tegen. Ingekomen is een door de Commissie van Beheer der Lichtbedrijven vastgesteld reglement voor de ambtenaren en werklieden bij die bedrijven. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Cie voorzdoet mededeeling dat gisteravond nog 2 adressen zij'n ingekomen en noemt het ei genaardig in deze gemeente dat het bij' een raads vergadering steeds adressen regent. H t eerste adres is een adres van den r.k. Volks bond, waarin er op gewezen wordt dat de bouw vakarbeiders thans ook in de crisiswerkloozen- regeling zijn opgenomen en de raad de bevoegd heid Keeft, een steunregeling te maken. Dfe voorz. zegt dat nietg nieuws verteld wordt en B. en W. dit reeds lang wisten. Etr is echter nog geen plan voor steunregeling ontworpen* omdat er geen werklooze bouwvakarbeiders! zijn Adressanten kunnen echter gerust zijn. Zoo 't noodig wordt zullen B. en» W". dit niet voorbij zien. Voorgesteld wordt dit adres voor kennis geving aan te» nemen. Overeenkomstig wordt besloten. Een adres van den Langedijker Bestuurders- bond, handelende 'over hetzelfde onderwerp, gaat denzelfden weg op. Ingekomen is een adres van de r.k. St. Jozef gezellenvereeniging om van gemeentewege een subsidie te verleenen voor ontwikkeling* en ontspanning van kath. werkloozen uit deze ge meente tot een bedrag van 60 gulden. D|e voorz. zegt dat B. en W. eerst moeten we ten hoeveel er gebruik van maken. Op het oogen blik staan er geen werkloozen ingeschreven^ Zij stellen voor het adres door te zenden aan B. en W. om prae-advies. Spr. verklaart dat B. en W. er niet onsympathiek tegenover staan. Spr. stelt voor geen discussies! over het ver zoek te houden, of alleen over het prae-advies. Dan moeten de organisaties maar eerder komen. B. en W. hebben zich nog niet georiënteerd. Eir zijn 23 B. en W. vergaderingen gehouden .het geen niet weinig is voor een gemeente met 1800 zielen. Het is hier geen stamtafel. De heer Bijper. Nu zijn er geen werkloozen, maar over drie weken wel. Dp heer Eecen zegt dat er later beslist kan worden over de subsidie en kan de vereeniging evengoed beginnen. in het "Waardje gedeponeerd. De heer de Boer zegt dat er ongeveer 20> hui zen staan en zou het nu zoo moeten blijven dat wij daar niet mogen verlichten? Het is toch onze gemeente. De voorz. zegt dat de weg van den polder Heerhugowaard komt. Het terrein aan de noord zijde is gemeente Oudkarspel tot de wed. v. d. Gragt. De heer de Boer vindt dit onvoordeelig. Onze burgers zijn nu afhankelijk van Heerh. De heer Eecen. Is de sloot ook niet van Oud- karspel De heer Kostelijk meent dat de helft wel aan Heerh. en de andere helft aan O. zal be hooren. De heer Eecen zegt dat het misschien goed is wanneer het aantal woningen toeneemt, de sloot dicht te gooien. De voorz. zegt dat het in Be Lichtbedr. nog eens kan worden besproken. Meer kan hij er niet van zeggen. De heer de Boer zou het verzoek om meer ver lichting van de gemeente willen doen. D|e voorz. antwoordt dat hiertegen wel geen bezwaar bestaat bij B. en W. Die heer Zaagman vindt het jammer dat de weg aan Heerh. behoort. Indien die gemeente het niet doet zouden we den kabel kunnen leg gen over de erven der ingezetenen. Dat zal geen tegenwerking bij hen ondervinden. Die heer Bakker kan zich hiermede volkomen vereenigen. Wij willen niet liever dan hen zelf licht te voorzien. Spr. gevoelt er veel voor dat van licht voorzien. Over den weg mogen we niet En is het nu technisch niet mogelijk hen van de raad het verzoek doet. De voorz. zegt dat niet uit het oog moet wor den verloren dat er gezorgd is voor verlichting zonder dat de bewoners erom gevraagd hebben. Die lichten wonden echter gedoofd wanneer de laatste trein binnen is. Die heer Kostelijk wijst op den ophaaldienst en zegt dat ook het bedrijfsvuil wordt Opgehaald Het is echter alleen voor huisvuil. [Hij hoopt dat de raad erin. kan meegaan, dat geen bedrijfs vuil wordt meegenomen. Dfe voorz. zegt dat deze opmerking wel in de Pers zal komen en hoopt dat de ingezetenen hier van nota zullen nemen. Het prae-advies van B. en W. wordt hierna aangenomen. B. en W. komen dan met een prae-advies op het adres van het bestuur van de tuinbouwver- eeniging de Eendracht, inzake een bijdrage op het exploitatietekort van de po ter bewaarplaa/ts. Dfe voorz. zegt dat het B. en W,. spijt met een affwijzend prae-advies te moeten komen. D|e cri sistoestand in den tuinbouw heeft reeds van de gemeente veel finantieele offers gevergd., en de tuinbouw heeft daarvan ruimschoots zijn deel gehad. "B. en W. zijn er thans nog in geslaagd de begrooting sluitend te maken, maar zij mee- nen toch tot voorzichtigheid te moeten aanma nen. Wij weten niet wat de winter zal brengen en hoe de crisistoestand zich zal ontwikkelen'. Wij meenen dat het niet verantwoord is de ex ploitatiekosten te dekken van een particuliere vereeniging. Bet spijt ons voor de Eendracht, maar wij durven niet met een gunstig ,prae advies te komen. De heer de Boer zegt dat het hem spijt dut het prae-advies afwijzend is. Wij hadden hoop get had dat de gemeente ons hierin tegemoet zou komen. De tuinbouw wordt ontzettend getrof fen en daardoor ook de poterbewaarplaats. Wij zouden niet anders dan met dubbele contributie het bedrag binnen kunnen krijgen. Die tuinbouw heeft echter geen ontvangsten. De poterbewaar plaats is in het belang van de tuinders gezet en is geen luxueuse instelling. De toestand doet het. Wij zitten aan lager wal.. De Eendracht ziet ahar uitkomsten van het betaalkantoor da len. En op het oogenblik neeft ieder burger kool Ook de gemeente. Wij dachten bij de gemeente op de goede plaats te zijn. Dfe voorz. zegt wel dat de tuinbouw ruim schoots zijn deel heeft gehad, maar de tuinbouw heeft aan den anderen kant ruimschoots bijge dragen. Ik vond het niet erg. Als wij ijniet gesub sidieerd worden moeten we ons redden zooals we kunnen. Maar dan zal de Boerenleenbank erover vallen. f Dfe voorz. zegt het woord ruimschoots te heb ben genoemd met het oog op wat een kleine ge- Die heer Kostelijk is ook' van oordeel dat men meente kan doen. Die poterbewaarplaats is echter op het oogenblik geen houding kan bepalen B. en W. moeten in de gelegenheid zijn te zien hoeveel katholieke werkloozen er zijn. De voorz. zegt tot den heer Rijper dat deze dankbaar moet zijn dat prae-advies wordt uit gezet door de vereeniging waarvoor de leden hoofdelijk aansprakelijk zijn. In de statuten staat dat het nadeelig saldo gedekt{ zal worden door de reserve of door een omslag. In strijd met de statuten is dus het adres aan den raad gezonden.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 3