Radio Programma's PlaatseBijk Nieuws Uit den Omtrek Kieuwstijdingen VIER PERSONEN VERDRONKEN WOENSDAG 2 NOVEMBER. V. A. R. A. HILVERSUM. V.m. 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwij ding V. P. R. A. 10.15 Uitzending voor de Arbei ders in de Continubedrijven 12.00 VARA-klein- orkest 1.45 Verzorging zender 2.00 Vrouwen- uurtje 3.00 Voor de Kinderen 5.30 De Noten krakers 6.30 De Flierefluiters 7.00 S.D.A.P. Kwartiertje 7.20 De Flierefluiters 7.55 Herha ling van S.O.S.-berichten 8.00 Verspilling van Productieve krachten 8.20 Stem des Volks 10.30 Uitzending voor den Centralen Bond van Tran sportarbeiders 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. N. C. R. V. HUIZEN V.m. 8.00 Schriftlezing 8.15 Morgenconcert 9.20 Zang door het N.C.R.V.-Dameskoor 9.50 Kerk dienst uit de Ned. Herv. Kerk, te Vriezeveen 11.30 Gramofoonmuziek 12.00 Politieberichten 12.15 Middagconcert 2.00 Verzorgen zender 2.30 Het „Delftsche Trio" 4.30 Gramofoonmuziek 5.00 Kinderuurtje 6.00 Gramofoonmuziek 6.15 Spre ker A. Stapelkamp 6.30 Cursus Engelsch voor be ginners 7.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart 7.30 Politieberichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 Kerkdienst uit de Chr. Geref. Kerk te Leeuwarden 9.30 Gramo foonmuziek 9.40 Vaz Dias 9.50 Elias, oratorium van Mendelssohn Bartholdy DONDERDAG 3 NOVEMBER. A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 10.00 Tijdsein 10.01 Morgenwijding10.15 Gra mofoonmuziek 10.30 Solistenconcert 11.00 Kook praatje 11.30 Vervolg solistenconocert 12.00 Tijdsein 12.01 Lunchconcert 2.30 Kamermu ziek 3.00 Naaicursus 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Ziekenuur 5.00 Radio-kinderkoorzang 5.30 Gramofoonmuziek 5.45 Kovacs Lajos en zijn orkest 6.30 Sportpraatje 7.00 Kovacs Lajos 7.25 Overschakeling van den zender 7.30 Engelsche Les voor gevorderden 8.00 Tijdsein 8.01 Vaz dias 8.05 Omroeporkest 9.15 Radiotooneel „De slechthoorende" 9.30 Concertgebouw-uitzending 10.15 Radiotooneel „De kleine wensch" 10.30 Gramofoonmuziek 11.00 Vaz Dias 11.05 Gra mofoonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. K. R. O. HUIZEN. V.m. 8.00 Morgenconcert 11.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Politie berichten 12.15 Lunchconcert N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Morgen dienst 10.45 Gramofoonmuziek 2.00 Cursus fraaie handwerken 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.30 Verzorging zender 4.00 Bijbellezing 5.00 The Columbia Three, accordeon 5.45 Cursus handenarbeid 6.15 Onze Nederlandsche Monu menten 6.45 Cursus knippen en stofversieren 7.00 Weekoverzicht 7.30 Politieberichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 De Haarlemsche Orkestvereeniging 8.30 Eerste gedeelte lezing -è 9.00 vervolg concert 9.15 tweede gedeelte lezing 9.45 vervolg concert 10.00 Vaz Dias 1Q.10 Programma van werken van Dr. Joh. Wagenaar, ter gelegenheid van zijn 70sten verjaar dag lLpo Halfuur zang. tie re wereld maar tot slot hooge en beschaafde kunst te genieten gaf. Lof en waardeering aan de heeren die dezen avond in Noordscharwoude optraden. Noordscharwoude. Zondagavond hadden wij het genoegen eeni tele pathische avond bij te wonen in ^Concordia" waar de bekende heer Maloitz zou optreden, in deze streek geen onbekende. Voordat deze man met de bijzondere gaven zich aan het publiek vertoonde bracht de heer Herman Diederichs, conferencier, het publiek in een goede stemming met zijn grollen en grappen eindigende met een paar van zijn liedjes, die de belangstellenden de groote zaal was nagenoeg gevulid met groote aandacht volgden, met tot slot een daverend applaus. Diaarna werd het optreden van den beer Ma loitz aangekondigd, die een uiteenzetting gaf van wat -telepathie is, om daarna over te gaan tot hete xperimenteeren in deze kunst. De opdrachten kwamen in diverse variaties uit het publiek vandaan, die alle zonder eenige moei lijkheid werden uitgevoerd. Een van de zwaarste was wel waarbij door Hen heer Maloitz werd gezongen. Om te luisteren naar zijn zang is alleen al een genot. f' De belangstelling van de aanwezigen was ech ter het meest' gericht op het nieuwste experiment van den beroemden telepaath, nl. Blindlezen. In de.zaal rondgaande werden de briefkaarten, ansichtkaarten, lidmaatschapskaarten, program ma's, door den heer Diederichs opgehaald, op een tuf el op het tooneel gedeponeerd, waaraan de hr, Maloitz absoluut blind gemaakt, onder contro le van vier personen had plaats genomen. Een jongedame overhandigde hem de voorwer pen en,prompt werd er afgelezen wat op dit al les voorkwam en aan wie het geadresseerd was. Bewonderenswaardig dat menig enthousiast applaus aan de aanwezigen ontlokte Maar niet minder verbaasd, stonden de velen toen de heer Maloitz nog steeds geblinddoekt het voorwerp uitteekende dat door een viertal aanwezigen op een vel papier was opgeschreven. Onbegrijpelijk staat men tegenover deze won dere voor ons ontoegankelijke wereld. Eien kunstenaar met bijzondere gaven. (lot slot werden door dezen bewonderenswaar- digen man ,die ook over een schitterend tenorge luid beschikt, een tweetal Italiaansche liederen gezongen die onder diepe stilte werden aange hoord. Het was-een avond die ons bracht in een won- J Noordscharwoude. j Uitslag kolfwedstrijd: I le klas: P. Molenaar, Zuldscharwoude, le pr. 529 1 punten; C. Langedijk, Noordscharwoude 2e pr. 518 p.; J. Goed, Alkmaar 3e pr. 500 p.; KI. Quant, War- i menhuizen en P. Gelder, Oudkarspel, Serie met 57 1 punten. j 2e klas: Nol Krat, Oudkarspel, le pr. 505 p.; F 1 Muileboom, Noordscharwoude, 2e pr. 597 p.; P. Lan gedijk, Oudkarspel, 3e pr. 496 p.; KI. Langedijk, Noordscharwoude Serie 57 punten. 3e klas: D. Plakman, Oudkarspel, le pr. 454 p.; D. Rijper, Zuidscharwoude, 2e pr„ 449 p.; D. Bakker. Noordscharwoude, 3e pr. 440 p.; C. Rolf, Alkmaar, Serie 56 punten. Extra prijzen: J. Schenk, Barsingerhorn hoogste aantal punten met Sajet. S. Wit, N. Niedorp laagste aantal van den ge heelen wedstrijd. Zuidscharwoude. In de herv. kerk alhier werd gisteravond een algemeene hervormingsdienst gehouden, waarbij als spreker optrad de wejeerw. heer Dis. Boeke van Schoorl. Mevr. SmidVan der Wal van Noordscharwoude eenige gedichten voordroeg en ook een kerkkoortje zich hooren liet. Met groo te aandacht werd de spreker in zijn improvisatie over ,,Gij zijt het licht der wereld'" gevolgd en do declama trice wist met haar boeiende liederen- voordrachten de luisteraars voor zich te winnen Het zangkoortje, voor deze gelegenheid samen gesteld, voldeed eveneens. Het kerkgebouw was zeer goed bezet. Dg. Boeke dankte alle medewer kers voor deze in alle opzichten goedgeslaagde samenkomst. Broek op Langcnldijk. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Broek op Langenttijk en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand October 19321 ingelegd 7478.56, terugbetaald 8425.78. Het laatste door dat kantoor uigtegeven bokeje draagt het nummer 1954. SINT PANCRAS. Steunregelin tuinders. In een gecombineerde vergadering van de Hoofd besturen der L. T. B„ Christelijke Boeren- en Tura- dersbond en den Neutralen Bond, Woensdag j.L ge houden te Haarlem. Onderwerp steunregeling tuinbouw, kwamen vrij wel allen tot overeenstemming dat het bedrag van f5000.000 niet genoemd had moeten worden, doch STEUN moest worden verleend. De 20 pet. op den omzet 28, 29, 30, wilde de Chr. Bond veranderd zien in 27, 28, 29, dit terwille van de Noord-Hollandsche Tuinders. Ook was men van oordeel dat de door de veiling geloopen producten bij de steunregeling moesten v/orden betrokken. Via de kamerleden zal worden geprobeerd, om bij de regeling rekening te houden bij de samenstel ling der commissie van advies met de stand der organsatie. Na de vergadering zijn de besturen naar Den Haag vertrokken, en hebben daar een onderhoud gehad met de kopstukken van hun kamerfracties wat tot een bevredigend resultaat heeft geleid. DE RAAD BESLUIT MET 5—2 STEMMEN DE BEGROOTING VAN DE LICHTBEDRIJVEN NIET GOED TE KEUREN. De Raad dezer gemeente vergaderde 31 October Voorzitter Burgemeester Slot. Aanwezig alle leden. Nadat de Voorzitter op de gebruikelijke wijze de vergadering heeft geopend, wordt overgegaan tot de behandeling van de agenda. NOTULEN. D notulen der vorige vergadering worden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. INGEKOMEN STUKKEN EN MEDEDEELÏNGEN. a. Voorzitter deelt mede, een schrijven te hebben ontvangen van den Commissaris der Koningin in Noordholland inzake het gewone vierjaarlijksche bezoek, dat inmiddels op 22 October heeft plaats gevonden. b. Schrijven van Ged. Staten, behelzende goed keuring Rekening 1930, en inzake gewijzigde be grooting 1932, welke is goedgekeurd. c. Schrijven van den minister van Financiën in verband met de kortingswet. Er is f 374.gekort van de uitkeering aan het Gemeentefonds. d. Adres Witte Kruis om de jaarlijksche subsidie voor de ontsmetting. e. Adres van de wed. Schagen-Blankendaal om de jaarlijksche toeslag weer te mogen ontvangen. f. Brief van Ged. Staten inzake salarissen Bur gemeester, Secretaris en Ontvanger. g. Schrijven van de Rijksgebouwendienst inzake weder inhuren van het Post-, Telegraaf- en Tele foonkantoor, waarvan de huurovereenkomst per 1 Jan. 1933 afloopt. Er wordt gevraagd een redelijke vermindering. Aan B. en W. wordt machtiging verleend deze zaak uit te werken. h. Ambtenarenreglement Lichtbedrijven. i. Adres koffiehuishouders en Slijtersbond, afd. Schagen, verzoekende eenige verlichting in de per- soneele belasting op de zaken van haar leden. Adres santen achten deze veel te zwaar. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Conform besloten. j. Een adres van de land- en tuinbouwarbeiders- bond en den Chr. Land- en Tuinbouwarbeidersbond, verzoekende: lo. het gezinsinkomen tot f 5.00 niet van den steun af te trekken. 2o. Brandstof te verstrekken aan arbeiders, welke uit de werkloozenkas trekken. 3o, Een huurtoeslag te verstrekken aan steun trekkers, welke meer dan f 2.50 per week verdienen. Het eerste en derde punt, aldus Voorzitter, moeten bulten beschouwing blijven, daar een ministerieele beschikking dit voor ons uitsluit. Over punt drie heeft de burgemeester herhaaldelijk getelefoneerd, maar de besluiten bleven onveranderd en is er niets aan te doen. Wat punt 2 aangaat, brandstof verstrekking, heeft de minister in voorzien. Als er werkloozen zijn die uit de werkloozen kassen trekken, zou de Voorzitter wel geneigd zijn, toeslag boven den steun te ver- leenen, en vraagt het oordeel van den Raad. De heer v. d. Molen spijt het dat aangaande punt 1—3 van het adres niet te praten valt, en vraagt of ook aan de menschen in werkverschaffing deze brandstof toeslag kan worden verleend. Tevens vraagt spreker hoe het zit met verstrekking van goedkoope boter. De Voorzitter licht toe, dat hoewel de gemeente niet aan de vereischte 10 kilo toekomt, de boter toch verstrekt zal worden. Aan arbeiders in werkverschaf fing zal het, krachtens ministerieel besluit, ook niet mogelijk zijn een brandstoffentoeslag te verstrek- ken. Een adres van den Langendijker Bestuurdersbond, meededeelend dat werknemers en werkgevers in het bouwbedrijf overeenstemming bereikt hebben, en dat werkloosheid in het bouwbedrijf als crisiswerkloos heid wordt beschouwd, zoodat adressanten verzoeken een steunregeling voor werklooze bouwvakarbeiders te ontwerpen. De Voorzitter merkt op, dat de Raad overladen wordt met adressen, en meent te kunnen volstaan met het antwoord van zijn collega in Oudkarspel dat deze zaak tot de competentie van B. en W. be hoord. Men heeft in dezen geen vingerwijzing noo- dig. Er zijn 3 werklooze bouwvakarbeiders ingeschre ven, waarvan er 2 nog zelfs niet onder de bepalin gen vallen. Aan B. en W. wordt machtiging verleend deze zaak uit te werken. De voorzitter doet nu eenige mededeelingen be treffende door B. en W. gedane stappen inzake werkverschaffing. Het voorgestelde baggerwerk is goedgekeurd door Ged. Staten. Het komt de gemeente niet zoo duur, want de bagger wordt graag door de tuinders ge kocht a f 0.25 per praam, in nadere afrekening. Het rijk draagt 38'/2 pet. bij. Resumeerende vertelt de voorzitter dat f 12.96 per week verdiend kan worden, met f 0.50 toeslag voor schuit en beugel. De laatste week waren er 10 menschen aan het werk en alles gaat zonder moeilijkheden. De heer Koedijk merkt op, dat het aantal inge schrevenen vermindert, wat de heer Ooievaar een verblijdend feit acht. Voorstel B. en W. behelzende verbetering van het terrein voor lichamelijke oefening. De voorzitter acht de kans vrij gering dat dit werk in werkverschaffing mag worden uitgevoerd, daar het wel als onderhoud beschouwd zal worden. De gemeente-opzichter heeft een plan gemaakt, waarin de kosten op f 1105.— zullen komen. De eerste maanden kan er wel niets van komen maar spr. vraagt het oordeel van den Raad. Om als er droger tijden komen, toch een en ander dit jaar nog te laten geschieden. B. en W. vragen dus machtiging, volgens genoemd plan de zaak uit te werken. ■De heer Zuidam vraagt gegeven omtrent de uit voering, daar hij de stukken niet heeft gezien. De Voorzitter merkt op, dat zij ter inzake hebben gelegen en geeft «preker gelegenheid ze thans nog even door te lezen. De heer Zuidam acht dan de genoemde zand- aanvoer overbodig, en zou het plan willen wijzigen, opdat het arbeidsloon wat minder zal worden. De heer Koedijk verklaart zich tegen verbetering van het terrein. In den winter geeft het toch niets, en in den zomer wordt het wel weer droog. Voor 1936 is het toch niet verplichtend, en die anderhalve duim zand zullen het ook niet doen. De heer Zuidam merkt nogmaals op de voorge stelde 400 M3 zand overbodig te vinden. De Voorzitter merkt op, dat men een standpunt kan innemen, als de heer Koedijk, maar dat het niet aangaat in openbare zitting een technisch plan van den opzichter te wijzigen; en in details te treden. De heer Bonnet: Is er groote kans dat het nu in orde komt? Weth. Ooievaar. Met deze nattigheid kan de op zichter het natuurlijk niet garandeeren. De Voorzitter stelt stemming voor. Weth. Ooievaar meent, dat hoewel indertijd onder pressie van den Inspecteur van Onderwijs het ter rein er gekomen is, men nu toch zorgen moet, dat het aan de eischen voldoet. Tenslotte wordt met 52 (die van de heeren Koedijk en Kansen tegen) aan B. en W. de gevraagde machtiging verleend. Voorstel B. en W„ betreffende Overdracht van den Twuyverweg aan het Hoogheemraad. Er is een brief ingekomen van het gemeente bestuur van St. Pancras, met een voorstel den weg aan het Hoogheemraadschap over te dragen, waar bij de jaarlijksche kosten zullen bedragen totaal f 700 alzoo voor Broek op Langendijk f 175. -. Op 14-10 echter schreef Sint Pancras, dat het Hoog heemraadschap f 900.— vraagt, en eischt dat de weg een kruinbreedte zal krijgen van 6 M.. De voorzitter begrijpt niet dat een weg die 3 jaar geleden algemeen is goedgekeurd, nu reeds weer wordt afgekeurd, en stellen B. en W. voor te blijven bij het plan van f 700, dus f 175.— voor Broek op La ngendijk, waarbij in het bijzonder bepaald is dat de onderhoudskosten geheel voor St. Pancras komen, wanneer de weg voor 2-3 bebouwd is. Algemeen is de Raad het met den voorzitter eens en hoewel het een vraag blijk, of het Hoogheem raadschap het aanneemt, zullen B. en W. aan Sint Pancras mededeelen, bij het plan van f700.te zullen blijven. Gemeentebegrooting 1933 geeft als cijfers f 86.841, gewone dienst in ontvangsten en uitgaven en f 26086.96 in kapitaaldienst. De commissie uit den Raad, bestaande uit alle leden, behalve de wethouders, hebben de begrooting onderzocht, rapport uitgebracht, en B. en W. de opmerkingen beantwoord. Omtrent een clausule be treffende de ambtenaren salarissen ontwikkelt zich eenige discussie. De heer v. d. Molen acht het beter deze salarissen nader te beschouwen zoodra de goed keuring van Ged. Staten verkregen is. De heeren Bonnet en v. d. Molen handhaven hun bezwaar tegen subsidie aan Burgerwacht en Bijz. Vrijwillige Landstorm, terwijl de voorzitter het juist noodig acht, deze lichamen in een tijd van onrust, die we thans beleven bijzonder te steunen. De heer Bonnet lucht zijn bezwaren nader toe, men is bij relletjes toch op de marechaussees aan gewezen, welke spr. beter acht, dan de burgers op elkaar los te laten. De heer v. d. Molen wil er niet verder op ingaan heeft reeds in commissievergadering verzocht te willen aanteekenen, dat hij er prUcipie&l tegen is. De post blijft tenslote f 200.—. Dus ongewijzigd. Eienige leden hebben verzocht vooral zuinig heid met de leermiddelen te betrachten en ook uit andere gemeenten deze te betrekken. De voorzitter heeft den indruk dat het hoofd der schoof zeer zuinig met het materiaal om springt maar zal nochtans eens met hem spreken. Burgers dienen met levering voor te gaan, een j enkele zeer goedkoope offerte van elders zou j den doorslag moeten geven ook buiten B.o.L. j in te koopen. I Die heer van der Molen deelt mede, dat de heer ZZuidam en hij alles nog eens nagegaan hebben, maar dat er niets is waarop nog bezuinigd kan j worden. I Die begrooting wordt zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Begroeting Lichtbedrijven 1933. B. en W. verklaren zich tegen het voorstel van de meerderheid der commissie uit de Lichtbedrij- I ven de salarissen onveranderd te laten, en stellen j voor de begrooting terug te zenden. I De heer Bonnet meent dat de verhoogingen niet in de topjaren tot stand zijn gekomen. D|e voorzitter meent van wel' en noemt het een plicht van de Overheid aan een loonsverla ging méde te werken. Die lieer van der Molen stelt voor de begrooting goed te keuren. Het bedrijf wordt zeer economisch beheerd. Het is gezond. Die voorgestelde loon- korting van 6 procent is er eigenlijk al, door Ie vele belastingen in natura van den laatsteai lijd melk, vet, enz. Bovendien mist spreker het woordje lijdelijk. De heer Koedijk acht het onmogelijk het zon der bezuiniging klaar te spelen en steunt het voorstel van B. en W. De voorzitter zegt dat het niet gaat om de waardeering maar enkel om wat de tijdsomstan digheden eischen. Verlaging komt ten goede aan de verbruikers van gas en electricite.it. Het rijk kort ook op onze uitkeeringen. Met 5 tegen 2 stemmen, de heeren Bonnet en van der Molen tegen wordt besloten 'de be grooting niet goed te keuren en terug te zen den naar de commissie. Die begrooting van het armbestuur wordt zon dei- op- of aanmerking goedgekeurd. Begroot is een bedrag van 3899.34, met 2000. gulden gemeentesubsidie. Bij de rondvraag komt de heer-van der Molen nog even terug op de kwestie van den brand stof ffen toeslag, maar er blijft niets aan te doen. Die heele werkverschaffing kan er door in het gedrang komen. De heer van der Molen meent dat in andere gemeenten de rijkssubsidie veel hooger is, in Alkmaar bv. 70 proeent. Kan dit ook hier niet verhoogd worden. De voorzitter licht toe dat dit afhangt van de finantieele draagkracht der gemeente en van de bel astingopbrengstem Hierna sluiting. Op den weg tusschen Purmerend en Ilpendam reed Zondagmiddag de heer J. Smit uit H,illi- gersberg. In zijn auto zaten verder, behalve zijn echtgenoote en zijn veertienjarige zoon, de heer P. Hellingman uit Botterdam. In de bocht nabij de Vurige Staart, oner de gemeente Ilpen dam is de auto geslipt. De wagen reed tusschen de langs den weg staande boomen in het Noord- Hollandsch Klanaal en sloeg daaxbij over den kop. Eerst ongeveer twee uur later kon het voertuig worden opgehaaldde vier inzittenden hadden zich niet uit. den wagen kunnen bevrijden! en zijn verdronken. Toen het ongeval geschiedde, begon het reeds donker te worden. Het was regenachtig weer en de weg met asphalt bedekking was glad. Die plaats, waar de auto het water inreed, is bij de automobilisten, die den weg kennen, berucht: in betrekkelijk korten tijd is dit reeds het vijftiende ongeval, dat hier gebeurt. Wielis- waar is tot dusver nog nimmer een auto te water gereden, doch herhaaldelijk komen de auto's te gen de boomen terecht. Voor hen, die den weg niet kennen, is de weg hier des te gevaarlijker. Dfe bocht, van Purmerend 'komende kort voor de Vurige Staart, is betrekkelijk flauw. Ejlke aanwijzing ontbreekt ee'hter: zelfs zijn op de boomen geen witte banden geschilderd, zooals in vele bochten het geval is. Op den weg was het Zondagmiddag niet druk. Dicht bij de plek, waar de auto in het Noord- Hollandsch Kanaal terecht kwam, staat de boer derij van den landbouwer J. de Buyter. Dieze zat in huis en hoorde plotseling een geweldigen slag. Hij snelde naar buiten, doch zag aanvan kelijk niets. Hij liep over den weg en zag toen de auto, die met zooveel lawaai in het water was terecht gekomen, langzaam wegzinken. Djoor dat zich onder de kap nog lucht bevond, duurde het eenigen tijd voordat het voertuig geheel onfder water was verdwenen. Dte auto was over den kop geslagen en lag reeds eenige meters van den kant in het water ongeveer drie meter diepe kanaal. De plek, waar de auto lag, was duide lijk te zien, want de lichten brandden nog, deze waren naar den wal gekeerd, zoodat het voer tuig eenmaal geheel over den kop was geslagen. Die heer J. de Buyter hoorde uit den wagen een vreeselijk gegil en geschreeuw van de in doodsgevaar verkeerende inzittenden. Hij ging hulp halen bij eenige buren. Eienige automobilis ten, die langs den weg kwamen, reden onmiddel lijk naar Ilpenidam, en Purmerend om politie en autoriteiten te waarschuwen. Met touwen trachtte men de auto, die in tusschen onder wa nten, op te trekken, hetgeen echter niet gelukte. Na korten tijd kwam uit Purmerend een kraan wegen, waarmede pogingen in het werk wer-

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2