Kameroverzicht Bnitenlandsch Overzicht Binnenlandsch Overzicht Roosevelt zal president worden der Ver. Staten: De tujKSuagverKieziugen en de regeering-Von rapen,. ln Bulga rije areigt revolutie. Bouvia neeit geen geiult in den Gran (Jnaco. Allerlei. Het is dus uitgekomen, zooals een ieder het ver wachtte: de democraten hebDen bij de presidents verkiezingen in de Ver. Staten een overweldigende zege behaald op de repubhekemen, hetgeen der halve zeggen wil, dat president Hoover zal worden opgevolgd door Roosevelt. Velen meenen ten on- Tecnte, dat Roosevelt nu reeds is gekozen. De presi dentsverkiezing geschiedt -trapsgewijze, d.w.z. op Dinsdag j.l. zijn door de kiezers de kiesmannen ge kozen, die tesamen den nieuwen president moeten aanwijzen. Dat geschiedt pas in Januari a.s„ maar waar de kiesmannen een imperitief mandaat mee- krijgen is thans reeds met volstrekte zekerheid vast te stellen, hoe die Januari-verkiezing zal verloo- pen. Hoover blijft tot dan nog aan het bewind, tenzij hij er de voorkeur aan zou geven om reeds nu vrijwillig heen te gaan. In dat geval zou Roosevelt hem ook eerder kunnen opvolgen. Omtrent dezen gang van zaxen hebben inderaaad gerucnten ge- loopen. De Ver. Staten zijn eigennjK repuoiiKeinson. Roosevelt is de derde democratiscne president; de vorige was de bekende president Wilson, die echter alleen aan het bewind is kunnen komen, doordat de republikeinen toen verdeeld waren en twee candi- daten in den verkiezingsstrijd hadden staan. Verwachtingen omtrent een aanmerkelijke koers wijziging in de buitenlandsche politiek der Ver. Staten behoeft men voorloopig niet te koesteren. Ook de democraten b.v. zijn tegen schuldenschrap ping, maar wél mag men van ze aannemen, dat ze wat soepeler zullen zijn dan de republikeinen bij de schuldinvordering en niet ongeneigd zullen blijken om de schulden voor moreele waarden te kwijten. De binnenlandsche politiek der nieuwe regeerders zal wel verrassingen brengen. De drankwetten zijn ten doode opgeschreven en de steun aan de werkloozen zal wel planmatiger worden georganiseerd. Het Amerikaansche volk heeft op Dinsdag j.l. eveneens verscheidene republikeinsche gouverneurs van onderscheidene staten door democraten ver vangen. Er is inderdaad van een landverschuivmg tot democratischen geest sprake geweest, maar deze is ten zeerste door de omstandigheden van het oogenblik, door de crisis dus, bevorderd. Als het slecht gaat, willen de meeste menschen het wel eens met andere leiders probeeren. De door Roosevelt op Dinsdag behaalde meerder heid is dan ook overweldigend geweest; van 531 stemmen in het college der kiesmannen, verwierf hij er 453. De democraten zijn ook verzekerd van een groote meerderheid in de beide Huizen der volks vertegenwoordiging. De democraat Garner werd vice-president. Ofschoon de verkiezingen voor den Duitschen Rijksdag aan Von Papen maar betrekkelijk weinig winst opleverde 90 pet. van den nieuwen rijks dag zal met animo een motie van wantrouwen stem men blijft de rijkskanselier zijn positie even zonnig bezien als vóór Zondag. Hij staat tegenover de volksvertegenwoordiging cynisch-onverschilhg. Hij heeft een onderhoud gehad met den rijkspresi- dent en onmiddellijk daarna heeft hij te kennen gegeven, dat hij er niet aan denkt om heen te gaan Hij zal zijn kabinet aanvullen, als de basis er van daarmee wordt verbeterd, maar wie tot hem komt, moet zijn, Von Papen's grogram aanvaarden. Als de socialisten mijn program onderschrijven, ver klaarde hij aan het Berlijnsche persbanket, dan neem ik ook sociaal-democraten in mijn regeering op! Von Papen schijnt van plan te zijn voorstellen tot Grondwetsherziening aan den Rijksdag voor te leggen Natuurlijk maken die voorstellen geen schijn van kans, Welnu, dan laat hij de heeren maar weer naar huis sturen en worden nieuwe verkiezingen uit- géschreven. Dat spel kan zich herhalen, tot niemand het meer de moeite wiaard vindt om naar de stem bus te gaan. Het bestuur van het Saargebied heeft zich deze week genoodzaakt gezien om de S. S.-afdeelingen van Hitler's partij te verbieden wegens ophitsing tot verzet, door deze elementen gepleegd. In Bulgarije dreigt meer en meer de communis tische opstand. Op dit roerigste deel van den Bal kan hebben de communisten in de crisisjaren veel aanhang gevonden; o.a. werd bij de jongste gemeen teraadsverkiezingen in de hoofdstad des lands, Sofia, een communistische meerderheid gekozen. De leger generaals dringen er bij den koning op aan, dat hij de opstandelingen zal vóór zijn en een dictatuur zal afkondigen. Het schijnt, dat koning Boris weldra tot dien maatregel zal besluiten. Zijn jonge vrouw, koningin Giovanna, een Italiaansche prinses is naar haar geboorteland vertrokken. De Bolivianen, ofschoon numeriek veel sterker, zijn thans geheel door het leger van Paragay uit het betaste gebied van den Gran Chaco gedreven. Voor optreden in dat moerasachtige land waren de Boli vianen niet getraind; door ziekte wórden hun le gers gedecimeerd. Op het laatst het gebeurde in het begin van deze week trof den Bolivianen ook nog een vliegramp. Een hunner legermachines stortte in den Gran Chaco neer, waarbij drie gene raals en 10 officieren van lageren rang het leven lieten. Een hatte Dinsdag. Contingenteermg in Engeland. Dtuitsche contingentee rtngsplajnmen minder dreigend. Ver vroegde pensio'njneering bij de Spoorwe gen. Sajieering van het bakkersbe drijf. Allerlei- Dinsdag van 8 November welke geweldig rood zon zijn is voor alles overweldigend nat gewor den Natuurlijk heeft de vele regen de betoogers niet afgeschrikt, maar hun vuur moet er toch wel onder geleden hebben. Men mag intusschen respect hebben voor de massale opkomst, welke we geschat hebben op 4050 duizend en ook wel in de socialistische pers pp 90100 duizend. Schattingen van zulke massa's zijns zeer moeilijk. De betooging is in alle opzichten rustig en ordelijk verloopen Dé vreesi van velen, ook uit kringen, der S D.A..P- dat leden van de O. S.P en communisten zouden trachten om de or de te verstoren, is dus niet uitgekomen. Wat misschien wel aan het weer was te danken. De Si D'-A-P. zelve had een ordewacht vah 1500 man georganiseerd, welke om tien uur des morgens in de groote zaal van den Dierentuin was bijeen gekomen om de laatste instructies in ontvangst te nemen. Nergens hebben de extremisten gele genheid gekregeta. om zich tusschen de betoogers te mengen. Op Houtrust hebben eenige propagan disten van de O S.P. nog geprobeerd om met hun lectuur te venten maar ze werden handig van het terrein verwijderd. Dte vervoermaatschappijen hebben een goeden dag gehad. Er liepen drie e!u dertig extra treinen en drie honderd autobussen vervoerden betoo gein naar den- Haag. Ook uit Elngeland komen thans berichten over contingenteeringsplannen en ook hier dreigen de beschermingsmaatregelen niet getroffen te zullen worden op basis van 100 procent. Het gaat voorloopig alleen om den invoer van vleesch en vleeschwaren De ihvoer zou voor de dominions verminderd moeten worden met 1020 procent en voor onderscheidene Euxopeesche staten met 2D— 30 procent. De Elngelsche regeering! schijnt eerst nog te willen trachten om terzake tot een vrijwillig aocoord met het buitenland te komen. öuitsche oontingenteeringsmaatregelen zijn 'n ietsje minder dreigend geworden. Von Papen had zijn beslissing tot na de verkiezingen in het Dujtsche rijk verschoven, blijkbaar wilde hij voordien geen enkele groep of partij voor het hoofd stooten. Nu de verkiezingen gehouden zijn komt uit Berlijn het bericht, dat de oppositie in het kabinet tegen het contingenteeringsplan van von Brau'n groeiende is en de regeering een aan dachtig gehoor schenkt aan de jammerende in- dustrieelen, die trouwens in von Papen een ver tegenwoordiger uit eigen kring hebben. Het staa hans vas ,da de spoorwegefn het overcomplee aan persotoeel «lereers zullen weg werken door vervroegde pehsionneering, welke thans zal ingaan op zestigjarigen leeftijd. Die ont slagbrieveu lagen in het begin van deze week al reeds klaar. In het bakkersbedrijf was de concurrentie in de laatste jaren vooral in de groote steden, ge weldig. In Amsterdam bv- werd en wordt wit brood verkocht tegen 10 oent; per ons. In vak kringen heeft men het publiek meermalen voor gerekend dat in zoo'n brood tenminste voor 8.5 öcent alleen aan grondstoffen zit. Naar de ver diensten behoeft men dan verder niet te infor- meeren Dpor de heftige concurrentie maakte men elkaar het bestaan onmogelijk. Thans is een voor loopige overeenkomst gesloten tusschen de meel fabrikanten en de bakkerspatroons in welke over eenkomst wordt bepaald, dat de meelfabrikhaten geen meel of bloem zulleln verköopen aan bakkers die hun brood beneden een bepaalden prijs ver- koopen. In den Haag wordt voor de controle een Centraal Bureau gevestigd, dat o.m- een zwarte lijst zal aanleggen en een geheimen dienst moet organiseeren. Bakkers» die zich niet aan de rege len houden zullen voor hun grondstoffen be langrijk meer moeten betalen. De bakkers hebben gelijk, dat ze middelen be ramen om zich een bestaan te verzekeren, maar deze trustvorming bretogt vele gevaren voor den consument mede omdat de meelfabrikanten1 van de bakkers wel een wederdienst zullen gaan ver langen in den vorm van betere prijzen. De're geling is ook niet billijk. Ze kan alleen doorge voerd worden doordat de Tarwewet deze trust vorming mogelijk maakt. Het is door de bepa lingen van deze wet menggebod immers onmogelijk om voorraad uit het buitenland te la ten komen. Een wet, voor allen gemaakt, zou mis bruikt gaan worden om strijd te voeren onder en tegen elkaar. In het begin van deze week ontspoorde nabij BruSgCl de D. trein AmsterdamParijs. Het had hier gemakkelijk een ramp kunnen worden, want de materieele schade was aanmerkelijk, maar ge lukkig bleef het daarbij en werden geen personen gedood of gewond. Botterdam heeft Dinsdagmiddag een poos in het donker gezeten. De oorzaak was van zeer tragi schen aard. Een beambte van het electrisch be drijf was in een transformatorhuisje jjn aanraking gekomen met den stroom, waardoor kortsluiting .ontstond. Toen men den ongelukkige kon weg nemen, was deze totaal verkoold. TWEEDE KAMER. De heer Braat opent de begrootings debatten. Mr. Marchant als Paladijn van het parlementaire stelsel. Hij wil een nieuw kabinet en kamerontbinding. De binnenschippers zullen, worden geholpen. De liberalen zeggen hun vertrouwen op. Mr. Marchant (V.D.) vond het een vreemd Iets, dat de sociaal-democraten, die een vierde deel van de Kamer uitmaken, er op een belangrijken parle mentairen dag als Dinsdag, toen de jaarlijksche begrootingsdebatten aanvingen, er de voorkeur aan bleken te schenken om op straat te gaan demon- streeren, in plaats van hun taak in het parlement op te vatten. Het was nu de heer Braat, die het eerst het woord voerde, een onderscheiding, welke in andere jaren aan de S.D.A.P. als grootste oppo sitiepartij werd gelaten. Braat vermocht de aandacht van regeering en kamer niet te boeien. Hij wilde meerdere protectie, besnoeiing van hoogs salarissen en verbod van cumulatie van salarissen en pensioe nen. Voor dat laatste wilde hij een uitspraak uit lokken door de indiening van een motie, maar deze werd niet ondersteund en kon dus niet in behan deling komen. Alsnu kwam Mr. Marchant aan het woord den aanhef van dit overzicht releveerden w.e reeds iets omtrent zijn zienswijze. Deze spreker had wel de volle aandacht van zijn medeleden. Hij behan delde de regeering met zachtheid. Regeeren zoo zei hij is in dezen tijd moeilijker dan ooit en ook ondankbaarder dan ooit, Het grootste bezwaar van den spreker tegen het huidige kabinet, was het buiten-parlementaire karakter er van. Het parle mentaire stelsel moet als een kostbaar goed des volks worden beschermd. De sociaal-democraten laten zich onder den druk der O. S. P. en der Com munisten meer en meer van den weg der democratie afdringen naar het gladde pad der directe actie. Mr. Marchant meende, dat de regeering goed zou doen om nu maar af te treden, de afwijking door de Kamer van het ontwerp op de invoerrechten kon daartoe een gerede aanleiding vormen. Er zou dan een nieuw kabinet moeten worden gevormd, waarvan de heer Marchant, naar hij vaagjes te kennen gaf, wel graag deel zou willen uitmaken. Dat kabinet moest dan een program opstellen, de kamer zou worden ontbonden en de kiezers zouden zich alsdan over het regeeringsprogram kunnen uitspreken. Ook het rapport-Wielter is door (V.-D.)-leider be handeld. Hij vond er veel verdienstelijks in; ook de loonkortingen, welke werden voorgesteld, zijn niet volstrekt verwerpelijk. Hij vond het echter niet mooi van de regeering, dat ze de rapporteurs van de commissie-Weiter zoo'n beetje als voorhoede m het vuur heeft gezonden. Ook keerde de heer Marchant tegen den te grooten en verkeerden invloed der hooge regeeringsambtenaren, blijkende o.a. uit het fatale Nijverdalsche telgram en de aanschrijvingen aan de groote gemeenten inzake werkloozensteun. De heer Peereboom, de remplacant van Ds. Ling- beek in de kamer, verloochende zijn artilleristenbloed niet. Het grofste geschut bracht hij in stelling tegen de A. R. en C.H., maar vooral tegen de Ka tholieken. Anti-papistisch echter is hij, naar hij verzekerde, niet. Hij is alleen maar pro-protes- tantsch. De protestantsche belangen moeten in de grondwet worden vastgelegd, anders gaat het met het volk holland berg-afwaarts. De A.R. en C.H. hebben zich door Rome laten koopen natuurlijk en verraden. Zoo'n luitenant toch! De heer Duymar van Twist (A.R.) kwam met een motie, waarin aangedrongen wordt op meer gel delijke ondersteuning aan de binnenschippers en aan hun bedrijf. Daar de motie mede namens de katholieken en C.H. werd ingediend, is de aanvaar ding er van wel verzekerd. Op Woensdag kwam de leider der liberalen aan het woord. De heer Knottenbelt heeft namens zijn fractie aan de regeering haar vertrouwen opgezegd. Ook hij wilde een parlementair kabinet en als dat niet te formeeren zou zijn, dan een kabinet van zelfstandige en onafhankelijke mannen, die een vaste lijn in hun regeerbeleid toonen. Tja, een kabinet van onafhankelijke en zelfstandige mannen zou den liberalen de eenige kans bieden om nog eens wat van hun eigen mannetjes in het regee- ringsgebouw te zien zetelen! te fleuren. Hij zou wel hebben gezorgd, dat ae kin deren van nu af nog slechts zouden praten over, en denken aan, het groote festijn van 5 December en dat ze het uit de krant aan vader en moeder zouden vóórlezen, water bij hem alzoo te koop was. Maar helaas, vele winkeliers dommelen voort. Het is malaise Ons Weekpraatje DRAISItlAvAN-VALKEMBURG'S A .-iLEVERTR LEEUWARDEN- Plaatselijk Nieuws Er zullen maar weinig menschen in ons land zijn, die niet met.belangstelling en groote nieuwsgierig heid kennis namen van de rechtbank tegen den „verdwenen notaris". En tóch geldt het hier in wezen volstrekt geen cause celèbre. Het gebeurt tegenwoordig méér, dat notarissen, advocaten en vertegenwoordigers van andere eerbare beroepen voor den vierschaar worden gedaagd, dikwijls om zwaardere vergrijpen dan die, welke de Amster- damsche notaris beging. Deze laatste echter heeft onbedoeld aller aandacht geleidelijk op zijn persoon gevestigd; hij heeft de publieke belang stelling voor zijn strafzaak kunstmatig gekweekt en wel zoo, dat er tenslotte voor het gebeuren een geweldige interesse was gegroeid. Hij begon de aan dacht op zijn zaak te trekken door de hooge cautie, waarmee hij zijn vrijheid uit de voorloopige hech tenis herkreeg. Toen hij moest vóórkomen, was hij zoek maar de rechtbank gelastte zijn voorgeleiding. De notaris evenwel blééf zoek. Heel Amsterdam zocht naar hem. Men meende hem gezien te hebben in het Rijksmuseum, in de Bijenkorf, ja overal. Tenslotte arresteerde de politie hem in Wassenaar. Daags er na werd hij voor zijn rechters geleid en de belangstelling voor de procedure was toen tot een ongekende hoogte gestegen. Een gebeurtenis lijkt te grootscher, naarmate de voorbereiding geleidelijker is geweest en van kleine evenementen was vervuld. Denken we maar eens aan een trouwdag. Zeker, het is inderdaad een gewichtige dag in een men- schenleven, maar zou de trouwdag wel zoo'n bui tengewonen indruk op de menschen maken, als sr niet aan voorafgegaan ware: de kennismaking, de verloving, de verkeering, het zoeken naar een wo ning, de keuze van de inrichting, het „aanteekenen enz.? Kerstmis is een heerlijk familiefeest, maar het wordt ook terdege voorbereid. Dagen tevoren gaan we een Kerstboom uitzoeken en reeds weken tevoren loopen we met de kinderen langs de winkelramen en koopen we nu eens een paar glanzende bolletjes, dan weer een ster of wat kaarsjes. Vroeger.. Als de Koninginnedag nauwelijks was gepasseerd, zagen we als kinderen reeds de eerste suikeren beesten in de etalages van de banket bakkers verschijnen. Dan holden we naar huis om te vragen: „Moe, wannéér is het Sinterklaas?" Een paar weken later verschenen in de kranten de eerste annonces, in welke de goede Sint te paard was afgebeeld. We knipten de advertenties uit en tee kenden de plaatjes na. Dagelijks liepen we langs een winkel, waar Sinterklaas, naar we ons herin nerden, het vorig jaar was afgestapt. Op een goeden dag lazen we er dan op een telegramformulier, dat de heilige kindervriend ook nu weer zijn komst had aangekondigd. Sjonge, sjonge, dan waren we niet meer te houden! We zorgden voor schoenen in den schoorsteen en sleepten hooi bij mekaar voor Sön- terklaas-z'n-paard. Eiken dag herzagen we ons ver langenlijstje. Zoo werd vroeger de feestdaggemaakt! Tegenwoordig.... Och, ja, we weten wel: het is crisis. Maar is dat een reden om bij de pakken te gaan neerzitten? Als het een goede tijd is, kan men nog eens wat achterwege laten, maar in slechten tijd moet men dubbel-hard werken en probeeren cm van de omstandigheden te maken, wat er van te maken valt. Al is er crisis, er zal toch ook dit jaar weer Sin terklaas zijn! En daar zal dan, juist als vroeger, arm en rijk aan meedoen. Natuurlijk! Een kinder hand is gauw gevuld en op Sinterklaas gaat het maar om kleinigheden, óók als het de grooten be treft. Er zijn bovendien genoeg menschen, die over een behoorlijk inkomen beschikken. Als de winkeliers hun eigen belang maar be grepen en het komende Sinterklaasfeest vooraf maar wat opdoften, dan brachten ze tenminste met de Kerstdagen er bij nog een paar mooie weken in het verschiet van een slechten tijd. 't Is jammer, dat de „verdwenen notaris" van Am sterdam vroeger geen banketbakker is geworden manufacturier of handelaar in galanterieën en speel goederen. Hij had zijn groote kwaliteiten dan nut tiger kunnen aanwenden en hij ware een gezeten burger geworden in plaats van een notaris, die zitten moet. Hij zou nu zeker volop aan het adverteeren zijn geweest over het komende Sinterklaasfeest. Hij zou in deze krant al hebben verteld, wat bij hem allemaal verkrijgbaar was om er elkander gelukkig mee te maken. Hij zou al lang een plaatje van Sinterklaas te paard bij den uitgever van deze krant hebben geleend om er zijn annonce mee op NOORDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoot de heer R. Kooij Wz. slaagde te Amsterdam voor het arts-examen. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. In de week van 2 tot en met 8 November 1932 werden in het Handelsregister te Alkmaar onder meer de volgende opgaven ingeschreven: Nieuwe zaken. „De Magneet", Weverstraat 45, den Burg Texel, winkel in arogerijen, borstelwerk en vee-genees- miadelen. Thinner's Bloembollenkweekerij en -Handel N.V., Moienvaart 2»y, Anna-Tauiowne. Maatschappelijk kapitaal i lO.tkW.waarvan geplaatst en gestort: f 3ou0.Dir. H. Timmer. G. J. Bottger, HuigDrouwterstraajt 7, Alkmaar, winkelier in manufacturen. Vennootschap onder de firma Hollandsche Plak- banaenfabrieK, Meuusstraat 1, Alkmaar. importeeren en verwerxen van gegomd papier, hanael in gegolfd cartnnen doozen en kleefband. Venn. A. Voiger en W. P. A. Franse. H. Bruijn, Wilnelminalaan 11, den Burg, handel in radioartikelen. Wijzigingen: M. Hoep, Landbouwstraat C 122, Schagen, winkel in groenten, fruit, comestibles en kruidenierswaren uitgetreden. Nieuwe eigenaar J. Voerman. Ateliers voor meubelkunst Fa. Jo de Wit, Achter- dam 26 te Alkmaar. Filiaal gevestigd: Zilverstraat 1, Alkmaar. J. A. London, Middenstraat 84. Filiaal gevestigd te Den Helder, van Gaienstraat 78. Bedrijf, winkel in tabak, sigaren en gedistilleerd. B. Hart, Hoogzijde C 68, Nieuwe Niedorp. Sme derij, winkelier in rijwielen en gereedschappen uit getreden. Nieuwe eigenaar R. J. L. C. Vermeulen. Coöp. Vereeniging tot aankoop van land- en tuin- bouwben. en werktuigen U.A., 't Zand, Zijpe. Uitgetreden comm.: C. J. die Wit. Benoemd tot secretaris.: J. Louwe Azn., tot comm.: J. Zwemmer en P. Veeken. G. van Doorn, Zijpe, winkelier in kruideniers waren overleden. Nieuwe eigenares Wed. J. van Doorn-Keppel. M. J. van der Lans, Bergerweg 1, Bergen, café houder overleden. Nieuwe eigenares: Wed. M. J. van dier Lans-van der Horst. Opheffingen. Wed. W. de Leeuw, Voordam 7, Alkmaar, win kel in klompen en borstelwerk. INGEZONDEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. VRONE D. T. S. In antwoord aan den heer Schrieken het volgende. Dit is dan het eerste resultaat van mijn stukje; nu weet ik den naam van den schrijver. De op merking moet mij van het hart, dat ik juist van den heer Schrieken een dergelijk partijdig verslag niet had verwacht. Ik heb de feiten, in het verslag genoemd, niet bestreden, dat is ook mijn bedoeling niet. Ze waren, hoewel overdreven, in hoofdzaak juist. Maar ik meen, dat als men in een verslag in bij zonderheden treed, ruwe dingen gaat memoreeren, deze dan ook van beide partijen te vermelden. Dat doet u niet. De heer Schrieken heeft de Vrone spelers niet van ruw spel beticht! Dit begrijp ik niet. Immers, de aangehaalde zinnen uit uw verslag waren toch niet anders, konden m.i. niet anders worden begrepen. Daar ging het echter bij mij niet om. De D.T.S. spelers zijn geen lammetjes, gelukkig niet zegt de heer Schrieken. Hij is het dus eens, met de speelwijze van b.v. den spil van zijn club. Alweer, dat begrijp ik van den heer Schrieken niet. Dat Vrone het laatste gedeelte van den wedstrijd domineerde, geeft de heer Schrieken toe, dat is mij voldoende. Ik wil toegeven, dat bij het eindfluitje de bal op de Vrone helft was, juist een meter over de midden lijn, uit een trap van den doel verdediger. U ziet, ik heb het goed begrepen. Over de kwaliteiten van den scheidsrechter wil de heer Schrieken geen debat, maar ik geloof toch zeker, dat hij het met mij eens is, als ik zeg, dat al is er dan gevloerd, opzij gezet enz., dit gebeurde, omdat de scheidsrechter in het begin de teugels te veel heeft losgelaten. Ten slotte de eindconclusie. Het doet den heer Schrieken genoegen, door mijn critiek de gelegenheid te hebben een verkeerde ge volgtrekking te weerleggen. Welnu, ik heb de gevolgtrekking gemaakt, dat de verslaggever, dus de heer Schrieken een partijdig verslag heeft opgemaakt, en deze meening ben ik ook nu nog, na het stukje van den heer Schrieken, het spijt me voor hem, volledig toegedaan. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, A. HOOGLAND.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4