Kameroverzicht SPORT EN WEDSTRIJDEN De Ministers aan het woord. De Zuiderzeewerken zuilen worden voort gezet. Het opcenten-wetje gaat met meer naar üe aiaeeungen. ve suuter worüt auuraer. He rvamer wyot een nacnt aan Justitie. O een unnorm- verood. Natuurlijk stond de premier in het voorste gelid, toen het algemeen regeermgsbeieid moest worden verdedigd. De neer Huys is tnans reeds ro achtereen volgende jaren leider van een KaDinet en uit dien hooiue benoeide net mrsscnien niet te verwonde ren, dat sommige Kameneuen schuchter op net j denjtbeeid waren genomen, nat de neer Ruys van dictatoriale neigingen met langer vrij zou zyn. ue liguur eenter van uezen bewmusman spot geneei met zulke gedaenten; men moge van zyn pontien zeggen, wat men wil, aan zyn persoon kan men een groote soms ai te groote gemoeoeiynneid ontnennen. Ik moet van een dictatuur mets neoben, zei de minister-president en net tand ook niet. „Ons vianKe land nouot niet van nooge boomen zei de neer Kuys woordeiyK. Zyn reue was niet veel meer dan een antwoord op verscnillenue ge stelde vragen. Voor de imancieeie moeiiyünecen van Emonoven neeit oe regeering een open oog. van oe schippers zal de ergste nood woroen geweerd, al kan oe regeering de motre-ouymaer van 'i'wist niet overnemen. Voor de ontwrKKenngscursussen voor werkloozen zal de leeityosgrens van 21 jaar ver vallen. De bruggenbouw zar worden bevorderd. De regeering wil voortgaan met oe Zuiderzeewerken, maar niet tot eiKen prijs. Ze heelt eenter naar standpunt herzien, nu zoo algemeen op voortzetting wordt aangedrongen, bij nota van wyziging zaï nog een beorag worden aangevraagd voor voort zeting der voorbereiding van de inpoldering van den N.O.-poleür. De minister nam op vaoerlyKe wyze enkele hooidambtenaien in bescherming, op weute om hun anti-sociaal optreden een ongezouten, cri- tiek was uitgeoefend. Minister De Geer heeft zijn financieel beleid ver volgens verdedigd. Hij scheen zijn eigen koers nog al een veilige te vinden, nu hem in de kamer eens deels verweten was, dat hij te weinig, anderdeels, dat hij te veel had bezuinigd. Dat hij de belasting nog meer had moeten verzwaren, ontkende de heer de Geer, die in hetzelfde verband ook de socialis tische voorstellen bestreed. Heffingen ineens en nog sterker opgevoerde belastingen zijn zeer onbillijk tegenover de velen, die in het geheel geen inkomen hebben en van hun vermogen moeten leven. De kwestie der cumulatie, aldus de min. van fin., wordt misbruikt om het volk te verbitteren. Tegen onbe hoorlijke toepassing moet echter worden opgetreden. In het verleden is in die richting al veel gedaan. Locale voorzieningen worden ook nu getroffen. In onderzoek is bij de regeering, af er ermen zijn voor den rijkswetgever om verder in te grijpen. Laat men het resultaat van dat onderzoek afwachten. De minister verdedigde ook de salariskorting, die in het ongunstigste geval, vergeleken met 1928, 12 percent bedraagt. Het indexcijfer is sindsdien met 18 pet. gedaald. Tusschen de bedrijven door had de kamervoor zitter voorgesteld om na afloop van de algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting voort te gaan met de behandeling van het geschorste op centen-wetje, hetwelk de minister intusschen nog al aanmerkelijk had gewijzigd. De 30 opcenten zullen volgens het nieuwe project alleen gelden voor de artikelen, welke hier te lande niet worden geprodu ceerd, maar daartegenover is een heffing van 20 opcenten op den suikeraccijns voorgesteld. Dat zal de suiker zeer zeker iets duurder maken. Ter lin kerzijde vond men de wijzigingen zoo gewichtig, dat men een nieuw afdeelingsonderzoek van het ontwerp wenschte. Een daartoe strekkend voorstel- Knottenbelt werd 'echter, na bestrijding door Mr. Aalberse CR. K.) verworpen in een stemming van nagenoeg rechts-links, af wel 40-^-37 stemmen. Dinsdagavond om 8 uur begon de eerste avond zitting van het seizoen. Eerst tegen 2 uur in den nacht werd deze beëindigd. Het was de minister van justitie, die zijn begrooting te verdedigen kreeg. Mevr Italië- Van Embden (V.D.) bepleitte strengere bestraffing van schuld bij verkeersongevallen. Zy wilde den minister ook zien optreden tegen sen- satieberichten in de pers. De heer Van Rappard (Libhad bewondering voor het werk van minister Donner, maar diens plannen tot opheffing van een aantal kantongerechten en rechtbanken vond hy fataal. De heer v. d. Heide verwachtte veel narig heid voor de jeugd van de sluiting der observatie huizen, waardoor de huizen van bewaring wel eens te klein zouden kunnen worden. Spr. oefende voort critiek op de eenzijdige samenstelling der voogdij raden in het Zuiden. De heer Duys (S. D.) nam het op voor de autobestuurders, maar hij was tegen de verblindende verlichting en foeterde nog al scherp tegen de wielrijders, wat bijtende interupties aan de communisten ontlokte.Enfi n, er was meer van dat kleine goed. Ds. Zandt (S. G.) betoogde, dat Gods Gerechtigheid wederinvoering van den doodstraf eischte. Minister Donner beantwoordde de gemaakte op merkingen, waarbij zich geen nieuwe gezichtspunten openden. Voor reorganisatie der politie achtte hy den tijd niet geschikt. Dat de straffen voor ver keersongevallen ontoereikend zijn, ontkende de mi nister. Verplichtte verzekering wees hij af. Dwin gende maatregelen voor de berichtgeving m de pers zijn ongewenscht. Voor een uniformverbod is moeilijk een formuleering te vinden, welke vol doende rechtszekerheid geeft. Het was toen 2 uur in den nacht Ons Weekpraatje In het Belijnsch Van Gogh-proces zoo lezen we, in de bladen, is van daag, dat was Maandag jl., een deskundige, de rontgenoloog Dehlte, aan het woord geweest. Hij heeft van de dertig van Gogh s röntgenfoto's genomen,Hij verklaarde, dat ook alle schilderijen valsch zijn, die de rechtbank zelf nog voor echt had versleten. De verf der valsche schil derijen is met hars vermendg om snellere dreging mogelijk te maken. Het is bonevndien gebleken, dat de arme van Gogh minderwaardig schilderslinnen heeft gebruikt, terwijl men voor de nagemaakte schilderstukken beter linnen heeft genomen. Het hier weergegeven bericht heeft ons zwaar aan het peinzen gebracht over kunst in het algemeen en de schilderkunst in het bijzonder. We hebben een kennis, die van de Teeken-Academie is wegge- ajagd, omdat hij niet capabel bleek om de gegeven theorie te volgen en zijn practisch werk tot geener lei waardeering kon leiden. De man is thans in de jeurnalistiek gegaan op dringend aanraden van zijn adviseurs, die als elk ander verstandig mensch mee- nen, dat de journalistiek de eenige, maar dan ook zekere toekomst is voor hen, die in het eigen geko zen beroep faalden. (Wij hebben de zorg op ons genomen om het na gelaten werk van onzen kennis schilder van den aardbodem te doen verdwijnen, opdat nimmer meer een herinnering aan de zonden zijner jeugdjaren onzen vriend van het pad des fatsoens in dit geval van het pad der journalstiek zou kunnen afvoeren. Alle zijn doeken hebben we op zolder liggen en slechts zoo nu en dan, als we met een heel of half getikten kunstkenner in aanraking zijn gekomen, wordt het jeugd-oeuvre van onzen vriedn weer in het daglicht gebracht. Want ofschoon ook wij over tuigd zijn, dat het zonde en jammer is, dat zulk dure verf aan kostbaar linnen is vermorst geworden hoeveel nuttige hemaen en DroeKen zouaen van al oat Kostoare qock te mazen zyn geweesttoen wannopen we nog met aan de mogeiyiaieia aat vanaaag of morgen een 01 andere aesKunuige onzen vnena ais een groot scniiaersgeme zaï oiitaeKnen en aoor ae nooaige suggestie net puoueK tot Kunst waanzin en ae eens versinaae doezen tot waaraevoi- le Kunstscnatten zal opvoeren. Een aing neDDen we tegen: onze vriend, de ex- sennaer geniet een naranezzige gezonaneid, nij wil ecnvouaig niet aooa. sa aat zou toen oenooren te gescnieaen wn nog eens zyn naam ais sennaer van beteeKenis in de geschiedenis geboekstaafd wor den. Herinner u slechts de geschiedenis van van Gogh De man was straatarm en tijdens zijn leven vond hij geen mensen geK genoeg om voor zyn teeze- rnngen of scnnaeryen een behoorlijken prys te beta len. Ook toen ny pas dood was, werd zyn genie nog niet ontoeKt. by een familielid lag een groote sta pel doezen van aen overieaen sennaer opzolder. Toen een voddeman Kwam werd die voor een guiaen een pop, eigenaar van neel den rommel. Kort daar na is van Gogn ontdeKt geworden. De zoiderop- ruiming ging van hahd tot hand en braent steeas meer geld op. Tnans is de wereld overstroomd met heel aure van Gogn's teekeningen en scnuaerijen, van welke niemana vroeger ooit neeit genoora. Ais de verkooper daarvan etn verklaring moet geven, dan biykt het aangeooden scniidery altyd aizorn- stig van de nooit omsenreven nimmer gecatalogi seerde Rotterdamsche zoider-opruiming. De stuzzen welke daarvan aixomstig neeten, kunnen tezamen de zolders van een benoorlijke stad vullen. In Berlijn woont een kunsthandelaar die 30 van Gogh's tegelijk te koop had. Dat hep een beetje in de gaten en vandaar, dat de kunstnandelaar zien voor de rechtbank kreeg te verantwoorden, weike hem in eerste instantie tot een jaar veroordeelde. De rechtbank had, gehoord de vele deskundigen van internationale reputatie, aangenomen, dat er slechts een deel der aangeboden scnilderijen echte van Gogh's waren. De rest was vermoedelijk knap werk van een broer des kunsthandelaars, een schil der die nog leefde dus met werk op eigen naam geen droog brood kon verdienen. Thans heeft een nuchtere rontgenoloog definitiei uitgemaakt, dat geen enkel stuk door van Gogh zelf kon zijn gemaakt. e begrijpenW overigens niet, waarom de kunsthan delaar nu een jaar moet brommen. Nu, ja, hij heeft werk uitgegeven op laten we zeggen verkeer den naam. Maar de kwaliteit van het werk was volwaardig! Deskundigen en rechtbank hadden toch aangenomen, dat de stukken door Van Gogh kon den zijn vervaardigd. Welnu, moeten we er ons niet over verheugen, dat er een kunstenaar Van Gogh gelijk onder de levenden is opgestaan? Als een deskundige den een of anderen dag een machtig doek ontdekt, dat in waarde gelijk wordt geoordeeld aan „De Nachtwacht", en men heeft er den naam „Rembrandt" op ontcijferd, dan ligt een halve wereld in aderatie voor het stuk en biedt men kapitalen om het bezit er van. Maar als dan ten slotte word uitgemaakt, dat de onderteekenmg valsch is en voor „Rembrandt" Van Puffelen moet worden gelezen, dan verhuist het kunstwerk naar een uitdragerij en Van Puffelen naar de gevangenis, 'n Raar iets, die kunst! Plaatselijk Nieuws Oudkarspel. „IJsclub Volharding." Gisteravond half acht vergaderde ten lokale van den heer O. Vis bovengenoemde vereeniging tot het afwikkelen en voorbereiden van verschil lende vereenigingszaken. Het bestuur met hoofd- en commissarissen plus den eere-voorzitter en enkele leden, waren ver tegenwoordigd. Die voorz., mr- C|. P. Becen opent de bijeen, komst met een hartelijk welkom, dit in het bij zonder richtende tot de vertegenwoordigers van Noord&charwoude Spreker hoopt dat zij door hun aanwezigheid boter op de hoogte zullen komen mei verschillende zaken en het den ou derlingen band nog nauwer mag toehalen. Spr. wijst op het afgeloopen jaar waarin wei nig op het gebied der ijssport kon worden gepres teerd. Hierdoor is ook de herdenking van het 35 jarig bestaansfeest der vereeniging uitgesteld tot het 40-jarig bestaan, waarbij gehoopt wordt, dat men dit feit op waardige wijze zal kunnen her denken Een gevoelig verjies heeft de vereen- geleden door het vertrek van den heer Gelder naar Nieuwe Niedorp, hij was een groot enthou siast voor de ijssport. Wij hopen echter dat hij in Nieuwe Niedorp nog veel voor deze sport zal kunnen doen. De beroemde tent is thans op pooten gekomen. Een onzer leden werd uitgezonden naar 'En gelberg. De verkregen resultaten zijn echter niet geheel zuiver omdat het tijdens de wedstrijden! heeft geregend en gedooid. Niettegenstaande is door Jan Langedijk een goede plaats ingenomen. D|e vereeniging kwam in conflict met de ver- eeniging van Zuidscharwoude, zoodat daarmede de bestaande overeenkomst is beëindigd. Hierna worden door den secretaris» den heer I. M- K. van Loo de notulen van de vorige vergadering gelezen en onder dank goedgekeurd Ten tweede male verkrijgt hij het woord voor het uitbrengen van zijn winterverslag 19311932 Dit verslag is een keurige samenvatting van wat in het genoemde seizoen door de vereeniging is gedaan, ih een totaal ijslooze periode. Maar het mag geen wonder heeten dat aan het einde de wensch wordt geuit, dat men thans volop van de ijspret zal kunnen en mogen ge nieten, waarbij tevens melding wordt gemaakt van het feit dat Jan Langedijk en Jan van Zijl een goede kans maken om naar Zwitserland te worden uitgezonden. D|e voorzitter zegt, den secretaris zeker namens de vergadering een woord van dank te mogen brengen voor de wijze, waarop hij een winterver slag over een ijslooze periode heeft weten samen te stellen. Bij de nu volgende rekening en verantwoording brengt de commissie van onderzoek, bestaande uit- de heeren Cl. Vis en 'K- Dlekker bij monde van eerstgenoemde verslag uit, waaruit blijkt dat alles in volkomen orde ig bevonden. De ontvang sten hebben bedragen 1922.261/2 de uitgaven een bedrag van 732.28, zoodat de rekening sluit met een voordeelig saldo van ongeveer f1200. De voorz. brengt de commissie en den penning meester een woord, vau dank voor het verrichtte Tverk, zijn verheugenis uitsprekende over de vrij gunstige finantieele omstanaig.Sn der vereeni ging. 1 Aan de 011de wordt gesteld de bestuursverkie zing. Aftredend zijn de heeren O- Bakker, P. Wiji. en mr. O- P:. Eiecen. uitslag van de' gehouden stemming is dat de aftredenden ieder met 18 van de 19 uitge brachte stemmen worden herkozen, hun benoe ming weder aanvaardende voor het gestelde ver. trouwen. 1 erVozing commissarissen wegens aftreden van de heeren G. Langedijk, M- Bommer en P. Kuiper. Deo. het bestuur worden de volgende dubbel tallen aangeboden: G. LangedijkG. Bakker. M- BommerJ. Dekker P. KuiperJb. Kroon Oz. De hos. 1 worden bij acclamatie wederom in hui. functie bevestigd. Voor de vacature J. Tuinman wordt als dub- beltal aangeboden P. KostèlijkA- Kooij, waar 1 van :no. 1 met 14 stemmen wordt gekozen, tegen I 5 stemmen op no. 2. Het dubbeltal in de vacature Jb. Gelder be staat uit de heeren El. ZaagmanSi Vis en wordt no. 2 gekozen met 11: stemmen gekozen tegen 8 stemmen op no. 1. Lr de vacature L. Kal verdijk wordt het dub beltal gevormd door de heeren Jb. Kroon Ciz. E. Zaagman en wordt no- 1 met 15 stemmen gekozen tegen 4 stemmen op no. 2- Tot hoofdcommissaris wordt herkozen bij' ac clamatie herkozen de heer C. Vis en als reserve voor hem de heer J. Kos Wz. Van de gelegenheid tot reglementsherziening wordt door geen der aanwezigen gebruik ge maakt. De voorzitter doet dan namens! het bestuur eenige mededeeliugen. Het eerste betreft een kwestie met' den Ijsbond Hollands Noorderkwartier, waarvan na gevoer de correspondentie niets meer is vernomen. Do tweede mededeeling heeft betrekking op het verleenen van een bijdrage aan het trainings fonds. Werd het vorig jaar een bedrag van 100 gulden gevoteerd, in het bestuur zijn stemmen opgegaan dit bedrag te verminderen. De voorz. zegt dat het geen weggegooid geld is omdat er toch ook leden vau onze vereeniging worden uitgezonden. I Besloten wordt 100 gulden beschikbaar -te stel len, onder voorwaarde van uitzending van le den van Volharding. Voor uitzending hebben zich aangemeld de hh. Jan Langedijk en Jan van Zijl, en spreekt de zitter den wensch uit dat zij bij uitzending den ouden roem zullen hooghouden. £ij de nu volgende rondvraag wordt door den, heer G. Vis verslag uitgebracht,' over den toe stand van materieel en reddingsmiddelen! Door den heer K. Langedijk wordt namens Nd. scharwoude een woord van dank! gebracht voor de ontvangen uitnoodiging, waarop de voorz1. antwoord met het uitspreken van den wensch op nog jarenlange aangename samenwerking. Na een voorstel van den eere-voorz., aange vuld door den secretaris, besluit de vergadering de bestuursleden van de vereeniging „Nut en Vermaak" van Noordscharwoude, te benoemen In verband met dit besluit wordt art. 13 van het reglement alsnog aangevuld. Tot afgevaardigden naar de Bondsvergadering worden aangewezen de secretaris I. M- K. van Loo en de eere-voorzitter A- Timmerman. Hiermede is de agenda afgehandeld; en sluit de voorz. de vergadering met een woord van dank voor de aangename besprekingen, daarbij tevens hopende dat men dezen winter op de schaats zal komen. In de week van 9 tot en met 14 November werden in bet Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingesenreven. Nieuwe Zazen. N. G. Weinreich (Mej.), Schagen, Laagzijde B25. Winkel in damesnanawerKen en Daby-aruzeien. Garage Looacn uasuicum, Hazzum, v. Oidebar- neveiaweg 7. Hanaei in automoDieien, reparatie- inricnung en gaiage. zomerayz, weeringen, Zwinstraat 4, Café. Wijzigingen: „iuoi.ua" (eig. H. Frank). Hotel- en pension- bearyf te Bergen, J. Oiaenburglaan 911, heeft een filiaal gevesuga ae Amsoeraam, Weesperstraat 21. Het bearyi van dit finaal is: vischrestaurant. Coop. Hoeremeenbanx te Scnagen, Lage Noord F 55. net Bestuur is tnans samengesteld a.v.: Voorz. A. Grootes, vice-Voorz. J. ae veer, Secretaris A. Brak Azn. en bestuurders: K. Wit Dz. en D. Bas, kassier K. Nooteiman en piv. kassier A. A. Brak Azn. N.v. Maaiscuappy v. scnoen- en lederindustrie „Bata", lil. Den Hei der opgeneven. Fii. houder D. Rizsen ontslag veneend. iGhemiscne rabriek „Burg" te Alkmaar, Metius- strat 1. ij.ndeiszaaz worat voortgezet ais een venn. onaer fa. onuer den zeifaen handelsnaam. Venn. A. Volger en W. P. A. Franse. N.V. Rijwielen engros v.h. Gebr. Sluijter te Alk maar, Nieuwiander sftigel 75. Benoemd tot com missaris en procuratiehouder Th. J. Sluijter. M. J. Maars, Noorascnarwoude, Dorpsstraat A 125, kruidenierswinkel. ZaaK overgenomen van H. Stam. C. Jamin. betreft lil. Alsmaar, Langestraat 6. Ontslg ben. fii. Wed. Hendriks-v. d. Heuvel. N.v. Houthandel v.h. Bierdrager, AiKmaar, Frie- scheweg 18. Statuten gezigd. (Zie Bijv. Ned. Stè Cr. van Donderdag 10 Novemoer 1932. No. 219.) G. Veuger Hzn., Zijpe, St. Maartensbrug C 88. Win kelier in kruidenierswaren, gaianterien en aanver wante artikelen. Handelszaaz overgenomen aan: J. Dekker Cz. Opheffingen: D. van Twisk, Alkmaar, Stationsstraat 82, vee handelaar. (Ambtshalve artikel 18 sub 3. H. R. W-) - Ondkarspel. 1 I Gperettevereeniging „Claiecilia." „iKampavontnretnt." Die operettevereeniging „Oaecilia" te Oudkar spel laat weder van. zich hooren en' op de meest verheugende wijze. Ons werd medegedeeld dat 11! December a.s- door het kinderkoor de operette „Kampavonturen voor het voetlicht zal worden gebracht, en wij willen er gaarne toe medewerken dit wereldkun dig te maken, opdat anderé Vereenigingen hier mede rekening kunnen houden en aanstaande bezoekers dezen avond disponibel kunnen houden (Tevens willen wij aan dit bericht nog toevoe gen dat deze operette isf geschreven door den directeur, van „Gaecilia" den heer H. J- Zaal, en tevens gecomponeerd. Zij, die weten dat het werk, dat onder de handen des heeren Zaal vandaan komt, af is, zullen ook de overtuiging hebben, dat met deze operette iets pittigs, iets opgewekter, iets ech kinderlijks geboden wordt. Men denke dus aan den datum: 11 december ZUIDSCHARWOUDE. De derde nederlaagwedstrijd, uitgeschieven door „Damlust" alhier, had plaats in „De Roode Leeuw". De damvereeniging uit Den Helder was de tegen partij De uitslag Is als volgt: W. Verkroost J. Stol 1—1 P. v. d. Welle D. Dissel 2—0 W. Kuiper- D. Stol 2-0 J. Bekker S. Slot 2—0 J. Berkhout A. Biemier 1—1 J. Strijbis A. J. José 0—2 W. Kuit Joh. Bremer 2—0 P. Schuffelen P. Kroost 0—2 Jb. v. d. Welle L. Simonse 1—1 G. Balder P. Groenemeijer 2—0 J. v. d. Molen P. Arends 0—2 A. Goudsbloem J. Jayel 0—2 J. Pluister A. Finsein 1—1 A. Kout O. Ottervanger 0—2 W. Bouman A. Bosman 0—2 C. Berkhout P. Sloit 2—0 W. v. d. Wal n. Reimer 1—1 L. Overtoom P. J. Smolenaars 0—2 A. Floris B. de Best 2—0 K. de Geus J. Elzens 0—2 J. Grootjes P. Thomas 0—2 J. Houtman H. Tijssen 2—0 0—2 C. de Groot W. Hout F. de Haar J. v. Vliet 2—0 Th. de Haar R. Dol 0—2 J. v. d. Welle F. Seijtenaar 2—0 SPARTA I—D. T. S. L 0—5. In een fair en goed gespeelden wedstrijd heeft Sparta in D. T. S. haar meerdere moeten erkennen, hoewel de uitslag geenszins het krachtsverschil tus schen beide ploegen weergeeft. In het veld is sparta byna den geheelen wedstrijd in de meerderheid geweest, maar door het te ver opdringen van de Sparta-halls en backs, heeft D. T. S. kans gezien door het spel flink open ^te gooien een 5-tal goede doelpunten te maken. OmstreeKs 2 uur fluit de scheidsrechter de elf tallen in het veld, D.T.S. komt met de Volgende nieuwe opstelling uit: A. Kroon; J. Mulder; C. Kroon; H. v. Meurs; W. v. Dijk; K. Kooy; J. Schrieken; D. Kokkes; J. Dekker; Jb. Speets; H. Kuiper. Van Dijk wint den toss, zoodat Sparte tegen wind aftrapt. Dadelijk neemt D. T. S. den bal over en onderneemt enkele goede aanvallen, maar de Sparta-keeper is op zyn post en zendt de ballen het veld weer in, waar de Spartanen nu A. Kroon aan den tand voelen, maar deze blijkt zijn dag te hebben en geeft niet thuis. Dan ontkomt het D.T.S.- doel aan een doorboring, als een goed genomen cor ner van links, door den linksbinnen van Sparta, rakelings wordt overgekopt. Nu is het de beurt weer aan D. T. S., zij krijgt een corner te nemen van rechts, die met veel moeite wordt weggewerkt, maar het is uitstel van excecutie, want de volgende corner van rechts belandt bij Dekker, die onhoudbaar scoort. 01. Kort daarna moet de Spanta-ikeeper wederom zwichten voor een harden schuiver precies in de hoek. 0—2. Sparta, niet ontmoedigd, zet nu alles op alles, maar het geluk is niet aan haar zijde, de links buiten en mid-voor schieten verscheidene malen naast, over of voor de veilige handen van A. Kroon. Dan weer een D.T.S.-aanval, de bal wordt goed naar Schrieken geplaatst, deze schiet op doel en de keeper stompt corner. Deze wordtg enomen door Kuiper en het volgend oogenblik ligt de bal in het net, zoodat D.T.S. onver wachts aan haar derde doelpunt komt. 03. Nog is het niet genoeg, er wordt schitterend sa mengespeeld, Kuiper krijgt den bal in het bezit, schiet goed voor naar Dekker, die zich niet lang bedenkt en de Sparta-keeper voor den vierde maal het nakijken geeft. 04. Dan komt Sparta weer opzetten, maar zonder succes, zoodat als de scheidsrechter rust fluit, de stand nog ongewijzigd is. Na de rust veranderd D.T.S. haar opstelling daar K. Kooy, door een reeds eerder opgeloopen spier- verrekking op halve kracht speelt, zoodat Kokkes zich nu geheel als vierde halfspeler terugtrekt. Van Dijk gaat back spelen en Mulder spil. De voorhoede is heel wat verzwakt, maar niette min onderneemt zij enkele gevaarlijke aanvallen; een Sparta-speler maakt hands net buiten het strafschopgebied, recht voor het doel. Kuiper plaatst zich achter den bal, een schot en de bal verdwijnt in het Sparta doel. 0—5. Een oogenblik later maakte de linkshalf van D. T. S. hands binnen het strafschop gebied, maar de ingeschoten bal wordt op schitterende wijze door A. Kroon gestopt. Sparta is nu bijna voortdurend in de meerderheid maar de D.T.S.-backs en halflinie retourneeren alles; Sparta blijft volhouden maar zonder succes, zoodat als de scheidsrechter, die de teugels heel strak heeft gehouden, einde fluit, heeft D. T. S. zeer zeker ge flatteerd, maar verdiend gewonnen. De overige uitslagen in deze afdeeling zijn: VroneZilvermeeuwen 12. Q. S. C. Beverwijk. 02. D. T. S. II.—ALKMAAR II. 2—3. In een van beide zijden slecht gespeelden wed strijd heeft D. T. S. II in Alkmaar II haar meerdere moeten erkennen, waaraan de D.T.S.-voorhoede wel het meest schuldig is en dat zij nog 2 doelpunten heeft weten te maken, pleit zeker niet voor de achterhoede van Alkmaar II. Daar Vrone II thans een afdeeling lager speelt, staat D. T. S. n met 0 punten uit 3 wedstrijden „onbedreigd" onderaan. D. T. S. a. ALCMARIA VICTRIX b. 4—1. De toekomst van D. T. S. heeft zich kranig ge houden, door haar ernstigste mede-candidaat voor het kampioenschap met een aederlaag naar huis te sturen. De stand in deze afdeeling luidt als volgt: D. T. S. a Alcm. Victrix b N. V. V. a Vrone a Alkm. Boys b Uitgeest b 0 0 e 17—1 0 1 4 15—6 0 1 2 3—8 0 1 2 3—6 0 3 2 6—10 0 2 0 2—15

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 4