Radio Programma's WOENSDAG 23 NOVEMBER. V. A. R. A. HILVERSUM. V.m. 8.01 Gramofoonmuziek 10.00 V.P.R.O. Mor genwijding. 10.15 V.A.R.A. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven 12.00 VARA- Klein-orkest 1.45 Verzorging zender 2.00 Vrou wenuurtje 3.00 Voor de kinderen 5.30 Overgang naar versterkten zender 5.31 VARA-Balalaika- orkest 6.00 Joodschuurtje 7.00 Actueel allerlei uit de arbeidersbeweging 7.20 Orgelspel door Joh. Jong 7.59 Herhaling van S.O.S.-berichten 8.00 De Vakbeweging II 8.20 Bonte avond, met mede werking van De Flierefluiters 12.00 Tijdsein en Sluiting. N. C. R. V. HUIZEN. Vm. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Mor genconcert 10.00 Zang door het N.C.R.V.-Dames- koor 10l30 Morgendienst 11.00 Kwintet 1.15 Gramofoonmuziek 1.30 Uurtje voor <5nze zang en Muziekvereenigingen 2.00 verzorgen zender 2.30 Vervolg concert 3.00 Concert 4.30 Gramo- foonplaten 5.00 Kinderuurtje 6.00 Dr. F. J. Krop: „Rusland en wij." 6.30 Cursus Engelsch voor beginners 7.00 Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart 8.00 Samenkomst van het Leger des Heils te Rotterdam 10.00 Concert 10.30 Vas Dias 11.00 Gramofoonmuziek. DONDERDAG 24 NOVEMBER A. V. R. O. HILVERSUM. V.m. 8.00 Tijdsein AVRO-klok 8.01 Gramo foonmuziek 10.00 AVRO-klok 10.01 Morgen wijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 solis tenconcert 11.00 Kook- en Bakpraatje 11.30 vervolg solistenconcert 12.00 Tijdsein AVRO-klok 12.01 Het AVRO-Kamerorkest 2.00 Halfuur voor de vrouw 2.30 verzorgen zender 2.45 Gra mofoonmuziek 3.00 Naaicursus 3.45 Gramo foonmuziek 4.00 Ziekenuur 5.00 Causerie 5.30 Het AVRO-klein-orkest 6.30 Sportpraatje 7.00 AVRO-klein-orkest 7.25 Overschakeling van zender 7.30 Engelsche les voor gevorderden 8.00 Tijdsein 8.01 Vaz Dias 8.05 Orgelconcert 9.00 Gramofoonmuziek 10.00 Ooggetuige verslag van het laatste uur van den Zesdaagschen Wielerwed strijd 11.00 Vaz Dias 11.05 Kovacs Lajos en zijn orkest Tijdsein en sluiting. K. R. O. HUIZEN V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmu ziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.01 Poli tieberichten 12.15 Het KRO-Orkest N. C. R. V. HUIZEN. V.m. 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gramofoonmuziek 2.00 Cursus fraaie handwerken 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.30 Ver zorging zender 4.00 Bijbellezing 5.00 Zangrecital 5.45 Cursus handenarbeid 0.15 Onze neder- landsche Monumenten 6.45 Cursus knippen en stofversieren 7.00 Weekoverzicht 7.30 Politie berichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 Orgelconcert door Jan Zwart 9.00 Ouderuurtje 9.30 Het N.C.R.V.-kleinorkest 10.00 Vaz Dias 10.10 Beschouwingen over de Duitsche Rijksdagverkiezingen 10.45 vervolg-so- listen-revue 11.20 Gramofoonmuziek. Uil; andere plaatsejnl Ongeveer vijf voor twaalf ia te Zutphen en omgeving een aardschok gevoeld. Vrees en angst voor ernstige gebeurtenissen deed velen de straat opgaan. Aan het telefoonkantoor bleken de toestellen in de war. Die klokken van het carillon in den Wijnhuistoren kwamen in beweging. Te Zialtbommel werd omstreeks middernacht een langudrige aardschok gevoeld van Z:uid naar Noord. Een. half uur later volgde nog een zeer lichte trilling. In Wageningen werd vier of vijf maal op eenvolgende vrij krachtige schokken gevoeld. Ook de Koningin, zoo lezen wij verder, infor meerde door tusschenkomst van haar adjuidant bij dr. G. van Dijk, directeur van het Kon. Met. Ia stituut. en chef van de afd. aardmagnetisme en seismologie, naar de ook door H.M- waargeno men aardbeving. H,-M. had enkele voorwerpen zien bewegen Ook in Belgie zijn de aardschokken sterk waar genomen. 1 Plaatselijk Nieuws i jO ud karspel. De V.VV.V.V. vergaderde Maandagavond ten huize van den heer O. Vis alhier- Elen 20-,tal per sonen was aanwezig. I De voorz., dé heer A- Ootjers opende de ver gadering met een woord van welkom, waarna de secretaris, de heer J. Keizer de notulen der vorige vergadering voorlas, welke onder dank zegging werden goedgekeurd en vastgesteld. Hierna- bracht de secretaris verslag uit van de gehouden feesten en waar het het laatste verslag zal zijn, dat Se secretaris zal maken door zijn vertrek naar een andere gemeente herinnerde de secretaris in zijn verslag aan| het ontstaan der vereeniging, als gevolg van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig regeeringsjubileum van H.M- de Koningin. Van( dien t-ijd dateert de vereeniging als een vooraanstaande vereeni ging op sportgebied. Gewezen werd op de geor ganiseerde wielerwedstrijden, gymnastiek demon straties, vliegdemonstraties, ballon wedstrijden en windhondenremnne, welke steeds goed geslaagd zijn. Verder wees de secretaris op (le medewer king van den burgemeester, welke1 men, reeds direct Vanaf zijn intrede in! de gemeente, heeft mogen ontvangen door zijn beschermheerschap in woord en daad. f Hulde werd gebracht aan "het bestuur en com missarissen, in het, bijzonder aan de heeren A- Ootjers als voorzitter, P. Heertjes als penning meester en H. Tauber als terreinexpert en werd. de hoop uitgesproken, dat men nog vele feesten mag organiseeren met de medewerking van de nieuwe commissarissen. De feesten van dit jaar, evenals de kinderfees ten zijn goed geslaagd. Ook! de uitvoering van Jong Leven was in orde. Dank werd gebracht aan bestuur en commissarissen voor de verleende me dewerking bij deze feesten en eindigde het ver slag met te wijzen op het spreekwoord „Een dracht maakt macht." De voorz. dankt voor dit verslag, waarin enkele personen worden genoemd, doch waarin er een is vergeten, en dat is de secretaris zelf; die zeer veel voor de vereeniging heeft gedaan, waarvoor spr. den heer Keizer dank brengt. Ook Burgemeester Wijnveldt, de beschermheer der vereeniging, brengt den heer Keizer harte lijke woorden van dank. Het doet spr- leed dat de heer Keizer heengaat, want menschen, die; zich aan het vereenigingsleven willen geven moet men met een kaarsje zoeken. Spr- hoopte dat de vereeniging toch nog op den steun van den heer Keizer mag rekenen. Die heer Keizer dankt voor de tot hem ge sproken woorden, zeggende, dat hij, alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan, met ambitie heeft verricht en geeft de verzekering dat men niet tevergeefs bij hem zal aankloppen. Het doel der vereeniging is geweest Oudkarspel een naam te geven als een vooraanstaande plaats op sport gebied, wat nu het geval reeds is. Spr- wenschte dat allen met opgewektheid hun taak zullen 'vervlulen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester blijkt dat de ontvangsten heb ben bedragen 441.02 de uitgaven 587.50 gulden zoodat de rdkeni-ng sluit met een tekort van 146.48 gulden- Die voorzitter geeft nog een nadere uiteenzet ting van een en ander en zegt dat het tekort na tuurlijk aangevuld moet worden om de noojd- zakelijke betalingen te kunnen doen. Het bestuur oordeelt het 't verstandigste om hiervoor een leening aan te gaan bij een der bank' instellingen in deze gemeente en dan moet er iets georganiseerd worden om deze leening weder 'te kunnen dekken. Na een vrij breedvoerige discussie wordt beslo ten een verloting te organiseeren en hiervoor de toestemming van B. en Wj. te vragen. Het bestuur zal de verlotingscommissie vor men. en den verkoop op de meest doelmatige wij ze organiseeren. D|e loten zullen verkocht worden voor 15 cent per stuk, terwijl de verlotingsavond tevens een gezellige avond zal zijn Aan de orde wordt verder gesteld de bestuurs verkiezing, De voorz. zegt dat nog nooit een bestuurs verkiezing is gehouden, maar het, tegenwoordige bestuur oordeelt het beter dat dit wel gebeurt. Het stelt derhalve voor reeds nu de verkiezing *te doen plaats hebben, en de regeling zoo te ntaken, dat de bestuursleden vijf jaar zitting hebben, met aftreding van éen bestuurslid per jaar, op te maken bij rooster. Dit bestuurslid echter tevens weder herkiesbaar te doen zijn. De beschermheer oordeelt dit een zeenj juist voorstel en een uitstekende regeling. D|at de be stuursleden vijf jaar zitting hebben is vooral goed inet het oog op het zich inwerken in de versch illende vereenigingsaangelegenheden Waar door het vertrek van den secretaris te vens een vacature is ontstaan, moeten er ze$ be stuursleden worden gekozen. Met den bescherm heer mede wordt er door het bestuur dan toch derd. i met een oneven aantal, zeven personen verga- Door den penningmeester wordt hierna eerst de ledenlijst voorgelezen Dte uitslag van de gehouden stemming is, dat gekozen worden bij eerste, stemming de heeren A. Ootjers Jz-, H. Tauber, Jb. Ktroo&i ;P|. Heer tjes en Cj. Rootjes Mz. met resp. 13, "1121, 13; 14 en 8 stemmen van de 14 uitgebrachte stemmen Alle heeren verklaren hun benoeming te aan vaarden. De nieuwe vrije stemming voor het zegde be stuurslid heeft tot uitslag dat gekozen wordt de heer G. Met met '8 stemmen, die eveneens zijn benoeming aanvaardt onder dank( voor het in hem gestelde vertrouwen D|e voorz. brengt de vergadering dank voor het vertrouwen dat men in hei oude bestuur heeft gesteld door allen te herkiezen.. Spreker hoopt dat de nieuwe bestuursleden hun krachten zul len geven in het belang, van de 5 V.'s en van- de gemeente. Bij de nu volgende rondvraag, zegt de voor zitter, dat eenigszins belangrijke vooretellen, die eventueel worden gedaan, door hei bestuur on der de oogen zullen worden gezien, en in een volgende vergadering zullen worden behandeld. Die beschermheer stelt voor den scheidenden se cretaris met het eere-lidmaatschap der vereeni ging te vereeren, als blijk van waardeering voor het vele werk door hem in het belang (der vereen, verricht. D|e voorz. onderstreept van harte dit voorstel en het verheugt hem dati het voorstel van de zijde van den beschermheer is gekomen, daar het ook zijn bedoeling was geweest dit de vergade ring voor te stellen D|e secretaris heeft het wel verdiend. D|e vergadering stemt van harte met dit voor stel in, waarna de heer Keizer beschermheer, voorz. en vergadering dankt voor de wijze waar op men zijn werken voor de vereeniging waar deert. De vereen- ligt mij na aan het 'hart en van harte hoop ik in deze functie nog veel in het belang van de 5 V.s' te mogen verrichten- Door den heer Kaij wordt een gewijzigde con tributieregeling voorgesteld, en daarbij tevens een soort spaarfonds te maken, waardoor op Maandagavond van kermis den menschen iets goeds en moois kan worden aangeboden. Tot uitvoering hiervan de gemeente in wijken te verdeelen en door de commissarissen het geld te laten innen. D|oor den heer Jb. Kroon Jbz- worden nog woorden van hulde gebracht aan het adres van den secretaris. Zijn werk wasi „af." Van harte hoopt hij dat het hem in zijn nieuwe woonplaats goed moge gaan. Die heer Keizer dankt voor deze vriendelijke woorden De voorz. richt hierna nog eenige woorden van afscheid tot den scheidenden secretaris, niet tot den scheidenden heer Keizer, die zeker op onze vergaderingen zal verschijnen, waarvoor hij steeds een uitnoodiging zal ontvangen. Spr. feliciteert hem met zijn benoeming tot eerelid, en wanneer hij weder in onze gemeente terug mocht keeren zoo zullen wij zeker niet aarzelen hem in ons midden terug te halen. Met de beste wenschen voor het welslagen der a.s. verloting en voor den bloei der vereeniging wordt hierna de vergadering gesloten. In de hierna gehouden bestuursvergadering werd tot,voorz. benoemd de heer A- Optjers,, tot vice-voorz. de heer Jb- Kroon, tot penning meester de lieer P. Heertjes, tot le secretaris de heer Gl. Rootjes Mz .en tot 2e secretaris de heer Cf Met, met als gewoon bestuurslicf de heer H- Tauber. Zuidscharwonde. Zondagavond we/d door omstandigheden daar toe genoodzaakt door de Noordhollan|dsche Cti- nem» in het lokaal van den heer Rijper verfilmd een Paramountproduct, een der meesterwerken van den genialen Ernst Lubitsch „Ik heb een mensch gedood," voor een tjokvolle zaal- Dat er intens genoten is, bleek uit de onver- deelde aandacht en onder diepe stilte, waarmede deze rolprent werd gevolgd. Een inhoudsbeschrijving hebben wij reeds ge geven en zullen ons daarom onthouden van het nog verder bespreken van deze film, maa wel j hebben wij de overtuiging, dat menigeen huis- I waarts zal zijn gekeerd, het onderwerp in ge dachten verwerkende, hetgeen onherroepelijk lei den moet. tot het worden van een vredesapostel en uiting zal worden gegeven aan den afschuw tegen het menschonteerend oorlogvoeren. Dat is ook wat de film bedoelt en wat men de verfilming tracht te bereiken. Daarom kunnen wij het ook niet genoeg toejui chen dat deze film op nog eenige andere plaat sen door de Nöordhollandsche Cinema zal worden gegeven. Mogen ook daar velen doordrongen woijden van wat deze film wenscht te bereiken. Uit den Omtrek TUITJENHORN. Uitslag veiling bij opbod, 15 Nov. 1932, gehouden te Tuitjenhorn door notaris P. H. Hilbrand te Obdam, van: 1. Bouw- en Weiland aan den weg te Kal verdijk, gem. Harenkarspel, groot 6.15.90 H.A. Verhuurd voor f 1150.per jjaar tot Kerstmis 1935 aan de firma P. Verburg: 1. Bouwland, 22 snees a f 36.00 f 792.00 2. Idem 17V2 snees a f28.00 - 490.00 3. Idem 15Va snees a f 27.00 - 481.50 4. Weiland, 11 snees a f29.00 - 319.00 5. Bouwland, 23'/e snees a f25.00 - 587.50 6. Idem 30 snees a f 35.00 - 1050.00 7. Idem 32>/2 snees a f35.00 - 1137.50 8. Idem 67 snees a f30.00 - 2010.00 9. Idem 39*/s snees af 30.00 - 1185. Te zamen op f7989.50 2. Stal, Erf en Bouwterrein te Tuitjenhorn, gem. Harenkarspel: 1. Bouwterrein (Z.-deel) ongev. 2 A 5 cA. f230.00 2. Idem. N.-deel) ongev. 1 A 25 c.A. - 205.00 3. Stal en Erf 1 A 50 c. - 280.00 Samen f 715.00 De veiling bij afslag en comb, blijft bepaald op Dinsdag 22 Nov. 1932, 'snam. 1 ure in het Café Snueekes te Tuijenhorn. HOOGERENBELASTING iDe gemeenteraad van Schoorl besloot tot belas- tingverhooging. Geheven zullen worden op de grond belasting gebouwd 80 (v. j. 50) opcenten; ongebouwd 20 (v. j. 10) opcenten; personeele belasting 140 (v. j. 50) opcenten (die voor paarden vervallen), vermo gensbelasting 50 (v. j. 25) opcenten, gemeentefonds belasting 80 (v. j. 50( opcenten. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER TE ALKMAAR. In de week van 15 tot en met 21 November werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschreven: Nieuwe zaken: Sigarenmagazijn ,,'t Kruispunt", Bergen N.H., Ruïnelaan 5. Eig. H. de Jonge. N.V. Exploitatie Mij. „De Bron". Handelende onder den naam: Café-restaurant „Smit", Wieringen, Wieringermeer, Slootdorp. Dir. Mevr. P. S. Smit- Heylen. Statuten: Zie Ned. Sts.crt. van 29 Februari 1932 No. 41. Café „Centrum" te Noordscharwoude, Dorpsstraat B 48. Eig. G. Evers. G. J. Hoebe, Alkmaar, Ritsevoort 20 a, Kleer- Wijzigingen: J. L. B. Luwaard, Den Helder, v. Hogendorpstraat 45. Winkelier in kruidenierswren. Handelszaak over gegaan aon IJ. A. Kunst. Jb. van Eekeren, Anna-Paulowna, Spoorbuurt 5. Bedrijf thans uitsluitend vrachtdienst Anna Pau- lownaAlkmaar. IWed. A. Kramer-Jongkees, Den Helder, Van Speijkstraat 4, schilders-, behangers- en klazen- makersbedrijf. De handelszaak wordt voortgezet als vennootschap onder firma onder den handelsnaam: Firma C. Kramer. Vennooten: Pieter en Jan Kramer K. Stendert, Zijpe, 't Zand 192. Koloniale- en grutterswaren. Handelszaak overgegaan aan P. N. G. Buren, welke deze handelszaak voortzet als fili aal van zijn eigen bedrijf te Alkmaar. P. Swaerts te Anna-Paulowna, Spoorbuurt 14. Zaak overgegaan op R. Bor. S. Halfweeg, Wieringen, Koningstrat 6. Cafébe drijf, zaak overgenomen van Jb. Bruul. .N. Swaan Wz., Bergen, Weg naar Egmond 91. Café- en Pensionbedrijf. Handelszaak overgenomen door Mej. M. Swaan. Mede eigen. W. J. Swaan. H. Winnubst, Anna-Paulowna, kruidenierswinkel. Aan het bedrijf is toegevoegd: drogisterij. Opheffingen: D. Stam, Heerhugowaard, Veehandel. D. Kistenmaker, Alkmaar, Nieuwesloot 34, gist- handel. A. v. d. Hof, „de Druiventros", Den Helder, Keizer straat 41, Wijnhndel. Men slaat de ochtend- en avondedities der dag bladen op en onder het „belangrijkste" nieuws wordt onmiddellijk Üe aandacht getrokken door het met vette letter gedrukte hoofdje „Zesdaag sche te Amsterdam." Onderaan het bericht wordt naar de bladzijde verwezen, waarop meer breed voerig de bijzonderheden der „Zpsdaagsche" wor den vermeld. Maar 's avonds is de huiskamer reeds vervuljd geweest van alle geluiden, die per radio uit het Ri.A -1. U tegenklonken. Wie geen geluidsregelaar bezit, heeft na even luisteren het contact moeten verbreken wegens het lawaai, dat per radio uit het Ri.AJ. gebouw werd uitgezonden. Daar ja gen en.jachten in duizelingwekkende vaart de wielrenners, alle naties vertegenwoordigende, ge durende zes dagen en zes nachten, elkander voor de rusttijden afwisselende. Een oogenblik! hebt ge geluisterd naar die oorverdoovende klanken: bellen, fluiten, roepen, schreeuwen, joelen, en daartusschen door de mededeelingen van den oog getuige verslaggever, die geen tijd heeft de re sultaten te .noteeren. Het is een oorver doovend geraas. Het is een wilde bhaés van rumier in het uitverkochte Ri.A-I. gebouw. Men hoort het-pu, bliek Hup, Holland, roepen en dan waagt men een blik te slaan in het Sportnieuws dat ih'fiet teeken der Zesdaagsche staat. Geillustreerd mét de koppen der renners. D|e een lacht,, de ander grijnst, een derde kijkt alsof, allen „helden van den dag" fn de oogen der sportmaniakken. Ongelooflijk. Men zou in de verleiding komen te beweren dat het R|.A-I. gebouw een „gekken huis" is geworden. Ein nu het verslag. Een klein stukje slechts willen wij vermelden Wij putten uit het „Algemeen Handelsblad'": Tegen half vier in de jacht, had een valpartij plaats, waarbij drie renners, o.w- Piet van Kem pen, eenigszins geblesseerd werden. Peix was er het ergst aan toe, die werd per draagbaar weg gebracht. Maar in de dokterskamer bleek het nogal mee te Vallen. Peix heeft een pijnlijke schouderwonde maar hij was na eenigen tijd weer in staat op de been te komen en zal trachten door te rijden. Tot tien minuten voor vieren is de wedstrijd om die reden geneutraliseerd geweest. Pijnenburg werd aan het been geblesseerd. Dlaarna ging de zaak weer haar gewonen gang Om half vijf kwamen derhalve de sprinters van het tweede klassement van hedenmiddag. Acht uur des avonds. Terug in het gekkenhuis. Terug in de reokerig-smookerige arena, langs heen wij ook geschaard zitten achter een tralie hek. I Terug bij de nu elf koppels wielrenners, die er rondtollen alsof ze niet reeds bijna drie etmalen lang in dezen houten heksenketel hebben rondgedraaid. Er rijden thans nog tien koppels van de twaalf, waarméde Vrijdag de voorstelling een aanvang nam. j I i Om half elf is de volle jacht, springt Bogaerts band en in de bocht vlak voor ons zeult hij1 omlaag. Blijft liggen. Kreunend. Bijna huilend. Geloop en gedraaf van helplers, E.HiOEen draagbaar. Het slachtoffer wordt weggebracht. Het publiek brult, 'giert, joelt. Vraagt om meer snelheid. Meer sensatie. Alsof het nog geen sensatie genoeg heeft. Ein voort jagen de koppels. Niemand kommert zich meer om den rijder, die er uit viel. Theater, Theater. Maar vooraï geen sport. Het is ongelooflijk wat deze „rendieren" prestoeren, het is ongelooflijk hoe zij zich in ureniange jacht öp de glad-houten baan in evenwicht houden er over voortsnellen als duivels. I Maar sport? De baan is vol geluiden Het publiek krijscht, het publiek juicht, het gromt, het loeit. Plet laat zich hooren in vele en veelsoortige toonaarden Het schroeft zich op tot een soort van wielren-razernij „Blaar gaat Rausch." „Hij haalt het best." „Nou zal-ie het halen. Nee, ,nee, nog niet.'1* ,yJa, hij heeft het. Heeee" Het veld jaagt voort. Het zijn de grooten onder deze renners, die ronden pikken. Waardoor menig minderj koppel achteruit wordt gezet en ronden kwijt raakt. Van een stand geven is om half twaalf nog geen sprake, want er wordt nog steeds gejaagd en het ziet er naar uit dat dit spelletje nog wel een half uur gespeeld zal worden. De spanning onder de menschen gedurende de afgeloopen jachten was ontzaglijk. Dr. Sturkop die hier den dienst doet,; vertelde ons, dat éen dei toeschouwers daardoor aan het malen is ge slagen en moest worden weggebracht. Het is eveneens eene aardbeving,-— maar een andere Gevaarlijker en demoraliseerend. Nieuwstijdingen De Zesdaagsche in het R.A.I.- gebouw te Amsterdam Wat met de Zesdaagsche bedoeld wordt, zal on getwijfeld niet nader behoeven te worden aan geduid. IJSBREKER VERGAAN. 93J ij sJnuo vo Dertig opvarenden verdronken. Officieel wordt medegedeeld dat de Sovjet-ijsbre- ker Nr. 9, die op 24 October uit Archangelsk naar de Poolzee was vertrokken om den Sovjet-ijsbreker nr. 8 te zoeken, geen teeken van leven meer heeft gegeven, hoewel een radio-installatie aan boord was. Op 1 November j.l. hebben eenige schepen acht lijken opgevischt, die bleken te behooren tot de be manning van ijsbreker nr. 9. Nu nog ruim veertien dagen zijn verloopen, moet officieel worden vast gesteld dat de ijsbreker met dertig opvarenden aan boord is vergaan. VERDUISTERING? Te Utrecht is aangehouden de directeur van een kleine financieele instelling op vermoeden dat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan verduistering ten bedrage van f 8000 aan effecten en f 4000 aan contanten. De verdachte beweert, dat hij tot een transactie gemachtigd was en hem dus geen ver duistering kan worden ten laste gelegd. De politie houdt hem evenwel in voorloopig arrest.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2