Kameroverzicht Buitenlandsch Overzicht Radio Programma's VRIJDAG 2 DECEMBER. HILVERSUM: A. V. R. O.: 12.00 Het Avro-klein- orkest 2.00 Causerie 2.30 Het Avro-Kamer- orkest 4.00 sluiting. HILVERSUM: V. A. R. A.: 8.00 Gr .muziek 10.15 De Notenkrakers 11.15 Onze keuken 11.45 Frans Nienhuys draagt voor 12.00 Sluiting 4.00 tijdsein 4.01 Vara-klein-orkest 4.50 Na schooltijd 5.30 Vara-klein-orkst 6.00 overgang naar den versterkten zen 6.01 Gr.muziek 6.15 orgelspel 6.40 Van leed en strijd, Van hoop en geluk in Sovjet-Rusland 7.00 De Flierefluiters 8.00 Sluiting 11.00 Gr.muziek 12.00 Tijdsein en sluiting. HILVERSUM: V. P. R. O.: 8.00 Tijdsein Cursus Catechisatie 8.30 Concert 9.00 Cursus 9.30 Concert 10.00 Persberichten v .h. Vrijz. Gods. i Persbureau 10.05 Vaz Dias 10.15 Lezing 10.45 Gr.muziek. HUIZEN: K. R. O.: V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gr.muziek 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12.00 Politieberichten 12.15 Lunch- 1 concert 1.45 verzorging zender 2.00 Solistencon cert 4.30 Kro-orkest 6.15 Welsprekendheid 6.45 Gr.muziek 7.10 Van vreemde Landen en Volkeren 7.10 Politieberichten 7.45 Gr.muziek 8jOO De Privé-Secretaresse, blijspel in drie be drijven 9.30 Vaz Dias 9.45 Kro-orkest 11.00 Gr .muziek. ZATERDAG 3 DECEMBER HILVERSUM: V. A. R. A.: V.m. 8.00 Gr.muziek V. P. R. O. Morgenwijding 10.15 VARA. Uitzen ding voor de arbeiders in de Continu-bedrijven 12.00 Tijdsein De Notenkrakers 2.00 verzorgen zender 2.15 Gramofoonmuziek 2.50 M. Haas: 3.10 Vara-Mandoline-ensemble 3.50 beoefening der huismuziek 4.30 uit de roode jeugdbeweging 4.50 Vara-kinderkoor De Krekeltjes 5.40 lite rair overzicht 6.00 Overgang naar den versterk ten zender 6.01 De Notenkrakers 7.00 V.R.O. 8.00 De Dorpsbarbier 8.15 Vara-klein-orkest 9 00 Uitz. v. d. Centr. Bond v. Transportarbeiders 9 30 Orgelspel 9.45 Toespraak 10.00 De Flie- Tefluiters 10.30 Vaz Dias 10.40 De Fliereflui- ters 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN: K. R. O.: V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gr.muziek 11.30 Godsd. halfuurtje 12.00 Politieberichten 12.15 Het kro-orkest 1.45 ver- zorgen zender 2.00 Halfuurtje voor de jeugd 2.30 Kinderuurtje S H I. R. O. 4.00 Uitzending voor de Nederland- sche kinderbond 4.30 Uitzending voor de Ned. i Vakcentrale 5.00 sluiting. K. R. O. 5.00 Het Kro-orkest 5.30 Esperanto-nieuws 5.45 Het Kro-orkest 6.20 Journalistiek weeroverzicht 6.40 Het Kro-orkest 7.05 K. R. V. U. 7.30 Sport- praatje 8.00 De Kro-Boys 9.00 Microfoonver- telsel 9.15 Vaz Dias 9.30 vervolg Concert j 11.00 Gr.muziek en 10.5$4.32 wat den kapitaaldienst betreft, in stemming en wordt deze algemeen goedge keurd. Tijdens de rondvraag verzocht de heer Kwa- dijk 'inlichtingen over het prae advies van de Spoorstraat. 1 Voorzitter deelt mede dat dit juist in de vol gende vergadering aan de orde zal komen. Hierna sluiting. TWEEDE KAMER, Alleen de voor gestelde belasting op lichtzinnige vroo lijkheid werd verlaagd. Minister de Geer's bloedend hart. Een steunre geling voor de harifigvisscherij. Het Cnderwijsnoodwetje. De begrooting van defensie aangenomen. De werf te Hellevoetsluis verdwijnt. In ons vorig overzicht vermeltdden; we reeds met een kort woord dat het Opcentenwetje ten slotte door de Kamer was aanvaard. De stem ming was rechtslinks, als men onder links ook rekent de Staatk. ger. De heereln Braat en Flo- Vos waren afwezig. Het Opcentenwetje is er door gekomen, juist zooals het door den, heer de Geer was herzien. De heer Korteinhorst r.k. r.k. alleen boekte een succesje1 met zijn amen dement om de bieraccijns niet met 30, maar met slechts 15 opcenten te verhoogen opdat de consumptieprijs niet behoeft te worden verhoogd Ofschoon ds. Kersten st. ger. de bierbelasting „een belasting op lichtzinnige vroolijkheid" acht aanvaardde de Kamer het amendement met 67— !22 stemmen. Een poging van den heer Knottenbelt lib. om vrijstelling te krijgen van de thee, ten behoeve van de Indische producten en de Nederlandsche consumenten werd door de Kamer met 5041 stemmen afgewezen, niettegenstaande ook minis ter de Geer verklaard had ,dat hij de verhooging voorstelde met een bloedend hart. Hetzelfde I dus de hartbloeding i geldt ook voor de I benzinebelasting. De steunregeling voor de haringvisschers, wel- ke dezen zomer tot het conflict 'KanVerschuur, leidde, is door de Kamer z.h.s. aanvaard. Op 14 November is het ontwerp ingediend en op 24 November was het al door de Kamer aanvaard. De reeders zelf hebben het plan oorspronkelijk opgehouden, doordat ze vasthielden aan een vorm van directen steun. Directen steun zou volgens minister Verschuur hebben geleid tot afzetbeperking en minderg vangsten verhoogde werkloosheid noodig hebben gemaakt. Thans is een regeling" ontworpen en aanvaard als voor de eieren geldt. Onder bepaalde voorwaar den stelt de regeering de, reeders in staat om over 1932 haring op te slaan. Ze doet dit door dfen rentedragend crediet te openen van 2.5 mil- lioen. Op geschikten tijd zal de opgeslagen ha ring worden verkocht. Die herziening van de L.O. wet door mi nister Terpstra voorgesteld, is slechts, een nood wetje. De herziening is van te principieel© be teeken is, dan dat de Kamer haar vlug, tusschen de behandeling van de begrooting door, zou kunnen afhandelen. Daarom kwam minister Terp stra met een noodwetje dat bedoelt om ten minste de finantieele voordeelen van zijn her ziening alvast in de bezuingingshaven binnen te voeren. Het noodwetje dat nu in behandeling was, wi lhet aantal onderwijzers beperken, de rijks- vergoedingen limiteeren, de aanvragen om ver goedingen voor uloscholen beperken en de wachtgeldregelingen iets stroever maken. Van links is men mordicusl tegen. Vooral de liberalen moesteln daarover nog het een en ander hooren. Men verwijt ze, dat ze altijd op be zuiniging aandringen en aan geen enkele bezui niging willen medewerken. De socialisten» voor wie in het bijzonder de Zaandamsche burgemees ter K. ter Laan het woord voerde, opponeerden niet alleen tegen het ontwerp» maar zij hadden bovendien nog onderwijswanschen, welke nieu we millioenen zouden noodig maken. KKlasse- strijdgif noemde de a.r. afgevaardigde het be toog van den heer ter Laan. Die katholieke oud-onderwijzer Suring verde digde het ontwerp. Hij was natuurlijk niet dron leen van vreugde over de nieuwe leerlingenschaal zoo zei hij, welke van jaar tot jaar tot een ver minderd onderwijspersoneel zou leiden, maar de bezuiniging scheen noodig en de heer Suring acht te het mogelijk om met deze schaal voldoend onderwijs te geven, waarbij hij1 rekende op de hulp van zijn oud-collega's, wier toewijding hij kende. Ook de c.h. afgevaardigde en onderwijs-specia- list Tilanus was zeer beslist voor het ontwerp. De minister heeft erop gewezen, dat de thans voorgestelde' wijziging der leerlingenschaal tij delijk is. Dte bezuiniging, welke door het ont werp wordt bereikt bedraagt 6.25 millioen, maar de minister erkent dat het ingediende voorstel, hoewel noodzakelijk niet sympathiek is. Hij vertrouwt, dat ook ieder Kamerlid ten deze zijn harden plicht zal doen. De stemming over het otitwerp,' heeft eerst Dinsdag a-s- plaats, het zal zeker rechtslinks worden aangenomen. De staatk. ger. willen zich daarbij weer eens bij rechts scharen. De eerste departementsbegrooting in de Ka mer aangenomen, is die van, defensie. Over de meeningen der leden van de Kamer hebben we in ons vorig overzicht reeds doen blijken. Tegenover de sociaal en vrijzinnig democraten die van de opheffing den weermacht een voor deel van bijlna 100 millioen verwachtten, betoogde minister Deckers dat ook na opheffing der weer macht voorloopig toch nog een 50 millioen per- soneeluitgaven zouden blijven. Daarbij bedenke men dat zelfs de sociaal democraten een politie leger en vloot wetoschen te behouden. Inzake de positieverbetering van gepensionneerden pleegt de minister nog overleg met zijn collega van fi- inahtien. Er is tenslotte veel gepraat over het handhaven van de werf te Hellevoetsluis, wel ke de minister uit bezuinigingsoverwegngen op geheven wilde zien. De socialisten zijn tegenover leger en vloot, maar stelden handhaving van de werf te Hellevoetsluis, waar toch oorlogssche pen worden gebouwd, voor. Als er nu toch een vloot moet blijven, zoo meenden ze, Aan den an deren kant- weigerden ze weer om den eersten termijn ad honderd duizend gulden goed te keu ren voor een nieuwe onderzeeboot. Het is altijd moeilijk om van twee wallen te gelijk te eten. De defensiebegrooting met alles, wat er aan vast zit, werd tenslotte aangenomen met 54 31 stemmen. D|e ga.nsche rechterzijde stemde voor niemand uitgezonderd. Ook de liberalen schaarden zich inu 'bij redhts. Btock op Langend ijk. Rijkstdeloounet Langendijk. Vervallen aansluiting. 134 Slot Di.Pz. P.„ Groenteinhandel, -Ruis, nr. 458, Broek op Langendijk. N «ordsckarwoude. Volgens de in dit nr. voorkomende advertentie zal Zaterdagavond mr. J. E. W,. Dluijs spreken; in Concordia over Den nood in den Tuinbouw. Wij wekken een ieder op deze zoo belangrijke en actieve lezing te gaan hooren. Het is een ie ders belang. Ons Weekpraatje Plaatselijk Nieuws Zuidstharwoude. Dat de welstand nagenoeg en algemeen een mistroostig karakter draagt, wij weten het allen wel. Bij het crisiscomite komen thans ook onder scheidene aanvragen om steun in verschillenden vorm. Heel gaarne wil het comité deze menschen Ihelpen en het doet leed als die aanvrage, zij het dan maar gedeeltelijk of geheel niet beantwoord kan wordeiu. Het comité doet dan ook een drin gend beroep op hen, die nog iets kunnen bijdra gen tot leniging van dezen noodtoestand. Bin- (nen een paar dagen zullen eenige meisjes met een bus rondgaan om uwe gave in te zamelen. Geef, burgerij, geef een offertje en helpt uw in nood verkeeremde medemenschen. Alle menschen hebben in het leven hun op and downs gekend, de perioden, waarin alles even vlot ging en de tijden van zorg, waarin niets wilde luk ken van wat ze onder handen namen. Daarom schamen we er ons ook niet voor om hier te her inneren aan een persoonlijke ervaring uit onze jeugdjaren. In den tijd, waarover we spreken, had den we in het levensspel een open „misert" in han den gekregen; armoe was troef! We liepen om een mooien voorjaarsdag een buiten wandeling te maken en de verkwikkende lente staalde onze danig ver slapte energie. Een eind vóór ons uit reden een paar fietsers; ook van den tegengestelden kant naderde een peddelaar. Toen de luidjes elkaar ontmoetten, wisselden ze eenige woorden, stapten van hun kar retjes af en gingen toen op den weg aan het schar relen met iets, dat we uit de verte niet konden on derscheiden. Naderbij gekomen bemerkten we, dat ze met kaarten aan het spelen waren en nieuws gierig bleven we staan kijken. Ze speelden het spel van één, twee, drie klaveraas. Een der spelers verloor telkens, maar die kerel was een stom indi vidu, want zelf hadden we heel goed gezien, waar klaveraas gebleven was, maar de man, die zijn inzet waagde, wees telkens de verkeerde kaart aan. Er naderde nog een andere fietser en die bleef ook al nieuwsgierig staan kijken. Na een oogenblik zette hij een rijksdaalder in en wón. Nóg een riks, hetzelfde resultaat. In eenige oogenblikken had de laatst aangekomene minstens 25 gulden „verdiend". Wéér werden de drie kaarten gelegd en ook thans hadden we weer, duidelijke nog dan ooit, gezien, waar klaveraas gebleven was. „Zet mijnheer mis schien óók een rijksdaalder?" vroeg een der spe lers aan ons. We erkenden openhartig, dat we geen rijksdaalder rijk waren." Dat is niets zei de spe ler, terwijl hij naar ons vest keek je hebt toch een horloge bij je?" We toonden ons zilveren klokje. De man zette er vijf gulden tegenover. „Ja, maar zoo schuchterden we nog 't is eigenlijk niet eer lijk, want ik weet zeker, waar klaveraas ligt". Dat wkam er niets op aan; mijnheer handhaafde zijn aanbod. We hebben ons klokje gezet en een kaart aangewezen, maar klaveraas bleek het niet te zijn! De heeren hebben toen niet verder gespeeld; ze verdwenen met elkaar en.... mét ons klokje, j Vóór de beschreven gebeurtenis hebben we ons i nimmer aan een buitensporige gokkerij gewaagd en er na ook niet. De beschreven jeugdherinnering kwam bij ons op, toen we dezer dagen lazen van een politioneelen inval in een speelhol te Amsterdam. Vijftien jonge menschen, meest menschen, die van een daghan deltje moeten bestaan, werden bij hazardspel ver rast en naar het bureau van politie overgebracht, waar bleek, dat meer dan de helft van het aantal spelers gesteunden waren van Maatschappelijk Hulpbetoon, dat hun van tijd tot tijd eenig han- i delsgeld verstrekte, hetwelk ze dan ten deele in het i speelhol weer kwijt raakten. Toen we dat lazen, I hebben we gesidderd van verontwaardiging, gelijk ook u, lezer, dat ongetwijfeld hebt gedaan en iedere andere brave burger. Zóó worden onze dure belas tingcentjes verbrast. Is 't geen schande? i En toch als men even nadenkt, vindt men óók weer iets als een excuus voor de spelers. Denk eens aan: men beweert, dat circa een achtste deel der mannelijke Nederlanders werkloos is, maar van de in het speelhol aangetroffen personen bestond de 1 meerderheid uit ondersteunden. Moeten we dan aannemen, dat menschen met spelershartstochten eerder werkloos zijn dan andere lieden? Eerder lijkt ons het omgekeerde het geval, n.l. dat menschen, die op den rand van den honger leven gemakkelijker voor een kansspelletje te vinden zijn, dan degenen, die een min of meer verzekerd bestaan hebben. Wie nemen deel aan loterijen? In hoofdzaak zijn het de kleine luiden, voor wie het leven nooit eens iets I bijzonders heeft gebracht en die daarom eiken dag i hongerig de trekkingslij sten staan te bezien in de verwachting, dat het domme lot ze misschien nog eens gunstig zal zijn. We moeten niet te gauw en te hard oordeelen. Duizenden werkloozen worden geholpen, maar zóó en we erkennen, dat het moeilijk anders kan 1 dat ze niet van honger behoeven om te komen, maar zich ook niets kunnen permiteeren, dat hun het leven ook nog aantrekkelijk kan houden. De dapperen leven en vechten dóór, de zwakkeren, niet altijd de slechtsten, komen nu en dan in de verzoeking om het monotome van hun ellende te breken met het wagen van een kans „alles of i niets." I We kunnen ons zoo iets voorstellen, maar ver- dedigen natuurlijk niet. Broek op Langendijk. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Broek op Langendijk en. de daaronder ressorteerelnlde hulppostkantoren werd gedurende de maand November 1932 inge legd 8748.86 gulden terugbetaald 6054.22 gulden Het laatste door dat kantoor uitgegeven boek je draagt het nummer 1960. In Duitschland zullen Hindenburg Von Papen Von Sleicner Wei tevreden zijn over het verioop van de onderhandelingen met de partijen over de vorming van een parlementaire regeering. Na Hitier heeft ook prelaat Kaas van het Centrum de onmo gelijkheid moaten erkennen om een kabinet te vor men, dat steunt op een meerderheid in den Rijks dag. Als von Hindenburg nu straks van Papen weer belasten zal met het vormen van een presidentieel kabinet, dan kunnen alle daarbij betrokkenen hun handen wasschen in het water der politieke on schuld en zij kunnen den Rijksdag met te meer schijn van recht en reden negeere, nu ook de par tijen zelve hebben moeten erkennen, dat mét de volksvertegenwoordiging niet te regeeren valt. De eenige politieke belangstelling van het oogen blik gaat in Duitschland nog slechts uit naar het antwoord op de vraag, of het von Papen zal zijn, die zich zelf gaat opvolgen, dan wel of von Sleicher thans van achter de schermen te voorschijn zal treden om de verantwoordelijkheid te aanvaarden, die hij als de meest invloedrijke raadgever van den rijkspresident ook inderdaad op zich heeft geladen. De Europeesche crediteurstaten voelen zich zeer onaangenaam verrast door de nu afgekomen zeer besliste weigering der Ver. Staten om voor de in December vervallende betalingsverplichtingen op nieuw uitstel te verleenen. Men had er al zoo op gerekendWaar in alle landen enorme begroo- tingstekorten moeten worden gedekt, werkt deze nieuwe tegenvaller als een ware beproeving. Een „Non possumus" kunnen de betrokken staten moei lijk laten hooren, zoolang er nog zoo talrijke mil lioenen voor hun oorlogsbegrootingen beschikbaar blijken te hebben. Ook over degenen, die niet te betalen hebben als de neutrale staten is het besluit der regeering van de Ver. Staten van on- aangenamen aard, want het levert alweer onver wachte moeilijkheden op voor het zoo noodzakelijke economische herstel van de wereld. Te Londen overheerscht de meening, dat de zaak nog niet hopeloos staat. Een hernieuwd verzoek om uitstel van betaling, zoo redeneert men er, moet in Washington wel beter begrip vestigen omtrent de groote financieele en economische moeilijkheden van Europa. Trotzki, de uit RUsland verbannen leider van de groote communistische omwenteling, herneemt den laatsten tijd zijn activiteit, na jaren als een ver geten burger op een klein Tursch eiland te hebben geleefd. Hij heeft toestemming gekregen om in Denemarken eenige lezingen te komen houden en heeft op zijn reis er heen enkele landen moeten doortrekken, waar vopr zijn persoon een levendige belangstelling werd getoond. In Denemarken sprak Trotzki heel sympathiek over Stalin, den man, die hem uit Rusland dreef. Bereidt hij zijn terugkeer in het vaderland voor? Nieuwstijdingen Prinses Juliana vertelt «ver het werk van het Nationaal crisiscomité. Drie millioen bijeengebracht in een jaar. ,.)Ik acht het een voorrecht mijn, groote vreugde en erkentelijkheid te kunnen uitspreken over de wijze waarop het crisiswerk allerwegen is aaim gevat en ontvangen. Uiteraard heb ik' het meeste contact met het Nationaal oomite, waarvan ik de vergaderingen zooveel mogelijk bijwoon en, van welks werkzaamheden ik geregeld op de hoog1 te wordt gehouden. Daarnaast heb ik echter ook wel een indruk gekregen van het voortreffelijke werk der plaatselijke comite's. Aldus leidde prinses Juliana eere-presidente v. het !Ni at ionaal Crisiscomite het gesprek in toen een redacteur van 'het Ned. Correspondentiebu reau ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van dat» omite een onderhoud had met de prinses en het dagelijksch bestuur van genoemde instel ling. Met groote erkentelijkheid, zoo vervolgde de prinses, kunnen wij terugzien ophet achter ons liggende jaar. Veel belangelooze medewerking is er geweest welke tot dankbaarheid noopt. Deze dankbaarheid gaat in het bijzonder uit naar de vele gevers in den 'lande die in 'geld of in taa- tura ons hebben geholpen. ZE ij beëindigde het onderhoud met het uitepre ken van den wensch dat het saamhoorigheidsge- voel, waaruit het Nationaal crisiscomite is ont staan in ons volk steeds sterker moge worden op» dat het comité wete, dat het zoowel door den moreelen als door den materieelen steun van het geheele Nederlandsche volk wordt gedragen. Handelsblad. Loonsverlagingen te Enschede. Op drie afdeelingen van de firma van Heek en CCo. te Enschede nl. de spinnerij „Kremersmaten de spinnerij „Noorderhagen" en de fijnwitweverij Transvaal te Enschede is een loonsverlaging aan gekondigd van 5 procent, ingaande 19 Dieoember en oen tweede verlaging van vijf procent ingaan de 1 Februari 1933. Op al deze afdeelingen wordt vier dagen per week gewerkt. Handelsblad Oudkarspel. Van de 166 prijzen der Ned. Herv. Vrouwen en Meisjesvereeniging te Oudkarspel zijn de na volgende nummers waarop ook een prijs gevallen is, nog niet afgehaald. Dp prijzen kunnen alsnog in ontvangst genomen worden aan de pastorie, liefst des morgens voor twaalven. Die nummers der loten zijn 1442 1401 1438 1494 1419 1398. Zuidscharwoudc. B ijde Dinsdagavond gehouden verkiezing v. gemachtigde in het kiescollege der Herv. Gem. alhier, werd geen meerderheid verkregen.. Her stemming moet plaats hebben tusschen de heeren A. Kist en A. Scholte. 'Zuidseharwouide. Die officieele opening van den nieuwen krui denierswinkel der coöperatie heeft a.s. Zaterdag middag twee uur plaats. Met den verkoop in den winkel wordt te 3.30 een aanvang gemaakt. De verkiezingen in België; winst voor de socialisten en de katholieken. De kabinetscrisis in Duitschland. Europa moet betalen! Trotzki herneemt zijn activiteit. Op Zondagmorgen hadden de verkiezingen plaats voor de volksvertegenwoordiging, welke vooral voor de liberalen een zeer teleurstellend verloop hebben genomen. De liberalen hebben de Kamerontbinding geforceerd, toen enkele maanden terug de gemeen teraadsverkiezingen voor hen, door luttele winsten hier en daar, schoone beloften schenen in te hou den, Eilacie, hoe is dat anders uitgevallen tot onge kende activiteit geprikkeld. Het katholieke volk is bovendien verontrust geworden door de omstandig heid, dat de liberalen met de socialisten een verbond zochten en te Antwerpen ook reeds gevormd heb ben dat de heropening van den schoolstrijd, te weten de onttrekking van subsidies aan het bijzon der onderwijs, tot basis had. Het gevolg van een en ander was, dat de katholieken eergisteren een onverwacht groot stembussucces hebben behaald, ten koste van de liberalen, maar óók van de anti-mili- tairistische en anti-Belgische Vlaamsche nationa listen. De liberalen hebben ook een aantal zetels verloren aan de socialisten. De katholieken blijven de sterkste fractie vormen in de Kamer met 80 of 81 zetels (oud 75); de socialisten keeren met 6 of 7 afgevaardigden méér terug, dan de 70 uit de ont bonden Kamer. De liberalen betalen het verkiezings gelag. Geen der partijen beschikt over een meerderheid zoodat weer een of andere coalitie gevormd moeten worden om tot een parlementair bestuur te gera ken. Die mislukte inbraak. Het roede licht verried Onze berichtgever te Purmerend meldt nader inzake de inbraak in het station aldaar: Door het slot van de poort te verbreken zijn de inbrekers aan de zuidzijde in een vierpersoons auto het perron opgereden. Met een looper hebben zij' de deur van het kantoor opengebroken. Daarna hebben zij de brandkast naar het perron gesleept, blijkbaar met het doel deze met de auto te vervoeren, ide be doeling was dan, het perronj aan de noordzijde te verlaten. t Een agent van politie had echter het roode achterlicht gezien toen de auto het perron op reed. Hij vond dit verdacht en haalde een collega Waarschijnlijk stond een der inbrekers op den uitkijk. Deze moet de politiebeambten ontdekt hebben. Hij waarschuwde dan zijn kameraad of kameraden die in allerijl daarop de vlucht saa- men met achterlating van de auto. Wij vernamen nog dat te Broek in Waterland twee personen zijn aangehouden die geen ombe kende zijn bij de politie te Amsterdam. Zij hebben ontkend. Handelsblad.

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2