Bij Ruwe Handen PURGL. Dooi 30 ct. INVENTARISATIE STAPELPRODUCTEN I DECEMBER 1932 HIJ KON T. Nieuwstijdingen Burgerlijke Stand de INVENTARISATIE VAN OP 1 DECEMBER AAN WEZIGE STAPELPRODUCTEN BIJ DE VERSCHIL LENDE TUINBOUWVEREENIGINGEN. BROEK OP LANGENDIJK. Inventarisatie van stapelproducten aanwezig bij de tuinbouwvereeniging „Groentecultuur." 1 December 1932. 2898900 kilogram gele kool. 1766500 kilogram deensche witte kool. 485200 kilogram roode kool. 660300 kilogram uien. 87800 kilogram peen. De voorraden waren 1 December 1931. 2882000 kilogram gele kool. 2277500 kilogram d'eensche witte kool. 1635500 kilogram roode kool. 554300 kilogram uien. 64100 kilogram peen. L. T. B. AFD. LANGEDIJK. 1 December 1932. 188 wagonsroode kool. 127 wagons gele kool. 301 wagons deensche witte kool. 46 wagons uien. 8 wagons peen. 674 wagons stapelproducten. 1 December 193L 333 wagons roode kool. 126 wagons gele kool. 280 wagons deensche witte kool. 44 wagons uien. 7 wagons peen. 790 wagons stapelproducten. OUDKARSPEL. Tuinbouwvereeniging „DE EENDRACHT.' 1 December 1932. 140 wagons roode- kool. 115 wagons gele kool. 240 wagons d'eensche witte kool. 26 wagons uien. 3.5 wagons peen. 524.5 wagons stapelproducten. 1 December I93L 299 wagons roode kool. 149 wagons gele kool. 289 wagons deensche witte kool. 27 wagons uien. 1.5 wagons peen. 765.5 wagons stapelproducten. Z uidscharwoude. P' s5SWKtsss> Tuinbouwvereeniging „Be Toekomst." 1 Dietembcr 1932. 67 wagons roode kool. .104 wagons gele kool. 86 wagons deensche witte kool. 20 wagons uien. 6 wagons peen. 283 wagons stapel producten. 1 December 1931. 139 wagons roode kool. 117 wagons gele kool. 91 wagons deensche witte kool. 26 wagons uien. 3 wagons peen. 376 wagons stapelproducten. Noordscharwoude. Tuinbouwvereeniging „Tuinbouwbelang.' 1 December 1932. 182 wagons roode kool. 150 wagons gele kool. 267 wagons deensche witte kool. 39 wagons uien. 6 wagons epen. 644 wagons stapelproducten. 1 December 1931. 235 wagons roode kool. 175 wagons gele kool. i 400 wagons deensche witte kool. 51.5 wagons uien. 12.5 wagons peen. wagons stapelproducten. ('n Zaterdagavondgrapje). Krelis Jansen had gevaren Om de Zuid, en om de Noord, Had gekampt met woeste baren Veel gezien en veel gehoord. Maar 't vet was van de ketel, Kreel zocht aan de wal een baan, En omdat ie mooi kon schrijven, Nam Jan Ellemaat hem aan 't Eerste werk, dat Jan hem opdroeg Was een kolfje naar Kreels hand. Jan zei, „Schrijf naar deze menschen, Maar gebruik goed je verstand. Vraag ze dringen om de centen, Niet te scherp, in deze tijd, Ben je zuinig op je klanten, En raak niet graag er ééntje kwijt. ,,'t Komt terecht, zei Kreel, ik kan dat, 'k Heb 't wel eens méér gedaan En vol ijver is de schrijver, Aan zijn maanbedrijf gegaan „Poosje later vroeg toen Janbaas Gaat 't, of zit je ergens mee?" „Nou, zei Kreel, 't woordje „schooier" Moet daar één o, in of twéé? Jachtopziener beschoten. In de Wassenaarsche duinen heeft een 26-ja- rige stroeper een schot gelost op den 35-jarigen jachtopziener E. .Klaster, nadat de man ook een schot had afgevuurd op den hond van den jachtopziener. Klaster was een aantal stroopers op het jacht terrein van den heer Pfins uit Wassenaar tegen gekomen. Nauwelijks zagen de stroopers den jachtopziener of ze sloegen op de vlucht. Dte hond van Klaster slaagde er na een korte achter volging in een der stroopers in zijn broek te pakken en hem vast te houden totdat de jacht opziener deze arrestatie kon voltooien. Nog voor dat Klaster echter bij den mas was, draaide een der vluchtende stroopers zich om en schoot met een revolver op den hond. Het dier werd even wel niet geraakt. Klaster kon dan ook den door den hond beetgepakten strooper arresteeren en hem naar het politiebureau in Wassenaar bren gen. In. den schietenden strooper had hij intus- schen een in de Wassenaarsche duinen bekende herkend, nl. een Hagenaar wonende in de Spaar- nestraat. Op verzoek van de Wassenaarsche politie werd deze man door de Haagsche politie in zijn wo ning aaneghouden. De revolver werd echter niet gevonden. De Hagenaar is naar het politiebureau te Wassenaar overgebracht en daar in arrest ge steld. De aanvankelijk gearresteerde strooper werd nadat proces verbaal tegen hem was op gemaakt wegens het loopen op verboden terrein op vrije voeten gesteld. Naderhand heeft de Haagsche politie de revol ver waarmede de aanslag op KI aster is geschied in een tuin van een andere woning dan waarin de gearresteerde in de Spaarnestad woonde, ge- vonden. (Handelsblad.) Raedtpraet. AUTOBUSDIENST OVER AFSLUITDIJK Aan de N.V. Algemeene Transport Onderneming te Utrecht, hebben Ged. Staten van Noord-Holland vergunning verl'eend voor een autobusdienst Alk maarSt. MaartensvlotbrugDe KooiVan Ewijck- sluisDen OeverLeeuwarden. Afwijzend is beschikt op een groot aantal aan vragen om vergunning tot het onderhouden van een autobusdienst van N.-Holland over den afsluitdijk naar Friesland. De afgewezen verzoeken zijn van J. Bonma, Mak- kum, voor een di'enst Alkmaar-Harlingen; W. Velt- man, Leeuwarden, voor een dienst Amsterdam-Hoorn -Den Oever-Leeuwarden; Kok en anderen te Oud karspel, fa. Keetman én Schoorl te Winkel, G. Bon Medemblik, voor een dienst Alkmaar-Leeuwar den en Sneek, Schagen-Leeuwarden en Sneek, Den Heider-Leeuwarden en Sneek, Medemblik-Leeuwar- den en Sneek; van de fa. Elema en Stollenga, Ma- rum, voor een dienst Amsterdam-Purmerend-Alk- maar-Den Oever-Groningen; van C. V. Waco, Hoorn, voor een dienst Hypolytushoef, Leeuwarden en Sneek; J. J. Capelle, Noordwijk aan Zee, voor een dienst Den Helder-Sneek en Schagen-Sneek; van H. J. en H. Naastepad, Anna Paulowna, een dienst Helder-Harlingenfa. Van der Zee en Groenhof, Sneek, voor een dienst Alkmaar-De Koi-Den Oever -Sneek. (Handelsblad) EEN GOEDE VANGST. Internationale oplichtersbende te Roterdam gepakt. De Rotterdamsche recherche is er-dezer dagen in geslaagd een complot van internationale zwende laars te ontmaskeren. Woensdag kwamen bij den handelaar G. aan de Botesloot twee mannen zeventien kilogram goud in plaatjes te koop aanbieden tegen den prijs van 1.35 gulden per gram. Zij zouden den volgenden dag terugkomen, maar lieten vijf monsterplaatjes achter. De handelaar dacht, dat het goud wel van dief stal afkomstig zou zijn en waarschuwde de politie. Twee inspecteurs zijn daarop Donderdagmoigen naar het pand van den handelaar gegaan, waarin zij zich verdekt opstelden, om de komst van de verkoopers af te wachten. Er kwamen inderdaad twee mannen, die echter niet dezelfden waien als degenen, die den vorigen dag waren geweest. Een van hen zeide, dat hij stuurman was van een Russisch schip, dat in de Rotterdamsche haven lag, aan boord waarvan zich het goud bevond, i Wanneer de handelaar op het voorstel wilde ingaan, zou de kapitein van het schip een half uur later het goud komen brengen in een verzegelden koffei De handelaar deelde echter mede, dath ij dan j toch eerst den inhoud van den koffer wilde inspec- - teeren en de plaatjes toetsen. De twee aanbieders van het goud zeiden echter dat, wanneer de zaak niet ineens tot stand kon komen, zij er verdei maar vanaf zagen. Reeds wilden zij den winkel weer verlaten, toen de inspecteurs ingrepen en de twee mannen arresteer den. Het bleek, dat er nog twee andere mannen buiten op den uitkijk stonden, die eveneens gearresteerd werden. De gearresteerden bleken te zijn de 21-jarige Curagaoer J. B., wonende te Rotterdam, de 46-jarige P2?LS\B- uit Brussel en de beiden die op den uitkijk hadden gestaan, de 18-jarige Oostenrijker J. G., en de 32-jarige Pool J. B. Toen men met deze vier arrestanten naar het Hoofdbureau ging, zag men op de Botersloot nog twee verdachte mannen loopen, van wie er een een koffer droeg. Ook dezen werden gegrepen en het bleken te zijn de 23-jarige Nederlander J. J. K. uit Rotterdam, en de 53-jarige Roemeen O. S. uit Parijs De zes mannen werdenn aar het Hoofdbureau gebracht, waar de koffer werd nagekeken. Daarin bevonden zich 20 K.G. koperen plaatjes, waaruit dus kwam vast te staan, dat een poging gedaan was tot oplichting. O. S. en S. B., beiden beruchte internationale op lichters, die in Parijs, Londen en Berlijn reeds zware straffen achter den rug hebben, zijn in arrest ge steld. De twee mannen, die op den uitkijk hadden ge staan, zijn door de politie aan den Vreemdelingen dienst overgegeven, die hen over de grens zal voe ren. De beide anderen werden in vrijheid gesteld. Het onderzoek wees uit, dat er nog drie hand langers onbekend zijn gebleven. Gebleken is, voorts, dat in het voorjaar door dit complot is getracht te Utrecht op dezelfde wijze een oplichting te plegen, welke mislukte. Wel is een jaar geleden op dezelfde wijze een oplichting te Bazel in Zwitserland gelukt. De Zwitsersche Justitie heeft hiervoor dan ook de uitlevering van S. B. gevraagd. Deze S. B., die internationaal bij de Justitie bekend staat als de .jparelgoochelaa'r" moet beschouwd worden als de hoofdman van het complot. (Berichten overgenomen uit het Handeslblad.) DE MOORD OP DEN SCHIEDAMSCHEN DIJK TE ROTTERDAM. In den nacht van Zaterdag 17 op Zondag 18 Sep tember van dit jaar is naar men zich zal her inneren in een pand aan den Schiedamschen dijk een vrouw, die bekend stond als „blonde Mien" ver moord gevonden. Het onderzoek in deze zaak wees uit, dat hier geen sprake was van een twist of een wraakneming en uit deze negatieve gegevens kon de politie de waarschijnlijk aannemen, aat de da der moest zijn e;n toevallige bezoeker van de vrouw De eenige aanwijzingen, waarover men beschikte waren een signalement, een imitatie briljant uit een ring of een dasspeld en een waschknijper. In den loop van het onderzoek bleek deze wascnknijper echter een belangrijk stuk. Onmiddellijk na de publicatie in de dagbladen meldden zien een paar verkoopsters van de Hema aan de Korte Hoogstraat bij de politie. Uit hetgeen deze meisjes wisten te vertellen bleek den heeren Kalkman en Grevelink, di het onderzoek leidden, dat op den bewusten Zaterdagavond twee mannen in de Hema waren gekomen. Een van hen beant woordde aan het in de dagbladen gepubliceerde sig nalement. De bezoekers waren beiden beschonken Zij spraken Duitsch met elkander maar Neaer- landsch met het personeel. De kleinste van de twee was bloothoofds de ander droeg een platte pet. De eerste hield men voor den dader. De meisjes hadden den indruk, dat de mannen Rijnschippers waren die wat aan het passagieren waren. Ze wis ten niet hoe de kleinste heette, maar wel hadden zij gehoord, dat de ander met Hans of Hannes werd aangesproken. De kleinste had een paar pakjes bij zich. Hij kocht een dozijn waschknijpers en die liet hij bij de andere pakjes pakken in een bruin pa pier. De waschknijpers die in de Hema werden ge kocht, zijn van hetazelfde model als die welke in het pand is gevonden. De beide mannen hebben nog een speelgoedauto- tje gekocht dat zij aan een touwtje achter zich aansleepten door het magazijn. Ook hebben zij zich met het autotje achter zich aan in de Hoogstraat vertoond. Zij waren daar namelijk gesignaleerd door stoepiers, menschen die het publiek daat voorbij hun winkels gaat. aanbeveelt binnen te treden. De ze getuigen, die de mannen eveneens voor Rijnschip pers houden, hebben hen den Dijk op zien gaan. Het gelukte niet deze mannen te vinden. De rechercheur Zandbergen van de Centrale Re cherche ging verder op den zoek. Op den Schiedam schen Dijk kwam hij van een buffetjuffrouw te we ten, dat zij mannen met een autotje had gezien, zij waren geen Rijnschippers, maar Duitsche matrozen die hadden gemonsterd op een Duitsch schip dat naar Buenos Ayras ging. Daar Argentinië niet uit levert en het schip geen andere haven zou aan doen kon de politieslechts afwachten op den te rugkeer. Het eenige gevaar was dat de Duitsche matrozen zouden deserteeren Daarom was het van belang dat zij niets van de verdenking zouden vermmoeden. De politie die de pers volledig inlichtte, verzocht daar om geen publicaties voor de arrestaties was geschied. Donderdagavond om acht uur s het Duitsche schip waarop de vermoedelijke dader van den moord zich bevond, te IJmuiden binnengevallen. Zoodra het schip in de sluis lag, begaven inspecteur Kalkman en de rechercheur Zandbergen zich aan boord, waar zij onmiddellijk alle medewerking kregen van den Voor den gezagvoerder was nu pas een raadsel, dat hem deze reis had bezig gehouden, opgelost. De ree- derij nl. had de oorspronkelijke bestemming van het schip Antwerpen zonder verdere opgave van re denen gewijzigd en gedurende de thuisreis had de reederij gevraagd om het juiste uur van aankomst wat anders nooit gebeurde. De politiemannen hebben den kapitein verteld, waar al die bijzondere maatre gelen voor dienden, en daarop kregen zij de volledige medewerking van den gezagvoerder. Na eenigen tijd vond men den matroos Hans, aan wien gevraagd werd met wien hij den laatsten avond in Rotterdam had gepassagierd. Dat bleek te zijn een twintigjarige matroos uit Hamburg, die nog aan boord was. Zonder pozien werd deze matroos ontboden in de hut van den kapitein en daar vroeg men hem waar hij den laten avond in Rotterdam was geweest. De man gaf toe in de Hema te zijn geweest met zijn vriend. Later op den avond is hij zijn vriend kwijt geraakt maar wat er verder is gebeurd, herinnerde hij zich niet meer. Een noderzoek in een kastje in de hut van den matroos bracht een donkerblauw colbertcostuum aan het licht en eenige waschknijpers, overeenko mende met het model dat op de kamer van de vrouw is gevonden. Ook vond men een paarschoe- nen van den verhuurder van de kamer van de vrouw De matroos weet ach niets meêr te herinneren naar hij zegt. Hij weet ook niet, of hij dien avond met een vrouw is uit geweest. Er is nog gebleken dat hij in een cafe zijn tasch is kwijtgeraakt. Zijn vriend Hans heeft die mee naar boord genomen. Getuigen hebben verklaard, dat de man met wien Blonde Mien het laatst is gezien, blootshoofds was. In de hoofdstad zijn de politiemannen met een boot van de rivierpolitie met hun arrestant van boord gegaan. De matroos is daar naar het hoofd- gen met den eersten trein naardo-na.hkfbeiBr.eg bureau van politie overgebracht en gistermorgen met den eersten trein naar Rotterdam vervoerd, waar hij is opgesloten in het bureau van de Groote Pauwensteeg, waar gistermorgen een vrij groote menigte nieuwsgierigen voor het bureau stond te wachten. Naar alle waarschijnlijkheid hadden de bewoners van de wijk elkander reeds verteld, dat toen de overkomst van den verdachte zou gebeuren. AANGEREDEN DOOR EEN AUTO. Donderdagavond reed op den Dordtschen Dijk, onder de gemeente Gorinchem nabij Schelluinen, de ruim 57-jarige J. v. d. Dool uit Schelluinen, die te Gorkum bij de gemeentereiniging werkzaam is, met zijn rijwiel naar zijn woning. Hij werd achterop gereden door een personenauto bestuurd door den heer J. Busé uit Hardinxveld, die nadat hij voor een autobus van gebr. Verschoor was uitgeweken den wielrijder heeft aan gereden. V. d. Dool die bewusteloos was, is direct per bus van gebr. Ver schoor naar het ziekenhuis te Gorkum vervoerd, en zonder bij kennis te zijn gekomen hedenmorgen aan een hersenschudding overleden. (Ingeschreven over de maand November 1932.) Gemeente OUDKARSPEL. Geboren: ornelis zoon van Cornells Kaag en Trijntje Schouten. Klasina Johanna, dochter van Johannes Stoop en Elisabeth Goudsblom. Overleden: Truus Kamp, 16 jaar, dochter van Pie- ter Kamp en Catharina Overtoom (Overleden te Bemmel.) Antje Keizer, 64 jaar, ecthgenoote van Jacob Timmerman. Cornells Kooy, 86 jaar, we duwnaar van Aaltje Kramer. Ondertrouwd: Gerrit Keuken te Nieuwe Niedorp en Grietje Borst. Getrouwd: Willem Luyting te Zuidscharwoude en Nellie Hendrina Vos van Zon. Machiel Ooyevaar te Noordscharwoude en Petronella Quax. Loop der bevolking: Ingekomen S. Stam van Koedijk naar A 192. D. Nap van Amsterdam naar Spoorstraat A 29. Vertrokken: T. van der Molen naar Amsterdam. Lepelstraat 20c. N. H. Vos van Zon naar Zuid scharwoude B 101, M. J. Maars naar Noordschar woude A 125. J. Keizer en gezin naar Noordschar woude A 126. A. Bakker naar Barsingerhorn. P. Quax naar Noordscharwoude Gaspad. M. Vis ser en gezin naar Amsterdam le Oosterparkstraat 92. H. Roos en gezin naar den Helder, Spoor- gracht 30. H. Stenneberg en gezin naar Sint Pancras, Dorpsstraat 215. Gemeente ZUIDSCHARWOUDE. Cornells zoon van Antonuis Kaag en Emma Dek ker. Dieuwertje Guurtruida dochter van Dirk Krap en Marie Kliffen. Arie Jan, zoon van Cornelis Kout en Antje Zijp. Overleden: Antje Zeeman, oud 80 jaar, weduwe van Klaas Hart. Anna Maria Wahlen, oud 78 jaar, gehuwd met Hendrik Horio. Trijntje Kist oud 47 jaar, gehuwd met Pieter Kramer. Gerouwd: Jacob van Tuin en Anna de Boer. Ondertrouwd: Dirk Goed en IJtje Engel. Gemeente BROEK OP LANGENDIJK. Geboren: Jannetje, dochter van D. Bakker en van M. Glas. Weintje, dochter van J. Glas en van G. Slot. Maartje, dochter van K. Visser en van A. Wagenaar. Cornelis, zoon van C. J. van den Berg en van G. Schouten. Overleden: Cornelis Kostelijk, oud 83 jaren, we duwnaar van M. Koedijk. Ondertrouwd en Getrouwd: geene. Ingekomen en vertrokken personen: Ingekomen: A. Verheus, zondier beroep van Alk maar. B. Bakker, dienstbode van Alkmaar. M. Huibers, dienstbode van Rheden. Vertrokken: S. H. Hoekstra met dochter huishoud ster naar Diemen. J. Baler arbeider naar Alk maar. Gemeente SINT PANCRAS. Geboren en Gehuwd: geene. Overleden: Jantje Groen, 66 jaren, echtgencote van Jacob Groot, eerder weduwe van Simon Sterk. Hubert Kou wen 51 jaren, gehuwd met Marina Remmers. Loop der bevolking: Ingekomen personen: Arie Huibers en gezin van Koedijk. Grietje Koning van Renkum. Hen drik Stenneberg en gezin van Oudkarspel. Geer tje Mijts, gehuwd met Hark Kloosterboer van Noord scharwoude. Grietje Stam van Koedijk. Vertrokken personen: Pieter Wagenaar Cz. naar Heiloo. Aafje Kromhout d. b. naar Alkmaar. Hendrik den Hartigh en gezin naar Medemblik. Gemeente Sint Maarten. Borst en Ciatharina Meereboer. Antje Maria dochter van Klaas Nottelman en Kornelia Doorn Jan, zoon van Johannes de Geus en Aaltje Korf Hjelke, dochter van Clornelis Meiiles en Trijntje Gjaltema. Gehuwd: Johannes Lentz, oud 28 jaren en Teetje de Geus oud 26 jaren. Nicolaas Duin. oud 26 jaren en Frederika Geertruida Mulder oud 22 jaren. Overleden: Antje Jonker, oud 61 jaren, echt- genoote van Abraham Nottelman. Grietjle Wildeboer ou,d 54 jaren, echtgenoota van Jan i

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 5