Officiëele opening van den nieuwen winkel der Coöperatie „Nieuw Leven" U.A. te Zuid- Scharwoude. N. H. CINEMA Uit den Omtrek i Radio Programma's WOENSDAG 7 DECEMBER. HILVERSUM, V. A. R. A.: V.m. 8.00 Gr .muziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven 12.00 De Notenkrakers 1.45 Verzorging zender 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 Voor de kinderen 5.30 Vara-Balalaika-orkest 6.00 Zenderwisseling 6.01 De Notenkrakers 6.30 Radio Volks Universiteit 7.00 Actueel allerlei uit de arbeidersbeweging 7.20 De Flierefluiters 7.55 Herhaling S.O.S.-berichten 8.00 De Vakbeweging 8.20 Vara-orkest 9.00 Toreador Armando Esteban Hareter vertelt van zijn belevenissen in Mexico 10.00 Vaz Dias 10.10 Orgelspel 10.40 Var-klein-orkest 11.00 Gramo- foonmuziek 12.00 Tijdsein en sluiting. HUIZEN, N. C. R. V.: V.m. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Gr.muziek 10.00 Het Ncrv-Da- meskoor 10.30 Morgendienst 11.00 Harmonium bespeling 12.00 Politieberichten 12.15 Middag concert 2.00 Vergadering der Vereeniging „Het Hoogeland" 4.00 Lezen van Chr. Lectuur 4.30 Verzorgen zender 5.00 Kinderuurtje 6.00 Kin derzang 6.30 Cursus Engelsch voor beginners 7.00 Onderwijsfonds voor de Binnenvaart 7.30 Po litieberichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 Uitzending uit de Ned. Herv. te Doorn 10.00 Vaz Dias 10.1' Kwintet —11.15 Gramofoonmuziek. DONDERDAG 8 DECEMBER. HILVERSUM, A. V. R. O.: V.m. 8.00 Tijdsein 8.01 Gramofoonmuziek 10.00 Tijdsein 10.01 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10.30 Solisten concert 11.00 Kook en bakpraatje 11.30 Vervolg solistenconcert 12.00 Tijdsein 12.01 Lunchconcert 2.00 Halfuur voor de vrouw 2.30 Gr.muziek 3.00 Naaicursus 3.45 Gr.muziek 64.00 ziekenuurtje 5.00 Het Avro-klein-orkest 6.30 Sportpraatje 7.00 Avro-klein-orkest 7.30 Engelsche les voor gevorderden 8.00 Tijdsein 8.01 Vaz Dias 8.05 Gramofoonmuziek 8.15 Aan sluiting met het Concertgebouw te Amsterdam in de pauze Radiotooneel „De appelen van de Atalanta" 10.15 AVRO-Radiotooneel 10.30 Gr.muziek 10.45 Kovacs Lajos 11.00 Vaz Dias 11.05 Kovacs Lajos 12.00 Tijdsein. HUIZEN, K. R. O.: V.m. 8.00 Morgenconcert 11.00 Twaalf Marialiederen 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.00 Politieberichten 12.15 Het Voor niet busrechthouders bestaat alleen gele genheid tot afhalen van correspondentie op den Isten Kerstdag en den Nieuwjaarsdag van 9:15— 9.30 uur. Op 31 December 1932 (oudejaarsdag) zijn de kan toren voor den zegelverkoop opengesteld tot 18 uur. Bezorg Nieuwjaarscorrespondentie vroegtijdig ter post. mag zijn dat prachtige resultaten zullen wor lederen dag heb ik er mij in verheugd, te den verkregen. Tie coöperatieve wegen beslaan zien, hoe het gebouw steeds meer zijn voltooi- niet alleen den Langendijk maar breiden zich steeds verder uit in he ff belang der algemeene HUIZEN, N. C. R.V.: V.m. 10.00 Gr.muziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gr.muziek 2.00 Cur sus fraaie handwerken 3.00 Vrouwenhalfuurtje 3.30 Verzorging zender 4.00 Bijbellezing 5.00 Louis Bogtman, bariton 5.45 H. J. Steinvoort 6.15 N. Schenkman 6.45 Cursus knippen en stof- versieren 7.00 Wat er op de wereld gebeurt 7.30 Politieberichten 7.45 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau 8.00 „Diemer Harmonie" 9.00 A. J. Drewes 9.30 Het uurtje dat ge niet moogt overslaan 10.30 Vaz Dias 10.40 Bespeling orgel Ncrv. Aanstaande week valt er weder te genieten van mooie films bij de Te vorige week bereikte ons een vriendelijke brief, een uitnoodiging bevattende om de offi- cieele opening van het nieuwe gebouw van de Ctooperatie „Nieuw Leven" U.A. bij te wonen op Zaterdag jl. Natuurlijk lieten wij niet na aan deze uitnoo diging gevolg te geven, en waren om 2 uur aan wezig. tV ij vonden het echter zeer jammer niet tot aan het einde te kunnen blijven, maar an dere zaken noopten tot vertrek. Bij ons binnenkomen worden wij verwelkomd door den heer Mammen, den bedrijfsleider, voor wien het zeker in de eerste plaats een glorie dag moet zijn geweest, omdat zijn leven en stre ven zijn gewijd aan de verdere ontwikkeling en bloei van de coöperatie „Nieuw Leven.,' Het is een stuk levenswerk van hem. Boven in de receptiezaal worden wij begroet door den voorzitter den heer Js. Glas, wien de j trotsch op het gelaat staat te lezen, dat de coo- peratie dezen gloriedag in tijden van druk, mag 1 beleven. En die trotsch mag rechtmatig heeten, vooral wanneer we zien de talr--ke bloemstukken, die 1 uit groote belangstelling en meeleven! met dit 1 heugelijk gebeuren voor de coöperatie zijn ge- I zonden. Ife lezers staan ons toe dat wij de namen noe- men van hen, die zich uitten in de taal der bloemen. Firma Holtkamp, Zaandam, Clooperatie te Alk maar, Le Handelskamer, Jhr. van Spengler, bur gemeester der gemeente Zuidscharwoude, Gebrs. i Zijp, de uitvoerders van het' schilderwerk, N. Timmerman, meelhandel, Sint Pancras, Gebrs. Kaal, meelf. Holland, agent J. Koster te i Bergen, garage Minnesma te Sint' Pancras, G. Bos, meelhandel Noordscharwoude, Barneveld te Schagen, A. Zuidscherwoude, uitvoerder vaiv 't timmerwerk, fa. Q. W. Keijsper in kaas en bo- I ter te Alkmaar, C|. de Geus, uitvoerder van het waarin plaats zal zijn voor '31 passagiers. Men rekent ook op een "druk! verkeer van toeristen,'. Onze voetbalenthousiasten hebben Zpndag weer een gloriedag beleefd. Het Nederlandsche elftal sloeg de Buitsehers in dusseldorf met 2-0 Vanuit ons land zijn vier extratreinen met Ne derlandsche enthousiastelingen, de grens over ge trokken om het Dusseldorfsche festijln bij te wonen. Er waren daar ook talrijke autobussen verzameld, het totaal aan Nederlandsche belang stellenden werd op 10.000 geschat. Qri...... Ach, neefn, laten we het over wat anders hebben In Amsterdam zal een machtig sportpaleis worden gebouwd met vaste wielerbaan en ijs baan. Vijftienduizend menschen kunnen een plaatsje vinde|n. Ontwerper is de heer J. Wils, de architect die ook het stadion bouwde. Naast dit serieuse plan worden ook andere ontwerpen gelanceerd maar die zijta lang niet alle 18-:ka- raats. Een mekeer in den, Haag geeft al vast lootjes Uit ad 3.50 voor een in de residentie te bouwen sportpaleis. Dat alles is het effect van den Zesdaagsche i'n Amsterdam, waar tiendui zenden sportmaniakken hun dure guldens in de zakken aer twee Dnitsche ondernemers hebben gestort. Nauwelijks was de inkt droog met welke we hierboven schreven over het verbijsterende aantal verkersongelukken in ons land, of we werden weer opgeschrikt over de mare over een erfastig autobusongeluk onder Muiden. De militairen uit Amersfoort maken voor het genieten van hun Zondagspermissie gaarne gebruik van autobussen met welke ze goedkoop heen en weer naar Am sterdam kunnen. Een dezer bussent is Maandag moregn op den geasfalteerden weg! onder Mui- De coöperatie van Winkel welkom. Ook zij streeft er steeds naar verbetering te krijgen in ons maatschappelijk leven. Wij kennen die coope- peratie al jaren, en hopen dat Winkel steeds zal voortgaan op den weg, zooals wij het ook wen- schen te doen. De coöperatie van den Helder is zoo welwil lend geweest ons persoonlijk te komen felici- teeren. Ik dank die coöperatie dat zij mede bezig is aan het optrekken van het gebouw de rinter- nationale coöperatie. Welkom ook u, meneer van Leersum, notaris te Winkel. Bij de oprichting* hebt u ons bijge staan in vele dingen waar wij niets van wisten. Ik dank u voor uw tegenwoordig zijn. En dan de uitvoerders van het werk. Dien heer Rutsen, die het toezicht op het werk had, wenschen wij hartelijk te danken voor zijn ijver en voor zijn trouwe komst om te zien hoe of het werk vorderde. Ik geloof dat Butsen eer van zijn werk heeft. Het ziet er magnifiek uit. De aflevering is zeer naar ons genoegen. Ik dank u voor wat u gedaan hebt en wensch u in uw verdere werk veel geluk toe. De heer Zuidscherwoude, de uitvoerder van het timmerwerk heeft zijn beste krachten ge geven voor het goed inrichten) van het nieuwe gebouw, met medewerking van het bestuur, den bedrijfsleider en den heer Butsen. Ik dank hem voor de keurige uitvoering van het werk. Metselaar de Geus dank voor de coulante af levering. Het spijt ons dat de bouw wat te lang ge duurd heeft, maar de uitvoering is er daarom niet slechter om. Schilder Zijp heeft magnifiek werk' geleverd Ik hoop dat hij op dezen weg zal voortgaan, want wie goed werk levert kan altijd terug komen. Tot onzen spijt kan de Handelskamer niet ver tegenwoordigd zijn. In Botterdam hebben wij aan het nieuwe ge bouw kunnen zien, dat er met goede behartiging van zaken veel tot stand kan worden gebracht. En hu de Pers. Ik kan niet nalaten ook haar welkom te heeten op dezen gewichtigen dag. Altijd stond zij klaar om op onze vergaderingen tegenwoordig te zijn. De Pers wofdt wel eens veroordeeld, maar over het algemeen zijn wij blij met de krant wanneer het verslag van onze vergadering er in stond. Ik' hoop dat zij nog menigmaal bij ons op visite mag zijn, voor het maken van een verslag. Ook hebben wij uitgeuoodigd den Personeel raad, omdat wij met het personeel op gemeen- voet samenwerken. Het bestuur personeelraad metselwerk, H. Oud, vrachtschipper, Jb. But- MINUI sen architect, Coöperatie den Helder, Firma de j meende er goed aan te doen Vries Alkmaar, uitvoerders van de centrale ver- in het leven te roepen om gemeenschappelijk ver waJ™ng- beteringen in het leven te kunnen roepen. Ik Behalve dan nog de bloemstukben en schilder- j hoop dat onze samenwerking mag leiden tot nog stukken die in den loop van den avond werden grooteren bloei van de coöperatieve beweging. bezorgd. W ij zullen de andere officieel geneodigden niet noemen, omdat deze door den voorz. in zijn openingsrede allen afzonderlijk welkom ge heet en worden. Te ongeveer half drie trekt de voorzitter aller Thans wil ik een woord richten tot onzen achten heer Mammen. En dat doe ik mede uit groote waardeering voor het door hem ver richtte werk. Zichtbaar bewogen zegt voorz., dat hij hoopt den heer Mammen en zijn echtgenoote nog lang aandacht tot zich voor het uitspreken van zijn I hier vertegenwoordigd te zien. openingsrede. Hij doet dit ongeveer als volgt: Lames en Heeren, Namens het Bestuur van de coöperatie „Nieuw Leven" heet ik u allen hartelijk welkom op de zen voor ons zoo gewichtigen dag. Bij de opening van den nieuwen winkel is het voor ons een groote dag, maar voor de coöpe ratie in het bijzonder. Hartelijk welkom op de-r ze bijeenkomst. In zeer korte trekken zal ik het beloop van onze coöperatie nagaan, en er is de 12 jaren van ons bestaan al zeer veel veranderd. Le bakkerij werd tweemaal van een nieuwen oven voorzien. Wij bouwden het eene jaar dit het andere jaar dat, eu het slot is thans onze nieuwe winkel. En daar zijn wij trotsch op. Van harte hoop ik dat. het het bestuur mag gelukken met me dewerking van de leden de coöperatie groot te Van harte welkom heet ik den 'burgemeester, die gehoor heeft gegeven aan onzen oproep. Het mag voor de gemeente Zuidscharwoude een aanwinst worden genoemd de bouw van dezen prachtigen winkel. Maar niet alleen omdat wij hier bouwen, maar het is mooi voor de gemeente den geslipt, en gekanteld. Twee Amsterdamsche i wanneer met weet dat wij met ongeveer 15 miliciens kwamen daarbij om het leven. Er zijn i man personeel werken waarvan drie vierde deel ook nog enkele gewonden. in de gemeente Zuidscharwoude woonachtig is. Per week betalen wij ongeveer 400 gulden ar- SINT PANCRAS. De zuivere opbrengst van de op 24 en 25 November gehouden bazaar der dameskrans „Bidt en werkt bedroeg 275 gulden. Het geld is inmiddels verzonden aan de verschil lende zendingscorporaties. Plaatselijk Nieuws BROEK OP LANGENDIJK. Openstelling van het Post-, Telegraaf- en Tele foonkantoor te Broek op Langendijk en de hulp kantoren Oudkarspel, Noordscharwoude, Zuldschar Uw toezicht is van dien aard, dat wij steeds met groote voldoening hebben gadegesla gen. Ik dank u daar hartelijk voor. (Applaus.) Aanwezigen, hiermede ben Ik aan het einde van mijn rede gekomen. Als iemand voor een zaak werkt maakt hij fouten. Maa rwanneer hij niets doet, maakt hij zijn geheele leven een fout Onze nieuwe winkel is van dien aard dat wij er trotsch op mogen zijn. De bakkerij bestaat nu 12 jaar en hebben wij daarin de nieuwste ma chines aangebracht. .Wij hebben een nieuw ma gazijn voor ons brood en een nieuw pakhuis voor het meel. Thans hebben wij een nieuwen winkel gekregen met kantoor en centrale verwarming. Wij hebben ons best gedaan alles zoo goed mo gelijk voor elkaar te krijgen. Van harte hoop ik dat het ons gegeven mag zijn, nog vele jaren een aangename taak te vervullen in het gemeen schappelijk leven. Hiermede verklaar ik onzen nieuwen winkel voor geopend. (Applaus. Het woord wordt gevraagd door Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester van Zuidscharwou de, die in de eerste plaats dank wenscht te zeggen voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken en zou hij ongaarne de gelegenheid voorbij hebben laten gaan, van zijn belangstel ling te doen blijken in de verrijzenis van dit nieuwe gebouw. Ik wensch daarvoor aan 'het bestuur een op rechte eflicitatie te richten. Van den beginne af beidsloon uit, zoodat "daarvan 300 gulden in de j hel, ik veel belangstelling gehad in den verbouw gemeente blijft. Laar zijn wijl trotsch op. Ein als burgemeester en als buurman. Ik onderschrijf volkomen de woorden dat wij er trotsch op mogen zijn dat dit gebouw in on- ook de gemeente kan dat zijn, omdat wij steeds zoo doorgaan. Ik hoop dat de burgemeester het met ons mag beleven, dat wij voor de verdere jaren te klein zullen zijn. Welkom de heeren van de commissie van 9, zooals wij het uitdrukken op onze vergaderingen Dit zijn de heeren K.. Zeeman, T. Kostelijk, Jb. Zomer, S. Kramer, 'J A. Nouwen, F. Mammen en wijlen de heer Cj. Paarlberg. ze gemeente is verrezen. Het is eèn sieraad voor de gemeente Zuidscharwoude. De crisis ten spijt heeft men niet geaarzeld te besluiten tot de zen nieuwbouw. Ik heb kunnen gadeslaan dat eman, T. Kostelijk, Jb. j aan het vorige oude gebouw gedaan werd wat Buishand, P. Zeeman, j er te doen viel. En dan kan de gemeente ook nu gemeente toejuichen dat dit gebouw is verrezen. Naast de T - voortvarendheid om te besluiten tot nieuwbouw ik wensch deze heeren dank te zeggen voor spreekt hieruit hoop en vertrouwen in de toe- - I komst. Dit getuigt van durf en ik wensch hun hulp en bijstand van de oprichting van on ze coöperatie. Zij hebben ons in staat gesteld (ppnieuw te beginnen. Ik wil niet aan het"verle den herinneren, maar het was op de puinhoopen woude en Sint Pancras op den lsten en 2den Kerst- van de oude coöperatie dat men weder moest beginnen. Diaarvoor onzen welgemeenden harte lijker dank. Ook de coöperatie van Alkmaai rwelkom en dank voor haar tegenwoordigheid. Van harte hoepn wij dat de samenwerking van dien aard dag en den Nieuwjaarsdag. Op den lsten en 2den Kerstdag en den Nieuw jaarsdag zijn de kantoren opengesteld als op Zon dagen. Op den 2den Kerstdag zal 's morgens een brieven en pakketpostbestelling plaats vinden. van harte toe dat die durf in de toekomst ge zegend zal worden. U, mijnheer de voorzitter, hebt een krachtigen stoot gegeven tot dezen nieuwbouw, daarbij gesteund door uw medebe stuursleden. Maar de grootste steun is toch wel geweest de heer Mammen. U hebt u daarbij laten leiden door de goede inzichten van uw bedrijfsleider. Hij toch heeft steeds voorgestaan den groei en bloe ivan de coöperatie. ing naderde. Het is een fraai gebouw geworden en breng ik daarvoor gaarne hulde aan den bouw meester Butsen. Het is eenig in Zuidschar- woude. Ook had ik gehoopt, ik mag het wel zeggen, den heer P. Zeeman hier te zien. Maar wij al len weten het, dat zijn gezondheidstoestand dit moeilijk toelaat. Gaarne had ik' hem nog eens de hand gedrukt als iemand, die krachtig heeft medegewerkt aan de belangen van de gemeente en den bloei van de coöperatie. Gaarne herhaal ik mijn gelukwenschen en wensch u toe dat u en uwe bestuursleden getui gen moge zijn van den verderen groei en bloei der coöperatie. De voorz. antwoordt dat het hem genoegen doet, dat zulke vriendelijke woorden worden ge uit. Wij zijn blij u hier tegenwoordig te zien als burgemeester en als buurman. Indachtig aan het spreekwoord dat een goede buur beter is dan een verre vriend, hoopt spP. dat men steeds goede buren zal 'blijven tot in lengte van jaren. Dan wordt aangeboden namens het personeel een „Stilleven," De voorz. zegt dat het bestuur verheugd is met het personeel o peen goeden voet te leven, hetgeen zeker blijkt uit dit geschenk. Hartelijk dank aan het personeel dat met zooveel lust en ijver in deze zaak aan het werk is. Wij zullen als bestuurderen er steeds naar te trachten de loonen op' peil te houden. Tot mijn groote spijt heb ik bij de opening onzen oud-voorzitter den heer P;. Zeeman ver geten te noemen. Ik hoop dat men het mij niet ten kwade zal duiden. Al verschillen wij veel van meening, toch mag ik niet nalaten den heer Zeeman dank te brengen voor het vele werk dat hij in het belang der coöperatie heeft verricht. Zijn ideaal was ook altijd vooruit altijd vooruit Van harte hoop ik dat de heer Zeeman weer. eens aanwezig mag zijn. Van harte dank ik hem nog maals voor het verrichtte werk in de coöperatieve beweging. r Hierna wordt het woord gevoerd door den heer T. Kostelijk van Heiloo. Voorzitter, Bestuur, en Bedrijfsleider. Deze namen, deze omlijsting wil ik thans al leen noemen. Van harte geluk gewenscht met, het nieuwe gebouw. Het zijn maar enkele woorden, maar ze wor den door mij zoo sterk geuit, dat ik er niet meer aan behoef toe te voegen. En hoe dan nu mijn indrukken zijn? Ze zijn legio. r Ik ben op de fiets langs den dijk naar hier gekomen. Ik ben gegaan langs het Kerkepad, ik kwam in mijn geboorteplaats bij de Krom me Brug. En al ben .je ook nog zooveel jaren daaruit weg, men keert terug, en de geboorte plaats blijft. Tot mijn groote vreugde is in mijn geboorteplaats de coöperatie verrezen. In korte trekken is door u het gedane werk genoemd. Maar er is ontzaglijk veel gebeurd. Met de meeste leden van het tegenwoordige bestuur ben ik niet bekend. Dpor ons mag veel gedaan zijn, maar het is peuterig vergeleken bij dit. Maar wij zijn begon nen onder moeilijke omstandigheden. Toen dan besloten was tot voortzetting der coöperatie, zag ik in het hooge schuurte laat, zeer laat, een lichtje, en dan wist ik dat daar de heer Mammen aan het werk was. Niet een, maar vele, vele avonden. Het bestuur' heeft Mammen trouw terzijde gestaan, maar wanneer we den heer Mammen niet als bedrijfsleider zouden hebben gehad, had de coöperatie nooit zoo'n vlucht! gennomen als thans hè^, geval is. Zoo wordt men op het oogenblik door zijn in drukken overweldigd. Ontzaglijk veel gaat er in mij om. Ik ben er trotsch op dat jullie dit hebben weten te verkrijgen. Ik acht het een voorrecht "deze woorden te hebben kunnen spreken. Bestuur en bedrijfsleider van harte geluk. De voorz. dankt voor deze vriendelijke woor den. Het woord wordt dan gevoerd door den ver tegenwoordiger der coöperatie te Alkmaar, die namens Alkmaar feliciteert met de opening van dit nieuwe gebouw. Van harte hopen wij dat het een hecht en sterk pand zal zijn en een symbool zij voor kleine coöperaties. Dit gebouw is een daad van je welste. Wij moeten erkennen dat de kapitalistische maatschappij heeft gefaald en niets teweeg heeft gebracht. Wij moeten in de richting van de coö peratie met planmatige productie. Thans hebben wij eenige maanden samenge werkt, en van harte hoop ik dat de band die ons bindt zoo sterk zal blijken te zijn als de ijzeren binten waarop dit gebouw rust, Ook hier ontvangt de spreker den dank des voorzitters. W ijkonden niet langer aanwezig zijn, omdat wij naar elders werden geroepen. Des avonds brachten wij een bezoek aan de nieuwe zaak om het interieur nauwkeuriger op te nemen, en zooals wij dat van den heer Mammen gewoon zijn, werden wij allervriendelijkst ont vangen. Over onze opgedane indrukken vertellen wij in ons volgend nummer. Thans volgt eene beschrijving van het ge bouw, door den heer J. Rutsen, architect en ge meente-opzichter ontworpen. Het gebouw is opgetrokken van roode boom schorssteen en met verdiepte, donkere voeg be werkt. Bje pui onder den luifel is uitgevoerd

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2