Kameroverzicht West-Friesche gedachten in het West-Friesch dialect Radio Programma's VRIJDAG 16 DECEMBER. HILVERSUM, A. V. R. O.: 12.00 Tijdsein 12.01 Kovacs Lajos en zijn orkest 2.00 Gramofoonmu ziek 3.00 Aansluiting met hotel „Atlanta" te Rot terdam 4.00 Sluiting. HILVERSUM, V. A. R. A.: V.m. 8.00 Gramofoon- muziek 10115 Gramofoonmuziek 11.10 Onze keuken 11.40 Janny van Oogen draagt voor: 12.00 Sluiting. 4.00 Vara-klein-orkest 4.50 Na schooltijd 5.30 Orgelspel 6.00 Zenderwisseling 6.01 Gramofoonmuziek 6.15 Vara-Orkest 7.00 Causerie door J. Valkhoff 7.20 De Fliereflui ters 8.00 Sluiting 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM, V. P. R. O.: 10.00 Morgenwijding 8.00 Uitzending van den Twentschen V.P.R.O.- avond te Enschedé 10.15 Persberichten v. h. Vrij zinnig Godsd. Persbureau 10.20 Vaz Dias 10.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN, K. R. O.: V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12.00 Politieberichten 12.15 Het Kro-Sextet 1.45 Verzorgen zender •- 2.00 Gramofoonmuziek 3.00 Kamermuziek 4.00 Piano-recital 4.20 Gramofoonmuziek 4.45 Ver volg piano-recital 5.50 Hollandsche liederen -- 5.30 Het Kro-Orkest 6.15 Welsprekendheidheid door Aibert Vogel 6.45 Het Kro-Orkest 7.10 Vreemde landen en Volken 7.30 Politieoenchten 7.45 De Kro-Boys 8.30 kwartier vanwege de A.N.W.B. 8.45 De Kro-Boys 9.15 Vaz Dias 9.25 Hoorspel door het Kro-Klein Tooneel 9.50 Kro-orkest 10.30 Hoorspel door het Kro-klein Too neel 10.45 Kro-orkest 11.15 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 17 DECEMBER. HILVERSUM, V. A. R. A.: V.m. 8.00 Gramofoon muziek 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 1015 Uitzending voor de Arbeiders in de Continebedrij- ven 12.01 De Notenkrakers 2.00 Verzorging zen der 2.15 Gramofoonmuziek 3.00 G. Ph Selman 3.15 Vara-mandoline-ensemble 3.50 beoefening der huismuziek 4.30 Ontwapeningskwartiertje -- 4.50 De Notenkrakers 5.10 Mr. P. J. Mijksenaar 5.20 De notenkrakers 5.40 Literair overzicht 6.00 Zenderwisseling 0.01 Groningsch uurtje 6.40 Gramofoonmuziek 7.00 Uitzending voor het platteland 7.30 Gramofoonmuziek 7.40 Toe spraak 7.50 Gramofoonmuziek 7.55 Herhaling van S. O. S.-berichten 8.00 De Dorpsbarbier 8.15 Vara-orkest 9.00 Uitzending van den Centr. Bond van Transportarbeiders 9.45 Orgelspel door Joh. Jong 10.15 Vaz Dias 10.30 De Fliereflui ters 11.15 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. k. R. O.: V.m. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsd. halfuurtje 12.00 Politieberichten 12.15 Het Kro-orkest 145 Verzorging zender 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd 2.30 Kinderuurtje 4.00 Orgelcon cert 5.00 Gramofoonmuziek 5.30 Esperanto- nieuws 5.45 De R. K. Muziekvereniging „St. Ca- nisius" uit Nijmegen 6.20 weekoverzicht 6.40 vervolg concert 7.10 Katholieke Radio Volks universiteit 7.30 Politieberichten 7.45 Sport- praatje - 8.00 De Kro-Boys - 9.00 Vaz Dias - 9.15 De Kro-Boys 9.45 Microfoon-vertelsel 10.00 De Kro-Boys 10.30 Concert door het harmonie corps „De Geniemuziek." Binnenlandsch Overzicht Nieuwe Zuiderzeewerken. Een voor genomen aanslag op den ex-keizer. Mr. A. A. de Veer Allerlei. Blijkens het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over de begrooting van het Zuiderzeefonds en de daarop gevolgde Memorie van Antwoord zijn de Minister van Waterstaat én de regeering ondanks daartoe geoefenden aandrang niet bereid geble ken om in 1933 reeds met de verdere inpoldering van de Zuiderzee voort te gaan. De regeering meent dat het volkomen een raadsel is, op hoeveel de waarde van den nieuw gewonnen grond moet worden geschat. Dat behoeft niet te verhinderen om in dezen tijd met de uitvoering van een groot werk voort te gaan, maar wél dient ernstig overwogen te worden, in hoeverre die voortzetting op de meest economische wijze kan geschieden. De droogmaking van den Wieringermeerpolder is nog al kostbaar gebleken. Zaak is het om uit de thans opgedane ervaringen lessen te trekken. Er behoort b.v. veel meer cen tralisatie te komen bij de leiding der onderscheidene werkzaamheden. De mogelijkheden van bezuiniging zijn vele en de minister verklaart, dat zijn depar tement een jaar noodig heeft om ze te onderzoe ken. In de plaats echter van de verdere inpoldering zullen in het a.s. jaar eenige nieuwe werkzaamneden worden gesteld, welke met de inpoldering in ver band staan, daarvan een onmiskenbaar onderdeel uitmaken, maar niettemin grootendeels ook zonder de inpoldering haar waarde hebben en behouden. De bedoelde werkzaamheden zullen bestaan in het maken van de met het oog op de inpoldering nood zakelijke voorzieningen in de afwatering van de omliggende landstreken, alsmede van een losbouw te Lemmer en den aanleg van een haven te Urk. Deze werken kunnen vermoedelijk zonder langdurige voorbereiding worden aangevat en werpen ook on middellijk na de totstandkoming reeds voordeelen af. Voor deze werken wordt bij nota van wijziging een bedrag uitgetrokken van f 700.000.- In het buitenland is men nog al overstuur méér dan hier over een aanslag, welke beraamd zou zijn geweest op den Duitschen ex-keizer te Doorn. Er is op Huize Doorn inderdaad een Duitsch individu gearresteerd, hetwelk daar was binnenge drongen en gewapend bleek met een revolver en een groot dolkmes. De man is onmiddellijk over de grens geleid en aan de Dultsche justitie overgele verd, welke thans ernstig onderzoekt, wat 's mans bedoelingen waren. We begrijpen overigens niet goed waarom de Nederlandsche justitie dat niet eerst voor zich zelf heeft gedaan. Of is een aanslag op denden Duitschen ex-keizer, gepleegd op Neder- landschen bodem, een zaak, welke ons niet aangaat? In Middelburg is plotseling overleden Mr. A. A. de Veer, A. R. wethouder van genoemde stad en lid van de Eerste Kamer. Middelburg is een vrijzinnige gemeente, maar het vertrouwen van de bevolking in de capaciteiten van den heer de Veer was zoo groot, dat de regeering twee weken geleden, geen bezwaar vond om hem tot burgemeester van de Zeeuwsche hoofdstad ter benoeming voor te dragen. Helaas mocht de benoemde zijn installatie niet meer beleven. Het gauwdievengilde blijft bijzonder actief. Ten postkantore te Groningen bleek dezer dagen de ver missing van een geldzending, groot f 20.000.welk bedrag door den directeur van het postkantoor te Winschoten naar het kantoor te Groningen was verstuurd In Horssen bij het niet bijster gelukkig bekend 3taande Oss is een machinist des nachts in zijn slaapkamer overvallen, mishandeld en van een paar honderd gulden beroefd. In den laatste'n tijd hoort en leest men nog al eens over moordaanslagen op publieke vrouwen. Het lot van Blonde Mien ligt ons nog versch in het ge heugen en thans is weer een 25-jarige prostitueg in Den Haag door een onbekenden bezoeker neerge schoten. Wederom Landbouw. Steunwetten voor aardappelen- en roggeteelt in de Veenstreken. Het mengpercentage voor brood tot 40 verhoogd. Een goed woord van den minister voor landarbei ders en zangvogeltjes. Veilig verkeer in de Kamer. Tegen de Wild-westtoe- standen in ons land. Maandag werd de behandeling van de Land- bouw-begrooting voortgezet. Deze afdeeling ressor teert eerst sedert Mei j.l. onder minister Versehuur, die sindsdien toch reeds zijn Crisiszuivelwet, Crisis- tarwewet en Crisisvarkenswet zag aangenomen. Men was over 'smnisters activiteit dan ook wel tevre den, al bleef er natuurlijk ruimte voor critiek. De minister hielp in zijn repliek eenige fabeltjes uit de wereld. De margarinefabriekanten zouden gewel dige zaken maken door de crisiszuivelwet, maar de minister toonde aan, dat de margarine-productie van 1200 ton tot 1050 ton per week Is teruggeloo- pen. De fabriekanten hebben eigener beweging hun boeken aan de regeering aangeboden. Ook de bak kers zei de minister, beoogen met hun overeenkomst met'de meelfabrikanten geen extra-winst, maar een behoorlijk loon verwerven. Over de Crisisvarkenswet kwam de meeste critiek los. De wet had weinig uitgehaald, werd beweerd en we hebben er onzen afzet naar Belgie mee ver speeld. De minister antwoordde, dat de critici er geen begrip van hadden, hoe de toestand zou zyn, als deze wet er niet ware geweest. Eén toezegging deed de heer Verschuur:.de betaling zou voortaan vlugger worden afgewikkeld, ja binnen 10 dagen plaats hebben. Voor de veenkoloniale aardappelen en de rogge teelt in de veenstreken Uggen nieuwe steunwetteni gereed. De heer Kampschoër (R.K.) kon geen toe legging loskrijgen voor steun aan de bollen. In ant woord op een betoog van den heer Loerakker (R.K.) deelde de minister mee, dat het menggebod voor binnenlandsch meel zal worden verhoogd v&n 25 op 40 pet. Dat was goed nieuws voor de tarwebou- wers De minister nam nu meteen de gelegenheid waar om op dezelfde tarwebouwers nu ook een beroep te doen ten behoeve van de Landarbeiders. Hij hoopte, dat al het mogelijke zou worden ge daan om dezen positie te handhaven. Nu de heer Verschuur toch eenmaal bezig was zijn goede hart uit te storten sprak hy mede ^hoo- ne woorden over de Dierenbescherming. Zulks in antwoord op betoogen van Mevr. Bakker en den h^Eenagoed.achristenzei minister Verschuur, is een vriend van de dieren." Vóór zekere belangrijke beurtenissen (verkiezingen) zou het nog wel rdettot een algemeene herziening van de Vogeiwet bunnen komen maar de minister dacht nog aan een inciden- tieele 'regeling tegen de massavangst van zangvo- ge—^Minister Reymer (Waterstaat) heeft in de avondvergadering van Dinsdag heel wat critiek moe ten aanhooren over zyn vermeend gemis aan acti viteit om uit den chaos van onze verkeerstoestanden het Veilig Verkeer te scheppen. Vele leden vonden ons Nederlandsch verkeer een Janboel Mevr. v. Italiëv. Einden (V.D.) sprak van Wüd-westtoe standen; Bongaerts (R.K.) wilde ten behoeve van de Spoorwegen een wettelijke regeling van het vrije verkeer; van Braambeek (S. D.) crltiseerde de ongê- liike behandeling van auto en spoorwegen, hij wilde TCrkeersmonopolies zien gesticht en vroeg een Planwirtschaft" op verkeersgebied, de heer van Dis (St. Ger.) wilde wegwedstryden verboden zien en de heer Keestra (R.K.) vroeg een marimiim- snelheidsbepaling van 40 K.M. voor pas beginnende aU^bheeUrURutIers van Rozenburg (C.H.) bleek van gevoelen, dat verkeersovertreders te licht worden gestraft. baze, zei ek maar zegge,, bai Cor Vaizelaar. 't Was er wel aardig. Allien begraip ek niet, weer om ze de perse uitnoodigd hewwe want 't mooi ste mochte ze aldeur niet opskraive, van de voor zitter. Zokke dinge kenne ze beter beware tot dat de voorzitter zait dat 't ofloupen is. Dat doen ze in de Baad immers ok, want as 't deer (Jjf QGII UltltrÊR ofloupen is, gane ze nag neikaarte en koimme deurgaans de beste troeve pas op tafel. Met de contante betaling wazze ze 't allegaar iens, behalve Jaap van Jaap van de Benedenweg^ Maar der moet ien dwarskop weze, dat zaid'ie zelf, dus mag ik 't wel opskraive ok. Der was er ien, die dankte de Betaalmeister nag voor de goeie zurrege voor de contante betaling. Ik docht eerst dat 't Janbuur was, maar 't was een aar. Wat doen ze aars opheden niet, om de boel etende te houwen ei. Deer he je nou die petjes, groen en blauw, en bruin, ien startje, twei star- tjes, ien streepie. twei streepies. Afain, nou ken je tenminste zien, weer een streepie deur loupt. Een aar geval. Meraitje heb ers een endje pool- bont en een endje goed' voor een poepenboezel kocht in een winkel in Alkmaar. Das al een dik jaar leden. Nei die taid niet meer, want nei die geskiedenis met dat zwarte vakkie, jol le wete et nag wel koupt ze meer van zuks an de Langedaik. Maar toe in Alkmaar most ze der naam opgeve. En leit er hou ven- ochend een briefke komme. Deer stond in, dat ze 't zoo jammer vonde, dat bai een uitverkoup ■alliendig een zeker soort vrouwe proeveteere, en de vaste klante der altaid naast graipe. Etn dat ze dus voor de vaste klante een soort van gehaime uitverkoup houwe zouwe. Zouwe der hag invliege? Je weet et wel ders niet mBfc die waive, en 't zou, de manne wel anraaie, de portemenee maar te verstoppe, want 't loupt weer teugen Jannewarie. Afain zoolang ze nag met een endje nuw skortebont* of een jakje te vreden benne zelle we nag maar niet klage. Die kleere make de man, maar de kleere make de vrouw ok. En deerom ben 'k altaid blaid, as de jonge maidjes uit de buurt of op'een eivendje nagzoo kant er bai loupe. Ze kenne naderhand nag beroerdigaid genog kraige. Nou, de groete ok van Meraitje, JASPER;. Suntebankeris. OUDKARSPEL. Tot machinist van den Dreg- en Kerkmeerpolder is wegens bedanken van den heer C. de Boer be noemd de heer J. Veltum. KAMER VAN KOOPHANDEL. CONTINGENTEERING VAN MANUFACTUREN. By de Kamer van Koophandel, Oudegracht 182 te Alkmaar zyn formulieren verkrygbaar voor het aan vragen van invoervergunningen voor bedrukte, ge verfde en bontgeweven katoenen manufacturen, waarvan de invoer met ingang van 12 December J.l. is gecontingeerd. Nou, heb de Sunt 't nag al gnap met jollie maakt? Ik heb gien klagen had, want Meraitje had zeker nag wat in een ouwe kous, en zoo zit ek den nou af en toe ers an —f een endje reepew snaiertetaai te kluiven'of een aar zoet snak- keraitje. 'k Heb 't aars puur 'drok de leste taid M'n neef, die nou krantenskraiver is, die wul main met alle verdol maar mee hewwe en nou ja, je loupe nag wel ders wat op, op die verga- rings, dus den gaan je maar weer ei. Een Zundeg ben ek mee weest nei Oudkarspel, nei de kin1- dere van meneer Zaal zei ek maar zegge. Mam mense, wat was 't mooi Julle wete meskieraj, dat ek zelf ok zoo'n beetje op de pianino worre ken, van boer deer lait een kip in 't water en a as eis b eis, en al zok meer, maar Mie meneer Zaal, deer staat je verstand bai stil. 't Leek wel of ie drie hande had. Eln die joonjes en. maidjes zonge zoo verlegeh pittig. Nou, as jol- le nag areve graipstuiver in je diesek hewwe, gaan deer den nei toe, wa^^t is de moeite waard •Een Maandag ben ek mee 'weest inei Alkmaar, nei de Hollandsche Maaskepai van. Landbouw. Eer wazze der een heele brat bai ons vendaan, Gerbrand en Kees, en nag veul meer. Maar nou de klucht. Die dokter Lovink die zaide, dat wai tuindersmense moste maar ofvloeie nei de W ieringermeer en toe wazze der puur, en van allerhand slag, die deer bar teugenop kwam- me. Eer was al tuingrond genog, zaide ze, en der most maar niet meer bai komme. Dus 't was puur roerig deer. Maar nou, moet je hoore: et is de klucht. Venochend douwt Teunbuur Het Nuws van de dag onder de deur door en ik kaik 't cfkes in. Verslag van de vergadering van Hol landsche Maatschappij van pandbouw. Ik ne- fckierig en deer stond, onder, dat de vergadering 't met de spreker iens; was. Ze hewwe dus die stemme van de tuinders en gieniensen allegaar van wat we nou welderes de rooie garde noe- me maar gieniensen telt. Afain, 't breidst zei wel achtei komme, en die lui hewwe ok der leste hemd nag niet an. Te razen ben ek niet weest. 'k Had venmiddag wel ders graag meegaan nei Harenkarspel, want ze hewwe op die vergaring van Duis zooveul lil- i leks van die mense zait, dus ik wou ok wel ders te lillekersvangen, om zoo te zeggen, 'k Ben der wel ders weest, want er weunt nag anhang van Meraitje, maar 't leek main deer nag al skap pelijk. Afain, een are keer den maar, want nou ben ek meeweest nei de vergaring van de bolle- Plaatselijk Nieuws Zuidscharwoude. Het was een goedgevulde zaal met aandachtig publiek waarvoor de vereeniging Gemengd Koor gisteravond een concert in de zaal van den heer P. Kramer mocht geven. Er was voor een aan trekkelijk programma gezorgd, het Gemengd Koor, de Koorklassen en een muziekensemble wis selden elkaar met goedgekozen nummers af. Het koor dat niet groot is ,maar over goed ma teriaal beschikt, iutgenomen dan het „gewone" tenorentekort, zong beschaafd en de zuiverheid liet meestentijds weinig te wenschen over. Biju zonder goed werd gezongen „Ala de ziele luis tert" in de .toonzetting van Wierts. Het laatste nummer ^Wildzang" van Jac. Bonset een nummer met vele opzettelijke en vrij gezochte moeilijkheden en eigenaardigde, soms bepaald leelijke overgangen, echte „concoursmuziek" tus- schen haakjes deed het koor even weifelen, en de toonzuiverheid liet wat te wenschen over, maar directeur Pranger wist de dames en heer en in het rechte spoor te houden en het slot maak te het minder gelukkige gedeelte ruimschoots goed. We hebben weer kunnen genieten van fris- sche kinderzang. Ook hier aardig materiaal, - waar de directeur al veel mee bereikt heeft. Voordracht en zuiverheid oo"k hier bepadld goed In de B-klasse de grooteren vielen er een paar goede jongensstemmen op. Die uitspraak van de vocalen, en sommige medeklinkers o.a. onze beroemde Noordhollajndsche 1 kan nog wel wat beter worden. Een aangename af wisseling gaf het optreden van het muziekensem ble bestaande uit strijkers, hout- en koperbla zers met pianobegeleiding. Sommige leden zijn technisch onder de meer- tot vergevorderden te rekenen en zoo werd een verdienstelijk geheel verkregen. Die trompettist bv. maakte een goede partij. Er werd beschaafd en met animo gemu siceerd en de dames en heeren zullen elkander wel steeds meer weten te vinden, zoodat we verder optreden van het clubje met belangstel ling tegemoet zien. Mevr. WitBeijne had de ondankbare taak, op een instrument, dat zich daarvoor niet eigent, den kinderzang te begelei den. Wij wijten het ook grootendeels wel daar aan, dat de begeleiding wat vlak en schoolsch klonk. Men kan van een zaalhouder niet eischen en verwachten een geschikt instrument voor concertavonden beschikbaar te hebben, maar goed materiaal is voor den accompagnateur(trioe) toch wel een eerste vereischte. Misschien kan het Bestüur te dien opzichte iets bereiken. F. F- G, Noordseharwoude. Zondag aanstaande zal tijdens den kerkdienst door het kerkkoor der Ned. H|erv. Gemeente worden gezongen. Wij twijfelen er niet aan, of het kerkoor, wiens werken toch alreeds zoo op prijs werd gesteld, zal ook thans niet nalaten weder veler belang stelling te trekken, en zal de kerkdienst zeker door velen worden bijgewoond. Sint Pawcras. Die leverantie voor het plaatselijk crisis-comité alhier betreffende plm. 1150 pond tarwemeel, 250 pond koevet, 250 pond reuzel en een partij kou sen werd aan de laagste inschrijvers toegewezen de heeren Kjnossen, Ploeg, Kuitwaard Jonker en C. de Pee. Sint Pancras. Wij willen ter herstelling tevens van een fout hier nogmaals den uitslag laten volgen van de door den heer Paul Kok gedirigeerde vereenigini- gen op het nationaal concours te Scheveningen. Afdeeling Uitmuntendheid. Dameskoor Looft den heer Sint Pancras. le pr. met 329 punten. Chr. Gemengd koor Looft den Heer te Sint Pancras, 2e prijs met 299 punten. Nieuwstijdingen De befaamde aanslag op detaj ex-keizer. Ver- hoorep te Emmerik. Heinrich Euecker, de indringer van „Huize Doorn", die dinsdagmorgen vroeg door de Ne derlandsche autoriteiten is uitgeleverd, is op gesloten in de gevangenis vaji het commissariaat te Emmerik. Feucker is 32 jaar oud, ongehuwd en de zoon van eerzame ouders. In zijn jongensjaren was hij hulpbeambte bij de Duitsch© spoorwegen. W|e- gens net stelen van spoorwegmateriaal op het traject tusschen Keulen en Neuss werd hij ver oordeeld tot 15 jaar tuchthuisstraf. Eenige maan den geleden, toen hij ruim de helft van zijn straf tijd had geboet, weid hij) voorwaardelijk in vrij heid gesteld. Voor zijn laatste veroordeeling heeft hij anderhalf jaar in het krankzinnigenger sticht Diuelken doorgebracht waar hij ter obser vatie was. Bij arrestaties is> hij; herhaaldelijk ont snapt. Hij was altijd zwaar gewapend. Dit het eerste verhoor, dat de politie- en grensautoritetien te Emmerik Fuecker hebben afgenomen is gebleken, dat men "hier met een gevaarlijk misdadiger te doen heeft. Ook bij dit verhoor stimuleerde hij aanvankelijk zwakzinnig heid, maar nadat men hem zijn lange lijst ver oordeelingen had voorgehouden, veranderde hij van houding. Men heeft den indruk gekregen, dat hij inderdaad een aanslag op het leven va n|den ex-keizer in den zin had. uecker zal ter beschikking wordeln gesteld van de Justitie in Dusseldorff, Hedenmorgen zal hem het eerste gerechtelijk verhoor worden af- genomeln door een specialen ambtenaar, van het parket te Düsseldorf. HET VEBDiWENEN POSTSTUK. 'In verband met den diefstal van een poststuk ter waarde van f20,000 uit een zending van Winschoten naar Groningen, kan nog het vol gende worden medegedeeld. Zooals het de gewoonte is, draagt het kantoor Winschoten regelmatig aan het kantoor Gro ningen geldsbedragen af. Die vermiste aangetee- kende brief is Zondag klaar gemaakt door den directeur van het postkantoor Winschoten en Maandagmorgen door twee postambtenaren uit de safe gehaald en in de postzak voor Groningen gedaan. In Groningen was het loodje nog intact. Een groote moeilijkheid levert het feit op, dat de postzak, die door de politie te Groningen in beslag is genomen, door de ambtenaren, die. hem in W;nschoten vulden, nt kan wordnii herkend. Zij zeggen, 'dat een andere zak en een van een andere soort is gebruikt. D|e vraag is nu, wie heeft deze zakken verwisseld en waar is dit ge beurd. Verder vraagt men zich nog af, hoe het komt, dat een goed loodje met het stempel Winschoten op den zak is aangebracht. Naar alle waarschijnlijkheid zal de zaak in Winschoten moete ■jinvoraen opgenei?fci?L Motor tegen auto. Motorrijder op slag gedood. In den afgeloopen nacht is de 32-jarige slager Z. woonachtig te LJmuiden, die op zijn motor op den rijksweg HaarlemVelsen reed, ter hoogte van de bloembollenkweekerij van den kr. Nijssen te Santpoort, tegen een lue auto opge- oreden tengevolge waarvan hij onmiddellijk ge dood werd. D|e auto werd bestuurd door jden heer N„ die het erf bij zijn woning wilde oprijden. Hèt stoffelijk overschot is naar de begraaf plaats Die Biezen te Santpoort overgebracht. Verdrag tot voorkoming vafm oorlog. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp in gediend tot goedkeuring van het te Geneve op 3 December 1931 onderteekende verdrag tot onV wikkeling van 'de middelen tot het voorkomen van den oorlog. Zestien stuks vee verbralnid. Hedennacht te ongeveer half vier is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de schuur van den landbouwer H Buijgh op A- meland. Dte schuur brandde tot den grond toe

Nieuwe Langedijker Courant | 1932 | | pagina 2