KANTOOR-, SALON-, I0IS- en SLAAPKAMER AMEUBLEMENTEN. Nieuwstijdingen Meubelfabriek „EIK EN LINDEN Lindegracht 10-16 Het witte doek dalende omzetcijfers in het tuindersbedrijf in Kicnimeinerland. l.e hoop dat de toestand in het tuinders bedrijf van Kenmemerland in 1932" zou verbeteren, al thans zich zou stabiliseeren', is niet verwezen lijkt. De omzetcijfers, der groente- en fruit-vei lingen toon en, vergeleken bij het voorafgaande jaar opnieuw een aanmerkelijke! daling. Bij de r.k. Tuindersvereeniging ,,iKennemerlanid de groote veiling te Beverwijk, bedroeg de omzet over 1932 612.954.26 tegen 6.44.395.80 in 1931. In 1928 werd aan dezelfde veiling voor een be drag van 1.197.427.71 omgezet. H, et omzetcijfer in de „Vrije Groenten- en Fruitveiling bedraagt over 1932 216.682.44 tegen 224.113.68. Ook de omzetcijfers der particuliere veilingen vertoonen'deze daling, terwijl de cijfers der bloem bollen veilingen enorm zijn teruggeloopen. D|e 'bloembollenveiling „Beverwijk" zag haar omzetcijfer van 424.721.63 in 1931 terugloopen tot 47.135.75 in 1932. In 1929 werd aan deze veiling nog voor niet minder dan 1.119.007 ^verhandeld. Die bloembol lenveiling „Hje,t Centrum" die in 1929 nog voor 584.204.29 verhandelde zag haar omzetcijfer in 1931 tot 126.523.28 terugloopen, terwijl in 1932 nog slechts voor 28.650.75; werd omgezet. Nrd.Holl. Dibld. Clearing van Goederen met Duitschland. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken, Oudegracht 182, te Alkmaar, zijn voor belangheb bende exporteurs, voor zoover deze niet rechtstreeks door de Kamer op de hoogte zijn gesteld, afschrif ten met toelichting verkrijgbaar van het tusschen Nederland en Duitschland gesloten protocol tot re geling van de betalingen voortspruitend uit het goederenverkeer tusschen deze beide landen. Om half vier gisternamid'dag hebben twee man nen aan de woning van mevrouw Van der Ven Rietbergen, Hooimarkt 4, aangebeld. De één droeg een bos koperdraad, de ander een pakje. De man nen vroegen namens buren of zij even op het dak een antenne mochten plaatsen. Mevrouw verwees hen naar den huiseigenaar, maar toen de mannen zeiden van den huisheer, wiens naam zij noemden, oor verlof te hebben, heeft zij hen laten begaan. Achter de vrouw gingen de mannen de trap op. Op het portaal gekomen gaf de man, die het pakje droeg, haar daarmede een slag op het hoofd. De vrouw gilde. Er ontstond een worsteling; juist op dat oogen- blik kwam toevallig de 63-jarige echtgenoot van de dame, die anders 's middags nooit thuis komt, zijn woning binnen, omdat hij iets vergeten had. Op de trap zag hij de beide vreemde mannen en zijn vrouw. De mannen namen ijlings de vlucht.Zij duwden den heer Van der Ven op zij en renden de straat op. In hun verbouwereerdheid hebben de heer en mevrouw Van der Ven de mannen niet goed waar genomen. Zij wisten dan ook te ontkomen. Handelsblad. VERDACHTE VONDST. Donderdagmiddag heeft een aantal jongens, die in de buurt van de fabriek „Rigtersbleek" aan het mollen vangen waren, in de nabijheid van een verf sloot aan de Martenboerstraat onder Lonneker een verdchte vondst gedaan. In wat hooi treffen zij daar een geopend valies aan met verschillende dokters-instrumenten. Voorts lagen in de onmiddellijke nabijheid een doos, inhou dende vijf tubes morphine, een flesch met sublimaat papier, een koker met jodoform-gaas, een gummi handschoen, een operatiej as met merkletter R. en eenige andere voorwerpen. De Lonneker politie, die onmiddellijk telefonisch werd gewaarschuwd, heeft ter plaatse een onder zoek ingesteld en het gevondene in beslag geno men'. De burgemeester van Lonneker verzoekt thans te worden bekend gemaakt met de herkomst van deze voorwerpen. Het vermoeden bestaat dat de gevonden artikelen van misdrijf afkomstig zijn, doch het is geenszins uitgesloten, dat de tasch met inhoud uit een dok tersauto gestolen is en nadat den dieven gebleken was, dat een en ander voor hen geen waarde had, op meervermelde plaats is gedeponeerd. In ieder geval was het aan de voorwerpen te zien dat ze eerst korten tijd langs den weg hadden ge legen. ACTEN VERVALSCHT. Brutaal staaltje van een geslepen verzekerings agent te Hilversum. Een buitengewoon brutaal staaltje van valsch- heid in geschrifte heeft onlangs een verzekerings agent te Hilversum van een der Rotterdamsche Verzekerings Maatschappijen gepleegd. Door ver- valsching van overlijdensactes, die hij zelf had laten drukken, lichtte hij zijn maatschappij op voor de bedragen der uitkeering, doordat hij waarschijnlijk ook een machtiging van ontvangst der gelden ver- valschte. Alkmaar SS Waar wij vroeger uitsluitend aan den handel leverden, :zijn wij thans voor het systeem van Producent aan Consument. Wij leverden reeds aan veel Gemeentebesturen, Rijksinstellingen, Hotels en Restaurants, Kerken, Theaters, alle groote ScheepvaartsMaatschappijen, enz. enz. Onze groote monsterzalen aan de fabriek bieden U een kerncollectie. Ons fabrikaat wordt onder volle garantie verkocht, terwijl men, door van ons te koopen, een voordeel van 33 1/3 pet. bereikt. andere kerkelijke leeningen gepleegd. In verband met deze arrestatie heeft diens advo caat, mr. E. O. Goldstein, zich telegrafisch tot den minister van Justitie gewend, verzoekende om diens interventie opdat voorkome worde, dat zijn cli4nt, die reeds eenige malen door het gerechtshof in vrijheid is gesteld, telkens weer op last van den officier van justitie wordt in hechtenis genomen. Handelsblad. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Gisteren werd bij blokhuis 10 van de spoorlijn UtrechtGouda, nabij Hekendorp, die luxe-auto, bestuurd door den 35-jarigen B. van Os, uit Oude water, op den onbewaakten overweg, door den trein gegrepen en totaal vernield aan den voet van den dijk neergesmakt. De heer Van Os kwam in een sloot terecht. De ongelukkige werd naar Oudewater vervoerd, waar hij eenige oogenblikken later overleed. Door den zwaren mist was het uitzicht bijna volkomen belemmerd. Hierin schuilt vermoedelijk de oorzaak van dit droevig ongeval. LAFFE ROOFMOORD. Dinsdagavond omstreeks 10 uur is de 36-jarige landbouwer J. de Reus te Numansdorp vermoord. Tijdens een korte afwezigheid van de Reus ver voegden zich twee gemaskerde mannen aan zijn woning, „Johanna-hoeve" geheeten, welke zeer af gelegen ligt op ongeveer drie kwartier buiten de bebouwde kom aan den Groot-Konstrijenschedijk te Numansdorp, en eischten van de vrouw van de Reus geld. De vrouw gaf hun eenig geld, waarna de bandieten zich naar de schurr begaven. De vrouw met twee kinderen en een dienstmeisje vluchtten daarop naar de nabij wonende buren. In dien tus- schetijd is de Reus waarschijnlijk thuis gekomen en in de schur overvallen. Met eenige slagen op het hoofd en een revolverschot is het slachtoffer ver moord. De daders hebben hierop per rijwiel de vlucht genomen. De politie heeft een uitgebreid on derzoek ingesteld. De majoor van de Rijksveldwacht te Numansdorp had aan de Rotterdamsche politie verklaard, een zekeren B. in het oog te houden, daar die volgens hem wel eens in aanmerking kon komen voor ver denking. De man is n.l. uit den omtrek van Nu mansdorp afkomstig. In een logement aan de Nieuwe Haven te Rotterdam werd hij gevonden. Bij hem was een zekere F. L., die ook te Rotterdam woonde. Deze laatste viel al spoedig door de mand, waarop de beide mannen onmiddellijk werden gearresteerd, L. bekende dat zij Dinsdag samen in Numansdorp zijn geweest en daar.in een schuur waren binnen gedrongen. Toen was de boer gekomen met wien een worsteling ontstond. Tijdens die worsteling is een schot gevallen, dat waarschijnlijk door B. is gelost. De boer lag daarna op den grond. B. ontkende. Op hem is een revolver gevonden met bloedvlekken. Verder is een broek van B in beslag genomen, eveneens met bloedvlekken en een lap, die gediend heeft tot maskqer Bij L. is ook een masker gevonden en een broek met bloedvlekken. B. is oorspronkelijk uit Klaaswaal afkomstig de ander uit Oud-Bijedand rentius Visser en Johanna Catharina Jansen. Gehuwd: Cornells Zwaan, 25 jaar en Grietje Wit, 22 jaar. Overleden: Geene. SINT PANCRAS. Burgerlijke Stand over de maand December. Geboren: Wilhelm, z. van Gerbrand Nieuwland en Egberdina Buscher Amalia Ruth, d. van Pie- ier Booy en Marie Emilie Martha Meier. I Gehuwd: Willem Kloosterboer en Helena Jong. Overleden: Guurtje Bood, 87 jaar, wed. van Leen- dert' van der Klooster. Margaretha Gesina van der Hurk P.Jdr. oud 16 jaar. Loop der bevolking over 1932 Getal inwoners iop 31 December 1931: 745 M. 687 V. totaal 1432. Ingekomen in 1932 25 M. en 27 V. Geboren in 1932: 15 M. en 9 V. Totaal 785 M. en 723 V. Vertrokken in 1932 31 M. 25 V. Overleden in 1932 5 M. en 7 V. Total 36 M. en 32 V. Bevolking op 31 December 1932 749 M. 691 V. To taal 1440. Getal huwelijken: 6. Getal erkenningen: 1. Nan te kunnen doen. Intusschen is Nan in de gevangenis tot de over tuiging gekomen dat al de leden der bendie niets waardig zijn die haar onschuldig hebben laten veroordeelen om hun eigen baantje schoon de vegen. Als zij hoort dat de Kijd zich bijlfle bende heeft aangesloten doet dit baar veel verdriet. Wanneer Nan vrijgelaten wordt-tracht zij de Kid over te halen het bendeleven vaarwèl te zeg gen, maar hij weigert. Op een ïeestje wekt hij de vijandschap van den leider op doo ijzich te verzetten tegen de attenties die Maskal aan Nan Nan bewijst. Maskal beveelt McCoy om zijn te genstander uit den weg te ruimen, maar deze weet zijn achtervolger om den tuin te leiden en hij begeeft zich naar Maskals appartementen, teneinde hem te dooden. Zoo hebben er nog eenige treffende ontmoetin gen plaats, waarbij revolverschoten vallen en even zooveel dooden. j Wat er allemaal voorvalt moet men gaan 2-ien om deze gebeurtenissen te doorleven, want het is een film met. spanning met een „happy end." BANKDIRECTEUR VRIJ EN WEER IN ARREST. Burgerlijke Stand De heer Is. Leenes directeur van het Trustkantoor voor belegging en administratie te 's-Gravenhage die in het huis van bewaring zat opgesloten, ver dacht van fraude met kerkelijke leenngen, werd gisteren door het gerechtshoof vrijgelaten. Onmiddellijk daarna is hij opnieuw gearresteerd wegens verduistering van gelden, in verband met SINT MAARTEN. Burgerlijke Stand over de maand December. Geboren: Stijntje, d. van Dirk Leijen en Stijntje Bontuis Catharina Maria Theresia, d. van Lóu- Noordbollandsche Cinema. Zooals per advertentie iu dit blad wordt be kend gemaakt, komt bovengenoemde Cinema Zondag aanstaande voor het eerst in „Concordia'1' te Noordscharwoude, met twee hoofdnummers. Voor nadere bijzonderheden tevens de at tractie betreffende verwijzen wij naar deze advertentie en laten tevens den inhoud volgen van het hoofdnummer „Wereldstad.' Nan Cooley een stiefdochter van Pap Cooley hoofd van een smokkelbende die in dienst is van Big Fellow Maskal, bezitter van groote clan destiene bierbrouwerijen, wordt verliefd op The Kid, een vroegere cowboy, die om zijn buiten gewone bekwaamheid in het revolverschieten door een schiettent op Coney Island is aangenomen. Nan tracht den jongen over te halen bij de bende van haar vader toe te treden, maar de Kid voelt niets voor het leven van dranksmokkelaar Pap Cooley wordt aangewezen om een lid der bende, Blackie uit den weg te ruimen omdat Maskal een oogje heeft op Blackie's meisje Ag nes. Pap neemt Blackie mee op een autoritje, waar de laatste niet levend vandaan komt. De moordenaar wordt gearresteerd doch moet wor den 'vrijgelaten op een alibi dat met Agues hulp in elkaar geflanst is. Nan, die met de eigenlijke moord niets te maken had, wordt vastgehouden omdat zij weigert haar vrienden te verraden. ZZij wordt wegens medeplichtigheid veroor deeld en gevangen gezet. Op verzoek van Nan gaat Pap naar de Kid en verklaart hem het verdwijnen van het meisje Het schieten van den jongen brengt hem in ver bazing en wekt de jaloezie op van McCoy, even eens een van Maskals gangsters. JJie Kid bezwijkt eindelijk voor den aandrang van Cooley, en wordt lid. van de bende in de Jjoop daaildoor iets voor ALKMAARSCH BIOSCOOPTHEATER. Een keurig programma, varieerend, goed van fotografie en schitterende geluidsweergave. Twee hoofdnummers, het eerste een hypermodern ver haal „Luchtpiraten," een treffend beeld hoe ook het misdadigers gilde de modernste middelen der techniek benut, om zijn bedrijf productief te kun nen uitoefenen, Een eenvoudig verhaal van een vliegenier, die ddor drankmisbruik zich en zijn vriend een ongeluk bezorgt, wat hem zijn baantje, en den vriend bijna het leven kost. Als werkloos piloot door een misdadigersbende aangezocht, een een bankvliegtuig met geldzending te helpen be- rooven, weet hij dit na spannende avonturen te voorkomen, en zijn vriend het leven te redden, waar door hij zijn vroegere misstap weer goedgemaakt heeft. Een sensatiefilm van het goede soort. Het tweede hoofdnummer „Het wetboek van Straf recht" toont aan, hoe de wet dikwijls strijdt tegen begrippen van menschelijkheid, en hoe de gevan genen hun eigen ongeschreven wetten hebben, waarin „verraad" wel als het ergste misdrijf be schouwd wordt. Een eenvoudige jongen, die in drift een mensch doodde, moet de tol aan de maat schappij betalen. Tien jaar gevangenisstraf eischt de officier van Justitie, die door een toeval later directeur der gevangenis wordt, waarin de inmid dels veroordeelde zijn straf uitzit. Wij zullen den verderen inhoud niet verklappen. Wel deelen wij nog mede, dat de film een schitterend beeld geeft van het eentonige, geestdoodende gevangenisleven, waarin een mensch slechts een nummer is, en dat hem geestelijk totaal kapot maakt. Door sobsr spel, onder knappe regie is deze film geworden tot een der beste op dit gebied, die we dit seizoen zagen. Het bijprogramma is als gewoonlijk goed verzorgd. J

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 5