Kameroverzicht Onschuldig verbannen. Tanrlark A H K F M A PtSi Binnenlandsch Overzicht Ekiostige opstand vaa inlieenische ina- rilne-sehepcilngem in Ned. Indie. ,Het slagschip ,„Eie Zevein Provinciën' over weldigd, EJc'n Nxdfrlandsche Po- IheinkLit. Ann het Nederlaaidsche prestige in. 011s Ned. Indie is een onherstelbare blamage toegebracht waarbij de verovering van een fort op jCuracao door Venezolaansche insurgenten nog maar kin derspel was. De „Zeven Provinciën' een der slag schepen, waarmede we Indie moeten verdedigen, en ons „gezagin den Oost behooren te hand haven, is door de inheemsche bemanning in be zit genomen en deze is, padat de officieren aan boord waren gevangen genomen, met pnze .oor logsschuit weggevaren. Aldus, zij het in andere woorden, deed Vaz Dias op Zondagmiddag kond aan de luisterende Nederlandsche schare, welke juist aan de middagthee zat. Als gevolg van straffe bezuinigingsmaatre gelen b roeide het al enkele weken op pnze vloot .We zullen aan enkele data herinneren. Op '17 Januari kondigde de Indische regeering een ver hooging aan van de salariskorting van 10 op 17 procent, waartegen op 28 D|ec. in Soerabaja 700 schepelingen een protestvergadering belegden. Op 31 December werd toen de verhooging Ivan de korting ingetrokken en op 2 J anuari voer jie vloot met een voldane bemanning het zeegat uijj. Op 21 Janpari, terwijl de schepen bp zee vertoefden, kwam een nieuw Kon. Besluit uit, waarbij voor de Europeesche marinemannen de korting toch nog van 10 ,op 14 /procent werd gebracht, terwijl over het inheemsche personeel nader zou worden beslist. Op 27 Januari werd te Soerabaja opnieuw een protestvergadering ,be legd, waarop een straatdemonstratie volgde. Op denzelfden dag was het pantserschip. „De Zeven Provinciën" te Sabang aangekomen, waar op het weer voor schietoefeningen uittrok. On derwijl was aan de bemanningen het houden van vergaderingen verboden geworden. Op 30 Janu ari werd voor het inheemsche marinepersoneel een verhoogde korting tot 17 procent aangekon digd. Voor zekerheid werden dien nacht 400 militairen uit Malang naar Soerabaja gediri geerd. Veertig man personeel, inheemschen en Europeanen, aanleggers van demonstraties als weigeringen om aan te treden voor appel, werden gearresteerd. Des anderen daags weigerden 425 man inheemsch personeel te Soerabaja dienst. De „Zeven Provinciën" kwam dien dag te Oleh (Leh op Atjeh aan en de bevelvoering gaf aan de Europeesche bevolking een fuif aan boord. Den anderen avond waren 71e commandant ,en een groot aantal zijner officieren te gast bij de Eu ropeesche bevolking. Toen is de Europeesche bemanning, bestaande uit de achtergebleven 16 ofifcieren en een aantal Europeesche onderoffi cieren door de inheemsche bemanning overwel digd en zijn de muiters piet het Nederlandsche pantserseliip een protest vaart begonnen naar Boe rabaja. JBloed schijnt er bij' deze gebeurtenis niet te hebben gevloeid en de bemanning, welke het schip in haar macht heeft, schijnt ook geen ver der geweld in den zin te hebben', Dje ;scheeps-* commandant welke gewaarschuwd is omtrent hetgeen was voorgewillen, door een officier, die tijdig pver boord is kunnen springen, heeft de muiters .gevolgd op een klein gouvernements vaartuig, de „Aldebaran." Met hem hebben de opstandelingen radiografisch in verbinding ge- FEUILLETON „Ik heb ervan gehoord," antwoordde de vrouw. „Jaran geleden toen het groote drama van Mont- Heron in geheel Engeland bekend werd, sprak ieder een erover. Het komt echter niet te pas, zulke za ken aan te roeren In de tegenwoordigheid van een jonge dame als u. Het dorp Mont-Heron is zeer lief en in den zomer zijn er veel badgasten. Daar wij nu nog in October zijn, zal de lucht er voor u wel goed wezen, maar in den winter is hij te scherp, vrees ik, want u ziet er teer uit." .JUs u mij naar Mont-Heron wil brengen, zal u mij zeer verplichten, mrs. Tomkins," zeide Alexa op haar gewone aangename manier, waardoor zij dade lijk iedereen voor zich innam. „Ik moet daar zijn maar zou er niet gaarne alleen aankomen zonder gezelschap. Zoodra ik daar ben, kan ik gemakkelijk een kamenier krijgen." „Ik ga met u mee" zeide mrs. Tomkins op vasten toon. Wij zullen van den eersten trein gebruik maken,, dan kunnen wij misschien van avond te Mont-Heron zijn." Zij vroeg naar het vertrek van den eersten trein en vernam, dat het meer dan tijd was om den snel trein van den Zuidwesterspoorweg nog te kunnen halen. Zij bestelde dadelijk een rijtuig, terwijl Alexa nog snel een paar regels aan haar vader schreef, die hem haar aankomst te Londen en het vertrek naar Mont-Heron onder de hoede van een vrouw, welke haar van Parijs af begeleid had, mededeel den. De brief werd op den weg naar het station in een bus gestoken. Een uur later bevond zich Alexa weer in een wagen eerste klasse en stoomde naar haar voorloopige bestemmingsplaats. De plaats harer geboorte, den geboortegrond harer voorvaderen, het slot, waar haar vader zoo gelukkig geweest was en zooveel geleden had, en waar haar om op zulk een raad selachtige wijze was vermóórd gevonden. Zou het haar gelukken dit raadsel op te lossen? Zij had een taak op het oog, waarvoor een man zou terug deinzen, vertrouwd met het onthullen van geheimen en zij was slechts een zwak onervaren meisje. Stelde zij veel vertrouwen in zich zelve, of zou haar de liefde de noodige voorzichtigheid verleenen om alle hinderpalen te overwinnen en haar tot de zege ee voeren? De beantwoording van al deze vragen lag in den schoot der toekomst diep ver borgen en slechts de tijd kon den sluier op heffen, dien Alexa thans reeds te vergeefs trachtte te doorboren. staan,. Ze deelden beleefd mede,; dat hun actie een protest gold. tegen de loonkorting, dat' aan boord niemand "gewond was en (dat ze den com mandant en zijn officieren een etmaal voor Soe- j rabaja werd bereikt, aan "boord .zouden toelaten j met eerbewijzen ontvangen en hem daarna het bevel zouden Overdragen. Ee muiters willen j de zaak thans een weinig operette-achtig afhan delen, jnaa rons dunkt, dat ,een tragedie voor hen in het verschiet ligt. Het gebeurde is een kaak- 1 slag voor heel de Europeesche .bevolking in In- die en uit de inkomende berichten kan men op- j maken, ,dat de goede geest onder het Europee- J sche marinepersoneel door deze 'inheemsche mui- j terij is herwekt. Er werden, demonstraties van j trouw aan het gezag georganiseerd .en mogelijk j zal de reactie van het droef gebeuren misschien een beweging voor Indie zijn, als we hier in de Novemberdagen van 1918 hebben gekend toen de revolutie was aangekondigd. De Nederlandsche regeering is natuurlijk ook onder den indruk der voorvallen en op Maandagavond is in den Haag een extra kabi netszitting belegd. Als alle leed straks weer geleden is, zullen er ongetwijfeld straffen val len bij hoog en bij laag. Mogen de verantwoorM delijke mannen 'in hun drift om reclit te doen, echter plet blind blijken voor de feiten, welke zoo al niet een rechtvaardiging dan toch een verklaring der noodlottige gebeurtenissen in zich omsloten hielden. Werkloosheid, branden. roofovervallen en Het is te begrijpen dat èr in deze dagen wei nig belangstelling bestaat voor overig! binnen landsch nieuws, dat we daarom maar zeer kort samenvatten. Herinneren we dan .allereerst aan een nieuwe schoone geste onzer koningin, die thans, naar we ons meenen te herinneren, voor de derde maal, een gift van 10.000 gulden deed toekomen aan het Nat. Crisipcomite. H.M. is daarbij ongetwijfeld geleid door degedachte aan de steeds toenemende werkloosheid. Uit Amsterdam werden dezer dagen cijfers bekend, welke aantoonden, dat er in de hoofdstad; in 'ie maand Dleoember op elke drie arbeiders een werk looze rondliep. Het Brabantsche Oss be waart haar roemruchte reputatie. Deze week hadden er weer twee roofovervallen plaats. Een op een oude vrouw, welke er het leven vermoe delijk wel niet zal afbrengen en een, waarbij een 18-jarig bakkersknechtje om een paar guldens werd neergeslagen, gelukkig zonder dat hij daar bij ernstig werd gewond. Eelle branden heb ben hier en daar wederom gewoed. In Botter dam is een complex pakhuizen daarbij vernield In 'Amsterdam werd een ertsmalerij door het vuur verteerd. In Beekbergen verteerde een kurk fabriek door het vuur. Een groot foto-atelier in Gouda onderging een gelijk lot. In Uiden ver brandde een pakhuis maar mede werden daarbij Buitenstaande kermiswagens en vrachtauto's grondig verkoold. Wijziging viajn de kieswet aanvaard. De Tweede Kamer aanvaardde de vorige week haar werkzaamheden met de installatie vau het bekende Amsterdamsche raadslid mr. P. M- Eomme als nieuw lid, opvolger 'van den heer Guit. De katholieke kamerfractie VEERTIENDE HOOFDSTUK. Mont-Heron het stamslot van den markies van Montheron lag op een steile rots aan de kust van Cornwallis. De muren van het slot uit harden steen gebouwd en grauw als de rotsen zelve, waarop zij stonden, schenen slechts een deel daarvan uic te maken. De golven van de zee sloegen bruisend en schuimend tegen den uitgeholden voet der rotsen en des win ters guurde de wind wild op de tinnen van het slot. De natuur scheen deze plaats tot het meest on herbergzame oord In Engeland gestemd te hebben, maar het plan der natuur was door de kunst ver ijdeld geworden Aan het hoofdgebouw waarin de woningen waren', sloten zich oranjerieën en een pal- menhuls aan. Aan den anderen kant, naar de zijde van het land, ging de berg van het bovenste terras af in een steile helling over en hier voerde een breede straatweg door bloemen- en groententulnen naar het dorp Mont-Heron, dat een half uur ver wijderd lag. Oorspronkelijk een gering visschersdorp, was het een hoewel klein, toch zeer geliefd badplaatsje had een kerk, twee hotels, een aantal villa's, die gedu rende den badtijd aan vreemdelingen werden ver huurd, verscheidene badhuizen en liefelijke plant soenen. De omgeving van een kleine haven en zandbank wanneer het eb was, waren de lievelingsplaatsen van de hier vertoevende vreemdelingen. Het dorp behoorde aan het slot Mont-Heron en de hotels, villa's en woonhuizien brachten den tegen- woordlgen eigenaar een aanzienlijke som aan huur op. Het grootste en beste van de beide hotels droeg op een wit schild het wapen der Montherons en werd „Hotel Mont-Heron" genoemd. Het was een groot geboüw van twee verdiepingen, omgeven door een grooten en fraaien tuin, die in den zomer zeer veel bezocht werd. In het begin van den dag na haar afreis uit Londen, stapte Alexa Strange met haar reisgenoote aan het hotel Mont-Heron af. Zij waren laat in den avond te Penzance gekomen en genoodzaakt ge weest aldaar te overnachten. Den volgenden morgen hadden zij een rijtuig besteld, dat haar naar Mont- Heron bracht. Hier nam Miss Tomkins van haar af scheid „Ongaarne laat ik u hier onder vreemden achter, miss," zeide de goede vrouw. „Ik wenschte dat ik bij u kon blijven, tot u een goede kamenier heeft gevonden, maar ito word thuis verwacht. Zie vooral goed toe bij uw keuze. En nu vaarwel miss. Ik hoop dat de rozen spoedig op uw bleeke wangen zullen terugkeeren." Alexa zag het rijtuig na, totdat het achter boomen en huizen verdwenen was. Nu wendde zij haar blik naar de zee, die als een groote spiegel voor haar lag uitgebreid. Zij trad aan het hoekvenster, dat een wordt door deze nieuwe kracht vhersterkt ge acht. De heer Eomme moet een stoer werker en bekwaam spreker zijn. |D|e stemplicht blijft. Era BtWfmschi—Bolode meerderheid voor die wet.. Een aanvang werd gemaakt met het ontwerp tot wijziging van de kieswet. Dte veranderingen beoogen een verschuiving der verkiezingen, van Juli naar Juni, en voorts het bemoeilijken der cariclidaatstellingen, althans de verkiezing, 'voor kleine partijtjes, welke geen reëele kansen heb ben. Voor oen eerste zetel zal volgens de nieuw voorgestelde bepalingen minstens de kiesdeeler moeten worden benaald vroeger 75 procent en bij toekenning van volgende ketels zal het gemiddelde aantal stemmen per zetel niet be- ineden 90 procent mogen zakken. Dat alles geldt voor leden van de ;T|weede Kamer en die van de Prov. Stoten. Bij gemeenteraadsverkie zingen komt een lijst met 75 procent van den kiesdeeler voor een zetel in aanmerking. De oppositie kwam natuurlijk voornamelijk los van de vertegenwoordigers cfer "kleine partijtjes, die in het ontwerp een aanslg op hun bestaaan meenden te zien. Mr, Beumer a.r. 'had tegen de voorstellen geen bezwaar, maar hij wilde de gelegenheid aangrijpen om den stemplicht, ei genlijk opkomstplicht uit de wet te lichten, maar zijn voorstel werd verworpen met 4932 stemmen. Anti rev., soc. dem. en de vertegen woordigers der kleine partijen stemden voor. Mr. van den Bergh. s.d. had een amendement ingediend om de kleine partijtjes reeds in de .voorstemming te laten afvallen. Aan zulke voor stemming zou tien procent der kiezers deelne men en lijsten, welke 'dan niet minstens een "10e deel van den kiesdeeler haalden, zouden bij ,iie normale verkiezing vervallen. Er waren hij de andere partijen groote bezwaren van praeti- schen en psychologischen aard. Geven 10 proc. der kiezers een zuivere weerspiegeling van heel het corps? Men mag de menschen, die hun éigen lijst zagen uitvallen, dwingen,om nog eens hun- tweede voorkeur te bepalen? Zoon voor-verkie zing zou bovendien 80.000 gulden kosten aan het rijk plus groote sommen aan de partijen;. Het amendement werd tenslotte Ingetrokken. Ejen ander amendement van denzelfden voorsteller, booogende om het stelsel jder gemiddelden in z'n vollen omvang toe te passen derhalve ook voor gemeenteraden maar niet voor gemeenten van minder dan 20.000 zielen werd door de El. Katholieken en Sociaal Diemocraten aangenomen d.i. met 4641 stemmen. Het ontwerp over de nieuwe rechterlij ke imdeeling. Heftige oppositie- Toen kwam het befaamde ontwerp aan de ored om uit overwegingen van bezuiniging een aantal rechtbanken en kantongerechten op te neffen. Minister Dunner zag in 1927 een voor stel tot opheffing van "38 kantongerechten ver worpen als gevolg van/de aanvaarding van een motie van Schaik. De heer Sehaik verzwijgt nu echter zijn meen ing, zooals een goed ka mervoorzitter betaamt. Zou hij .thans anders over de zaak denken, nu de noodzaak van be zuiniging dringend is geworden? Mej. Katz c.h. bleek er nieuwsgierig naar/ Die oppositie was adders - wederom sterk. Men wilde wel bezuinigen maar niet zoo, niet als de minister wilde derhalve, niet door opheffingen. Mr. Boon lib. vroeg de instelling van een kamer commissie welke te onderzoeken zou hebben hoe heerlijk uitzicht aanbood over de zee, over den rots achtigen oever beneden het dorp en het statige slot, dat zich vol majesteit op de hooge rotsen ver hief, die scherp zich tegen den hemel af teekenden, van den vierkanten toren woei de vlag met het geslachtswapen. Zij behoefde geen opheldering om zich te overtui gen, dat zij Mont-Heron het slot harer voorvaderen de plaats harer geboorte en van haar eerste kinds heid, voor zich had. Haar hart sloeg sneller, en haar oogen schit terden. Daar ligt het rechtmatige eigendom van mijn vader, dacht zij „Mijn vader is de werkelijke mar kies van Montheron, hoewel hij onder den ban van een onrechtvaardig doodvonnis staat en als een veroordeelde vluchteling leeft. En ik ben in werke lijkheid lady Constance Heron, hoewel hier slechts Alexa Strange, die ik, wanneer mijn plan mislukt, zal blijven tot mijn, dood. Verbergen gindsche oude grijze muren daar op die rots het geheim van het raadsel, dat ik gekomen ben op te lossen? O, vader daarboven, help mij den naam van mijn vader in eere herstellen en hem zijn plaats in de maat schappij teruggeven. Nu moge de strijd beginnen, ik heb besloten, eerder te sterven dan zonder red ding te brengen, tot mijn on gelukkigen vader terug te keeren." Er werd aan de deur geklopt en op Alexa's „bin nen" verscheen de hotelhouder mlet het vreemde- lingenboek benevens pen en inkt. „Wilt u zoo goed zijn, miss, uw naam hier in te schrijven?' zeide hij. „En als u Iets begeert, ben ik tot uw dienst." Alexa schreef haar naam in. „Ik denk eenige weken hier te blijven," zeide zij, „misschien ook langer, als het mij bevalt, daarom wilde ik een kamenier huren, een oude, goed beken de vrouw. Wil u zoo vriendelijk zijn, mij zulk een persoon aan te wijzen?" „Ik zal het aan mijn vrouw vragen' antwoordde de hotelhouder „Deze weet van zulke zaken meer dan ik. Ik zal' haar dadelijk naar u toezenden." Hij verwijderde zich en weinige minuten later verscheen zijn vrouw. Deze had een gunstig uiter lijk. Alexa groette haar beleefd en droeg haar ver zoek voor. „Wat is dat voor een slot daar in de verte"? vroeg zij, nadat de oude dame haar beloofd had haar een goede kamenier te bezorgen en wel in de persoon van een zekere mrs. Goff, die, zooals zij vertelde, vroeger op het slot Mont-Heron in dienst geweest en als getuige voor het gerecht was ver- „Dat is Mont-Heron, het verblijf van den markies van Mont-Heron' antwoordde de dame. „De eerste vraag, die alle vreemdelingen gewoonlijk doen, be treft het slot. Ik vertrouw dat u er van weet Mo gelijk is dit echter niet het geval, wijl u mij zoo jong schijnt te wezen. Daar viel het drama van anders op Justitie ware te bezuinigen). Mir. van Eappard lib. viel hem bij. Ook mevr. Bakker v.d. en de heer Lambrink a.r. Oppositie kwam voorts van mej. Katz c.h. de heeren Schaper en Faber s.d. Floris Vos en ds. Kersten. Volgens den laatste zit in het ontwerp ook hl weer een .jBoomseh gevaar." Verdedigd, zij het niet enthousiast, werd het ontwerp door de heeren mr. van Wijnbergen en mr. Goseling r.k. en den heer Smeenk a.r. Het wordt een moeilijke zaak voor {minister Donner en voor misschien heel de regeering. De Pers werd niet toegelaten. Een bevriende relatie zendt ons het Exportblad van de Westlandsche Courant waarin wij een zeer interessant artikel vonden, betreffende bovenge noemde Vergadering, waar de Pers niet werd toe gelaten, maar een namens het Groepsbestuur sa mengesteld communiqué der vergadering aan het Persbureau Vaz Dias werd overhandigd, welk bureau dat aan de bij hem aangesloten nieuws bladen heeft doorgegeven. Wel was ons opgevallen, dat, evenals in Alkmaar de groote bladen de oppo sitie weer hadden doodgezwegen. Het exportblad schrijft nu o.a. „De verslaggever keerde echter reeds in den middag terug met de mededeeling dat deze bui tengewone Groepsvergadering NIET VOOR DE PERS TOEGANKELIJK was. Deze mededeeling werd hem gedaan door den Voorzitter van het Groepsbestuur, den heer F. V Valstar, die hier aan toevoegde dat hij een uittreksel van zijn openingsrede en een namens het Groepsbestuur samengesteld communique der vergadering aan het Persbureau Vaz Dias zou geven. Op de vraag van onzen vertegenwoordiger om dat uittreksel van 's Heeren Valstars rede antwoorde de heer Valstar dat de Westlandsche Pers deze rede kon krijgen op conditie dat zij eerst Zaterdag zou worden gepubliceerd, gelijktijdig met de publica tie in de Tuinderij. Dit laatste werd echter (te recht) geweigerd." Het blad becritiseert dan verder deze geste van het Groepsbestuur en meent dat het beter ware geweest de komst van de Pers toe te juichen, opdat heel tuinbouwend Nederland op de hoogte blijft, welke maatregelen vaor zij|n belangen genomen worden, instede de deur angstvallig gesloten te houden. Inderdaad, ook ons lijkt het toe, dat het Centraal Bureau op deze manier de tuinders steeds meer van zich vervreemden zal, wanneer dat althans nog mogelijk is. Er is natuurlijk critiek geweest, en zoolang deze van opbouwende aard is, moesten de Heeren Valstar c.s. er geen bezwaar tegen heb ben, dat deze opgenomen wordt. En per slot van rekening, lekt het toch immers altijd uit, wat er op zoo'n dergelijke vergadering behandeld is Al leen hebben de heeren Valstar c.s. DAN de ver antwoordelijkheid op zich te nemen, wanneer de aan de Pers verstrekte mededeelingen geen zuiver objectief karakter dragen. De voornaamste argu menten tegen de politiek van het Centraal Bureau waren alle gangbare producten met toeslag, uit schakeling van de speculatieve tuinbouw (contract kool) en landbouwers-tuinbouwers, en niet wachten tot voorjaar 1934 met den toeslag maar uitbetaling van den toeslag gelijktijdig met het te veilen pro duct. De „note gaie" ontbrak ook niet op deze vergadering. Toen eenige Heeren uit het Westland zich tegen een standsorganisatie, in casu den Neu tralen Bond uitspraken, verklaarde dé heer Valstar PERTINENT, daar niet tegen te zijn, maar inte gendeel samenwerking met den Neutralen Bond Noodzakelijk en wenschelijk was.... Menig tuin der Neutraler Bonder zal zich bij het lezen van deze uitlating onwillekeurig het vertelseltje van dien Vos, die de Passie preekte herinneren! A-van-W.KEMBURG'S LEVERTRA LEEUWARDEN- Montheron voor. Heeft u er nooit van gehoord?" „Ja, ik heb er iets van vernomen," antwoordde „Ik zal het u bij gelegenheid gaarne vertellen, Alexa, „maar ik zou er wel meer van willen hooren.' miss. Ik heb reeds honderd malen aan mijn gasten alles medegedeeld, maar ik ben nooit moede het te herhalen." „Wat beteekent die vlag op den toren?" vroeg Alexa. „Zij beteekent dat de markies op het slot is. Hij was anders altijd op reis. Maar in de laatste jaren bleef hij thuis, behalve met het Londensche sei zoen „En is hij zeer bemind?" „De markies? Ja, hij is algemeen bemind, en meer nog in Londen dan hier, zoo ik hoor. Maar iedereen ziet hem gaarne en hij heeft veel vrien den." Hiermede was het gesprek ten einde en spoedig daarop nam de oude dame afscheid van Alexa. Na verloop van een uur kwam zij reeds met mrs. Goff terug. Deze won dadelijk de gunst van Alexa Zij was een bejaarde, kalme persoonlijkheid, een voudig gekleed, en had een eerlijk, goed een, aan genaam gelaat. Zij maakte een diepe buiging voor Alexa, die haar met nauwkeurig oog opnam. Op de vraag van het meisje verklaarde mrs. Goff zich bekwaam voor de zaken van een kamenier. Zij werd aangenomen en trad dadelijk in dienst „En nu" zeide Alexa tot de hotelhoudster, „zal u mij wel wat eten willen bezorgen, daarna ga ik een wandeling maken op den havendam, en mrs. Goff zal mij begeleiden." „Wees zoo goed mij Majory te noemen, miss," zeide mrs. Goff, toen de eigenares van het hotel haar verlaten had. „Uw lief gezicht en uw vriende lijkheid hebben reeds mijn hart gewonnen." „Noem mij miss Alexa,' antwoordde het meisje, kalm, daar zij begreep, dat de woorden van de vrouw geen vleierij bevatten maar de uitdrukking waren van het geen zij in haar hart gevoelde. Zij trad weder aan het venster en zag op naar het oude slot met de fier van den toren waaiende vlag. Zij brandde van verlangen om uit den mond van haar kamenier de geschiedenis van den moord te Montheron te hooren, maar beheerschte haar ongeduld. „Ik zal tot den avond wachten' sprak zij bij zich zelve. „Het is reeds een kleine: schrede voorwaarts, dat ik een kamenier in dienst heb, die ten tijde van den moord op het slot getuige voor het gerecht was In den loop van den, tijd kan er iets gebeurd zijn'dat een lichtstraal in het donker werpt. Ik wil geduld hebben tot den avond, en dan zal deze vrouw mij het drama van Montheron vertellen." (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Langedijker Courant | 1933 | | pagina 4